loeg van Den Bommel ippermachtig in dorps- touwtrek-wedstrïjd Een mooie rondvaart op de Grevelingen fluto zeer zwaar ge havend tegen boem Oranjevereniging Plaatselijk nieuws Veilingberïchten I9'3,fc6e jaargang Dinsdag 21 augustus 1973 No. 4214 CHR. STREEKBLAD OP GERBFORMEKRDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond IIDDELHARNIS J. KEUVELAAR niet N.V. iiiiiiiin^' Veel belangstelling voor uitvoering op 't Fort EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Prestatietocht 1973 ©¥er liet Haringvliet Oranjevereniging vraagt uw steun Cafébezoeker knock-out geslagen I^otorrijder vrij ernstig gewond Graag weer oud papier Dodelijk ongeluk op de Haringvlietdam Gestolen vlaggen terug OOLTGENSPLAAT In Zwembad „De Singel" Vijftig jongelui legden met goed gevolg examen af Dit jaar ongekend aantal bezoekers POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertentie: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 2629 Na 5.30 uur (01870) 3382 Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 4.85 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De 50 man sterke Bommelse touw- Irek-ploeg heeft zaterdagavond tijdens Jje wedstrijd op het Beneden Zandpad [gespeeld" met zyn tegenstanders, een fevcn grote ploeg van Middelharnis, ver- legenwoordigers van de bar „De Boeka- lier". De beide ploegen traden twee maal in het strydperk, de eerste maal feapituleerde Middelharnis in 59 secon- Hcn, de tweede maal snelden ze al na B9 seconden voorwaarts, zo hard Dea Pommel maar wilde Duizenden mensen waren naar Mid- Belharnis gekomen in de verwachting Bat de wedstrijd een spelctakelstuk zou jBïorden maar liet pakte anders uit. Na- pat de Middeltiarnisse ploeg tweemaal ■schipbreuk had geleden en Den Bommel pich opwarmde voor de derde ronde Meek dat er tevergeefs gewacht werd pp de ploeg van de Goereese visserij. pe vissers die zich zo stoer hadden aangekondigd lieten zich niet zien en de duizenden kelen hieven dan ook een sterk afkeurend boehhh geroep aan. De Bommelse vrouwen daagden daarop vrouwelijke tegenstandsters uit maar hoe de dappere dames ook trokken, de ande re zijde gaf geen krimp. Later bleek dat het touw daar aan een boom vast gebonden was Zó druk was het op het Zandpad dat politie en spelers de grootste moeite hadden om vooral het jeugdige publiek van de baan te houden. Dat lukte maar ten dele met het gevolg dat maar wei nigen' de kop en de staart van het 120 meter lange touw hebben gezien. De wedstrijd was ditmaal weinig succes vol maar m.en neemt stellig aan dat Den Bommel, die de trofee mee naar huis nam volgend jaar de beker in zal zetten en een wedstrijd in Den Bommel zal organiseren. De trofee, aangeboden door de Sui ker Unie staat momentee! in de etala ge van Supermarkt van Dijk. Dhr. van Dijk, voorzitter van het Oranjecomité heeft in de afgelopen weken zijn man netjes bij elkaar gezocht. Het 1300 zie- OPTICIEN Zandpad 32 - Middelharnis Tel. (01870) 215T Ziekenlondsleden op vertoon van recept aOV» iLorting op montuur. len tellende Den' Bommel, waarvan za terdag de voetbalclub met 50 man uit was, heeft een goed voorbeeld gegeven. De 50 man tellende ploeg, die de IMid- delharnissers als veertjes wegtrok, had een gezamenlijk gewicht van 4,5 ton...! Op het eind van de wedstrijd werden de heer van Dijk en mevr. Chr. Zuiddijk die bij de dames ook haar partijtje aan de boom had getrokken op de schou ders genomen, dhr. van Dijk met de