Raad Middelharnis nam afscheid van 5 van haar leden E 1^ Bestemmingsplan Sommelsdijk Zuid I vastgesteld ik Bouw van 186 woningen in "t verschiet Middelharnis' gemeenteraad heeft gisteravond een wat verdrietige ver gadering gehad omdat er van 5 leden afscheid genomen moest worden. Dat afscheid voltrok zich min of meer geëmotioneerd aan het eind van de vergadering, de laatste voordat op de eerste dinsdag in september de nieuwe raad wordt geïnstalleerd. Maar eerst moesten er nog een aantal besluiten genomen worden. Geen garages Zwembad „Sommelsdijk Zuid" Woningbouw Sportveld Hoofdleidster Tenslotte het afscheid Vaarwel Met schuld PREDIKBEURTEN Nieuws uit Zeeland Architect J. D. Dormaar zet er een punt achter Tom Moerland opvolger In en om de Land- en Tuinbouwschool LEERLINGENTAL VOOR a.s. CURSUSJAAR BIJNA VERDUBBELD Nog een tiental dagen en we starten weer met een nieuw schooljaar, dat zoals het zich nu laat aanzien goed zal worden. Het leerlingenaantal van de school is in een jaar tijd bijna verdubbeld, (van 35 naar 69), een vooruitgang die we voor een groot deel te danken hebben aan al degenen, die via de tentoonstelling „Land en Tuin '74" ons een geweldige duw vooruit hebben gegeven. Opnieuw schapen diefstal De boerenactie appels te koop 2 Sta-caravans ♦♦♦♦♦♦4 10 15 El mm Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 9 augustus 1974. De voltallige raad verklaarde zich, bij monde van de nestor dhr. W. Drooger, bijzonder ingenomen met het bericht van de herbenoeming tot burgemeester van Middelharnis van burg. Joh. van Es. Vandaar ook de hartelijke geluk wens die dhr. Drooger de voorziter aanbood, vergezeld van de wens dat hem lust, liefde, kracht en gezondheid gegeven zal worden de gemeente in 'Zijn geest verder te besturen. In antwoord daarop verklaarde de voorz. te hopen dat de door hem uit gesproken woorden: „zo waarlijk helpe mij God Almachtig" ook op de komen de periode van toepassing zullen mo gen zijn. De raad vond het weliswaar spijtig voor dhr. C. Born maar hij zal de 33 garages welke hij voornemens was aan de W. Achterweg te Middelharnis te plaatsen niet mogen bouwen. B. en W. hadden hem de vergunning geweigerd omdat de grond, deel uitmaakt van het bestemmingsplan „Centrum" en voor bestemd is plantsoen en groenstrook te worden. De raad meende niet anders te kunnen en mogen doen dan het be roepschrift van dhr. Born ongegrond te verklaren en het met de beslissing van het College eens te zijn. Wel suggereerden meerdere raads leden dat het van gemeentelijke zijde correct zou zijn de grond van dhr. Bom aan te kopen nu hij die niet voor zijn plannen kan benutten. Dhr. C. Ede waard (AR) meende de gemeente daar toe zelfs moreel verplicht. Door ande ren werd weer gesuggereerd dat het plan „Centrum" wellicht aanpassing be hoeft omdat het toch nog niet in haar totaliteit kan worden uitgevoerd. Dhr. D. Hoogzand liet er een eigen geluid over horen. Al stemde hij in met het voorstel tot ongegrond verklaring stel de hij niettemin vast dat het spijtig is te moeten constateren dat het voorkomt dat iemand geen baas meer is over eigen spullen, voor dhr. Hoogzand een kwa lijk gevolg van het hebben van bezit tingen binnen bestemmingsplannen. Desgevraagd verklaarde de voorz. dat het nog niet tot aankoop gekomen is omdat dhr. Bom de grond nog niet heeft aangeboden. In dit stadium gaat de ge meente ontwikkelt de gemeente daar toe geen eigen