Biervliet en Beuicelszoon F^FAFF Zeeuwse wandelingen met dubbel KitideAPuKe^fe LAAGVELD stGf-trans|]ort Onze C. KIEVIT Zn. Centrale Verwarming Op de voorjaars- beurs te Ouddorp demonstreren wij met: ter wereld W. RIKKEN B.V. evangelisatieKonferentie inwendige zending VOORJA/ VERKOt GASHAAR VERVOLGVERHAAL LANDI boei bom reci woo P. DE UW ZIJK Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS^ Vrijdag 18 mei 19», Detail uit het kerkraam. Was Willem Beukelszoon wel de uit vinder van het haringkaken? Er zijn mensen, die hem niet als de uitvinder, m.aar als de verbeteraar ervan beschou wen'. Zo zegt Van der Aa in zijn bio- graphisch woordenboek: „Willem Beu kelszoon heeft zich een onsterfelijke naam verworven en bij de nakomeling schap hoogst verdienstelijk gemaakt door het uitvinden van een verbeterde wijze om de haring te kaken, te zouten en in tonnen te pakken". En een andere geschiedkundige zegt: „Wülem Beukeszoon kaakte de haring op een bijzondere w^ijze, waardoor hij aanmerkelijk langer dan weleer aan be derving weerstand kon bieden". Toch is het wel enigszins te begrij pen, hoe men aan deze tegenstrijdige meningen komt. Men verwarde kaken en inzouten, twee zaken die verschil lend zijn, maar waaraan men dezelfde betekenis gaf. Haring inzouten (zonder ze te kaken) deed men reeds lang vóór Beukelszoon bestond. Dat doet men nog wel, zulke (haring 'heet ongekaakte- of steurharing en' wordt dikwijls in de ro kerijen tot bokking verwerkt. Ook kan er verwarring ontstaan door het woord kaak, dat oorspronkelijk de betekenis had van vat. Het werkwoord kaken kan dus twee dingen betekenen: in vaten pakken en van de ingewanden ontdoen. Zolang de geleerden het niet eenszijn en het tegendeel niet bewezen is, zullen we ons maar aan het oude jaartallen- boekje houden en Beukelszoon als de uitvinder blijven beschouwen. Vfie was hij? Van het ene uiterste verviel men nu tot het andere. Na hem eerst de -kroon als uitvinder van het hoofd gerukt te hebben, ging men zover dat men ver klaarde plaats noch jaar van zijn ge boorte te kennen. Ja, heeft hij wel ooit bestaan? Inderdaad heeft hij wel degelijk in de 14e eeuw in Biervliet geleefd, waar hij ook wel genoemd wordt Willem van Boukle of' Boekels, Buekels. In 1312 was hij lid van de stadsregering (schepen), wat er op wijst dat hij hier geboren moet zijn, want alleen „inboor lingen" konden lid van de vroedschap zijn. Men moest minsten's 25 jaar oud zijn, hij moet dus geboren zijn naar men veronderstelt in ongeveer 1280. Vermoedelijk was hij van voorname stand en niet de eenvoudige vissers zoals hij meestal wordt voorgesteld, eerder een rijke reder. Zijn moeder Lisebette (Elisabeth) sticht n.l. een kapel ter ere van Maria (1308), waarvoor ze 10 pond Vlaams 10,geeft. Hij en zijn zuster Adelise stellen daarvoor een ka pelaan aan. Deze zuster wordt „jonc- vrouwe" genoemd, wat ook weer wijst op voorname afkomst. Zijn graf was in de tijd van Karel V nog aanwezig. Van hem wordt verteld, dat hij na zijn troonsafstand in 1556 op doorreis naar Walcheren met zijn beide zusters het graf heeft bezocht. Volgens een Gentse kroniekschrijver heeft hij er als nagedachtenis aan de beroemde Bier- vlietenaar een haring opgepeuzeld. Veertien dagen: later vertrok hij voor goed naar Spanje. In het