Motorclub „Flakkee" schreeuwt om stuk grond Stellendam begroette haar nieuwe dokter Al 250 bezwaarden tekenden protest aan Bodemtrillingen t.g.v. TELEURGESTELD;.; RUIL ZË IN W. RIKKEN B.¥. 46e jaargang Dinsdag 5 maart 1974 No. 4288 CHR. STREEKBLAD OP GEREFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOÜANDSB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Middelharnis-Sommelsdijk PREDIKBEUeTEN J. KEUVELAAÜ GevaariiJ ke ©versteek T®iige wordt eiligd seismografisch onderzoek Fïimvertofiing Oranjevereniging Wij ruilen allé merken in, -f ook vreemde Mevr» !Vi„ C» v. d. Piaat- Lokker overleden POSTBOX 8 - MIDDELHABNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 28 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 Dreigende bouwstop weegt Ouddorp ioodzwaar Zo'n tweehonderd-vijftig inwoners van Ouddorp hebben vr^dagavond, toen daardoor de Stichting Goereese Gemeenschap in het Ver. gebouw ge legenheid toe werd gegeven, hun be zwaren kenbaar gemaakt tegen het feit dat G.S. de bestemmingsplannen „Lan delijk gebied" en „Ouddorp Oost II" hebben afgewezen waarvan de conse quentie is dat er in Ouddorp geen wo ning meer gebouwd kan worden. Op de contactavond met het gemeentebestuur, die vorige week dinsdag werd gehou den werd overeen gekomen collectief bezwaar aan te tekenen. De Stichting Goereese Gemeenschap had gezorgd dat er tweeërlei bezwaar schriften voor de belangstellenden ge reed lagen, één voor degenen die recht streeks gedupeerd raken en een ander voor degenen die om andere redenen bezwaar meenden te moeten maken. O.a, werd daarin de bewering van G.S. aangevochten als zou een voort gang van de bouw op de daartoe be stemde bouwstroken leiden tot een ernstige aantasting van het landelijk gebied. „Het gebied rondom de woon kern Ouddorp leent zich vanwege zijn beplanting en de aanwezige schurve- lingen bij uitstek voor de bouw van de betreffende woningen, aangezien hier, aldus het bezwaarschrift in tegen stelling tot een vlak polderlandschap kan worden gesproken van een dicht begroeid landschap waarbij de aanwe zigheid van woningen mede door de ligging van de schurvelingen niet als een storend element voor de omgeving behoeft te worden ervaren, terwijl de betreffende wegen reeds zijn verhard en van straatverlichting en sommige ook van riolering zijn voorzien", aldus een van de bezwaarschriften. door deze beslissing van G.S. wordt in ernstige mate afbreuk gedaan aan de bestaande rechten tot het bou wen van een woning op bedoelde bouw stroken, welk recht ontleend kan wor den aan het uitbreidingsplan in hoofd zaken der voormalige gemeente Oud dorp, volgens welk uitbreidingsplan o.a. woningen mochten worden gebouwd met een onderlinge afstand van 15 me ter", zo verwijt het bezwaarschrift. Bedrijven gedupeerd. Ook wordt er op gewezen dat, wan neer aan Ouddorp elke mogelijkheid tot uitbreiding wordt ontnomen, dat zeer ten nadele zal strekken van de plaat selijke middenstands- en ambachtelijke De bezwaarschriften werden grif getekend. bedrijven. En dat, terwijl met name de middenstandsbedrijven in Ouddorp ge durende de zomermaanden dienen te zijn ingesteld op een zo groot mogelijk aantal bezoekers, voornamelijk vakan tiegangers, terwijl gedurende de winter maanden deze bedrijven hoofdzakelijk hun bestaan hebben door service-ver lening aan de eigen bevolking. Ook wordt in het protest aandacht gevraagd voor de positie van de ambachtelijke bedrijven die in ernstige mate zullen worden gedupeerd waardoor ook de werkgelegenheid in de bouwsector in ernstige mate wordt gestagneerd, ter