initiatieven omdat gelijk met renteverlies rekening moet worden gehouden. Overigens zo verklaarde de voorz. kan dhr. Born toen hij de grond aankocht geweten te hebben dat er geen bouwmogelijkheden waren. Mede tengevolge van de gunstige af sluiting van de gemeenterekening 1973 beschikt de gemeente over een' saldi- reserve van 1.285.505,68. Voor dhr. L. C. Kievit reden om te informeren of er al voortgang wordt gemaakt met de zwembad plannen. Daarbij dacht dhr. Kievit ook aan de ruim 5 ton re serve die al voor dit doel gekweekt is. De voorz. hield het er evenw^el bij zoals de raad overigens ook heeft vast gelegd dat er primair voor een zui veringsinstallatie gezorgd dient te wor den. Afgezien van de teleurstelling die dit voor dhr. Kievit inhield verklaarde hij zich toch gelukkig met het feit dat B. en W. rekening houden met de situ ering van een zwembad in de directe omgeving van de sporthal. Het bestemmingsplan „Sommelsdijk Zuid 1" kon met genoegen worden vastgesteld. Het enige ingediende be zwaarschrift van de Hoofdingenieur- Directeur voor de Landinrichting in de Prov. Zuid Holland werd onge grond verklaard. Het bezwaar van ge noemde functionaris gold dat er een aanslag wordt gepleegd op goed agra risch gebied. Het was voor de raad vol doende duidelijk dat dat ook bij een uit breiding in een andere richting het ge val zou zijn geweest. De Prov. Planologische Dienst heeft bepaald dat het plan niet in 5 maar in 7 jaar voltooid zal mogen ■worden. Het voorziet in de bouw van ca. 650 wo ningen. De voorzitter hoopte dan ook dat er in de komende jaren jaarlijks minstens 90 woningen in het plan ver- weenlijkt zullen kunnen worden. Maxi maal zullen het er misschien 135 per jaar kunnen zijn. Op de mineurstemming van sommige raadsleden m.b.t. de achterstand in de woningbouw kon een positief geluid volgen. De woningbouwver. Sommels dijk heeft de Ministeriele beschikking ontvangen voor de bouw van 90 wo ningen terwijl verwacht mag worden dat „Middelharnis" spoedig de beschik king voor 96 woningen zal ontvangen. Nu het sportveld bij de sporthal voor gebruik gereed is gekomen was de raad het met het college eens dat dat pri mair ter beschikking dient te worden gesteld aan de gebruikers van de sport hal wanneer ze prefereren hun sport buiten te beoefenen. Er zullen daar voor geen extra kosten in rekening worden gebracht. Het veld zal zo werd door het college voorzien ook niet georganiseerd worden gebruikt door de jeugd uit de omgeving. Daar bestaat overigens weinig bezwaar te gen mits er geen vernielingen worden aangericht. Er zullen echter geen' doel palen ■worden geplaatst om grote slijta- geplekken in de grasmat te voorkomen. Met algemene stemmen werd mej. L. C. M. Ajong benoemd tot hoofdleidster van de Openbare kleuterschool te Som melsdijk. Mej. Ma Ajong werd te Pa ramaribo geboren, ze werkte in Ne derland en in Canada. Ze is 30 jaar oud. Dhr. Edewaard spreidde een grote zorg ten toon: „Zal iemand die in Su riname geboren is en in Canada ge werkt heeft zich in Sommelsdijk thuis kunnen voelenvroeg hij zich af. De voorz. had er weinig bezwaren' in. Hij geloofde dat mej. Ma Ajong zich hier best zal redden. Daar voeg de de voorz. aan toe dat juist leer krachten uit Suriname veelal bijzonder goede krachten blijken te zijn die er geenszins Aioeite mee hebben de orde te handhaven. De weth. van Onderwijs dhr. Koppe laar heeft reeds het genoegen gehad