Hoogtepunt recreatie terrein Klepperstee Massaal afscheid van Dijkgraaf Mersiioek Afscheiil van „Oe Molenwiek Zilveren Griffier bij het Waterschap i^ Geschenk voor Reddingsbrigade 2^ 42 jaar zorgen voor de kop van Goeroe Benzine gestolen uit auto's 47e jaargang Dinsdag 2 juli 1974 No. 4300 CHR. STREEKBLAD OP GERÈ.FORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Dijkgraaf L. P. Akershoek heeft vrijdagmiddag afscheid genomen van het waterschap De polder Goeree, en dat na 43 jaar. Het afscheid vond plaats in Hotel Duinzicht te Ouddorp in een openbare vergadering, die gevolgd werd door een receptie ter zijner ere. Hiervan werd heel druk gebruik gemaakt en het is een glorieuze dag geworden voor de heer Akershoek, zijn echtgenote en kinderen. Tal van geschenken werden hem aangeboden, waarbij een schilderij, dat hem werd geschonken door de heemraden; prachtige boekwerken van verschillende instanties; een tinnen schaal van de gemeente Goe- dereede en dat alles naast een weelde van bloemen en planten. De beste jaren Tot de rekenen Een levensgroot portret talloze vrienden kan de heer Akershoek zich Rijkswaterstaat if Xfe YchutveUngerdL"'?n^ d^^" waarvoor de heer Swagers ter receptie aanwezig was. rampdagen gedeeltelijk moesten worden Op hartelijke wijze werd na de vergadering van het Waterschap Flakkee de heer W. Verheul gehuldigd wegens zijn zilveren ambtsjubileum als griffier van het waterschap. Tijdens een diner, waarbij het gezin Verheul in haar geheel tegenwoordig was, werden de jubilaris veel goede woor den, geschenken en vooral waardering toegezwaaid. Dat gebeurde in de eerst© plaats door de heer A. L. van-den Tol, die de kennis van zaken van de heer Verheul heel hoog aansloeg. Als historicus kon hij niet na laten cijfers uit het verleden te noemen, waaruit sinds 25 jaar correct heid van de griffier sprak. De dijkgraaf, de heer ir. J. B. Mijs, vertelde van de spoedeisende vergadering, waarin twee kandidaten waren gesteld, die niet gekozen werden, maar waarvoor men tenslotte de heer Verheul als de enige juiste had aangewezen. De heer Verheul die uit de gemeente-administratie kwam, kreeg nu met geheel andere zaken te maken, maar de heer Ver heul beschouwde het als een erebaan en hij stelde er een eer in zich geheel in te werken. De heer W. H. Verheul, zoals men hem de laatste 25 jaar aan heeft kunnen treffen op zijn kantoor aan de Langeweg te Middelharnis. GOEDEREEDE POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonmielsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uvir (01870) 33 92 Giro 167930 ABONlTOlVmNTSPRIJS 0,83 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 25 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ■,jw^.s;»^rt^^c^^!^g^?Kj3W^55(«^jj5Sj^e^T;::;: Vrijd<igavoncl kon wethouder L. Vis ser een cheque in ontvangst nemen ten gerieve van de Ouddorpse Reddings brigade, die daarmede één van haar vele wensen in vervulling kan laten gaan. Dat gebeurde, nadat dhr. Visser de vlag had gehesen op het recreatie terrein Klepperstee te Ouddorp, waar mede hij het sein gaf de deuren te ope nen van een kantine, een kampwinkel, een wasserette en een dokterskamer. Deze opening betekent de kroon op het werk van de mensen, die in korte tijd het gebied van de Klepperstee voor velen tot een rustoord hebben gemaakt. Nu 28 H.A. rust. Acht jaar lang, zo sprak dhr. J. H. K. Spee, procuratiehouder afdeling recrea- üevan ontwikkelingsmij. Matser te Hil- Een gedeelte van het fraaie gebouw op de Klepperstee. Op de voorgrond een gezellig zitje voor de kantine. versum, zijn we bezig geweest met de ontwikkeling van het gebied en ik moet U zeggen, dat het nog niet helemaal klaar is, maar we zijn blij U hier uit te kunnen nodigen en U te laten zien, wat is gepresteerd en wat we de vakantie ganger kunnen aanbieden. We zijn be gonnen met een terrein van 8 a 10 ha en een tentje, waarin het kantoor geves tigd was. Al spoedig stond er een cara van en een tramwagen en later een bouwkeet. Een paar jaar geleden kwam het kantoorgebouw gereed. In 1970 zijn we met een eigen riole ringsstelsel begonnen, waarbij een tank wagenexpres met chauffeur