Lv.m. het 5-jarig bestaan van Modehuis Van Weenenjzomerstraat 2, Dirksi Bo Reddingspiist Ouddorp kreeg soelle rubberboot In feest programma grote plaats voor de jeug 648,- KittdeAfw-tfope. ioaKi! Ons Modehuis is zaterdag tot 6 uur geopend. (Bij aaillCOOP ¥311 f 30.— Of llieer 10% gratiS kO|)@n|| Msfvaart vanj55 km op hetjdoel af wordt de bevolking morgen^ zaterdag 8 september aangeboden het optreden van de showband „Excelsior'' uit Rotterdaml (Wereldkampioen 1966). Aanvang rondmars door het dorp om kwart over 2 vanuit ,,de Schakel" waarna pim. half 3 een muzij kale show op internationaal niveau gepresenteerd wordt op het plein vóór „de Schakel''. TE K< Plaatselijk nieuws OOLTGENSPLAAT NT^tTUÜRLIJK VVILT OOK U #ÉILtöDEWAS DAT KAN PREDIKBEURTEN Dames grijp de winst bontmantels, De Bontkoning iVoor Inaar GEIVII BEI BI GEIVII BIJVI L.ANI TE HUuJ P. Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 7 september in go De reddingspost Ouddorp van de Ko ninklijke Zuid-Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen heeft dezer dagen de beschikking ge kregen over een snelle rubber reddings boot, nadat enkele weken geleden de conventionele „Prinses Marijke" naar haar nieuwe post in Breskens werd ge bracht. Aanvankelijk leek het erop dat de reddingspost Ouddorp opgeheven zou worden toen de Brouwersdam de door gang naar zee versperde maar de Maat schappij heeft besloten de post vanaf de haven naar buiten te verplaatsen. Van daaruit kan thans met de rub berboot worden uitgevaren. De boot zal op een boot-trailer worden vervoerd en zal door drie koppai worden bemand. Op de foto, gemaakt op de laatstgehou den Vlaggetjesdag zit Maart Bezuijen als schipper achter het stuurwiel, achter hem, als ruiters te paard de heren Jan Flohil en Piet Zandburg. De rubberboot, waarvan er twee in Engeland zijn aan gekocht waar ze ook door de Engelse zustermaatschappij gebruikt worden, wordt aangedreven door 2 buitenboord motoren van elk 50 PK die haar een snelheid van 55 km. per uur geven. De actie-radius is vrij groot, er kan 3 uur achter elkaar met volle snelheid geva ren worden. Er kunnen zo'n 15 mensen worden vervoerd zonder dat gevaar voor zinken bestaat. De rubber drijvers zijn volgespoten met schuim en ook wanneer die het af zouden laten weten zou de boot nog op haar hechthouten bodem blijven drijven. De rubberen „Griend" is specifiek bestemd voor reddingen in ondiep wa ter waar boten met een grotere diep gang gevaar voor stranding zouden lo pen. De naam „Griend" is afgeleid van een gebeurtenis in 1867 toen er een groot aantal grienden, dolfijnachtige vissen, op de kust bij Ouddorp terecht kwam. Een precies gelijke boot, de Tui melaar is gestationeerd in Cadzand. Weliswaai* is het gebruik van de boten nog experimenteel maar nu ai kan van goede ervaringen worden gesproken. Dat geldt ook de wendbaarheid en de zeewaardigheid al zal de boot niet bij het allerslechtste weer -gebruikt kun nen worden. DIBKSLAND Damliefhebbers. Maandag 10 septem ber a.s. 's avonds 8.00 uur begint onze competitie. Komt allen en brengt nieu we leden mee. Ook voor de jeugd is er gelegenheid en wel om half 7. Bij voldoende deelname oprichting van een jeugdafdeling. Leeftijd 8-14 jaar. Plaats voor allen, bovenzaal Café Spruyt. Groene Kruis. Dinsdagavond 18 sept. om 8 uur begint er een kleutercursus, die 4 avonden duurt waarin zal gespro ken worden over de ontwikkeling van het normale kind van 1 jaar tot SVa jaar. Dames die belangstelling hebben kunnen zich schriftelijk of telefonisch opgeven bij Zr. A. H. Stolk Vroonweg 11 b, tel. 1770. Opbrengst. De koUekte van j.l. maan dagavond, bestemd voor „het kind in nood" heeft in de gemeente Dirksland 5.260,30 opgebracht. In de maand augustus 1973, zijn op het Pestbureau der rijkspolitie te Dirksland de volgende voorwerpen als verloren/gevonden opgegeven: VERLOREN: zwart hondje, knip- beurs, zwart met inhoud bromfietssleu tels; portemonnee; bankbiljetten van 25,en 10,leren mapje met rijbe wijs, kentekenbewijs, jeugdherberglid maatschap; blauwe herentrui; leefnet; sleutels. GEVONDEN: stropdassen, waarvan 1 gehaakt en een kleedje; sierring auto- wiel; portemonnee; sleutel met goud kleurige penning met opschrift: may God bless you; wit truitje en witte sokjes; rode kinderfiets, merk Junior; rode plastic kinderportemonnee; pukkel met thermosfles en broodjes; brom fietsplaatje HSL 037; dameshorloge, merk Tosca; geld; boekje; foto's en fo totoestel Agfa. NIEUWE TULP MET NAAM VAN, JUBILERENDE VORSTIN De Nederlandse bloembollentelers hebben koningin Juliana ter gelegen heid van haar zilveren regeringsjubi leum een nieuwe, naar haar genoemde tulp aangeboden. Het is een oranjekleu rige bloem, die gekweekt is uit de soor ten „Dillenburg" en „Orange Wonder". De nieuwe tulp, die met toestemming van hare majesteit de naam „Koningin Juliana" zal dragen is de vorstin aan geboden door de Raad van Nederland se BloemboUenondememers. DS. TH. G. VOLLEBRECHT 40 JAAR IN HET AMBT Ds. Th. G. Vollebrecht herdenkt 10 september de dag dat hij 40 jaar gele den werd bevestigd in de Ned. Herv. Kerk. Ds. Vollebrecht, die 2 mei 1909 werd geboren te Delft, werd 10 septem ber 1933 predikant te Hoornaar, van waar hij in 1937 naar Oude-Tonge ver trok. In 1946 ging hij naar Ermelo en 8 maart 1953 deed hij Intrede in Rotter dam-Kralingen. Hij ging om gezondheidsredenen 1 april 1966 vervroegd met emeritaat. Daarna is hij nog bijstand in het pasto raat geweest in Eemnesbmnen en in 1969 werd hij benoemd tot bijstand in het pastoraat in Hillegersberg. Hij stond in de oorlog bekend om zijn anti-nationaalsocialistische houding en tijdens zijn verblijf te Oude Tonge is hij dan ook vijf maanden als gijzelaar ge ïnterneerd geweest in de kampen te Haren en St. Michielsgestel. 's Zondags gaat ds. Vollebrecht nog regelmatig uit om te preken, ook op Flakkee, waaraan hij nog vele herinne ringen bewaard, vooral uit de oorlogs tijd. Het adres van ds. en mevr. Volle brecht is: Burg. Lef. de Montignylaan 183, Rotterdam. Met deze grandioze wgsautomaat type W20. De elektronische deur beveiliging zorgt dat de deur niet meer geopend kan worden ais de machine in werl<ing is. Daardoor kan 5 I<g. droog wasgoed schoon gewassen worden in een roestvrij stalen trommei met drie wasritmen (veilig voor uw wasgoedEen extra •grote deur zorgt er voor dat u het wasgoed er snel en gemalckeljjk uit kan halen. Als extra wordt het was middel en wasmiddel ver- zachter automatisch toe gevoegd door een sciiuif- laadje aan de voorzijde, waardoor de machine inge bouwd kan worden of de bovenzijde ais werkblad gebruikt kan worden. Voor zo'n prachtig geavanceerd stuk techniek betaalt u elders zeker 898,-. Wij gaan u deze machtige machine tijdelijk leveren voor Laat die wasautomaat dan gelijk VEILIG AANSLUI- TEI\I. Wij doen dat graag voor U... en de prijs zal u meevallen. ANDRËVOOGT Rotterdam - Meent 19-21 Telefoon 010-13 68 17 Ouddorp - Boompjes 9 Telefoon 01878- 937 Beste jongens en meisjes Dit is het eerste kinderhoekje in de nieuwe maand en in dat hoekje komt het eerste raadsel van september. In deze maand hoop ik een viertal raad sels te plaatsen. Kinderen die voor het eerst mee wil len doen, zouden nu eigenlijk moeten beginnen; dan zouden ze de oplossingen aan het eind van de maand gereed hebben, als het inzenden is. Als zij het dus van plan zijn, dan nu aan het werk, en de oplossingen goed bewaren, om klaar te zijn, als die op de post moeten, of in de bus van het kantoor van de drukkerij. Hier hebben jullie dan SEPTEMBERRAADSEL X 1. X 2. X 3. X 4. X 5. X 6. XXXXXXXXXXX 7X 8. X 9. X 10. X IL X 1. Letter. 2. Moet aan een fiets zijn; zit ook aan de meeste huizen. 