]oze bui van voorz. ran Weenen geluwd Nieuwe uitgaven Stichting Vrije Recreatie deelt nieuwe minister liaar wensen mee Twee vrouwen na ongeluk in het ziekenhuis ijieenkomst V.V.V. Streekfederatie jaai'gang Dinsdag 22 mei 1973 No. 4189 CHR. STREEKBLAD OP GERBFOEMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tiveenuwl per week: dinsdag- en vrijdagavond Nieuwe erechter wordt geïnstalleerd Tweede avond-vierdaagse in Middelharnis Plaatselijk nieuws Bejaarden hadden een fijne reis J. KEUVELAAR Mededeling iCop-staart batsing Politiebrommer tegen tractor Jongeman sprong in de haven Aantekeningen bij het Nieuwe Testament Gekregen uit de hand van God Vleugelslag Een nieuwe kunstvezel EXTKA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Spreekwoorden Zangavond koren 6eref. Gemeente Expositie „Verbeelde" schilderijen nipi POSTBOX 8 -. MIDDELHAENIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13. Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4.63 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tariet 2338 voor de je doel te j'Jn zou ene verla- irden. Ook ;n direkte, verlopende logal mee- itdekt, dat lappij nog :oals gezin, het meest laring van andere als ouders nde scenes, )r de reak- zal in ver- :r ell-i van elfde prils- van aanleg zeer waar- wrede to- terkt wor- aclite aard in die nei- uitend in :n afkeer Op uw mdruifken rerken dan ;e nog het inder „ver door u be- verduwen", laten in- n grote rol ikende sce- steeds op- n kind, dat ïzien, zoals soms een aan van edoelt. An- ekend van an een te- die neigin? latere leef- na zijn ,.a vrijwel echter ooK ;ebrek aan dichtbij etroffen roofdier- algemene zuilen ui' Ik van 'hu" iscenes een bben; hoe- }-,et weren en wel de mt zo kan ontplooien en „weer- ivlocding. Tele zeep uurtje met nd. Ik h* hierbij ne beer P. van Weenen uit Dirksland Bie vorige weelt nog een zéér boze bui fd wa/gisteren in veel rustiger water «land. Een telefoontje naar de secre- *eC van de Prov. V.V.V. directeur to Bürmeisler had voldoende olie op Tgolven van zijn geschokte gemoed 1 worpen om hem in die mildere stem- ■^e te brengen. De secretaresse had Z verzekerd dat dhr. Bürmeister met bedoeld had wat hij in Rockanje ge- ■pfd had: „Evenementen zijn belang- «ker dan folders" had de krant uit fin mond genoteerd en dat werd als *n venijnige trap tegen de schenen van je V V V. streekfederatie ervaren voor ^e kortgeleden 34000 folders van de persen rolden Vorige week had dhr. van Weenen ach er nogal over opgewonden, maar Sisteravond, in Dirksland het bestuur tan de streekfederatie presiderend zei 'hij opgelucht: „Ik heb de secretaresse van dhr Bürmeister aan de lijn gehad, maar het schijnt dat hij het helemaal niet zo cru bedoeld heeft. Het stond na tuurlijk wel erg raar tegenover onze folder. Hij doelde erop dat evenementen een groter trekpleister vormen dan fol ders maar wij moeten eerst onze folders verkopen om evenementen te kunnen organiseren", verklaarde dhr. van Wee nen zijn mede-bestuurders uit Ouddorp, Rockanje, Oostvoorne, Hellevoetsluis en Brielle. Folder. In een buitengewone zitting op woens dag 30 mei op het kantongerecht te Sommelsdijk zal de edelachtbare heer P. van Schravendijk als kantonrechter worden geïnstalleerd door de edelach- 'bare heer IVIr. W. Noordijk. Desgevraagd bleek er voor de uitge- lirachte folder nogal belangstelling te bestaan. Van de 34000 exemplaren zijn er 24000 door de in de federatie partici perende verenigingen afgenomen. „Dè pakken op de zolder slinken", kon de man die ze in depot houdt dan ook mee delen. 