de nieuwe kleuterleidster te ontmoeten. Zo niet dhr. Villerius waarom hij sug gereerde voortaan een fotootje van de sollicitanten bij te sluiten. Mej. Ma Ajong was overigens de enige sollicitant voor de aangeboden functie en meerdere raadsleden' spraken daar hun verwondering over uit. Dat deed ook dhr. Kievit die daarbij het bericht citeerde dat er volgende jaar zo'n 2000 kleuterleidsters te veel zullen zijn. De voorz. zocht een verklaring voor de geringe belangstelling in het kenne lijke feit dat men liever een onderge schikte functie aanvaardt dan dat men verantwoordelijkheden accepteert. Voordat de vergadering werd beëin digd nam de voorzitter afscheid van een vijftal raadsleden, t.w. de heren M. K. van Eek (AR), C. Edewaard (AR), dhr. W. Drooger (SGP), dhr. M. Zwee- rus (PvdA) en dhr. E. Oostdijk (PvdA). Dhr. van Es deed dat door ieder van hen persoonlijk toe te spreken. Het meeste werk had hij daarbij aan weth. van Eek die maar liefst sinds 25 nov. 1948 de raadszaal onafgebroken heeft bezet. Uit de langdurige staat van dien'st van weth. van Eek lichtte de burgemeeser o.m. het wethouderschap dat op 2 juni 1951 werd aanvaard. Tij dens twee burgemeester-vacatures trad dhr. van Eek als waarnemend burge meester op. Ook releveerde de voorz. het grote aantal functies die door dhr. van Eek zijn waargenomen waarbij vooral die op maatschappelijk en so ciaal terrein werden geaccentueerd om dat die de dagelijkse aanwezigheid van dhr. van Eek wenselijk maakten. Ook zijn voorzitterschap van het 'Werkvoor- zieningschap „Binnenhof" en tal van andere kwaliteiten (Waterschap, Emgo, N.V. Brugverbinding Haringvliet, Stich ting Bevordering Tuinbouw, Stichting Maatschappelijke Zorg, Drinkwaterlei ding en het zijn van Ambtenaar van de Burg. Stand) werden door de voorziter gememoreerd. Voor de voorz. alle aanleiding om nog eens terug te zien op de benoeming vorig jaar van dhr. van Eek tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de dank die de voorz. voor al die werkzaamheden in het belang van de gemeenschap gedaan uitsprak betrok hij ook naevr. van Eek die met grote blijmoedigheid haar representatieve taak als wethouders-echtgenote heeft vervuld. Het was dhr. van Es duide lijk geworden dat weth. van Eek zijn eervolle taak als wethouder als roeping heeft ervaren en met toewijding heeft vervuld. Dhr. C. Edewaard bleek, met een kor te «pnderbreking op het eind van de veertiger jaren, sinds 1946 raadslid te zijn. Van 1962-1966 was dhr. Edewaard Ie wethouder te Sommelsdijk en sinds 1966 raadslid in de nieuwe gemeente Middelharnis. Ook dhr. Edewaard heeft ambtshalve tal van functies bekleed en naar de voorzitter wist bijzonder gedegen! „U hebt van de voorkomen de -vraagstukken de fundamentele en principiële kanten nauwkeurig be zien!" complimenteerde de voorz. de heer Edewaard. „Ik heb met veel ge noegen uw bespiegelingen beluisterd en u was in het raadscollege waarlijk een geachte afgevaardigde" verzekerde hem dhr. van Es. Dhr. E. Oostdijk werd in 1962 in Nieuwe Tonge tot raadslid gekozen. Ook hij is ambtshalve lid geweest van meerdere commissies. Tot dhr. Oostdijk zei de burg. ten afscheid: „U zult niet de locale geschiedenis ingaan als de politieke praatjesmaker maar wanneer u praatte stond u daar volkomen achter en gaf u er blijk van de gemeenschap een warm hart toe te dragen". In dhr. W. Drooger nam de voorzitter ook afscheid van het oudste