i Ouddorp heeft een briljanten echtpaar Flakkeese invasie op terreinen en in gebouwen van „Hernesseroord" Piet van Mimwegen werd 's pachts bekogeld en aangereden IMJan ernstig door stier gewond Zomeravond- concert Volleybal I5e jaargang Vrijdag 15 juni 1973 No. 4195 CHR. STRBBKBLAD OP GEÏRBFORMEEKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond 3.% I I 15 09 75 10 I BEZOEKT ONZE Automobieleii-verkoophal i OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS I LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 Beroep aangenomen ^rt^t^'' BEDDEN Normale maat, of langer, of korter, of breder, of smaller. Wij maken het voor U in orde. Oudste inwoner van Flakkee overleders Drinkwatermy besluit in principe tot fusie met W.IVi.Z. VOOB MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Middelharnis Zondagsdienst artsen Nieuwe directeur huishoudschool POSTBOX 8 - MIDDELHAKNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 i— Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per nun. By contract speciaal tariet u I.. S. V. 2l!, Joh- 8. uim lie' 'i'. heeft Vos be' egelma- ruggekO' jjven te t;n eerste ?CC. Hij de vol- ag moet de score nr. 2. erkingen Hét nieuwe „Hernesseroord", de in richting voor geestelijk hulpbehoeven den heeft woensdagmiddag en -avond een ware invasie beleefd. Zeker 2500 mensen bleken toen gevolg te hebben gegeven aan de uitnodiging de com plexen te komen bezichtigen tijdens de gehouden „Open dag". De directie was door die enorme belangstelling ener zijds met verbazing geslagen maar an derzijds bijzonder verheugd omdat riakkee dat aanvankelijk wat gereser veerd tegenover de komst van de Inrich ting had gestaan nu zo spontaan ten to nele verscheen. Dat had overigens die consequentie dat de voorgenomen toelicliting aan de bezoekers in het honderd liep en meer deren hebben het dan ook zonder die voorlichting moeten stellen, hoezeer de „voorlichters" zich ook hebben uitge sloofd, op een invasie waren ze niet be rekend. Buiten moesten de auto's, vele honderden achter elkaar, bumper aan Honderden mensen wriemelden tussen de verschillende complexen. bumper aansluiten zodat zich langs de paden één lange metalen slinger vorm de die zich tot ver buiten de poort uit strekte. Hernesseroord had overduide lijk bezoek Indrukken. Flakkee deed er uiteraard ook zijn indrukken op, als kleine mensjes wan delend tussen de hoog oprijzende ge bouwen of rondkijkend in de pavil joenen, de centrale ruimten als het per- soneelsrestaurant, de imposante keuken en met grote interesse in de zus terkamers. „Open huis" werd door de directie van Hernesseroord" letterlijk opgevat en iedereen mocht overal een kijkje nemen en vragen stellen aan de personeelsleden die ze op hun tocht ont moetten. Er was een éénrichtingsroute iiiiii Met zijn gekneusde rechterenkel in het verband zit Piet van Nimwcgen zich suf te prakkiseren wie het hem gelapt heeft wat hem in de nacht van zondag "P maandag is overkomen. Hij werd achtereenvolgens met stenen bekogeld terwijl hij vredig in ztjn bootje zat te vissen bij het Dirkslandse Sas en een waal op de wal werd hij door een Mer cedes personenwagen aangereden, van- Mar die gekwetste enkel. Dat hebben je hem weliswaar gelapt maar ze heb- wn hem niet bang gemaakt, nu niet en nooit niet Piet, concierge aan het Diekhuus, wil Mar liever niet veel over zijn nachte lijke belevenis vertellen, temeer omdat "e politie hem dat heeft verzocht. Toch Wil hij er wel wat over kwijt, welnu...: „ik zat samen met broer Frans It') in onze boot te vissen, het was 's "achts kwart over één, toen er een auto "Werde, maar daar zochten we niks ^™ter, dat gebeurt wel meer. De wagen ™pte maar ook dat vonden we ge- Woo'a. Ongewoon werd het toen ons de "rokken beton om de oren