Aankoop grond voor nieuwe kleuterschool Bazar drumband werd groot succes Goeree-Overflakkee krijgt voorlichting over luclitliaven-plannen nctie in Middelharnis- Sommelsilljk voor de slacht offers van de droogte ÖankÖAQ VOOR gewAS en ARBeiö GROTE VEILING tm Sommelsdijk J jaargang Dinsdag 20 november 1973 No. 3240 Raad Dirksland verg^adert vanavond OOLTGENSPLAAT ik: Organisator P. Kamp gehuldigd CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond VRIJDAG en ZATEÜDAG gratis e®n prijs trekkesn. Den Hertog en Co. Grote geicanteide combinatie blokkeerde Prov. weg Donderdagavond uitreiking WestdsJ k-trofee Steiiendammer wegens opryilng voor ree liter ■Vlinder licht langs provinciale wegen Plaatselijk nieuws Chr. Schooi §0 jaar Initiatief Stichting Flakk. Gemeenschap I nieuwe bezorgers POSTBOX 8 - MIDDEUHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 De raad zal in haar vanavond te hou- jen vergadering worden voorgesteld indaankopen te doen t.b.v. de bouw van een nieuwe christelijke kleuter school in het bestemmingsplan „Dorps- Ijern Dirksland". De school komt in het DU nog open gebied tussen de B. C. Zaaijerlaan, Paulina van Weellaan en ie Stationsweg. B en W. achten dit het meest urgente onderdeel van het be stemmingsplan dat thans onherroepelijk is geworden. De nieuwe kleuterschool die t.z.t. ge touwd zal worden zal het oude gebouw aan de Tiünstraat gaan vervangen. De ze school voldoet niet meer aan de eisen en staat in een te saneren gedeelte van het bestemmingsplan. Met een aantal eigenaren is overeenstemming tot aan koop van de benodigde gronden bereikt, met anderen is dat niet het geval en B en W. menen dat er binnenkort een ont eigeningsprocedure moet beginnen om dat de urgentie van de zaak geen lan ger uitstel gedoogt. Kraan. Een volgend voorstel dat de raad te behandelen krijgt is de aanschaf van een hydraulische kraan voor de vuilnis belt. De dragline die daar momenteel voor gebruikt wordt kan door slijtage niet meer als zodanig gebruikt worden. B en W stellen de raad voor in te gaan op een offerte van de Fa. P. Pulleman te Oude Tonge. Genoemd bedrijf biedt een iiydraulische kraan aan voor 14.000, exclusief BTW en met inruil van de oude dragline. Inclusief BTW komt de investering op 16.240, Parkeerverbod. Door B en W. wordt voorgesteld par- keermaatregelen te nemen voor de Scharloodijk te Herkingen, onder in trekking van de bestaande regeling. Voorgesteld wordt een parkeerverbod in te stellen voor de zuidzijde van de Scharloodijk en voor het gedeelte van de noordzijde vanaf de hoek Scharloo- dijk-Kaaidijk-Peuterdijk tot aan het voetpad naar de Klinkerlandsestraat. Door deze nieuwe regeling zullen de be woners minder belemmerd worden in hun uitzicht en vrije doorgang terwijl ook wordt voorkomen dat het uitzicht op het gecreëerde plein waarop de vis- bank staat door geparkeerde auto's wordt ontnomen. Beroepschrift. Ook zal er een beroepschrift tegen de weigering van een bouwvergunning worden behandeld. Dhr. P. H. Markwatt, E. C. Zaaijerlaan heeft n.l. geen ver gunning gekragen om van de twee wo ningen Stationsweg 13 en 15 één wo ning te maken. B. en W. hebben de aanvrage in strijd met het bestemmings plan bevonden en dientengevolge afge wezen. Commissaris Emgo. Omdat dhr. M. Rooij i.v.m. zijn leef tijd niet meer herkiesbaar is zal er een nieuwe Commissaris van de N.V. Kmgo dienen te worden benoemd. B en W stellen de raad voor de heren D. de Bon te en dhr. J. L. Poortvliet voor benoe