Zuster Blok en meester Ariese getrouwd ruider^ Flakkeese tekenaars exposeren in Galerie ^^De Welle'' Sommelsdijk Fusie met Rabobank „Herkingen" h. j. struijk Sommelsdijk I bloemstukjes I I Fa. KORTEWEG i Van 3 tot 29 augustus: 47e jaargang Vrydag 26 juli 1974 No. 4307 CHR. STREEKBLAD OP GEKLFORMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond TUFTON W.C. KLEEDJES staan zo fris, zijn wasbaar en goedkoop. tevolkisigs@ïicl©rz Tuberova GOEDEKEEDE: I VOOR MOOEEEE i Zandpad Middelliarnis ij I ZATERDAG 27 JULI I FEYENOORD - FLAKKEE-SELECTIE I belangeloos gespeeld door gezonde mensen. I Doel: Vakantiewoning voor „GEHANDICAPTEN". I Georganiseerd door Lions Club Goeree-Overflakkee. i I Aanvang 18.30 uur. Terrein v. Pallandtpolder te Middelharnis. g Oostkapeile en Veere in oude ansichten Overste De Vries ernstig gewond IVIedisciie diensten .tc2!i£^^i AFWEZIG29 juli tot 13 augustus OPTOMETRIST „OOGMETING CONTACTLENZEN" ivestdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 E^SDDELHARNBS: Tweede Flakkeese touwtrekwedstr! POSTBOX 8 MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Sonunelsdijk Gtro 167830 ABONNEMENTSPRIJS B,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarlet Dinsdagmiddag j.l. hebben zuster Nellie Blok en meester Driek Ariese volmondig „ja" gezegd, toen ze in Dirks- land in het huwelijk traden. Hiervoor was een groot gedeelte van Dirksland, alsmede een groot aantal oud-patiënten uit het ziekenhuis op de been. De trouw zaal was tot de laatste plaats bezet en de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer Kats, heeft een passende toe spraak gehouden tot het jonge paar. De vader van de bruid, ds. P. Blok, heeft in het gebouw van de Gereformeerde Ge meente in Dirksland zijn dochter in het huwelijk bevestigd. De kerk was vol en iedereen leefde mee met de families Blok en Ariese en iedereen droeg het jonge paar een goed hart toe: zuster Blok als een meelevend verpleegster, die veel leed van anderen heeft helpen verzachten en meester Ariese, omdat hij met volle overgave de jeugd van Dirksland de eerste beginselen van het onderwijs bijbrengt. Twee mensen, waarvan gezegd kan worden, dat ze iets voor anderen betekenen en dat ze dat in toepassing brengen in hun dagelijks leven. Na het burgerlijk huwelijk, vertrok het echtpaar naar de kerk, waar ze wer den opgewacht door velen, waarbij een schoolklas, die het echtpaar toezong en het verpleegsterskoor, dat een toepasse lijk lied voor het bruidspaar in petto had. De gemeente was onder de indruk, toen ds. Blok de preekstoel betrad om zijn eigen dochter een goede en blijde boodschap mee te geven. Hij sprak over Deuteronium 31 vers 8, waarin staat: „De Heere nu is Degene, Die voor Uw aangezicht gaat; Die zal met U zijn; Hij zal u niet begeven, noch u verlaten; vreest niet, en ontzet u niet". Ds. Blok wees er op, dat de Heere de Leidsman van zijn kinderen is. Uitgebreid is hij hierop ingegaan en tenslotte kon hij de zegenende handen leggen op de hoofden-van zijn - nu - beide kinderen. Het was aandoenlijk. Hij kon hen in het openbaar zijn beste wensen meegeven op hun verdere le venspad, waarbij hij hen de raad gaf, Gods Woord als richtsnoer te laten gel den. Na deze plechtigheid kreeg men ge legenheid tot feliciteren in het vereni gingsgebouw „Onder de Wiek", waar eerst de kinderen mochten feliciteren en daarna talloze vrienden en vriendin nen van het bruidspaar en van de beide familie's. Zuster Blok heeft haar werk neerge legd in het ziekenhuis in Dirksland en zal nu als onderwijzersvrouw in Dirks land blijven wonen. OOSTDIJK 53 - 61 GOEDEREEDE Op maandag 5 augustus a.s. te 18.30 uur, zal te Stellendam, in het vereni gingsgebouw, Haagsestraat 4. een be gin worden gemaakt met het röntgen onderzoek op tuberculose en andere ziekten der borstorganen. Dit onderzoek zal n.l. voor de ge meente Goedereede worden gehouden van 5 tot en met 19 augustus a.s. Het onderzoek programma is al volgt sa mengesteld: STELLENDAM: Verenigingsgebouw Haagsestraat 4 van maandag 5 tot en met donderdag 8 augustus. Verenigingsgebouw Pieterstraat 40 vrijdag 9 en maandag 12 augustus, op vrijdag 9 augustus zal er in af wijking van de openingstijden, uit sluitend onderzoek worden gehouden van 18.30 - 21.00 uur. Dit avondon- derzoek wordt speciaal gehouden om de vissers in de gelegenheid te stel len om aan dit belangrijke onderzoek deel te kunnen nemen. OUDDORP: Verenigingsgebouw, Stationsweg 3 van dinsdag 13 augustus tot en met maandag 19 augustus. De openingstijden