Provoceren R.T.M. - chauff ears bewoners v. d. Winterstraat Scheidend raadslid dlir. C. Edewaard met Koninltlijk Goud geëerd Dinsdag 3 september 1974 No. 4318 CHR. STREBKBLAD OP GERÏïFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijra tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond RAAD DIRKSLAND: Afscheid van 4 raadsleden Th. V. Prooijen viert zilveren jubileum 147 kandidaten slaagden j.l. zaterdag in Stellendam voor een zwemdiploma Rijksscholengemeen schap neemt afscheid van de heren Götz en Stemerding Vanavond installatie nieuwe gemeenteraden Twee auto's totall - loss bij bij Achthuizen Politie beslecht café-ruzie SOMMELSDIJK Winkelcentrum Middelharnis-Zuid gaat starten EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Er komen nog bejaardenwoningen POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, SommélsdJjk Td. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Gtro 167030 De j.l. vrijdagavond gehouden verga dering van Dirkslands gemeenteraad j bevatte ditmaal een mengeling van af scheid en herdenken. Het afscheid be trof de heren J. Witvliet, W. de Geus, A. H. Hakkenbrak en J. Los die elk na een kortere of langere periode het Jraadslidmaatschap neerlegden. De her- Idcnking gold het 25 jarig jubUeum van idhr. Th. van Prooflen, door de voorzit- Iter burg. H. Bos bij deze gelegenheid igewaardeerd als een „gulle persoonlijk- 'heid, sprankelend in woord en ge- ichritt". Meer moeite had de voorzitter dan ook met het afscheid nemen, met iname van dhr. J. Witvliet die sinds fsept. 1939 onafgebroken lid van het ge meentebestuur is geweest. il Maar eerst konden de scheidenden nog hun inbreng leveren aan de afhan- deling van de agenda die overigens geen knelpunten bleek te bevatten. Toch ^openbaarde dhr. J. L. Poortvliet (V.V.D.) ;een herhaaldelijk gebeuren waarover ^de raad allerminst te spreken was. Dhr. Poortvliet roerde dat aan bij het voor stel tot herbestrating van een gedeelte ;van de Winterstraat en de West-Haven- ':dijk. De raad stelde daartoe het ge- vraagde krediet beschikbaar. De Win- .terstraat zal tijdens deze werkzaamhe- 'iden worden afgesloten. De R.T.M.-bus- 'sen zullen tijdelijk de route langs de haven volgen. Voor dhr. Poortvliet aan- - leiding om hartgrondig te wensen dat dat zo zou kunnen blijven ...„de bussen komen met verschrik- ikelijke snelheden door de Winterstraat!" 'had dhr. Poortvliet van bewoners van deze straat vernomen. „Er zijn enkele ■chauffeurs die provocerend optreden idoor extra hard te rijden en daarmee de I omwonenden ertoe uitdagen naar bui tten te komen. Alles staat dan te rinke- 'i| len in de huizen en op het pand van de ^;Fa. Braber staat er een torentje los..." beweerde dhr. Poortvliet. Uit de uiteenzetting van de voorz. bleek dat van een definitieve omleg- ging van de route geen sprake zal kun- nen zijn. De bussen zouden dan moeten .stoppen op de daarvoor te drukke en te j smalle Boezemweg. Overigens wilde de voorz. graag nader ingelicht worden over de door dhr. Poortvliet gesigna leerde provocatie. Al eerder is er m.b.t. :.de snelheid van de bussen een gesprek met de R.T.M, directie geweest maar de I voorz. achtte het best mogelijk dat er Inu weer de hand mee wordt gelicht. Bliksembeveiliging. i De torens van Herkingen en Melis- sant krijgen elk een bliksemafleider. ]Een krediet van 8.000,werd daar- É'voor beschikbaar gesteld. Aanleiding tot dit besluit vormt een recente blik- gj seminslag in de toren van Melissant ten gevolge waarvan de torenhaan zwart I geblakerd is. Niet