Dr. H. Goedhart luit Kenya met Iverlof in Holland j( Ook Goeree-Overflakkee zal worden bezocht Noord-West Fa. A. ¥ro@gindeweij kreeg nieuwe speciaal-afdeling Plaatselijk nieuws L blad Vrijdag 11 mei 1973 No. 4186 m H HM B IH^ 180 ^Êr] er rsiBS lis en JVlid- ing' RTIES e efsdijKJ ^IDDELHARNIS SPREEKUREN MAATSCHAPPELIJK WERK SPREEKUREN GEZINSVERZORGING GOEDEREEDE: 101 ïmtüEtiniEuws Han en Rien Boomsma zagen een 00^) 'ita^f^^'^ ige auto zien? stappen 60 fobuusta model Simca- TTRES matisch, ean ver- ICHKYSIER tten. eel mooie k buiten geer! noot -k. studio's in 1. vraag er -eden kur- tonen! 1870) 3291 1110) 3928 -oederen; Dr. H. Goedhart die medio 1970 af scheid niam van de Hervormde Gemeen te van de Rotterdamse wijk Delfshaven i.v.m. zijn vertrek naar Kenya, wo»nt voor enkele maanden weer in de pasto rie aan de Mathenesserlaan van waar uit hij destijds vertrokken is. Zelfs het naamplaatje van toen is weer aan de deurpost bevestigd en het lijkt of het nooit anders is geweest. Op de kamers die hen gastvrij zijn afgestaan staan echter de dozen met de meest kunstzin nige stukken Afrikaanse volkskunst en die verraden van haar bezitters zowel de Kenyaanse kom-af als de sympathie voor het Kenyaanse volkje. De kunst- nijverheidsartikelen zullen in de komen de maanden aan de mian moeten worden gebracht t.b.v. de uitbreiding van het werk van de G.Z.B, en dr. en mevr. Goedhart zullen daartoe ook op Goeree- Overflakkee opereren. Ze zijn er wel kom, temeer omdat ze voor velen goede belienden zijn, van 1948 tot 1956 was dr. Goedhart Herv. predikant te Middel- iiarnis. Na Middelhamis stond hij 14 jaar in Rotterdam-Delfshaven waarna 'hij in 1970 de benoeming aanvaardde tot do cent Oude Testament aan het St. Pauls United Theological College in Limuru, 30 km vanaf de Kenyaanse hoofdstadl Nairobi. Nu, na 2Va jaar terug in het vaderland voor een verdiende vakantie zegt de sympathieke doctor: „In Mid delhamis en in Delfshaven hebben we een goede tijd gehad maar daar in Li muru, daar 'blijf ik tot ze me wegjagen, zo goed is het daar te werken!" Dr.i Goedhart werkt er, gezonden door de G.Z.B., met hart en ziel en met blijd schap omdat Jiij er geestelijk leven ziet. Hij doceert er in het Oude Testament maar veelal is dat een moeilijke zaak omdat de studenten veel moeite hebben met de Engelse taal en dat is dan ook de reden waarom dr. Goedhart in zijn vakantie de grondslag wil leggen voor ren boekje over het Oude en het Nieu we Testament in vereenvoudigd Engels. Dat hoopt hij te doen wanneer hij in augustus een maand in Italië door zal Mengen, hij heeft dat graag voor „zijn" studenten over. Het St. Pauls College telt 70 studen ten en 8 docenten waarvan er slechts 2 ujt Afrika komen. De studenten, veelal uit verschillende stammen hebben lang •^let altijd een hoog ontwikkelingsni veau wanneer ze zich voor de studie aanmelden en het zijn dan ook alleen maar zij die met hart en ziel in dienst van Christus willen staan die de studie wlbrengen en predikant worden. Dr. goedhart kan met liefde over hen pra ten en het is hem een genoegen wan- f";er de afgestudeerden zo'n twintig Per jaar vertrekken om in hun oude omgeving het Woord te gaan verkondi- Sen. „Mijn werk daar is zeker niet specta culair maar het is toch goed als de men- *n eens horen hoe zo'n jonge kerk daar reilt en zeilt. Als er door Gods