Massale opkomst bij bevestiging en intrede ds. Th. van Stuijvenberg Gladiolenexpositie „Delta-Flora" vertoont een duidelijke climax Transit fa. VtflTVLIET '^^me^'' ^ommel^dijk Vrijdag 10 augustus 1973 No. 4211 GHR. STREEKBIxM) OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en mjdagavond MIDDELHARNIS FOTO BLANKERS WJsselbeker voor de heer A. d* Wit Sommelsdijk Verkoop en Service OFFICIAL FORD DEALER Zandpad 13 Middelharnis Tel, 01870 - 3644 Kontaktdag Evangelisatie- medewerkers VOOR MOOIERE bloemstukfes Fa. KOÜTEWEG Zandpad Mtddelliarnis GEEFT UW PANDEN IN iVIEESTERHANDEN Bureau voor Onroerende Goederen MEESTER ZINKWEG OUD-BEIJERLAND Tel. 01860 - 5953 BEZOEKT ONZE Automobleieii-verkoopliaE OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS - IVIIDDELHARNIS LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 Draion dekens Heerlijk licht in de zomer. Zó gewassen - zó droog. Burgemeester W. M. v. d. Harst- Drumband oogst veel succes POSTBOX 8 - MIDDELHAENIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Soimnelsdijk Tel. (01870) 2620 i-" Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167630 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per nmi. Bij contract speciaal tarief. Er waren woensdag in Middelharnis richtingbordjes nodig om de velen de weg te wijzen naar liet kerkgebouw van de Ned. Herv. Gem. waarin ds. Th. van Stuijvenberg werd bevestigd en intrede deed als predikant van de Gerefor meerde Gemeente. Met een massale op komst onderstreepten de leden van de ze kerk te Middelharnis en uit tal van andere plaatsen hun blijdschap over de komst van ds. van Stuijvenberg waar mee een langdurige vacante periode beëindigd kon worden. Ook ds. van Stuijvenberg hanteerde een richtingwijzer, heenwijzend naar de Enige Naam die onder de hemel gege ven is door dewelke de zondige mens zalig moet worden. Op de kansel stond dan ook een nieuwe herder, zich afvra gend wie tot deze dingen in staat kon zijn en zich voornemend met alle liefde van zijn hart zijn nieuwe gemeente te dienen en te leiden. De verplichting daartoe las ds. uit de tekst van zijn Intrede-prediking, Kolos- sensen 1 vers 28: „Denwelken wij verkondigen, vermanende een iegelijk mens, en lerende een iegelijlï mens in alle wijsheid, opdat wij zouden een iegelijk mens volmaakt stellen in Christus Jezus", In zijn prediking be zag ds. van Stuijvenberg de inhoud van de prediking des Woords, de wijze daarvan en het doel van de prediking. Ds. liet de gemeente zien hoe Paulus niet een gedachte Christus of een beeld van Hem maar Christus Zelf heeft ge predikt, zichzelf wegdenkend en Hem in het middelpunt stellende „De Heere heeft ons hart overgebogen om naar u over te komen, de Heere heeft nog werk aan ons. Hij laat die Enige Naam nóg verkondigen", bood ds. akn, bena drukkend dat de eeuwige vrijheid die nog verkregen kan worden slechts door de kruisverdienste kon. worden open gesteld. „Hij heeft zo verklaarde ds.. I de schouders van nietige mensen de taak gelegd Zijn rijkdom en zaligheid te verkondigen; Hij schenke ons uit gena de die rijkdom in onze harten te ver heerlijken". In zijn tweede gedachte bezag ds. hoe Palus niet als een marktventer langs de straten ging om Hem aan t.", bieden, maar hoe hij met ernst, nadruk en waardigheid 'van Hem getuigde. Ds. wees erop dat het verkondigen zowel een vermanen als een leren inhoudt. Vermanend, bestraffend en vertroos tend, van Christuswege biddend zich met God te laten verzoenen en met Evangelische bewogenheid achter de schapen aan te lopen. Vermanend, de ongeregelden en de oppervlakkigen, de eigengerechtigden en de zelfgenoegza- men opdat zij tot inkeer kornen en tot Hem hun toevlucht zoeken. Ds. besefte in volle enist dat de voor ganger onderwijs van Boven nodig heett om de gemeente te kunnen leren. Hij hoopte dat er in de gemeente een honger en een dorst gevonden wordt en dat er onder jong en oud veel gebed zal zijn. Gebed ook voor de Dienaar des Woords die tot op deze dag geboden wordt heen te gaan en alle volken te onderwijzen. „Wie is tot deze dingen in staat?" vroeg ds. zich af, biddend om de gave der vrijmoedigheid Wet en Evan gelie te prediken en om getrouwma- Kende genade. „Het kan ook in het le ven van Gods knechten