alleen voor de kerk I en toren maar ook voor de gebouwen in ;|de directe omgeving zal de voorziening |een beveiliging betekenen. Parkeermaatregels. De raad ging volledig accoord met het vaststellen van een verordening houden de regels ter bestrijding van parkeer- excessen. De excessen waartegen nu zal ■worden opgetreden is het langdurig parkeren van bussen en vrachtwagens in woonstraten binnen de bebouwde kom, dit uit een oogpunt van verkeers veiligheid en om straatontsiering tegen te gaan. Ook zal tegen het plaatsen van niet rijklare voertuigen kunnen worden opgetreden. Desgevraagd verklaarde de voorzitter dat de Verordening ook bij gemis aan een alternatieve parkeergelegenheid vastgesteld kan worden, mits er een ontheffingsmogelijkheid is ingebouwd. Die rnogelijkheid is aanwezig maar die zal niet worden gegeven wanneer over een eigen terrein kan worden beschikt. „Veelal ontziet men de moeite de bus of de vrachtwagen naar dat terrein te brengen", aldus de ervaring van de voorzitter. Alhoewel het nog in be spreking is lijkt de bietenstortplaats die voor een groot deel van het jaar onge- hruikt is als parkeerplaats voor groot gerij te kunnen worden aangewezen. Ook voor de Achterweg te Melissant bleek een verkeersmaatregel gewenst te zijn. Vanuit de richting Plein zal de gehele Achterweg gesloten zijn voor motorvoertuigen op meer dan twee wie- Jen. Het Smidsslop zal worden afgeslo- voor voornoemde categorie, waar- sehijniijk door het plaatsen van een paal in het midden van dit slop. De sug gestie van dhr. Hakkenbrak dat het ^angs de Achterweg gelegen trottoir best opgeruimd zou kunnen worden omdat er toch niemand gebruik van maakt vond maar weinig bijval. Afscheid. Het afscheidswoord tot de scheiden de raadsleden liet burg. Bos door een Persoonlijke noot voorafgaan. Hij dank te daarin de raad, de wethouders en de secretaris voor de wijze waarop zij het hem mogelijk hebben gemaakt zijn jverk als raadsvoorzitter en burgemees ter te verrichten. „Temidden van een tijd die zich kenmerkt door allerlei be roering, ook op het erf van het gemeen tebestuur, waarin het vele burgemees ters niet gegeven is hun werk met vol doening te verrichten mag ik met grote erkentelijkheid van het tegendeel ge wag maken!" verklaarde de voorzitter. Die voldoening betrof geenszins het afscheid nemen van dhr. J. Witvliet die 26 jaar lang wethouder van Herkingen en 9 jaar raadslid te Dirksland is ge weest. De waardering die de voorz. ver tolkte verdiepte zich bij het terug zien op de gem. herindeling toen dhr. Wit vliet afstand nam van zijn 26 jarig wet houderschap om in een geheel nieuwe gemeentelijke situatie raadslid te wor den„Daarom aldus de voorz. tot de scheidende is het temeer te waar deren dat u ondanks toenemende leef- tijds en toenemende gezondheidsbezwa- ren zich volledig voor de gehele ge meente hebt ingezet". De voorz. besloot met dhr. Witvliet toe te wensen dat zijn al eerder ontvangen hoge Kon. Onder scheiding nog lang te mogen dragen. Dhr. W. de Geus heeft 8 jaar en 8 maanden zitting gehad in het gemeen tebestuur. „Uw optreden in de raad kenmerkte zich vooral door uw waar devolle bijdragen op het terrein van ge meentewerken die er soms toe hebben geleid om bepaalde voorstellen op dat terrein nader onder de loupe te nemen", aldus de voorz. Achter de schermen maakte dhr. de Geus zich ook verdien stelijk als lid van het college voor de verlening van Bijstand. Voor dat alles betuigde de voorz. hem gaarne dank. Dhr. A. H. Hakkenbrak van wie ver volgens