f Mooie plekjes op het eigen eiland Delta Hora DELTA FLORA De heer A. A. Jansen oud hoofd van de School met de Bübei te Oirksland overleden. 47e jaargang Dinsdag 30 juli 1974 No. 4308 CHR. STREEKBLAD OP GERM'ORMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Middelharnis Tweetal vechtpartijen Politie neemt strengere maatregelen Ooltgensplaat Oud-inwoners overleden EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN wandelwagen K. A. van Beek appels en pruimen Maandagmorgen 29 juli, ging de droeve mare door de gemeente Dirksland, dat de heer A. A. Jansen, het vroe gere hoofd van de School met de Bijbel in deze gemeente, in het ziekenhuis te Dirksland was overleden, Op 2 juli j.l. was hij 67 jaar geworden. De heer Jansen, die reeds enige jaren met pensioen was, was een zeer geziene persoonlijkheid in de gemeente. Generaties hebben in de 45 jaar dat hij de school diende, onderwijs van hem ont vangen. Zijn vrij plotseling heengaan, na een kortstondige maar ernstige ziekte, heeft grote ontroering in de gemeen te verwekt. Zeer geziene persoonlijkheid Kerkelijk en maatschappelijk werk ZEELAND 14 isisamratten gevangen Dlstriktscommandant Overste P@ Vries ««verleden POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdyk TeL (01870) 26 23 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tariel Velen zijn in deze weken wereldwqd uitgezworven om vakantie te houden, maar anderen liebben het dicht bij huis gehouden. Als ze er oog voor hebben kunnen ze immers ook vlak bij huis prachtige plekjes ontdekken. De foto's geven daarvan zomaar een willekeurige greep: iiv,, t^daideküpjc, i.v.m. het nodige conjrast tegen het decor van een paraplu is te vinden in de buurtschap Zuidzijde Op de beide hekpalen staat zo'n paarde„hoofd". Een idylisch plaatje van de toren van Sommelsdijk. Vooraan de Wildemans kreek en hoe landelijk een stevig varken in de wei. Zaterdagnacht j.l. omstreeks half twee vond er een vechtpartij plaats bij het café „De La Bateau" aan het Vin- gerling te Middelharnis. E)e ruzie ont stond doordat enkele jongelui zich toe gang tot het café wensten te verschaf fen. Toen dit door de eigenaar gewei gerd werd ontstond er een vloek- en Ijnokpartij waarbij een ruit vernield en een deur in elkaar geslagen werd. Eerder op de avond had zich een' vechtpartij voorgedaan bij Hotel Spee te Sommelsdijk, De politie die een brom fiets wilde inladen werd door een drie tal jongelui, die weliswaar niets met deze bromfiets te maken hadden, hier bij gehinderd. De jongelui voelde zich ge roepen zich tegen deze politiemaatregel te verzetten. Voorafgegaan door dreige menten ontstond er een vechtpartij tus sen de politie en genoemde jongelui, waarbij wederzijds klappen werden uit gedeeld. Twee verdachten zijn momenteel in gesloten', terwijl het onderzoek wordt voortgezet. De politie zal vanaf heden strengere maatregelen gaan nemen. In tegenstelling tot eerdere be richten is de op zaterdag 3 augustus a.s. geopend van 14.00 uur tot 21.30 uur. Toegangsprijs voor de kinderen is 1,—. Vrijdag 26 juli j.l. is op de leeftijd van 85 jaar in haar woonplaats Wer kendam, Wierinxwal 8, overleden me vrouw Suzanna de Vos, echtgenote van de heer Leendert van Hassent. De be grafenis zal plaats hebben woensdag 31 juli des nam. 2 uur te Werkendam, vanuit de Chr. Geref. Kerk, waarin vooraf de rouwdienst gehouden' zal wor den. Het echtpaar Van Hassent, tot 1952 woonachtig te Ooltgensplaat, herdacht 16 mei j.l. hun 60-jarige echtvereniging. In