soms dood en dor zijn, waarom ook hij het nodig heeft om uit de heilsfontein bediend te Worden. Moge Zijn kracht in onze zwakheid volbracht worden", hoopte ds. wetend dat de Heere eenmaal het bloed van de gemeente van zijn hand zal eisen. pe verbreiding van de ere des Heeren tot heil van onsterfelijke zielen noemde f- m zijn derde gedachte het doel van ^e prediking. „Opdat wij zouden een egelijk mens volmaakt stellen in Chris- ws Jezus", las ds. uit de tekst, waarbij erop wees dat een gevallen Adams- jmd nooit in zichzelf de volmaaktheid 'ai kunnen krijgen, zelfs niet als hij zo- /«i m de wereld als in zijn godsdienst bezig IS zichzelf te perfectioneren. Bui- n de Enige geopenbaarde weg geen ™imaaktheid, maar alléén in Christus Jezus. „Daar waar Hij de onvolmaakt heid van de mens openbaart daar wordt een jagen gevonden om in Hem vol maakt te zijn, door Zijn toepassende ge nade". „Hij Die in de plaats is gaan staan van Zijn schuldige volk is het die uit hen vruchten doet voortkomen om in Christus volmaakt gesteld te worden. De oude mens moet gekruisigd worden en sterven, opdat de nieuwe mens uit Hem moge opstaan", verkondigde ds. „De .Heere geve uit vrije genade dat in uw midden die rijke inhoud mag wor den uitgedragen, Gode verheerlijkend en zielen-zaligend. Hij doet ons ervaren dat Hij de getrouwe Rotssteen is en blijft SUPER 8 l per stuk 16,95 SINGLE 8 S 3 stuks 45,—. studio - color MIDDELHARNIS Ds. Th. van Stuijvenberg Nadat na de prediking gezongen was Ps. 145 6 hield ds. van Stuijvenberg een toespraak waarin hij velen betrok. Hij dankte allereerst zijn bevestiger ds. P. Blok van Dirksland voor de manier waarop hij hem in de middagdienst met een prediking over Jesaja 32 2 beves tigd had, erop wijzend af te zien van de dienaar en' heenwijzend naar de grote Ambtsdrager in de hemel. Ds. hoopte sa men met ds. Blok nog vele jaren Hem in bet middelpunt te plaatsen. Ds. van Stuijvenberg richtte zich ook tot het college van B. en W., hen erop wijzend dat er zegen verwacht mag worden wanneer naar Gods Woord en Wet gehandeld wordt. Zijn gemeente riep ds. op de middelen der genade niet te versmaden en in getrouwheid op te komen en ds. hoopte dat er vanuit de gemeerite veel gebed voor hem zal zijn. Ook sprak hij de catechisanten, de ver enigingen en kerkeraad toe, vervolgens ook .de aannemers dankend voor het tijdig gereed maken van de pastorie, voorts de koster, organist, schoolhoofden en de kerkeraad van zijn vroegere ge meente Roterdam-Zuidwijk met een goed woord bedenkend. Ds. verklaarde ook blij te zijn met de aanwezigheid van afgevaardigden van overige plaat selijke kerken. Hij hoopte met hen op een goede verstandhouding: „Mogen wij op hetzelfde aambeeld slaan opdat er in uw gemeenten en in de onze veel paarlen gehecht worden aan Zijn Mid- delaarskroon". Ds. P. Blok Ds. P. Blok sprak daarop een kort welkomstwoord namens Classis'en Par ticuliere Synode. Hij verklaarde zijn college ds. van Stuijvenberg in de mid dagdienst met liefde te hebben beves tigd, temeer ook waar hij eraan her innerde dat zijn broer wijlen ds. M. Blok en de vader van ds. v. Stuijvenberg, wijlen ds. A. van Stuijvenberg harte- vrieriden zijn geweest. Ds. Blok ver klaarde verheugd te zijn dat ds. van Stuijvenberg een deel van het werk in de Classis gaat overnemen wat door ds. Blok veertien jaar lang geheel alleen is behartigd, al is het alles maar ten de le geweest. Spr. eindigde met te wijzen op de inhoud van het Hogepriesterlijk gebed waarin Christus van Zich kon zeggen: ,,Ik heb voleindigd het werk dat Gij mij gegeven hebt te doen," be sluitend met de hartelijke wens dat ds. van Stuijvenberg de gemeente met gro te liefde zal mogen dienen. Ds. J. Maasland, Herv. predikant hoopte dat zijn nieuwe collega, wie hij namens het convent van kerken wel kom heette zich door de Koning der Kerk aan zijn gemaente verbonden mag weten en dat zijn roeping door Zijn zegen bevestigd zal worden. Ds. Maasland verklaarde dat het convent van kerken uit de nood geboren is om dat de rumoerige tijd die thans wordt beleefd het niet toelaat alleen in eigen kerk te blijven. „Er is aldus ds. Maasland voor de kerken van de Gerei belijdenis op veel fronten strijd te voeren: „het gaat ons in