0.m. blijken de folders hun weg te vinden naar makelaars die aspirant kopers van woningen daarmee de aan trekkelijkheid van het göbied tonen. Evenementen. Ook bleek dat van de Streekfederatie dit jaar geen evenementen te verwach ten zijn. Een van de bestuurderen: De locale V.V.V.'s hebben de zorg voor de organisatie van evenementen maar er is wel een vorm van samen werking; we moeten van elkaar weten wat we locaal doen maar we treden als totaliteit naar buiten". „We mogen er deze zomer niet teveel van verwachten", vond ook dhr. H. Koek uit Ouddorp: „de federatie is nu nog een baby die in de wieg ligt, we mogen niet verwachteh dat daar in één jaar een kerel uit groeit die naar de grote school kan!" Oproep. Dhr. van Weenen, zich beradend over de aariloopperiode van de federatie deed wel een oproep aan iedereen in het werkgebied (Goeree - Overflakkee en Voorne) die met zijn bedrijf in enige betrokker^heid tot de recreant staat daarvan melding te doen aan de Streek federatie zodat die aan de hand van de binnengekomen gegevens een lijst van toeristische mogelijkheden en aantrek kelijkheden op kan stellen. „Als ze blijven zwijgen loop je er misschien ooit nog wel eens tegenaan maar dat is nog helemaal niet zeker", vond dhr. van Weenen. Een medebestuurder vulde aan: „Meerdere verenigingen e.a. kla- !gen over gebrek aan belangstelling maar soms weten de eigen inwoners niet eens wat er in hun omgeving te doen is, dat moet gewoon gestimuleerd worden". „Dat zou ons wel een geweldig end verder brengen in de bedoeling van de Streekfederatie" bedacht dhr. van Wee nen, op veler medewerking hopend. Aanvankelijk had hij gedacht dat de uitspraak van dhr. Bürmeister de be doelingen van de federatie zouden sdhaden, maar nu tilde hij daar niet zo zwaar meer aan. Desgevraagd zegde hij toe dhr. Bürmeister alsnog een nadere verklaring te vragen. Op 5, 6, 7 en 8 juni zal in Middelhar nis de tweede avond-vierdaagse worden gehouden. De organisatie daarvan be rust bij de gymnastiek- en volleybal vereniging „Sparta-Hygiëa", onder auspiciën van de P.C.W.O. Zuid-Hol land. De te wandelen afstanden bedragen 5 en 10 km. De routes leiden door de polders rondom Middelharnis. Inschrijf- adres is: mevr. Buyze-Zaayer, Zandpad 54 Middelharnis, tel. 01870-2853. ledere deelnemer ontvangt een her innering. Wie voor de eerste maal mee loopt ontvangt een medaille, wie voor de tweede maal meeloopt een cijfer 2. Deelname door groepen is ook mo gelijk. Een groep moet minimaal uit 12 en maximaal uit 20 perso nen bestaan. Voor groepen zijn extra prijzen beschikbaar en voor alle groe pen samen een wlsselprijs. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de Mid denstandsver. „Middelharnis". De jury zal letten op stijl, uniform en enthousiasme van de deelnemers. Aan de laatste avond, wanneer de wandelaars binnenkomen ivorden weer 'de vriervden en kennissen, de pa's en de ma's met een bloemetje voor de volhou ders verwacht. De bloemen \kunnen gegeven worden op de Kade, de Westdijk en het Zand pad, waarna de wandelaars naar het plein van de O.L. school gaan. STAD AAN 'T HARINGVLIET OPTICIEN Zandpad 32 - Middelharnis Tel. (01870) 2157 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20»/i korting op montuur. OUDDORP Dat deel van onze Ouddorpse abon nees dat de krant door de lam. Ale- man bezorgd krijgt zal voor één keer de komende vrijdag-krant zaterdag morgen ontvangen. De fam. Aleman is door prettige familieomstandigheden niet in de gele genheid de krant nog vrijdagmiddag te bezorgen. OUDE TONGE Een drietal auto's zijn