wijl voor een aantal bedrijven in deze sector, met aanverwante bedrijven, geen bestaansm9gelijkheden meer aanwezig zijn. Aktie-week. De bezwaarschriften, met nog veel meer redenen dan in deze korte weer gave omkleed, zullen aan de Kroon worden toegezonden. In de eerstkomen de dagen zullen in Ouddorp zoveel mo gelijk belanghebbenden, die de ernst van de situatie nog onvoldoende hebben onderkend, worden bezocht en worden gevraagd d.m.v. hun handtekening hun bezwaren kenbaar te maken. Daartoe zullen medewerkers van middenstands- en bouwbedrijven worden „gemobili seerd" teneinde het protest zoveel mo gelijk kracht bij te zetten. Ernstig. Vermeldden we in ons nummer van j.l. vrijdag een karakteristieke uitspraak van een aannemer op de zitting van vrijdagavond troffen we architect M. Zeelenberg uit Ouddorp. Het jonge ar chitectenbureau, IV2 jaar geleden op gericht, had de bouw van 40 bungalows in het landelijk gebied van Ouddorp op het programma staan. Nu die plannen abrupt worden doorkruist en voors hands onmogelijk worden gemaakt heeft dat voor genoemd bureau ingrijpende consequenties. De vier medewerkers zullen weliswaar in dienst gehouden kunnen worden maar de werkzaamhe den zullen verlegd en geconcentreerd worden op Hellevoetsluis waar dhr. Zeelenberg bezig is met de oprichting van een tweede bureau. Een van de voorbeelden waarvan er in Ouddorp legio te vinden zijn Hoe succesvol de motorclub „Flakkee" ook moge zijn (binnen ten jaar al 85 /aktieve leden), ze is er nog niet in kunnen slagen een stuk grond te be machtigen waarop de leden hun moto ren zonder gevaar of hinder de „spo ren" kunnen geven. Wanneer a.s. vrij dagavond de eerste alg. ledenvergade ring wordt gehouden zal een goedwil lend maar teleurgesteld bestuur de po pelende leden opnieuw „nee" moeten verkopen. Of... er moest iemand opstaan die de Vereniging een stuk grond in gebruik geeft. „Daar zitten we dringend om ver legen!" verklaarde de secretaris, dhr. Oldenburg ons met de meeste na druk. „Kijk", ging hij verder, „wij als bestuur willen de jongens met hun zelf gefabriceerde brommers en motoren van de straat houden en ze op een stuk land hun gang laten gaan waar ze ten minste geen gevaar voor anderen ople veren, maar zolang we niet over een terrein beschikken kunnen we die doel stelling niet waar maken,..!" De ledenvergadering is vrijdagavond alleen toegankelijk voor de leden en hun vrouw, meisje en/of ouders. Vooral met laatstgenoemden wil het bestuur een goed contact omdat de meesten van de leden nog minderjarig zijn en het DIRKSLAND Bedankt en beroepen. Ds. P. Blok alhier heeft voor het beroep naar de Geref. Gem. te Gorinchem bedankt. Hij heeft intussen weer twee beroepen ont vangen naar Hoofddorp en Kruiningen. De gezondheidstoestand van ds. P. Blok. Ds. P. Blok is weer in zoverre hersteld, dat hij zondag a.s. in de dienst des Woords hoopt voor te gaan. De bid- dag zal woensdag 13 maart worden ge houden, waarin hij D.V. de diensten te 10 uur v.m. en 's avonds 7 uur hoopt te leiden. geld voor hun hobby van hun ouders moeten hebben. Degenen die (nog) geen lid zijn maar wel de jaarvergadering willen bijwonen kunnen zich aan de zaal („Jeugdhaven" in Middelhamis, om half acht) laten inschrijven. De con tributie bedraagt 20,per jaar voor boven de 16 jaar en 12,50 per jaar voor jongelui beneden de 16 jaar. Op de jaarvergadering wordt bestuursverkie- zing gehouden en er zal ook een toer- commissie en een wedstrijdcommissie worden gekozen. Na afhandeling van het huishoudelijk reglement zal er een film- of zullen er dia's worden vertoond. FLAKKEESE LANDBOUW ORGANISATIECOMMISSIE Drs. J. de Koning spreekt over Europese (landbouw)politiek. Leden van H. M. v. L., L.T.B, en C.B. T.B. zullen een vergadering houden op donderdag 7 maart 1974, 's avonds om 19.30 uur in verenigingsgebouw „De Schakel" te Dirksland. 