I Electriciteit dit jaar 2 X duurder ruidei^^ Werkgroep wil groter leefbaarheid voor Middeüiarnis-Zuid Wereldwiiiltel MiddeibariiJs start verkoop h. j. struijk Dameskapsalon Kersseboom, Sommelsdijk keurig gemoderniseerd Sommelsdijk Vrijdag 8 maart 1974 No. 4269 CHR. STRKEIKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOIiANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Medische diensten Het meeste TAPIJT is 400 cm breed. Uw kamer 350 cm. breed? Dat is voor U schadelijk. Wij leveren het U op juiste breedte, dus geen restanten, dus goedkoper. Alleen dealer voor Goeree-Overflakkee k^^N[NG]NFMCHTiH5'- Belastingen zijn beiiulpzaam Tien jaar muzielconderwijs op Goeree Overflakltee INSCHRIJVING POLITIEKE GROEPERINGEN VOLLEYBAL 1973: BLOEIVIRIJK JAAR VOOR FLEUROP BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoophai OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG US MIDDELHARNIS T@L 01870-2043 OPTOMETRIST „OOGMETING CONTACTLENZEN" IVIIDDELHARNIS ziekenfondsleverancier aan alle ziekenfondsen westdijk 34 - middelharnis - tel. 01870 - 2075 VOOR MOOIERE bloemstukjes ¥a. HORTEWEG Zandpad Middelharnis Èk is erkt i^eer J s POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommélsdijk TeL (01870) 26 28 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Gtro 167B30 ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De gemeenteraad van Dordrecht heeft dinsdag besloten de elektriciteitstarie ven te verhogen. Deze verhoging zal in twee lasen geschieden, de eerste per 1 april en de tweede per 1 oktober. Of de tariefsverhoging per 1 oktober doorgaat hangt af van de toestemming van het Ministerie van Economische Zaken die op dit moment zijn goedkeu ring nog niet wil verlenen. De verhogingen zijn noodzakelijk om de steeds sterker stijgende kosten te kunnen bestrijden. Het Gemeentelijk Energie Bedrijf van Dordrecht fungeert als toeleveringsbedrijf voor o.a. Goe- ree-Overflakkee. De gebruikers zullen dus in april - en waarschijnlijk ook in oktober - met een tariefsaanpassing geconfronteerd worden. In het kader van de door de regering vastgestelde prijsgedragsregels mogen tariefsverhogingen alleen in fasen wor den doorgevoerd. Om toch de kosten stijging van het vorig jaar te kunnen dekken heeft de gemeente Dordrecht een bedrag van twee miljoen aan de nivelleringsreserve onttrokken. Deze reserve heeft de vorige jaren ook steeds als „buffer" bij tekorten gefun geerd maar is nu uitgeput. Om de in het eerste kwartaal van dit jaar te verwachten tekorten te dekken heeft de Dordtse gemeenteraad beslo ten om al in oktober van dit jaar - in plaats van per 1 januari 1975 zoals oorspronkelijk gepland was - de tarie ven te verhogen. De prijs van dagstroom zal per 1 april van 10 op 10,7 cent per kilowatt ge bracht worden. In oktober zou daar dan nog 0,8 cent bij moeten komen. De tarieven voor de grootverbruikers zijn al op 1 januari aangepast. Zij zullen alleen te maken krijgen met de even tuele verhoging per 1 oktober. De gemeente Dordrecht heeft berekend dat uit de tariefsverhoging een meer opbrengst van 1,7 miljoen gulden zal voortvloeien. Dit bedrag is voldoende om de op dit moment voorzienbare kostenstijgingen het hoofd te bieden. Voor 1975 en de daaropvolgende ja ren moet gerekend worden op zeer sterke stijgingen van de produktiekos- ten voor energie, zo heeft het college van burgemeester en wethouders aan de raad meegedeeld. Deze stijgingen worden veroorzaakt door de bouw van nieuwe centrales en de aanleg van het 380 kV koppelnet. Definitieve cij fers ontbreken nog maar verwacht wordt dat deze kostenstijgingen zo hoog zijn dat er in 