afscheid werd genomen was raadslid van sept. 1963 tot 1 jan. 1966 en vervolgens van juni 1969 tot heden. Vooral in het bestuur van de Drinkwa terleiding had de voorz. dhr. Hakken brak goed leren kennen waarom het hem dan ook persoonlijk spijt dat dhr. Hakkenbrak zijn raadslidmaatschap thans beëindigt. Dhr. J. Los heeft 4 jaar lang deel uit gemaakt van het raadscollege. „U hebt kans gezien in die korte periode een waarneembare bijdrage te leveren in de vorm van het aanslaan van de vrolijke noot in de soms wat zwaarwichtige raadsdiscussies", complimenteerde hem de voorzitter. De vier scheidenden kregen ten be sluite een tinnen wandbord met als af beelding het gemeentewapen van Dirks land met op de achterzijde een inscrip tie die aan hun raadslidmaatschap her innert. Dankwoorden. Elk van de scheidenden sprak daarna een kort dankwoord. Dhr. Witvliet ging daarin terug naar het eind van de der tiger jaren om te besluiten met de con statering dat er ook voor Herkingen veel gedaan en bereikt kon worden. Bij zonder waarderend liet dhr. Witvliet zich dan ook uit over het initiatief van het bestuur van de Rabobank in het centrum een nieuw bankgebouw te zet ten. Uiteraard zijn er nog verlangens maar dhr. Witvliet hoopte dat de nieuwe raad daar krachtig aan zal gaan werken. Ook de heren Hakkenbrak, Los en de Geus spraken een kort dankwoord waaruit bleek dat zij hun besluit geno men hebben in het besef zich door tijd gebrek niet volledig aan het raadswerk te hebben kunnen geven. Zilveren jubileum. „Lest best" was het zilveren jubileum van dhr. Th. van Prooijen, die 25 jaar onafgebroken raadslid is geweest. „U hebt daarin bepaald niet de rol van zwijgzame bijzitter vervuld!" stelde de voorz. vast toen hij de voorbije jaren de revue liet passeren. „Uw toespraken, wanneer in boek vorm gebundeld, zouden waarschijnlijk in één ruk worden uitgelezen en zoals uw toespraken zijn zo bent u ook zelf: sprankelend in woord, geschrift en op treden, enerzijds oproepend tot verweer tegen een lichtelijk naar demagogie zwemende instelling, anderzijds een zich aangetrokken voelen door uw gul le persoonlijkheid", bekende de voorz. Hij beschouwde een en ander als een zeer gewaardeerd element in de Dirks- landse raad dat door niemand graag gemist zal worden. Alhoewel de voor zitter meermalen de degens met dhr. van Prooijen (zich noemende de leider van de oppositie) had gekruist bracht hij hem gaarne dank voor alles wat, met name in het belang van de Volkshuis vesting, voor de gemeenschap is gedaan. „Wij allen kunnen er met grote voldoe ning op terugzien", aldus de voorz. die de raad graag bereid vond uit eigen middelen de jubilaris en zijn eclatgeno- te een bloemenhulde te brengen. Graag gedaan. „Ik mocht het graag doen!" verklaar de dhr. van Prooijen in zijn dankwoord. „Je weet hoe het gaat zo zag hij te rug je wordt lid van een politieke partij bij wie je denkt thuis te horen en je vindt een stuk politieke overtuiging in overeenstemming met je totale ka rakterbeeld". „In 1946 werd ik lid van de P.v.d.A., in 1949 werd ik raadslid en ik heb de consequenties daarvan aan vaard door soms 7 dagen in de week te moeten werken", aldus dhr. van Prooij en. Niettemin verklaarde hij het steeds met genoegen te hebben gedaan, ook vanwege de ontmoetingen met mensen welke het leven inhoud geven. „Ik ben dankbaar dit te mogen beleven en ik hoop het nog één zittingsperiode voort te zetten. „Dan is het mooi geweest en dan wil ik de tijd vinden om eens in een vruchtboompje en een krop sla te gaan rommelenmaakte dhr. van Prooij en bekend OOLTGENSPLAAT Spreekbeurt voor G.B.S. Donderdag 5 september a.s. des avonds om half 8 hoopt voor het G.B.S. te spre ken in het kerkgebouw van de Ger. Gem. aan de Molendijk. Ds. H. v. d. Post, Ned. Herv. pred. te Bergambacht. Deze spreekbeurt is eerder bekendge maakt op woensdag 4 september, maar is dus gewijzigd naar donderdag 5 sep tember a.s. J.l. zaterdag hebben in Stellendam, 89 kandidaten het zwemdiploma A. ge haald. Eén werd afgewezen. 