Eilanden-centrum Oude-Tonge door nieuwe eigenaar overgenomen h. j. struijk Voortaian een eerlijke prijs Voor uw antiek 46e jaargang Vrijdag 19 april 1974 No. 4280 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ite PROBLEMEN IN ISRAëL Bustocht bejaarden Ooitgensplaat ROOKFAUTEUIL- KUSSENS maken uw oude stoel nieuw! Sommelsdijk VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad middelharnis Disfrictsvergadering Natuurmonumenten Evangelist Gerrit Hendrik Kieviet te Merksem (België) plotseling overleden OPTOMETRIST „OOGMETING CONTACTLENZEN" ziekenfondsleverancier aan alle ziekenfondsen westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 BEZOEKT ONZE Automoblelen-verkoophai OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS - I LANGEWEG IIS MIDDELHARNIS Tel. 01876-2043 I •k Bedrijf wordt op geheel nieuwe leest geschoeid IVIedische diensten Beroepsvissers klagen over sportvisserij Open huis Machinefabriek Padmos B.V. Stellendam Op Koninginnedag vuurwerk te Den Bommel Kleuterschool bestaat 5® jaar mei 1974 )ril I974 POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Kedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per iran. Bij contract speciaal tarief. I) 3291 of t-d dat Oolt- pag of Jiijk 43 lente 32 bpsom. fcelefo- lijk 25 Jiotaris Ichter- le ddorp, f ;uur. g Sinds de oktober-oorlog 1973 is Is raël in grote binnenlandse moeilijkhe den terecht gekomen. Vooral de positie van Mosje Dayan is in discussie ge- raalct. Tot op dat ogenblik was Dayan één van de populairste mannen in Is raël en leek hij grote kansen te hebben om ter zijner tijd Golda Meïr op te volgen als premier. Toen in oktober j.l. de Israëliërs zich echter lieten ver rassen door de Arabische aanval, kreeg Dayan daar de schuld van. De roep om zijn aftreden werd steeds sterker, waar mee zijn positie in het kabinet twijfel achtig werd. Dagenlang heeft Golda Meïr gepoogd een oplossing te vinden voor dit moei lijke vraagstuk dat bittere verdeeld heid te weeg bracht in haar partij. Uit eindelijk kon zij er niet meer tegen op ert diende haar ontslag in bij president Efraim Katzir. „Ik heb het einde van de weg bereikt", zei mevrouw Meïr, ,,ik kan niet verder. Mijn besluit heeft niets te maken met Mosje Dayan, alleen met mezelf. De op een maand na 76-jarige „moeder van Israël" met een indruk wekkende staat van dienst heeft dus nu definitief het bijltje er bij neergelegd. Over het algemeen zijn wij niet zo en thousiast over vrouwen in de politiek, (Irene Vorrink is bij ons tenminste geen succes) maar voor Golda Meïr moet een uitzondering worden gemaakt. Met een grote vastberadenheid en wils kracht en met opoffering van haar per soonlijke belangen heeft zij haar beste krachten gegeven voor de staat Israël. Zij is geboren als de dochter van een timmerman in Kiëw in Zuid-Rusland. Op achtjarige leeftijd emigreerde zij ■met haar ouders naar de Verenigde Staten, waar ze onderwijzeres werd en trouwde met de vurige zionist Morris Meyerson. Zij vertrok met hem in 1921 naar Israël. Vanaf 1928 was zij secre taresse van de sterke vrouwenbewe ging in de Histradroeth (de Isrëlische vakbeweging). In 1948 bereikte het Zi onisme eindelijk zijn doel: de staat Is raël ontstond; Golda Meïr was op dat moment al gescheiden van haar man. Voor de nieuwe staat moesten wapens gekocht worden, maar daar was geen geld voor. Er werd besloten dat er iemand naar de Verenigde Staten moest gaan om het geld bij elkaar te zien krijgen. Maar wie moest er gaan? David ben Goerion kon als premier zelf niet gaan, de keus viel op Golda Meïr. Zij slaagde boven verwachting: in tien weken tijds haal de zij voor de jonge en