stemt a.s. 29 mei op de SbGbP J. H. Koppelaar K. Grinwis A.C.v.Rossiim J. van Dam Marijke de Vos - S'dijk won de wisselbeker Lust 6 Lijst 3 A.R. - C.H. Jeugdconcours Melissant Volleybal I, IJ Sten EVSiddelharnis Goedereede Dirksland Oostflakkee UIT eff KBStKSa Dirksland 25 jaar N.C.V.B. IV SCI14 V VEI I Goedereede - Ouddorp - Stellendam I 1. W.'t Mannetje I 2. J. Redert I 3. H. Brinkman 1 I Stem 29 MEI a.s. VISSERIJBELANGEN. Ster Voor Christelijke Politiek in IVliddelharnis Sommelsdijk Nieuwe Tonge Stad aan 't Haringvliet Stemt één van onze kandidaten. Bladz. 2 „EIL AND EN-NIEUWS"- Dinsdag 28 mei 1974. Kiezers van Flakkee lijst 1 lijst 1 lijst 2 lijst 6 NED. HERV. KERK Beroepen te: Kierden H. Jongerden te Venendaal, Amsterdam-Vlaardingen - Zetten, Katwijk W. V. d. Sluys te Moer- capeUe, Oene A. Vlietstra te Doorn- spijk, Leiden J. Koppenhol te Huizen; Voorthuizen J. de Vreugd te Haaf ten; Boskoop J. Stelwagen te Nieuwpoort; Opheusden S. de Jong te Ouddorp. Aangenomen naar: Reeuwijk J. v. d. Velden te Lopikerkapel. Bedankt voor: Hardinxveld en Bar- neveld E. Vergunst te Capelle aan de IJssel; Bodegraven L. Kievit te Gouda; Papendrecht en Kootwijk J. v. d. Vel den te Lopikerkapel. Dussen: Na bevestiging door Ds. J. Smit van Hilversum met 1 Cor. 15 58, deed kand. G. v. Steeg, gekomen van Putten, intrede met 1 Cor. 2 2. Dr. C. A. Tukker te Kamerik ontving een leeropdracht aan de Rijksuniversi teit te Leiden. Hij wordt daar docent in de geschiedenis van het internationaal Protestantisme. GEREF. KERKEN Beroepen te Harlingen P. Rimersma te Rotterdam, Dirkshom D. Verwey, kand. te Amsterdam, Bredevoort L. Koning, kand. te Baambrugge, Ulrum A. Hek man te Vriezenveen, Alteveer H. Witte, kand. te Oud Alblas, Bodegraven F. v. d. Wal te Nijverdal. Aangenomen naar Leusden J. Kelder te Dieren, Bredevoort kand. J. Koning te Baambrugge, Gouda H. Groenveltte Vlissingen. Bedankt voor Sneek G. Westerveld te Apeldoorn, Leek L. Raven te Bierum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Rozenburg-Beverwijk en Vlissingen S. de Vries, kand. te Zuid laren. Aangenomen naar Heemstede H. Schuurman te Neede (b.v.) Bedankt voor Urk W. v. d. Lingen te Spakenburg (b.v.) CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Delft J. Starrevelt te Komhom. Bedankt voor Doomspijk P. v. Zon neveld te Leerdam. Haarlem: De kerkeraad van Haarlem C heeft de stem van Deputaten Hoge overheid, bij verschillende recente ge beurtenissen gemist. Hij denkt daarbij aan het weglaten van de naam Gods in de troonrede; de beperking van sub sidies aan chr. verenigingen enz. In een instructie bij de classis, heeft de kerkeraad hierop de aandacht geves tigd. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Sioux Center en Franklin Lakes (U.S.A.) J. v. Haaren te Amers foort. Bedankt voor Almelo J. Karens te Opheusden, Rotterdam-C J. Verwey te H.I. Ambacht, Clifton A. Vergunst te Veen, Kalamazoo-N. Beyerland en Rhe- nen J. v. Haaren te Amersfoort. Geslaagden in zwembad „de Gooye" Op 18 mei j.l. werd in het zwembad „de Goo^e" het diploma zwemmen af genomen. De volgende kandidaten slaag den voor het diploma A: P. Aandeweg, J. G. Aartsen, S. Abeln, D. Boshoven, D. van Heukelen, W. van 't Hof, K. Hogchem, J. M. Jelier, M. Joppe, G. P. A. Kolbach, W. J. v. d. Kroon, M. J. Labeur, H. de