ge- ^ae zo'n kerk ontstaat dan heeft die ladert- nodig en bij de opleiding daar- ^an mag ik behulpzaam zijn. Zending Dedrijven is niet alleen het Evangelie preken waar dat nog niet gehoord ""^i^d, ook ons werk is een vorm van wndingswerk", verklaart dr. Goedhart, «1 hij vervolgt: „Dat werk, dat bevredigt me. Ik do- ™w graag en ik praat net zo lang met tot ze het begrepen. De studenten «omen in hun ontwikkeling ook in con- 'wt met de „kritische theologie" en het mooi om ze daar doorheen te leiden vri-*^worsteling de weg te mogen nlïen en ze antwoorden te mogen ge- «n op de vragen die hen beheersen". Dr. en mevrj Goedhart bij de handel die ze t.b.v. de G.Z.B, gaan verkopen. Overigens werkt dr. Goedhart mee aan een „afrikanisering" van zijn werk.i „Wanneer wij ons werk goed doen dan maken wij ons op de duur overbodig, dan kunnen de Kenyanen het straks van ons overnemen", is zijn opvatting. Dr. Goedhart heeft al zo iemand op het oog, al zullen er tal van moeilijkheden te overwinnen zijn en al zal de man hij heeft een gezin met 5 kinderen zich een uiterste inspanning moeten ge troosten. Dr. Goedhart deed voor hij naar Nederland kwam Londen aan om voor hem een plaats op de meest ge schikte Universiteit te bespreken, als het begin van een nog lange weg. Dr. Goedhart lijkt graag wat af stand te hebben genomen van het zo gecompliceerde vaderlandse kerkelijke erf. Op het „College" leven en studeren de Anglicanen, de Presbiterlanen, de Methodisten en de leden van Hervormde Kerk van Oost Afrika in harmonie sa men. Met de collegae bestaan er goede contacten: „we gaan als gelijken met elkaar om. Hier in Nederland hoor je in sommige kringen veel godsdienstig ge praat, veel woorden waar vaak weinig zaken achter staan maar daar vindt je veel „zaken" zonder dat er veel woorden zijn. Daar groeien de kerken met 25''/o per jaar maar hier in Nederland wor den kerken afgebroken. Daar houden ze soms diensten zomaar onder een boom en ik heto avondmaal gevierd met men sen die in lompen gehuld waren. Dan voel je eenheid in Christus, dat is voor mij het geestelijke dat aantrekkelijk is, het sociaal aantrekkelijke is dat je geen nummer bent en dat je iets voor deze mensen kunt betekenen", motiveert dr. Goedhart. Hij heeft in de 2V2 jaar die hij in Kenya doorbracht een ervaring opgedaan die hij graag doorgeeft en die hijzelf toepast: „We moeten die mensen met geld steunen en met onze scholing begeleiden maar de organisatie moeten we lang zamerhand aan hen overlaten: „ik ben er hoe langer hoe meer gaan luisteren en het is me duidelijk geworden dat je ze zoveel mogelijk hun gang moet laten gaan. Laten we hen het recht laten an ders te zijn als wij en laten we niet pro beren hen tot copieën van ons wester lingen te maken. Zij zijn anders, ze wer ken wat sloom maar hier werkt men zich dood, moeten we daar dan zo ge lukkig mee zijn?" Zijn innige hoop is dan ook dat de Kenyanen niet teveel zullen verwestelijken met alle gevolgen van dien. Dr. Goedhart, hij is gelukkig in Ke nya, zoals hij gelukkig wias in Middel- harnis. Gelukkig in dienst van de Ge reformeerde Zending te mogen staan en het Gereformeerd belijden ook daar uit te mogen dragen. Kenya geeft hem de gelegenheid het Gereformeerd zijn ten volle te beleven, het voor te leven en het te verbreiden. Dr. Goedhart vraagt ook aan de Flakkeeërs die