zondagavond, tijdens de grote drukte op de Rijks- en Prov. weg bij een kop-staart botsing betrokken geweest. Twee kinderen, meisjes, van Rotterdamse families raak ten Merbij gewond, de jongste kreeg ook een lichte shock. Een van de bestuurders raakte met zijn voet onder het rempedaal bekneld en liep gescheurde enkelbanden op. OOSTFLAKKEE Opperwmr. M. van Schelven uit Oolt- gensplaat is vrijdag met zijn brommer 'tegen een Jractor gereden__als__gevolg waarvande politieman met een aantal gebroken ribben, gekneusde midden- handsbeentjes, een lichte hersenschud ding en een beschadigde neus in het ziekenhuis is opgenomen. Het ongeluk had niet op de openbare weg plaats maar op het met betonnen- platen verharde weggetje dat vanaf Sluishaven door de grote Adriana Theo- dorapolder loopt. In een recftitsgelegen boomgaard viras dhr. de Jonge uit Ooltgensplaat met een vernevelaar aan het werk geweest en hij draaide juist vanuit de boomgaard het weggetje op toen Opperwmr. van Schelven naderde. De politiebromfiets botste tegen de tractor tussen het voor- en het achterwiel waardoor dhr. van Schelven over de motorkap vloog. De brommer raakte daarbij totall-loss. MIDDELHARNIS Een 18-jarige jongeman uit Middel harnis is zaterdagavond, na café be zoek, vanaf het Vingerling in de jacht haven gesprongen. Hij werd door een Belgische jachteigenaar weer op het droge gebracht. De politie nam hem mee naar het bureau waar hij, na een kalmerend spuitje van de dokter, de nacht in alle rust heeft doorgebracht ft%W:=5SSÖ%iS553SKS5^^^$?=SlS^^^ '■\-''^iii<'iiii'i'ii'iii\^^^ mij ze rgen tje e ter nentenbond wil zeg- v/asmiu- - zijn ver- fbreekbaaT rnietigd ■een scha- terecW ben de wasmidde en toe f rvan fee ft dit mets Aan de ene kant lijkt het alsof de kerken steeds meer leeglopen, aan de andere kant is de belangstelling voor (ie Bijbel voortdurend aan het groeien. Bijbelscholen en dergelijke cursussen trekken jaarlijks meer belangstelling, vooral van jongeren. Ds. C. den Boer, hervormd predikant te Wageningen, heeft speciaal voor hen, die zulke .leergangen" bezoeken, maar ook voor alle geïnteresseerden in de Bijbel een handzaam boek samengesteld waarin een soort „Inleiding op het Nieuwe Testament" wordt gegeven. In lie vorm van vragen en antwoorden is een schat aan materiaal verzameld over de wereld van het Nieuwe Testament. wer elk bijbelboek enz. Het werd een forse paperback van bijna 150 blz. en aangevuld met 2 landkaarten en een tekst en namenregister. ■.loi- CU iiamenregiscer. Tenville van evangelisatiedoelienden wordt het ter beschikking gesteld onder W. 911 voor 7,50 door de uitgeverij ^CHO, J. van Oldenbarneveltlaan 10, Amersfoort. In veel gezinnen, die vanouds ver trouwd zijn met Bijbel en kerkgang, is "et gevaar in deze tijd levensgroot aan- *ezig om het kerkelijk meeleven op z'n beloop te laten. Daar komt ook het tiopen van de kinderen gauw in het vergeetboek. Twee predikanten, Ds. T. van 't Veld te Waddinxveen en Ds. B. J. Wiegeraad te Amersfoort, hebben nu samen onder de titel „Gekregen uit de hand van God" een soort geschenk boekje samengesteld, dat zich uitne mend laat gebruiken als kadootje bij de geboorte van een kind in een gezin. De inhoud is speciaal gericht op de ver antwoordelijkheid die de ouders heb ben, wat betreft de opvoeding, de doop, het christelijk leven enz. Ook gedichten en gebeden zijn er in opgenomen, als mede praktische aanwijzingen voor speelgoed, inenten enz. Het is onder nr. 916 verkrijgbaar bij de boekhandel en bij bureau ECHO, J. van Oldenbarneveltlaan 10, Amers foort, voor de