Munck, N. Schaaf, P. N. Volaart, P. Witvliet, A. W. Nieuwland, H. Polder, C. S. G. Grootenboer. Voor het B-diploma: A. M. J. Derksen, A. Doom, M. J. van Driel, N. den Eerzamen, J. Groenen dijk, H. van 't Hof, A. van 't Hof, L. Jongejan, J. Keur, C. Keuvelaar, J. van Loo, D. Matsinger, A. de Man, M. J. Mijnders, L. Mijnders, M. Orgers, P. Schaaf, E. Snijders, D. Vroegop, B. v. d. Wal, J. M. Breure, A. C. K. Lugten- burg, A. A. H. Melissant, M. Nieuw- land, N. Roelofs, C. V. d. Velde, W. C. H. V. d. Hoek, D. J. de Roo, H. v. d. Groef, E. Verkijk, D. Verkijk, J. A. de Man, mevr. M. A. Schaap-Slis. Onder grote belangstellkig opende de heer J. L. Vogelaar, voorzitter van de Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouw te Melissant, zaterdagmiddag het 11e jeugdconcours. Musici en belangstellenden werden door hem hartelijke welkom, geheten evenals de beide jury-leden, de heren Klip en Van Bijnen. Spreker noemde deze zaterdag weer „de goede dag in mei", de dag waarop het concours plaats vindt. Bij voorbaat dankte hij reeds de jongens en! meisjes die weer in zo'n grote getale hadden ingeschreven. Na deze korte en kern achtige opening traden de eerste deel nemers voor het voetlicht. Het bleek alras dat het gebodene van een zeer behoorlijk gehalte was. Dit jaar werd zonder ere-groep gespeeld daar de deelnemers van vorig jaar in deze groep verstek lieten gaan i.v.m. hun studie. Uit het geheel zou echter blijken dat dit van niet zo'n grote invloed zou zijn. Reeds in de middaguren werden hoge punten toegekend. In de loop van de avond zou echter de beslissing val len. Als laatste trad op Marjan van der Wal uit Stellendam, die haar vorig jaar behaalde wisselbeker moest ver dedigen. Vóór haar speelde Wilma Abramse uit Stad aan 't Haringvliet. Deze speelde knap en behaalde met haar „Miniatures" van Walter Carroll 117 punten'. Na Wilma trad Marijke de Vos uit Sommelsdijk op. Zij speelde een Nocturne van Chopin. Dit ging haar bijzonder goed af. Met haar fijne spel verzamelde zij maar liefst 120 punten. Tot slot dan kwam Marjan van der Wal. Zij speelde op accordeon een mo derne compositie van dhr. Jan C. Ver donk (vroeger woonachtig te Middel- harnis) getiteld „Star trek". Met deze geluiden uit de ruimte oogstte zij een groot succes. De bezoekers, groot en klein, luisterden geboeid naar haar spel. Bij de uitslag bleek dat zij slechts enkele pxinten tekort kwam voor de wisselbeker. Zij behaalde met haar ver tolking 118 punten. Een pracht presta tie Marjan! Na het concours werden de prijzen uitgereikt door wethouder Van Dis. Deze prees Melissant gelukkig met een dergelijk concours. Hij achtte dit con cours niet alleen stimulerend voor het dorp zelf maar zeker ook voor de ge hele streek. Hij dankte niet alleen! de deelnemers maar eveneens de leraren. Hierna ging hij over tot de prijsuitrei king van de wisselbeker aan Marijke de Vos. Na de uitreiking nam dhr. Vogelaar weer het woord om zijn dank te be tuigen aan de jury, de heren Klip en Van Bijnen. In het bijzonder richtte de heer Vogelaar zich tot de heer Klip, die n.l. jubileerde. Voor de tiende maal maakte deze deel uit van de jury. Voor zijn prestatie ontving hij van het stich tingsbestuur een zilveren tafelaanste- ker. Dhr. Klip dankte hiervoor het be