wezen om .dezelfde prediking, om dezelfde Hoop der heerlijkheid, het zal ons als ware dienaren van het Woord de grootste vreugde zijn wanneer de duivel zijn prooi ontnomen wordt, dat is de voor naamste band die ons samenbindt". Ds. Maasland deed dan ook een dringend beroep op ds. van Stuijvenberg en zijn kerkeraad zich niet van het convent van kerken afzijdig te houden en elkaar rond Schrift en Belijdenis te ontmoeten. Nadat ouderling Verwijs uit Rotter- I dam gesproken had en ds. van Stuijven berg een zegenrijke arbeid had toege wenst was het woord aan ouderling G. J. Koppelaar: „God heeft u een andere gemeente toegewezen, andere mensen en' toch géén andere mensen, omdat we allen van één lap gescheurd zijn. We doen niet goed, we zijn hatelijk en elkander ha tende", moest dhr. Koppelaar ook van de gemeente zeggen. Hij hoopte dat God nochtans beslag zal leggen in het midden van de gemeente en dat er on derlinge liefde gevonden zal worden'. Spr. hoopte dat God de nood van de ge meente op dominee's ziel zal binden. „Wij waren soms wat moedeloos", ver klaarde dhr. Koppelaar uit de vacante periode die vanaf 1967 heeft geduurd; „maar God heeft nu uitkomst geschon ken. Mogen er velen van dood levend gemaakt worden." Ouderling Koppelaar sprak ook een hartelijk woord van wel- j kom tot mevr. van Stuijvenberg en tot de kinderen uit het gezin. De gemeente vroeg hij haar nieuwe predikant om zijn ambt te eren en hem als mens te verdragen en hem op te dragen aan Gods genadetroon. Op verzoek van dhr. Koppelaar zong de gemeente daarop haar nieuwe dienaar staande Ps. 115 6 toe, waarna de dienst met een kort dankwoord door ds. van Stuijvenberg en het uitspreken van de zegen werd be sloten. OUDE TONGE MOLENDIJK 67 - 69 TELEFOON (01874) 605 Elk jaar organiseert de Hervormde Bond voor Inwendige Zending op Ge reformeerde Grondslag (IZB), samen met de redaktie van het evangelisatie blad ECHO, een kontaktdag voor evan gelisatiemedewerkers. Dit jaar zal de ze gehouden worden op 1 september a.s. te Amersfoort, in de Adventkerk, Ringweg Kruiskamp 74, van 10.00 tot 14.30 uur. Ds. C. den Boer uit Wageningen zal spreken over het benaderen van men sen' in het evangelisatiewerk. Aan de hand van het gehouden referaat zal er ruimschoots gelegenheid zijn voor dis- kussie. Nadere informatie en gelegenheid tot aanmelding bij het bureau van de IZB, Joh. van Oldenbarneveltlaan 10, Amers foort, tel. 03490-11949. Wat we in ons dlnsdagnunimer over de gladiolententoonstelling „Belta-Flo- ra" te Middelharnis schreven is helaas maar ten dele waar gebleken. Niet dat we de geëxposeerde bloemenweelde j hadden overschat of de presentatie van Jiet bedrijfsleven te hoog hadden ge waardeerd, dat alles heeft de verwach tingen opnieuw overtroffen, maar hele maal mis waren we met het vermelden van de openingstijd Niet donderdag zoals we schreven, maar woensdagmid dag al gingen de deuren van de ten toonstellingshallen open Hoe het ook zij, voorzitter Aai de Wit kon voor de opening een uitgebreid ge zelschap welkom heten, inzonderheid de Australische Ambassadeur in ons land, dr. Thomson en burgemeester en me vrouw van Es van Middelhai-nis. Zó vol bewondering voor het werk van de ar rangeurs Veldhuis en Grootenboer en voor de spontane deelname van veel te lers was dhr. de Wit dat dat hem deed geloven dat de tentoonstelling zelfs op een internationaal niveau kan worden gebracht. Niet zonder trots wees dhr, de Wit op een jaarlijkse export van 980 milj. gladiolen waarvoor Australië - dit aan het adres van de ambassadeur haar grenzen nog gesloten houdt i.v.m. de aanwezige virussen. De Australische Ambassadeur was er niet minder welkom om. Zijn aanwezig heid hield verband met de schenking in 1953 van het soc. cultureel centrum „het Diekhuus" welk centrum een groot aan deel heeft in de organisatie van de fes tiviteiten. Burgemeester van Es heette mr. Thomson dan ook bijzonder harte lijk welkom. In het Engels vertelde dhr. van Es een en ander over het eiland en haar nog gehandhaafde schoonheid on danks de ligging dichtbij het Rotter damse haven- en industriegebied. Graag onderschreef de burgemeester dan ook het streven een van de flak- keese producten, de prachtige gladiool meer bekendheid te geven: „het is al een bijzonder oude bloem die al ge bruikt werd voor de erebogen waaron der de Romeinse triomfators Rome bin nen reden", wist dhr. van Es, daaraan de wens verbindend dat er in vele lan den festiviteiten zullen worden gehou den waar de kleurige gladiolen hun schoonheid uit zullen stralen. Waarde ring had de burgemeester ook voor het commerciële gedeelte van de expositie waar de zakenmensen hun artikelen in verscheidenheid presenteren, en hij be- ■Vreugde bij de Fam. de Wit over de behaalde waardering. sloot dan ook met de wens- dat het be zoekersaantal dat van vorig jaar, toen er tienduizend kwamen, verre zal over treffen. Geschenk. Namens het Diekhuus werd daarop gesproken door dhr. Broeksema die een uiteenzetting gaf van het doel en het streven van het door hem geleide cen trum. „Dat is aldus dhr. Broeksema niet alleen het houden van clubs maar ook het samen opbouwen van een gemeenschap waarbij elke groep haar eigen zelfstandigheid mag en kan be houden. Een vriendelijke geste was de daarop volgende aanbieding aan de ambassadeur van een reproductie van de kaart van Zeeland anno 1605. Bewondering. Ambassadeur Thomson maakte in een kort dankwoord geenszins een geheim van zijn bewondering voor het Neder landse volk dat na de ramp van 1953 zo moedig aan het herstel begon. In 1957, bij zijn komst naar Nederland had dhr. Thomson nog de pijnlijke herinnerin gen aan die dagen mee-ervaren maar nu is het geschiedenis geworden. In zijn dankwoord getuigde hij van een warme vriendschap met het Nederlandse volk dat haar reputatie als beheersers van het water wereldwijd heeft uitgedragen waardoor Nederland bekend staat als het land dat sneller groeit dan haar in wonertal De expositie. De genodigden werden daarna over de expositie rondgeleid. We mogen het iedereen aanbevelen. In de hal is een enorme kleurenpracht te zien, bijeen gebracht door Flakkeese telers en col lega's elders uit het land. Een unieke tentoonstelling die door geen liefhebber mag worden gemist OOSTDIJK 53 61 OOLTGENSPLAAT De nog maar nauwelijks één jaar oude Burgemeester W. M. v. d. Harst- Drumband mag niet klagen over ge brek aan belangstelling. In de korte tijd dat deze drumband uit de grond is gestampt is er na het eerste open baar optreden in eigen gemeente een grote hoeveelheid aanvragen bij'het be stuur binnen gekomen uit diverse ge meenten op het eiland, daarbuiten en zelfs uit het buitenland. Helaas kan aan alle aanvragen voor het optreden niet worden voldaan. Ook moest een verzoek uit Frankrijk wor den afgewezen, daar het anders voor de jongelui te druk zou worden. Ook is er veel belangstelling van de jeugd uit Ooltgensplaat om als lid toe te tre den. De bestaande groep van 50 jon gens en meisjes is met de aspiranten een club geworden van 80 man sterk. Uiteraard moeten voor deze 30 leden (de „mini'tjes") nog uniformen' en an dere materialen ivorden aangeschaft en vergen de repetities nog enige tijdvoor een gelijk niveau met de club van 50. De instructeur, de heer P. Baalemans en het bestuur doen hun best om er één grote groep van te maken. Een en an der heeft echter z'n tijd nodig. De medewerking die de drumband de laatste weken heeft verleend, was nog al variërend. Te Dirksland werd opge treden inverband met de aktle voor het zwembad. Als tegenprestatie kwam D.E.S. '67 uit Dirksland spelen' tegen O.F.B, uit De Plaat. De opbrengst was ten bate van de drumband 413. Vanzelf trad de drumband deze middag als gastvrouwe op. Te Middelharnis werd een show gegeven op uitnodiging van de Lionsclub Flakkee. Zaterdag j.l. werd meegelopen in het Rijnsburgse Bloemencorso. Hierbij was de drumband ingedeeld in het parcours te Leiden. Tijdens de rondgang door de ze stad oogstte men veel succes. De andere mee-marcherende drumbands waren niet zo groot en waren ingedeeld bij muziekcorpsen en majoretten. De Plaatse Drumband was de enige die geheel alleen optrad. Een talrijk ap plaus, was mede voor hun schitterende uniformen, niet van de lucht. Tot slot kan nog worden gemeld dat na Dinteloord heden vrijdagmorgen, za terdag een bezoek aan de Delta Flora te Middelharnis zal worden gebracht. Men zal daar ook het bloemencorso op vrolijken.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1