b Iniek op Flakkee: Gemeentebestuur Goedereede stimuleert eigen woningbezit van weenen Bejaarden uit Middelharnis - Sommelsdijk hadden prachtige reis ^-^nne^ rn Vrijdag 25 mei 1973 No. 4190 CHR. STREBEBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSL.A.G VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VerschiJTd tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ,75 .,98 1,35 1,99 de Zeer tot genoegen van een aantal woningzoekenden heeft burgemeester G. van Velzen uit Goedereede zijn oude hobby weer opgevat waarmee hij in zijn vorige gemeente St. Philipsland zo'n succes had. Die hobby, het stimuleren van het eigen woningbezit en het banen van de admini stratieve weg daarheen geeft hij nu ook in Goedereede gestalte in een streven de lange lijst van woningzoekenden tot een acceptabeler omvang terug te brengen: „Thans zijn het er nog 350 waaruit moge blijken dat de woningnood in onze gemeente zeker nog niet voorbij is", benadrukt dhr. Van Velzen. is: -k GEEFT UW PANDEN IN MEESTERHANDEN Bureau voor Onroerende Goederen MEESTER Laning 43 Nieuw-Beijerland Tel. 01869 -1524 VELDBLOEMPJES Ze kijken zo zorgeloos blij in het rond In velden, langs wegen, geplant in de grond Door Hem die hier alles Iaat groeien. De kleuren zijn vrolijk, innig en zacht Hij heeft aan de allerkleinsten gedacht Die daar zo nederig bloeien. Laag bij het water, tussen het riet Hij wees hun die plaats, vergeet ze niet Al staan ze daar diep in 't verborgen. Hij kleedt ze, siert ze kunstig en fijn Dat niets op de wereld zó heerlijk kan zijn. Zijn trouw is er iedere morgen. Zijn hand onderhoudt ze, ze werken niet. Hun stralende lach als een woordeloos lied Kan harten met vreugde verwarmen. Zijn ogen doorlopen het groenende land, Hij houdt heel Zijn schepping, zelfs 't kleinste in stand Hij draagt het vol teder erbarmen. De veldbloempjes brengen een boodschap van God, Een zonnige boodschap, geef leven en lot En alles wat hier u kan hind'ren. Toch zorgeloos blij in Mijn handen en weet Dat Ik die 't kleinste bloemetje kleedt. Elk ogenblik denk aan Mijn kind'ren. Lanerta. ik ik i^ i^ i^ i^ De gemeente kan zich wan neer de aanvrager aan een aantal voorwaarden voldoet garant stellen voor de betaling van rente en aflossing van aan te gane hy potheken, zelfs tot een bedrag van 95 van de stichtingskosten, ter wijl aan hen die nog geen 35 jaar zijn en aan een bepaalde inkomens- norm voldoen een renteloze lening van 2400,verstrekt kan wor den. KAMEELZADELS Eén van de vele nuttige voorwerpen in onze kado afdeling. DEN BOMMEL Jongeman enkele yren na ayto-ongeiiik overleden De 30-jarige ongehuwde jongeman Joh. J. de Graaf f uit Den Bommel is in de vroege woensdag morgen in een ziekenhuis te Roo sendaal overleden aan de brand wonden die hij had opgelopen toen hij 's nachts kwart voor één .met zijn personenwagen verongelukte. VOOR MOOIERE -^ bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Büddelharnis Zondagsdienst artsen modehuis dirksland tel: 396 I BEZOEKT ONZE Automobieleii-verkoophal I OOK OP VRIJDAGAVOND I GARAGE KNöPS - IVIIDDELHARNIS I LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 Ernstige brandwonden door explosie Orgelconcert in Oude Tonge IVIusicus J. van Dijk geslaagd POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4.B3 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. A^»«« Toen enige tijd geleden op een gehou den bijeenkomst een aantal woningzoe kenden bij elkaar was deed burge meester van Velzen daar de ervaring op die hij uit St.. Philipsland kende: heel wat mensen ambiëren het bezit van een eigen woning maar om admi nistratieve redenen kwamen ze er ge woon niet toe. De administratieve romp slomp wordt hen nu uit handen geno men en in Ouddorp zeiden, 10 en in Stellendam al 21 woningzoekenden graag Ja" op een panklaar