Woningbouw in Ouddorp nog weinig perspectief h. j. stryijk Vrijdag 12 april 1974 No. 4279 CHR. STREEKBLAD OP GERÈ.FORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond I BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoophai 1 OOK OP VBIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG IIS MIDDELHARNIS Tsl. 01870-2043 I Tiener ledikanten in leuke modellen en mooi© kleuren. Boeiend spel van Finse organist Ontmoetingsdag voor jongeren op Tweede Paasdag Volgende week één krasii Hulpprediker dhr. O. Scheepmaker elders benoemd VOOR MOOBEKE fa, ICORTEWEG Zandpad Middelharnis I Vakantiekamp voor jongeren Brandweerauto contra stier Plaatselijk nieuws GOEDEREEDE Een wondermooie bloesesupraciit ziekenfondsleverancier aan alle ziekenfondsen OPTOMETRIST „OOGMETÏNG CONTACTLENZEN" westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 Medische diensten Met dank aan de Kameroense vrouwen 1974 iS.^»* POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per mm. By contract speciaal tariet Delta-Expo te Stellendam, sterk vergroot, geopend Delta-Expo, de permanente expositie over de Deltawerken, die woensdag in uitgebreide vorm door minister Wester terp van Verlceer en Waterstaat werd geopend, is sinds 30 juni 1972 gevestigd op het terrein ten zuiden van de uitwa- teringssluizen in het Haringvliet, bij Stellendam. Voordien stond liet houten gebouw in Hellevoetsluis, waar het als voorlichtingscentrum had dienst gedaan tijdens de bouw van de Haringvliet- sluizen. Het bezoekers- en informatiecentrum Delta-Expo trok in de seizoenen 1972 en 1973 ongeveer 85.000 bezoekers, van wie 30 procent buitenlanders. Het werd op gericht in overleg tussen verscheidene diensten van Rijkswaterstaat, het minis terie en het Nationaal Bureau voor Toe risme. Delta-Expo werd opgenomen in een toeristische route. De expositie heeft van begin af aan tot doel gehad de bezoekers informatie te verschaffen over de Deltawerken en de Haringvlietsluizen in het bijzonder. Deze gedachte is bij de nieuwe opzet gehandhaafd. Delta-Expo is in opper vlakte nu 2,5 maal zo groot als bij de opening bijna twee jaar geleden. De ruimte die door het voormalige pavil joen in beslag werd genomen, is nu op genomen in het nieuwe gebouw en ge transformeerd tot filmzaal. Het grootste object op de nieuwe expositie is een 17 meter lang model van de Haringvliet sluizen, vervaardigd door dhr. M. K. A. van der Weghe (69), voor zijn pensione ring werkzaam op de gieterij van de NDSM in Amsterdam. (Meer daarover in een apart artikel). Delta-Expo geeft een beeld van het ontstaan van Nederland en de Delta werken, maar ook van de waterhuis houding in ons land. Er zijn veel foto's te zien over^de werken en reproducties van historische prenten. Panelen aan de wand en diaprojectie geven de bezoe kers in vogelvlucht een indruk van de Minister Westerterp (1.) hijst de vlag van de naam en het symbool van de expositie. belangrijkste onderdelen van de Delta werken. Ook aan de studies over het milieu wordt aandacht besteed. Voorts is er een cafetaria en een informatie centrum van het Nationaal Bureau voor Toerisme. Tevens is er zoals voorheen de mogelijkheid deel te nemen aan rond leidingen in groepsverband door het in wendige van de echte sluis. In de sluis is nu ook een filmzaaltje ingericht. In deze ruimte en in de filmzaal van het expositiegebouw zullen twee films in première gaan, namelijk Delta-Musica en de Uitwaterihgssluizen in het Ha ringvliet. Delta-Expo is tot medio oktober da gelijks geopend van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,50, voor kinderen tot en met 6 jaar is het bezoek gratis. Op Goede Vrijdag, zaterdag en Twee de Paasdag zijn er helikopterrondvluch ten boven de Haringvlietsluizen. Het ligt in de bedoeling deze vluchten ook verder gedurende het seizoen uit te |I1IIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!IIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIII!IIIII1II!IIIIIIIIII!II1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII»^ Nog steeds is er geen enkel perspec tief dat er op zou wijzen dat de woning bouw in Ouddorp weer zal kunnen Worden opgevat. Dat moet ook de conclusie zijn op de strekking van het schrijven van Gede puteerde Staten als antwoord op het telegram dat op 27 februari 1.1. door de SUehting Goereese Gemeenschap aan genoemd college werd verzonden. Na- rnens enige honderden inwoners van