aad Dirksland zit met Victoriahallen in de maag Lt.-Kol. Bosshardt vertelde over het Leger des Heils Slippende combinatie ramde pendelbus Dinsdag 4 december 1973 No. 4244 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ie Begroting 1974 dankzij icosten- verzwaring sEuitend GESTOLEN AUTO SNEL TERUG IHeSBegatspiein IVSgddelharniS'<Soninieisdijk Plaatseliji( nieuws Zilveren ondersclieiding voor dhr. E. ICiink Oisddorp enkele uren londer licht POSTBOX MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONiraMENTSPRUS 4^5 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per Boaa. Bij contract Bpedaal taitoi. De algemene beschouwingen die irkslands gemeenteraad in haar ver- dering van j.l. vrijdagavond ten bes gat hebben een veelheid van indruk- achtergelaten. Bijzonder duidelijk de indruk dat de Victoriahallen aar destijds zoete bonbons werden ge- aakt de raad nu zuur gaan opbreken. e hallen zijn door het gemeentebe ur voor 300.000,gekocht maar de nnen die men ermee had zijn finan- >1 moeilijk te verwezenlijken waarbij ig komt dat G.S. een dekkingsplan in e war stuurden. De raad zette zich eze avond aan het behandelen en aststellen van de gemeentebegroting. en weinig moedgevende bezigheid mdat geducht met de komst van iiraalhans moet worden gerekend aarvan de verhoging van meerdere ge- eentelijke belastingen een duidelijke oorbode was B. en W. hadden in de aanbiedings- rief dan ook al opgemerkt dat de niet onderschatten gevolgen van de loon- prijsspiraal hun stempel op de be- "oting hadden gedrukt met de lasten- erhoging als onvermijdelijke oorzaak. clusief de meeropbrengst die door de ■stenverhoging zal worden verkregen 1 er een post onvoorziene van ten lOgsto 38.000,overschieten en dat een fondsje dat snel is opgesoupeerd! Beschouwingen. Het leek dhr. D. de Bonte (P.C.P.) er eel aan gelegen de indruk weg te ne en dat de kostenverhogingen t.g.v. het ptrekken van het verzorgingspeil voor overgrote deel aan de komst van et zwembad zouden worden geweten: er zijn tal van andere investerin- en gedaan en het is psychologisch on- om tegenover de bevolking het rembad als de kwaaie pier aan te uiden!" verklaarde dhr. de Bonte die wat geamuseerd op liet volgen dat et bad waarschijnlijk „het opcentje" aat heten in verband met het optrek- en van de opcenten personele belas- Daarentegen vond dhr. de Bonte hele affaire met de Victoriahallen een „financiële miskleun" worden hij verweet het college bij de aan- oop de raad een te rooskleurige voor- *lling van zaken te hebben gegeven. Oolc dhr. J. L. Poortvliet (VVD) zag de begroting weinig reden tot juichen met het college moest hij constate- en dat de financiële gevolgen van de etroffen voorzieningen zich ten volle oen gevoelen. Daarbij betrok dhr. oortvliet ook de Victoriahallen tot de ankoop waarvan „in een soort hoera- temming" was besloten maar waar nog niets mee gedaan wordt. Belas- gverhoging kwam bij dhr. Poortvliet taig sympathiek over en vooral had moeite met de voorgestelde verho- g van de hondenbelasting tot een oogte 40,—) die z.i. „de pan uit- ookt!" Prioriteit vroeg dhr. Poortvliet oor volgend jaar voor de onderwijs- oorzieningen, al begreep hij dat dat de cmeente veel geld zal gaan kosten anneer er geen 100»/o vergoeding door Rijk tegenover .staat. Dhr. J. A. Struijk, woordvoerder van S.G.P.-fractie sprak ook de vrees uit het in de toekomst steeds moeilijker 1 worden de eindjes aan elkaar te open en het was voor dhr. Struijk had hij het liever anders gezien uidelijk dat een lastenverhoging niet it kan blijven. Niettemin pleitte hij er- 'W zo zuinig en efficiënt mogelijk met gemeentefinancieën om te springen te bezuinigen waar mogelijk is Gezien de algemene gezagsverhoudin- "1 steeds meer worden ondermijnd >en wij overeenkomstig Gods Woord Wet besluiten te nemen, moge. U in liclit uw taak uitvoeren, Hij geve U jsheid, kracht en lust de gemeente -Ens Zijn Woord te leiden", zo wens- dhr. Struijk het college ten besluite )0e. Zorg was er ook bij dhr. Th. van ™oijen: „staande in het heden en «iKkend in het verleden zien we de toe- Mmst min of meer met zorgen tege- noet" verklaarde dhr. van Prooijen na- "ens de P.v.d.A.