stadhuis van Biervliet hangt een mooie schilderij (van M. Calisch), waarop we Karel V tussen zijn zusters in de kerk zien, kijkend naar de steen, die het graf van Beukelszoon dekt. De ze schilderij is door de familie Van Hattem uit EUewoutsdijk aan Biervliet aangeboden. De kerk Er wordt w^eleens gedacht, dat Beu kelszoon in de tegenwoordige kerk be graven is, omdat hij op een der ge brandschilderde rartien is afgebeeld. Dit is echter niet zo, deze kerk is gebouwd in de 17e eeuw. Willem Beukelszoon wordt hier voor gesteld, gekleed in eenvoudige ouder wetse vissersdracht, met in de linker hand een haring en in de rechter een kaakmesje, zitten'd op een vissersmand. Ook de harington, het net en het vis sersbootje ontbreken niet. Tijdens de laatste oorlog is dit raam met de twee andere er uit genomen en veilig opge borgen in een kelder te Hulst. Gelukkig maar, want bij de bevrijding is de kerk nogal beschadigd. Op het to rentje was n.l. een Duitse uitkijkpost en de Engelsen, die de Braakman waren overgestoken, wilden deze eruit schie ten. Daarbij raakten ze ook nog andere delen' van de kerk en van het stadje. In 1949 was men met de restauratie van de kerk, die ongeveer 350 zitplaatsen heeft, klaargekomen. Toen heeft men ontdekt, dat de oorspronkelijke kleur niet bruin was zoals voor de oorlog, maar blauw-grijs. Daarom is alles in deze tint geschilderd, alleen de preek stoel is eikenhout gelaten. In 't mid den der kerk hangt een koperen electri- sche kroon, aan de wanden hangen elec- trische lampen in kaarsrnodel. Ook de verwarming heeft door middel van elec- triciteit plaats. De drie gebrandsohüderde ramen zijn schoongemaakt en "weer op de oude plaats aangebracht. Van 1658-1662 zijn deze door de Middelburgse glasschilder Cornelis van Barlaer vervaardigd. Ze stellen: verschillende wapens voor en een afbeelding van de uitvinder Willem Beukelszoon. Hierop staat dat hij in 1397 gestorven is, maar dat zal wel een „schUderfout" zijn, vermoedelijk is er bedoeld 1347 of 1349. Beukelszoon was in 1312 lid van de vroedschap en min stens 25 jaar oud, hij zal dus wel niet tot 1397 geleefd hebben. Ook het voormalige stadhuis houdt de herinnering aan hem levend met een haring als windwijzer, evenals de Beu- kelsstraat en de Beukelspolder. En niet te vergeten, sinds 5 sept. 1958 het bron zen monument, dat op het oude markt plein voor ■hem is opgericht. Evenals op het kerkraam een zittende vissers figuur met in de linkerhand een' haring en in de rechter het kaakmesje. Middelburg L. van Wallenburg. SOMMELSDUK Telefoon (01870) 26 09 Kerk te Biervliet met ramen van Willem Beukelsz. Raam in de kerk. PFAFF NAAIMACfflNEHUIS Bergen op Zoom, Korte Meestraat 17 Tel. (01640) 35878 BON: voor gratis folders zenden aan PFAFF, Antwoordnum mer 102, Bergen op Zoom- Naam: Adres: Plaats: In het konferentieoord „Woudschoten" te Zeist wordt op 6 en 7 juni voor de 28e keer een evangelisatieiwnferentie belegd door de Herv. Bond voor Inwen dige Zinding op G.G. De volgende on derdelen vormen de kern van de kon- ferentie: Drs. C. van Bart te Putten: „NIEUWERE THEOiLOGISCHE STROMINGEN EN DE EVANGE LISATIE-ARBEID". Drs. B. J. Wiegeraad te Amersfoort: „ONS GETUIGENIS TEGEN OVER OOSTERSE STROMIN- 'GBN". Tevens zal in een avondcauserie door Ds. J, Kievit te