1975 opnieuw verho gingen van de tarieven noodzakelijk zijn. Uit het door de gemeente Dordrecht met het Ministerie van Economische Zaken gevoerde overleg is gebleken dat het ministerie nu nog geen goed keuring voor de tariefsverhoging per 1 oktober wil verlenen. Tegen die tijd zal de gemeente derhalve opnieuw om toestemming moeten vragen, aldus la zen we in het Nieuwsblad voor de Hoekse Waard. Van zaterdag 9 maart tot maandag 11 maart 1974 ARTSEN Middelhamis-Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 2090, Mid- delharnis. Deze is woensdag a.s. van 12.00 - 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant Van zaterdagmorgen 9.00uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter B. Elvé, Ring 117, Dirksland, tel. 01877 - 1262 Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter M. de Jager, Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 301 Stad a.'t Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter J. H. Kramers, Ooltgensplaat, tel. 01873 - 201 TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts I. p. van Overbeeke, Dirksland, van 11.00 - 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts L. E. Tjebbes, Sommelsdijk, tel. 01870 - 2966 WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland -Herkingen -Melissant Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr.A. H. Stolk, Dirksland, tel. 01877 - 1770, D-g.g. 1767 Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, Nieuwe Tonge, tel. 01875- 390, b.g.g. 01876-321 Achthuizen-Den Bommel-Stad a. 't Haringvliet: WIT-GELE KRUIS Dienst heeft Zr. Vrij, telef. 01871 - 312, o.g.g. 534 OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK: Veel plichtsgetrouwe vaderlanders bui gen zich in de maand maart over het aangiftebiljet dat 's Rijks Belastingen zo vriendelijk was te sturen. Ondanks de vereenvoudigingen die zijn aange bracht roept het formulier bij velen toch nog vragen op. Dat is niet iets om zich voor te generen, integendeel, de fiscus rekent het zich zelfs tot taak de belastingbetaler met de gewenste voor lichting ten dienste te staan. Wanneer men met het invullen van het aangiftebiljet moeilijkheden heeft kan men zich schriftelijk of telefonisch (01886-2266) of in persoon tot de In specteur wenden, die iedere dag daar toe klaar staat van 8.15 tot 17.00 uur. Om tegemoet te komen aan hen voor wie de afstand naar Brielle te ver is heeft de Brielse fiscus deze service nog wat uitgebreid. Op de woensdagen 13, 20 en 27 maart zal door een ambtenaar van de Inspectie ook voorlichting wor den gegeven in het Ontvangkantoor te Sommelsdijk. Van 8.15 tot 17.00 uur kan men daar - uiteraard kosteloos - te recht voor het verkrijgen van alle mo gelijke inlichtingen op fiscaal terrein. Vandaag, vrijdag8maart 1974, vierende vereniging voor muziekonderwijs en het Diekhuus hun tienjarig bestaan met betrekking tot het muziekonder wijs. In de aula van de Rijksscholengemeen schap zullen alle leerlingen van de muziekschool optreden in een groots opgezette muziekmanifestatie. Onder leiding van de heer Verdonk - als leraar verbonden aan het Diek huus - is het muziekonderwijs aanzien lijk uitgebreid. In het jaar 1966 werd het Diekhuus te klein om deze uit breiding op te vangen. De andere ak- tiviteiten hinderden het lesgeven. Door de gemeente werd daarom ook de Finse barak later het Sibeliushuis voor 25,- per jaar ter beschikking gesteld. De opgerichte Vereniging voor het Mu ziekonderwijs kreeg als werkgroep haar gestalte waardoor de heer Ver donk nog meer zijn volle aandacht aan het lesgeven kon geven met behulp van een aantal assistenten. Enige maanden terug