bedreigde staat 30 miljoen dollar op. Vervolgens zette zij haar carrière voort door haar land te dienen als am bassadeur in Moskou, als minister van arbeid en minister van buitenlandse zaken en sinds 1969 als premier. Geen wonder dat zij door Davld ben" Goe- rioen prijzend „een van mijn beste mannen" werd genoemd. De vraag rijst echter op wie nu Israël moet gaan be sturen en dat net op een moment dat Israël weer een stormachtige periode mee maakt. De schok van de oktober- oorlog is nog niet uitgewerkt. De be volking schijnt verbitterd te zijn ge raakt en voelt zich ook alleen staan. Vandaar dat Nederland op het mo ment zo gezien is in Israël. Van eeuwen her was Nederland het toevluchtsoord voor vervolgde Joden. Hier werd nie mand vervolgd vanwege zijn afwijken de geloofsovertuiging. Die huidige be wondering voor Nederland is niet geheel gerechtvaardigd, maar wel begrijpelijk. Om terug te komen' op de kwestie van de opvolging. Vele namen worden in dit verband genoemd. Minister van financiën Pinhas Sapir wordt als meest geschikte opvolger van Golda Meïr be schouwd, maar ontkent zelf ambities in die richting te hebben. Een geschikte kandidaat voor deze belangrijke post zou toch ook wel de vroegere generaal Rabin zijn. Hij was bevelhebber van de Israëlische strijdkrachten in de zo suc cesvol verlopen oorlog van 1967 en is nu ambassadeur in Washington. Een belangrijk neveneffect van de huidige onrust in Israël is dat steeds meer inwoners van Israël een nieuw bestaan zoeken in het buitenland. Naar schatting vertrekken maandelijks een vierduizend Joden, hoewel de exacte cijfers geheim worden gehouden. Er wordt echter zelfs wel beweerd dat de emigratie de immigratie zou overtref fen. Zo kampt Israël vanaf zijn ontstaan met de grootst mogelijke moeilijkheden. Nog steeds heeft het land geen echte vrede met zijn buurlanden. Als dat eenmaal lukt, zouden de Israëliërs hun land verder op kunnen bouwen. Dan zouden zij hun niet geringe energie kunnen wijden aan andere problemen, waaronder zeer zeker ook het economi sche thuis hoort. Op donderdag 25 april gaan de be jaarden van Ooitgensplaat een bus tocht maken met onbekende bestem ming! Het vertrek is om 9.00 uur vanaf 't Centrum, de verwachte terugkomst is om 6.00 uur 's avonds. De kosten bedra gen 15,00 per persoon, 65-plussers be talen slechts 13,50, koffie en lunch inbegrepen. Opgeven kunt U zich dins dagmiddag tussen 2 en 4 uur in 't Cen trum bij de dames Van Dam en Snaauw Een goede kans om met leeftijdgeno ten een dag onbezorgd te genieten van het prachtige voorjaar! OOSTDIJK 53 - 61 MIDDELHARNIS Kandidatenlgst Boerenpartg Met het oog op de komende raadsver kiezingen op 29 mei heeft de Boeren partij de volgende kandidatenlijst opge steld en ingediend: 1. mevr, J. Nijssen-Tanis, Nieuwe-T. 2. J. Troost, Sommelsdijk 3. M. V. d. Slik, Middelhamis 4. J. A. Nijssen, Nieuwe-Tonge 5. P. van Schouwen, Nieuwe-Tonge. MIDDELHARNIS Mooie functie voor Flakkeeënaar Bij het Gewestelijk Energiebedrijf te Dordrecht is Ir. L. Schol B.zn., oud- Sommelsdijker, benoemd tot hoofd van het projectenbureau distributie en be vorderd tot ingenieur Ie klasse. Ir. Schol, die sinds een jaar werkzaam is bij het GEB volgt ir. D. A. la Fleur op die benoemd is tot directeur van de Emgo te Middelhamis, MIDDELHARNIS Met dank van de Hartstichting Te oordelen aan de opbrengst van de gehouden kollekte heeft het publiek veel begrip en waardering voor het werk van de Ned. Hartstichting. Daar voor, zowel als voor de inzet van de kollektanten en allen die in welke vorm dan ook hebben meegewerkt heel har telijk dank. De kollekte tijdens de hart-week bracht 6522,30 op, 