bouwplan dat hen door het gemeentebestuur werd voor- geliouden. Intussen is de aannemers- tombinatie Troost en v. d. Nieuwen- (lijli in Ouddorp begonnen met de bouw ran een tiental dubbele bungalows aan de Hooge Pad om in de tweede helft van september in Stellendam de bouv»; van de daar verkochte woningen aan te pakken. De actie van burgemeester van Vel zen, in casu het gemeentebestuur is een reactie op de inhoud van het Streek plan Zuid Holland Zuid, in het kader waarvan G.S. geen medewerking meer zullen verlenen aan het projecteren van bestemmingsplannen t.b.v. forensen die van elders komen. Die boodschap deed het gemeenetebestuur besluiten de nog aanwezige bouwgrond optimaal en ten nutte van de eigen bevolking te beste den. Vandaar dat zij dan ook spreken over „sociale" woningbouw, waarvan zo leert de praktijk woningzoeken- De woningen die in Stellendam worden gebouwd zullen van dit type zijn. den met een gemiddeld inkomen kunnen profiteren. In Ouddorp werden de woningzoeken den uit Ouddorp aangeschreven en in Stellendam was dat het geval met de Stellendamse woningzoekenden. In Oud dorp kwam het gemeentebestuur met een plan voor de bouw van een aantal dubbele bungalows die, inclusief de grondprijs, 60.000,gaan kosten. In tien jaar tij ds zal in de vorm van een Rijkspremie 13.000,ontvangen wor den zodat een dergelijke bungalow zo'n 47.000,gaat kosten. Tien zijn er in aanbouw, twee zullen er nog volgen en wellicht later nog acht aan de Emma- weg. In Stellendam zal de meer coven- tionele woning worden gebouwd en ook al bedraagt de grondprijs daar 85, per vierkante meter behoefde de prijs van de woning niet hoger te worden dan tegen de zestigduizend gulden, op welke woningen een rijkspremie van 15000,zal worden ontvangen De maandelijkse lasten zullen in het eerste jaar zo'n 220,per maand be dragen en dat maakte het eigen woning bezit al heel aantrekkelijk. „We hopen op deze manier de wo ningnood zoveel mogelijk te lenigen" verklaart burgemeester van Velzen, te vreden over het goede onthaal van zijn ambities: „We zullen primair voor onze eigen bevolking naar een betaalbare woning streven. We zijn er nu mee be gonnen maar we zullen er zeker mee doorgaan!" neemt 'hij zich stellig voor, al weet hij zich aan het jaarlijkse con tingent van gepremieerde woningen ge bonden. OUDE TONGE MOLENDIJK 67-69 TELEFOON (01874) 605 OOSTDIJK 53 - 61 Dat ongeluk gebeurde, zonder aan wijsbare reden, op de Rijksweg ter hoog te van de Oudelandsedijk (aan het begin van de Hellegatdam). De V.W. 1600 T.L. raakte daar, ko mend uit de richting Haringvlietbrug met hoge snelheid van de weg en kwam links in de sloot terecht. Pas na dertig meter door de sloot te zijn ge schoven kwam de wagen tot stilstand. De motor vatte direct daarop vlam en zette de hele auto in de brand. De be stuurder lag toen hij werd gevonden, voor de auto, hij brandde als een fak kel. Het is niet duidelijk geworden of hij zelf nog uit de auto is kunnen ko men of dat hij er uit geslingerd is. De hulp die kort na het gebeurde ver scheen kwam helaas te laat. Het slacht offer v/as over het hele lichaam ern stig verbrand. Het was een Rotterdam se graanhandelaar die hem ontdekte. De graanhandelaar liet een Engelse za kenrelatie bij het slachtoffer achter om hulp te gaan halen. De man reed, door zijn onbekendheid ter plaatse, helemaal naar Willemstand. Anderen haalden dokters- en politiehulp in Den Bommel. Het slachtoffer was de hele dinsdag avond opgetrokken met zijn neef F. J. de Graaff, Samen waren ze in Oude Tonge geweest waarna ze elk in hun eigen auto naar Mijnsheerenland waren gereden. Daar zijn ze gekeerd en weer richting huis gegaan. Van zaterdag 26 mei tot maandag 28 mei 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 2090 te Mid-' delharnis. Deze