trofee, mevr. Zuiddijk met een gewon nen broodtrommel er, motor, raat 17 Den Bommel had er eeen makje aan 1.60 m. OOLTGENSPLAAT De uitvoering die zaterdagavond op net Fort „Prins Frederik" werd gege- Jiw lieeft een niet te schatten aantal Dezoekers getrokken. Tegen de heuvels en de bergen hadden de gasten op deze jnooie zomeravond plaats genomen en «OK rondom de „Don-Jon" stonden dik- ^e rijen achter het afgezette plein. Op h H^ wagens bestaande) podiums natlden de zangverenigingen „Advendo" ™_„Jubi]ate" plaats genomen. „Adven do vertoonde zich voor het eerst in "et openbaar met de nieuwe uniformen. Tussen de twee koren had de muziek vereniging U.D.I. een plaats gevonden, terwijl voor de drumband een groot ge- eelte van het plein was vrijgehouden. e aeheerder van de camping, de heer oaas sprak een welkomstwoord tot medewerkenden' en bezoekers. „We ont moeten van avond de mensen van het Fort op het plein voor de „DON-JON", en de mensen van de Plaat en omstre ken op het Fort", aldus de heer Baas, die vervolgens nu de diverse uit te voeren nummers aankondigde. In het licht van de schijnwerpers werd om streeks half tien de avond besloten. Het was de heer Baas die een woord van dank sprak tot de dirigenten, de heren' C. C. V. d. Heuvel (Koren) en R. van Putten (muziek) en de instructeur van de drumband de heer Balemans, Een ge houden kollekte voor de bestrijding van de onkosten bracht 454,op. Dit be drag werd over genoemde verenigin gen verdeeld. MELISSANT woensdagavond 22 aug., 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg van Middelharnis. MIDDELHARNIS De Fort Escort personenauto van de 24-jarige Rotterdammer C. T. is zondag middag zeer zwaar gehavend toen de wagen op de Dirkslandse dijk, rijdend in de richting Dirksland, tegen een boom reed en vervolgens onder aan de dijk tot stilstand kwam. Een technisch on derzoek heeft de politie doen veronder stellen dat een van de achterbanden te zacht is geweest om de wagen, met hoge snelheid, met goed gevolg door de bocht te krijgen. Kort na de eerste bocht werd een boom zodanig geraakt dat het rech tervoorwiel en het rechtervoorspatbord finaal werden afgerukt. De bestuurder werd met zware verwondingen over het hele lichaam in het ziekenhuis opgeno men. Ondanks de veelheid van blessures is hij niet levensgevaarlijk gewond. Voor de inwoners van Ouddorp, Goe- dereede en Stellendam vindt een rond vaart plaats tijdens de Nationale Mo- lenrit met een luxe salonboot van de R.T.M. De boot vertrekt op zaterdag 1 sept. 's morgens om 10.30 uur vanaf de haven van Ouddorp. Vooral de bejaarden zijn van harte welkom om deze rondvaart mee te ma ken. De kosten zijn zeer gering en be dragen' slechts 2,50 p.p. Bovendien kan in speciale gevallen voor vervoer in Ouddorp naar de haven worden ge zorgd. Hiervoor moet men zich wenden tot het VVV-kantoor van Ouddorp, tel. 789. Bij dit kantoor zijn reeds dagen te voren plaatsbewijzen verkrijgbaar. Voor zover dan nog Ijeschikbaar zijn de plaatsbewijzen bij de afvaart aan boord verkrijgbaar. Verder vinden ook nog rondvaarten plaats om 13.00 en 15.00 uur vanaf de haven van Ouddorp tegen een speciaal verlaagde prijs van 3,voor volwas senen, 1,50 voor kinderen en 65 plus sers 2,50 p.p. Voorverkoop vindt plaats bij het VVV- kantoor van Ouddorp, agent RTM, café Havenzicht en aan boord. De zwemvereniging van Middelhar nis onder leiding van het personeel van het instructiebad, nodigt een