543,05 méér dan vorig jaar! Op maandag 22 april houdt de Vereni ging tot Behoud van Natuurmonumen ten in Nederland haar tweede districts vergadering voor de Zuid-Hollandse leden. De bijeenkomst zal het karakter heb ben van een contactavond, waarbij be halve mededelingen van de districts commissie over het verenlglngsbeleid, ook andere aspecten van natuurbescher ming aan de orde kunnen komen. Voorts wordt door ir. E. P. L. Hes- sels, onder wie het beheer der Zuid- Hollandse terreinen van de vereniging valt, een toelichting met dia's gegeven over de veiligstelling van natuurterrei nen in de provincie. De avond wordt gehouden in de Pauluskerk, Mauritsweg 20 te Rotter dam (nabij het Centraal Station) en be gint om 8 uur. Zondag 14 april j.l. is te Merksem plotseling overleden de heer Gerrit Hen drik Kieviet, op de evangelisatiepost van de Geref. Gemeenten te Merksem bij Antwerpen. Hy heeft zondagmorgen in de kerlczaal Oude Barreellei 64 te Merksem nog een Paaspredikatie ge houden; werd 's middags onwel en moest toen onmiddeUyk naar het zie kenhuis worden vervoerd, waar hy aan een hartinfarct is overleden. Hij zou volgende week 67 jaar zyn geworden. Ruim vijf jaar heeft hij zijn laak op deze Belgische evangelisatiepost met grote ambitie en getrouwheid vervuld. De teraardebestelling heeft donder dag 18 april j.l. onder grote belangstel ling te Veenendaal plaats gehad, nadat vooraf een rouwdienst is gehouden in het kerkgebouw der Geref. Gemeente aldaar, die geleid werd door ds. H. Rijk- sen te Zoetermeer, voorzitter van het deputaatschap voor de evangelisatie in Nederland en België, Voor de kerkeraad en gemeente der Protestantse Kerk te Merksem, bij wie hij zeer was geliefd, betekent zijn heen gaan een groot verlies. Met een bus waren velen van zijn gemeente uit Merksem en Antwerpen gekomen, om hun voorganger naar zijn laatste rust plaats te begeleiden. ^tOtBWaa^ KONINKLIJK GOEDGEKEURD Het „Eilanden-centrum", verbruikers- markt te Oude Ton ge is per 16 april van eigenaar verwisseld; het bedryf zal voortbestaan onder de naam „Euro-dis count", als dochteronderneming van Kastelein - te Lindert b.v. te Oostvoor- ne. Deze b.v. exploiteert grote levens- middelenbedrijven in Oostvoome, Rot terdam, Vlaardingen, Rockanje en Hel- levoetsluis. Directeur D. Kastelein ont hulde dezer dagen met genoegen de plannen die er voor het bedrijf te Oude- Tonge bestaan. „Er wordt zo verklaarde dhr. Kas telein gewerkt aan een totale recon structie van het bedrijf". Dat heeft niet alleen betrekking op het te voeren as sortiment maar evenzeer op de inrich ting van het geheel, waaraan grote zorg besteed zal worden. „Euro-dlscount" gaat het volledige levensmiddelen-pakket voeren, inclusief vers vlees, gesneden, vacuum verpakte vleeswaren, verse groenten en fruit, melk- en zuivelproducten, „De klant kan zich in onze zaak volledig bevoor raden", aldus dhr. Kastelein, die van de prijzen zegt: in ons bedrijf vindt u niet één artikel dat de door de f abri- Van zaterdag 20 t.m. zondag 21 april 1974 ARTSEN Middelharnis-Somme Isdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J, C, V. d. Wulp, Sommelsdijk, telef. 2710, Dr. V. d. Wulp is woensdag a.s. van 12.00—24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Voorstraat 13, Dirksland, tel. 01877-1227. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan- ter W. Westra, Oude Tonge, tel. 01874- dagmorgen 8.00 uur heeft diensten dok- 259. Stad aan 't HaringvUe't - Den Bormnel - Ooitgensplaat Van zaterdagmiddag 12.00 tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter G. J, Buth, Den Bommel, tel. 01871-306. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter R. P. van Rijswijk, Stellendam. telef. 01879 - 1207. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tandart.s J. G. Janssen,' Middelharnis van 10.00 tot 10.30 uur, DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts L. E. Tjebbes, Sommelsdijk, tel. 01870-2966. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland-Herkingen-Melissant: Van vrijdagavond-6.00 uur tot maan dagmorgen' 8.00 uur heeft dienst zr. C. V. d. Nieuwendijk, Middelhamis, telef. 01870 - 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Me lissante, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 390 b.g.g, 01876-321, Achthuizen - Den Boramel Stad aan 't Haringvliet: Dienst heeft Zr. Vrij, telef. 01871 - 312 b.g.g. 534, kant bepaalde prijs moet kosten, ge middeld zitten wij daar 20 a 30% onder omdat we, zelf groot-handel zijnde, de tussenhandel hebben uitgesloten. Het voordeel daarvan is voor de consu ment!" „Een reorganisatie zal het bedrijf volgens dhr. Kastelein onherkenbaar veranderen", Aan de presentatie van het assortiment zal grote aandacht worden besteed. Daarom is er niet lan ger plaats voor een meubel- en een electro-afdeling. De huidige meubelafdeling verhuist naar een naastgelegen pand en de elec tro-afdeling zal waarschijnlijk helemaal verdwijnen. Geen van beiden zullen ze een onderdeel van Euro-discount vor men. Wat wel „overgenomen" is is het personeelsbestand van het Eilanden centrum bij wie de nieuwe ondernemer een grote mate van bereidwilligheid heeft aangetroffen om aan de nieuwe presentatie mee te werken. Op 1 mei moet de reorganisatie vol tooid zijn. Dan kan de consument de beweringen van dhr. Kastelein op hun waarde toetsen. Aan de overname van het bedrijf ligt een markt-onderzoek ten grondslag. Men is er van uit gegaan dat de klanten binnen een straal van 15 km van het bedrijf wonen. Algemeen bedrijfsleider te Oude Tonge is dhr. J. Quist, assistent bedrijfsleider is dhr. K. van Straaten. DIRKSLAND Kollekte opbrengst. De kollekte, in de Ie week van april t,b,v, de Ned, Hartstichting gehouden heeft een be drag van 1338,12 opgebracht, HERKINGEN Kerknieuws. A,s. zondag hoopt voor de Geref. Gemeente alhier voor te gaan ds. H. Rijksen van Zoetermeer. 's Mor gens 10 en 's avonds 6 uur. In de avond dienst zal Doopsbediening worden ge houden, 'Ouderavond. Hedenavond zal de Chr School haar Ouderavond houden in het Verenigingsgebouw „Ons Huis", Aan vang half acht. Er zal een openbare les gegeven wor den door de leerlingen van klas 5 en 6. Tevens hoopt op deze avond te spre ken de weled. heer P. Kuijt, oud-direc- teur van de Driestar. NIEUWE TONGE Muziekuitvoering leerlingen MeJ. V. d. Berg Mej, J, van den Berg, muzieklerares te Nieuwe Tonge, geeft op zaterdag 27 april haar 15e jaarlijkse leerlingen-uit- voering in „Ons Dorpshuis" te Nieuwe Tonge, aanvang 7 uur, toegangsprijs 2,Er zal weer piano, electronisch or gel en blokfluit worden gespeeld door beginners, gevorderden en ver-gevor derden, zowel klassieke, licht klassieke als populaire muziek. Het programma is afwisselend en het belooft dan ook weer een mooie avond te worden. Ouders en belangstellenden zijn er hartelijk wel kom. OUDE TONGE Distriktsbijeenkomst. Het Distrikt Flakkee van Jeugdverg, der Ger. Gem. belegt hedenavond haar laatste bijeen komst in dit seizoen in het kerkgebouw der Ger, Gem. te Oude Tonge, Aanvang 8 uur. Dhr, G, C, Vreugdenhil zal dan een onderwerp houden over „Kerkbouw gezien in Bijbels licht". Alle jongeren en ouderen hartelijk welkom op deze avond. De redacteur van dit blad heeft overigens volstrekt privé een be sluit genomen nadat hem voor de zoveelste maal de