Bij inbraak in Massa-Marlit Ouddorp voor f 48.000," goederen gestolen Ooitgensplaatse "Oeitgendag" fantastiscli geslaagd evenement Commissaris der Koningin in DE GOUDEN lEEUW 47e jaargang Dinsdag 20 augustus 1974 No. 4314 CHR. STRRKKTJT.AD OP GP1H.T/F0RMF,ERDF. GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Mitldelharnis heeft gisteren de Commissaris van de Koningin mr. M. Vrolijk en zijn echtgenote als welkome gasten ontvangen, 's Middags nadat de Commissaris gesproken had met het college van B. en W. werd een interessante tocht gemaakt langs ettelijke bezienswaardigheden in de gemeente zoals de gerestaureerde molen van Nieuwe Tonge, de Kerk- riiig aldaar en het haventje van Battenoord en werd een bezoek gebracht aan het landbouwmechanisatiebedrijf van Rumpt te Stad aan 't Ha ringvliet. De expositie van de produkten van flakkeese vrijetijdsschilders in „de Welle" was eveneens in het programma opgenomen. Ten besluite werd 's avonds een openbare raadsvergadering gehouden maar dat werd voor de Commissaris niet de plezierigste belevenis van zijn bezoek. Bur gemeester Van Es die de raad presideerde mocht hem dan als „zeer gewaardeerd adviseur" hebben gepresenteerd, zelf had mr. Vrolijls de idee dat sommigen uit de raad in hem veeleer een vertegenwoordiger van een zeer bedenkelijk, naar macht strevend orgaan zagen GROTE VEILING TE SOMMELSDIJK Apotheek gaat 2 september open EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN EROPENING Café MELISSANT Voetgangster aangereden Verdachte bekent inbraak In Enemoriam Johannis de Vos P^. Rector Rijksschoien- gemeenschap geïnstalleerd Ooltgensplaats' eerste „Oeitgen dag", een dag vol van zang, mu ziek, sportieve wedstrijden, is bij-, zonder goed geslaagd. Aan het eind van de drukke dag kon dhr. Ph. V. d. Mast zaterdagavond dan ook namens het Oeltgendag-comi- té een hartelijk dankwoord spreken aan allen die hadden deelgenomen of op andere wijze hadden meege werkt aan het welslagen. Capriolen op de spekgladde zeephelling. Het waterballet vereiste de nodige concentratie. De Zeskamp werd gewonnen door de Kopfbalclub, gesponsord door de Rabo-Bank. POSTBOX 8 - MIDDKT.HAENIS Bedactifi en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 3.30 uur (01870) 33 92 GllO 167030 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Na plezierige dag een wat wrol(l(ige raadsvergadering Mr. Vrolijk nam dat overigens voor lief: „het is nu eenmaal het risico van een werkbezoek dat een' critisch ge stemde raadsvergadering daarin past", stelde hij laconiek vast. Daarbij liet hij de raad wel duidelijk weten dat aan zijn persoonlijke aanwezigheid geen an dere waarde mag worden gehecht dan dat het gesprokene ter kennis van Pro vinciale en Gedeputeerde Staten zal worden gebracht. „De Commissaris van de Koningin is niet de man die allerlei ongenoegens over- en conflicten met Overheidsinstanties voor u op kan los sen!" liet hij nadrukkelijk weten. De problemen die de Commissaris niettemin voorgelegd kreeg waren vele. Elk van de sprekers behandelde een specifiek probleem. Dhr. T. Arensman besprak het pro bleem van de werkloosheid dat zich vooral in de^ gemeente Middelharnis manifesteert. Dhr. Arensman had be rekend dat van de Flakkeese werklozen 47% in Middelharnis woont en idat 38"/o van de Middelharnisse mnl. beroepsbe volking pendelt. ,,Een verruiming en stimulering van meer kleine en schone industrieën is dan ook dringend ge wenst", concludeerde dhr. Arensman dan ook. Door idhr. L. C. Kievit werd een be schouwing gehouden over de Volkshuis vesting. Daarin berekende dhr. Kievit dat er in Middelharnls-Sommelsdijk een vraag naar 640 woningen is die ge lenigd kan worden' met de bouw van 121 woningen per jaar terwijl het Streekplan de bouw van 103 woningen peir jaar voorschrijft. Doordat GS geen goedkeuring hechtten aan het best. plan Sommelsdijk Zuid I had zo re leveerde dhr. Kievit de woningbouw geruime tijd stilgelegen waarna nu ein delijk met de bouw van 186 woningen een begin kan worden gemaakt. Ook de woningbehoeftes van Stad en Nieuwe Tonge werden