Sohelluinen verteld worden over ds mogelijkheden van „KINDER- EN JEUGDEVANGELISA- TIE". Aangezien de problemen rond het evangelisatiewerk steeds meer in de be langstelling komen wordt er een groot aantal aanmeldingen verwacht van ge meenteleden, evangelisatiewerkers en predikanten. De deelnemersprijs voor de volledige konferentie bedraagt 29,50. Het bij wonen van de referaten is kosteloos. Voor nadere inlichtingen en opgaven kan men zich w^enden tot het Bureau van de Inwendige Zending, J. v. Olden- bameveltlaan 10, Amersfoort, tel. (03490) 11949. THOLEN Kerkdiensten Rusthuis Ten Anker. Woensdag 23 mei 18.45 uur ds. J. Codée van St. Annaland; Woensdag 30 mei geen dienst. SCHERPENISSE Kerkdienst Geref. Gem. Woensdag avond 23 mei 7.30 uur hoopt ds. L. Vo gelaar voor onze gemeente voor te gaan. ST. ANNALAND Boete opgelopen. De 18-jarige P. J. de G. uit Sint Annaland werd veroor deeld tot een geldboete van niet minder dan 150,wegens het spitten van zagers op een mosselperceel. Be^te meisjes en jongens! Het wordt tijd dat ik iets bekend maak van de prijswinnaars voor het aprilwerk. Deze zijn: Anja Vroegeindewey, Ochten Jannie van Rossum, Zeist Corien van Rossum, Zeist Sjaan Hoek, Ouddorp Piet Hoogesteger, 's-Gravenpolder. En nu het nieuwe raadsel. Aan de beurt Is MEI-RAADSEL 3 1 X 2 3 4 5 6 7 8 9 10 X 11 X 12 13 14 15 16 17 18 19 X X X X X X X X X X X 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. X Psalmdiehter. Een gebed van de man Gods. God schiep de mens naar Zijn Legerplaats van de kinderen Is raels. Zoon van Jakob. Zoon van Samuel, 1 Kron. 6. Vrij stad in Israels land. Held van David. Vrouw van Elimelecht, Boek Ruth. Koning van Egypte, 2 Kron. 25. De planten werden geschapen op de dag. Werd door zijn broeders verkocht. Ik zal de Heerevan ganser harte. Berg waarop de wet werd gegeven. Bij de eerste plaag in Egypte werd hetin bloed veranderd. Is dit niet het grotedat ik gebouwd heb, Nebukadnezar. Zoon van Isaï. Landstreek in Egypte waar Israël mocht wonen. Psalm 89 is een onderwijzing van Op de kruisjeslijn, van boven naar beneden, staat het antwoord van Jo hannes de Doper op de vraag van de krijgslieden wat deze moesten doen. Dit raadsel werd gemaakt door Oma van Loon, Nieuwe Tonge. Het werd me toegezonden door haar kleindochters aldaar. 'Dank u -wel, Oma! CORRESPONDENTIE Ima Lodder, Sommelsdijk. Het is wel leuk, dat de baby van tante ook een beetje naar jou is genoemd. Heb je het kindje al vast mogen houden, of mis schien wel het flesje mogen geven? Hoe ging het met je zusje in Haamstede? Ik meen dat het niet zulk niooi mei weer was, maar als ze daar eenmaal bent, dan heb je er zo geen erg in. Henk van Rossum, Melissant. Je bfief kon er maar net af, want je had het druk met leren. Je had die avond wel niet veel vakken:, maar werk blijft er altijd te doen; dat is zo bij het leren, en dat is ook zo op de boerderij. Gelukkig als we 'gezond mogen zijn om het werk te kunnen doen, hetzij met de boeken, hetzij met de dieren. Teunie de Bruin, Geldermalsen. Ik hoor wel dat jij het in Dordrecht goed naar je zin hebt gehad. Het is wel eens leuk om helemaal in een andere omge ving te zijn, bij andere mensen. Er is dan heel wat te beleven, vooral op een speelweide en bij een' oud fort. Oppassen bij die oude dingen voor