lid van de raad. „Uw optreden aldus de voorz. getuigde altijd van een ■vriendelijk heid en een bewogenheid en als u de waarschuwende vinger ophief deed u dat met de beste bedoelingen." Onwil lekeurig vergelijk ik u met Nathaniel, de man in welke geen bedrog was", besloot de voorz. Dhr. M. Zweerus maakte sinds 1972 deel uit van de raad al was hij in Nieu we Tonge ook al gedurende twee raadsvergaderingen raadslid. „U liet zich niet verleiden tot boute uit spraken maar trad voorzichtig op met bezonnenheid en gematigheid welke eigenschappen in een milde menselijke stijl in u verenigd waren", zo nam dhr. van Es van dhr. Z^weerus afscheid. Alle scheidenen' dankte hij tenslotte collectief namens de gehele burgerij voor hun bijdragen op vele plaatsen van het locale erf. „Moge Gods goeder tierenheid U en de Uwen zegenend na bij blijven", hoopte de voorzitter. De scheidene leden spraken tenslot te elk op hun wijze een vaarwel. Weth. van Eek, de man met de langste staat van dienst hield logischerwijs ook de langste beschouwing waarin hij op tal van puntert zijn visie nog eens ten beste gaf. Dat was dhr. van Eek wel duidelijk geworden dat de burgerij slechts nog een vaag begrip heeft van de taak van College en raad. Niette min kon dhr. van Eek in majeur af scheid nemen nu, na „ontzettend veel zorgen" een gemeente blijkt te zijn gebouwd, „mooi temidden van de overi ge Nederlandse gemeenten. „Het ver heugt mij aldus dhr. van Eek dat ik daaraan mee heb mogen besturen." Vrij langdurig stond dhr. van Eek nog stil bij de door dhr. Villerius (SGP) gedane uitspraak dat het hem verdroot dat „de meerderheid van het college de bevordering van de Zondagsrust voor kennisgeving aanneemt". Na dhr. Villerius met tal van gewijzigde op vattingen binen de SGP te hebben ge confronteerd adviseerde hij hem veel met Jeremia 29 voor de gemeente te bidden. „Het is nog niet het jubeljaar" moest dhr. van Eek vaststellen wanneer hij bezag voor welke vraagstukken de nieuwe raad zich geplaatst zal gaan zien en hij bad het nieuwe raadscollege daarbij dan ook Gods zegen toe. Na allen die hem tijdens zijn ambtsvervul ling hebben omgeven te hebben bedankt verklaarde dhr. van Eek: „Ik dank in het bijzonder God voor de kansen mij gegeven, de gezondheid die ik had, de mensen die mij verrijkt hebben, de zor gen' die mijn denken en doen verdiept hebben, het geduld dat mij omringd heeft en dat mijn ongeduld temperde, de rust van velen en zoveel meer. Ik ga van hier, niet voldaan over alles maar wel als een dankbaar mens". Al improviserend produceerde dhr. C. Edewaard een gevoelvol afscheids woord, waarin hij het niet aan zelfcri- tiek liet ontbreken. „Al ons doen is toch maar stuk-werk" erkende hij dan ook. Wanneer dhr. Edewaard het door hem gedane werk afmat aan het ideaal beeld van de christelijke politiek en geloofsbelevenis kon hij niet anders dan met schuldbelijdenis voor de vele tekortkomingen daarop terugzien. An derzijds vond hij steun in de weten schap dat God Zijn Zoon gezonden heeft om schulden weg te nemen. Naast dank aan God bracht dhr. Edewaard dank aan allen met wie hij had samenge werkt om met een goede ■wens voor zijn opvolgers te besluiten. Een kort dank- en afscheidswoord werd ook gesproken door de heren Zweerus en Oostdijk. Ook de nestor van de raad, dhr. Drooger (SGP) zette zich daartoe: Het raadswerk is me niet altijd een onverdeeld genoegen geweest maar de nood