hem nog na aan het hart liggen dat prachtige werk te steunen zodat het nog kan worden uitgebreid. In september hoopt hij naar Afrika terug te gaan om zijn werk weer voort te zetten, niet spectaculair zoals hij zegt, toch zo spectaculair dat hij er van kan getuigen: „ja, daar vindt je een geestelijk leven". ------O—-i Sterk veranderd Israël Toen we 13 jaar geleden voor het eerst Jeruzalem binnenreden, hadden we de tocht gemaakt over land, via Is- tanboul, Homs, Damascus, Amnxan, Je richo. We hadden toen ook al over de Golan-hoogvlakte gereden, zonder te weten dat dit eens een zwaar gevechïs- terrein zou worden. De steden in Syrië en Jordanië deden behoorlijk aan, er waren zelfs een klein soort wolken krabbers, maar op het platteland ploeg de de Arabische boer zijn akker met een wat voorwereldse ploeg, tussen stenen door. Mijn Ideurendia's uit die tijd boekstaven de waarheid van deze op merking. Het land was dor, onvrucht baar en had gebrek aan water. Nu kwamen we dit jaar (1973) op 1 maart vanuit Rome per vliegtuig het nieuwe Israël binnengevlogen. Bij het binnenvliegen van het vlieg veld Lod in Tel-Aviv zag je groen, zag je een grote stad van 400.000 Inwoners meer dan tweemaal zo groot als de hoofdstad Jerusalem. Een stad die pas in 1909 zijn bestaan begon, toen hier, in een absolute wil dernis van zand en duinen een paar im migranten wat huizen neerzetten. Het Joodse nationale fonds had geld ver strekt voor „een begin". De streek was toen nog Turks, wanneer de Engelse troepen in 1917 de Turken verdreven, kon men opnieuw aan een opbouw be ginnen. Na wereldoorlog nr. 2 werd de ze plaats Tel-Aviv betekent „lente heuvel" vooral door immigranten uitgekozen als nieuwe woonplaats. Van daar, een stad, waarvan men zegt, de grootste handels- en fabrieksstad van Israël, de plaats waar men het geld ver dient, een zelfde 'betiteling voor het eeuwenoude Haifa, aan de voet van de Karmel, dat de helft kleiner is even eens aan de Middellandse zee, met qua- lificatie, „stad waar gewerkt en geld verdient wordt". We denken deze week aan het vijf-en -twintig jarig bestaan van Israël. Zie hier in deze inleiding het verschil. Dor land tegenover vruchtbaar land.. Theo- dor Herzl had te Wenen de gedachte uitgewerkt om voor de Joden, die over al op het einde van de vorige eeuw ver volgd werden, vooral in Rusland en Po len, die eeuwenlang opgejaagd waren, geplaagd werden en vaak extra belas tingen nioesten betalen om hun jood-zijn een eigen thuis-land te geven. Hij had een visioen van Haifa als hoofdstad. Dat land, Palestina, was even verwaarloosd zoals wij dat land zagen op onze reizen in 1960 en 1961 in Syrië, Jordanië. De Joden kochten voor vaak veel geld het land van de grondeigenaren in de hoop, dat zij er in zouden slagen de grond vruchtbaar te maken en er een rustig eigen land van te maken waar ze als jood, naar hun voorschriften in de talmoed konden leven. Grote verschillen. We zagen in maart 1973 Israël. De stad Jeruzalem was in 1960 een ooster se stad. De oude stad wel te verstaan. We waren er toen met Pasen. Grote paasdrukte was er niet, je kon er heer lijk winkelen. De Omar-Moskee een van de grootste heiligdo^mmen van het Mohammedaans geloof was zwaar be schadigd. Kogelgaten 'hadden de prach tige leien tegen de muur gemetseld soms sterk beschadigd. De stad was toen niet zo gemakkelijk