balken en zo. Dat 'heb je ondervonden, maar het liep goed af. Met de prijs was je ook erg ingenomen, merk ik. Daar toen ik blij om. NIEUWERKERK Bouwaktiviteiten. Aan de bouw van de 32 woningen aan de Brouwerstraat wordt momenteel hard gewerkt. De Fa. den Hertogh uit 's-'Gravendeel is met flink materiaal en een forse groep man nen bezig om deze -woningen van de grond te krijgen. Als het werk zo voorspoedig blijft verlopen bestaat de mogelijkheid dat deze woningen nog voor de winter ge reed zullen zijn. Dit zal anget'wijf eld een grote verruiming in de woonbehoefte betekenen voor Nieuwerkerk. Ria de Voogd, Vrouwenpolder, i^ j brief merkte ik, dat je verlangend ui', zag naar zomers weer. Dat zullen \m meer mensen doen; ik ben er tenraiMf één van. Tooh 'moeten' we dit jaar er» veel geduld 'hebben, eer er een beeft mooi weer is. Naar de zendingsdag hji,. ben jullie het ook niet getroffen, v/aj het weer betreft. Maar zo'n dag mgfL je daar niet zoveel van. Je zal het w naar je zin hebben gehad. Lenie de Jong, Ouddorp. Ik denk Am er in jullie omgeving wel wat planten te vinden zijn, die geschikt zijn om te drogen. Het is een heel werk, maar het is nuttig; Je krijgt liefde voor al wat ■groeit en bloeit, en daar mankeert het in onze tijd nogal wat aan. Met de con. cierge in de tuin werken lijkt me ooit wel prettig, vind jij dat ook? Giljam van Rossum, Melissant. jk houdt veel van dieren op de boerderij en' je gaat de gangen van die beesten goed na. Je merkt dan dat het bij ^5 dieren net gaat als bij de mensen: er zijn er met een goedaardig karakter maar ook met een neiging tot ruzie.' zoeken. Als ponny's trapachtig zijn, dan kunnen ze gevaarlijk worden. Hanna de Jong, Ouddorp. Ondertus- sen zal de prijs wel aangekomen zijn, Als je in Sommelsdijk komt, mag je er ook best om gaan vragen. Dan heb je hem dadelijk en je mag zelf uitzoeken. Acht kilometer is wel te doen voor kin deren van jouw leeftijd, maar er moet natuurlijk niet te veel wind staan en het moet niet stortregenen. Eric Guiljam, Krabbendijke. Het kan bar weer zijn: hagelsteneh als knikkers en de straten 'blank! Maar we moeten niet te vlug zeggen: zo hebben -we het nog nooit gezien. Wij vergeten het zo 'gauw van andere keren, hè? Stond jij ook bij de brand in Goes te kijken? Ik 'heb gehoord dat het kijkend publiek lelijk in de weg stond. De brandweer mannen zouden de straal eens moeten richten op al die nieuwsgierigen, Dat was dat publiek zó vertrokken. Coby van Rossum, Melissant. Is het hondje nog op tijd gekomen? En noem je het nog iKleo? Hoe kom je aan die naam? Als de ponny's losgebroken zijn, dan is het een hele toer om ze weer te pakken te krijgen. Bij jiülie lukte dat niet, maar je vader heeft wel groot ontzag, want toen 'hij kwam, waren ze zó de wei in. Hoe komt dat toch? vraag je jezelf dan af. Alie Kastelein, Zeist. Een bezoek aan Keukeniiof moet wel iets 'bijzonders zijn, maar dan moet de zon ook van de partij zijn. En dat was niet zo toen jullie in Lisse waren. En dan zal je zien, als je goed en wel weg bent, dan breekt de zon door. De bouw van de nieuwe school is dus begonnen. .In het begin zie je niet dat ze opschieten, en 'het is een langdurig werk, eer alles in orde is, Wilma Bechtum, Dirksland. 