vlogen", ver- öhr. van Nimwegen. ;.Maar dan moet je me kennen", gaat "'^J^r-ier, dan probeer ik niet zo ver ^gelijk Weg te komen maar dan ga ik °P af om zo iemand naar het waar om te vragen en hem desnoods een flink Mk op z'n faiig .j-g gg^gn. Dus wij naar «kant en zij maar gooien. Ik de kant kL^? ^ij de Mercedes in, ze startten, eerden en kwamen recht op me af. Ik ™7 over de motorkap, klapte met m'n «t tegen de wagen die toen zo'n vijftig "™''^tei' per uur reed. Ze verdwenen, waer verlichting, in de richting Dirks- w vertelt dhr. van Nimwegen. Zijn "er kwam hem daar woedend, gewa- o met een stuk ijzer te ers waren verdwenen. dade be'pn maar wist waar het om sonnen was dan wist ik wel waar ik zoeken moest", zegt dhr. van Nim- >=en, maar even later onthult hij dat hij het voor gSVo toch wel zeker weet. Hij moet dan teruggaan naar de periode dat hij jachtopziener was en meermalen een stroper in het nekvel greep. Piet weet niet of een van hen op v/raakoefe- ning is geweest of dat het vissers zijn geweest die er stiekem hadden willen vissen terwijl hij het viswater gepacht heeft. Toch gelooft hij niet zo in dat eerste of hij moest ziijh zó sterk in de mens vergissen: „Ik Heb mijn taak als jachtcpziener altijd sportief opgevat", vertelt hij verder: „tegen de stropers zei ik altijd: „jullie proberen uit mijn vin gers te blijven en ik zal proberen jullie te pakken!" Naar Piets indruk is het spel altijd sportief gespeeld maar na het voorval van zondagnacht is hij toch weer aan het denken geslagen: „Gelukkig ben ik nooit bang geweest en ik zal het ook nooit worden. Ik zal er zeker niet voor thuisblijven maar ik kan goed onthouden. Voortaan zal ik er rekening mee moeten houden dat zoiets gebeuren kan, zo maar zonder aanlei ding in het hartje van de nacht. Niet dat ik een wapen mee zal nemen, dat mag niet eens, maar ik zal me wel red den als het nog eens gebeurt..." neemt hij zich stellig voor. De politie te Middelharnis (tel. 01870- 2444) zal graag tips ontvangen die kun nen leiden tot het opsporen van de Mer cedes. De wagen was van een oud mo del en heeft ronde koplampen, waar schijnlijk is de rechterzijde van de mo torkap beschadigd. STAD AAN 'T HARINGVLIET Ds. Th. Weerstra, Gereformeerd predi kant alhier, heeft na voor het toeroep naar Joure te hebben bedankt dat naar 't Harde aangenomen. Geslaagd: Onze vroegere dorpsgenoot dhr. J. van Gurp, thans wonend te Woerden, is geslaagd voor het B-diplo ma bij de recherche te Utrecht. ingesteld om te voorkomen dat men el kaar in de weg zou lopen al gebeurde dat hier en daar door de enorme toeloop toch wel. Enkele bezoekers hebben ons hun in drukken weergegeven. Zonder uitzon dering bleek iedereen geïmponeerd door de grootte van het complex. „Het kan voor deze mensen nooit goed genoeg worden opgezet", vingen we van een van hen op en daar zal ieder het mee eens geweest zijn. Meerderen vonden het complex wat kaaltjes, men had het wel gezelliger, wat „warmer" en wat huise lijker verwacht. Op die momenten was het jammer dat de voorlichting niet op timaal kon zijn want dan had deze men sen verteld kunnen worden dat aan die aankleding wel gedacht wordt maar dat het zover nog niet is kunnen komen. Dan had ook verteld kunnen worden dat „Hernesseroord" straks door een park van groen omgeven zal zijn waarxioor het complex, nu nog ontsierd door stel lingen en keten een heel wat vriende lijker aanzien krijgt. Flakkee toonde zich zonder uitizonde- ring verwonderd over de grootte van het complex, ook wel over de ,aanwezig- heid ervan. Flaltkee was er derhalve blij mee, erop vertrouwend dat het met die aankleding best nog in orde komt HERKINGEN Zondagmorgen omstreeks 9 uur is de veehouder Dirk Struyk E.zn. uit Her kingen ernstig door een stier verwond. Dhr. Struyk was