ieder uit mee te doen aan de oversteek van het Haringvliet. Vertrek op zaterdagmiddag 8 septem ber a.s. om 16.00 uur vanaf de Hoornse Hoofden. Aankmast 2.00 uur later bij de sluizen van Middelharnis. De zwemmers worden begeleid door boten van de Vv'.V. „Flacquee" te Mid delharnis, welke de zwemmers ook naar de startplaats brengen. Het spreekt voor zich dat alleen ge oefende zwemmers aan deze oversteek kunnen meedoen'. De afstand bedraagt 4 km. De wedstrijdleiding is gerechtigd deelneming te weigeren bij een te grote deelname. Opgave aan de kassa van het instruc tiebad tot en met 4 september. Inschrijfgeld 2,00. ledere deelnemer die de tocht uit- zwemt ontvangt een herinneringslint uit lianden van de Burgemeester J. van Es in het paviljoen van de heer L. van der "Weide op het havenhoofd. De prijzen worden beschikbaar gesteld door Timmerbedrijf S. B. Jongejan en Oud's Wijnhuis te Middelharnis. Tot ziens op het hoofd en veel succes. Z.C. Middelharnis. ff Vooiilopig programma Jubileumfeest 5 sept. 1973 7.30 uur: Herauten te paard. 8.00 uur: Klok luiden'. Vlag uitsteken. 9.00 uur: Massale zangmanifestatie voor gemeentehuis. Ballonwedstrijd. 9.30 uur Spel met kleuters. 10.00 uur: Verklede fiets wedstrijd voor kinderen op versierde fietsen. 10.30 uur: Ganzebordspel in de bebouw de kom voor schoolkinderen. 12.00 uur: Pauze. 13.00 uur: Opstellen van de wagens voor de allegorische optocht. 14.30 uur: Behendingheidsspelen voor volwassenen. 16.00 uur: Motor- en bromfietscross. 18.00 uur: Autobehendingheidswedstrijd. 19.30 uur: Folkloristisch evenement. 20.15 uur: Show „Groot AMICITA". 21.15 uur: Lampionoptocht. Groepen en verg. die zich nog op willen geven voor de optocht kunnen dit doen bij mevr. Poortvliet, Kaai 23, tel. 01877-1231. Opgave voor bromfietscross: A. Jelier, Voorstraat 50, tel. 01877—1706. OOLTGENSPLAAT Voor het 25-jarig regeringsjubileum van H.M. Koningin Juliana op woens dag 5 setptember heeft het bestuur van de Oranjevereniging „Ooltgensplaat" een uitgebreid programma samenge steld. Maar deze aktiviteiten, vooral voor .de kinderspelen, vragen veel geld. Er zal daarom in de periode van dins dag 21 tot en met donderdag 30 augus tus een lijstkoUekte gehouden worden. Het programma voor 5 september volgt nog in een der nummers van ons blad aanstaande week. MIDDELHARNIS Kleutercursus. Bij voldoende deel name zal er m.i.v. 30 augustus a.s. een aanvang gemaakt worden met een kleu tercursus, deze wordt donderdagsavonds gehouden van 8.00 uur tot 9.30 uur. Opgave hiervoor bij de wijkverpleeg- sters. Zuigelingenbureau. In de maand september zal er geen' zuigelingenbureau worden gehouden. SOMMELSDIJK Tijdens een' ruzie tussen twee vol wassenen, zondagavond in hotel Spee, is P. S., zelf caféhouder te Dirksland door zijn dorpsgenoot de chauffeur K. W. dusdanig geslagen dat hij per am bulance naar huis moest worden ver voerd. Te voren had dokter Dogterom eerste hulp verleend. De beide mannen waren samen naar hotel Spee gekomen maar binnen kregen ze al gauw ruzie toen een van hen aan de bar-keeper, zoon van de exploitant, geld vroeg ter wijl de ander dat wilde verhinderen'. K. is toen de ander te lijf gegaan. Per ambulance werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Op ver zoek van de zoon van de exploitant die zijn vader die met vakantie is ver ving, heeft de politie korte tijd later de zaak ontruimd. Op straat bleef het nog geruime tijd rumoerig en werd