stuur. Hij zei deze keer niet met lege handen te zijn gekomen. Voor dit con cours bracht hij een beker mee. Hij meende deze te moeten beschikbaar stellen aan die deelnemer die, qua hou ding, het meest correct optrad. Deze „correcte musicus" was Sjaak Melissant uit Melissant, die zijn trofee uit handen van de heer KUip ontving. Aan het „muziekfestival" was hier mede een! einde gekomen. Terugblikkende op het geheel kan worden gesteld dat het niveau zonder meer goed was. Ten opzichte van ver leden jaar zijn door de deelnemers goe de vorderingen gemaakt en wel in alle groepen. In de groep zang viel een goe de vooruitgang waar te nemen. Goede stemmetjes vielen er te beluisteren. Bij de kleine instrumenten zijn de blok fluiten en de accordeons weer in volle opkomst. Bijzonder goede muziek werd er in deze groep gebracht. Ook bij de grote instrumenten! (orgels en piano's) is het peil weer gestegen. Algemeen kan worden gesteld dat de top zich heeft verbreed. Zoals blijkt uit de uitslagen zijn de verschillen slechts gering en kan er volgend jaar weer van alles gebeuren. UITSLAGEN: Grote instrumenten B: Ie Marijke de Vos, Sommelsdijk, 120 punten, (beker en wisselbeker). 2e Wilma Abramse, Stad aan 't Haring vliet, 117 punten (lauwerkrans). 3e Henk Verhoef, Sommelsdijk, 112 punten, (lauwertak). Overige uitslagen: Anne Marie de Reus, 104 punten; Martin Kabos, 107 punten; Arjan Bezuijen, 104 punten; Marja van Koppen 100 punten; Kees van Kop pen, 102 punten; Jeanette van Balen, 106 punten; Tjeerda Verolme, 100 punten; Marjo van der Wal, 110 pim.ten. Grote instrumenten A: Ie Marijanne Padmos, Ouddorp, 114 punten (beker). 2e Sjaak MeUssant, Melissant, 111 pun ten, (lauwerkrans). 3e Agatha van Wageningeri, Melissant, 110 punten (lauwertak). Overige uitslagen: Bram Padmos, 106 punten; Janet Dul, 105 punten; Adrie Tanis, 100 punten; Mientje Aleman, 103 pun ten; Silene Hoogzand, 98 punten; Arve Hoogzand, 106 punten; Hans de Jager, 98 punten; Christine Koet sier, 98 punten; Piet van der Wal, 103 punten. Kleine instrumenten B: Ie Marjan van der Wal, Stellendam, 118 punten (beker). 2e Jaap Visser, Melissant, 114 punten', (lauwerkrans). 3e Corrie Blokland en Arij van den Nieuwendijk, Stellendam 113 punten (lauwertak). Overige uitslagen: Bloküuitgroep bijz. school Dirks land, 94 punten; blokfluitgroep openbare lagere school, Melissant 110 punten; Blokfluitgroep bijz. school te Dirksland 105 punten; Arij van den Nieuwendijk, 110 punten; Lea van Damme en Lenie van Tig- chelen 109 punten; Marjolijn Keizer, 97 punten; Jaap Visser en! Hannie Anemaat 108 punten; Lianne van der Made, 106 punten; Trio Bonita, 98 punten; Anneke Esser, 107 pun ten; Mineke Nieuwland 106 punten; Lia Pieterse, 107 punten; Hannie Anemaat, 112 punten. Klteine instrumenten A: Ie Irma Los, Melissant, 110 punten (beker). 2e Caroline Heestermans. en Wilma Breederveld, Melissant, 109 punten, (lauwerkrans). 3e Wilma Breederveld, Melissant, 108 punten, (lauwertak). Overige uitslagen: Conny Grootenboer 96 punten'; Marie Anne Wolfert, 100 punten; Corrie Blokland, 107 punten; Monique van der Made, 107 punten; Diana Both, 100 punten; Jennie Bekker en Petra van Vugt 101 punten. ZANG: Ie Dannie van Seters, Stellendam, 112 punten, (beker). 