Brandweerwedstrijd in Stad bijzonder geslaagd 4 km breed Haringvliet door 47 zwemmers bedwongen De Emgo nam afscheid van dhr. A. Born 46e jaargang Dinsdag 11 september 1973 No. 4220 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond j^ Veel waardering voor het vlekkeloze verloop Weer een zwervertje Jeugdlinstuif Goedereede Middelharnis J. KEUVELAAR Samenzang ontbraii iVlotorvereniging ,Goeree-Overfialckee' 16-jarige met auto gekanteld EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Zwemmend trimmen In Stellendam POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01370) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNmdXNTSPBIJS 4,99 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per ram. Bij contract Epeclaal tarial Het brandweercomiité, alsmede het \,randweercorps van Stad aan 't Haring vliet hebben zaterdag veel waardering ontvangen voor de wijze waarop zij de toen gehouden eilandelijke hrandweer- mdstrijd, staande in het teken van de iVat. Brandweerdag, hadden georgani seerd. Een 14-tal ploegen hebben' aan deze wedstrijd deelgenomen, waaronder 2 gastploegen t.w. het brandweercorps van Goudswaard, en de bedrij f sbrand- weerd van de Alu-Chemi uit de Botlek. Zij deden echter mee zonder mede dinging naar de prijzen. 's Morgens om 9 uur startte als eer ste ploeg, het corps van Stad, eveneens zonder mededinging naar een prijs. Het wedstrijd object was het timmer- bedrijf van de firma Roos. Voor de eerste maal werd deze wedstrijd ge speeld op het eiland op het niveau van klasse II, en dat betekent dat met eigen motormateriaal moest worden gewerkt. Verondersteld werd dat er brand was uitgebroken in bedoeld timmerbedrijf; in het gebouw waren' geen personen meer aanwezig. Aan het eind van de haven moest iedere ploeg zijn auto- of motorpuit opstellen waar dan moest worden afgelefd op open water, ver volgens moest een toevoerleiding van 100 mtr. worden uitgelegd, om van daaruit 3 aanvalsstralen op te bouwen. De brand woedde in het magazijn, was door geslagen aan de linkerzijde naar de werkplaats, en naar de rechterzijde door de ramen waarmede de naastge legen woning van dhr. Roos ernstig in gevaar dreigde te geraken. Tevens moesten een' auto en een tweetal vaten met benzine in veiligheid worden ge steld. Na gedane arbeid om precies 4 uur werden alle brand'ssi'eervoertuigen in co lonne aan de haven opgesteld voor een te houden défilé vooraf gegaan door Majoretten en drumband uit Oolt- gensplaat en Dinteloord en de muziek vereniging Apollo uit Nieuwe Tonge. Dit défilé trok grote belangstelling van de zijde van de Stadse bevolking. Na afloop hiervan werd verzameld in het verenigingsgebouw „Trefpunt" waar de uitslag van -de prijzen bekend zou worden gemaakt. De voorzitter van het wedstrijdcomité dhr. M*. Peekstok heet te allen daar hartelijk welkom, inzon derheid burg. Joh. van Es en de dis trictinspecteur dhr. Aaldijk, met zijn Een beeld van het gehouden défilé, vooraan de wagen en bemanning van Stad. Bestuur, directie en personeel van de N.V. Emgo te Middelharnis hebben j.J. vrijdagmiddag tijdens een bijeenkomst in ,.Vita Nova" te Sommelsdijli afscheid genomen van dhr. A. Born die kortge leden het bedrijf i.v.m. het bereiken van i!e pensioengerechtigde leeftijd heeft verlaten. Dhr. Bom heeft 49 jaar lang mede de zorg gehad voor het goedfunctioneren van het Gasbedrijf te