iaad Oostflakkee keert Ie dubbel jes driemaal om Grootse teiitoonstelling van jubilerend „Nut en Genoegen Het water steeg hoger dan in de rampnacht fer iDïsfce jaargang Dinsdag 18 december 1973 No. 4248 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tvoeemadl per week: dinsdag- en vrijdagacond ABONNEMENTSPRIJS «J» PER KWARTAAL ADVKRTKNTIEPRUS 22 cent per mia. Bij contract speciaal tarief. Enerzijds blijdschap, anderzijds wan trouwen tegen sluitende begroting EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Eén zondagsrijder GOEDEREEDE Wind blaast schuur bijna omver KERSTCONCERT te Dirksland OUDDORP: ir Pauw Voogd de grote uitbiinicer ff P.T.T. op 24 en 31 dec. 1S73 DIenstencentrym Uw iiond zoele Ke r stsa m e n ko m st larnis de vars- bn tot ge- |ing3- velke ngde ouw- ot en O tot telijk voor- POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uw (01870) 33 92 Giro 167930 jwat voor één gewaarschuwd mens Ijlt, telt zeker voor dertien gewaar- fchuwde mensen die samen een ge- Jleentebestuui' vormen. Oostflaltkees' lemeenteraad heeft dat kennelijk zo er- laren en zo kwam het wellicht dat ze isteren, tijdens de behandeling van de femecntebegroting zo op de kleintjes Itte. Die begroting zag er na de rode Jfers van voorgaande jaren opwek- iend genoeg uit om de gezonken moed lat op te vijzelen. Het batig slot van Jiim 17T.000,— lachte de raad toe haar de raad wist best dat dat wat anstmatig tot stand kwam want een LvuUende bijdrage uit het gemeente- jinds en de daarmee gedicteerde belas- ngvcrhogingen hadden daar het hun- Ie aan bij moeten dragen. In de gehou- Jeii beschouwingen, waarin ambitieuze tensen achterwege bleven kwam rc- lelmatig de zo actuele olieboycot ter Jrakc maar die ging nog niet zover dat Ie traditionele oliebollen achterwege Heven Aan enige welvaart heeft de gemeen- Oostflakkee lange tijd geen deel ge- lad en „de fout van wereldformaat" die r. H.A.M, van Loon signaleerde in iet overwaarderen van de materiële 'elvaart, was dan ook niet op haar van )epassing. Ook nu weer moesten de iemeentelijke belastingen noodzakelij- lerwijs worden verhoogd en dat ging liet van harte. De verhoging van de raat- en rioolbelasting leverde geen loeilijkheden maar anders was het met Ie verhoging van de reinigingsrechten, loor B. en W. voorgesteld op 50,ter- ijl de Minister „maar" 40,had 'oorgeschreven. B. en W. hadden die ien gulden méér voorgesteld omdat ze len grote kostenstijging voorzagen. De ilasticzakken bleken nu al aanzienlijk luurder te zijn geworden. Van uit de v.d.A. fractie rees echter weerstand gen het systeem nog te verwachten iijgingen bij voorbaat in te calculeren. 'hr. A. Both vond het temeer ongepast lu het steeds duidelijker gaat worden lat er voor volgend jaar niet op een loonsverhoging mag worden gerekend ■aardoor de burger moeilijker met zijn iudget rond zal kunnen komen. Hoe de voorzitter ook aanvoerde dat Ie Provincie voornemens is een vuilaf- 'oerbeleid in te stellen wat met hoge ;osten gepaard zal gaan, de raad maak- duidelijk dat ze het voorstel niet wil le volgen. Het werd dan ook verwor- len, evenals het voorstel van dhr. Both iet op 40,te houden. Een compro- (lisvoorstel van dhr. J. van Dam (S.G.P.) 45,— viel beter in de smaak. Het voor- tel van dhr. van Dam werd aangeno- nen met ook de stemmen van de beide wethouders „noodgedwongen" voor. De raad ging ook accoord met de wij- iiiging van de