Maquette-bouwer M. K. A. van der Weghe all round vakman Rode Kruis afdeling Middeiliarnis zag op goed jaar terug Dhr. J. Jordaan 25 jaar bij Gebr. de Waal te Sominelsdijl C. G. Vreugdenhil •A Het Deltaplan zijn grootste hobby VOLLEYBAL PREDIKBEURTEN I om 6 uur gesloten. I Boekhandel I ARIESE I Bevestiging tot miss.-preclikant SIGAEENMAGAZIJN 't HOEKJE A.R. - C.H.U. lijst Middelharnis Lijst Herv. Partij Plaatselijk nieuws Zwembad de Gooyel Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 12 april 19; Min. Westerterp complimenteert met een handdruk de maker van de maquette. Wie is toch die mijnheer M. K. A. van der Weghe, die vriendelijke man uit Landsmeer by Amsterdam die zulke indrukwekkende maquettes van Ryks- waterstaats grootste werken op zyn naam heeft staan. Bflna 70 jaar gele den stond zijn wieg te Middelburg, een Zeeuw dus van geboorte en hy Is, hoe ver hü ook van Zeeland vandaan woont in hart en nieren een rasechte Zeeuw gebleven. Voor de watersnood van 1953 was de heer Van der Weghe al sterk geboeid door het vraagstuk van de af sluiting van de zee-armen. In Vlissingen heeft hij in zqn jongensjaren vanaf de boulevart uren staan genieten van het spel: land, wind en water. In 1954 toen de Delta-commissie was gevormd woonde dhr. Van der Weghe te Amsterdam. In het pension aldaar ontmoette hij als een der gasten Ir. van VoUenhove, van wie hij lectuur ontving, o.a. het blad „De Ingenieur", waarin ar tikelen over de Deltawerken waren op genomen. Dit plan liet hem niet meer los. Alles wat te maken had met de Deltawerken, kranten, tijdschriften, te keningen, bestekken, enz. werden ver zameld en keurig geordend in boeken geplakt. Stormvloedkering. Het verzamelen sloeg over in een in tensieve hobby, het bouwen van ma quettes. Inmiddels verhuisd naar Lands meer werd op de zolder van zijn woning Melkkruidstraat 6 een heel stuk inge ruimd óm deze hobby in daden om te zetten. Het eerste werk van dhr. Van der Weghe was de bouw van de Storm vloedkering in de Hollandse IJssel bij Krimpen aan de IJssel. Zelf toog de bouwer naar Krimpen om het werk met eigen ogen te zien en te inspecteren. De alreeds gemaakte pijlers (torens) bleken niet goed te zijn en werden vernietigd. Met sluiswachter Van Holtum werden de maten nauwkeurig opgenomen en zo begon Hij opnieuw. Rijkswaterstaat werd in kennis gesteld van zijn voor nemen en de afgevaardigden, o.a. Ir. Metselaar zagen in hem geen knutse laar maar een echte bouwer. Moreel en financieel aangemoedigd ging de heer Van der Wehge verder en in februari 1966 werd zijn eerste werkstuk in het bijzijn van Ir. Volker, de directeur-ge neraal van Rijkswaterstaat te 's-Gra- venliage in ontvangst genomen en in het Museum van Onderwijs in de Hem- sterhuisstraat tentoongesteld. Deze ma quette van de Stormvloedkering is ge maakt op schaal 1 100, materiaal hout en steen, de oppervlakte is 6 vierkante meter, het gewièht 400 kg en aan het geheel is 2300 uren gewerkt. Haringvlietsluizen. Na de Stormvloedkering volgde de bouw van de hefbrug over de Oude Maas bij Spijkenisse, die inmiddels is afgebroken. Deze brug werd door de heer Van der Weghe tot in de kleinste onderdeeltjes nauwkeurig nagemaakt van hout en gewapend beton. Nu 7 jaar geleden begon hij met de bouw van de Haringvlietsluizen, het grootste Deltawerk bij Stellendam. Eerst werd dit sluizencomplex in werk- tekeningen