was me opgelegd", bekende dhr. Drooger. Hij verklaarde het het meest te hebben betreurd wanneer de geesten zich zo duidelijk scheidden als het ging om de eer van God. „Een' mens denkt vrij te zijn maar hij is een ge- bondene van de vorst der duisternis!" waarschuwde dhr. Drooger. Hij dankte allen voor de goede verstandhouding en wenste scheidenden en blijvenden Gods zegen toe. „Gods Woord houdt stand in eeuwigheid en zal geen duimbreed wij ken, houdt dit goed voor ogen en het zal u wel gaan!" zo eindigde de heer Drooger. OUDDORP Beroepen. Door de Ger. Gemeente is een beroep uitgebracht op ds. C. Hege- man van Tholen, uit het gestelde twee tal met ds. Chr. v. d. Poel te Yerseke. MELISSANT Kerkdienst. Voor de Ger. Gem. in Ned. hoopt dinsdagavond 7.30 uur voor te gaan ds. J. de Groot van Rijssen. Gewijzigde ker*kdienst. Voor de Ger. Gem. (Beatrixlaan) hoopt donderdag avond 7.30 uur voor te gaan ds. J. Driessen van Oostkapelle. Deze dienst is in „De Saambinder" vermeldt onder woensdag. BUSTOCHT BEJAARDEN OOLTGENSPLAAT Op woensdag 14 augustus a.s. hopen de bejaarden van Ooltgensplaat een bustocht te maken. Het eerste reisdoel is de Biesbosch, waar een rondvaart ge maakt zal worden en de middag is be stemd voor een rondrit door Brabant. Vertrek vanaf 't Centrum om 8.30 uur, thuiskomst om ca. 19.30 uur. De kosten bedragen 27,50, rondvaart, koffie, lunch en diner inbegrepen. Deelnemers kunnen zich opgeven op dinsdagmiddag in 't Centrum of telefo nisch bij de dames Van Dam (294) en Snaauw (636) en bij dhr. Spit (575 of 310). ZONDAG 11 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. T. Oazander. Extra koliek- te pastoriefonds Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. v. Stuyvenberg Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4 uur ds. E. Teunis te Veenendaal Herv. Buitengew. Wijkgemeente 10.30 uur ds. R. E. R. van Buiren. Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6.30 uur kand. B. de Graaf van Apeldoorn. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. A. van de Beek. Extra koll. HGJB Rem. Kerk 10 uur ds. A. B. Pool-Bast, Nieuwkoop. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. Harkema, St. Philipsland Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur kand. L. de Jong, Dordrecht en 6 uur dhr. voorber. H.A. Extra kollekte bouw fonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en' 6 uur ds. A. Cysouw. Extra koll. verwar ming. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. van den Akker, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. GOEDEREEDE 9 en 10.45 uur ds. R. v. Kooten en 6.30 uur kand. G. A. Ab- ma. Extra kollekte kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9, 11 en 6.30 u. ,ds. A. Vlietstra, Doornspijk Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Ger. Kerk 10 uur verg. geb. ds. J. de Kievit en 6.30 uur ds. G. de Ruiter van Alphen a.d. Rijn (in de Geref. Kerk aan de Dorpsweg) Doopsgez. Gem. 9.30 uur ds. Hooikaas van Den Haag. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 eri 6 uur prof. dr. C. Graafland. Extra koll. Inwendige Zending Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur kand. G. Mulder, ber. pred. Bruchem-Kerk- wijk en 6 uur ds. R. H. Kieskamp, Oud Alblas Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en'6 uur ds. H. Jongebreur. voorm. bed. H.A. en nam. dankz. HA. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur kand. Chr. de Valk, Gouda, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra koll. noodl. gem. en pers. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. J. A. Gravestein, em. predt. te 's Hertogenbosch. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. van Drenth, Ede en 6 uur ds. P. P. J. Monster, Z^wijndrecht Ger. Kerk 9.30 en' 6 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. Scheepmaker en 6 uur ds. J. van Dreenth. Ede. ST. ANNALAND De heer Th. Moerland uit St. Maar tensdijk, afkomstig uit St. Annaland is per 1 augustus van dit jaar de op volger geworden van de 69-jarige ar chitect J. D. Dormaar uit de Van den Bosstraat in St. Annaland, die achter zijn loopbaan van architect een punt gezet heeft. Na aanvankelijk twee jaar in St. Philipsland en eveneens twee jaar in Serooskerke in de landbouw werkzaam te zijn geweest, werd hij op 17-jarige leeftijd timmerman en behaal de op 23-jarige leeftijd in zijn vrije tijd het diploma waterbouwkundige. De heer Dormaar is o.a. werkzaam geweest bij het baggersbedrijf in de Wieringermeer Na verdere studie behaalde hij het PBNA-bouwkunde-diploma, waarna hij ging werken bij de calamiteuze polder op Schouwen, de centrale dienst Wal cheren en bij architecten en aanne mers in Vlissingen, Scherpenisse, Gro ningen en Arnhem. De afsluiting van de Pluimpot met nylonzakken kwam mede onder zijn toezicht tot stand. Diverse bouwwerken zijn gebouwd naar het door de heer Dormaar ontworpen bestek, o.a. een aantal woningen in de Kerkeblokstraat en de Van den Bosstraat. Hoewel zijn praktijk maar klein was, bestond er toch ook een grote verscheidenheid. Want niet alleen woonhuizen heeft hij ontworpen, maar b.v. ook de veiling in Stavenisse, boerderijeen in Scherpenis se, garages van De Viet in St. Maar tensdijk en Bernaards in Bergen op Zoom, alsmede een aantal recreatiewo ningen in Wouw. Verder heeft hij vele verbouwingen op zijn naam staan, o.a. in St. Annaland en Oud Vossemeer. Zijn laatste project is de in de Vr. M. Boogaard te St. Annaland gebouwde bungalow voor de heer C. Moerland. Hij heeft hiermee een aparte sfeer we ten te scheppen. De heer Dormaar zal voorlopig nog wel in de bouw werk zaam blijven en hij hoopt dan ook met zijn opvolger Tom Moerland de lopen de projecten af te werken. Benoeming. In de plaats van de heer C. van Winkelen, die met ingang van 1 oktober a.s. met vervroegd pensioen gaat, is aan de School met de Bijbel te St. Annaland benoemd de heer A. P. Kasse uit Veere. POORTVLIET Verbetering wegdek. De met klin kers bestrate wegdek van de provin ciale weg tussen Poortvliet en Scher penisse, wordt thans voorzien van as- faltbedekking hetgeen een hele verbe tering is. Als deze weg klaar is wordt er begonnen aan een provinciaal weg tussen' Oud Vossemeer en St. Annaland. OUD VOSSEMEER Polyhymnia. Op 11 aug. gat het In terkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia de repetities hervatten. Deze worden elke zondagavond gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ned. Herv. Kerk. Het was een show, die goed liet zien welke mogelijkheden de school kan bieden en wat er gedaan wordt. Een woord van dank aan alle medewerkers is hier zeker nog eens op zijn plaats. In de laatste week voor de vakantie brachten de leerlingen en de leraren een bezoek aan het Koninklijk Kweek bedrijf en Zaadhandel D. J. v. d. Have in Rilland Bath en Kapelle in Zeeland. De vertegenwoordiger