-fractie. Kritiek spuide dhr. van Prooijen op «college m.b.t. de aankoop van de iictoriahallen waarbij financieel voor ^^n centje moeilijkheden leken te zijn. "Jzend op het renteverlies van 20.000 «rjaar zei dhr. van Prooijen: „On- conclusie is wel dat als een particu- bedrijf deed wat het gemeentebe- ,'"ur doet ze na een half jaar het fail- *«ient aan zou kunnen vragen!" Het voorgestelde verhogen van de be- 1"Sdruk vond dhr. van Prooijen een ,^3Kbare politiek en hij wilde dan ook «hts de normen van de Minister vol- en aansturen op een aanvullende jarage uit het gemeentefonds. „Laten gezamenlijk dit klungelbeleid vaar- 1 zeggen..." stelde hij voor. Scherp teruggekaatst. De raadsvoorzitter, burg. H. Bos bleek niet onder de indruk van het „knallen van de oppositiezweep" van dhr. van Prooijen: „...bij analysering vraag je je af wat ervan overblijft", overdacht de voorzitter: „Wat blijft er over van uw progres sieve beleid als u erop aanstuurt een art. 12 gemeente te worden door het handje op te houden voor een aan vullende bijdrage met als gevolg dat u in alles wordt beknot en de ge meente het kind van de Staat wordt. U zou van een financieel gezonde gemeente een noodlijdende gemeente maken!" kaatste de voorzitter naar dhr. van Prooijen terug: het is toch bepaald niet het standpunt van de P.v.d.A. dat het verhogen van las ten een laakbare politiek zou zijn, vanuit de Tweede Kamer horen we dat wel anders Tot die woordvoerders die hadden verklaard geen bezuinigingen te hebben aangetroffen verklaarde de voorz. dat er dan al van beperking sprake is wan neer er geen verhoging van uitgaven is toegepast omdat alles de neiging heeft duurder te worden. De meerdere uitga ven m.b.t. de secretarie en gemeente werken legde de voorz. dan ook uit als een conjuncturele maar zeker geen structurele stijging. Met dhr. de Bonte was de voorz. het eens dat niet exact het zwembad aan gewezen mag worden als veroorzaker van de noodzakelijke verhoging van de opcenten personele belasting. Overigens achtte de voorz. dat een van de weinige dekkingsmiddelen waarvan de gemeen te gebruik kan maken. Wanneer t.z.t. de onroerend-goed belasting van kracht wordt zal dat middel weer komen te vervallen maar het leek hem juist het tarief te verhogen mede om straks een schokeffect (i.v.m. de hoogte van de on roerend-goed belasting) te voorkomen. Victoriahallen. Naast de voorzitter gaven ook de bei de wethouders hun visie op de ontwik keling m.b.t. Victoriahallen. Weth. van Dis: „we hadden 28 ha grond als dekkingsmiddel aangewezen maar G.S. zijn daarmee niet accoord gegaan. We zullen er opnieuw bij G.S. op aan moe ten dringen het alsnog toe te staan want het rendement van de grond is veel minder dan wanneer er geld geleend moet worden". Overigens vond dhr. van Dis het te vroeg gesproken dat de aan koop een miskleun zou zijn; „het rente- verlies dat geleden wordt vangt de ho gere bouwkosten wel op", geloofde dhr. van Dis. Met klem waarschuwde dhr. van Dis ertegen op een „artikel 12" si tuatie aan te sturen: „we raken dan onze beleidsmogelijkheden kwijt en krij gen alleen nog maar een uitvoerende taak". Ook weth. A. C. van Rossum wenste de kwalificaties als zou het bestuur „klungelig en een miskleun" zijn maar liever onder de rubriek „Varia" onder te brengen dan ze helemaal serieus te ne men. Spr. gaf een uitleg van wat tot