leges-verordening en een Verhoging van de keurlonen. Zwembad. De raad hechtte ook haar goedkeuring San de verhoging van de tarieven van het zwembad „de Koepel" te Oude Ton- je. Gezinsabonnementen kosten voor aan 50,losse kaartjes 1,50, kinder- [aartjes 1,25, dagkaartjes voor 16 jarigen in ouder 2,50, voor jongeren 2, bok de tarieven van het zwembad „de Singel" te Ooltgensplaat zullen voor rolgend jaar „drastisch verhoogd" wor sen, zo konden B. en W. meedelen. Beschouwingen. De beschouwingen die dhr. A. Kroon (P.v.d.A.) ten beste gaf had zowel een redelijke diepte als een redelijke lengte en dhr. Kroon beijverde zich dan ook een groot aantal zaken te bespreken. Niet helemaal content (of helemaal liet?) was dhr. Kroon over de voorlich- ing die de raad gegeven wordt waarvan lij de onplezierige voorbeelden kon noe- toen. Wat hem ook allerminst beviel, na lijn aanvankelijk enthousiasme was de nanier waarop de verfraaide Molendijk lu als pakhuis wordt gebruikt, en hij loopte dat er aan de hand van de Poli tieverordening opgetreden zal kunnen borden. Bijna wanhopig werd dhr. Kroon over wat hem over de woning- lood ter ore was gekomen over 20 cre- peergevallen, terwijl hij moest consta teren dat bijna alle nieuwbouw naar ttiensen van elders gaat. Spr. wilde dan Ook dat elk gebruik van een tweede wo ning zal worden verboden opdat er wo- .tiingen beschikbaar komen voor de min- fler draagkrachtigen. Het openbaar ver- ;Voer kreeg de aandacht van dhr. Kroon, inaar hij kon er maar weinig enthou siast over zijn vooral nu velen er i.v.m. fle benzineschaarste gebruik van zullen ■moeten maken. De heer Kroon vroeg te vens aandacht voor de mogelijke conse quenties van de bouw van de snelle Kweekreactor in Kalkar, waarvoor de energiebedrijven nu al SVo heffen. De Wt. aanleg van een luchthaven in N.W. Brabant werd allesbehalve aantrekke lijk bevonden omdat Oostflakkee er veel geluidshinder van zou ondervinden. Ontstemd deed dhr. Kroon over de „on dervraging" van een kandidate-kleuter leidster door een ambtenaar waaruit zelfs medische conclusies waren getrok ken. De reeks ongelukken op het Helle- gatsplein, de bezuiniging door de plaat selijke overheid, het kwam allemaal in de beschouwing van dhr. Kroon aan de orde. Hij besloot met een terugblik op de storm van het afgelopen week-end waarbij het water maar weinig lager heeft gestaan dan tijdens de rampnacht van 1953 en hij dacht het goed met klem aan te dringen op een spoedige sluiting van de Oosterschelde: „hier zal men een stuk milieu willen beschermen met als inzet honderden mensenlevens", wierp hij de tegenstanders van de afsluiting voor de voeten Systeem. Dhr. J. van Dam (S.G.P.) was welis waar content met de sluitende begro ting maar zijn blijdschap werd wat ge temperd door de wetenschap dat dat slechts bereikt kon worden door de las ten voor de burgers te verhogen. Te meer vond dhr. van Dam het bedenke lijk omdat het verstrekken van een aanvullende uitkering steevast gepaard gaat met grote inmenging in de ge meentelijke huishouding. Ook stond het hem goed tegen dat er in de begroting al vooruit gelopen wordt op beslissin gen die nog door de raad genomen moe ten worden. „Er is toch een grens vroeg dhr. van Dam de raad af, waarbij het standpunt van de S.G.P. fractie ver klaarde waar ze zich kant tegen de sub sidiëring van de sportverenigingen. „De sport dient zich in grote mate zelf te bedruipen, zonder