opgezet. De heer Van der Weghe had hiervoor een jaar nodig. Alles werd in de puntjes uitgerekend en op de „Delta Expo" kan men vanaf woensdag 10 april 1974 het kunstige werkstuk bewonderen. Het heeft een lengte van 17 meter en in de maquette zijn 3 kubiekemeter rivierzand en 10 baaltjes cement verwerkt. Het gehele werkstuk bestaat uit 165 delen en weegt 6000 kg. De laatste weken is de bouwer intensief bezig geweest met het in el kaar zetten van alle onderdelen. Met vrachtwagens is dit Haringvlietsluizen- complex van Landsmeer naar Ellemeet op Schouwen vervoerd en vandaar uit naar Stellendam. De maquette is door de heer Van der Weghe aan Rijkswa terstaat ten geschenke gegeven en van zelf is dit kostbare werkstuk met veel dank aanvaard. Het is een indrukwek kende prestatie, gemaakt door iemand die in zijn dagelijkse arbeid op een ge heel ander terrein werkzaam was. Bö N.D.S.M. Dhr. Van der Weghe, die nu bijna 5 jaar gepensioneerd is en daardoor veel meer tijd voor zijn hobby kreeg, heeft bijna 51 jaar gewerkt waarvan 48 jaar in het gieterij bedrijf. De laatste 19 jaar was hij vormer (bouwen van gietvor men) in de gieterij van de Nederlandse Dok- en Scheepsbouw Maatschappij (N.D.S.M.) te Amsterdam. De directie van deze Maatschappij, evenals de Rijkswaterstaat lieten zich niet onbe tuigd in het financiële en materiële, waardoor het de bouwer gemakkelijker werd gemaakt zijn vleugels uit te slaan. De maquettes vertegenwoordigen een waarde van tienduizenden guldens. Veel steun heeft dhr. Van der Weghe onder vonden van zijn vrouw. Zonder protest maakte zij ruimte en hielp waar dit nodig was. Dat heel het gezin van „wanten" en de handen uit de mouwen weet te steken, getuigt van de fraaie zelfgemaakte gobelins van moeder en dochter die de kamers versieren. Het gezin Van der Weghe, waar Zee land, Landsmeer, de N.D.S.M., Rijks waterstaat, ja zelfs heel Nederland trots op mag zijn. Duizenden die de „Delta Expo" zullen bezoeken zullen genieten van het volhardende, interes sante en grootse werk door de heer Van der Weghe verricht, bezield als hij is door het Deltaplan. De maquette die ongetwijfeld veler bewondering zal opwekken en bg velen ook herinneringen zal oproepen. SPARTA EERSTE KLASSER In een ruim anderhalf uur durend duel heeft Sparta door met 3-1 van Data C/D uit Oud-Beijerland te winnen, de eerste klasse bereikt. Het is vooral een spannende wedstrijd geworden, waarin sparta soms bang was om fouten te maken. De smashes lukten niet altijd of waren te zacht, waardoor deze door data te gemakkelijk opgevangen kon den worden. Na een kleine achterstand in de Ie set, werd deze toch met 15-9 gewonnen, maar data sloeg goed terug en wist met dezelfde cijfers de 2e set te winnen. Zodat de laatste sets gewonnen moesten worden om in ieder geval nu reeds verzekerd te zijn van promotie. In de 3e set liep de achterstand zelfs op tot 9-13 waardoor de spanning steeg en de sparta-aanhang vroeg zich af, of het dan toch niet zou gelukken. Dat het overigens een sportieve wedstrijd was, bewees o.a. Kees Jongejan toch wel, toen hij in deze spannende momenten een bal, die de uitstekend leidende scheidsrechter Leo v. d. Doel uitgaf, te kennen gaf wel aangeraakt te hebben. Sparta kwam terug tot 12-13 en een lange tijd bleef de stand hierop steken. Zelfs 3 maal fout serveren bracht spar ta niet verder van koers en Adri v. d. Wekke een van de beste spelers deze middag bracht sparta op 15-13 en daar mee op een 2-1 voorsprong. Of data in de 4e set nu conditie te ZONDAG 14 APRIL (Ie Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds J. T. Cazander en 6 uur ds. J. Maas land. Extra kollekte studiefonds Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. G. J. Madun van Rotterdam. Geref. Gem. 10 en 6 uur ds. Th. van Stuy- venberg iGer. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 4 uur ds. H. Scholte van Rot terdam Gezins Paasdienst 10.30 u. ds. R. E. R. van Buiren. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. van de Beek en 6 uur ds. H. Jon- gebreur. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. v. d. Linden en 6 uur ds. H. N. v. Hensbergen. Extra kollekte studie fonds Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. Hovius, em. pred. te Dordrecht en 6 uur dhr. N. H. Groen, voorm. bed. H. Doop en nam. voorber. H.A. Extra kollekte Quotum Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Cysouw en 6 uur dhr. D. Scheepma ker. Extra koll. Herv. Ger. Jeugdbon- den. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. v. d. Akker en 6 uur ds. A. W. v. d. Plas. Extra kollekte studiefonds. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. R. van Kooten en 6.30 uur ds. A. van de Beek. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong iGer. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. de Kievit in het ver. ge bouw aan de Stationsweg Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doops gezinde Gemeente 9.30 uur dhr. Stek van iScheveningen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur kand. J. Hoek. Extra kollekte studiefonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. M. B. V. d. Akker. Extra kollekte Ohr. so ciale academie Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerki 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur ds. J. T. Cazander. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen en 6 uur ds. M. van der Linden. Paaskollekte Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. A. W. Meeder, voorm. Openb. Belijdenis des Geloofs. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u, ds. A. W. V. d. Plas en 6 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dr. J. H. Becker, em. predt. te 's Gravenhage. Vanaf 9.15 uur voorm. zingen van Paasliederen. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur lezen. Oud Ger. iGem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr D. Scheepmaker en 6 uur ds. A. Cysouw. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds H. V. d. Heuvel Ger. Kerk 10 uur ds. A- Vreugdenhil, em. pred. te Rot terdam en 5 uur ds. A. S. Rienstra Ger. 'Gem. 9.45 en 3 uur lezen. W. Arkeraats Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. D. Scheepmaker. MELISSANT Ger. Gem. 7 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelharnis. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. M. B. V. d. Akker. Extra kollekte stu diefonds. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Herv. Kerk 10 uur ds. S. de Jong. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds- J. Maasland. Extra kollekte fonds Chr. belangen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongeberur. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. A. W. van der Plas. Extra kollekte Studiefonds Ger. Bond Geref. Gem. 9.30 uur lezen Oud Ger. Gem 9.45 uur lezen. In verband met Goede Vrijdag is s s onze zaak s g Dus geen koopavond. M MAANDAG 15 APRIL (2e Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander Ohr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. J. Madun Geref. Gem. ,9.30 uur ds. Th. van Stuyven berg (bev. lidmaten). SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. van de Beek. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. 1 Westdyk 75 Middelharnis DIRKSLAND In een tjokvolle kerk te Gouda (1300 mensen) heeft ds. H. Rijksen gisteren onze vroegere dorpsgenoot kand. C. G. Vreugdenhil bevestigd tot missionair predikant op Irian Jaya. Ds. Rijksen, voorzitter der zendingsdeputaten, sprak n.a.v. Hand. 26 „Om hun ogen te ope nen en hen te bekeren van de duister nis tot het licht en van de macht des satans tot God", enz. Ds. Rijksen hield voornamelijk een rede over de last brief die elke zendingspredikant dient mee te krijgen. In Handelingen wordt beschreven hoe Paulus aanvankelijk een lastbrief van het Sanhedrin had, maar later een lastbrief van de Heere Jezus 'Christus kreeg. Ds. Vreugdenhil deed intrede n.a.v. Matth. 24 14. „En dit Evangelie dës Koninkrijks zal in de gehele wereld geipredikt worden tot een getuigenis aller volken en dan zal het einde ko men". De zendingspredikant onder scheidde 'drie punten bij de verkondi ging van het Evangelie, namelijk de in houd, het doel (in de getuigenis) en de begrenzing (in de gehele wereld waar thans nog 2000 stammen het Evangelie nog niet gehoord hebben) met daaraan verbonden de tijd daarvan: totdat het einde komt. Aan de handoplegging namen o.a. deel ds. H. Paul, ds. P. Blok, ds. K. de Gier en ds. A. Vergunst. Van de Her vormde en Geref. zending alsmede van de GZB waren vertegen-woordigers aan wezig. De bevestigings- en intredepredi- katie zullen worden gepubliceerd. (R.D.) Tijdens de woensdagavond gehouden alg. vergadering van de afd. Middel harnis van het Rode Kruis kon m.b.t. de aktiviteiten van vorig jaar een bij zonder positief verslag worden gegeven. Het ledental steeg tot 1947 de koUek- te-opbrengst steeg tot f 5524,32 en de bloedplasma-avond leverde 306 flessen plasma op. Voorts werden de aktiviteiten geme moreerd van zowel de jeugd-afdeling als van de 12 welfare-vrijwilligsters die maar liefst 714 bezoeken bleken te hebben afgelegd. Heel plezierig voor deze afdeling dat de wellfare artikelen steeds vrij vlot worden verkocht. Met genoegen werd teruggekeken op de autorit waarvan 80 bejaarden uiterma te hebben genoten en op de hulp die kon worden verleend op de „Henry Du- nant", op welk schip een week werd ge assisteerd door mevr. Mijs-Meijer, me vrouw de Looze-Knöps en de heer en mevr. Oole. Colonne. Eind vorig jaar bleek de colonne als volgt te zijn samengesteld: Aan het hoofd de Commandant, voorts een VOORSTRAAT - OUDE-TONGE kort kwam of mentaal aangeslagen was, feit was het dat sparta overtuigend won en daarmee de overwinning be haalde. De aangeboden bloemen na af loop waren zeker verdiend. Sparta heeft tot nu toe alle negen thuiswed strijden gewonnen. De heren wachten nog 2 zware wedstrijden n.l. uit tegen Gerard de Lange (dat ook nog kans heeft op promotie) en vrijdag 26 april tegen Hou-Stand thuis de wedstrijd, die beslissend zal zijn voor het kampioen schap. Voor trainer-speler