dusver bekend is over de plannen voor een gezamenlijke vuil-stortplaats. Van Provinciale zijde wordt op een gecen- traliceerde storting buiten het eiland aangedrongen. De gemeenten op het eiland hebben ca. vijf jaar geleden al een plan opgesteld om tot een eilande- lijke stortplaats te komen mede in het belang van het milieu. Overigens kon dhr. van Rossum niet voorzien voor welk systeem tenslotte gekozen zal wor den. Belastingvoorstellen. De voorgestelde belastingverhoging waarvan er slechts één werd afgewezen stuitten voornamelijk op verzet van de P.v.d.A.-fractie omdat die zich wen ste te houden aan de door de Minister voorgeschreven normen. De P.v.d.A.- fractie was tegen verhoging van het reinigingsrecht van 40,naar 50, met welk tarief 79,2% van de kosten van deze dienst worden gedekt. De voorgestelde woonforensenbelas- ting ondervond geen bezwaar; per ge meubileerde woning of sta-caravan zal 100,betaald moeten worden. Het voorstel tot verhoging van de op centen personele belasting van 250 naar 500 ondervond minder weerklank. Er werden voorstellen gedaan tot vermin dering, de waarschuwing van de voorz. ten spijt dat dat de balanspositie van de begroting bijzonder moeilijk zou maken. Het voorstel van B en W. werd niette min verworpen. De stemmen op het voorstel van dhr. de Bonte (400 opcen ten) staakten i.v.m. de afwezigheid van dhr. J. Witvliet. De brandweerbelasting en rioolbelas ting behoefden volgens B en W geen verhoging te ondergaan maar dat wilde de P.v.d.A.-fractie nou wel weer. Ze wilde een bedrag van 150,per aan sluiting met zuivering ten laste van de eigenaar. Met de stemmen van de P.v.d.A.-fractie tegen werd het be drag op 132,gehandhaafd. Alleen dhr. J. L. Poortvliet verklaar de zich tegen de voorgestelde verhoging van de hondenbelasting naar 40, Hij achtte die verhoging niet te verko pen, evenmin als de motivering ervan nu de honden al zo aan banden zijn ge legd omdat ze binnen de bebouwde kom niet meer los mogen lopen. De motivering die de voorz. liet vol gen is het aantal honden en deszelfs ge volgen binnen de perken te houden. Dhr. Poortvliet bleef tegen. De raad ging tenslotte unaniem ac coord met de voorgestelde verhoging van straatbelasting. Begroting. De behandeling van de begroting had daarna een vlot verloop. In de bespre king daarvan kreeg het nieuwe Hoofd Zelfbescherming een compliment van burg. Bos voor de manier waarop hij streeft naar het formeren van 3 a 4 blokploegen in de gemeente, waartoe hij ca. 25 bestaande en nieuwe leden heeft geanimeerd. De S.G.P.-fractie verklaarde zich te gen de subsidie's aan het Humanistisch Thuisfront en de Culturele Raad voor Zuid-Holland. Na deze bemerkingen kon de begro ting worden vastgesteld, sluitend en met een werkelijke post Onvoorziene van 38.000,—. Garantstelling. Een laatste agendapunt was het voor stel garant te zijn voor een rekening courant overeenkomst, aan te gaan door de Stichting het van Weel-Bethesda ziekenhuis met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten. De reden hier voor is de voorgenomen verbouwing modernisering van het ziekenhuis waar van de totale kosten op 1.500.000, worden geraamd. De raad ging accoord, overtuigd van de bijzonder waardevolle aanwezigheid van een goed functione rend ziekenhuis, waarvan naar burg. Bos verklaarde het voortbestaan aan een zijden draadje heeft gehangen. De zaterdagmiddag gestolen B.M.W. personenwagen van dhr. P. L. A. Tieleman te Melissant is korte tijd na de diefstal langs de Provinciale weg, met de neus in de sneeuw, maar onbeschadigd teruggevonden. Zaterdag avond nog achterhaalde de politie, voor wier snelle aktie dhr. Tieleman vol waardering is, de dader. Het bleek de 17 jarige S. uit Den Haag die bij familie in Melissant logeerde. De