ming aan te bevelen. Grond in Herkingen. Een tiental demontabele garages staand aan de Klinkerlandsestraat te Herkingen zullen moeten verdwijnen. Op de vrijkomende grond kan een bun galow worden gebouwd. De gar. kunnen verplaatst worden naar het toegangs pad van de rioolzuiveringsinstallatie. Voor beide handelingen zal het bestem mingsplan dienen te worden gewijzigd. Aula. G.S. zijn accoord met de bouw van een aula op de begraafplaats te Herkin gen. Echter zullen zij hun standpunt na der bepalen als die aanzienlijk meer dan 30.000,- zou kosten. Gemeentewerken heeft een plan opgesteld waarin de aula 50.000,zou kosten waarom thans op een eenvoudiger voorziening wordt gestudeerd. De bazar gehouden j.l. donderdag, vrijdag en zaterdag in het Veren, ge bouw „'t Centrum" ten bate van de „Burgemeester W. M. v. d. Harst-Drum band" is een groot succes geworden. Als netto-resultaat kon zaterdagavond na de sluiting een bedrag van 5.604,62 worden geboekt. Het Accountantskan toor G. Duim kon direct uit de verstrek te bescheiden bovengenoemd bedrag rapporteren. Het aktive bestuur van de Drumband heeft alles in het werk ge steld, dat dankzij de bekende organisa tor, dhr. P. Kamp weer perfect is ver lopen. Het was de 25ste keer dat dhr. Kamp zijn medewerking aan een bazar heeft gegeven. Het bestuur was deze mijlpaal bekend en zaterdagavond volg de onverwacht een spontane huldiging voor de heer Kamp. Een der bestuursleden, dhr. W. A. v. d. Welle was de tolk namens alle vere- nigmgen in de Plaat om dhr. Kamp har telijk dank te zeggen voor zijn belange loze medewerking nu voor de 25ste keer Verleend bij het organiseren van een bazar. Hij onderstreepte zijn woorden Met het aanbieden van een geschenk. Dhr. Kamp was er stil van, maar ging vanzelf direct veer vol moed verder met net aan de man brengen van „alles en iiog wat". Tevens zij hierbij nog opge merkt dat dhr. Kamp ook voorzitter is van het Drumband-bestuur. Uniformpop voor instructeur. Voor dhr P. Baalemans uit Dinteloord de instructeur van de Drumband kwam w ook onverwacht een verrassing uit de bus. Op de bazar was er een mooie uni- lormpop gekleed in de kleuren van de drumband. Naar de naam moest wor den geraden. De naam was door burge meester Van der Harst in een envelop Vermeld: Jacomina heette de mini trom- Pettiste. Door twee personen was deze naam geraden en bij loting werd de fa- ™dze J. j. Mooijaart uit de Stoofstraat de gelukkige eigenaar. De pop ging evenwel direct over in andere handen. ^Pontaan schonk de familie Mooijaart "ün prijs aan de heer Baalemans als ^6n geschenk voor zijn kinderen. Beter Kon deze pop niet worden besteed en vanzelf werd de schenking met veel dank aanvaard. Tussen de bedrijven door werd het publiek door dhr. Baalemans en drie van zijn leerlingen de nieuwe instru menten getoond die het corps in de toe komst zal gebruiken. Ook gaf men een nummertje ten beste, zodat men naast het „zien" ook kon „horen", wat toch wel het voornaamste is. Aan deze bazar hebben velen hun medewerking ver leend. De plaatselijke Muziekvereniging U.D.I. met de zuster vereniging „Amici- tia" uit Dirksland haalden zaterdagmid dag St. Nicolaas met zijn knecht vanuit Hotel „Hobbel" op, om na een rondgang door de gemeente de Sint en zijn ge volg in „'t Centrum" af te leveren. Vele helpers en helpsters zijn drie dagen in de weer geweest om de zaak vlot te la ten verlopen. De rijkspolitie, dhr. P. A. Veldman was aanwezig bij de uitslag van de grote verloting, die