precies een hele week nodig had om het terrein perfect in orde te maken. Die tankwa gen werd in de haven van Ouddorp ge ledigd en al spoedig kregen we de volle medewerking van het gemeentebestuur en kon onze riolering op het gemeente lijk net worden aangesloten. We zijn nu ondertussen zover geko men, dat we verschillende terreinen voor caravans gereed hebben. Ze zijn geheel bezet. ledere caravan en iedere zomerwoning is aangesloten op het centraal antennesysteem, op gas, water en elektra. Het gehele terrein is diep gedraineerd en men is volop bezig met de bouw van zomerbungalows en we verwachten, dat volgend jaar de 28 ha. recreatieterrein in gebruik kan worden genomen, hetgeen betekent, dat 2700 mensen hier aanwezig kunnen zijn, zonder elkander in de weg te lopen. We zijn nu blij met de kantine, waar men zich kan verpozen en waar men eten en drinken kan. Er is een volledige super markt op het terrein, alsmede een was serette en een dokterskamer. De dokter zal hier zijn dagelijks spreekuur hou den. Ook zijn we blij, dat we U het voet balveld kunnen tonen en het terrein voor de volleyballers. Daarbij kan ge zegd worden, dat overal op het terrein ruimten aanwezig zijn voor velerlei ak- tiviteiten. Het speelterrein voor de kin deren zal vervolmaakt worden. Voor de gemeente hebben we niets dan lof en dat is er dan ook de oorziaak van, dat wij met graagte wethouder Visser het geld beschikbaar stellen voor de reddingsbrigade en dhr. Ha- meeteman zijn we dankbaar, dat hij met zijn muziekcorps hier aanwezig wil zijn. Met graagte leveren we een bij drage aan de lopende kosten", waarme de dhr. Spee een cheque overhandigde voor muziekvereniging Concordia. Wethouder Visser zei gelukkig te zijn met de uitbreiding op de Klepperstee. „Toen ik hier aankwam zag ik bij de ingang de klepper, oftewel het bord met het paard. Een paard wil steeds voor uit en dat is ook het geval met de di rectie van de Klepperstee. Ik hoop, dat U de teugels goed in handen zult kun nen houden. Met graagte wil ik de vlag over Uw vele werk doen wapperen", waarmede hij de vlag in top hees. Hiervoor ontving hij een enveloppé met een cheque, voor welks inhoud de Reddingsbrigade weer een poosje voor uit kan. Dat ontlokte dhr. Visser een nieuwe toespraak. Niaastenliefde. „Ik ben blij dat Matser niet om zich zelf alleen denkt, maar ook om het wel zijn van zijn gasten. De reddingsbriga de heeft het geld heel hard nodig en ik ben blij, dat U aan deZe groep stille werkers hebt willen denken. Ik begrijp best, dat een groot aantal van uw gas ten op het strand terecht komen en dat de reddingsbrigade weleens in zal moe ten springen. Al is het maar één keer. We weten allen dat een mensenleven veel waard is en ik ben blij dat U er evenzo over denkt, gezien dit prachtige bedrag. Uw gasten hebben een kantine en van alles nodig, maar toezicht op het strand is van elementair belang. De reddingsbrigade belooft het geld nuttig te besteden, mede tot heil van Uw gas- 'len", aldus dhr. Visser, waarna de fan fare een instemmend geluid liet horen. Tot slot werd er een serenade gege ven op het open terrein door muziek gezelschap en drumband en een ver frissing in de kantine. Dhr. Akershoek heeft de nu gecon centreerde polders op voortreffelijke en eigen wijze geleid. Dat is duidelijk ge steld door de verschillende sprekers. Burgemeester G. van Velzen dankte hem voor de nauwe en goede samen werking met de gemeente, die samen veel raakvlakken hadden in rioolstel sels; in wegen en parkeerterreinen, duinovergangen en waterafvoer. „Veel is er onder uw leiding tot stand gekomen, waarbij de concentratie van polders. U werkt nu op geheel ander niveau in het grotere lichaam, waar door het gemakkelijker werken is ge worden voor de gemeente, die nu met één waterschap te maken heeft. Van harte moet ik U namens de ge meente complimenteren met het aan- passingswerk De Witte Brug, dat als voorbeeld dient voor andere water schappen in den lande. U hebt hierin met veel factoren rekening gehouden. Het is een groots werk, waarin u voort varend hebt gewerkt, zoals dat ook geldt voor alle andere werkzaamheden, waarin U de hand