B.M.W. werd van voor het woonhuis van de Fam. Tieleman ont vreemd toen mevr. Tieleman, die wat boodschappen uitlaadde even in de keuken was. Ze zag door het keukenraam de auto wegrijden maar dacht aanvankelijk dat een van haar zoons er even mee weg ging. Zekerheids halve controleerde ze dat en weinige tellen later moest ze serieus in een ontvreemding geloven! De politie werd gewaarschuwd en mobilofonisch werd Flakkee afgegrendeld. De jongeman is, kennelijk doordat hij oner varen was in het besturen van een auto, niet ver gekomen. De auto werd spoedig langs de kant van de weg, vastgereden in de sneeuw, ontdekt. De politie werd op het spoor van de dader gebracht dankzij een snelle tip. Hij bleek bij aanhouding de sleutel nog op zak te hebben. Die had hij na zijn stranding meegenomen! De waarde van de nog vrijwel nieuwe auto is 16.000,Het blijkt waar dan ook gevaarlijk te zijn de sleutels in de auto achter te laten. Afsluiten blijft geboden. Donderdagavond 29 november j.l., sprak voor de Nederlandse Christelijke Vrouwen Bond „Middelharnis - Som- melsdijk", in de Jeugdhaven te Middel harnis, Lt. Kol. A. M. Bosshardt van het Leger des Heils. In vlotte bewoordingen sprak zij van de oprichting, het doel en de veelom vattende werkzaamheden die door het Leger des Heils worden verricht. Na de opening van Mej. J. den Boer, presidente van de N.C.V.B., kreeg Kol. Bosshardt het woord. Zij wist uit er varing dat veel mensen wel het één en ander afwisten van het Leger, maar veelal weinig op de hoogte waren van het eigenlijke doel en werk. OPRICHTING. In eerste instantie sprak zij over de toestanden die er heersten onder de ar beidersbevolking waar ook de oprichter van het Leger des Heils, William Booth (1829-1912) uit afkomstig was. „De min dere klasse arbeiders hadden alles nodig om het hoofd boven water te hou den; het kwam veelal hierop neer dat zij teveel hadden om te sterven en te weinig om te leven", aldus Kol Boss hardt. De gemiddelde leeftijd van de arbei dersklasse lag dan ook niet hoger dan plm. 40 jaar, kinderarbeid was alge meen. Ook William geboren in 1829 in Nottingham (Engeland) moest reeds op 9 jarige leeftijd gaan werken; hij kwam terecht als jongste bediende op de bank van lening, waar hij tot zijn 22e jaar werkzaam was. „Ook door deze sociale wantoestan den, kwam het dat er bij de mensen geen plaats was voor God of godsdienst" concludeerde spr. Op bijzondere wijze kwam William op 15 jarige leeftijd terecht onder een prediking in de Methodistenkerk; „Waar hij, aldus spr. op krachtdadige wijze zoals dat met Paulus was ge beurd tot bekering kwam". Hij beloofde: DAT ALLES WAT VAN WILLIAM WAS, VOORTAAN GOD ZOU TOEBEHOREN; in zijn vrije uren trok hij dan ook naar de ergste achter buurten van de stad om daar in open luchtsamenkomsten de mensen in aan raking te brengen met het blijde evan gelie van Jezus Christus. Ook toen hij op 30 jarige leeftijd en inmiddels getrouwd, predikant werd in het Westend van Londen, waar de be zittende klasse woonde, predikte hij naast zijn pastorale arbeid in het Oos telijk deel van Londen, waar de arbei dersklasse was. Dit had tot gevolg dat er mensen uit de achterbuurten zondags naar zijn prediking kwamen luisteren in zijn kerk in het westen, waardoor conflicten ontstonden; het standsverschil was te groot. Na 3 jaar strijd en moeilijke kerke raadsvergaderingen, waarbij Booth er steeds op wees geduld te oefenen t.a.v. deze mensen, besloot hij zich te ont trekken van de kerk en zich geheel te wijden met WOORD EN DAAD aan de achterbuurten; hij was ervan over tuigd dat naast de Boodschap van God, deze mensen evenzeer sociale hulp no dig hadden. Hij begon met de Oost- Londense Inwendige Zending. Langza merhand vormde zich een groep om hem heen, die zich