prijs van 3,95. Bij aan tallen belangrijke korting. Er verschijnen veel gedichtenbundels. Maar niet altijd zijn het gedichten die getuigen van een bijbels geloof en die bovendien eenvoudig zijn. Om tegemoet te komen aan de behoefte, welke er aan deze poëzie bestaat is door Bureau Amersfoort, onder nr. 918 een klein ge dichtenbundeltje uitgegeven van Mevr. A. J. Blonk-Quak. De dichteres, welke met deze uitgave debuteert, gaf het de naam „Vleugelslag". Het telt 51 pagi na's en is gestoken in een fraai gele- kleurig omslag. De prijs is met opzet laag gehouden en bedraagt 4,95. Het is verkrijgbaar bij de boekhandel en bij genoemd bureau. J.l. donderdag hebben de Stadse be jaarden een prachtige reis gehad die hen naar de Zuiderburen voerde. Via Willemstad werd met de bus van de fa. van Mourik uit Dinteloord naar Ant werpen gereden v/aar de koffie in café Rombouts gereed stond. Later werd via St. Niklaas naar Gent gereden om ver volgens in het prachtige stadje Brugge enkele uren te kunnen winkelen en rondkijken. Bij het grensplaatsje Sluis werd later op de dag Nederland weer binnengereden en via Breskens, Vlissin- gen naar Wolfaartsdijk waar in café- restaurant" „de Boei" een heerlijke warme maaltijd werd genuttigd. Om streeks 8 uur was het gezelschap weer terug in Stad na een dag waarvan iedereen buitengewoon genoten had. Graag tot de volgende keer! OUDE TONGE Twee echtparen 45 jaar getrouwd Op woensdag 23 mei zullen de volgen de echtparen 45 jaar getrouwd zijn: Pietei- Koert en Jozina Kornet, Juliana- straat 39 en Dirk de Vos en Maria van Zanten, Langeweg 14. DEN BOMMEL W.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Den Bom mel hoopt op donderdag 24 mei weer te vergaderen in de consistoriekamer van de Geref. Kerk. Aanvang 7.30 uur. Spreker is de heer de Man te Ridder kerk over het onderwerp „De engelen wereld". OOLTGENSPLAAT 45 jaar getrouwd. Donderdag 24 mei a.s. is het 45 jaar geleden dat het echt paar Johannes J. Rademaker en Sara Buth, Voorstraat 19, alhier, in het hu welijk is getreden. Afslag huis met erf, en bergplaats met erf. Woensdag 23 mei des nam. 7.30 uur zal in Hotel „Hobbel" de afslag plaats hebben van de verkoop van het woonhuis Voorstraat 7 met erf en tuin, dat vorige week bij opbod werd inge zet voor slechts 500,— en de verkoop van de bergplaats met erf, aan de Zuid Achterweg (achter de woning Voor straat 7), dat vorige week bij opbod eveneens werd ingezet voor slechts 500,De percelen worden eerst afzon derlijk en daarna in combinatie aange boden. In de Verenigde Staten heeft men een nieuwe textiel vezel .ontwikkeld waar van men zegt dat hij alle goede eigen schappen van natuur- en kunstvezels in zich verenigt. Het materiaal wordt Tajmir genoemd. Het is een kunsthars (technisch bekend als nylon-4), een po lyamide op potrochemische basis. Men veronderstelt dat de harssoort grondstof kan zijn voor een materiaal dat nog be ter „ademt" dan leer. Tajmir-vezels zijn niet statiscn en nog beter waterabsorberend dan ka toen, dat al heel komfortabel is om te dragen. Bij de ALRAC Corporation m Con necticut (USA), waar de vezel werd ont wikkeld, is men gestart met een be perkte produktie. Een Italiaanse maat schappij heeft al een optie op de licen tie voor de produktie voor de Europe se markt. Het materiaal zal aanvankelijk voor namelijk worden gebruikt voor kleding, vooral kousen en ondergoed, en bijvoor beeld bovenkanten van tennisschoenen. (Dl A) Twee dames uit Spijkenisse zijn gis termorgen in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen na een auto-ongeluk