hebt gehad. De beste jaren van Uw leven hebt U aan het wa terschap besteed. Wij danken U voor het goede vertrouwen en het goede overleg dat er tussen waterschap en gemeente is geweest, dank zij Uw goede wil", waarna burgemeester Van Velzen hem een kostbaar tinnen bord aanbood, dat waarschijnlijk een mooie plaats zal krijgen in huize Akershoek. Namens de heemraden en hoofdinge landen sprak de heer Van Oostenbrug ge, die de scheidende functionaris een levensgroot schilderij aanbood. Harte lijke woorden gingen hieraan vooraf. Hij sprak over zijn bijzondere manier van optreden en zijn kennis van zaken. „Op 28-jarige leeftijd werd U be noemd tot heemraad van de voormalige polder Het Oudeland. Het was voor U niet helemaal vreemd, want ook Uw grootvader was dijkgraaf. Een paar jaar later werd u benoemd in de polder West-Nieuwland en in 1941 tot dijk graaf van deze polder. Bij elkaar was dat niet alleen de zeeduinen, maar ook 300 ha bouwland en slikken. Inl958 werd u dijkgraaf van de Springerpolder en in 1964 van het Oudeland. U werd in 1967 de eerste dijkgraaf van de gecon centreerde polders, het waterschap Goeree. U zal op 1 juli a.s. uw werk als dijkgraaf moeten neerleggen. Het polderreglement is onverbiddel- lijk. In de afgelopen 42 jaar hebt U Oud dorp als het ware een gedaantewisseling zien en doen ondergaan. U hebt de tijd gekend dat er in Ouddorp nog veel woeste grond en bos was. U hebt ont ginningen en zelfs het uitmijnen zien afgegraven om de zeeduinen op te ho gen. U hebt de oorlog meegemaakt als dijkgraaf en u hebt met lede ogen aan moeten zien, dat de duinen werden on- dergraafd en dat veel schade aan cul tuurgrond werd toegebracht. (Vervolg op pag. 4) Het komt met de regelmaat van de klok voor, dat bezitters van auto's 's morgens geconfronteerd worden met een lege benzinetank'. Vooral op Oostflak- kee zijn de laatste dagen op grote schaal auto's benzineloos gesteld. Wilt u aan dit ongerief ontkomen dan raden wij U aan een slot op uw benzinetank te plaatsen, deze kosten zullen echt niet opwegen tegen de thans geldende ben zineprijs. Men zij gewaarschuwd! Tijdens de uitreiking van de diploma's j.l. donderdagmiddag aan de geslaag den van de school voor L.H.N.O. „De Molenwiek" te Sommelsdijk nam mevr. C. M. van Rossum-de Smit afscheid yan het onderwijs. Gedurende vele jaren vanaf 1 hov. 1953, was Mevr. van Rossum aan de school verbonden als A.V.O.-lerares en had zij een werkzaam aandeel in de groei van deze school. Dat hiervoor waardering bestond bleek bij haar afscheid, want zij werd niet alleen in de bloemen gezet, maar mocht ook uit de vele cadeaus opmaken dat allen haar vertrek betreurden. De direkteur van de.school, dhr. Oos- terloo, vond het bijzonder spijtig dat een minder goede gezondheid mevr. van Rossum er toe bracht haar werk bij het onderwijs te beëindigen en hoopte dat de kontakten niet verbroken zouden worden. Daarnaast dankte mevr. E. Soldaat- Rooy, voorzitster van de kontaktkom- missie van de HoU. Mij van Landbouw, de scheidende lerares voor al hetgeen zij in zovele jaren voor de jeugd van het eiland had gedaan. Tevens nam men afscheid van de godsdienstonderwijzeres, dhr. A. v. d. Stelt, die een functie als catecheet in de gemeente Zwartewaal had aanvaard. Na afloop bedankten vele ouders en leerlingen de vertrekkende en de blij vende leerkrachten van de lessen, die tot het behalen van het begeerde di ploma hadden geleid. Hij sprak over de perfecte samen werking, waarbij weinig behoefde te worden gesproken, omdat de een de ander volkomen aanvoelde. „Dat geldt vooral voor de rampdagen, toen grote belangen op het spel stonden. Wanneer we een beroep op U deden, voldeed U met graagte daaraan. Tenslotte moet ik opmerken, dat het een bijzonder gemak voor ons was en is, dat je iedereen kent", aldus dhr. Mijs, die namens het waterschap de heer Verheul een zilve ren slgarettendoos aanbood en mevrouw Verheul twee kristallen karaffen. De heer C. A. van Loon verklaarde, dat de heer Verheul zich ten volle heeft waar gemaakt en dat hij blij was, dat hij vijfentwintig jaar geleden een goede keus heeft gemaakt. Wij zijn blij met een