door dhr. Kievit geïllus treerd. ■Q op: vrijdagavond 23 augustus a.s. aanvang 19.30 uur zal in: Zaal „VITA NOVA", van Aerssenstraat erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. gerechtsdeurwaarders van Kampenhout en Groen te Sommelsdijk een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: antieke hanglampen; 6- en 12- delige cassettes; platenspelers; oude lampen; draagbare T.V.'s; stereo radio meubelen; commodes; stereo apparatuur; cassette recorders; Bretonse klokken; draagbare radio's; Zaanse klokken; wandornamenten; dekenkisten; lade- en hoekkasten; vitrinekastjes; bijzet- en telefoontafeltjes; gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges en -^at verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbrengen van goederen tot 18.00 uur. Dhr. Jacobs (VVD) hield op zijn beurt een pleit voor de uitvoering van de plannen voor het Grevelingenbekken. Hij maakte gewag van een „schrijnend gemis" van eert bevaarbaar haventje bij Battenoord en een zwemgelegenheid al daar. Dhr. Jacobs attendeerde ook op het feit dat de Grevelingen, wil ze tot ontwikkeling komen ook door goede wegen ontsloten zal dienen te worden waarom hij het wenselijk achtte dat i3e nieuwe Provinciale weg zo snel moge lijk voltooid wordt en dat het gedeelte Rijksweg met de meeste spoed vier baans wordt. Met spijt stelde .spr. ten slotte vast dat de gemeentelijke zelf standigheid ver te zoeken is en' dat de gemeenten worden bevoogd als kinde ren die aan het handje door het drukke verkeer worden geleid De onderwerpen gemeentelijke herin deling en Gewestvorming wferden door dhr. V. d. Ketterij dermate uitvoerig behandeld dat hij halverwege zijn be toog de volgende spreker verzocht het woord te nemen zodat hij wat uit kon rustenDhr. v. d. Ketterij bleek het niet op een verdere indeling van de Flakkeese gemeenten te hebben voor zien. Dat gold ook voor de Gewestvor ming waartegen hij tal van argumen ten in stelling bracht. Veel meer dan voor gewestvorming verklaarde dhr. v. d. Ketterij zich voorstander van de Wet op de Gemeenschappelijke regelingen te zijn. „Er is in Nederland geen vierde bestuurslaag nodig!" stelde hij vast, als een van de nadelen daarvan opsom mend dat het bestuur dan te ver van de burger zal komen te staan. Voorts nam dhr. v. d. Ketterij de door hem genoemde „bevoogding" door Rijk en Provincie van de gemeenten op de kor rel, al verklaarde hij er gelijk bij „wet ten en verordeningen toch wel te wil len gehoorzamen". Zijn critiek gold met name de Prov. Planologische Com missie in welke Commissie hij de schuldige van het stagneren van be stemmingsplannen zag. (Vervolg op pag. 4) MIDDELHARNIS Apotheker Slager, die op de Voorstraat te Middelharnis een apotheek gaat ves tigen is voornemens die op maandag 2 september te openen. Dezer dagen wordt de laatste hand gelegd aan de afwerking van het geheel. Apotheek „Menheerse" zal, zoals we eerder meld den de patiënten van dokter v. d. Wulp op recept van medicamenten voorzien. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. HERKINGEN 7.30 uur ds. kerke. heden (dinsdag)avond J. V. Vliet van Aagte- In de molen te Nieuwe Tonge kreeg de Commissaris tekst en uitleg van gemeentemolenaar David Blok (2e van links). STAD AAN 'T HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. van Stuy- yvenberg van Middelharnis. ff »i Receptie op donderdag 22 aug. van 16.30 - 19.00 uur. Vanaf heden elke dag geopend. STAD AAN 'T HARINGVLIET Zaterdagavond rond 9 uur is op de Molendijk de voetgangster mevr. S. H. C. Stolk, wonend te Zoetermeer aange reden. Dat gebeurde door een achter opkomende auto, bestuurd door dhr. D. Huizer. Het slachtoffer kwam op het wegdek terecht. Zij heeft een rechter- dijbeen breuk, een hoofdwonde, een' hersenschudding en schaafwonden op gelopen. Per ambulance is zij naar een ziekenhuis in den Haag vervoerd. De 28-jarige ongehuwde M. M. uit Nieuwe Tonge heeft tegenover de poli tie bekend in de nacht van zondag op maandag te hebben ingebroken in het kantoor van transportbedrijf Gijs van Dongen en daaruit kantoormachines te