het ziekenhuis „Lievensberg" te Bergen op Zoom overleed vrijdag 26 ju li plotseling op de leeftijd van 79 jaar, de heer Hendrik Johannis van Nieu- wenhuijzen, echtgenoot van mevrouw Jacoba van Bergen. Vroeger woonde het echtpaar Van Nieuwenhuijzen op een boerderij aan de Galatheseweg, al hier, en' verhuisde naar Bergen op Zoom, flat ,,De Warande", Argolaan 142. De begrafenis had heden dinsdag 30 juli plaats, nam. 2 uur op de Prot. Begraaf plaats te Bergen op Zoom. f OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds L. Blok van Capelle a.d. IJssel. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. F. Harinck van Den Haag (Z.) OUDDORP Verloting Jeugdreddingsbrigade Uitslag van de verloting van de Oud- dorpse Reddingsbrigade afdeling jeugd. 20e prijs lot no. 3168. 19e prijs 3417. 18e prijs 2792. 17e prijs 3183. 16e prijs 2502. 15e prijs 3742. 14e prijs 3018. 13e prijs 2536. 12e prijs 3624. 11e prijs 2614. 10e prijs 3774. 9e prijs 3067. 8e prijs 3028. 7e prijs 4000. 6e prijs 2676. 5e prijs 3090. 4e prijs 3973. 3e prijs 3583. 2e prijs 2968. Ie prijs 2957. De prijzen kunnen afgehaald wor den bij mej. M. Mierop, Marijkeweg 15 Ouddorp. Contra-strookje dient in geleverd te worden. TE KOOP: z.ga.n. Telef. 01870 - 2931 Vanaf zaterdag weer te koop. Beatrixlaan 10 Melissant De heer A. A. Jansen ontving zijn op leiding tot onderwijzer aan de „Klok- kenberg" te Nijmegen. Hij v^'erd als jon ge man van 20 jaar op 10 augustus 1927 tot tijdelijk onderwijzer aan de School met de Bijbel benoemd. Het was toen in de crisisjaren en een zeer moei lijke tijd voor afgestudeerden om voor de klas te komen. De tijdelijke benoe ming heeft echter niet lang geduurd, want nog hetzelfde jaar, 1 nov. 1927 kreeg hij zijn vaste aanstelling. Per 1 juli 1935 werd hij waarnemend hoofd van de school en per 1 dec. 1935 ontving hij zijn officiële benoeming tot hoofd. De familie Jansen heeft wel geschie denis gemaakt in deze school. Twee jaar na de oprichting (in 1893) v/erd zijn vader, de heer H. J. Jansen er onder wijzer en was er 25 jaar werkzaam. Hij overleed in 1919. De heer A. A. Jansen heeft de school 45 jaar gediend, zodat er 70 jaar lang een Jansen aan deze school is verbonden geweest. „De school van meneer Jansen" was dus een begrip in de dorpsgemeenschap. De overledene was een talentvol on derwijzer, die op uitnemende wijze lei ding aan zijn school wist te geven. Hij was met recht een christelijk" onder wijzer; bij hem stond altijd in het mid delpunt de kinderen te wijzen op de Zaligmaker van zondaren, op de enige weg die ten leven leidt. Bij zijn 40-ja~ rig jubileum {juni 1967) is dit wel tot uiting gekomen. Er was toen een over weldigende belangstelling in de nieuwe „Prins 'Mauritsschool" en de voorzitter, de heer L. Bestman, moest toer, talrijke sprekers het woord geven. Burgemees ter H. Bos prees hem toen wegens zijn nauwgezetheid en grote liefde voor zijn schoolarbeid, die met veel tact niet al leen met de kinderen, maar .ook met bestuur en personeel wist om te gaan. Inspecteur Molenaar noemde hem een schoolhoofd die voor zijn taak berekend was; rustig van aard, vriendelijk, voor zichtig en tevens een krachtige persoon lijkheid. In zijn toespraak namens de oud-collega's zei toen de heer C. de Bode; „U was voor ons een vader en' wij hebben ons altijd bij U thuis ge voeld". Zo was de heer Jansen inderdaad. De school met de Bijbel te Dirksland is onder zijn leiding tot grote bloei geko men. Hij was een oprecht