de politie beledigend toegeroepen. Een van de knapen, een 20-jarige inwoner van Nieuwe Tonge werd meegenomen naar het bureau en daar duidelijk gemaakt dat zijn gedrag maar weinig op prijs werd gesteld. De politie uit Ouddorp en Oude Ton ge was ter assistentie gevraagd nraar zij hebben niet behoeven in te grijpen. De 24-jarige motorrijder A. Koote uit Sommelsdijk is zondagmiddag met verwondingen in het ziekenhuis opge nomen. Hij was nabij de inlaatsluis voor het Zuiderdiep nabij het Dirkslandse Sas met zijn motor gevallen. O.m. liep hij een hersenschudding en een rugwer- vel fractuur op. MELISSANT A.s. vrijdag hopen de oud-papier op halers weer de deuren' langs te komen voor het inzamelen van oud papier ten bate van het bankenfonds van de Ned. Herv. Kerk. De vorige maal is de actie succesvol verlopen en ook nu wordt weer op veler medewerking ge rekend. HERKINGEN Jeugd-toneel. Op zaterdagmiddag 25 aug. a.s. om 14 uur zal de toneelgroep Nederlands Jeugd Toneel onder leiding van Jacqueline van de Berg en Harm Janier een voorstelling brengen van het toneelstuk „de Gestolen Goudschat' op het grasveld van de fam. Lohr, de Stee 'Molendijk 65 te Herkingen. Bij slecht weer in Ons Huis te Herkingen. De Gestolen Goudschat is een heer lijk ongecompliceerd verhaal in toneel vorm omgezet door Peter van der Lin den. Het vertelt de avonturen van Jan Klaassen, die op een fijne humoristi sche manier zijn avonturen beleeft. Dit stuk is volkomen aan deze tijd aange past en de figuur van Jan Klaassen heeft als het ware een' gedaante-verwis seling ondergaan. In dit stuk is rekening gehouden met de actieve belangstelling van de kinderen, die erbij kunnen, roepen, schreeuwen en allerlei aanwijzingen kunnen geven. Jasqueline en Harm zijn van mening dat een' kinder-toneelstuk de toeschou- wertjes niet alleen iets te zeggen moet hebben, maar ze moeten er ook zoveel mogelijk bij verorden betrokken. De groep het Nederlandse Jeugd To neel' bestaat sinds sept. 1971. Vorig seizoen hebben ze in ca. 45 steden voor stellingen gegeven. Het leuke van de groep is, dat er niet alleen voor jeugdige publiek wordt ge speeld, maar ook met jeugdige spelers. De leeftijden variëren van 16 tot 28 jaar. Deze uitvoering bij de fam. Lohr wordt door het Nederlands Jeugd To neel GRATIS aangeboden. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Vrijdag 24 augustus a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Ger. Gemeente voorgaan ds. J. Schinkelshoek te Kampen'. Zie verder de advertentie in dit nummer. Coöperatieve Tuinhouwveiling „Barendrecht Omstreken" G.A. Doré: 28—32, aanvoer 25.000 kg. Andijvie: 5087, aanvoer 41.000 kg. Bloemkool: 6 st: 125—142, 8 st.: 108— 124, 10 st: 88—101, aanvoer 32.000. Gele kool: 8—25 aanvoer 8.000 kg. Komkommers: 76—90: 53—55, 61—75: 51—54, 51—60: 43—47, 41—50: 43—45, 3540: 37 aanvoer 72.000 st. Op de Haringvlietdam, even voorbij de sluizen aan de Hellevoetsluisse kant is zondagmiddag een dodelijk verkeers ongeval gebeurd. Het werd veroorzaakt door een-verboden-inhaalmanoevre door de 25-jarige C. G. K. uit Oud-Beijer- land. De man is kort na het gebeurde aan zijn ernstige letsel bezweken. Zijn wagen was frontaal op een' tegenlig ger gebotst. In deze wagen uit het Bel gische Korselaer zaten 2 volwassenen en 2 kinderen die allen ernstig gewond raakten. Ook de echtgenote en het dochtertje van het slachtoffer liepen verwondingen op maar zijn intussen uit het ziekenhuis