hulp van Rijk en ge meente", verklaarde hij, zich sterk „te gen" verklarend vooral wanneer de zondag ermee gemoeid is. Daartegen over wees dhr. van Dam erop dat an dersdenkenden ook zelf onderhouden wat hen lief is, de kerken, de predikan ten, de verenigingen en de gebouwen, terwijl ze toch ook mee moeten betalen aan de voorzieningen waar ze krachtens hun beginsel tegen zijn. Bij het noe men van een aantal wensen gaf dhr. van Dam ook een beschouwing op de ont wikkeling van de recreatie waarin hij de hoop uitsprak dat de dag des Heeren zoveel mogelijk geëerbiedigd zal wor den. „Het oordeel Gods zal gaan over ons land en volk!" voorzag dhr. van Dam die met afschuw beweerde dat een medisch hoogleraar pas aangenomen wordt wanneer hij voor abortus is. Spr. hoopte dat de vreze Gods zal terugke ren en dat Hem de ere zal gegeven wor den die Hij zo waardig is te ontvangen. Voortekenen. Al zag dhr. H. A. M. van Loon (A.R.) in de sluitende begroting een goed be gin, anderzijds onderkende hij de voor tekenen die wijzen op meer moeilijk heden die een deining in de welvaart kunnen betekenen die tot in Oostflak kee merkbaar zal zijn. Dhr. van Loon vertolkte het A.R. standpunt dat het welzijn belangrijker is dan de materiële welvaart welke laatste door zovelen als het hoogste goed is beschouwd. „Als we genieten van de natuur, ons gezin, onze cultuur en ons sociale welzijn dan leven we volgens de Bijbel en beginnen we bij onze zelf de wereld te verbeteren!" be val dhr. van Loon aan. Alhoewel hij met alle voorzichtigheid over de toe komst sprak hoopte dhr. van Loon dat het structuurplan niet een keurslijf zal worden waarin gen groei meer moge lijk is. „Onze plannen moeten een mo gelijkheid van slagen hebben" vond dhr. van Loon. In die plannen past z.i. geen industrievestiging. Overigens leek hem dat toch niet te lukken omdat noch de brug noch de vaste verbindingen indu strievestiging hebben aangetrokken. Meer mogelijkheden zag spr. in de aan de industrie vreemde recreatie. Hij meende dat er vraag zal zijn naar zo merhuisjes en terreinen waarvoor de recreant goed wil betalen waar de bur ger wél bij kan varen. „Er worden wel bezwaren ingebracht m.b.t. de zondags rust maar ook in de industrie moet op zondag gewerkt worden en laten we ook niet denken dat onze jeugd beter is dan de stadsjeugd; zie maar eens wat er in bepaalde gelegenheden op ons eiland gebeurt!" voerde dhr. van Loon aan. Na een aantal zaken te hebben be sproken besloot dhr. van Loon met het college wijsheid en voorzichtigheid toe te wensen om het schip drijvende te houden Beantwoording. De voorzitter, burgemeester W. M. v. d. Harst heeft de talrijke vragen van een uitgebreide beantwoording voor zien. Over de woning„nood" was de voorzitter niet zó pessimistisch gestemd wanneer men maar bereid zou zijn ho gere maar toch zeker nog redelijke hu ren te betalen. De voorz. wees er daar bij op dat inwoners die in het Euro poortgebied werken niet bereid zijn thuis een even hoge huur te betalen als hun collega's die in hun werkgebied wonen. Ook met de „crepeergevallen" achtte de voorz. het niet zo somber ge steld al probeert men wel eens de volg orde van toewijzing te doorbreken door zich als crepeergeval aan te dienen na eerst bij de ouders te hebben ingewoond waaraan, doordat er kinderen kwamen een eind moest komen. „Bijzonder grote problemen" m.b.t. het openbaar vervoer voorzag de voor zitter