58 kandi daten behaalden het zwemdiploma B. Twee werden afgewezen. Het geheel stond onder leiding van chef-badmeester Snoey, geassisteerd door de badmeesters T. Tom en W. Han sen. Als official van de K.N.Z.B. was aanwezig de heer van Dijk uit Rozen burg, met assistenten mevr. v. d. Lee- de. Het slechte weer van deze zomer heeft geen nadelige gevolgen gehad voor het leszwemmen in het verwarmde water te Stellendam. In vergelijk met andere jaren, is het aantal diploma- zwemmers dit jaar zelfs verdubbeld. Badmeester Snoey zag zich dan ook genoodzaakt, voor het eerst, voor de tweede maal in één seizoen, diploma- zwemmen bij de K.N.Z.B. aan te vragen. Mede door het vakkundige personeel en een goed systeem, was men in Stel lendam in staat om tot zulke goede re sultaten te komen. De geslaagden' van j.l. zaterdag kwa men uit Stellendam (84), Ouddorp (47), Goedereede (12) en Hellevoetsluis 4. Voor diploma A slaagden; Caria v. d. Linden, Peter v. d. Nieuwendijk, Jo- han V. Seters, Johan Melissant, Hans v. Driel, Gerrit Bruggeman, Boudewijn Biemond, Henk Biemond, Teunis Biè- mond, Evelien Qualm, Henk v. Oosten brugge, Tjerk Hakvoort, André Kalle, Ellen Troost, Jan Hoekman, Lianne v. Seters, Robby Groos, Petra Timmer mans, Sandra Timmermans, Marleen Sager, Pieter de Gooyer, Reinier Kie viet, Marianne Troost, Ellen Roon, Teun Visser, Pieter Visser, Jan Visser, Carolien Visser, Marjan Driessen, Petra Witte, Peter Troost, Jos v. Keulen, Jan V. Dam, Tonny v. Huizen', Jan v. d Vlugt, André v. d. Nieuwendijk, Karin V. d. Ree, Henk Wielaard, Anneke Ver- hey, Rianna Human, Petera Spuy, Ja cob Troost, Henrietee Kieviet, Hellen Keijzer, Henk Breedeveld, Pauli Heer schap, allen uit Stellendam. Uit Ouddorp: Marjan Nagtegaal, Jaap v. Heest, Greet v. d. Bok, Kees Voogd, Wim V. Geelen, Maud Hameeteman, Willem Elsinga, Trudy Meyer, Jaap Klein, Ankie Voogd, Monique Bezuyen, Pieter Tanis, Tetty v. Geelen, Laurens Appel, Jaap Oosseweyer, Peter Osse- weyer. Harm Egbert Muuriing, Jaap Klijn, Mart Grootenboer, Willemijn Voogd. Thea Akershoek, Wim Santi- fort, Jaennet Padmos, Anja Sperling, Henk Hoek, Wim Hameeteman, Sjaan Hameeteman. Uit Goedereede: Karin de Lange, Hans de Lange, Dave Planjé, Klasa v. Dam, Gonda Orgers, Jaap v. Houten, Maritte Mittelmeyer, Lauri /Grinwis, Atie Human, Janneke Lokker, Eef de Held, Edwin de Held. Uit Hellevoetsluis: Mirjam Dits, An nette Broere, Robin v. Eijsden, Jean- nette Hoogendijk. Voor diploma B. slaagden': Uit Stel lendam: Michael Postuma, Janneke v. Soest, Jaap v. d. Nieuwendijk, Leo v. Seters, Corina v. Oudenaarden, Conny v. Hofwegen, Adam Meijer, EUa den Eerzamen, Peter Both, Jan Kooiman, Wilma de Blok, Ditje Grottenboer, Piet V. d. Wal, Bert Velthuizen, Chris Looy, Hans Struik, Corma v. Soest, Jeannette V. Oostenbrugge, Henk v. Oostenbrugge, Jolijn V. d. Ree, Laura Grinwis, Petra V. Lenten, Wilna Oosters, Kommy Ta- nis, Jan Krijger, Arend Krijger, Carla Witte, Peter Verhey, José Bakelaar, Hanny Loef, Berthy Loef, Ineke Loef, Leo V. Houten, Jacob v. Seters, Willy