voor westerse mensen te bereiken. Het meest per boot tot Beyroet en dan per taxi naar Jeruzalem Jordaanse stad. Vanuit Jeruzalem Israël de nieu we stad, was bijna geen verkeer moge lijk. De klaagmuur was in een onaan zienlijk steegje „ingebouwd". Een Jor daanse Vi^achtpost stond er bij. Nu, anno 1973 zijn die huizen, plage rig neergezet door de Mohammedanen om de joden te tonen dat zij de baas in deze heilige stad waren afgebroken. Op de sabbat die op vrijdagavond be gint als er drie sterren, na zonsonder gang, aan de hemel zichtbaar zijn het centrum van Joods geloofs-samenkomst. Je kunt de joden ook vaak op de door- de-weekse dagen daar zien komen bid den. Ze doen het zeer persoonlijk, ieder voor zich.i Ze hebben dan een klein kap je op de kruin van hun hoofd, meest een gebedsdoek om de schouders. Ze le zen uit hun gebedsboek, buigen regel matig op en neer. Op de sabbath komen de zeer orthodoxe joden daar met hun speciale kleding. Op hun hoofd is een hoed met brede rand, versierd met 'bont de broek is half lang. Zij zijn niet zo ge liefd, ze zijn zeer orthodox en vinden de huidige regering veel te lankmoedig. Je ontmoet mensen in Holland, die al les weten over Israël, die alles gelezen hebben, die alle politieke bladen en commentaren uitplozen en het nu alle maal precies weten. En het rondbazui nen: We hebben Israël „gedaan" per autobus, met commentaren om ons in te lichten. We zijn geweest op de Golan hoogvlakte, waar de Israëli met inge graven tanks de wacht houden tegen in filtrerende Palestijnen, die er binnen willen dringen om bommen te leggen of zo iets we reden langs de Hermon, door de stad Kuneitra, die we niet kon den herkennen van onze bezoeken in 1960 en '61, omdat hier fel gevochten was en de stad volledig verwoest is. We waren bij de bronnen, die hun water van de Hermon verkregen en hun wa ter door beekjes loosden in het mooie meer van Genezareth waaruit dan weer de Jordaan wegstroomt. We deden heel midden Israël, met Nazareth, Jericho, doch reden ook door de Negeb woestijn en toen ora heel dat oude bijbels zo be kende schiereiland Sinai met als meest interessante tocht een reis door dat bergland naar het St. Catherine- fclooster op 1900 meter hoogte, dat op getrokken is op de plaats, waar Mozes het brandende doornbos zag en van die plaats opsteeg naar de 'berg, die nu ge noemd v/ordt Mosa om de Tafelen der Wet te ontvangen. Een vaak barre tocht over slechte wegen, maar mis schien de meest interessantste tocht op de vele reizen, die we in het Midden- Oosten hebben gemaakt. Overdenking. Thuis kom je tot denken. De stilte van je eigen kamer, van je eigen dorp geeft je antwoorden op vragen, die je jezelf stelt. Je zag nu hét Heilige Land weer terug. Er zijn twee kanten aan toe spiegelingen, de indruk van het weer zien van de vele bijbelse plaatsen we kwamen nu b.v. ook in Quamran waar de dodezee-roUen gevonden werden. Je zag de nieuwe Joodse staat. Een staat met een ongelooflijke durf van werkenj Ik blijf bij de indrukken van de Joodse staat. Er zijn twee dingen: van op zicht onvruchtbare gronden hebben ze akkers gemaakt, sinaasappelen-tui nen, ze hebben palmen geplant, bana- nenbomen gepoot. De Arabieren, die hen deze gronden voor vaak te hoge prijzen verkochten 'hadden dit nooit kunnen doen, geen vakkennis, geen werk-tradi- tie. Doch de meeste