Twee Waddinxveense meisjes ongedeerd uit ingestorte zandput ruider^ j. struijk Vakantiegangers groeven één van hen op het nippertje uit Zaterdag 17 augustus, zwemwedstrijden om de „Eilandbeker'' te Steiiendam AFWEZIG 29 juli tot 13 augustus Sommelsdijk Medische diensten Hulp in nood Icwam van Deense coaster 47e jaargang Vrijdag 9 augustus 1974 No. 4311 CHR. STREEIKBLAD OP GERïiFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLlLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond OUDDORP: I Het is een wonder dat de iTvee meisjes op de foto nog in leven zijn! Het zijn linies de 10-jarige buurmeisje en vriendinnetje de 13-jarige Diana Kimmel uit Wad- dinxveen. Maandagavond rond zes uur werden ze onder het zand be dolven toen de twee holen die ze in de Westdiiinen hadden gegraven instortten GENBET MEER VAN UW AUTO EN KOOP EEN VACHT vanaf 26,- Vele soorten. Uw speciaal adres: g GARAGE KNÖPS LANGEWEG 113 - IVIIDDELHARNIS TELEFOON 01870 - 2043 i westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 EEN IVIIMI SET vindt altijd een plaatsje in uw kamer. ^lONI^JNRJCHT^ Terwijl dinsdagavond tegen elf uur de bemanning van de VLÏ. 5 vredig te kooi lag en schipper Paul Kleppe (24) op de visgronden afvoer is er brand uitgebroken in de machinekamer van de kotter. Alhoewel er snel werd opgetreden kon niet voorkomen worden dat het hele achterschip uitbrandde. De „Johannis Izak" werd na een zeer bewogen nacht woens dagmiddag geblakerd de haven van Steiiendam binnengebracht. De bemanning was ongedeerd gebleven en dat ervoer de jonge schipper als een groot geluk bij het ongeluk dat hem getroffen had. VOOR MOOIERE bioemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis De bemanning bestaat uit schip per Kleppe uit Vlissingen, de broers Joop en Gilles Siereveld en Henk van Hoorn uit Colijnsplaat, terwijl op deze reis ook de scholier Jaap Maljaars uit Aagtekerke aan boord was. De totaal vernielde brug van het schip. POSTBOX 8 - MIDDELHAHNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uvir (01870) 33 92 Giro 167030 ABONNEMENTSPRIJS 8.85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speclaM tariel I Gelukkig dat Diana rechtovereind stond toen het gebeurde. Doordat ze juist haar handen boven haar hoofd 'i' ld zag ze kans zichzelf uit te graven. wist echter haar vriendinnetje nog iiieper in het gat en Diana, die zag dat er ze zelf niet in zou slagen haar te bevrijden rende zo snel als haar benen' haar dragen konden naar een van de sta-caravans op de camping Kotestee. Zelf verblijven de meisjes op camping „de Magneet" van de fam. iVTeijer. De kreet van Diana dat haar vriendin netje onder het zand zat werd direct serieus genomen en met haar holden vier mannen naar de plaats waar het gebeurd was. Eén van de mannen bleek over een walkie-talkie te be schikken en wist contact te maken' met de wacht op de vuurtoren die op zijn beurt brandweer en ambulance belde. Intussen groeven de mannen als ra- zenden met schoppen en met blote han den. Al gauw hadden ze de benen van Monique te pakken en' toen was het meisje snel bevrijd. Ze zat voorover ge hurkt met kennelijk onder haar li chaam een luchtreservoir dat haar de tien minuten die ze bedolven is geweest in leven heeft gehouden. 'Wel was ze bewusteloos maar eenmaal in de frisse lucht knapte ze snel weer op. Met de ambulance werd ze naar de ouderlijke caravan gebracht waar ze met behulp van een kalmeringstabletje weer wat op verhaal kwam, blij en dankbaar dat ze zo op het nippertje was gered. De hele camping was maandagavond trou wens in die stemming gehuld toen het allemaal zo goed bleek te zijn afge lopen. Het enige wat de meisjes er van overgehouden hebben is een' geweldige spierpijn. Diana heeft die van het harde hollen en Monique kennelijk doordat ze geprobeerd heeft zichzelf te bevrij den. Overigens weet ze zich van die bange minuten weinig meer te herinne ren. Wel hebben ze plechtig beloofd dat ze nooit meer zo'n gat zullen graven want achteraf begrijpen ze best dat die instorting helemaal voor de hand lag... Op zaterdag 17 augustus, om precies IG.OO uur, beginnen te Steiiendam in het Gem. zwembad, de