3. Alleenheer ser; meestal een onderdrukker, een dwingeland. 4. Instrument om te reini gen; wordt meestal in één adem ge noemd met een blik. 5. Geld dat afge staan moet worden om de lasten van de regering te dragen. 6. Tijd waarin we nu leven. 7. Een afstand van duizend meter. 8. Vruchten uit de tropen; pi^ sangs. 9. Godin, vereerd in Efeze in Paulus' tijd. 10. Oude naam voor hekto- gram. 11. Letter. Op de kruisjeslijn, van boven naar beneden, komt het woord, dat gevraagd wordt bij nummer 6. OPLOSSINGEN I. OOGSTMAAND Openbaring Gymnastiek Sigaretten Toepassing Maastricht Aardappels Ambonnezen Noormannen Damesfiets II. Efa - Eben-Haëzer - Nicolaüs - Eliézer - Orpa - Nimrod - Daleth - Eglon - Rafa - Wolkkolom - IJdel heid - Zilla - Izebel - Naomi - Gihon - Vasti - Abisag - Nun - Dina - Ararat - Voorloper. Eene onderwijzing van David. III. Debora - Adbeël - Nachbi - Kanaan Tharah - Gideon - Ochran - Daniël - Israël - Nahath - Abiram - La- mech - Lachis - Elizur - Simson. Dankt God in alles. IV. Damaris - Elia - Henoch - Ezau - Eert - Rafa - Efraïm - Ikabod - Samgar - Michal - IJdelheid - Ni- canor - Haman - Ebed-Melech - Rabsaké - Demetrius - Eutychus - Rufus De Heere is mijn herder. V. Ikabod - Karmi - Bethuël - Eliab - Nahum - Jojachin - Og - Zacheüs - Enan - Filippus Ik ben Jozef. Dat zijn ze dan. Het is een heel werk geweest voor jullie om alles uit te zoe ken. En de raadsels kwamen in de va kantie, tenminste voor het grootste ge deelte, en dan gaat het anders dan an ders. Ik ben benieuwd wat jullie ervan gemaakt hebben. Op dit ogenblik weet ik het nog niet, want jullie brieven zijn nog niet in mijn bezit. Jullie weet, dat ik altijd bijtijds klaar moet zijn met het hoekje voor de drukkerij. Daar willen ze niet dat ik op het laatste nippertje met mijn papieren aan kom zetten. Volgende week hoop ik dan aan jullie brieven te beginnen. Ik denk, dat er heel wat vakantiebelevenissen in zul len staan. Als die opstelletjes van be lang zijn zal ik ze wel opnemen; dan kunnen al de kinderen die lezen. Nu gaan jullie weer geregeld naar school en werken ijverig. Wie moeten luiaards als voorbeeld nemen? Dat zul len jullie in het volgende gedicht horen. Het is weer uit het bundeltje „Gedich ten voor kinderen" van Isaac Watts. DE MIER De mieren, wat zijn zij toch nietig en klein. Wij treden er op en tot stofjes zij zijn en 't gaat ons dan niemendal aan. Toch, wijs als wij zijn, laat ons leren van hen, de luiaard en dwaze, opdat hij beken': die wijsheid heb 'k nimmer verstaan. Zij slijten hun tijd niet met slapen en spel, maar zamelen voedsel en weten het wel: 't is zomerde winter breekt aan. Zij regelen 't werk zo sekuur en zo wijs, zij denken uit voorzorg aan storm en aan ijs; dan kan men ora voedsel niet gaan. 'k Heb minder verstand dan dit nietige beest, wanneer ik niet zorgzaam intijds ben geweest, de komende dag niet bedacht. Als d' ouderdom komt en de dood grijnst mij aan, hoe vreselijk zal het mij dan wel vergaan, als 'k ijdel het goed heb veracht. Nu ben ik nog sterk en mijn jeugd is nog fris, maar wat zal dat baten als ziekte er Is? Ik bid U, vergeef mij mijn schuld. Leer m' in U geloven en schenk mij gena, opdat ik, na 't sterven, de hemel in ga, de plaats waar Gij alles vervult. De vriendelijke groeten en tot volgen de week, hoopt jullie OOM KO. De optocht met versierde fietsen in Ooltgensplaat was zeer interes sant. Hier zien we Co en zijn zusje Jolanda Braber uit de Esdoorn- straat, verlïleed als twee oude grootmoeders. Leuk zijn de ge haakte mutsen. Zij kregen de eer ste prijs. Het hele feestprogramma dat woens dag te Ooltgensplaat is afgewerkt zullen wij u onthouden, omreden dat er overal in het land en ook op ons eiland aan het 25-jarig Regeringsjubileum van on ze Koningin ruimschoots aandacht is geschonken. In 't kort geven wij wel enkele bijzonderheden door, die het