zaterdag avond werd bekend gemaakt. Verder is er voor deze bazar bijzonder veel geschonken. Het bazarcomité, waar van dhr. W. A. V. d. Welle voorzitter is dankt allen die op welke wijze dan ook hun medewerking hebben verleend, waarbij Ingesloten de concierge van „'t Centrum". De bruto-opbrengst van deze bazar was 9.941,02, waarbij inbegrepen de opbrengst van de verloting. Aan onkos ten en aankoop van artikelen, huur ge bouw, enz. werd 4.336,40 uitgegeven. Netto werd dus 5.604,62 over gehou den. Uitslag verloting. De uitslag van de verloting is als- volgt: Ie prijs bromfiets no. 1232; 2e prijs cassette-recorder no. 755; 3e prijs grote schemerlamp no. 1260; 4e prijs kinderstoeltje no. 1620; 5e prijs levens middelenmand no. 223; 6e prijs kande laar no. 1799; 7e prijs kleine schemer lamp no. 322; 8e prijs olielamp no. 549; 9e prijs stenen schaal no. 961; 10e prijs slaschaal no. 729; lie prijs prullemand no. 1733; 12e prijs saus schaaltjes no. 364 en 13e prijs drie kop en schotels no. 331. De prijzen voor zover nog niet af gehaald kunnen bij de heer Dorsman aan de Stoofstraat in ontvangst worden genomen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Opbrengst. De koUekte voor de nier stichting Nederland heeft 841,35 op gebracht. Afgezien van de buitenronde die door Middelharnis is verzorgd, is dat een aardig bedrag. Kerkelyke huwelijksbevestiging. Op vrijdag 23 nov. om 2.45 uur D.V. zal de huwelijksbevestiging van S. Nap en J. J. Arensman in de Geref. Kerk plaats vinden door de weleerwaarde heer ds. H. de Valk, em. pred. te Middelharnis. ABONNEMENTSPRIJS 4JIB PER KWAKTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. BU contract speciaal tariet. mag U bij aankoop van 5,in onze delicatessenzaak U heeft altijd prijs er zitten na melijk geen blanko briefjes tus sen. Vrijdagavond tot 9 uur en zater dag tot 6 uur geopend. Wijn- en Delicatessenhuis Westhavendij k 43 a - Dirksland DEN BOMMEL Een grote Scania vrachtwagen combi natie van een bedrijf uit Beverwijk is vannacht ca half één op de Prov. weg even voorbij de Schaapsweg gekanteld en heeft daar tot vanmorgen rond 9.00 uur de weg versperd. Toen had Fa. van Rumpt uit Stad aan 't Haringvliet met zijn twee kratien de obstakels weer op de wielen. De chauffeur van de veron gelukte wagen bleef vrijwel ongedeerd. Het ongeluk gebeurde doordat de combinatie, geladen met 30 ton electro- denpek in de berm raakte. De aanhan ger is daarbij gaan scharen met als ge volg dat het hele gerij een zwenking maakte en op haar rechterkant terecht kwam. In de nachtelijke uren werd het schaarse verkeer omgeleid over de para lelweg, maar naarmate het drukker werd werd het verkeer uit de richting Haringvlietbrug via Den Bommel ge leid terwijl het verkeer uit de richting Zeeland via Achthuizen werd gediri geerd. Rond 11 uur vanmorgen kon de weg weer worden vrijgegeven. MIDDELHARNIS A.s. donderdagavond is het zover dat aan een van de leden van de filmclub „de Vliering" de voor het eerst beschik bare „Wesdijk trofee" zal worden uitge reikt. Aan de uitreiking vooraf zullen de deelnemende films worden vertoond. Een deskundige jury zal deze films be oordelen. Bij deze vertoning zijn ook amateur-filmers welkom die tot dusver nog niet als lid van „de Vliering" zijn toegetreden. De ongetwijfeld interessan te avond begint om half acht en vindt plaats in de bovenzaal van Café „de Kok" te Sommelsdijk. De Stellendammer A.T. is gisteren door de Rechtbank te Rotterdam ver oordeeld