hebben ontvreemd. De man wordt nog nader aan de tand gevoeld omdat er verband kan worden verondersteld met enkele inbraken die vorige week in Nieuwe Tonge werden gepleegd. GOLTGENSPLAAT In het Ziekenhuis „Dijkzigt" te Rot terdam is van zaterdag op zondagnacht in de leeftijd van 50 jaar vrij plotse ling overleden, de heer Johannis de Vos Pz. De heer De Vos, die gedu rende 17 jaren deel uitmaakte van het Vrijwillige Brandweercorps „Ooltgens- plaat" was vrijdagavond nog tijdens een' oefening op de Sluishaven aanwezig, maar nam hieraan geen deel daar hij zich al onwel voelde. Door de kolle ga's werd hij naar de dokter gebracht, die opname in voornoemd ziekenhuis zeer noodzakelijk achtte. Een uitge breide medische behandeling mocht niet meer baten. De heer De Vos is waarschijnlijk aan een hersenbloeding overleden. Het brandweercorps verliest in hem een trouw lid dat altijd paraat was. Woensdagmiddag 2 uur vindt de begrafenis plaats, nadat vooraf een rouwdienst in „Elthato" is gehouden. De heer De Vos zal door zijn vrien den van de Brandweer worden uitge dragen. Geslaagd. Aan het „Refaja" Zieken huis te Dordrecht slaagde voor het exa men Verpleegkundige, diploma A, mej. Gera van Kempen Gd., alhier. Vanmiddag is te Middelharnis drs. S. Otter geïnstalleerd als nieuwe rector van de Rijksscholengemeenschap. Drs. Otter die dhr. Castermans opvolgt heeft zijn functie per 1 aug. aanvaard. Bij een inbraak in het pand van de Massa-Markt te Ouddorp, in de nacht van vrijdag op zaterdag, is voor een waarde van ca. 48000,aan elek trische apparaten gestolen. De buit be staat voornamelijk uit afspeelappara tuur, radio's, scheerapparaten en an dere kleine apparaten. De dieven hebben zich door het dak toegang tot het complex verschaft. Waar schijnlijk is een van hen' via het dak naar binnen gegaan om van binnenuit de deuren te openen. Öp het dak bleek n.l. een golfplaat weg te zijn getrok ken en een gat in de daaronder gele gen asbestlaag te zijn getrapt. De zich daar bevindende alarminstallatie werd buiten werking gesteld. Via het gat en de kanalen van de verwarming is de dader op de begane grond kunnen ko men' waarna hij de deur opende. De diefstal heeft zich binnen het half uur afgespeeld. De daders hebben zelfs dozen leeggemaakt om de gestolen waar in te kunnen pakken. De politie was kort na de inbraak terplaatse maar een opsporingsactie op Flakkee en de omliggende eilanden heeft geen resul taat' opgeleverd. Niettemin heeft de 'po litie gegevens in handen waarmee men' hoopt de daders op het spoor te komen. In haar 5-jarig bestaan heeft de Massa- Markt 5 maal het dievengilde op bezoek gehad. Deze ervaring is dan ook de re den dat het bedrijf tegen diefstal ver zekerd is. Al die deelnemers hebben aan hun deelname een enorm plezier beleefd. Het begon zaterdagmorgen' met een dé filé van alle deelnemers langs het ge meentehuis, gevolgd door een ontvangst ten gemeentehuizG door burg. W. M. v. d. Harst. De kindetspelcn zijn ook bij zonder geslaagd, vooral het straatteke- nen waarbij de jeugd naar hartelust op straat kon krijten. Een demonstratie van hulpverleende verenigingen werd goed gevolgd waarna 's middags om 3 uur het startschot klonk voor de Zes kamp, compleet met evenwichtsbalk, waterballet, verhuisspel ende zeep- helling waarop de deelnemers de dolste capriolen maakten. 's Avonds heeft Ooltgensplaat kun nen genieten van een prachtige muzi kale en vocale show. Daaraan namen ook 3 minirette korpsen deel die de har ten van vele moeders stalen! Ieder was het er over eens dat Oolt- gendag, genoemd naar Oeltgen, de stichter van Ooltgensplaat, herhaald moet worden. De meeste verenigingen hebben deelgenomen maar de weinigen die achterbleven zullen zeker door het succes geïnspireerd worden om volgend jaar mee te doen. De opzet van de dag was dat de eigen inwoners, individueel of in verenigingsverband en de bewo ners van het Fort op een sportieve ma nier wat nader tot elkaar gebracht zou den worden. Ook aan die opzet lijkt volledig te zijn voldaan!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1