de Vogel, Elja Lips. Uit Ouddorp: Nelleke Grootenboer, Joke Grinwis, Jeannette Grinwis, Arie Moerkerk, EUy Bosland, Janneke Pad mos, Harry Elsinga, Wilke Hameete man, Mieke v. Geelen, Jan Bosland, Dimmy Bezuyen, Kees Bezuyen, Ineke Tanis, Arjan Bezuyen, Lijdy Witte, Mevr. V. Splunter, Mej. C. Meijer, Hes- ter Visser, Kitty Hamelink, Yolande J. Bezijyen. Uit Goedereede: Kommer Tanis, Kees V. Houten. In een bijeenkomst van het voltallige personeel en een afvaardiging van de leerlingen en de ouders nam de Rijks scholengemeenschap op donderdag 30 aug. j.l. afscheid van de Hr. R. Götz en H. A. Stemerding, beiden conrector en leraar aan deze school. Dhr. Götz werd op 30 oktober 1945 als leraar Engels aan de toenmalige Rijkshogereburgerschool benoemd, per 1 september 1954 volgde de aanwijzing tot onderdirecteur van de R.H.B.S., welk onderdirecteurschap later omgezet werd in een Ie conrectorschap van de Rijks scholengemeenschap. De Hr. Götz heeft zijn hele loopbaan als leraar (bijna 29 jaar) aan deze school op Flakkee doorgebracht. Dhr. Stemerding, die op 1 februari 1968 als directeur van de Gemeentelijke Ulo-school werd benoemd, werd per 1 augustus 1968 als conrector en leraar benoemd aan de Rijksscholengemeen schap in verband met het feit dat de Gem. Ulo per die datum door het Rijk was overgenomen en In de scholenge meenschap ondergebracht. Dhr. Stemer ding die reeds op 16 juli 1929 voor het eerst „voor de klas" stond heeft in zijn lange loopbaan meerdere scholen mo gen dienen. De scheidenden werden toegesproken namens het personeel, de oudercom- missie en de leerlingenvereniging, waar bij de handdruk vergezeld ging van een blijvend aandenken. Vanavond zullen in de diverse ge meenten de nieuwe gemeenteraden wor den' geïnstalleerd. De raadsvergaderingen vangen aan: in Goedereede om half acht, in Dirks land om 8 uur, in Middelhamls om 7 uur en in Oostflakkee om 7 uur. Wethoudersverikiezing Traditioneel zullen in deze eerste vergadering ook de wethouders wor den gekozen. Tevoren worden daartoe onderlinge afspraken gemaakt. Daaruit is duidelijk geworden dat in Goedereede de beide wethouders, de heren J. Voogd (SGP) en L. Visser (POP) zullen worden herkozen. In Dirksland zal het bestaande col lege eveneens in haar huidige samen stelling gehandhaafd blijven. De weth. A. van Rossum (SGP) en dhr. D. A. H. van Dis (PCP) zullen opnieuw worden gekozen. In Middelharnis zijn de raadsfracties, minus de PvdA fractie, tot de afspraak gekomen dat de heer J. H. Koppelaar (SGP) zal worden herkozen en dat dhr. D. Hoogzand (eigen lijst) wethouder wordt in de plaats van dhr. M. K. van Eek. In Oostflakkee zullen twee nieuwe wethouders gaan fungeren. Wethouders worden dhr. P. Groenendijk (SGP) en dhr. A. de Vos (eigen lijst). De PvdA fractie, 5 leden, en de 2 man tellende KVP fractie en dhr. de Jonge (Alg. Belang) lijken de afspraak te hebben gemaakt dhr. A. Kroon (PvdA) en dhr. C. L. M. de Wit (KVP) als wethouders te kiezen. Uiteraard vermelden we een en ander onder het nodige voorbehoud. Op de kruising Bommelsedijk - Prov. weg zijn gistermiddag twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Beide wa gens raakten totall-loss. Het ongeluk ontstond doordat de heer C. Huibregt- se uit Achthuizen met een VW busje van de fa. Nobels de Prov. weg over stak toen er een Simca 1100 naderde. De Simca, bestuurd door mevr. W. A. Lu- nenberg uit Rotterdam werd in de lin kerflank gegrepen'. De wagen bleef zwaar beschadigd op de weg, de VW bus kantelde. Mevr. Lunenberg