2e Marianne Maliepaard, Trix Arens- man, Willeke van Dijk en Wilma Abramse, Stad aan 't H. 110 punten (lauwerkrans). 3e Lenneke Korteweg, Ooltgensplaat, 109 punten (lauwertak). Overige uitslagen: Conny van Drongelen, Sita Kamp, Marga van der WeUe en! Klaas Bom 105 punten. Carina Saarloos, 107 punten, Cris Maliepaard en liesbeth V. d. Boogert 96 punten; Jaco Over- beeke, 100 punten; Jolanda van der Sluis 107 punten; Marius Roon 88 punten; Laura Grinwis en Petra van Lenten 108 punten; Adry en Joke Groenendijk 90 punten; Anja Ber.- kenbosch eri Connie van Lenten 98 pimten; Anja van de Ree, 102 pun ten, Corrie van der Sluis, 105 pun ten; Joke Groenendijk en Ina Die penhorst 104 punten; Jeannette Vis ser 96 punten; Elza van Dam 104 pxmten; Marja en Piroska Koppe naal 95 punten; Tonny van Huizen 105 pimten; Gerry Neels 104 punten; Loes van Leriten, Anneke Koese, Ada Kievit, Joke van Buren en Martha Koese 108 punten; Gre Kor teweg 108 punten; Carolina Malie paard 106 punten, Anja Neels, Alexandra van Hensbergen en Ina van der Made 100 piinten; Janneke Buskop 108 punten. EERSTE PRIJS VOOR INTERMEZZO DAMES OP INTERNATIONAAL TOERNOOI Op het internationale volleybaltoer nooi van CVV te Capelle aan de IJssel heeft Intermezzo een nieuwe triomf aan de reeks toemooisuccessen kunnen toe voegen. Na eerste prijzen op het eigen toernooi op 4 mei, en het toernooi van Turfstekers in Drachten op 18 mei werd ook dit driedaagse evenement van al lure winnend afgesloten. Hiervoor moest Intermezzo in drie dagen acht wedstrijden spelen. Uit de zes poulewedstrijden werden acht pun ten behaald. Alleen van het Belgische Fram werd verloren. Dit was voldoen de voor de Ie plaats. Een sterke wed strijd speelde Intermezzo in de kruis finale tegen T.V. Bretten uit Duits land. Zeer aanvallend spel van Inter mezzo-zijde velde de West-Duitse te genstander. In de finale zou Intermezzo het tegen de Ie klasser Animo, verrassend tot de finale doorgedrongen, niet zo moeilijk moeten hebben. Het tegendeel was ech ter waar. Intermezzo had moeite de fa- vorietenrol te spelen, en het slaagde er niet in tegen het geïnspireerd spe lende Animo het spel te maken. Aan vallend presteerde Intermezzo erg wei nig, waardoor het een door de zenuwen beheerste wedstrijd werd, die kwalita tief niet op een hoog peü stond. Na een aanvankelijke achterstand won Inter mezzo tenslotte via 9-15, 15-9 en 15-11 met 2-1. Intermezzo kwam op die toernooi, dat overigens pe,rfect was georgani seerd, uit met de speelsters: Nelly v. d. Doel, Nienke v. d. Kamp, Anje v. d. Kamp, Corrie van 't Zelfde, Ina Pol der, Ina V. d. Doel, Annelien van Kem pen, Lenie Maliepaard. Coaches waren Durk Visser en Piet Bal. De meisjes-junioren van Intermezzo reikten op dit toetnooi naar een eervol le 2e plaats, na een felle strijd om de eerste plaats met T.V. Bretten te heb ben verloren. De jongens-junioren speelden wat wisselvallig en bereikten een 3e plaats. V.C. Krimpen bleek hier de sterkste. Hoogtepunt van het toernooi was de finale bij de heren, die niet onvermeld mag blijven. Na een bijzonder aantrek kelijke wedstrijd won Animo van de organiserende vereniging C.V.V. Door enige ongelukkige maar zeer pijnlijke organisatiefouten is het natio naal jeugdkampioenschap in de Ach terhoek voor Intermezzo volledig in het water gevallen. In plaats van de eerder