is het onderwijs aan gevuld met een orgelpraktikum waar voor een overweldigende belangstelling bestaat. Het gevolg hiervan is dat eni ge opleidingen weer in het Diekhuus zijn ondergebracht. Allen die hun belangstelling willen to nen of zich interesseren voor het mu ziekonderwijs kunnen vanavond vanaf half acht naar de prestaties van de leerlingen komen luisteren. Voor een bijdrage in de kosten is een bedrag van 2,50 p.p. als entree berekend. OOSTFLAKKEE Voor de te houden gemeenteraadsver kiezing op woensdag 29 mei a.s. zijn in het Register van de namen van de Politieke Groeperingen de volgende partijen ingeschreven: Protestants Christelijke Partij „P.C.P. Oostflakkee" (combinatie A.R. en C.H. U.). Algemeen Belang (voorheen lyst S. L. de Jonge). Partij van de Arbeid (P.v.d.A.). Staatkundig Gereformeerde Partij (S.G.P.). Volkspartij voor Vrijheid en Democra tie (V.V.D.) en Katholieke Volkspartij (K.V.P.). Totaal dus zes partijen. Voor de vorige gemeenteraadsverkiezing in 1970 wer den er in totaal 12 groeperingen gere gistreerd in de gemeente Oostflakkee. Behalve de hierboven genoemden wer den toen ook nog ingeschreven: lijst Adr. de Vos, Jong Flakkee, Gemeen tebelangen, lijst Jac. Moerenhout en de A.R. en C.H.Ü. (behalve in combinatie) ook nog apart. Uiteindelijk hebben er toen 9 partijen aan de verkiezing deelgenomen. Jong Flakkee, lijst Moerenhout en de com binatie A.R. en C.H.U. dienden uitein delijk geen kandidatenlijsten in. De 6 nu geregistreerde groeperingen zullen vrijwel zeker allen aan de verkiezing deelnemen. Sparta-heren tegen de Kangoeroes A.s. zaterdag beginnen de Sparta-da- mes aan het laatste gedeelte van de competitie. Sparta 1 speelt dan tegen de nog steeds ongeslagen koploper M. V.C., dat in deze klasse zonder meer de stekste is. Sparta staat mede door de winst van j.l. zaterdag op Juliana op de derde plaats. Al zit er geen winst in, waarschijnlijk toch wel een boeien de wedstrijd. Dames 2, dat tegen Alexandria speelt, dient toch nog wel enkele punten te halen om niet te gaan degraderen. Uit werd met 3-0 van deze ploeg gewon nen. De heren gaan oefenen tegen de Ie klasser Kangoeroes uit Oostvoome. De. heren, die nog steeds in de winter- pauze leven, hebben momenteel een voorsprong van 3 punten op de num mers 2 en 3 resp. Hou-Stand, Gerard de Lange. Programma: 14.00 uur: Dames 1 Sparta-MVC 14.00 uur: Dames 2 Sparta-Alexandria 15.30 uur: Heren 1 Sparta-angoeroes Voor Fleurop-Interflora Nederland is 1973 een uitstekend jaar geweest. De aangesloten bloemisten boekten alleen in ons land 835.000 orders en evenaar den daarmee bijna hun recordjaar 1971, toen liefst 840.500 bloemengroeten via Fleurop werden uitgewisseld. Dit positieve resultaat is mede te dan ken aan de unieke garantie: „Niet goed, geld terug", die vorig jaar september werd ingesteld. Ook de bloemen- cheques, in hun „Kijk-eens-in-m'n- hart"-verpakking, blijken steeds popu lairder te worden. In 1973 verblijdden 51.500 Nederlanders elkaar met zo'n bloemencheque, wat 11.500 meer was dan het jaar ervoor. Voor Fleurop-Interflora is voor 1974 het devies: op naar de 850.000 orders. Naar dit record streeft de ruim vijftig jaar bestaande service-organisatie on der het motto „Niemand woont te ver weg om 'n bloemetje te krijgen". Er is thans een net van 1540 Fleurop- bloemisten, over heel Nederland ver spreid. '^'^^CrSs^'^ KONINKLIJK GOEDGEKEURD Het zuidelijk gedeelte van Middelhar- nis, omgrensd door de Langeweg, Kon. Julianaweg, Gemeente-tuin en Rotten- burgseweg, heeft sinds kort haar eigen Werkgroep, gevormd door- en uit be woners van dit vnl. nieuwbouwgebied. De