moest met gebroken ribben en een gebroken schouderblad naar een Rotterdams zie kenhuis worden vervoerd. De bestuur der van de VW en de inzittenden W. v. d. Veer en A. de Waal werden per taxi voor onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. MIDDELHARNIS De politie heeft zondagavond in „Ie Bateau", aan de haven een' ruzie be slecht. Het café werd nJ. bezocht door een inwoner van Stad aan wie door de eigenaar i.v.m. een vorige ruzie de toe gang was ontzegd. Met een aantal mak kers, waaronder een broer 'was hij toch naar de bovenzaal gegaan. De politie heeft hem vandaar verwijderd. Toen waren er tussen de exploitant en de jongelui al klappen gevallen. STELLENDAM Beroepen. Ds. .M. B. v. d. Akker, Herv. predikant alhier heeft een drietal beroepen ontvangen, t.w. naar de Herv Gemeente te Ede, Harderwijk en Papen- drecht. ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Voor de vele verdiensten voor Kerk en gemeenschap is dhr. C. Edewaard met Koninklijk goud geëerd. Burge meester Joh. van Es heeft hem vrijdag avond op de toen gehouden afscheids receptie van de scheidende raadsleden dat Ereteken uitgereikt. Dhr. van Es kon een veelheid van functies, door dhr. Edewaard in de loop der jaren behartigd, de revue laten passeren. Hij was sinds 1946 met slechts een onderbreking van drie jaar wet houder te Sommelsdijk en raadslid te Middelharnis. De hoge onderscheiding werd dhr. Edewaard mede toegekend op grond van zijn verdiensten op het kerkelijk erf. O.m. was hij 25 jaar voorz. van de Herv. Jeugdvereniging en vele jaren was hij scriba. Voorts was dhr. Edewaard tien jaar voorz. van het col lege van notabelen en namens de Classis Brielle was hij afgevaardigde in de Ger. Synode van de Ned. Herv. Kerk. Het was de burgemeester bekend dat dhr. Edewaard veel gedegen lectuur tot zich neemt en daarmee veel kennis vergaart wat hem weer in staat stelt veel relaties te zien, verbanden te leggen en de con text in de gaten te houden. Temeer waardeerde de burg. daarom de be scheidenheid waarmee dhr. Edewaard zich steeds heeft gesierd. Die bescheidenheid liet dhr. Edewaard ook nu gelden door zich in zijn antwoord zijn verdienste af te vragen. Naast dank aan hen die aan de toekenning van de Onderscheiding hebben meegewerkt bracht hij bovenal dank aan God Die al die jaren krachten heeft gegeven. In een terugblik constateerde dhr. Ede waard dat er in de afgelopen halve eeuw meer is veranderd dan in 450 jaar daar voor terwijl de laatste tien jaar de toch al zo stormachtige ontwikkeling in een stroomversnelling is geraakt. Na de uitreiking kon er even van gedachten gewisseld worden. Links dhr. Edewaard, rechts burg. van Es. „In de voorbije 25 jaar heb ik de pre tentie gehad christelijke politiek te wil len voeren en ik zal daar dikwijls in gefaald hebben", zo beleed dhr. Ede waard„maar van één ding ben ik mij bewust dat ik altijd heb getracht ook bij de bestrijding van mijn tegen standers hen recht te doen waarom ik ook van hen als vrienden wil scheiden". ;In een korte beschouwing op de Chris telijke politiek als geloofsbeleving zei dhr. Edewaard.: „in de praktijk van el ke dag kan er veel zijn dat ons van dat ideaal verre houdt zoals menselijke kleinzieligheid, ellebogenwerk, onbillij ke kritiek en er is zoveel dat onze akti- viteit ontadelt en naar beneden haalt". Herinnerend aan Groen van Prinste- rer en Knijper zei dhr. Edewaard, 'vnl. gericht tot de nieuwe A.R.