is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig. Dirlisland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Voorstraat 13 te Dirksland, telef. (01877) 1227. Nieuwe Tonge - Stad laan 't Haringvliet - OostHakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur hebben dienst dokter G. J. Buth te Den Bommel, tel. (01871) 306 en dokter G. C. A. M. v. Hattem te Oude Tonge, tel. (01874) 259. ZONDAGSDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Wolthers te Ouddorp van 11.00 - 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan- dagnaorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J. Koppejan, tel, (01877) 1234 b.g.g. 1412. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heelt dienst zr. van Wijk te Oude Tonge, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - "Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. (01873) 577. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes te Middelharnis, tel. (01870) 2966. Zo'n honderdveertig bejaarden uit Middelharnis en Sommelsdijk zijn er woensdag een dagje uit geweest. Ze de den dat met het Comité van de N.C.V.B. met wie de meesten al eerdeif op reis waren geweest en met die goede herin nering in het geheugen stapten ze woensdagmorgen weer vrolijk aan boord van de R.T.M, salonboot Schou- wen-Duiveland met op de brug kapitein Jaap Jansen uit Middelharnis. „Jullie hoevenniks mee te brengen, alleen je goeie humeur en een opge wekt gezicht" had de NCVB presidente mej. den Boer tevoren gezegd en de be jaarden hadden dat goed begrepen en ze gaven zich graag over aan de goede zorgen van de dames van het comité. Een van de passagiers haalde, eenmaal varend, -de pen te voorschijn en zette zich aan het schrijven van een nauw keurig reisverslag: „-wat gezellig aan boord, het lijkt wel een 'bruiloft!" schreef ze neer nadat ze de lof van de koffie met verse tom poes en de daarop volgende consump ties met smaak bezongen had. De wal- lekant heeft haar kennelijk onder het genot van al die goede gaven onberoerd gelaten waarna ze om elf tiur aan de wal een bus bespeurt, waarin ze even later plaats zou nemen. De boot was n.l. via het Spui, de Oude Maas en de Nieuwe Waterweg naar Europoort gevaren waar in het Galland- kanaal werd afgemeerd. Vandaar gin gen de passagiers met een bus naar het Voorlichtings-centrum Eur-O-Rama waar een voortreffelijke maaltijd ge serveerd werd. Ook werd er een film over het ontstaan van het Europoort gebied vertoond en look daar hebben de oudjes van genoten, onwetend als ze waren van de gigantische prestatie die daar geleverd wordt om de reputatie van Rotterdam als grootste haven van de wereld waar te maken. Nadat er nog een kaartje naar huis was gestuurd werd weer ingestapt en ingescheept waarna richting huis werd afgevaren. Eerst werd nog een prachtige rond vaart gemaakt door een tankerhaven waarin de „Schouwen-Duiveland" als een note-dopje langs de mammoettan kers dobberde. Er werd gezwaaid naar een Rus en ietwat hartelijker nog naar een Griek en er werd geluisterd naar de tiltleg van dhr. Bakker van de R.T.M. Dhr. Bakker vond ook dat na de maaltijd de boot er heel wat harder aan moest trekken, maar dat weerhield de oudjes niet om in de na middag het lunchpakket met heerlijke belegde bolletjes aan te spreken: „de koffie helpt mee het naar bin nen te werken", lezen we verder in het reisverslag; „we kregen gelegenheid de Heere te danken voor deze milde ga ven", vertelt ze verder, en dat was ook 's middags in het restaurant gebeurd, waar mej. den Boer met Bijbellezing en gebed geopend had. Terwijl Middelharnis al in zicht kwam werden er aan boord nog wat vriendelijkheden uitgewisseld. De ka piteins kregen een extraatje, de dames van het comité die zich de hele dag zo snel ter been hadden getoond kregen een welverdiend presentje on mej. den Boer werd