meest frappante ver halen ter ore waren gekomen m.b.t. de „handel" in antiek. De beweringen zijn ongecontroleerd maar het schijnt op Goeree-Overflakkee nog voor te komen dat een dekenkist voor 25,van eigenaar verwisselt, dat iemand 15,biedt voor kastkommen die er minstens driehonderd waard zijn en dat in Ouddorp boterspaantjes voor enkele guldens verkocht zijn, zomaar wat voorbeelden die met legio andere aangevuld kunnen worden. Vooropgesteld zij dat we de antiekhandelaren op Flakkee geen smet op willen en kunnen! leggen want de praktijken die we signaleerden zijn niet het werk van deze mensen. Wat deden wij na het opnieuw horen van bovengenoemde voorbeelden? We stapten naar een goede en betrouwbare antiek-kenner en vroegen hem zijn medewerking, iemand die volstrekt buiten de commerciële sfeer staat en deze zei graag zijn medewerking toe. Wat adviseren we u nu wanneer u erover denkt antiek te verkopen? Wij willen u graag een adviesprijs in het oor fluisteren!! Daardoor wil len we voorkomen dat leuk antiek voor een bazarprijsje uw deur uitgaat. Wanneer u ons schriftelijk of telefonisch ('s avonds na 6 uur; tel. 01870 - 3392 of Rottenburgseweg 72 Middelhamis) van uw voornemen in kennis stelt en het voorwerp omschrijft dan mag u erop rekenen dat wij kort daarna even bij u langs wippen, vrij van elke commerciële bedoeling, het voorwerp zo nauwkeurig mogelijk taxeren en u vertellen welke prijs u ervoor vragen kunt. Desgewenst kunnen we bij de verkoop voOr die prijs bemiddelen. Voortaan dus een eerlijke prijs voor uw antiekU kunt deze service ook plaatsen in het kader van de rubriek „Met raad en daad" in deze krant via welke rubriek we al heel veel goede adviezen hebben kunnen verstrekken. Wij vragen u echter één ding; Wanneer u ons raadpleegt laat het u dan ernst zijn en vraag ons niet met de bedoeling om alleen maar te weten wat uw antiek waard is; daar ontbreekt ons de kostbare tijd voor...! De klachten, die de beroepsvisserij heeft ten opzichte van de z.g. „gelegen- heidsvissers" in de Grevelingen v/orden steeds talrijker. Natuurlijk gunt men de sportvisser zijn visje, maar als, zoals bij aalvisserij een „gelegenheidsvisser" voor duizenden guldens fuiken of net ten gaat uitzetten, gaat zijn vangst een professionele vangst benaderen! Wanneer ook langs de oevers van de Ooster en Wester Schelde 's zondags de gehele dag wordt geëxperimenteerd met garnalenkorren en andere garnalennet- ten, dan komt de echte gamalenvisser, die langs stranden en dijken de plaatsen waar de garnaal zich op houdt, komt bevissen om zijn boterham te verdien- nen, uitgerekend op een plaats waar 's Zondags de meeste garnalen zijn weg gevangen of verjaagd. Meestal wordt ook nog gevist met vistuig dat eigenlijk verboden is het is zeker niet denkbeeldig, dat in de toe komst, het uitgeven van het z,g. kleine visconcent zal worden beperkt, c.q. dat selectiever bij het uitgeven van ver gunningen te werk zal worden gegaan. Machinefabriek Padmos B.V, te Stel lendam hield zaterdagmiddag 13 april „open huis" om ieder die dat wilde ge legenheid te geven, de nieuwe fabriek te Stellendam te bezichtigen. Daarvan werd zeer druk gebruik gemaakt en de vele tientallen bloemstukken getuigden ervan dat de zakenrelaties en anderen, naast hun persoonlijke aanwezigheid ook met deze attentie nog van hun waardering blijk te geven. De drie firmanten van het bedrijf moesten samen met hun echtgenotes, vele honderden handen schudden en iedere binnenkomende kreeg een atten tie, In de reusachtige fabriekshal (675 m^ oppervlakte) staan de draaibanken en de fraismachines, en andere machines efficiënt opgesteld. Om de vloeroppervlakte