-fractie: „Wanneer wij naast hen mogen staan in eenzelfde geloof kunnen wij alle be strijding met heilige onverschilligheid naast ons neerleggen. Dan komen -wij tot de echte en levende bezieling en moedig en ootmoedig kan men dan zijn plaats innemen". Dhr. Edewaard be sloot met ieder Gods zegen toe te wen- Tijdens de afscheidsreceptie werd ook van dhr. M. K. van Eek afscheid genomen. O.m. werd het woord gevoerd door dhr. L. C. Kievit, dhr. T. Arens- man, dhr. Mom namens het bureau Zuid-Holland van C.R.M, en dhr. Brus- saard dir. van het Gewestelijk Arbeids bureau. In het inaanbouw zijnde winkelcen trum, Middelharnis-Zuid, aan de Ka stanjelaan 45 te Middelharnis, zal op donderdag 12 september a.s. Super markt Van Dijk worden opengesteld voor het publiek. De feestelijke opening vindt plaats op woensdag 11 september e.k. door middel van een „open huis". Er is dan gelegenheid de nieuwe zaak alvast te bezichtigen. In de supermarkt met een verkoop oppervlakte van 400 m2 is naast het bekende levensmiddelenpakket, een ambachtelijke slagerij, verse vleeswa ren, zuivelafdeling, vers brood en ge bak van de warme bakker, een uitge breide sortering Non Food en verse groenten «n fruit opgenomen. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. E. Venema van Drachten. MELISSANT De in het R.D. vermelde kerkdienst, waarin zou voorgaan stu dent V. d. Net, berust op een mis verstand. HERKINGEN heden (dinsdag)avond 7.30 uur student van Eckeveld van Scher- penzeel. OOLTGENSPLAAT woensdagavond woensdagavond 7.30 uur ds. H. Lig- tenberg van Terwolde. OOLTGENSPLAAT Openbare Basisschool schenkt dieren aan Hemesseroord De schooljeugd van de Openbare Ba sisschool te Ooltgensplaat deed een vee-schenking aan de jeugd van Her- neseroord. Woensdag 28 aug. zijn de dieren overgedragen. Door toedoen van de jeugd met het sparen van oud papier heeft de school gemeend iets te moeten doen voor de kinderboerderij op Her- nesseroord te Middelharnis. Enkele we ken geleden kocht men daarom een geit en 2 bokjes, maar aangezien er nog geen ruimte was, zijn ze enkele weken te gast geweest bij de plaatselijke brand weer aan de Spuidijk waar ze de brandweer zeer dankbaar voor zijn. Maar afgelopen woensdag zijn ze door 6 kinderen en enkele ouder-commissie- leden naar Middelhamls gebracht, waar ze door de directie in ontvangst werden genomen die er erg blij mee waren. Bibliotheek „EUhato". Vanaf donder dag 5 september wordt het uitlenen van boeken van de Chr. Bibliotheek „Eltha- to" weer hervat, 's avonds van 6.30 tot 7.30 uur in het Veren, gebouw „Elthato". Bejaardenmiddag a.s. vrijdag. De be jaardenmiddag die aanvankelijk op woensdag en daarna ■weer op donderdag is verzet is nu vastgesteld op a.s. vrij dag 6 september, nam. 2.30 uur in „El thato". —ST. ANNALAND In de kern van Sint Annaland zal uit het bouwvolume 1974 nog een toewij zing van tien bejaardenwoningen be schikbaar gesteld worden. Het Wezen armbestuur heeft hiervoor al een aan vraag ingediend, maar het bestemmings plan moet eerst nog gewijzigd worden. Gezien de vrij grote vraag naar dit soort woningen, had het wezen-armbe stuur al vlug na het gereedkomen van de bejaardenwoningen' in de Tienhoven besloten, om verdere bouwmogelijkhe den te onderzoeken, waarom dan ook enige tijd geleden contact met het ge meentebestuur was opgenomen. Gezien de hoge rentestand komt de huur van de nieuw te bouwen bejaardenv^ronin- gen boven de 200,per maand. Bij het maken van de plannen kwam men' nog op een huurprijs van 175,per maand, maar toen was de rente nog. 9»/o en thans llViVo.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1