dat hen was overkomen op de Nieuwe Tongse Langeweg, even voorbij boerderij Lan- gendam. Een derde inzittende kon naar huis worden gebracht. Met aan het stuur mevr. C. H. Cor- nelisse-Beunk uit Spijkenisse reed de wagen, een Austin 1300, maandagmor gen richting Nieuwe Tonge. Nadat mevr CorneUsse een voor haar rijdende wa gen had ingehaald bleef ze op de lin kerbaan rijden, in de veronderstellhig dat ze op een 4-baans weg reed. Door het hevig knipperen van de lichten van een tegenligger werd ze op haar fout opmerkzaam gemaakt. De uit wijkmanoeuvre naar rechts was der mate snel dat de wagen begon te slin geren en met een boog naarlinks, via De auto wordt uit de sloot getakeld. de pararelweg de sloot invloog. De te genligger werd niet geraakt. Een van de inzittenden, mevr. KI. T. Majoor-v. d. Woude, eveneens uit Spij kenisse kwam onder de wagen terecht. Zij werd uit die positie bevrijd door Opperwmr. de Ridder, van de Ver- keersgroep Dordt die het ongeluk zag gebeuren. Mevr. Majoor had aanvanke lijk ademhalingsmoeilijkheden. Zij heeft een lichte hersenschudding en ver blijft samen met de bestuurster, die een gebroken knieschijf heeft nog in het ziekenhuis. Kev:.:. B. M. W. v. d. Graaf- Windsveen die achter in de wagen zat kon met een verwonding in het gezicht naar huis worden gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. MELISSANT Zaterdagavond 7 uur ds. G. Schip- aanboord van Rotterdam-Z. (Niet vrij dagavond zoals vermeld in de „Saam binder"). MIDDELHARNIS Heden (dinsdag)-avond 7.30 uur ds. Chr. V. d. Poel van Yerseke. „Jongens", zei de leraar, „ik wil eens horen, wie mij een heel mooi spreek woord kan noemen. Jan begin maar". Jan trekt een bedenkelijk gezicht en zegt dan: „Na regen komt zonneschijn". „Heel goed. Kees nu jij". Deze zegt: „Gedeelde smart is halve smart". Jacob, die altijd vol streken zit, zegt: „Eén gek kan meer vragen dan vele wijzen kunnen beantwoorden". De leraar, die niet weet wat hij hier aan heeft, zegt: „Jij nog maar één". Wie deschoen past trekke hem aan klinkt het antwoord. Nu wordt de leraar kwaad en schreeuwt: „Gauw een ander, anders haal ik de directeur". „Veel geschreeuw, maar weinig wol gaat Jacob onverstoord verder. De le raar vliegt de klas uit en het wordt ru moerig. Jacob zegt daarop tegen z'n buurman: „Als de kat van huis is, dan sen de muizen". Even later komt de leraar kalm en waardig de klas binnen achter de direc teur aan. „Het hinkende paard komt achter aan", mompelt Jacob, maar niemand hoort het. „Zo Jacob, ken jij zulke mooie spreek woorden? Noem er nog eens een op", nodigt de directeur uit. „Een ongeluk komt zelden alleen", verder komt hij niet, want de directeur sleurt hem de bank uit. Jacob roept nog: „Bezint eer gij be gint", maar hij krijgt een pak slaag dat het davert, waarbij hij snikkend zegt: W-wat g-gij n-niet w-wilt d-dat u g-ge-schidet, d-doe d-dat ook een a-an der n-niet". De Stichting Vrije Recreatie heeft aan de nieuwe Minister en Staatssecre taris van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk Mr. H. W. van Doorn en de heer W. Meyer, een schrijven ver zonden met de volgende inhoud: Wij stellen het op prijs U te mogen feliciteren met uw benoeming tot Mi nister/Staatssecretaris van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk. De Stichting Vrije Recreatie meent, dat U de vele vraagstukken op uw terrein onbevooroordeeld tegemoet kunt treden en richting kunt geven aan een geheel nieuw recreatie-beleid, waar vele rust en stiltezoekende kampeerders van de Stichting naar uitzien. Het zogenaamde