maximaal te benutten, zijn de tekenkamer, de privé kantoren, het schaftlokaal, de toiletten enz, op een verdieping aangebracht en alles is bijzonder smaakvol ingericht. Dank zij het aktieve Oranjecomité te Den Bommel is men er in geslaagd tot en met vandaag een bedrag van 2100,- bijeen te brengen voor vuurwerk op Koninginnedag, onafhankelijk van de opbrengst voor de feestelijkheden op die dag. Financiële medewerking werd ver leend o.a, door Fa, J, P. Mast B,V;, Su permarkt Van Dijk, Transportbedrijf J, de Bakker, Bouwbedrijf L. van der Welle, A, de Jonge, Dokter Buth, A. Gravendeel, M. Hobbel en M, K, Huij- zer, 's Avonds omstreeks 10 uur zal de firma Kats uit Leiden het vuurwerk afsteken op het gors tegenover het spui Bijdragen gelieve men af te dragen aan Supermarkt Van Dijk aan de Voor straat, STELLENDAM Op 1 mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de Ned. Herv. Kleuterschool in Stellendam werd opgericht, welke toen met ong. 30 kinderen van start ging, met als hoofdleidster mej. Daniël van Wijckhuijsen. Door de uitbreiding van de gemeente is deze school thans uitgebreid tot 2 kleuterscholen met ong. 160 leerlingen en 4 leidsters. Op de scholen is met de kleuters dit jubileum reeds gevierd en a.s. dinsdag avond 23 april om 19.30 uur zal in het Verenigingsgebouw „De Rank" de ouderavond in het teken van dit jubi leum staan. Op deze avond zijn alle ouders, oud- leerlingen en belangstellenden hartelijk welkom. De Stichting tot Uitvoering van Land- bouwmaatregelen voor Noord-Holland en Zuid-Holland (tevens Bureau van de Provinciale Voedselcommissaris) deelt mede, dat in het tijdvak van 22 april t.m. 14 juni 1974 weer de jaarlijkse landbouwtelling zal worden gehouden, ingevolge art, 24 van de Landbouwwet. De telling strekt zich uit over de be drijven' van personen, die in de land bouw geheel of gedeeltelijk hun be staan vinden en heeft zowel betrekking op de veehouderij (rundvee, varkens, schapen, paarden en pluimvee) als de verbouv^de gewassen in de akkerbouw en tuinbouw (fruit, groenten, bloembol len, zaden, boom- en bloemkwekerijge wassen). Tevens wordt een opgave gevraagd van de oppervlakte grasland, de op het bedrijf werkzame arbeidskrachten en van de boomgaarden, de rassen, het jaar van aanplant en de plantdichtheid. Het doel van de telling is een zo volledig en nauwkeurig mogelijk inzicht te verkrijgen in de structuur van de Nederlandse Landbouw. De geregistreerden, die een oproep hebben ontvangen om op een zitting te verschijnen voor het verstrekken van de gevraagde gegevens, worden verzocht persoonlijk en op de aangegeven tijd te komen en het ingevulde oproepformu- lier mede te brengen. Voor een gemachtigde dient de op dit oproepformulier gedrukte machti ging te worden ingevuld en onderte kend. Landbouwers, veehouders en' tuin ders, die geen tellingformulier hebben ontvangen, doch wel hun hocfdbestaan in de land- of tuinbouw vinden dan wel een bedrijf uitoefenen van voldoen de omvang, dienen zich op het d.b.h.- kantoor te vervoegen. Een juiste opgave van het gebruik van de cultuurgrond en de veebezet ting is van groot belang, omdat voor verschillende landbouwmaatregelen, zo als ruilverkaveling, bedrijfsbeëindiging, ontwikkelingssubsidies e.a., de ver strekte gegevens van invloed kunnen' zijn op het al of niet in aanmerking ko men voor deze regelingen. Voor een goede en vlotte uitvoering van deze meitelling wordt gaarne een beroep gedaan op de medewerking van betrokkenen. OUDDORP Zendingskrans „Dorcas". De verko ping t.b.v, de Mbuma zending heeft het mooie bedrag van 2001,78 opgebracht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1