'Voor jouw 'brief zijn anderen 'behalve jij in touw geweest. Je vader heeft bijtijds voor alles gezorgd en Mieneke maakte .dat de 'brief werd bezorgd. Ik kan het begrijpen, dat het er niet altijd van kan 45;omen, als het een drukke week is. Door de zorg van andere huisgenoten -was jij fijn op tijd met je brief en oplossingen. Wees maar blij dat ze zo aan jou den ken. Janny de Jong, Ouddorp. De eerste dag na de vakantie loopt alles nog wat stroef, en ik kan begrijpen dat Thijs het niet zo fijn vond. Maar de volgende dag ■ging hij -weer zingend de deur uit. Dat zeg ik nu maar; ik weet niet of het zo was, maar je 'begrijpt mijn bedoeling: het ging weer net als voorheen. Ik vind het wel wat raar om op maandag vrij te 'hebben. Hoe komt dat eigenlijk? Rinus Guiljam, Krabbendijke. Ja, de zwaluwen zijn er op tijd, en de koekoek roept zoals verleden jaar, maar toch zijn we niet verwend met lenteweer. Daar is niets aan te .doen. Het is fijn voor jullie, dat er nu en dan een reis gemaakt kan worden: naar Tholen en Veenendaal. Naar die laatste plaats is 'het een hele rit, maar als het dan re gent, gaat de mooiigheid er wel wat af. Corrie Guiljam, Borssele. Als ik het ■goed heb begrepen, dan is Rianne uit de -wieg gegroeid. Dat is een goed teken, want kinderen imoeten groeien als kool, als het naar wens 'gaat. Je hebt de eer ste typeles dus gehad. In het begin gaat het wel, maar je zal geducht moe ten oefenen, hoor! Hoe is het met Diny afgelopen? En was het leuk toen tante Ma trouwde? Piet Kastelein, Zeist. Ik heb -wel in de 'gaten dat jij niet stil op een stoel behoeft te ziten, want op drie plaatsen roept het werk. De melkman heeft veel gemak van zulke jongen's als jij. D^ kranten komen ook geregeld weer aan de beurt, en dan de kazen nog. Van dat laatste heb ik geen verstand. Ik weet eigenlijk niet wat er dan gebeurt. Dat leg je me nog wel eens uit. Allemaal de vriendelijke groeten van Oom Ko. door Jan Lourense Verbaal uit de dertiger jaren. 18 Nog vóór kerktijd schrijft Gretha de twee circulaires, die zij des avonds do minee Hengema lezen laat, als zij hem verteld heeft van de plannen. „U zet ons, mannen, beschaamd", zegt hij, als hij er van op'hoort. „Lanionan zweeg in alle talen". „Maar Lankman helpt mee, dominee. Hij springt in, als ik om de een of an dere reden niet kan gaan. Hoe denkt u er over?" „Wat? Over uw plannen? Ze zijn prachtig, juffrouw Verlaan. God geve, dat u slaagt. Op mijn hulp kunt u reke nen, dat heb ik u ÏL gezegd". „Ik kon u wel eens nodig hebben", meent Gretha. „Met de Kerstfeest-vie ring en wie weet, ■kom ik met ouders in aanraking, die het mij wel zo lastig kunnen maken met vragen en zo, dat ik dominee ep op afstuur". „Tot uw dienst, juffrouw", lacht deze. „Maar u sprak daar van Kerstfeestvie ring. Die valt in uw vakantie. Me dunW dat 'Groningen toch wel trekken zal dan is het niet?" „Ik .blijf in elk 'geval hier tot na de Kerstfeestviering van de zondagschool. Daarna 'kan ik nog een weekje naar Groningen". Zo heeft Gretha het al uitgemaakt. Ze kijkt maanden vooruit. En dominee is er stil van, van zoveel opoffering. Lankman spreekt de volgende mor gen 'het eerst het hoofd der school, ■maar zwijgt over Gretha's plannen. Die moet zij hem zelf maar verteUen. Om twaalf uur, als er volop gelegen heid is, want .mijnheer Verbaan heeft de week, om een half uur bij de over blijvers te vertoeven, doet Gretha dat. Intussen zijn de circulaires al bij Bot terweg mét de naam van Verbaan er onder. Als hij nu maar niet v/eigert! Hij weigert niet, staart haar alleen verbaasd aan. Evenals Lanliman wijst hij er ook op, dat teleurstellingen haar deel zullen zijn, maar hij verwacht er blijkbaar méér van dan zijn onder- ■wijzer. 