i.v.m. het aandeel dat hij had in het gebeurde van 14 juli. Zijn zoon werd toen, vlak voor de ouderlijke wo ning door de politie aangehouden omdat hij in een auto rondreed die in bijzonder slechte staat van onderhoud verkeerde. De zoon bedreigde de politie met een mestriek, aangespoord door de vader. De politie schoot, uit zelfverdediging, de jongeman door een van de benen. De vader, wiens rol hem bijzonder kwalijk werd genomen, werd veroordeeld tot een maand hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en een geld boete van 100, In overeenstemming met de door Rijkswaterstaat genomen maatregelen zal de openbare verlichting langs de provinciale wegen in Zuid-Holland be perkt worden om zodoende te bezuini gen op het electriciteitsverbruik. De volgende maatregelen zullen on dermeer genomen worden: bij een middenbermverlichting zal, wanneer per armatuur 2 lampen aanwezig zijn, één lamp per arma tuur worden gedoofd; bij een middenbermverlichting zul len, wanneer per armatuur 1 lamp aanwezig is, de lampen om en om worden uitgeschakeld; bij een verlichting langs enkelbanige wegen zullen, althans bij een zoge naamde portaalopstelling, eveneens de lampen om en om worden uitge schakeld. Uiteraard zal erop gelet worden, dat door deze maatregelen het verkeer niet in gevaar gebracht wordt. Voor overige objecten (tunnels, brug gen, viaducten e.d.) wordt nog bekeken welke lichtpunten voor langere of kortere tijd kunnen worden uitgela ten en welke mogelijkheden de betrok ken electriciteitsbedrijven kunnen bie den. <^c^c^c^c^c^5^c^c^c;£^£^£^c^c;s^^ MELISSANT Oud papier. A.s. vrijdagavond zal er t.b.v. het „bankenfonds' van de Ned. Herv. Kerk alhier weer oud papier wor den opgehaald. De initiatiefnemers tot deze aktie zijn goed tevreden over de resultaten en zij hopen dat de bewoners spontaan blijven meewerken. Gevraagd wordt het aan te bieden papier tijdig gereed te zetten. STELLENDAM Gymnastiek. Het gymnastiekbestuur deelt mede dat de gymnastiek voor ge huwde dames blijft doorgaan, er zijn verschillende dames toegetreden en er kunnen zelfs nog wel enkele dames bij. ledere donderdagavond van 9 tot en met 10 uur wordt er les gegeven. Ook de conditietrainingsclub kan nog enkele leden gebruiken, les wordt gegeven van 7 tot en met 10 uur 's maandagsavonds. Het Bestuur. OUDDORP Bibliotheek. De bibliotheek in de consistorie van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp is met ingang 22 november a.s. weer elke donderdagavond geopend van 7 tot 8 uur. Zolang er mensen zijn op aarde, zolang de aarde vruchten geeft, zolang zijt Gij ons aller Vader, wij danken U voor al wat leeft. Zolang de mensen woorden spreken, zolang wij voor elkaar bestaan, zolang zult Gij ons niet ontbreken, wij danken U in Jezus' naam. Gij voedt de vogels in de bomen, Gij kleedt de bloemen op het veld, o Heer, Gij zijt mijn onderkomen en al mijn dagen zijn geteld. Gij zijt ons licht, ons eeuwig leven. Gij redt de wereld van de dood. Gij hebt uw Zoon aan ons gegeven, zijn lichaam is het levend brood. Daarom moet alles U aanbidden, uw liefde heeft het voortgebracht. Vader, Gijzelt zijt in ons midden, o Heer, wij zijn van uw geslacht. OUDDORP Bouwvakkers. U kunt voor de ko mende feestdagen uw bonnen inleveren op zaterdag 25 nov. 1973 van 9-12 uur bij uw penningm. Joh. Hameeteman, Hoge Pad 41, Ouddorp. OUDE TONGE A.s. vrijdag 23 nov. zal het 50 jarig bestaan van de christelijke schoolvere niging worden herdacht. Het bestuur van de