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Inleiding door drs. J. de Koning, lid van het Europese Parlement, waarin hij met name de land- bouwbelangen behartigt. Onderwerp: EUROPESE (LANDBOUW) POtlTIEK 4. Pauze 5. Discussie 6. Rondvraag; 7. Sluiting. GOEDEREEDE Spreekuur burgemeester Het spreekuur van Burgemeester van Velzen, zal a.s. vrijdag niet 's middags plaatsvinden, maar 's morgens van 9 - 10.30 uur. 6 MAART - BIDDAG MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland, 7 uur ds. A. Cysouw Geref. Gemeente 2.30 en 7 uur ds. A. Hofman van Scheveningen. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen, 7 uur ds. M. van der Linden De biddag in de Ger. Gem. is i.v.m. de ziekte van ds. Blok uitgesteld tot D.V. woensdag 13 maart a s HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. A.de Reuver, Tholen, 7 uur ds. A. Muilwijk Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. G. A. Zijderveld van Middelburg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 3 en 7 uur ds. A. v. d. Beek MIDDELHARNIS Herv. Kerk 3 uur ds. J. T. Cazander; 7.30 uur ds. J. Maasland Chr. Geref. Kerk 3 en 7.30 uur ds. P. van Zonneveld van Leerdam Ger. Gem. 10, 3 en 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade Geref. Gem. 2.30 en 7 uur ds. E. Venema van Drachten. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 2.30 en 7.30 uur student J. Karels van Rotterdam. OOLTGENPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. A. W. van der Plas Ger. Gem. 2.30 en 7 uur ds. J. Karens van Op- heusden. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ger. Gemeente 2,30 en 7 uur ds. C. Hege- man van Tholen. MELISSANT Na aanrijding doorgereden De jongeman A.C.M, is zaterdag door de politie verbaliseerd wegens het doorrijden na een aanrijding. Hij was eerst, op de Prov. weg toetrokken bij een lichte botsing. Met de andere be stuurder achter zich zou hij naar zijn verzekeringsagent rijden maar kenne lijk heeft M. getracht de man kwijt te raken'. Hij reed daarbij zo hard dat hij in de tuin van de fam. C. Grootenboer belandde. Zonder zich daar bekend te maken zag M. kans te verdwijnen. Het heeft hem niettemin een proces-verbaal opgeleverd. OPTICIEN £andi>ad 32 - Middelbamig TeL (01870) 2157 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20''/« korting op montuur. De levensgevaarlijke oversteek van de Provinciale weg (nu nog) ter hoogte van de Kolfweg zal djinv. een ver- keerslicht-instailatie moorden beveiligd. De gemeenteraad van Oostflakkee treft in de raadsstukken voor a.s. maandag een voorstel daartoe een krediet van 14.000,beschikbaar te stellen, zijnde de helft van de werkelijke kosten. Pro vinciale Waterstaat zal de overige SO'lo voor haar rekening nemen. In de toelichting aan de raad wordt eraan herinnerd dat B, en W, al in 1970 de bedoelde gevaarlijke situatie aan 'G..S. ter kennis hebben gebracht, met het verzoek doeltreffende maatregelen te treffen 'maar G.S, zagen geen aan leiding o-m de gevraagde verbetering te laten prevaleren boven in hun ogen' meer urgente werken. De Rijkspolitie die ook in het onder zoek werd toetrokken heeft thans ge rapporteerd dat het gevaar van ver keersongevallen ter plaatse toeneemt, doordat steeds meer voetgangers en wielrijders de Prov. weg