wanneer de benzineschaarste het onmogelijk maakt van eigen vervoer gebruik te maken. Het probleem heeft zeker de aandacht. De Kalkar heffing van 3"/o is de ener giebedrijven wettelijk opgelegd", kon de voorzitter mededelen. De heffing is volledig aan de eigen beoordeling ont trokken maar dat betekende volgens de voorz. nog niet dat het ondemocratisch zou zijn omdat het Parlement op de daar gebruikelijke manier de heffing tot stand heeft gebracht. M.b.t. de vele verkeersongevallen nabij het Hellegatplein was aldus de voorz. al eerder door de N.V. Brug- verbinding Haringvliet met R.W.S. van gedachten gewisseld. Het bleek niet mo gelijk de eerst gebruikte en nu afgeslo ten rijbaan weer open te stellen zodat het verkeer elkaar niet meer in een bocht zou tegenkomen. „Wij trekken de reden van die 'onmogelijkheid sterk in twijfel" verklaarde de voorz.. Op de vraag in hoeverre de gemeen te energie bespaart kon de voorz. geen concreet antwoord geven, alleen ver klaarde hij dat het zuinig aan wordt gedaan. Bijzonder gevaarlijk. De hoge waterstand van j.l. vrijdag avond was door de voorzitter als „bij zonder gevaarlijk" ervaren. Het water was volgens de gegevens van de voorz. hoger geweest dan tijdens de rampnacht van 1 febr. 1953. Dat kon o.m. geconstateerd worden aan het on derlopen van het koffiehuis aan de Ga- lathesehaven, terwijl dat tijdens de ramp droog gebleven was. „Het was een kritieke situatie" kon de voorz. nu wat opgelucht verklaren, en over het uit blijven die avond van een bevel de dijk- wacht in te stellen zei hij: „Het is een leerzame gebeurtenis ge weest. Het verraadt een zekere klungel- achtigheid bij diegenen die de telegram men moeten versturen wanneer de dijkwacht ingesteld dient te worden. We zijn helemaal afhankelijk van zo'n tele gram en het is een veeg teken dat dat vrijdagavond uitgebleven is!" Bij dat alles vond de voorz. het een gelukkige zaak dat de mensen zo ingespeeld zijn op de gedragingen van storm en water dat ze eigener beweging naar de sluis gaan wanneer ze het niet vertrouwen. Een tweede man op de sluizen, zoals dhr. Kroon dat gesuggereerd had, acht te de voorz. dan ook niet nodig. Bij de hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting sprak de P.v.d.A. frac tie zich uit tegen de post van 13.088,70 als bijdrage aan de BB organisatie. De S.G.P. fractie verklaarde zich tegen die subsidies aan verenigingen die de zon dag voor hun sportbeoefening gebrui ken. Een „open dag" in het werkvoorzie ningschap „Binnenhof" zoals dhr. van Dam graag wilde om ettelijke misvat tingen omtrent deze werkplaats uit de weg te ruimen, werd door de voorz. niet wenselijk geacht i.v.m. het waar schijnlijke „dierentuineffect". Elk ge ïnteresseerd raadslid lijkt hem er ten allen tijde welkom te zijn. De begroting werd na een uiterst vol ledige behandeling, waarin tal van pos ten nog eens kritisch werden besproken ongewijzigd vastgesteld. De precisie had wel een heleboel woorden maar geen daden in de vorm van besparingen op geleverd. Dat gold ook voor de huur van de ambtswoning van de burgemeester die goed vijfduizend gulden per jaar be draagt. Dhr. Both vond het te weinig (12''/o van het salaris) maar de burge meester maakte er geen geheim van niet zo vreselijk gelukkig met deze wo ning te zijn. „De vijfduizend gulden zou ook in een eigen woning kunnen worden geïnvesteerd maar de voorz. liet de vraag open of dat