ontslagen. De beide vlaggen, een Ameri kaanse en een Engelse, die vorige week bij „het Diekhuus" werden weggenomen zijn terug. Gister- i avond -werd dhr. Broeksema, toen hij nog op het kantoor was, ge- beid door ene „Mister X', die hem meedeelde dat hij de vlaggen in de struiken voor het Diekhuus terug kon vinden. „Mr. X." naaak- te zich overigens niet bekend. Inderdaad vond dhr. Broekse ma in de bosjes de vlaggen te rug, verpakt in een geplastifi ceerd papieren draagtasje van kledingbedrijf Piet Lap. Met het terugbezorgen van de vlaggen werd voorkomen dat het Diek huus die de vlaggen heeft ge huurd een schadevergoeding van 110,moest betalen. Begunstigd door prachtig (zwem) weer werd zaterdagmorgen onder grote belangstelling in Zwembad „De Singel" door ruim vijftig jongens en meisjes en één dame examen afgelegd voor een' van de vele diploma's die er bij de zwemsport te verkrijgen zijn. Onder deskundige leiding van zwemleraar- badmeester, de heer J. Douwes uit Som melsdijk werd er deze zomer ongekend getraind. De resultaten zijn niet uitge bleven. Ook het aantal bezoekers is dit seizoen zeer hoog geweest. Een nauw keurige telling is er niet gehouden, maar het aantal wordt geschat op vele tien duizenden. Alleen al zijn er veel meer abonnementen verkocht dan voorgaan de jaren. Het examen', uitgaande van de Ko ninklijke Ned. Zwembond (K.N.Z.B.) werd afgenomen door de heren J. W. van Bodegraven en G. Prins te Middel harnis; als gecommitteerde was aan wezig de heer P. T. van Doornik, even eens uit Middelharnis. Begonnen te 9.30 uur werd te 12.30 uur de laatste hand gelegd om de uitslag bekend te maken. Dipïo-mo A. Voor diploma A slaagden: Marjolein Beije Ld.; Johanna den Braber P.Cd.; Trijntje den Bfaber P.Cd.; Lia van Dam Md.; Jan Duim Arenz.; René Dorsman L.Cz.; Sari Groenendijk Ad.; mevrouw Van Hensbergeri-van Dam; Janneke Hokke Cd.; Angelique de Jon ge; Johan Leijdens Pz.; Ina van der Made; Diana ]\ieijer; Gerrie Neels Kd.; Jaco Overbeeke Lz.; Elly de Ruiter Ed.; Jan van de Sluijs; Jeannette Tiggelman Jd.; Piet Troost Lz.; Anja Vermaat Wd.; Ab de Vos Hz.; Henk de Vos Hz.; Jac- quliene de Vos Cd. en Sylvia Vrede- bregt, allen te Ooltgensplaat. Diploma B. "Voor diploma B slaagden: Lyan Bom Ld.; Sonja van Dam Ad.; Thea van Drongelen Td.; Hannie van Gurp W.Cd.; Wilhelmina van der Ham; Atie Kag- chelland Ad.; Thea van Kempen Jd.; Cora Korteweg H.Cd.; Lenneke Korte weg Md.; Els Mijnster en Jeannette Neels Jd., allen te Ooltgensplaat en Di ana Oomen te Rotterdam. Dip|lom.a Zwemvaardigheid I t/m IV. Voor de diploma's zwemvaardigheid I slaagden: Nella Driesse te Middelhar nis; André de Gans te Sommelsdijk; Loes Groenendijk Jd.; Ingrid Hobbel; Gré Korteweg Md.; Anja Neels Jd. en Anja de Vos Hd., allen te Ooltgensplaat en Marlies Korteling te Middelharnis. Zwemvaardigheid II: Henk Kagchel- land Az. te Ooltgensplaat en Jolanda van der Sluis te Stad aan 't Haringvliet. Zwemvaardigheid III: Jeannette Heij- koop en Leen Hokke P.Hz., beiden te Ooltgensplaat. Zwemvaardigheid IV; Magda van Hensbergen te Ooltgensplaat. In totaal werden drie kandidaten' af gewezen. Met een toepasselijk woord en de nodige vermaningen en adviezen werden de diploma's door de heer Van Bodegraven uitgereikt. De Zwemclub verzorgde deze morgen de stand met koffie, etc. Bij goed weer zal er in sep tember a.s. nogmaals een examen wor den afgenomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1