oversteken t.to.v. de op het industrieterrein geves tigde bedrijven, waaronder het Eilan den-centrum. In het kader van het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan „Bedrijfster rein Tonisseweg" zal er weliswaar een veilige oplossing worden gecreëerd maar die zal nog ettelijke jaren op zich laten wachten', reden waarom B. en W. opnieuw overleg hebben gepleegd met Provinciale Waterstaat waaruit boven bedoeld voorstel heeft geresulteerd. De oversteekplaats voor fietsers en voetgangers is ontworpen tussen de Emmastraat en de Wilhelminastraat. De lichten die er geplaatst zullen wor den zullen door de overstekers zelf moeten worden bediend. De in te druk ken schakelaar kan ook door kinderen worden' bereikt. Een automatische ver- keersinstallatie zou het drukke doorgaande verkeer steeds noodzaken te stoppen (oök als er geen overstekers zouden zijn) en dat zou een onaan vaardbare stagnatie geven. Op het westelijk deel van het eiland zowel als op Voorne en Putten wordt momenteel een seismografisch onder zoek gepleegd naar de aanwezigheid van olie of gas. Het resultaat van dit onderzoek, dat aan het eind van de maand maart zal kunnen worden afge sloten, zal pas over enkele maanden bekend zijn. Het wordt verricht door het gespecialiseerde bedrijf Prakla/ Seismos uit het Duitse Hannover. De werkwijze is dat er op een diepte van twintig meter in de grond een la ding springstof tot ontploffing wordt gebracht. De trillingen die daarvan het gevolg zijn worden bovengronds door gevoelige apparatuur geregistreerd en in kaart gebracht. Aan de hand daarvan kan de structuur van de grond worden vastgesteld. De trillingen zijn in diverse woningen waargenomen maar ze zijn dermate zwak dat er geen nadelige ge volgen uit voort zullen komen. Zo'n tien jaar geleden werd op Goè- ree-Overflakkee een soortgelijk onder zoek verricht. Er kwam, in de polder Roxenisse bij Melissant, een proefbo- ring tot stand maar het resultaat bleef ver beneden de verwachting. I.v.m. de oliesituatie waarin zoals een zegsman van genoemde bedrijven verklaarde „alle beetjes helpen" heeft men tot een intensiever onderzoek besloten. 'OUDE TONGE Autoradio gestolen Tussen vrijdagavond en zondag is uit de auto van dhr. A. J. Buijs de autoradio gestolen. De wagen stond geparkeerd langs de Wilhelminastraat. De radio had dhr. Buijs destijds gekre gen van de spelers van D.B.G.C. i.v.m. zijn jubileum als trainer. ABONNEMENTSPRIJS 5,85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 23 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Toen Stellendam j.l. vrijdagavond afscheid nam van ddkter L. L. Kre~ ling had ze en passant gelegenheid kennis te maken met het nieuwe dokters-echtpaar, dhr. en mevr. R. P. van Rijswijk. Dokter van Rijswijk heeft per 1 maart de praktijk van dokter Kreling overgenomen en voort gezet. Dokter van Rijswijk is 32 jaar, hij is in Haarlem geboren. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam waar hij in 1968 afstudeerde. Vervolgens studeerde dokter van Rijswijk een jaar chirurgie welke ken nis hij kon toepassen toen hij drie jaar lang in het ontwikkelingsland Ghana werkte, als enige arts in een ziekenhuis met 140 bedden'. Hij heeft daar geheel zelfstandig, de meest uiteenlopende operaties verricht. Het oudste zoontje van de fam, van Rijswijk, de bijna 3 jaar oude Jeroen (op de foto) werd in Ghana geboren. Hun jongste zoontje is 4 maanden. Mevr, van Rijswijk was voor haar huwelijk onderwijzeres. Terug in Nederland vestigde het dokterspaar zich in hun op Marken gekochte woning. Dokter van Rijswijk