goede dijkgraaf, maar waar zou hij zijn zonder goede secretaris?" zo vroeg de heer Van Loon zich af. Na een vlammende toespraak van de heer Ts. van Prooijen, kreeg burgemees ter W. M. van der Harst het woord, die alleen waarderend over de heer Verheul wilde spreken, maar die niet kon nala ten, dat er een drukke correspondentie bestaat tussen hét waterschap en de ge meente Oostflakkee. „Niettemin leeft de gemeente Oostflakkee in goede harmo nie met het waterschap, dank zij het goede begrip tussen de heer Verheul en de gemeente. „Hieruit moge blijken, dat het waterschap een ideale secretaris heeft en we hopen van harte, dat dit nog negen jaar zal blijven duren, tot dhr. Verheul aan zijn pensioengerech tigde leeftijd is". Tenslotte kreeg dhr. Verheul het woord. Dank. „Dank voor uw aandacht bij mijn 25- jarig dienstverband op 4 april 1974, toen mijn vrouw plotseling ter vergadering werd verwacht, en waar ze fijne ca- deaux mocht ontvangen en waar U mij toen hartelijke woorden hebt toege sproken. Die dank geldt ook voor van daag, nu mijn hele gezin hier vertegen woordigd is en U ons een ware feest dag bereid. Waarschijnlijk hebt u niet geweten, dat het ook juist vandaag 30 jaar geleden is, dat wij in de echt zijn verbonden en dat in mijn gezin ver schillende feestelijkheden te vieren zijn, zoals het feit, dat ik 40 jaar in overheidsdienst ben; dat het er naar uitziet, dat mijn oudste zoon dit jaar zijn doctoraal theologie zal behalen; onze tweede zoon zijn psychologie; we heb ben dit jaar een kleindochter gekregen. Onze derde zoon begint thans aan zijn laatste jaar H.T.S. weg- en waterbouw kunde en zojuist is Sjoerd geslaagd voor de HAVO en heeft zich opgegeven voor verdere studie. Voor ons alle reden om bijzonder dankbaar te zijn. U hebt ons dit feest bereid, waaruit wij erkentelijkheid voor mijn werk wil len zien, Ik deed het werk met plezier en U kunt van mij aannemen, dat het dan allemaal niet zo zwaar valt. Ik heb nooit één minuut spijt gehad van het aanvaarden van deze betrekking. Ik ben ook blij, dat ik met deze dijkgraaf 25 jaar heb mogen samenwerken en dat in de allerbeste verstandhouding. Aanvankelijk' ging het alleen om de hoofdwaterkeringen, maar na 1953 kwa men de binnendijken bij het waterschap en de omslagplicht van de gebouwde eigendommen. In 1954 hadden we 15 km tertiaire wegen; in 1958 100 km weg; in 1963 300 km en in 1970 hadden we het beheer over 350 km weg. In 1973 kwam de polderconcentratie, die een vlot ver loop had en in 1975 dient zich de water zuivering aan. Al deze veranderingen heb ik mee mogen maken. En dat in een prettige samenwerking met iedereen en vooral de laatste 15 jaar met dhr. Stuur-' man. We zijn even oud, dus zullen we samen afscheid van het waterschap kunnen nemen, over negen jaar. Ik wil een drievoudige dronk wijden aan het welzijn van het waterschap; op het feit, dat ik nooit berouw heb gehad en voor al op de dijkgraaf", aldus dhr. Verheul, die alle sprekers persoonlijk dank zeg de. „Apollo" ontvangt gift De muziekvereniging „Apollo" te Goedereede heeft op verzoek van het ondersteuningsfonds een bedrag van 3.000,ontvangen van het Anjerfonds, voor de aanschaf van nieuwe unifor men. A.s. zaterdag zal het Ondersteunings fonds met de muziekvereniging een kol- lecte houden voor het Anjerfonds. Op het Havenhoofd om uur en dorp Goedereede om 8.00 uur. De giften zul len gaarne in ontvangst genomen wor den. OOLTGENSPLAAT Geslaagd. Aan de Christelijke Oplei dingsschool voor Kleuterleidsters „De Voorpost" te Rotterdam slaagde mej. Ina van der Vliet Fd. voor het eind examen van de afdeling A, de akte van bekwaamheid als Kleuterleidster. Per 12 augustus a.s. is mej. Van der Vliet benoemd aan de Chr. Kleuterschool „Rehoboth" te Zwijndrecht. Kerkdienst. Heden dinsdag 2 juli des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. Th. van Stuyven- berg te Middelharnis. DEN BOMMEL Vijftig jaar getrouwd. Woensdag 3 juli herdenkt, het echtpaar M. J. van Dijk en J. de Bakker, Pr. Bernhard- straat 1, alhier, de dag dat zij 50 jaar geleden zijn getrouwd. Onze gelukwen sen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1