chr. scholen houdt daartoe een receptie van 6 tot halfacht in de school aan de Emmastraat waarna een her denkingsbijeenkomst zal worden ge houden. OOLTGENSPLAAT KoUekte Nierstichting Nederland De kollekte van de Nier Stichting Ne derland gehouden te Ooltgensplaat tus sen 5 en 10 november heeft opgebracht 1428,50. Alle gevers en in het bijzon der de kollektanten hartelijk dank voor hun spontane medewerking. Mocht U omdat U niet thuis was uw bijdrage niet aan een kollektant hebben kunnen geven dan kunt U deze storten op giro 88000 van de Nier Stichting Nederland te Amsterdam. Verkiezing notabelen. Donderdag 22 november a.s. des nam. van 7 tot 8 uur zal in de consistoriekamer van de her vormde kerk verkiezing plaats vinden van twee notabelen, wegens periodieke aftreding van de heren M. Buscop en A. de Vos W.Mz., welke beiden herkies baar zijn. Kerkeiyke huwelijksbevestiging. Vrijdag 23 november a.s. des nam. 4.30 uur zal in de Geref. Kerk alhier, de hu welijksbevestiging plaats hebben van J. P. L. Wennekers te Naaldwijk en J. Kievit te Vlaardingen,' door drs. A. W. Meeder. Verkiezing ambtsdragers. In de her vormde kerk. zijn herkozen tot ouder ling P. A. Korteweg en tot diaken G. de Bakker. In de vacature J. v. d. Veer is tot diaken gekozen L. Bom K.Lz., thans ouderling. Alle drie hebben hun her- of benoeming aanvaard. De gekozen ouder lingen M. van Dam Hz. en L. C. Korte weg (vacatures Joh. Bom en L. Bom K. L.zn.) hebben voor hun benoeming be dankt. Hiervoor moet opnieuw dubbel tallen worden gesteld. Perceel bouwland toegewezen. Het bestuur van BOEDEL DABBE heeft een perceel bouwland, gelegen aan de Ie Groeneweg in de polder Het Oudeland te Oude Tonge, groot 1.56.00 ha. toege wezen aan dhr. H. Boom C.zn., Zuiddijk te Oude Tonge. Ruim 70 personen had den naar de pacht van dit perceel inge schreven. Dankzij het initiatief van de Stichting Flakkeese Gemeenschap kunnen de in- i woners van Goeree-Overflakkee vol gende week maandagavond door de j] daartoe meest bevoegden voorgelicht worden over de studies m.b.t. de situe ring van de tweede nationale luchtha ven. Van een vijftal potentiële vesti gingsplaatsen liggen er drie in de on middellijke omgeving van Goeree- Overflakkee zodat er i.v.m. deze be trokkenheid veel belangstelling voor de te houden voorlichtingsavond wordt verwacht. Die begint om half acht en wordt gehouden in de aula van de Techn. School. De Stichting Flakkeese Gemeenschap heeft de primeur waar het het naar buitentreden en voorlichting geven van de Adviescommissie Tweede Nationale Luchthaven betreft. Deze Commissie heeft uit de 16 aanvankelijke vestigings- mogelijkheden 5 plaatsen geselecteerd, waaronder de kust van Goeree, de Maasvlakte, N.W. Brabant, de Marker waard en de Vijfheerenlanden. De Com missie zal de Regering waarschijnlijk nog dit jaar een rapport aanbieden. Sprekers voor maandagavond zijn, de leden van de Adviescommissie Ir. J. Arink, mevr. Ir. T. C. Kiers en Ir. D. J. M. van 't Nedereind., resp. over: „de tweede luchthaven", „luchthavenplan- nen en regionale planning" en regionale luchtvaartaccomodatie". Belangstellenden wordt gevraagd tij dig aanwezig te zijn. Er wordt gelegen heid geboden tot het stellen van vragen. Getroffen door de berichten over de aanhoudende droogte in een deel van Afrika, heeft een groep inwoners van Middelharnis - Sommelsdijk besloten samen met NOVIB, Den Haag, een pro ject te adopteren op het gebied van be- vloeiing, waterwinning of opnieuw op zetten van landbouw of veeteelt in het 1 BEZORGERS GEVRAAGD! g g Voor de bezorging van ons blad g 1 te STELLENDAM en MELIS- g SANT vragen wij m.i.v. 1 januari g Alle inlichtingen aan ons kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk of tel. g g (01870) 2629 (event, 's avonds 01877 - 1947). 