vermelden waard zijn. Het was weer een echt Oranjefeest zoals dat in De Plaat gewoon is. Nieuw was de brade rie van de plaatselijke middenstand aan de Beneden Molendijk, die ook door burgemeester Van der Harst werd ge opend. De diverse kramen trokken tal rijke kijkers en kopers. Ieder had een aparte attraktie en na afloop was het de heer J. P. den Braber, voorzitter van de Middenstandsvereniging die de prij zen van de aktie bekend maakte. Het aantal meters orahjelint dat geraden moest worden was 38 meter en 29 cm. De hoofdprijs, een koelkast ging naar de familie P. Hokke aan de Prunuslaan. Schooljeugd. De schooljeugd had deze dag ook een belangrijke rol te vervullen. Behalve de diverse kinderspelen noemen we speciaal de optocht met versierde fiet sen. Totaal 80 jongens en meisjes had den hun uiterste best gedaan om er iets moois van te maken. Het bestuur Bellen van de Oranjevereniging trok voor de ze manifestatie in totaal 15 mooie p: zen uit. Het lid van de jury, dhr. G. J. Poortvliet maakte de uitslag bekend Onder de bedrijven door vertelde voorzitter van de Oranjevereniging, heer P. Kamp (zo maar midden op Molendijk via de luidspreker) zijn be vindingen in het RAI-gebouw te Ai- sterdam. Hij en dhr. Korbijn uit Oude- Tonge v/aren namens de gemeente af gevaardigd om aan de vooravond van 5-september de grote nationale liuldi- ging aldaar mee te maken. Het was in één woord „geweldig", aldus de lieer Kamp, een gebeuren om nooit te ver geten. Het was „één grote familie van 2400 mensen", die zich één voelden met het gehele Koninklijke gezin. Optocht. Het middagprogramma bestond uit diverse spelen en na een concert aan het begin van de avond door de plaat selijke zangverenigingen, volgde er tol slot een lampion- en fakkeloptocht. Vooraf gegaan door U.D.I. en de dnaa- band trok er een afzienbare stoet door de straten, die sprookjesachtig aandeed, ,Jong en oud liep mee. Voorzitter P. Kamp na afloop: „Allen heel hartelijt bedankt, 't was weer een fijne dag". De tweede prijs was voor Jan, Pieter, Gert en hun zusje Adjo van Emous u» de Van Weelstraat. Het waren drie Veluwse boertjes en een boerinnetje, die produkten van het Flakkeese land mee voerden, o.a. uien, koepeen, koren gladiolen. Vanzelf stond dit viertal in de belangstelling. Zij werden onder één nummer ingeschreven. NED. HERV. KERKEN - THOLEN OP 9 SEPT. 1973 THOLEN 9.30 uur ds. Stelv/agen uit Delft; 6.30 uur ds. de Reuver. POORTVLIET 10 en 6 uur heer L. J. Matze uit Hazerswoude. SCHERPENISSE 9.30 en 2.30 uur heer N. Groen uit Herkingen. SINT MAARTENSDIJK 9.30 en 2.30 uur ds. A. de Reuver. STAVENISSE 10 en 6 uur ds. L. Quist uit Molenaarsgraaf. SINT ANNALAND 10 en 6 uur ds. L. Brasser uit Voorthuizen. OUD VOSSEMEER 10 en 6.30 uur ds. G. J. Voortman. SINT PHILIPSLAND 9.30 en 2.30 uur ds. P. J. Droogers uit Wilnis. THOLEN Kerkdienst in Rusthuis Ten Anker. Woensdag 12 september 18.45 uur ds. (|e Reuver. De grootste en goedkoopste bontzaak van Nederland geeft alléén de maand sep tember 20»/o zomerprijzen- korting! Duizenden korte en lange bonthoeden en -colliers met 3 jaar waarborggarantie. Nu kopen en in de winter betalen, gratis bewaren. Desgew. zeer soepele kre dietservice. Hoogstraat 97, Rotterdam- C, tel. (010) 117.117. Groot parkeerterrein voor de zaak. Vrijdagavond tot uur geopend. Bij koop algehele reiskos ten-vergoeding (ook benzi ne auto). Dit jaar dd de B.T.W. Kom vrijb^ I Maandag 9 uur, zate Rijksweg Tel. (011141 De burgen dat het vJ van de W^ ling te ve| rende beslf dorp voori door Retai grond, geil bekend gq 3159. De op vool de bescheil gedurende! Gelurendel zv(?aren te schriftelijk en wethov De burger bekend, dl meentesecl twee wekiT gelegd he| het bester Belanghet steld hun boven ger bij het col Voorts zall 10.00 uur staan tot MarietjesJ OI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 6