van de onderzoekbu- reau's zijn als het volgt: maandag, woensdag en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 21.00 uur; dinsdag en vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Met uitzondering van vrijdag 9 aug. te Goedereede van 18.30 - 21.00 uur, zoals boven aangegeven! Er zullen persoonlijke oproepen wor den verzonden aan personen van 30 jaar en ouder. Op deze oproepen is vermeld wanneer men voor onderzoek wordt verwacht. Is het niet mogelijk om op de aange geven tijd te verschijnen, dan kan men zich binnen de openingstijden, op een andere tijd melden. Bij verhindering wordt verzocht de kaart aan het bureau terug te zenden en daarop te vermelden waarom men wegblijft. Herhaalde oproepen zullen niet wor den verzonden MIDDELHARNIS I Opbrengst anjerkollekte. De gehou- den kollekte voor het anjerfonds heeft in totaal 940,82 opgebracht, gesplitst over de verschillende woonkernen is dat In de provincie Zeeland verschijnen steeds meer werkjes in de serie „oude ansichten", waarin men kennis kan ne men, hoe het er vroeger uit zag. Het boekje van Oostkapeile is samen gesteld door A. J. de Broekert, die in zijn inleiding eerst het ontstaan van de plaats vertelt, waarin hij tot het begin van onze jaartelling teruggaat. Dan vol gen er 37 karakteristieke ansichten en foto's; eerst de mooie oude toren en dan tal van afbeeldingen met oude straatjes en klederdrachten, de schaapskudde van Antheunisseen Jan Roose die net de dorpsstraat passeert, enkele school- en groepsfoto's enzovoort. In het boekje van Veere zijn ook kiek jes opgenomen van Gapinge en Seroos- kerke en Vrouwenpolder, Sinds de her indeling in 1966 bestaat Veere uit deze vier woonkernen. Veere zelf is een oude stad, in 1358 reeds ommuurd. Er zijn veel historische gebouwen, torens en molens in opgenomen; de Kaai en de haven met de Amemuidense hoog aart- sen rond 1900 is heel mooi. De kerk en toren is op het voorplat geplaatst. Niet alleen voor de inwoners, maar ook voor de vakantiegangers is het een zeer inte ressant boekje om als herinnering aan te schaffen. De samenstelling is van H. Hendrikse en F. van den Driest. De beide uitgaven zijn van de be kende „Europese Bibliotheek" te Zalt- bommel en ter plaatse ook in de Boek handel te verkrijgen. D. Th. d. W. I voor Middelharnis - Sommelsdijk 515,02, voor Nieuwe Tonge 278,36 en Stad aan 't Haringvliet 147,44. DIRKSLAND Benoemingen Pr. Mauritssehool Per 1 augustus a.s. is benoemd Mejuf frouw A. J. Ridder te De Lier en de heer K. Russcher te Staphorst als acht ste resp. negende leerkracht aan de Pr. Mauritssehool. Als negende leslokaal is een gedeelte van de hal ingericht, totdat een nieuw lokaal is gebouwd. M.i.v. de nieuwe cursus komt er een wijziging in de morgenschooltijd. De lessen zullen om kwart voor twaalf eindigen. STELLENDAM Hervatting repetities. De Chr. Gem. Zangver. „Soli Deo Gloria" hoopt haar repetities weer te hervatten D.V. woens dag 31 juli a.s. Hetzelfde geldt voor het kinderkoor „Zangvogeltjes" en het jeugdkoor „Klimop", een en ander op de gewone aanvangstijden. Het bestuur hoopt dat alle leden aanwezig zullen zijn, temeer daar er weer verschillende aktiviteiten op de agenda staan. Voor zo ver U nog geen lid van ons koor mocht zijn, is het nu het geschikte tijdstip als zodanig toe te treden. U bent van harte welkom. Gezicht op het vroegere Vingerling te Middelharnis. Potloodtekening van A. Boogerman. Aan de binnenzijde van het tweede blad kunt u meer lezen over deze expositie. Overste J. de Vries, distriktscomman- dant ,van de rijkspolitie distrikt Dord recht waar ook Flakkee onder res sorteert is tijdens zijn vakantie op Terschelling, maandagmiddag j.l. zeer ernstig verwond geraakt. Fietsende op de weg kwam Overste de Vries in aanraking met een overste kende koe, waardoor hij ten val kwam. In zorgwekkende toestand is hij met een schedelbasisfraktuur overgebracht naar het ziekenhuis te Leeuwarden. Van zaterdag 27 juli 1974 tot maandag 29 juli 1974. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. C. van der Wulp, Sommels dijk, telef. 2710. Dr. van der Wulp is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, Plein 7, Melis sant, telef. (01877) 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, Stellendam, telef. (01879) 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, Nieuwe Tonge, tel. (01875) 301. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter P. J. H. Kramers, Ooltgensplaat, telef. (01873) 201. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts I. P. van Overbeeke, Dirksland van 11.00 - 11.30 uur. DIERENARTSEN Vanaf zaterdagmiddag 12.00 uur heeft dienst dierenarts S. Bergsma, Zierik- zee, telef. (01110) 2180. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, Stellen dam, telef. (01879) 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J. Koppejan, Melissant,^ telef. (01877) 1234 b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Jochems, Oude Tonge, telef. (01874) 532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, telefoon (01871) 312 b.g.g. 534. ^^j^U^ K0NINKLt4K eOEDGEKEURD In de op 22 juli j.l. gehouden Leden vergadering van de bank Middelharnis, is met algemene stemmen de fusie met de RABO-BANK „Herkingen" aanvaard De fusie zal zijn beslag krijgen op 1 augustus a.s. De inwoners van Herkin gen en Melissant, zijn per circulaire met de toekomstige gang van zaken op de hoogte gebracht. Per 1 augustus heeft de bank een ba lanstotaal van 53 millioen. Er zijn ongeveer 10.000 spaarrekenin gen en 3.000 rekeninghouders. DEN BOMMEL: Op 24 augustus a.s. wordt er door het Oranjecomité „Den Bommel" win naar van de beker 1973 te Middelharnis een touwtrekwedstrijd georganiseerd aan de Beneden Oostdijk. Voor de win nende partij is er een beker beschikbaar gesteld door de V.V.V. Flakkee. De wedstrijd begint 's avonds om 6.00 uur en is gratis toegankelijk voor be langstellenden, die het schouwspel van af de Boven Oostdijk kunnen gadeslaan. De muziekvereniging „E.M.M." te Den Bommel zal het geheel opluisteren. SPELREGELS Deelgenomen kan worden door elke willekeurige groep, b.v. verenigingen, mensen van pendelbussen, brandweren of elke samengestelde groep. Het maxi mum aantal toegestane personen per groep mag niet meer zijn dan 25. Bij el ke groep moet een ploegleider aanwezig zijn, die zelf niet mee mag trekken. De wedstrijd wordt geleid door 2 scheidsrechters; in twijfelgevallen be slist het comité. Inschrijving is mogelijk tot 17 aug. a.s. bij Joh. van Dijk, Voorstraat 6, Den Bommel, telef. (01871) 445, tevens kan men op dit adres verdere inlichtingen verkrijgen. Het inschrijfgeld bedraagt 25,p. groep, waarvan 20,terug be taald zal worden als startgeld, bij niet verschijnen vervalt het geld aan het organiserende comité. De ploegleider moet zich met zijn ploeg een half uur voor de start melden bij het comité. Er zullen geen hinder nissen aangebracht worden. Begin 1975 zal men de beschikking hebben over een zeer modern bankge bouw, waarin werkruimte is voor 55 personen. Na de fusie bestaat het personeelsbe stand uit 30 personen, zodat nog volop groeimogelijkheden kunnen worden ge realiseerd. Nog ultimo dit jaar, zal bijna de ge hele administratie geautomatiseerd zijn. Onze enorme postengroei maakt het niet langer mogelijk de administratie zelf te blijven voeren. Voor onze reke ninghouders betekent dit beslist geen nadeel. Ze zullen hun afrekeningen op dezelfde tijd ontvangen als nu. De heer Diepenhorst wordt belast met de uitbouw- en ontwikkeling van deze kantoren. Verder behandelt hij de fi- nancieringsaanvragen uit dit gebied. Op bepaalde uren zal hij aanwezig zijn op de kantoren Melissant en Her kingen. Buiten deze uren kan men een afspraak maken, hetzij ten kantore of bij de cliënt aan huis. De dagelijkse leiding van de kantoren berust bij: Mej. B. Verolme, voor wat betreft het kantoor Melissant, en bij Mevr. A. Hof-Strijdhorst voor het kan toor Herkingen. De openingstijden voor Melissant blijven ongewijzigd. Voor Herkingen, waar nu maar een beperkte openstelling is, vindt een aan zienlijke verruiming plaats. Het kantoor zal nu elke dag op be paalde uren geopend zijn. De verzekeringsadministratie zal ge voerd worden op het kantoor Melissant. Onze assurantie-adviseur, dhr. E. B. Klink, heeft daar zijn domicilie, maar is uiteraard veel afwezig. Via één van de kantoren kan altijd een afspraak wor den gemaakt. Veel klachten bereiken ons over onze telefoon, die veelvuldig in gesprek is. Wat betreft ons kantoor Middelharnis, hopen wij dit binnen een maand opge lost te hebben, we krijgen dan een in stallatie met 8-lijnen. Voor het kantoor Melissant, komt eveneens op korte termijn een tweede telefoonnummer beschikbaar. De bestuurlijke inbreng van beide voormalige banken is gewaarborgd. Voor Melissant is dhr. A. W. van Kempen en voor Herkingen dhr. C. J. J. Geluk als Bestuurslid toegetreden. Voor de Raad van Toezicht zijn dit: respectievelijk de heren D. A. H. van Dis en C. D. v. d. Velde.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1