Middelharnis. Als 15 jarige kwam hij zo werd door de Pres. Commissaris burg W. M. v. d. Harst gereleveerd op 1 april 1924 in dienst van de toenmalige Gasfabriek. Hij werd toen fitters-leerling voor een beloning van zes gulden per week, klom op tot fitter en fitter-monteur. In 1950 was dhr. Bom getuige van de fusie tussen de Gascentrale-Oostflakkee en de Gasfabriek Middelharnis - Sommels- tlijk waaruit de Gascentrale ontstond en een nieuwe omschakeling ontstond toen in 1960 van koolgas op propaan-lucht werd overgegaan.. Dhr. Born was toen al 4 jaar opzichter in de plaats van dhr. Jongejan. Sinds sept. 1961 is dhr. Born Hootdopzichter geweest en had hij de teidmg over het technische deel van het dr..]!' en het technisch personeel. Na ae fusie met het Gasbedrijf te Dirks- land en de Emgo, waaruit de Energie Maatschappij Goeree-Overflakkee ont stond werd hij chef van de afdeling Gas. Veel inzicht en kennis vereiste de re cente omschakeling van propaan-lucht op aardgas waarbij ook West-Flakkee van gas kon worden voorzien. Dhr. Born heeft in de 49 jaren waarin hij aan het bedrijf verbonden is geweest gewerkt onder de directeuren Blokhuis, Dijkers, van Leeuwen, Witvliet en la Fleur. Dhr. V. d. Harst bracht hem veel dank voor alle Inspanningen en betitelde hem om zijn grote kennis als de „wandelen de leidingenkaart" op wie wellicht nog wel eens een beroep nodig zal zijn. „U sprak de taal en u wist de weg en het is gewoon jammer dat een dermate folklo ristisch element in het bedrijf verloren gaat" betreurde dhr. v. d. Harst. Als stoffelijk blijk voor het vele „geploeter" en het voortdurend aanwezig zijn over handigde dhr. V. d. Harst de scheidende heer Born een enveloppe met inhoud, waarnaast mevr. Born, die in de dank werd betrokken, een boeket bloemen aangeboden kreeg. Er dienden zich daarop meerdere sprekers aan, onder wie de huidige di recteur dhr. la Fleur die dhr. Born na mens het bedrijf en het personeel mooie geschenken aanbood en de oud wnd. directeur van de Gascentrale dhr. J. Witvliet. 6 heer en mevrouw Bom in ruste. De oproep in ons blad van j.l. vrijdag aan hen die geïnteresseerd waren in het huisvesten van een zwerfhondje is voor treffelijk gehonoreerd. Het hondje dat tijdelijk bij de fam. Bakker was onder gebracht heeft bij spontane mensen in Sorhmelsdijk een goed tehuis gevonden. Opnieuw verzocht mevr. Elvé te Dirks- land ons een bericht te plaatsen over een zwerfhond. Het gaat om een hond die door de Fam. 't Mannetje, Wester- loostraat 3 te Goeree Havenhoofd (tel. 01879-1526) is opgevangen. Het is een middelslag reu, wit met zwarte vlekken en lijkend op een kruising tussen een heidewachtel en een collie, de hond heeft een pluimstaart. De eigenaar van de hond gelieve con tact met de Fam. 't Mannetje op te ne men. Wanneer deze zich niet meldt dan zal ook een adoptie-adres heel hartelijk welkom, zijn. De Jeugdinstuif in Goedereede opent de deuren weer wagenwijd voor de jeugd in Goedereede en omstreken. Dat zal gebeuren op woensdag 12 september om 7 uur voor de jongsten, n.l. die van 6-12 jaar; en op vrijdag 14 september om 7.30 uur voor de ouderen, n.l. van 13 jaar en ouder. De entreeprijzen zijn voor de woensdagavond 0,50 per avond of 4,50 per kwartaal; voor de vrijdagavond 0,75 per avond. Zoals je misschien al weet is er op beide avon den gelegenheid tot creatief bezig zijn (o.a. pottenbakken, kleien, schilderen, handenarbeid), 't beoefenen van spelen (o.a. tafeltennis, tafelbiljart, voetbalspel) een gezellig muziekje is altijd aanwezig. Bij dit berichtje graag nog een ver zoekje van de kant van het bestuur aan wat ouderen. Wij zouden graag ons (te kleine) team helpers zien uitgebreid met nóg enige mensen, die bereid zijn wat van hun vrije tijd op te offeren ten dienste van de jeugd. Hebt U interesse, dan wil het bestuur U graag inlichten hierover. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Bejaardenmiddag N.C.V.B. Onzeeerstvolgende bejaardenmiddag zal worden gehouden in de Jeugdhaven op dinsdag 18 september a.s. Aanvang 's middags half drie. Deze middag zal in het teken staan van ons reisje. Dhr. Grinwis zal al de Dia's laten zien. Ieder is hartelijk welkom. Voor vervoer kunt U zich wenden tot: Mej. den Boer, Tel. (01870) 2968; Mevr. Bieneveld, Tel. (01870) 34 28; Mevr. Vlietland, Tel. (01870) 28 47. vrouw. In een kort openingswoord liet ■dhr. Peekstok duidelijk naar voren ko men waarom deze wedstrijd juist op de nationale brandweerdag was gehouden. Hierna gaf de jury-voorzitter dhr. A. Swieb uit Vlaardingen een uiteenzetting van de gespeelde wedstrijden. Na de explicatie van de jury-voorzitter volg de tenslotte de bekendmaking van de prijzen door burgemeester van Es. De korpsen plaatsten zich als volgt; 1. Melissant, 2. Sommelsdijk. 3. Middel harnis. 4. Ouddorp. 5. Den Bommel. 6. Stad aan 't Haringvliet. 7. Dirksland. 8. Ooltgensplaat. 9. Stellendam. 10. Nieu we Tonge. 11. Oude Tonge. 12. Bedrijfs brandweer P.T.T. Middelharnis. Indien de corpsen van Goudsv/aard en Alu-chemie voor een prijs in aanmer king gekomen zouden zijn hadden zij respectievelijk op een 2e en 8e plaats gekomen'. Dankwoorden werden tenslotte ge sproken door dhr. W. Mackloet, als be velvoerder van de bluseenheid Stad, en dhr. M. Goudkamp als voorzitter van de Commandantenvereniging, die een duidelijke technische vooruitgang had geconstateerd van de ploegen, mede als gevolg van de zeer goede opleidingen die de laatste jaren worden gegeven. Dank bracht hij daarvoor aan de drie instructeurs die ook op ons eiland wer ken n.l. de heren van Koppen', van Driel en Peekstok, De wedstrijden werden ondermeer bijgewoond door de heer W. J. van Straten namens het provinciaal bestuur, de heer H. Tuinstra namens de B.B. en vertegenwoordigers van Brandweer corpsen van Schouwen en Duiveland en Hoekschewaard. OPTICIEN Zandpad 32 - Middelharnis TeL (01870) 21S7 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20Vi korting op montuur. INGEZONDEN: Geachte redactie, Aan één van de meest geslaagde fees ten j.l. woensdag 5 sept. ontbrak nog één ding. Allen als één man achter het Oranjecomité. Een suggestie mijns in ziens, is streven naar massazang. Nog steeds is het in de Plaat één dirigent voor drie plaatselijke Zangver. naast elkaar. Platenaars kom uit je hokje. In de toekomst een programma een voudige vaderlandse liederen, met tekst. Waar haalt dhr. v. d. Heuvel het recht vandaan om als op verzoek van dhr. Kamp. voorz. Oranjever. mee te zingen, het 3e couplet van ons aller Wilhelmus voor zich zelf te houden. Als het motief kunst is, daar zijn repetities, concerten of concoursen voor. Rivaliteit op feest dagen is fout. Hopende dat dit mag sla gen. Op eventuele reakties in deze krant ga ik niet in. Allen