Jan Apon is deze promotie zeker een felicitatie waard. Stand aan kop: 1. Sparta 18—31 2. Hou-Stand 18—29 3. G. de Lange 18—26 Overige uitslagen: Dames: Sparta 1 ApoUo 3-0 Sparta 2 Krimpen 0—3 plaatsvervangend commandant, een leidster-helpster, 7 helpers, 3 leerling- helpsters, 13 helpsters en 2 leerling helpsters. In het najaar werd voorts een aantal oefeningen gememoreerd die werden gehouden om de paraatheid op peil te houden. Onderscheidingen. Aan een aantal colonneleden kon op de bijeenkomst een onderscheiding worden uitgereikt i.v.m. een langdurig dienstverband. Voor een onderscheiding i.v.m. een 20 jarig dienstverband kwamen de he ren P. van Nimwegen en J. Markesteijn in aanmerking. Voor 10 jarige dienst, mevr. H. Both-Makkenze, mevr. D, v. Heerden-Veldwijk, mevr. A. Zaaijer- Polder, mevr. M. E. A. Buijze-Zaaijer, mej. A. L. Hakkenbrak. Aan dhr. K. Maliepaard (Stad) werd een onderscheiding uitgereikt i.v.m. zijn 20 jarig bestuurslidmaatschap en voor 10 jaar aan mevr. L. van Es-Masten broek en dhr. J. W. Hempenius. Bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar waren de dames mevr. van Es, mevr. van Bo degraven en mevr. Keuker. In hun plaatsen werden gekozen mevr. de Krijger, mevr. Vroegindeweij-Zwerus, mevr. Franzen. In de plaats van dhr. Hempenius werd dhr. v. d. Bogaerdt gekozen. Herkozen werd dhr. K. Malie paard. Landsteiner medailles. Er waren ook weer een aantal Land steiner medailles uit te reiken. Voor het geven van' 5 x bloed ging er een medail le naar mevr. E. Braber-van Rossum, Stad, dhr. M. J. Buth, B. v. d. Doel, mej. M. van Groningen, dhr. P. Hotting, mevr. C. de Jong-Molenaar, dhr. L. J. Mijs, B. Nagtegaal J.zn. en M. de Waard. Voor het geven van 20 x bloed kregen de volgende personen een medaille: Dhr. I^. van Groningen, mevr. C. W. van Hooff-Geers, dhr. S. Hoogzand, mej. N. Jongejan-Groenendijk, dhr. K. v. d. Kooy, J. Koster, M. Lodder, J. Malie paard, J. van den Nieuwendijk, dhr. H. Peeman en mevr. A. v. d. Veer-Hartens- veld. Oud papier. Degenen die zo milieubewust zyn dat ze het oude papier bewaren, worden eraan herinnerd dat mevr. Mys-Meqer, Langeweg 53 dat graag t.b.v. het Rode Kruis werk in ontvangst neemt. Woensdagmiddag vond in „Vita Nova"! te Sommelsdqk een bqeenkomst plaats,] ter gelegenheid van het feit, dat de heer J. Jordaan 25 jaar geleden in dienst trad bö het Papierwarenbedryf Gebr. de Waal te Sommelsdök. De heer J. H. Koppelaar, direkteur van het bedrijf, wees er in zijn toe spraak tot dhr. Jordaan op, dat een ju bileum als dit, in het bedrijf bijna tot een traditie wordt. Anderzijds worden waarden als deze meer en meer geweld aangedaan. Dhr. Koppelaar wees daar bij op een onlangs verschenen artikel in een tijdschrift dat weinig waarde toe kende aan jubilea. Toch wilde dhr. Kop pelaar bij dit artikel grote vraagtekens plaatsen. Spreker zag in een dergelijk jubileum wel degelijk grote waarde. Iedereen draagt immers verantwoorde lijkheid t.o.v. zijn werk. Spreker wees er vervolgens op, dat ook in het bedrijf vele veranderingen hadden plaatsge vonden, zoals het werken in de voor malige Papierfabriek aan de Ring, ge volgd door het stichten van een nieuwe fabriek aan de Kaai enz. De heer Kop pelaar liet zijn hartelijke gelukwens aan de jubilaris vergezeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering, in de vorm van een nieuwe