studeerde een jaar gynaecologie en verloskunde. Thans is Marken, waar het huis weer werd verkocht, geruild voor Stellendam waar het doktersgezin een „warme" ontvangst ten deel is gevallen. DIRKSLAND Inzameling kleding Zr. Haayer Gebruikte kleding t.b.v, het werk van Zr. Haayer's „Reddingsboot" kan tot uiterlijk 1 april a.s, worden Ingeleverd bij Mevr. Poortvliet, Kaai 23. Munitie lag op schoolzolder De sloper van de voormalige Clir. lagere school aan de Tuinstraat heeft vorige week op de zolder van de school 134 patronen en 5 houders gevonden. Hij heeft ze veiligheidshalve aan de politie overgedragen. Verondersteld wordt dat de munitie na de oorlog door de (B,,S, (die toen van het schoolgebouw gebruik heeft gemaakt) is achtergela ten, STELLENDAM Een ton cement gestolen Onbekenden hebben in het weekend vanaf de nieuwbouw van 34 bejaarden woningen in Stellendam 20 balen ce ment van elk 50 kg, ontvreemd. De aannemer, bouwonderneming Delf- en iSchieland ontdekte de diefstal toen maandagmorgen het werk begon. OUDDORP De 'Oranjever, „Ouddorp" houdt a,s, donderdag een filmavond, aanvang 8 uur. Alle evenementen van 1973 uit Ouddorp zullen vertoond worden rn.m, V, de muziekver. Concordia en drum band „Avec Esperit". Het ledenaantal is inmiddels gestegen tot 680!' OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 6 maart a.s. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Opbrengst oliebollen-aktie. De olie bollen-verkoop ten bate van het orgel fonds van de hervormde kerk heeft 555,netto opgebracht. Accu gestolen De landbouwer P. Fransen heeft dezer dagen zijn tractor in de schuur aan de Veerweg acculoos aangetroffen. Dieven hadden in de schuur ingebro ken. OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft aan de volgende per sonen vrijstelling van de dienstplicht verleend: Lambrecht A. E. Mooijaart te Ooltgensplaat voor één jaar wegens een bijzonder geval; Pieter Bosuwa te Oude Tonge tot 1 januari 1976 wegens een bijzonder geval; Arend de Bonte te Ooltgensplaat voor één jaar wegens persoonlijke onmisbaarheid; David Mijs te Den Bommel voorgoed vrijstelling wegens persoonlijke onmisbaarheid en Johannis A. van den Berg te Den Bom mel voor één jaar wegens persoonlijke onmisbaarheid. OVER UW ZIG-ZAG NAAIMACHINE? ■■V voorde'-, moderne PFAFF zig-zag lichtgewicht Kortemeestr. 17 - Tel. (01640) 35878 BERGEN OP ZOOM BON: Voor gratis folders zenden aan Pfaff antwoordnummer 102, Bergen op Zoom. Naam: Adres: Plaats: DEN BOMMEL Zondagmiddag is vrij plotseling over leden mevr. Maria Cornells Lokker, weduwe van de heer Floris van der Plaat. Mevr. van der Plaat die de leef tijd van ruim 81 jaar bereikte verbleef bij haar dochter en schoonzoon, de fa milie C Franken-van der Plaat te Hel- lendoorn, Zuid Esweg 21, Na het over lijden van haar man op 5 december vorig jaar was zij aldaar woonachtig. Vorige week voelde mevr. Van der Plaat zich niet erg in orde en werd een arts geraadpleegd. Zondagmiddag kwam onverwacht het einde. Zij heeft haar man, die de leeftijd van ruim 83 jaar bereikte, slechts drie maanden overleefd. Met dhr, en imevr. Van der Plaat is er uit de dorpsgemeenschap van Dsn Bommel een zeer gezien echt paar heengegaan. Het waren twee be- Irulpzame mensen, Mevrou'w Van der Plaat zal donderdag aanstaande te 2 uur nam, op de Algemene Begraafplaats te Den Bommel, bij haar man worden bijgezet. 'Vooraf te 1.15 uur vind er in „"Westerlicht", Oranjestraat 35 een rouwdienst plaats. Een ieder is daarbij hartelijk welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1974 | | pagina 1