Ouddorp op die contactavond aan wezig werd de onrust uitgesproken over het feit dat G.S. hun goedkeuring hadden onthouden aan de bestemmings plannen „Landelijk gebied" en „Oud dorp Oost II". „Door de totale stopzet ting van het bouwen van huizen is in grote mate een verontrusting ontstaan, mede door de werkloosheid welke hier van het gevolg is", aldus het telegram. Antwoord G.S. G.S. hebben aan de Stichting Goeree se Gemeenschap het volgende antwoord Qoen toekomen: ^.De gemeenteraad van Goedereede heeft bij de vaststelling van de be stemmingsplannen Landelijk gebied en Ouddorp Oost II, voor zover het de uit- oreiding van de woonbebouwing be treft, niet voldoende rekening gehouden Kiet het, door Provinciale Staten in juni 1972 vastgestelde Streekplan Zuid-Hol land-Zuid. „Onlangs hebben wij (zo vervolgt het schrijven) met het college van B. en W. van Goedereede gesproken over moge lijkheden om alsnog woningen in de ge meente te bouwen. Wel hebben wij in die bespreking voorop gesteld dat de woningbouw moet worden afgestemd op de behoeften van de eigen bevolking, m.a.w. dat de groei van de gemeente moet voldoen aan de richtlijnen die het Streekplan ten aanzien daarvan geeft". OOSTDIJK 53 - 61 Wat de Finse organist Tauno Alkaa zaterdagavond tijdens het maandelijks orgeluur in de Ned. Herv. Kerk te Mid- delharnis liet horen getuigde van veel vakmanschap. Het programma bevatte werken uit de barok en romantiek, ter wijl hij ook een koraalpartita speelde van de Finse componist Parviainen. Een des te groter prestatie is het aan gezien hij 's middags een totaal ander programma gebracht heeft in de „Doe len" te Rotterdam. Vooral het concerto van Vivaldi sprak het publiek zeer aan, terwijl men ook zeer genoot van een weinig gespeelde compositie „Praeludium en Fuga" in g van Joh. Brahms. Hoewel we op muzikaal gebied wei nig van Finland weten met uitzondering van de componist Jan Sibelius weten we nu dat in Finland het orgelspel op hoog niveau staat. Het volgende concert in de serie is op 30 april (koninginnedag). Op maandag tweede Paasdag wordt er een ontmoetingsdag voor de jonge ren gehouden in het ver. geb. „Onder de Wiek" te Dirksland. Deze dag begint om 3 uur n.m. Het programma zal er als volgt uit zien: een paasmeditatie, een groepsgesprek, stemmenspel „Hoop op God", klank beeld „De Heer is waarlijk opgestaan", quiz en een broodmaaltijd als afsluiting van het middagprogramma. Het avondprogramma, waarbij ook de ouderen van harte welkom zijn, zal worden voortgezet in de Herv. Kerk te Dirksland, en begint om half acht. Aan deze appèldienst werken mee: Ds. R. V. Kooten te Goedereede - appèl woord, chr. jongeren zanggroep „Lau- date Deum" te Sliedrecht o.l.v. Adrie Vrijhof jr., Martin Zonnenberg - orgel, Janny Wolfert - declamatie, Ds. M. v. d. Linden - opening/sluiting, We reke nen op veel belangstelling zowel van de kant van de jongeren als van de oude ren. Eilanden-nieuws zal traditio neel in de week na Pasen maar éénmaal verschijnen i.v.m. de vrije Tweede Paasdag. Het eerstvolgende nummer komt uit op vrijdag 19 april. Directie. MIDDELHARNIS De hulpprediker, de eerw. heer D. Scheepmaker te Middelharnis is be noemd tot hulpprediker-evangelist te Almelo, een en ander in samenwerking met de Herv. Bond voor Inwendige Zen ding te Amersfoort. Dhr. Scheepmaker heeft de benoeming vooralsnog in be raad gehouden. Dhr. Scheepmaker is sinds 3V2 jaar op Goeree-Overflakkee werkzaam. Naast hulpprediker in de Langstraat is hij ook Godsdienstleraar aan de Chr. Mavo te Middelharnis. De stichting jeugdwerk organiseert dit jaar voor de jongens en meisjes van 12 - 16 jaar een vakantiekamp in Bergen op Zoom van zaterdag 29 juni tot zater dag 6 juli. Er wordt in tenten gekampeerd in het bos van het landgoed Boslust. De reis heen en terug wordt per fiets gemaakt, terwijl de bagage in een vrachtauto ver voerd wordt. De kosten voor dit kamp zijn 60, per deelnemer. Opgave door storting 60,op rek. 73508 van de Rabobank te Middelharnis t.n.v. Jeugdwerk Goeree- Overflakkee, postgiro van de Bank 346124. Op het stortingsformulier dient ver meld te worden: naam en voornaam deelnemer, adres, jongen of meisje, leeftijd. Nadere inlichtingen kunt u eventueel krijgen bij de jeugdwerkleider van de stichting jeugdwerk: D. den Boon, Hya cinthenstraat 15, Sommelsdijk, Telefoon (01870) 31 14. Oosterland De brandweer van Duiveland, die dinsdagmid dag