fiets. Namens het personeel werd de jubi laris toegesproken door dhr. T. Stolk, die zijn hartelijke gelukwensen verge zeld deed gaan van een cadeau in de vorm van éen transistorradio. In zijn dankwoord haalde dhr. Jor daan verschillende herinneringen op u| de afgelopen 25 jaar. Hij besloot zijn dankwoord met zii| erkentelijkheid uit te spreken jegens Hem, Die hem gedurende deze 25 jaaj bekwaamheid en gezondheid tot zijn f arbeid had willen schenken. Gisteravond is de definitieve lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als on derstaand vastgesteld. 1. P. Krijgsman Azn. (A.R.) 2. T. Arensman (A.R.) 3. G. C. Joppe (C.H.) 4. P. Tieleman '(A.R.) 5. J. Tieks ((CjH.) 6. J. W. Bollenbaas (A.R.) 7. W. A. van 't Zelfde (C.H.) 8. J. W. G. Verolme (A.R.) 9. Joh. Wesdorp (C.H.) 10. H. J. van Rumpt (A.R.) 11. H. L. van Kampenhout (C.H.) 12. J. van Eek (A.R.) 13. H. A. Stemerding (C.H.) 14. J. Wagner (A.R.) 15. J. 'Bijsterbosch (C.H.) 16. W. J. V. d. Kamp (A.R.) 17. J. J. de Wit (A.R.) 18. N. M. van Eck-Knape (A.R.) 19. M. Peekstok (A.R.) 20. J. J. C. la Fleur (A.R.) STELLENDAM Bij de komende gemeenteraadsverkie zing zal in de gemeente Goedereede de Hervormde kiesvereniging Stellendam, om principiële reden weer met een eigen lijst uitkomen met de volgende personen. 1. B. L. Noorthoek 2. H. C. V. iRossum 3. A. Brinkman Jzn. 4. H. Brinkman Pzn. 5. C. B. Moijses Jzn. 6. C. V. Dongen 7. P. den Breejen 8. D. L. Kievit 9. G. Kievit OOLTGENSPLAAT Brandweer legt nieuwe schapenweide aan Voor het dierenpark, dat de mannen van de plaatselijke vrijwillige brand weer aan de Spuidijk exploiteren, ont stond er een behoefte aan meer ruimte. Speciaal de weide voor de schapen was te klein en mitsdien werd uitgezien naar een andere plaats. Inmiddels is deze gevonden aan de Dorpsdijk (de z.g.n. Tramdij k). Avond aan avond is het corps nu bezig om een gedeelte van deze dijlc af te zetten met een omheining van schapengaas. De oude afrastering met prikkeldraad is inmiddels opgeruimd. Voorlopig kunnen de schapen hier hun hart ophalen aan een dikke be- groeïng van gras, etc. Voor wandelaars weer een leuke route langs deze nieuwe aanwinst. Op contactavond ruim 200 koorleden. De jaarlijkse contactavond van de Kring Flakkee van Chr. Zangvereni gingen gehouden j.l. woensdagavond in de hervormde kerk hier ter plaatse, werd bezocht door 220 koorleden, die met zijn allen zes zangverenigingen ver tegenwoordigden. De avond werd ge opend door de voorzitter van de Kring, dhr. A. Dekker uit Stellendam. Het koor „Hart en Stem" uit Ouddorp werd door dhr. J. H. Kleefman gedirigeerd; „Can to Voluntas" uit Herkingen door dhr. M. Melissant; „Com nu met Sangh" uit Oude Tonge door dhr. A. L. van 't Ge loof en de koren „Soli Deo Gloria" uit Stellendam, „Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet en „Jubilate" uit Ooltgensplaat door dhr. C. C. van den Heuvel. Organist was dhr. M. J. van Dam. Door de koren werd gezamelijk het Bondslied gezongen. Een genot om naar te luisteren. De belangstelling van het publiek had beter kunnen zijn, maar was bepaald meer dan men op deze avonden gewoon is. De hervormde pre dikant ds. A. W. V. d. Plas sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed. In „Elthato" werd na afloop koffie ge reserveerd en was er gelegenheid om met elkaar nader over het verloop van de avond te discussiëren. 