tegenover de ge meente verantwoord zou zijn. Afscheid. Er werd aan het eind van de verga dering afscheid genomen van dhr. van Everdink (K.V.P.) in verband met zijn vertrek naar elders. DEN BOiWiMEL N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Den Bom mel houdt op donderdag 20 december haar Kerstavond in het Ned. Herv. Verg. gebouw. Drs. A. W. Meeder te Ooltgensplaat zal de meditatie houden. Zang Mej. Verolme te Nieuwe Tonge. Aanvang 7.30 uur. MELÏSSANT: Heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. G. Kuyt, zendingspredikant te W.-Irian. STAD AAN 'T HARINGVLIET: woensdagavond 7.30 uur ds. van Stuyvenberg te Middelhamis. Terwijl er geen dijkbewaking was ingesteld, heeft j.l. vrijdagavond bij Ooltgensplaat het door de storm opge zweepte water een hogere stand be reikt dan in de rampnacht van 1 febr. 1953! Het water kwam voor velen als een volslagen verrassing, nadat de nacht tevoren wel een uitgebreide dijk bewaking dienst had gedaan. Doordat de dijken op Deltahoogte zijn gebracht, ca. 5.50 mtr. hielden ze stand. Een functionaris van het Waterschap Flakkee noemde het niettemin „een angstig gezicht" het water een goeie meter onder de kruin van de dijk te zien staan. Zo was het in Ooltgensplaat gesteld, waar tegen achten vrijdagavond bij de keersluis 4.33 N.A.P. werd gemeten. Tijdens de ramp was het water niet hoger dan 4.25 mtr. gekomen en meer dere dorpelingen hadden zich naar de sluis begeven om poolshoogte te ne men. Terwijl het ca. half acht al vloed moest zijn bleef het water tot 8 uur stijgen, kennelijk opgestuwd door de hevige buien die zich boven de Delta manifesteerden. Het koffiehuis aan de Galatheesehaven kwam blank te staan. In de gisteravond te Oostflakkee ge houden raadsvergadering heeft burg. W. M. V. d. Harst het uitblijven van het sein een dijkbewaking in te stellen als een „klungelachtig beleid" veroordeeld. Bedoeld bericht wordt normaliter van uit een centrale plaats den Haag doorgegeven. De kust voor iGoeree heeft weliswaar schade opgelopen, maar Rijkswater staat is daar niet erg van geschrokken. Bij de vuurtoren werd afslag geconsta teerd, maar daar is men al enige tijd aan het werk om 3 miljoen kubieke meter zand op te spuiten. Vanaf de Zeemeeuw richting Kwade Hoek werd een afslag van ca. tien meter gemeten', maar ook eerdere stormen, vanaf ok tober, zijn daar debet aan geweest. Waarschijnlijk zal de lering van de recente stormen de uitvoering van de laatste fase van de kustverzwarings- plannen bespoedigen. In Dirksland is maandagmorgen half drie, toen het zondagsrijverbod nog een half uur van kracht zou zijn, een auto mobilist verbaliseerd. Het was C. G. die van het vissen terug kwam omdat het te hard woei. De man is ook tijdens het rijverbod naar zijn visplaatsje gereden. Hij verklaarde te hebben gemeend dat het rijverbod om twaalf uur eindigde. Weer heeft de stormwind de sloop van een van de oude schuren aan de Molenweg ter hand genomen. Vrijdag avond werd alarm geslagen toen de schuur Molenweg 6 gevaarlijk voor over helde en een lantaarnpaal mee- drukte. De schuur is door de gemeente gekocht van Mej. Voogd te Goedereede. Dhr. J. Troost heeft de ruimte nog in gebruik voor het stallen van paarden. Toen de storm geluwd was bleek dat de schuur het gehouden had al heeft de wind een gat in het dak geslagen en is de constructie van de schuur uit z'n verband gerukt. De gemeente heeft i.v. m. mogelijk