1 Op: vrijdagavond 23 november a.s., aanvang 19.30 uur zal in Vita Nova, van Aerssenstraat, erkend veilinghoudersbedrijf Amstelveen, Fa. M. Pijpers te Amstelveen t.o.v. Deurwaarder van Kampenhout en Groen uit Sommelsdijk een partij goederen publiek a contant bij opbod verkopen, waaronder nieuwe: 6- en 12 delige cassettes ir zwart-wit T.V.'s ir platenspelers ir oude lampen ir draagbare T.V.'s ir stereo radio meubelen ir stereo apparatuur ir cassette recorders ir draagbare radio's -Ar Zaanse klokken bandrecorders wandornamenten dekenkisten commode's wortelnoten en eiken secretaires lade- en hoekkasten vitrine- en porceleinkastjes bijzet- en telefoontafeltjes gouden sieraden, w.o. gouden dames- en herenhorloges en wat verder ter tafel zal worden gebracht. Alle artikelen worden verkocht onder volle garantie. Gelegenheid tot bezichtigen der goederen vanaf 18.30 uur. Voor handelaren en particulieren bestaat de gelegenheid tot het inbren gen van goederen tot 18.00 uur. geteisterde gebied. Het NOVIB-comité Middelharnis - Sommelsdijk hoopt hier voor vanaf heden tot mei a.s. in samen werking met de Flakkeese bevolking tenminste 8.000,bijeen te brengen door middel van diverse akties. Het gaat om een te adopteren project in een van de landen Senegal, Maure- tanië, Mali, Boven-Volta, Niger en Tsjaad, de zogenaamde Sahel-landen, die aan de zuidkant van de Sahara lig gen. Drie tot zeven jaar van droogte heeft daar de oogsten en de voorraden verloren doen gaan. De zand- en steen- woesternij, bekend als Sahara, is tien tallen kilometers naar het zuiden opge rukt. Miljoenen stuks vee en een niet te schatten aantal mensen zijn omgeko men. In vele gebieden kwam de regen te laat. Vele boeren hebben noodgedwon gen het zaaigoed in de afgelopen maan den opgegeten. In andere gevallen is het zinloos om nog te zaaien; grote stuk ken van het door hongerig vee kaalge- vreten gebied zijn woestijn geworden, en voor altijd of zeer lange tijd verloren als bouw- en weiland. Natuurlijk kan de hulp van Goeree- Overflakkee maar beperkt zijn. De hulpaktie zal zich daarom richten op één omlijnd doel in een bepaald dorp of een bepaalde streek. Nadere gegevens hierover komen zo spoedig mogelijk in de pers, na inventarisatie van de schade door Unesco en NOVIB. In verband met de noodzaak van spoedige hulpver lening start de aktie echter nu reeds. Uiteraard zal regelmatig de grootte van het bijeengebrachte Ijedrag worden ge publiceerd. Juist op Goeree-Overflakkee zal men goed kunnen beseffen, wat jaren van droogte moet betekenen voor mens en dier. Het comité begint de serie akties daarom met goede moed. Er komen van allerlei kanten veel spontane positieve reacties binnen. Zo hebben bijvoorbeeld de hoofden van de lagere scholen van Middelharnis - Sommelsdijk al hun me dewerking toegezegd voor de eerste ak tie, namelijk de verkoop van oliebollen die gebakken zullen worden door de Huishoudschool te Sommelsdijk. Het comité Middelhamis-Sommelsdijk zou het toejuichen, als In andere plaatsen op Goeree-Overflakkee zich groepen zouden vormen, die op hun manier wil len medewerken het gestelde doel te bereiken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1