'DIRKSLAND GeslcMgd. De heer Jac. de GasI slaagde een dezer dagen voor het Pa| troonsdiploma BOVAG. MELISSANT Oud papier. Leden van het Bankenl fonds van de Ned. Herv. Kerk j a.s. vrijdagavond 19 april weer de d€u| ren langs om oud papier en vodden te halen. OOSTFLAKKEE Ophalen huisvuil Te Den Bommef en Ooltgensplaat zal inplaats van op Paasdag het huisvuil op donderdag 1 april a.s. worden opgehaald. Zie verdei| de advertentie in dit nummer. DIRKSLAND Zaterdag 6 april 1974 werd er voor dsj eerste keer diploma-zwemmen georga niseerd door het zwembad De Gooye te' Dirksland. De heren Prins en Bodegraven kwa men als toezichthouders namens de K N.Z.B. Er werd gezwommen voor het Al en B diploma. Een van de kandidaten isj gezakt (voor het B diploma). Er slaag den 48 waarvan 16 voor het A diploma en 32 voor het B diploma. Geslaagd zijn voor het A-dipIoma: Martha A. Schaap-Slis; Erik Snijders; Arend J. de Man; Nicolaas E. Roelofs; Irene a. m. Derksen; Levina v. d. Velde; Jan van Loo; Jacob Groenendijk; Desi- ree Vroegop; Andries C. K. Lugtenburg; Paulus Schaaf; Yvonne a. Kastermans; Abra H. Melissant; Hendrik v. d. Groef; Katharina Smit. Voor het B-diploma slaagden: Pietemella J. Wiegel; Jacoba H. v. d Hoek-Groenendijk; Helena J. Robijn-v. Leeuwen; Machiel v. d. Veer; Jeannette Klink; Wim Matsinger; Corina Matsin- ger; Remmelt Poelman; Jan Bastiaan Knöps; Marinus C. Peekstok; Carelien Tieleman; Gerrigje E. A. Kolbach; Tine ke Jelier; Hans Jelier; Johannes Dou- wes; Nicoline S. Ch. van Doorn; Pieter Knöps; Comelie G. H. Schouten; Jacob de Jong; Leo Willemse; Jan Los; Gert Willem Kardux; Leo van der Kroon; Leentje van Leent; Johannes H. Engel man; Leo V. Prooyen; Petra S. Venneu- len; Danielle J. Vermeulen; J. C. J. Ver olme; Piet V. d. Groef; Conelis Warner. School-zwemwedstrqden: Zwembad De Gooye Dinsdag 9 april 1974 is er een school- zwemwedstrijd gehouden in het zwem bad „De Gooye" te Dirksland. Er deden per school 10 kinderen mee, 5 jongens en 5 meisjes die hun school moesten vertegenwoordigen. Er werd per groep in estafettevorm gestredeii. De scholen Melissant vormden één groep. Deelnemende scholen: Comb. Openbare en Chr. 'school Melissant. 2. Chr. school Herkingen 3. Chr. school Dirksland 4. Openbare school Dirksland. Er werd 2x gezwommen 1 x school en 1 X vrije slag. Iedereen heeft gezwom men wat hij/zij kon. Het werd een mooie sportieve morgen, die zeker voor her haling vatbaar is. No. 1 werd de Openbare school D'land. No. 2 werd de Chr. school Dirksland No. 3 Comb. Openb. en Chr. school Melissant No. 4 Chr. school Herkingen. Voor aanvang van de wedstrijden werd een demonstratie van wedstrijd- slagen gehouden door wedstrijd-zwem- mertjes van de zwemclub Vlaardingen. VOLLEYBAL PROGRAMMA INTERMEZZO Zaterdag DAMES: 13.45 Intermezzo a Intermezzo b Intermezzo 3 Intermezzo c Intermezzo 4 HEREN: 13.45 Intermezzo e Intermezzo 4 - Intermezzo a Intermezzo 1 Intermezzo 3 - 13.45 14.45 14.45 16.15 13.45 14.45 16.15 16.15 13 april G. de Lange a Compri/D b Spirit 3 Data C/DVO a Spirit 4 Intermezzo b Mevo 2 Krimpen a Torpedo 2 DFS op 13 25 jaa OUD Hof Hede- droef onze in de Alph Nieu" De b 10 ap Hede na ee tot on innig zuste" in de Oudd Dirk Daar lijk t lang" blijk plots vrou tante betui dank Inzo" ger verpl Dirk haar Vooi? bela dage^ Nieu Br

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 2