van de firma de heer de Jong uit Dirksland vertelde onderweg reeds enkele bijzonderheden over het bedrijf en verschillende we tenswaardigheden van de zaadkwekerij. In Rilland Bath werd allereerst het Kweekbedrijf bezocht waarbij de groep in tweeën werd gesplitst, die afwisse lend het laboratorium enz. en daarna de proefvelden werden bezocht. Bij dit laatste onderdeel moest de bus inge schakeld worden in verband met de uit gestrektheid van deze velden. Vervolgens trok men in de richting van Kapelle, waar alvorens het bedrijf aldaar te bezoeken, een broodmaaltijd, aangeboden door de direktie van de firma werd genuttigd. Het betreft geen betoog dat er na afloop geen volle schalen meer over waren. Het personeel van „De Caisson" had het druk om te zorgen, dat ieder ver zadigd werd. 's Middags werden vervolgens de ge bouwen in Kapelle bezichtigd waarbij de rondleiders heel wat vragen kre gen te beantwoorden. Jammer, dat de „fabriek" niet werk te, het seizoen was namelijk nog niet begonnen. De meeste leerlingen uit gezonderd zij die last van hoogtevrees hadden beklommen ook nog het top je van het hoogste gebouw om daar te genieten van het prachtige uitzicht. Na afloop bedankte de heer van Heusden uit naam van de leerlingen en leraren direktie en personeel voor het gebodene. De leerlingen hadden een idee gekregen van hetgeen er aan de zaadkwekerij vast zit. Via Walcheren ,bezoek aan de West- kapelse) en Noord Beveland werd de Oosterscheldebrug bereikt om daarna van Schouwen Duiveland, waar de Zeeuwen werden afgezet, Goeree Over- flakkee en het eindpunt - de school- te bereiken. Een mooie reis en goed slot van het cursusjaar 1973-1974. We zullen hopen' dat het nieu^we schooljaar weer goede resultaten zal opleveren. Belangrijk is dat er geen ge combineerde klassen meer zijn, waar door zelfs een extra leerkracht aange trokken moest worden. Belangrijk ook dat indien door de Directie Landbouwonderwijs toestem ming wordt verleend de leerlingen van de derde klasse als onderdeel van het nieuwe vak Techniek lassen krij gen op hun lesprogramma. Dat dit ver wezenlijkt kan worden is te danken aan de mede^werking van bestuur en' di rektie van de Technische School te Middelharnis die in het druk bezette rooster nog enkele uren vrij wisten te maken voor onze leerlingen. De landbouwschool bezit nog niet de vereiste apparatuur voor deze lessen. Een woord van lank en lof voor deze hulp is hier zeer zeer op zijn plaats. Vrijdag 9 geven hun vc De hu' 21 aug het gei De kei kerkgé te Her] B. V. d Stellen Herkin Recept: Op WO ouders hun 50 HERKINGEN In de nacht van woensdag op don derdag zijn van de Gebr. den Boer te Herkingen, 19 jonge schapen ont vreemd. Deze diefstal vond plaats aan de dijk bij de Hoek van St. Jacob, oos telijk van de Grevelingendam. De heer J. den Boer kwam al spoedig tot deze ontdekking, daar de vangbekken, die gewoonlijk boven aan de dijk lagen, nu vakkundig waren opgesteld. Daar de vangbekken in deze toestand waren achtergelaten, wordt verondersteld, dat de daders in hun arbeid zijn gestoord. De politie heeft de zaak in onderzoek. Automobilisteri die in deze nacht ter plaatse zijn gepasseerd, en aldaar vee of een vrachtwagen hebben gezien, worden beleefd verzocht dit aan de politie te Oude Tonge te melden. Reeds eerder werden van Gebr. den Boer te Herkingen schapen ontvreemd, eveneens van de heer Zandwijk te Den Bommel. Ook hiervan