jaarlijkse zwem wedstrijden om de „Eilandbeker", vier jaar geleden in het leven geroepen door de heer L. Tom en de heer M. A. Snoey. Deze wedstrijden zijn inmiddels uit gegroeid tot het grootste zwemevene- ment van Goeree-Overflakkee. De orga niserende vereniging „de Stelle" heeft uitnodigingen gestuurd naar de zwem baden te Dirksland, Middelharnis, Oude Tonge en Ooltgensplaat. De trainer van de „Stelle" uit Stei iendam, de heer Snoey, verwacht dit jaar een uitermate spannende strijd. De „Stelle" (drie voudig beker win naar) js dit jaar sterk verjongd. De ..Schotejil" uit Middelharnis zal zeer zeker pogen de hegemonie van Stei iendam te doorbreken. De „Gooye" uit Eirksland mag ook zeker niet onder schat worden, het is bekend, dat zij over zeer snelle zwemmers(sters) be schikken'. De ploegen uit Ooltgensplaat en Oude Tonge zijn zeer gehandicapt, doordat zij niet over verwarmd zwem- ■water beschikken, waardoor het trainen m deze zomer haast niet mogelijk was. De kosten voor dit evenement zijn dit jaar voor de deelnemers minimaal, daar bakkerij Troost uit Steiiendam, de te winnen 3 standaards, 18 medailles en 24 vaantjes, beschikbaar heeft ge steld. Er wordt gezwommen, zowel door de dames als de heren: 100 mtr. school slag, 50 mtr. borstcrawl, 50 mtr. rug- crawl en 4 X 50 mtr. estafette. De ploeg fnet het minst aantal punten (seconden) IS winnaar, van de „Eiland-beker. Na afloop van de wedstrijden zullen de Prijzen worden uitgereikt door wethou der L. 'Visser, erevoorzitter van K.Z.C. »de Stelle" uit Steiiendam. OPTOMETRIST „OOGMETING -*—-r*- ifoMiM«.,.f rornfte«„B« CONTACTLENZEN" 'CJUNSSf*" KONINKtUK GOEDGEKEURD MIDDELHAKNIS Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: Autosleutel Chrysler; oor ring; portemonnee, muntbiljet van 5,-; zilveren armbandje; herdershond; tank- dop met sleutel; b. biljet van 10.-; zwart poesje; groene herenfiets; gou den ketting; ring met sleutels; kop van dia-toestel; herenfiets; bruine tabaks zak; 2 pakjes sigaretten; kinderporte monnee; zaag; hamer, vijl en slagers mes. Verloren: Grijze damesfiets merk „Gazelle"; zilveren armband met nam- plaatje; zwarte hond; groene fiets merk „Union"; zwart-bonte konijnen (Hol landers); oranje kinderfiets „Sparta"; armbandje met naamplaatje „Karin"; blauw trainingspak; gouden schakel armband; rode autoped; armband van lichtmetaal; herenfiets merk „Bato"; groeneportemonnee; 1 b. biljet van 25,en 1 van 10,bruin boodschap- pennet; groen-grijs zeiljack; 2 musicas- settes; kentekenplaat 76-56-XZ; grijze damesfiets „Junca Intrasport; Polaroid zonnebril; rood etui met sleutels; verze keringsplaatje DQR - 903; bruine porte monnee met inhoud; b.biljet van 25,- herenhorloge „Pontlac" zonder bandje 2 b. biljet van 100,— en 2 van 25,— tankdop van bromfiets; zilveren arm bandje; horloge merk pontiac met ny lonband; wandelwagenzak; rood leren damesportemonnee. Inlichtingen omtrent deze voorwer pen op het groepsbureau van de Rijks politie, Hoflaan 52, te Middelharnis. Telefoon: 01870-2444, iedere werkdag van 08.00 tot 18.00 uur. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. 'Woensdag 14 augustus a.s. des nam. 7,15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. J. Slager te Rijssen (Ov.) Zie verder de adverten tie in dit nummer. OOSTDIJK 53 - 61 van zaterdag 10 tot maandag 12 augustus 1974 ARTSEN Middelharnls-Sommelsdük: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. H. M. B. V. d. Peppel, 'Voorstraat, Middelharnis, tel. 01870-2117. Dr. V. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herklngen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dr. K. J. Huisman, Plein 7, Melissant, tel. 01877-1412. Stellendam-Goedereede: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. R. P. van Rijswijk, Steiiendam, tel. 01879-1207. Nieuwe Tonge-Oude Tonge; Van zaterdagmorgen' 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. 'W. Westra, Oude Tonge, tel. 01874- 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dr. G. J. Buth, Den Bommel, tel. 01871- 306. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts I. P.' van Overbeeke, Dirksland van 11.00—11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts L. E. Tjebbes, Sommelsdijk, tel. 01870-2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft Zr. A. Kastelein, Goe- dereede, tel. 01879-1267. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J. Koppejan, Melissant, tel. 01877-1234, b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, Nieuwe Tonge, tel. 01875- 390, b.g.g. 01876-321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet: WIT GELE KRUIS: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871-312, b.g.g. 534. Uitgebrande Vlissingseiiioner ■:~''T"y'"»-r?jmiiniJ»Lii)j naar Steiiendam se haven gesleept Nadat hij eerst zijn echtegenote ge telefoneerd had vond dhr. Kleppe even tijd om te vertellen hoe het allemaal gegaan was. Hij verklaarde dinsdagmiddag te zijn uitgevaren nadat 's maandags de motor was nagekeken, omdat de schipper had vermoed dat de smeerolie-druk te laag was. Na de reparatie was nog enkele uren proefgedraaid in de omgeving van de haven en de motor was aan de hand daarvan weer helemaal in orde bevon den. Dinsdag voer de kotter dan ook uit om tot vrijdag te vissen. Normaliter wordt vanuit Vlissingen gevist maar i.v.m. de reparatie was het schip naar Steiiendam gekomen. Schipper Kleppe vertelde verder dat hij dinsdagavond elf uur, varend zo'n 50 mijl ten N.W. van Goeree, een olie- lucht had geroken die steeds sterker werd. De bemanning lag te kooi en de schipper stuurde zelf zijn schip naar een geschikte visplaats: ik rook een steeds sterker wor dende gasolie-lucht',, verklaarde dhr. Kleppe. Ik zag rook en' vuur in de ma chinekamer en het eerste wat ik ge daan heb is de slapende jongens toe- brullen dat de zaak in brand stond!" Met een aan boord aanwezige koolzuur blusser was het vuur niet meer te tem men en in korte tijd stond het hele ach terschip in de brand. De schipper had wel de tegenwoordigheid van geest ge had eerst de dinghy's in veiligheid te stellen die op het achterschip waren opgesteld. Een van de dinghy's is door de bemanning gebruikt om van boord te gaan. „Toen ik nadat we onze blus ser hadden leeggespoten weer in de machinekamer keek sloeg het vuur me bijna in m'n gezicht", aldus de teleur gestelde schipper. Kwart over elf werd de eerste rode vuurpijl afgeschoten. De zendappara tuur was al defect geraakt maar nog wel bereikbaar. Het signaal werd door een schip opgevangen. Het draaide bij, richtte haar schijnwerper op de bran dende kotter maar voer verder Een tweede rode pijl bracht een Deen se coaster in actie. De coaster liet een sloep neer waarmee de Denen naar de kotter roeiden. Schipper Kleppe werd naar de coaster teruggeroeid vanwaar af hij radio Scheveningen opriep. Het was inmiddels half één geworden. Intussen had ook de bemanning de kotter verlaten. Het achterschip was nu een vuurzee geworden. Er was 13 ton dieselolie in de tanks. De sleep boot ,,Smitbank" heeft het -vuur met 5 ton schuim gedoofd en de kotter naar de ingang van het Goereese Gat ge sleept waar ze i.v.m. haar diepgang niet verder kon. Daar werd de koter opge haald door „de Tille" van Rijkswater staat. Over de oorzaak kon slechts gegist worden al zullen' deskundigen het mis schien nog 'weten te achterhalen. Zelf houdt schipper Kleppe er rekening mee dat er brandstof op de hete uitlaat te recht moet zijn gekomen doordat er wellicht een leiding is geknapt. ,,Nee, er is geen paniek geweest maar het is ons wel heet onder de voeten geweest!" verzekerde dhr. Klep pe. Hij was sinds l'/2 jaar eigenaar van de kotter, toen voor 300.000,gekocht. Het schip werd in 1956 gebouwd, het was verzekerd. Alhoewel de schade nog niet exact kon worden vastgesteld meenden terzake kundigen dat die zich in de buurt van de 300.000,zal be vinden. Ook alle persoonlijke bezittin gen van de opvarenden zijn verloren gegaan. Toen de kotter de 'buitenhaveh werd binnengebracht kwam er nog steeds rook uit het achteronder. Het bleken de matrassen te zijn die nog lagen te smeulen. De brandweer van Goedereede bluste ook het laatste vuur waarna toestemming kon worden ver leend de binnenhaven binnen te varen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1