snel in ledental en werk uitbreidde zodat het Leger des Heils het militaire karakter werd ér in 1878 aan gegeven uitgroeide tot een internationaal Leger. In 1887 kwam het Leger des Heils ook in Nederland. DOEL EN WERK. Voorts vertelde Kol. Bosshardt over het doel en de werkzaamheden van het Leger des Heils. „Men moet niet den ken, aldus spr., dat alle mensen die men in een uniform van het Leger ziet, daar hun dagtaak aan hebben. Alleen de of ficieren hebben het als hun beroep ge kozen. Daarnaast zijn er veel heilsolda- ten die in hun vrije tijd zich geven voor dit werk, maar gewoon hun dagelijks beroep hebben". „De mensen van het Leger, weten zich gered (Salvation: redding, heil) om anderen te redden", verklaarde Kol. Bosshardt. Zij doen dat met het brengen van Gods Woord d.m.v. huisbezoek, samen komsten ook in de openlucht, het ver spreiden van „De Strijdkreet" enz. en maatschappelijk werk zoals het verle nen van hulp aan thuislozen, alcoholis ten, drugverslaafden, prostituees, re- classeringswerk, kinderbescherming enz. „Vroeger, zo zette spr. uiteen, wa ren het allemaal afdelingen apart, ech ter na de tweede wereldoorlog onder ging het Leger een systematische ver andering". Thans valt het te vergelijken met een supermarkt; dit heeft tot voor deel dat hulpbehoevenden niet doorge stuurd behoeven te worden en daardoor misschien niet terecht komen. Men heeft tegenwoordig Goodwillcentra, in totaal 150 over de gehele v>rereld, het Leger des Heils werkt momenteel in 86 landen en in 140 talen wordt het evangelie ge bracht. KERK EN LEGER. „Het Leger is beslist niet tegen de kerk", verklaarde Kol. Bosshardt. „Zij staat naast de kerk en juist in deze po sitie is het mogelijk die mensen te be reiken, waar de kerk geen greep op heeft". Sacramenten kent het Leger des Heils niet zoals de R.K. kerk er 7 en de Protestantse er 2 heeft. „Men gaat er vanuit aldus spr., dat waar men in waarheid deel kan hebben aan Christus, uiterlijke vormen en symbolen niet meer nodig zijn en ook door Christus niet geboden worden". De autobotsing j.l. vr^dagmorgen na bij het Hellegatsplein, waarbij de 56 ja rige buschauffeur B. v. d. Veer uit Sommelsdijk het leven verloor is te wij ten aan het slippen van een vrachtwa gen-combinatie die de bus van dhr. v. d. Veer tegemoet reed. De chauffeur van deze uit Hillegom afkomstige wagen kon een botsing niet voorkomen toen zijn wagen op het glad de wegdek begon te glijden. Een in zittende van de bus met wie we later spraken heeft de stellige indruk dat dhr. V. d. Veer nog wél geprobeerd heeft het op hem afkomende gevaarte te ontwijken maar het mocht niet ge lukken. De linker voorkant van de bus schampte de linker zijkant van de wa gen en vervolgens de voorzijde van de aanhangwagen. De buscabine werd vol ledig vernield, de bestuurder werd achteruit geslagen en hij moet vrijwel op slag zijn gedood. De jongeman die rechts vooraan in de bus zat vloog door de ruit naar buiten. De twee mannen die achter de chauffeur zaten raakten gewond. Een van hen, de 16 jarige Hen drik Struijk uit Dirksland werd met een gebroken been in het Dijkzigt-zieken- huis te Rotterdam opgenomen. De ove rige inzittenden (34 uit Dirksland en Sommelsdijk) liepen lichte verwondin gen op, vnl. in het gelaat. De botsing veroorzaakte geen paniek onder de pendelaars. Er werd direct handelend opgetreden om de gewonden te helpen. Een vrachtwagen-chauffeur trok met zijn wagen de in de bus ge drongen aanhangwagen weg, waarna de chauffeur kon worden bevrijd, maar de hulp mocht niet meer baten. Nadat vier van de inzittenden per ambulance waren afgevoerd werden de anderen met een bus, die achter de ver ongelukte bus had gereden naar het Dijkzlgt-Ziekenhuis vervoerd waar ze werden onderzocht en verbonden om