opgegeven datum van 25 mei werd het toernooi op 23 mei gehouden, wat voor Intermezzo als een verrassing kwam, en beide teams hierdoor niet op het toernooi aanwezig waren. NIEUWE TONGE Opbrengst Astma koUekte: De Ujst- koUekte voor het Ned. Astma Fonds heeft in deze gemeente f 1513,opge bracht (in 1973 f 1265,—). Aan alle gevers en aan de kollektan- ten die dit grote bedrag hebben opge haald, zeer hartelijk dank. OOSTFLAKKEE Uitslag Gemeenteraadsverkiezing. De totale uitslag van de woensdag te houden Gemeenteraadsverkiezing voor Oostflakkee zal worden bekend gemaakt in het Veren.gebouw „'t Cen trum" te Ooltgensplaat. De uitslag van alle stemlokalen worden in „'t Cen trum" als hoofdstembureau getotali seerd en berekend, waarna de zetelver deling zal worden vastgesteld. De stem- bureau's zijn geopend van 8 uur voor middag tot 7 uur namiddag. DEN BOMMEL De afdeling Den Bommel van de N.C. V.B. hoopt a.s. donderdag 30 mei, haar 25 jarig bestaan te vieren, 's Avonds om half acht wordt er in het Ver. gebouw van de Ned. Herv. Kerk een bijeen komst belegd waarop door ds. A. W. Meeder, Geref. predikant, een lezing zal worden gehouden. MELISKERKE Afscheid Ds. J. C. Weststrate Ds. J. C. Weststrate hoopt D.V. maan dag 3 juni (2e Pinksterdag) afscheid te nemen van zijn gemeente Meliskerke. De dienst vangt aan 's morgens 9.30 uur. Op D.V. zaterdag 15 j;mi a.s. hoopt Ds. Weststrate zijn intrede te doen in 'St. Catharines (Canada), na bevestigd te zijn door Ds. A. M. den Boer te Norwich. THOLEN Muziekfeest Concordia Ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Concordia (op gericht op 22 september 1884) wordt er in de laatste week van augustus een muziekfeest georganiseerd. Zaterdag 24 augustus wordt heffeest geopend met een officiële receptie met huldiging van jubilerende leden. Op het speelterrein aan de Bosstraat komt een grote tent van 50x15 meter, waar allerlei evenementen zullen plaats vinden. De Heinekens Fanfare uit Den Bosch geeft zaterdagavond een concert, met na afloop een festival van blaas kapellen. Maandag 26 augustus komt de Elvi- band met een drum- en majorettenshow en Han Jansen uit Scherpenisse met zijn electronisch orgel. Dinsdag 27 aug. komt de Kon. Fan fare Accelerando uit St. Annaland een concert geven, alsook De Scheldezonen uit Hoogerheide. Woensdag 28 aug. een drive-in-show voor de jeugd en discotheekmuziek. Voorts nog een tekenwedstrijd betref fende de jubilerende Concordia. Donderdag 29 aug. zal de Amster damse Politiekapel in de grote tent een concert geven met klassieke en lichte muziek. De avond wordt dan besloten met een bal op muziek van Expresso Trio uit Hoogerheide. Voor de liefhebbers gaat Concordia vrijdagavond 30 aug. de Henk van Montfoortshow opvoeren en tot slot is er zaterdag 31 aug. een festival waaraan door vele zusterverenigingen uit de omgeving zal worden deelgenomen, 's Avonds zal op de tent een Beiers ka pel uit Antwerpen optreden. Naast dit muziekfestijn zal op de markt een fancy-fair worden gehouden, en in de Kerkstraat een braderie. insdag 28 VVij dan' in welke weiijk o; Ooltgens Molendij Voor on: spoedig Belangs mogelijk 's Avon P. den of M. C. voetslui of kleil Zuid-Hc TEXTIl fabrika; men? marge Brieven Visserijbelangen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 2