Werkgroep, die zich nog op een passende naam beraadt, stelt zich ten doel de leefbaarheid in de wijk door het verbeteren en aanbrengen van voorzieningen, maar ook door het ver beteren van het onderlinge contact te bevorderen. Zij die op deze genoemde terreinen ook hun wensen hebben, worden uitgenodigd met de werkgroep contact op te nemen via mevr. M. Müssler, Rufoensplein 97, tel. 3472. Om aan haar doelstelling - zich bezig te houden met de belangen van de wijk - zo effectief mogelijk te werken heeft de werkgroep zich onderverdeeld in sub-werkgroepen die zich elk met een onderdeel van het programma bezig houden. Zij allen staan een volledige integratie voor met het overig deel van Middelharnis, waarom gestreefd wordt naar betere contacten. Mlddel- harnissers van origine moeten dan ook niet schromen contact met de werk groep te zoeken en zich niet laten weerhouden door de foute veronder stelling dat daarin alleen „overkan- ters" actief zouden zijn. Oversteken. De Werkgroep heeft over een dringen de zaak contact gehad met het college van B. en W. en uit dat gesprek toe zeggingen mee naar huis genomen op de verwezenlijking waarvan met be langstelling wordt uitgezien. Het be treft het oversteken door de kinderen van de kleuterscholen over de onbe veiligde Doetinchemsestraat. Toegezegd is dat er aan de Kastanjelaan een nood- trottoir wordt aangelegd en t.z.t. - na voltooiing van het winkelcentrum - een definitief trottoir gecombineerd met een beveiligde voetgangers-oversteek plaats. Op het verlanglijstje van de Werkgroep staat ook een peuterspeelzaal. De enige die in Middelharnis aanwezig is, op het Diekhuus, is overbezet waarom veel ouders die dat zouden willen er geen gebruik van kunnen maken. Wat speelmateriaal in de wijk zou ook bijzonder op prijs worden gesteld en de werkgroep zag die graag verwezen lijkt op plaatsen waar nu prikkeldraad plantsoentjes, en omgeving ontsiert. Er zijn ook verlangens t.a.v. de grote speelplaats langs de Doetinchemse straat, waar kinderen van een - te hoge - afscheiding af zouden kunnen tuimelen. De werkgroep wil de veel gehoorde klacht dat de jeugd vernielend op treedt niet ontkennen maar haar uit gangspunt is, dat er pas vernield wordt wanneer er niets beters te doen is. Het bereiken van dat betere is wat de werkgroep in goede samenwerking tot stand wil brengen. De Wereldwinkel Middelharnis, welke december vorig jaar een rommelmarkt op touw zette om een beginkapitaal te vormen, begint nu producten uit ont wikkelingslanden - op bestelling - te verkopen. Het op bestelling verkopen is een (tij delijke) noodsprong omdat er tot nu toe nog steeds geen verkoopruimte in de vorm van een oud pandje beschik baar is. In de hoop dat de producten op dit afwijkend verkoopsysteem toch aan de man gebracht kunnen worden is tot inkoop overgegaan. De produc ten kunnen op de onderstaande adres sen besteld worden en zullen overal op het eiland (onder voorbehoud van te ver afgelegen adressen) aan huis be zorgd worden. De volgende producten zijn voorhan den: Ie koffie uit Tanzania, Kenia en Gua temala. Deze koffie wordt rechtstreeks van coöperaties van kleine koffieboe ren door de Nederlandse firma S.O.S. (Stichting Ontwikkelings Samenwer king) geïmporteerd. De koffietelers krijgen nu een dubbele prijs voor hun koffie omdat bij dit systeem de hoge winsten die de grote koffieondeme- mingen op de tussenhandel maken, verdwijnen. Deze koffie kost 2,20 per half pond en 5,per pond (gemalen of bonen). Voor deze prijzen helpt u koffieboeren in Guatemala, Tanzania en Kenia en kunt u een koffie drinken, die u een bijzonder genoegen moet verschaffen. 