die zich met deze strekking niet kunnen verenigen, wil ik gaarne mondeling van repliek dienen. Met hoogachting, en dank voor plaats ruimte, M. Duim-van Dam Ooltgensplaat, Weespad 13. Door de motorvereniging Goeree- Overflakkee zal in het kader van de Manifestatie '73 op 15 sept. 1973 een motorcross gehouden worden op het terrein achter de chichoreifabriek te Sommelsdijk. Dit betekent tevens het afscheid van het seizoen 1973. Tijdens de winterperiode zal het be stuur trachten enkele kleine evenemen ten te organiseren. De motorverenigingen „De Koppe ling" van Burgh-Haamstede en „de Uit laat" van Vlissingen zullen een aantal rijders beschikbaar stellen. De cross wordt verreden onder auspiciën van de K.N.M.V. De deelnemers moeten zich voor vrijdag 14 sept. om 12.00 uur opge ven bij het Diekhuus in Middelharnis. De start vindt plaats om 2 uur. Verre den worden alle categorieën. Welgeteld 47 deelnemers aan de za terdagmiddag gehouden prestatie zwemtocht over het Haringvliet hebben zaterdagmiddag glorieus de 4 te zwem men kilometers overwonnen. Zowel de oudste deelnemer van 44 als de jongsten van 12 werden, terug in de haven van Middelharnis door een bewonderend pu bliek onder applaus binnengehaald en door helpende E.H.B.O. handen ge droogd en warm gewreven. De tocht had slechts twee uitvallers moeten boe ken die door de volgbootjes werden op gepikt. Later, in het paviljoen van dhr. V. d. Weide, bq de uitreiking van de vaantjes konden mét burgemeester van Es ook de organisatoren op een volledig geslaagde tocht terugzien. De prestatietocht was georganiseerd door de kortgeleden opgerichte Middel- harnisse zwemclub „de Schotejü", in samenwerking met het personeel van het Instructiebad. De tocht had een lengte van 4 kilometer; het beginpunt lag bij de „Hoornse Hoofden" waar de deelnemers met bootjes heen werden gebracht. Om twintig minuten voor vier sprongen de dapperen daar te water om gezamenlijk koers te zetten naar de „thuishaven" waar vaders en moeders in spanning stonden te wachten. Het weer was ideaal, door de warme dagen was het water niet snel afgekoeld, de wind was gunstig en het water rustig, zodat de omstandigheden optimaal wa ren. Alhoewel de tocht geen wedstrijd was stelde de 15 jarige K. Campfens uit Middelharnis er toch prijs op om als eerste te finishen en tegen vijven zag het publiek hem de haven binnenzwemmen. Om 5 minuten voor 5 werd hij op de finischplaats op de wal gehesen, vijf minuten later gevolgd door zijn broertje Jan van 12. Kees Campfens finishte als eerste. De laatste deelnemers kwamen om 6 uur binnen, weliswaar erg vermoeid maar voldaan over de waarlijk niet ge ringe prestatie en dat geldt zeker voor de jongsten! Een van de deelnemers had de smaak van het zwemmen zodanig te pakken dat hij de finishplaats voorbij „voer" en op de sluizen afkoerste. De bemanning van een jacht je attendeerde hem op zijn ommetje waarna hij de ste ven wendde. Uit handen van burgemeester van Es hebben de deelnemers na de goede af loop een herinneringsvaantje ontvan gen, beschikbaar gesteld door timmer bedrijf Fa. Jongejan en Oud's Wijnhuis te Middelharnis. De volhouders waren: D. Peeman (19); J. Kievit (15); G. Kievit (15); M. Taaie (23); K. van Groningen (21); A. Robijn (19); P. Verbiest (19); J. Campfens (17); J. Vroege (17); K. v. d. Velde (15); L. Klem (15); J. Mooyaard (15); H. Troost (14); K. Campfens (15); J. Brinkman (12); J. Campfens (12); G. Vis (12); T. Brinkman (14); A. Mulder (12); L. J. Jacobs (24); I. Langbroek (12); I. Schik (13); P. Krijgsman ^14); J. Mas tenbroek (21); C. V. d. Polder (20); A. v. d. Veer (20); H. Visser (23); J. Jordaan (34); A. Mulder (14) allen te Middelhar nis; J. de Koning (14); D. J. de Koning (14) beiden te Bruinisse; M. Les (31); D. V. d. Berg (24) beiden te Oude Tonge; H. J. V. d. Duyn Schouten (32) te Rid derkerk; L. Groenendijk (18); M. van Hensbergen (14); L. Hokke (13); E. Mijn- ster (12); P. Troost (13); B. de Vos; A. Kromdijk (27); S. v. d. Welle (19); P. de Vos; B. van Dam (14); B. Veldman uit Ooltgensplaat; C. E. van Wezel (44) te Stellendam. MIDDELHARNIS De 16-jarige P. Blok die zondagmid dag de Volkswagen-kever van de mili tair J. Koster bestuurde is op de hoek Zandpad-de Ruijterstraat met het wa gentje gekanteld, waarschijnlijk omdat er te hard werd gereden. De kanteling had tot gevolg dat dhr. Koster met zijn rechterarm onder de wagen terecht kwam. Er ontstond daardoor een slag aderlijke bloeding, die door de in de directe omgeving wonende E.H.B.O-ster mevr. Rooij-Visser werd afgebonden. In grote haast ging het daarna, in de politiewagen, naar het ziekenhuis. De volkswagen is door de politie uit het verkeer genomen en naar de sloop verwezen. De eigenaar was niet verzekerd. Een aantal jongelui heeft tevergeefs geprobeerd de auto op het nabijgelegen parkeerterrein achter grote wagens voor de politie te verbergen'. HERKINGEN Opbrengst kollekte: De koUekte voor de kankerbestrijding heeft opgebracht 690,66. Verblijdend dat de opbrengst zich bijna verdubbeld heeft, alle gevers en geefsters hartelijk dank, in het bij zonder de kollektante's. MELISSANT Woensdagavond 7.30 uur ds. G. Schipaanboord van Rotterdam-Z. OOLTGENSPLAAT Donderdag avond 7.30 uur ds. C. Molenaar van Kapelle-Biezelinge. Deze zomer is in het zwembad te Stel lendam weer gelegenheid geweest, al zwemmend te trimmen. Men kon dagelijks een bepaalde af stand zwemmen, die werd opgetekend door de badmeester, op speciaal daar voor bestemde kaarten, beschikbaar ge steld door de K.N.Z.B. Zij die in totaal 25 km hebben ge zwommen, ontvangen van de K.N.Z.B. een gouden medaille, voor 15 km. een zilveren en voor 5 km een bronzen me daille. 25 km hebben gezwommen: mevr. de Bruin, mevr. v. d. Wal, mevr. Schaaf, Nelly V. Dam, Marry Biemond, Marjan V. d. Wal, Conny Wielaard, dhr. v. Wee- zel, Jan Snoey. 15 km: mevr. Franken, mevr. Schaaf, Nelly Blokland, Anja Jansen, Arma Blokland, Arie v. d. Nieuwendijk. 5 km: mevr. Schaaf, Coby Boshoven, Maja Boshoven, Coby Troost, Margreet de Bruin, Ina Hogchem, dhr. Hendriks, dhr. K. Kool, Walter Kruik. OOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden. Na een kort stondige ziekte is op 5 september j.l. in het Rusthuis „Landscheiding" te 's- Gravenhage op de leeftijd van 77 jaar overleden, dhr. Johannis van den Tol. De begrafenis vond plaats maandag 10 september op de Alg, Begraafplaats aan de Kerkhoflaan te 's-Gravenhage. Kerkdienst. Donderdag 13 septem ber des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. C. Molenaar te Kapelle-Biezelinge. (Zeel.). Bejaardenmiddag. De uitgestelde be jaardenmiddag zal nu gehouden worden woensdag 12 september te 2.30 uur in „Elthato".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1