j.l. zulk voortreffelijk blus- singswerk heeft verricht bij de brand op de hoeve: „De Gantel" aan de Noord Hogeweg te Sir Jansland, bewoond door dhr. P. van der Waart, waar de schuur een prooi der vlammen werd, werd bijna in haar werk gehin derd door een woedende stier, die in de nabijheid van de brandende schuur in de weide liep. Het beest zal toch al zenuwachtig geweest zijn bij het aanschouwen van de, vuurvlammen en de grote drukte op de boerderij, en toen de (rood gekleurde) brandweerwagens zich een pad door het weiland banen moesten om bij water te komen, was de maat bij de stier helemaal vol. Het werkte op hem als de bekende rode lap en enige brand weerlieden moesten aanvankelijk het hazenpad kiezen om niet op de horens van het agressieve beest te worden genomen. Spreekuur Burgemeester Het spreekuur van Burg. van Velzen, alhier, zal niet zoals gebruikelijk don derdag maar vrijdag 19 april a.s. van 9-11 uur gehouden worden. OUDE TONGE Uitvoering: Zaterdag 12 april a.s. houdt de Muziekveren. „Vooruit" haar jaarlijkse uitvoering. Medewerking wordt verleend door drumband en ma- joretten, laatstgenoemde groep zal op deze avond haar nieuwe uniformen pre senteren. De uitvoering zal gehouden worden in het Veren, gebouw aan de schoolstraat. Zaal open 7.30 uur. B m m B m Onder alle voorbehoud, dat het weer zo prachtig blijft als de afgelopen dagen en er geen felle wind opsteekt, zal er rond Pasen veel genoten kunnen worden van de rijke bloesempracht waarmee de fruitbomen getooid zijn. In de specifieke gebieden, de Betuwe en o.a. op Walcheren zal het zvv^art zien' van de toeristen maar...... draait u maar eens een rondje langs de flakkeese dorpen en kom opnieuw onder de bekoring van ons eigen plekje grond. De foto maakten we vanaf de Lieve Vrouw- poldersedijk te Stad van de Stadse korenmolen. KONINKLIJK GOEDGEKEURD Van zaterdag 13 april tot dinsdag 16 april 1974. ARTSEN Middelhai-nis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, Sommelsdijk, telef. 21 21. Dirksland - Herkingen - Melissaiit: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dinsdagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, Plein 7, Melis sant, telef. (01877) 14 12. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, Oude Tonge, Telef. (01874) 259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot dinsdagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter E. Bouman, Stad aan 't Haring vliet, telef. (01871) 269. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts C. P. Wolthers, Ouddorp van 11.00 - 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minderhoud Middelharnis, telef. (01870) 28 97. WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J. Koppejan, Melissant, telef. (01877) 12 34 b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot dins- dagmirgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Jochems, Oude Tonge, tel. (01874) 532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet: Dienst heeft Zr. Anna, telef. (01873) 577. INGEZONDEN: Tot mijn grote verrassing hebben tientallen mensen gereageerd op mijn verzoek om oude naaimachines. Mag ik U, namens de Kameroense vrouwen, hiervoor heel hartelijk bedanken. Ik kan u verzekeren dat we er heel erg blij mee zijn en het-aantal (het zijn er 30) heeft mijn stoutste verwachtingen over troffen. De Stichting Nederlandse Vrij willigers is zo vriendelijk om het tran sport van de naaimachines op zich te nemen en volgende week hoop ik ze allemaal de deur uit te hebben. Daarom wil ik u vragen mij geen naaimachines meer te sturen. Daar het aantal naaimachines nogal groot is, wil ik proberen of ze in meer dere projekten van de huishoudelijke voorlichting in Kameroen ingezet kun nen worden. In november-december hoop ik hierover nog iets te schrijven in deze krant, zodat u weet wat er met uw naaimachine gebeurt. Ik hoop dat u kunt begrijpen dat ik u niet allemaal persoonlijk kan bedanken, want een paar maanden verlof zijn zo om. Nogmaals heel hartelijk dank voor uw grote medewerking. Cockle Knape. DAMMEN - OUDDORP Uitslagen van 8 april 1974: Afdeling I: J. Westhoeve KI. Tanis 2O A. Meijer Joh. Moerkerk O2 C. Mierop J. Visbeen 0—2 K. Westhoeve L. Moerkerk 11 Afdeling II: C. Akershoek K. Tanis 2O A. den Boer G. van Dam 11 J. Hameeteman R. Verhage 2O W. van Seters L. Grinwis O2 M. van Wijk R. Verhage 0—2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1