gevaar voor instorten bij Monumentenzorg een sloopvergunning aangevraagd. De sloop zou toch het lot van de schuur geweest zijn om plaats te maken voor de bouw van woningen in oude stijl. In de Ned. Herv. Kerk te Dirksland op zaterdag 22 december a.s. door het Christelijk Gemengd Koor „SURSUM CORDA" met solistische medewerking van: Tietske Dijkstra, alt Ger Bakker, tenor Maarten van der Plas, bas Arle Poldervaart, orgel Uitgevoerd wordt o.a. een fragment uit de Messiah van Handel en een frag ment uit Weihnachts Oratorium, alsme de enkele Kerstliederen. De Cantate „Uns ist ein Kind gebo ren" van Joh. Seb. Bach geschreven voor koor en solisten. Algehele leiding: Kees het Jonk. Aanvang 8 uur. Programma's verkrijgbaar in de kerk. Wegens de hoge kosten van deze avond zijn wij genoodzaakt een kleine entree te heffen. Het koor, dat voor deze avond hard gerepeteerd heeft, hoopt dat dit geen beletsel zal zijn, om aan deze mooie avond van uw belangstelling blijk te geven. De tentoonstelling van de konijnen en pluimveefokkersver. „Nut en Genoe gen" die j.l. vrijdag en zaterdag in Oud- dorp werd gehouden is groots geweest. De leden hadden kennelijk in het 40- jarig jubileum van hun Vereniging een stimulans gevonden om de tentoonstel ling een extra cachet te geven en met de inzending van 426 dieren zijn ze daar ruimschoots in geslaagd. De vele hon derden bezoekers hebben er hogelyk van genoten! In een grote verscheidenheid waren er konijnen, hoenders, cavia's, hamsters, slerdulven en postduiven in de grote zaal van het Verenigingsgebouw samen gebracht. De kenners die langs de kooi en trokken bleven hier en daar verrukt staan om de schoonheid van de dieren te bewonderen. Zij waren onder de be zoekers verre in de meerderheid en het was slechts een enkeling die de hoen ders en konijnen op hun kerstbout- waarde schatteTwee dagen lang heeft het verenigingsgebouw deze le vende en bijzonder waardevolle have geborgen. Ontelbaar zijn de uurtjes die de liefhebbers aan hun dieren besteden waarmee deze boffers een geweldige vrijetijdsbesteding hebben gevonden die velen van elders die niet over de ruimte en de mogelijkheden beschikken hen zeker zullen benijden. In Ouddorp kan het nog, daar is nog de ruimte en van vader op zoon de belangstel ling voor de fokkerij. De tentoonstel ling liet zien hoeveel er met liefde voor het dier, met veel geduld en met enige kosten te bereiken is. De grote uitblinker onder de inzen- Pauw Voogd met z'n trofeeën. ders was het jeugdlid van de Ver., de 17 jarige Pauw Voogd D.zn. De zorg die Pauw aan zijn postduiven besteedt resulteerde in de beste jeugdinzending en Pauw ging 's avonds, nadat burge meester van Velzen de prijzen had uit gereikt, met maar liefst 14 trofeeën en drie medailles naar huis. Een van zijn duiven werd kampioen, ook de op een na beste was van hem, hij had de bes te van de oude duiven als van de jonge duiven en in minstens vijf klassen stond hij aan de top. Ook bij de ster- duiven haalde hij goede prijzen weg. Voor burgemeester van Velzen was dat aanleiding om de jongeman hartelijk te complimenteren met zijn prijzen en zijn grote vakkennis die aan het behalen van dergelijke resultaten ten grondslag ligt. Pauwtje mocht het genoegen smaken door de burgemeester aan zoveel ande re jeugdigen ten voorbeeld te worden gesteld! Toen het zaterdagavond achter de rug was had het bestuur, onder voor zitterschap van