vrij- of individueel kamperen voorziet in een toenemende grote maatschappelijke behoefte; dit jaar hebben 20.000 mensen deze aan trekkelijke vorm van vrijetijdsbesteding gekozen. Zij trekken ook dit jaar weer menig weekeinde naar de tent of cara van buiten, daartoe gedwongen door het zenuwslopende leven, de stank en de drukte der keurig geplande woonste den met eentonige rijen huizen en üat- gebouwen. Onze kampeerders wensen, dat is dan ook begrijpelijk, met met tent or caravan geparkeerd te staan op de officiële massacampings, die com mercieel ge-exploiteerd, onbetaalbare staangelden durven vragen aan mensen, die dagelijks voor hun broodje moeten sappelen. Zo zijn dit jaar volgens het Konsumenten Kontakt de staangelend van deze commerciële campings gemid deld met 26»/o gestegen. Tot voor kort was een wezenlijk nieuwe aanpak van het kampeervraag- stuk geen sprake; ook de door Von- hoff dit jaar nog ingestelde Interdepar- tenmentale Commissie Kampeerwet zal naar onze verwachting niets nieuws op leveren, nu we moeten constateren, dat 77 »/o van de leden dier commissie aca demicus is en 22 »/o van adel. Onze hoop op een wezenlijk nieuwe aanpak in zaken die ons ter harte gaan, is; op U als progressief Minister ge richt. Wij hopen dat U ons werkelijk in de gelegenheid zult stellen om de vrije tijd op onze eigen manier door te bren gen en onze vorm van recreatie wilt legaliseren. Wij hopen niet te worden gehinderd door dwangmatige overheids- bepalingen, waarvoor de uiteindelijk verantwoordelijkheid toch wordt afge wenteld op het progressief kabinet en zijn Ministers. Het bestuur van de SVR vraagt U beleefd om een onderhoud, zodra U daartoe in de gelegenheid bent, zodat zij haar standpunt inzake het vrij kampe ren eens duidelijk aan U kan toelichten. Ter Uwer informatie zenden wij hier bij de richtlijnen alsmede de loyali teitsverklaring voor kampeerboeren en tevens informatie welke wij aan belang stellende kampeerders verstrekken. Stichting Vrije Recreatie W. T. van de Berg (voorz.) Broekseweg 77 Meerkerk tel. (01837) 516 MIDDELHARNIS A.S. donderdag 24 mei, hoopt het koor van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis „Zingt Hem een nieuw lied", o.l.v. dhr. G. Zwerus in samen werking met de koren „Met Hart en Stem" van Slikkerveer eveneens o.l.v. dhr. G. Zwerus en „SoU Deo Gloria" van Dirksland o.l.v. dhr. C. het Jonk haar eerste zangavond te geven. Deze wordt gehouden in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente te Middelharnis aan de Chr. de Vrieslaan. Aanvang 20.00 uur. Opening en verdere leiding wordt verricht door ds. P. Blok van Dirksland. Een ieder is van harte welkom. Entree vrij. SOMMELSDIJK In galerie „de Welle" te Sommelsdijk zal Bert de Bruin, eveneens te Som melsdijk, sociaal-cultureel werker, van 26 mei t/m 15 juni een expositie hou den van wat hij noemt verbeel de schilderijen, verbeelde tekeningen en verbeelde verbeeldingen. „Ik verbeeld mij, dat ik verbeeld, wat ik mij verbeeld", heeft hij op het front van de uitnodigingskaart laten drukken. De binnenkant maakt het er ook niet duidelijk op waar hij aan ene theo de rijke het volgende op draagt: „de toekomst verminvuldigd door een vermenigdeeltal van verleden en heden gebracht in materie die mis schien niet wezenlijk is." (U ziet maar of u uw vermmvuldig- de wezenlijke materie", tot belang stelling kunt welïken, uw vermenig deeltal van vragen zal als de onze groot zijn. U moet zich maar verbeel den dat u verbeeldt wat u verbeeldt redactie).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1