zondagmorgen naar de gorzen gegaan waar hij ontdekte dat uit een naastgelegen wei een kalfje naar zijn wei was overgekomen. Hij bracht het kalf terug en was bezig het gat in de afrastering te dichten toen hij van achter door de stier werd aangevallen. Aanvankelijk daoht dhr. Struijk nog dat de stier dat spelenderwijs deed, om dat het dier dat al een jaar in het be zit van dhr. Struijk is zich nooit eerder agressief had gedragen. Nu bleek het ec^hter ernst, de stier nam dhr. Struijk op de horens en drukte hem steeds ho ger in de 2Vz meter hoge afrastering. Tenslotte kon dhr. Struijk gewond als hij was er overheen komen en dat betekende zijn redding. Hij zag nog kans per fiets de 3 km afstand naar huis af te leggen. Daar werd direct de dokter gebeld die hem naar het zieken huis over liet brengen. Ca. een uur lang werden daar hechtingen aangebracht in rug en zitvlak. Op de afrastering van de wei is nu een bord gehangen waar op voor de stier wordt gewaarschuwd. „Oppassen voor de stier, groot gevaar", staat erop; dhr. Struijk heeft dat aan den lijve ervaren. .C OUDE TONGE MOLENDIJK 67 - 69 TELEFOON (01874) 605 OOSTDIJK 53 - 61 SOMMELSDIJK J.l. maandag, tweede Pinksterdag is in het Rusthuis „de Goede Ree" te Sommelsdijk, Plakkees oudste inwoner overleden. De overledene, dhr. Jan Cor nells Troost werd ruim 103 jaar. Hij was weduwnaar sinds 1932 en woonde sinds 1962 in het rusthuis. Hij was Sommelsdijker van geboorte. Reeds geruime tijd heeft liet bestuur van de „Stichting de Drinkwaterleiding Goeree en Overflakkee" zich verdiept in de toekomstige positie van het be drijf. Aanleiding daartoe vormden de thans geldende en in de toekomst te verwach ten eisen, gesteld aan een waterleiding bedrijf, alsmede de kwalitatieve vraag stukken, verband houdende met de uit breiding van de produktie zoals de in filtratie van oppervlaktewater uit het Haringvliet. Na afweging van alle om standigheden heeft het algemeen be stuur der stichting op 8 juni 1973 in principe besloten tot fusie met de N.V. Watermaatschappij Zeeland", met welke maatschappij reeds enige tijd nauw wordt samengewerkt. „Het principe-besluit betekent niet, dat alle vragen zijn beantwoord. Diep gaand onderzoek van tal van onderdelen is nodig voordat een einduitspraak kan volgen. Deze einduitspraak ligt niet al leen bij het algemeen bestuur van de stichting, maar ook bij de raden van de gemeenten op Goeree-Overflakkee, als mede bij de bestuurlijke organen van de N.V. Watermaatschappij „Zeeland", aldus het uitgegeven persbulletin. Van zaterdag 16 juni tot maandag 18 juni 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. C. v. d. Wulp, te). 2710 te Sommelsdijk. Deze is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Voorstraat 13 te Dirksland, telef. (01877) 1227. Nieuwe Tonge - Stad aan 't Haringvliet - Oostflakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur hebben dienst dokter G. C. A. M. v. Hattem te Oude- Tonge, tel. (01874) 259 en dokter E. Bou- man te Stad aan 't Haringvliet, tel. (01871) 269. ZONDAGDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Wolthers te Ouddorp van 11.00 - 11.30 uur. DIENST WIJKVEKPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. A. H. Stolk, tel. (01877) 1500 b.g.g. 1767. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. van Wijk te Oude Tonge, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wil-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. (01873) 577. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Bergsma te Zierikzee, telef. (01110) 2180. Sinds Tweede Pinksterdag heeft Ouddorp een briljanten echtpaar. Op die dag nJ. waren dhr. en mevr. Johannes Klepper (88) en Krijnïtje Klepper-Grin- wis (86), wonend aan de Oudelandseweg 65 jaar getrouwd en dat heugelijke feit is uiteraard! niet ongemerkt voor bij gegaan. „De dominee met zijn vrouw, de dok ter met mevrouw en de burgemeester zijn allemaal geweest" vertelt mevr. Klepper die al dat bezoek erg op prijs heeft gesteld. Ze kan, zoals ze zegt geen stap meer verzetten en haar gedachten laten haar wel eens in de steek maar van de feestdag is ze nog niets vergeten: „de burgemeester is een vriendelijke en gezellige man", herinnert ze zich van burgemeester van Velzen. Met „de dok ter" wordt nog steeds dokter Ruizeveld bedoeld: „die is altijd zo groot geweest hier", zegt dhr. Klepper vol waardering over de gewezen arts. „De nieuwe dok ters vallen toch ook wel m.ee", heeft mevr. Klepper al ervaren: „als er over geklaagd wordt dan, ligt dat niet altijd aan de dokter" is haar opvatting. Het huwelijk van het briljanten echt paar is gelukkig geweest en nog dage lijks verdiept zich dat geluk. De kinde- ren, 4 jongens en 2 meisjes omringen hun ouders met liefde en zorg en zonder dochter Grietje, die niet gehuwd is en bij haar ouders woont, zou het al hele maal niet gaan. Moeder Klepper is er wat dankbaar voor; ,,m'n rechterhand", noemt ze haar. We mogen van dhr. Klepper geen lang verhaal verwachten, hij is niet zo'n prater laat hij weten. Zijn verhaal is dan ook kort: altijd hard gewerkt, voor een ander en later, op de „Ouwe Stee" voor zichzelf en altijd een gelukkig ge zinsleven gehad. Hij heeft al doende Ouddorp zien veranderen van het heel rustige plaatsje tot de toeristenplaats die het nu is. Vanachter de ramen ziet hij daar dagelijks de drukte van: „het staat hier geen moment stil, dat begint al vrijdagsavonds en dan houdt het het hele week-end niet meer op". Het briljanten echtpaar, het zijn twee gelukkige en gezellige mensen met wie het goed een poosje praten is. Over zich zelf, over de 22 kleinkinderen en over de 11 achterkleinkinderen. Over de vreugden van het leven maar ook over de ernst daarvan. Ook dat laatste is hen niet onbekend. Zij weten Wie de dank toekomt, de dank voor een lang en een gelukkig huwelijksleven SOMMELSDIJK Wanneer de huidige directeur van de huishoudschool „de Molenwiek" binnen kort naar Assen vertrekt zal zijn op volger al gereed staan om zijn werk over te nemen. Dezer dagen is de be noeming tot directeur bekend geworden van de heer H. J. Oosterloo te Middel harnis. Dhr. Oosterloo is momenteel le raar aan de Rijks Scholengemeenschap te Middelharnis. "A- Koor Sursum Cordai •k Zeeuws Koperensemble Organist Stoffel Gunst Op zaterdag 16 juni a.s. organiseert de stichting kerkconcerten Goeree en Overflakkee een zomeravondconcert in de Grote Kerk te Middelharnis. PROGRAMMA: Het grootste gedeelte van het pro- gra'mma bestaat uit muziek van rond 1700; voor koperensemtole van de com ponisten Johann Pezelius, Gottfried Reiche en Moritz Landgraf-v. Hessen, voor orgelsolo een koraalvoorspel van Dietrich Buxtehude en de grote prelu dium en fuga in Es dur van Joh. Seb. Bach. Het koor zingt o.a. 2 werken van Heinrich Schütz, t.w. „Cantate Domino canticum novum" en „Jauchzet dem Herren alle Welt" (ps. 100). Het laatstgenoemde werk is dubbel- korig, het grote koor wordt gezongen, het kleine koor wordt gespeeld door 4 koperblazers. Eveneens voor blazers en koor worden 4 oude koraalzettingen uitgevoerd. Het concert vangt aan met 3 compo sities uit deze eeuw. Voor 3 trompetten hoort U enige werken die in 1965 ge componeerd zijn door Ernst Paul. De or ganist Stoffel 'Gunst vertolkt daarna „Choral" van 'Jehan Alain (1911-1940). Daarna hoort U de pinkstercantate „Nun bitten wir den 'heiligen Geist" die Jan Bender in 1963 componeerde voor koor en 6 koperblazers. MEDEWERKENDEN: Het Chr. Gem. Koor Sursum Corda is gevestigd te Middelharnis en staat sedert 1969 onder leiding van Jan van Dijk. Het koor bestaat