bleven de daders spoorloos. HBRKINGEN Nieuwe beheerders. Om gezondheids redenen van mevr. KI. Stolk-Lokker, bedankte het echtpaar A. Stolk-Lokker als beheerder, beheerster van het be jaardencentrum te Herkingen. In hun plaats werd benoemd het echtpaar A. L. V. Mourik en' mevr. Fr. v. Mourik-v. Eek, Adoptieplein 4. INGEZONDEN: Geachte redactie: U schrijft het volgende: Een groot gedeelte van de Ned. boe ren heeft zich misdragen en u zou zich tijdens de acties geschaamd hebben' boer of politie-man te zijn. U hebt gelijk mijnheer Grinwis. U hebt een behoorlijke baanmet alle voordelen, soc. voorz., kinderbijslag enz. vakantie toeslag enz. Maar, dat komt dat U van de regering een briefje mocht en dus kon schrijven: „Door de steeds stijgen de kosten zien wij tot ons leedwezen genoodzaakt uw abonnementsgeld te verhogen, waar was u gebleven als u dat ook niet had door mogen berekerien de laatste 5 jaar? Ik schrijf niet voor me zelf ik haal mijn AOW wel, maar mijn leedwezen gaat uit naar onze jon ge boeren, die het in deze welvaart aan het allemodigste ontbreekt. Daarom spreek ik niet zo snel over misdragingen en ik schaam me niet één van hen te zijn. Bram Fase Naschrift redactie. We kunnen daar kort over zijn, ge achte inzender. Als Eilanden-nieuws haar abonnementsgeld niet had mogen verhogen hadden we al lang weg ge weest. In dat geval hadden we echter niet met onze machines de Langeweg geblokkeerd. Overigens hebben we er nergens blijk van gegeven' de nood van de boeren niet serieus te nemen. Vanaf heden iedere zater dagmorgen weer Achterstraat 5 Goedereede Te huur na 10 augustus te Harskamp 5 pers. met nat closet. Ver der alle comfort. Natuur bad aanwegzig. Tel. 08385-10775 Donderdagavond om 11.00 uur behaagde het de Heere, in het Ikazia-ziekenhuis te Rotterdam na een kortstondige ziekte, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, groot- en over grootvader, broeder, zwager en oom DIRK HEERSCHAP echtgenoot van Willempje van Dam in de leeftijd van 78 jaar en 5 maanden. Ouddorp: W. Heerschap-van Dam A. Florensteijn-Heerschap J. Florensteijn Ridderkerk: J. van 't Geloof-Heerschap M. P. van 't Geloof Nieuwenhoorn P. Heerschap J. Heerschap-van der Meide Stad aan 't Haringvliet: C. Melaart-Heerschap C. Melaart Ouddorp: P. Heerschap J. Heerschap M. Heerschap-Meijer KI. Klepper-Heerschap C. Klepper klein- en achterkleinkinderen Ouddorp, 8 augustus 1974. Oostdijkseweg 2 Gelegenheid tot condoleren 's middags van 2.00 - 5.00 uur en 's avonds na 7.00 uur. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben dinsdag 13 augus tus a.s. nam. 2.00 uur op de al- gemeene begraafplaats te Oud dorp. Vertrek vanaf sterfhuis per auto 1.40 uur. Hedenn droefhe innig j huwd en oom op de 1 Ooltger Esdoc De b< 12 aug. plats, v Heden is van ons heengegaan, on ze lieve opa DIRK HEERSCHAP echtgenoot van Willempje van Dam in de leeftijd van 78 jaar en 5 maanden. Wij hopen hem nimmer te vergeten. Nieuwenhoorn: Kati en: Frans Spijkenisse: Riek en Leen Ouddorp: Henk Dirk en verloofde Kees Wim Ridderkerk: Hans en Nelly Marco Kati en Ad Danielle Kees Wüly Dinie Nieuwenhoorn: Dirk en verloofde Ria en verloofde Willy Jeanet Ivonne Stad aan 't Haringvliet: Adrie Willy Mar ja Thijs Gerrie Ouddorp: Dirk •Carolien Ouddorp, 8 augustus 1974. Voor u^' voor or geliefde oom betuige dank. Inzonde buren hulp er Middell

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 2