2e. Ceylon thee, eveneens rechtstreeks van de plantage naar de consument. Eerste klas kwaliteit, ƒ2,20 per half pond, verpakt in een decoratief houten kistje 5,- per pond. Daarnaast verkopen w^e nog rietsuiker en allerlei kunstnijverheidsartikelen. Bestellingen kunnen worden opgege ven bij de volgende telefoonnummers: 01877-1724, 01873-557, 01870-3294-1647. Of schrijf naar R. Buscop, Molendijk 83, Ooltgensplaat. HERKINGEN Jaarvergadering Schoolvereniging. De schoolvereniging op Ger. grondslag te Herkingen hield op vrijdag 1 maart haar jaarlijkse ledenvergadering. Door ziekte van Ds Blok werd de vergade ring geopend door de 2e voorzitter De Geus, met Ps. 146, waaraan het ope ningswoord werd verbonden., waarin dhr. De Geus wees op de toevlucht en sterkte, een hulp in benauwdheden. Hij wenste de vereniging, bestuur en leraren toe deze toevlucht te mogen kennen, en onze kinderen hierin te on derwijzen. De secretaris J. Coenradie, liet het afgelopen jaar de aandacht passeren, waarna de notulen werden voorgelezen. De heren J. Struijk en L. J. v. d. Velde werden met bijna alge mene stemmen herkozen. Enkele vragen die naar voren kwa men, werden tot aller tevredenheid beantwoord. Betreffende de plannen voor een nieuw te bouwen school, kon worden meegedeeld dat door B. en W. aan het bestuur een oordeel werd ge vraagd over de plaats aan de Delta straat (nu tuingrond). De plannen voor de nieuwe school zullen te zijner tijd nader worden bekend gemaakt. De be doeling is een Kleuter-basisschool. De 2e voorzitter sloot de vergadering met Ps. 3 2 en dankgebed. RundveemesterijBij Gebr. den Boer zal nog deze zomer een aanvang wor den gemaakt met het bouwen van een rundveemesterij op de plaats waar vóór enkele jaren een gedeelte van de oude schuur door brand werd verwoest. Een welgeslaagde modernisering heeft dameskapsalon Kersseboom aan de Sommelsdijkse Voorstraat - intern - een nieuw gezicht gegeven. De onder nemer, dhr. E. Kersseboom, heeft daar mee volledig afgerekend met de ouder- domsverschijnselen die zich in het 35 jaar bestaande bedrijf lieten gelden en heeft zowel interieur als apparatuur op een nieuwe, moderne leest geschoeid. Dameskapsalon Kersseboom werd in 1938 door dhr. J. Kersseboom(Sr) begon nen. J.l. dinsdagmorgen, toen de fees telijke heropening plaatshad was dhr. Kersseboom, die samen met een andere zoon in Rotterdam een kapsalon ex ploiteert, dan ook van de partij om en passant het 35-jarig bestaan van de zaak te vieren. Negen jaar geleden nam de huidige exploitant van de Sommels dijkse salon het bedrijf van zijn vader over om dat, met de vakbekwame steun van zijn uit Rotterdam afkomstige echtgenote, met succes voort te zetten. Mevr. Kersseboom helpt met veel ge noegen in de zaak mee, vooral wan neer er bruidjes moeten worden ge kapt Dameskapsalon Kersseboom neemt thans ook deel aan de Felicitatie Dienst die a.s. bruidjes bezoekt en leuke aan biedingen doet. Zowel het meubilair als de totale in richting en de apparatuur zijn ver nieuwd. „We hebben er naar gestreefd - aldus dhr. en mevr. Kersseboom - het comfortabeler, gezelliger en eigentijd ser te maken zodat de vrouw die bij ons komt echt het idee krijgt er eens hele maal gezellig „uit" te zijn." Dinsdag toen veel genodigden een kijk je kwamen nemen werden de beide af delingen, voor permanent en spoelin gen en de afd. watergolven, druk door bezoekers van de receptie bezet maar woensdagmorgen al waren de plaatsen door anderen bezet en waren de 4 kap sters al weer druk aan het werk. Graag alle succes toegewenst! KIJKJE IN DE SALON

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1