dhr. F. Koese een wel iswaar drukke maar bijzonder fijne ge beurtenis achter de rug. Het ledental van de 40-jarige vereniging stijgt nog steeds ook met leden buiten Ouddorp, maar de tentoonstelling zal zeker een extra stimulans hebben betekend. De kwekers en fokkers en de nog in leven zijnde oprichters hebben elkaar ook weer eens ontmoet en ook het uitwisse len van de ervaringen was een genoe gen op zich. Het was inderdaad tot nut en genoegen! Het postkantoor te Middelhamis is op 24 december a.s. geopend tot 17.00 uur, op 31 december tot 16.00 uur. De overige postinrichtingen op het eiland zijn op belde dagen geopend tot 15.00 uur. De brievenbussen worden op belde dagen gelicht om 14,30 uur. De kantoor brievenbus te Middelhamis wordt om 16.00 uur gelicht. De lichtingen om 23.00 uur komen op deze dagen te ver vallen. Op 24 en 31 december a.s. vindt een volledige bestelling plaats. MIDDELHAKNIS Het dienstencentrum zal vrijdag 28 december alleen 's middags geopend zijn. Met ingang van 2 januari zal het normale programma weer een aanvang nemen. Voor dringende gevallen kan telefonisch hulp gevraagd worden, tel. (01870) 3614. NIEUWE TONGE Kerstavond. Op 24 dec. houdt de Chr. Gem. zang „Zanglust" o.l.v. Joh. Hoog- straate een zangavond in Ons Dorpshuis Medewerking verlenen de zangvereni gingen uit Ouddorp, Herkingen en Mid delhamis. Komt allen tezamen luiste ren. Er is ook samenzang. Wie zingen kan zinge dan meel De zangver. bestaat nu 50 jaar en de vraag is of er nog mannen zijn die lid willen v-rorden, dat is nodig voor het voortbestaan! Zaal open half acht. Aanvang 8.00 uur. OOLTGENSPLAAT Kerstzangavond in Herv. Kerk Zaterdag 22 december a.s. des nam. 7.30 uur zal er in de hervormde kerk, alhier een Kerstzangavond gehouden worden, waaraan zullen medewerken: De Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" en het Kinderkoor, beiden te Ooltgensplaat; de Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en het Chr. Kinderkoor uit Stellendam; Soliste Adrie Stam te Dub beldam; Orgel Jan Both te Ede en Bas van ZijU te Middelhamis; Opening en sluiting ds. A. W. v. d. Plas, herv. pred. ter plaatse. Het geheel staat onder lei ding van de dirigent, de heer C. C. v. d. Heuvel te Middelhamis. Toegang gratis. Kerstfeest bejaarden. Woensdag 19 december is er voor de bejaarden van „'t Centrum" en „Elthato" de Kerst- feestviering in het Veren, gebouw „'t Centrum". Zij die aan de broodmaaltijd willen deelnemen Vv'orden nam. 4 uur verwacht. Degenen die niet aan deze broodmaaltijd kunnen deelnemen zijn om 6 uur hartelijk welkom. Om 6 uur heeft ook de officiële opening plaats. SOMiVIELSDIJK Bij de fam. van Vliet, Westplaat-buiten te Sommelsdijk (tel. 01870 - 2148) ver blijft momenteel een verdwaalde hond. De hond, een donkerbruine reu van plm. 4 jaar heeft de grootte van een cocker- spaniel en het uiterlijk van een Setter. De eigenaar van de hond wordt ge vraagd contact op te nemen met boven genoemd adres of met mevr. Elvé te Dirksland, Tel. (01877) 1262. HERKINGEN D.V. woensdag 19 december zal de Kerstsamenkomst met de kinderen van de Chr. School worden gehouden, in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang half zeven! Alle belangstellenden zijn van harte welkom. De programma's zullen bij de uitgang worden uitgereikt. Deze samen komst zal via beide Kerktelefoons worden uitgzonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1