vervolgens behalve de jongeman H. Struijk naar huis gebracht te wor den. De chauffeur van de vrachtwagen combinatie liep een shock op. Het plotseling overlijden van dhr. v. d. Veer heeft de velen die hem kenden diep geschokt. Sindt 1956 reed dhr. v. d. Veer met de bus en hij stond als een bijzonder accuraat en vaardig chauf feur te boek. Bijzonder tragisch dat hij onder deze omstandigheden het leven moest verliezen. Het wrak van de verongelukte bus. Nochtans is het Leger niet tegen sa cramenten; wanneer iemand van hun mensen daar behoefte aan heeft, is er altijd wel de mogelijkheid om in een kerk waar deze bediend worden, dit mee te vieren. Kol. Bosshardt verblijd de zich er in dat dit vooral tegenwoor dig veel gemakkelijker gaat dan vroe ger. EIGEN LEVEN. Ook vertelde Kol. Bosshardt hoe zij zelï tot het Leger gekomen was. Afkomstig uit een gezin waar moeder van origien Hervormd en vader R.- Katholiek geworden was, vond zij in beide kerk geen boodschap voor haar hart. „De prediking, zo zei zij, kwam bij haar niet over". Door een samenkomst van het Leger des Heils is zij tot bekering gekomen en heeft toen gekozen om met WOORD EN DAAD haar naaste te helpen. Zij wist gelijk de barmhartige Sama ritaan, dat het nodig was de naaste te helpen en de Boodschap van God aan alle m.ensen te brengen om zodoende het evangelie gestalte te geven. MELISSANT Kerkdienst. Heden (dinsdag) avond 7.30 uur hoopt voor de Geref. Gem. Beatrixlaan voor te gaan ds. J. W. Ver- wey van H. I. Ambacht. Kerkdienst. Donderdagavond 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. voor te gaan ds. F. Mallan van Vlaar- dingen. STELLENDAM Wijziging gymnastiekuren. Woens dagmiddag a.s. zal de groep van jon gens en meisjes van 5 jaar trainen van 12 uur inplaats van 23 uur en de jongens en meisjes van 4 jaar van 23 uur inplaats van 34 uur. Dit zijn de groepen o.l.v. mevr. Kool. SÏNT MAARTENSDIJK Oogstkollekte. De te St. Maartensdijk in de Ned. Herv. Kerk gehouden Oogst kollekte op dankdag heeft 6.785,32 op gebracht. STELLENDAM: De heer B. Klink (65), voorman Ge meentewerken is j.l. vrijdagavond, aan de vooravond van zijn pensionering on derscheiden met de zilveren Eremedail le in de Orde van Oranje Nassau. Bur gemeester G. van Velzen kon zijn schei dende voorman dat eremetaal opspel den op een afscheidsbijeenkomst in „de Gouden Leeuw" te Goedereede. Burg. van Velzen complimenteerde dhr. Klink voor het sinds 1942 onafgebroken be toonde plichtsbesef en dhr. van Velzen dacht de scheidende heer Klink graag een aandeel toe in het aantrekkelijk houden van de gemeente, een bezigheid v/aarbij dhr. Klink zich anderen ten voorbeeld heeft gesteld. Ouddorp heeft het van zaterdagavond kwart voor 8 tot tegen twaalven zonder electriciteit moeten stellen tengevolge van een storing in een voedende hoog spanningskabel tussen Goedereede en Ouddorp. Door het omschakelen wat nodig was om Ouddorp weer van licht te voorzien hebben ook Goeree en Stel- lendam enige tijd zonder electriciteit gezeten. De weersomstandigheden en de hardheid van de grond, tengevolge van de vorst stagneerden een snelle oplos sing. Zondag is de kabel gerepareerd. De storing heeft zelfs de landelijke pers gehaald, kennelijk omdat men veron derstelde dat de storing iets met de energiecrisis te maken had. Dergelijke vragen hebben de Emgo dan ook be reikt. De meesten die zaterdagavond in de kou kwamen te zitten, omdat de circu- latiepomp van de CV. niet meer werkte, zullen waarschijnlijk het warme bed wel heben opgezocht. De Emgo heeft ook ongeruste vragen of er gewonden waren geruststellend kunnen beant woorden. Overigens lijkt daarmee wel te zijn getekend hoeveel spanningen de huidige energiescharste oproept.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1