hartelijk bedankt voor haar aandeel in het slagen van de reis. Want geslaagd was het weer. Burge meester van Es die samen met mevr. van Es de bejaarden weer verwelkom de kon dat aan de gezichten zien. De hoogbejaarde heer Groen mocht mevr. van Es een prachtig boeket rode rozen aanbieden: „van 't hele spul hier zei hij bij de overhandiging waarna hij met welgevallen zag wat een prachtige combinatie hij tot stand had gebracht... Ook burg. van Es kreeg een presentje waarmee het eind van een geweldig fijne dag was aangebroken! ,,Tot de volgende keer", heeft ten slotte iedereen, iedereen toegewenst. MIDDELHARNIS De heer J. Driesse, werknemer op het landbouwbedrijf van de heer L. v. Nieuwenhuizen te Middelharnis is dins dagmorgen ernstig aan gezicht en han den gewond geraakt. Met een snijbrander zou hij een vat halveren om die als drinkbakken voor het vee te gebruiken. Het vat was van een schilder uit Middelharnis gekocht, het had een verdunnen bevat. Door de hitte van de brander is het vat, waar in nog een restant vloeistof of gas aan wezig moet zijn geweest, geëxplodeerd. Dhr. Driesse liep daarbij zware brand wonden aan gezicht en handen op. Zaterdagavond 26 mei kunt u (nader) kennismaken met een begaafd en ambi tieus musikus. Jan Kleinbussink, in een concert op het „Frobenius"-orgel van de Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge. Jan Kleinbussink behaalde verleden jaar de hoofdprijs op het Nationaal Im provisatieconcours te Bolsward, en heeft voor dit jaar een uitnodiging ge kregen ons land te vertegenwoordigen op het internationale orgelconcours te Haarlem, 3 t.m. 6 juli 1973. Het tijdstip van deze kennismaking is daarom wel bijzonder gunstig. Op het programma staan onder an dere de navolgende werken: Praeludium und Fuge in E-dur van Vincent Lübeck, vijf bewerkingen over het koraal „Komm, Heiliger Geist, Her- re Gott", waaronder Fantasia in organo pleno van Joh. iSeb. Bach, alsmede twee grote werken van Bach en Max Reger. De organist zal zelf een toelichting geven op de afzonderlijke werken. Jan Kleinbussink, geboren in 1946, studeerde aan de conservatoria te Zwol- MIDDELHARNIS De heer Jan van Dijk slaagde één dezer dagen aan het Rotterdamse Con servatorium voor het paedagogisch di ploma A piano; het theoretisch gedeel te had hij reeds op donderdag 3 mei j.l. met goed gevolg afgelegd. Thans is hij in het bezit van de paedagoglsche diploma's voor orgel en piano. Met zijn echtgenote, die in het bezit is van het diploma B-viool, eveneens van het Rotterdams Conservatorium, kunnen zij hun kennis overdragen aan enthousiaste leerlingen, die een zuiver geschoolde opleiding wensen. Ook is de heer van Dijk koordiri gent, o.a. van de Chr. Gemengde Zang vereniging „Sursum Corda". Verschil lende concerten (met medewerking van een kamerorkest) zijn onder zijn leiding met groot succes uitgevoerd. Eén van de grootste wensen van het echtpaar is wel een muziekschool voor Goeree-Overflakkee, waarbij door be voegde ieraren les kan worden gegeven. Bovendien is hij kerkorganist te Mid delharnis en te Zierikzee. Wij wensen eveneens, dat zij beiden het doel waarnaar zij streven, zullen mogen bereiken; miiziekminnend Flak- kee zou daar bijzonder dankbaar voor zijn. Ie en Rotterdam, en behaalde de eind diploma's voor muziektheorie, piano en orgel (het laatste met onderscheiding en predikaat uitmuntend). Sinds sep tember 1970 is hij als kantor-organist aan de Grote of Lebuïnuskerk te De venter en als docent aan het Rotter dams Conservatorium verbonden. Vermeldenswaardig is hier zeker, dat deze organist zich momenteel voorbe reidt voor het examen voor de „Prix d' excellence" bij Arie J. Keijzer. De aanvang van het concert is 8 uur. Programma's zijn vooraf aan de kerk verkrijgbaar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1