't Middags klampt hij Lankman aan. „Je weet van de plannen van juf frouw Verlaan betreffende Laagveld? Wat zeg je er van? Moeten we ons niet schamen, dat we door een vrouw ons het gras voor de voeten laten wegmaai- en? Hoeveel jaar zitten we hier nu al? Hebben we er ooit aan gedacht? En een vrouw pakt de zaak aan. Je verwach ting is niet hoog gespannen?" „Ik voorzie een mislukking", zegt Lankman. „Zij houdt het niet vol. Om dat de belangstelling zal gaan tanen". „Het is moegelijk. We zullen zien", is het antwoord. Verbaan vertelt er van aan zijn vrouw. Die mag Gretha niet bepaald lijden, waarom, zou zij niet weten te zeggen, want Gretha legt haar, evenmin als een ander, geen strobreed in de weg. Misschien kan zij het niet didden, dat die vreemde, daar heel uit Gronin gen gekomen, zo gezien is in het dorp en zij niet. „Ja, hééft zij weer wat uitgevonden? Allemaal van die nieuwe snufjes. Wij doen natuurlijk niets goed. Zij alleen wéét het. Eigenlijk moest zij zich scha men, zó op te treden. Juffrouw Weerloo is ook al door haar achteruitgezet". „Hoe kom je er bij? Klaagt Weerloo soms?" vraagt hij scherp, scherper dan hij wil. „Och neen, dat niet. Maar dat heb je toch zelf gezegd?" „Dat zij achteruitgezet is door juf frouw Verlaan? Heb je mij niet horen zeggen, want dat zou in strijd zijn met de waarheid. Ik heb alleen gezegd, dat zij stukken beter is dan Weerloo. En wat deze laatste betreft, van haar zelf is uitgegaan, dat juffrouw Verlaan eigenlijk de leiding in het lokaal heeft. Weerloo heeft het zelf gewild". Mevrouw Verbaan z-wijgt. Ontstemd, dat ook haar man het voor die nuf op neemt. Die gaat nog beter gekleed dan zij. Zij zal wel geld hebben, zegt haar man. Best mogelijk. 'Geluk er mee. Maar dan behoeft zij dat niet uit te stallen. Wat verbeeldt zij zich wel? Laat ze dan geen onderwijzeres worden, in elk ge val niet naar een dorp komen. Gelukkig is zij heel zelden te gast in haar 'huis. Zij zal wel gemerkt hebben, hoe de vrouw van haar „baas" over haar denkt. Laat ze wegblijven. Wat betekent dit nu weer? Voelt zij zich soms een ge roepene? AUes pure verbeelding. Niets dan de zucht, om iets te lijken; om in teressant te zijn. De mensen zand in de ogen strooien. Het mankeert er nog maar aan, dat zij jongelui het 'hoofd op hol brengt. Maar die er zijn, zijn na tuurlijk geen portuur voor haar. Bah, het is, als het er op aankomt, een flir tend meisje Verbaan laat zijn vrouw mokken. Hij weet, dat Gretha geen wit voetje bij haar heeft. Ook hij kan niet verklaren, waarom niet. Maar zó is nu eenmaal zijn vrouw. Wie niet bij haar in de smaak valt, kan niets goeds doen. Om der wille van de vrede zwijgt hij. Uit school, die middag, fietst Gretha langs het kantoor van Botterweg. De circulaires zijn gereed. Keurig getypt en vermenigvuldigd. -Couverts er bij. „Ik dank u hartelijk voor de moeite. Dat 'bespaart me heel wat werk. Ik ben blij, dat u mij zo