merendeels uit jonge leden en streeft naar het uitvoe ren van goede kerkmuziek, bijv. ora toria en cantates van Handel en Baoh en zoals nu werken van Heinrich Schütz Het Zeeuws Koperensemble is gefor meerd door Paul C. v. Belzen, docent koperen blaasinstrumenten en directeur van de afdeling de Bevelanden van de Zeeuwse muziekschool, het bestaat uit leerlingen van dit instituut. Ditmaal werken mee 4 trompettisten, een alt hoorn en een bariton. De organist Stof fel Gust komt uit Goes. Hij studeerde aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag bij Adriaan Engels alwaar hij in december 1971 het solisten-diploma behaalde. Getuige het programma is er voor liefhebbers van zowel vocale-, orgel- en blaasmuziek veel te genieten. De pro gramma's, voorzien van tekst en verta ling zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij muziekhandel Bernard en boekhan del Ariese en bij de koorleden. Het concert begint om 8 uur, de toegangs prijs is voor volwassenen 3,en voor scholieren 2, Competitieoverzicht Intermezzo dames Het volleybalseizoen 1972/1973 is ten einde en erop terugblikkend mag ge steld worden dat het voor Intermezzo geen ongunstig seizoen geweest is. Door de hoogste teams werden enkele be langrijke promoties gemaakt, terwijl enkele lagere teams hun positie niet wisten te handhaven. Bij de dames waren de verwachtingen aanvankelijk erg hoog gespannen. Na uitstekende prestaties op toernooien en in de eerste twee bekerrondes, waarin met 3-1 van 2e divisieploeg Ekspalvo gewonnen werd, kreeg Intermezzo in het begin van de competitie te kampen met een duidelijke terugslag. Uit de eerste vijf wedstrijden werden slechts twee punten behaald en de een heid in de voordien zo succesvolle ploeg was nog ver te zoeken. Het herstel kwam echter op tijd en Intermezzo ont wikkelde zich een ploeg, die in de pro motieklasse best mee kan. Door de zwa re degradatieregeling, waarbij tenmin ste vier van de twaalf ploegen moesten degraderen bleef de positie van Inter mezzo wankel. Na toijna acht jaar verliet trainer- coach Henk Bisschop Flakkee en ook Intermezzo. Hierdoor moest voor de In termezzo-dames een nieuwe trainer- coach gevonden worden. Duik Visser, aanvoerder van het Ie herenteam van Intermezzo nam deze taak op zich. Door de laatste twee wedstrijden te winnen stelde Intermezzo zich veilig. Het nes telde zich samen met Compri/Delta op een gedeelde 6e plaats. Op de toernooien die volgden, was de Ie plaats op het internationale toernooi van CVV te Capelle a.d. IJssel het op vallendste wapenfeit. De Intermezzo-dames 2 kunnen terug zien op een spannend verlopen en ge slaagd seizoen, dat bekroond werd met een 2e plaats in de 2e klasse D en pro motie naar de Ie klasse. De krachtsver schillen in deze klasse waren niet groot, waardoor de spanning tot de laatste wedstrijd erin bleef. Intermezzo 3 en 4 wisten hun posities in de 2e klasse niet te handhaven. Beide teams degraderen naar de 3e klasse. EINDSTANDEN: Promotieklasse: Lekkerkerk 22—40 Spirit 22—36 Spivo 22—32 Flits 22—28 Smash 22—28 Intermezzo 22—22 Compriyo 22—22 Pendrecht 22—20 G. de L/RC 3 22—18 WHV 22— 8 Concordia 2 22— 6 Krimpen 22— 4 2e klasse D: Kangoeroes 2 20—33 Intermezzo 2 20—31 Pendrecht 4 20—30 VCD 20—27 Krimpen 2 20—24 - Set Up 2 20—22 G. de L/RC 6 20—13 CVV 20—12 Tenaco 2 20—12 Nervo 20—11 Volley 3 20— 3 Animo 2. 0— 0 AUTOPUZZELRIT L.J.C. Volgende week zaterdag 23 juni houdt de L.J.C, haar zomer-puzzelrit. De start vindt plaats vanaf 2 uur bij café J. V. d. Linde te Nieuwe Tonge, alwaar vanaf half twee kan worden in geschreven. Café V. d. Linden ligt aan de Paralelweg, het is het vroegere tram- café. De puzzelrit wordt gereden vol gens de reglementen van de K.N.A.C.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1