christen en bovendien een man des vredes; er be stonden zover ons bekend geen controverses met de openbare school. In het kerkelijk leven nam de heer Jansen ook een zeer belangrijke plaats in. Hij was eerst kerkvoogd van de Ned. Herv. Kerk en daarna twaalf jaar ouderling. Na zijn periodieke aftreding is hij tot het laatst van zijn leven weer kerkv.cogd gev/orden, welke functie hij bijna 20 jaar vervuld heeft. Naast zijn drukke schoolwerkzaamheden wist hij nog tijd te vinden voor het leiden van verenigingen en bet zitting nemen in besturen o.a. van de B.L.O.-school en het ziekenhuis Bethesda. Zijn echtgeno te, mevr. Jansen, is hem in al die arbeid tot grote steun geweest. Zijn gezin be staat uit O kinderen, waarvan er vijf gehuwd zijn. Tijdens zijn ziekte heeft heel de gemeente met de familie van uur tot uur meegeleefd. De teraardebestelling is bepaald op donderdag 1 augtus a.s. des nam. te 14.00 uur. Na afloop van deze plechtig heid zal er in het Herv. Ver. gebouw „Onder de Wiek" gelegenheid zijn om de familie te condoleren. OUDDORP Auto tegen vangrail^ J.l. zondagmid dag omstreeks half drie raakte de auto, bestuurd door de 27-jarige mevr. Ver meulen uit Schiedam van de weg door dat zij de macht over het stuur kwijt raakte. De wagen vernielde daarbij een stuk vangrail aan de Vrijheidsweg. De bestutirder kwam er ongeschonden af, de medeinzittende een zuster van de bestuursters liep een hersenschud ding op. De auto werd zwaar beschadigd. Man brak been. Dhr. van Noord af komstig uit Rockanje brak zijn been doordat hij over de sloot wilde sprin gen aan de Vrijheidsweg. Hij is opge nomen in het Ikazia ziekenhuis te Rot terdam. Vernielzucht. Een aantal dronken jongelui hebben uit baldadigheid bij de Klepperstee te Ouddorp een 80-tal plantjes en boompjes en een' aantal lampen van de toiletten vernield. De schade zal door de jongelui ver goed worden. OUD VOSSBMEER Op het land van de heer A. Geluk, landftouwer in Oud Vossemeer zijn door een Thoolse premievanger niet minder dan 14 bisamratten gevangen, die in een sloot op korte afstand van de woning van de heer Geluk huisden. De dieren hebben betrekkelijk weinig schade aan de aardappels aangericht. De gevangen' ratten moeten worden in geleverd bij de heer J, Meijl in Poort- vliet, rijkspremievanger, die meedeelde dat men nauwelijks van een rattenplaag kon spreken, al is de vangst van bi samratten in Zeeland in vergelijkijig met de overige gedeelten van Neder land wel hoog, n.l. 6000, hoewel de schade gering is, aldus de heer Meijl! Overste J. de Vries, distriktscomman- dant van de rijkspolitie distrikt Dord recht is gisteravond om 11.00 uur in het ziekenhuis te Leeuwarden overle den aan de verwondingen die hij verle den week bij een ongeval opliep. Maandag 22 juli j.l. op zijn vakantie reis te Terschelling kwam Overste De Vries fietsend in aanraking met een loslopende koe, de verwondingen die hij daarbij opliep waren zo ernstig dat hij met een schedelbasisfraktuur in het ziekenhuis te Leeuwarden' moest wor den opgenomen. In ons vrijdagnummer zullen we een levensbeschrijving van Overste De Vries plaatsen. IB Morgenmiddag om 2 uur zal door drs. A. L. J. Coenen, voorzitter van de Koninklijke Algemene Vereniging voor I BloemboUencultuur de 17e Gladiolen tentoonstelling, annex Middenstandsbeurs in de Sporthal te Middelharnis ge- opend worden. Foto boven: Een terugblik in een van de voorgaande tentoon stellingen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1