helpen wUt". „Als het anders niet is", zegt Botter weg, „U doet er oneindig veel meer voor. Overigens ben ik nog niet klaar. Ik moet mijn belofte O'mtrent de finan ciën nog inlossen. Vijf-en-t-wintig gul den heb ik al te pakken". „Maar ,dat is méér dan voldoende", straalt Gretha. „Weineen, jonge dame. Minstens hon derd wil ik he'bben. We moeten vooruit kijken. De ijzers moeten gesmeed, als zij heet zijn. Met Kerstmis heb je veel geld nodig. Dan moeten we weer niet gaan vragen. Laat dat gedeelte nu eens aan mij over. Je behoeft niet alles op je te nemen". Met een licht 'hart, dat wel zingen kan van blijdschap, gaat Gretha naar haar pension, -waar twee brieven voor haar liggen, een met het bekende, geliefde handschrift van tante Vanvelden en de andereen zakenbrief van De Bruin uit Laagveld? Althans een couvert met firmahoofd. Echt vrouwelijk nieuwsgierig, opent zij die 'brief 'het eerst. Ondertekent door de oude De Bruin. Enkele regels maar. Hij heeft van zijn zoon vernomen, dat een nichtje van Vanvelden uit Gronin gen onderwijzeres is in Hoogveld. Het zou hem een groot genoegen doen', en zijn vrouw ook, als zij hen eens een be zoek kwam brengen. Gretha denkt: neen. Wat zal ik bij die mensen gaan doen? 'Maar: is het niet onbeleefd? Het wordt toch goed be doeld? rust over. We zien je in aktie. j/eie gashaarden „et 20 - 50% - korting b^v. 3RU Frans Ha ran 711,- BENEAAD BT pan 550,— (rtJLCANA jV Duo bruin ?an 936, (Ule nieuwe m ran FABER di oorraad lever PELGRIM Favori van f.398,- In onze zaken tri een aantal sch modellen aan w afprijzingen u doen staan IN BETEKENT:. PROFITEREN V diB de fabrikante gelden hebben. RITEREN van voorjaarsaanie Hoge inruilwa uw oude gas Geen lange voor de aanleg, breid advies koop. Gespreide bet< mogelijlcll ANDRÉ1 Rotterdam - IVIe Telefoon 010- Ouddorp - Boon Telefoon 01878 Bij één bezoek kan zij het laten, af gelopen. Bovendien, je kunt nooit -weten, als De Bruin hoort van haar Zondag school, die de 'kinderen van zijn arbei ders in elk geval niet minder rr.aakt zij redeneert in de geest van ra«"^®; als zij zich mijnheer De Bruin \°°PJ^ misschien is hij genegen, geldelijk steunen, in elk geval moreel dat te doen. Zoiets kan helpen! Als altijd s'nel besluitend, neemt ziJ zich voor, ter zijner tijd aan de invita tie te voldoen. .1 En dan kan zij rustig de j^p*^^ Groningen lezen. Die wordt alüji' op oe- zelfde tijd geschreven en gepost. Gretn doet dat ook. Er is een geregelde briei- wisseüng. Van de plannen der 2°"°*=] school weten oom en ta'nte ai. En t^- te antwoordt: als er geld te kort is, ge niet alles uit eigen zak, oom en ik zuli-^ dan ook wel wat zenden; schrijf er Je zult de zaak weer wel voor elkaar h*t) zoals altijd. Precies je moeder. Lot Veersema weet er ook al van. Die ne natuurlijk schik in je plannea m Kerstmis wü zij komen. Kan dat. u komt zij tegelijk met jou naar nier rug. Het spijt ons verschrikkelijk, aau_ voor de Kerst niet komt, maar we ku nen het begrijpen. Je mag geen na i werk doen. Je kunt niet weggaan, ai!>^^ daar een zondagsschool leidt. Ik Kerstfeestviering het liefst ook met a* een ander overlaten. Brieven ond niuiiiiiniiiiiiiiiniHiniiiuii Gecreosotee: 1.B0 1 HERl Als u Nie Laat ons vr vallen. XJ b( Meuli

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 6