indruk heeft Nieuw- Jeruzalem op me gemaakt. Voor een ieder is het mogelijk het parlementsge bouw, de Knesset te bezoeken. ledere dag komen er bezoekers, als er geen parlementsvergadering is. Voor de voor zitter zit er aan een half-rondo tafel de regering, de afgevaardigden zitten, eveneens in een halve cirkel, om de re gering heen. Allemaal prachtig gebouwd die zaal, maar wat me nu het meest trof is, dat er bij elke zetel een kopte lefoon is. Er zijn afgevaardigden die in de huidige taal, het moderne Hebreeuws het ifriet spreken. Maar er zijn ook afgevaardigden van de arabieren, die het ifriet niet kermen. Wanneer een afgevaardigde in het ifriet heeft ge sproken, krijgen de Arabische afge vaardigden de vertaling direct in hun taal. En wanneer zij arabisch spreken, wordt het In het ifriet voor de anderen vertaald. En dan de grote universiteitsgebou wen. De jonge staat Israël 'had in 1948, bij zijn stichting meteen alle gronden rondom Jeruzalem en andere steden op gekocht, omstadsuitbreiding mogelijk te maken en grondprijs-speculatie tegen te gaan. Daardoor is de uitbreiding van Jeruzalem mogelijk, men kan gronden beschikbaar stellen voor universiteits gebouwen. Terwijl vooral vroeger in de "arabische landen een universiteit een hoge school was om priesters op te leiden, is hier de universiteit het wetenschappelijk cen trum dat Israël zo dringend nodig heeft. Er zijn heel grote problemen, vrucht- De torenhaan van Dirksland-Zuid, heeft 't al weken lang verbruid; en zijn plicht méér dan verzaakt; want die torenhaanhij staakt! Al is dat nu in onze tijd, niet zo'n opzienbarend feit nu die torenhaan niet draait, weet men niet welke wind er waait! Zien met lede ogen aan, hoe dat nu die torenhaan ons reeds weken heeft geflest; wind waait hier steeds uit 't noord-west! Gaat aan 't Grevelingenmeer, de zuid-wester eens te keer haan blijft op z'n standpunt staan, trekt zich nergens wat van aan! Loeit de wind uit 't barre noord torenhaan blijft onverstoord! Blaast de wind uit oost of zuid hij kijkt naar 't noord-westen uit! Waar vandaan de wind ook waait er niet ene haan naar kraait! 't Valt ons tegen van dat beest, zijn steeds goed voor hem geweest. Heeft zelfs, sinds een jaar of wat, nog een heel nieuw pak gehad! Wat die haan dan toch mankeert... wil misschien ook gesaneert; of heeft roest hem aangetast? liep dat dier soms daardoor vast? Of hij dus vrijwillig staakt, noodgedwongen plicht verzaakt niemand echter die 'het weet. Hier dient aandacht aan besteedt! Inwoners van Dirksland-Zuid, zien nu met verlangen uit, dat die haan, het staken zat weer gewoon z'n werk hervat! J. S. OOLTGENSPLAAT Neem een gast aan tafel. In Oolt- gensplaat e.o. zijn deze week folders van de NOVIB huis-aan-huis bezorgd, die volgende week opgehaald worden,. Hierin wordt ook u gevraagd, een gast aan tafel te nemen. WUt u s.v.p, alvast het formuliertje invullen, dan kunnen de dames die rondgaan het zó meenemen. Een gift ineens is ook zeer welkom. Namens NOVIB hartelijk dank. DIRKSLAND Inlevering vakantiebonnen. Bouw vakkers kunnen hun vakantieborm.en inleveren op maandag 14 en dinsdag 15 mei beide dagen tussen 7-9 uur bij J. Los, Julianalaan 25. OUDE TONGE Inenting tegen D.T.P. Inenting tegen D.T.P. voor kinderen geboren in 1964 en 1969 zal plaats vinden op woensdag 16 mei a.s. van 15.30 - 16.15 uur in het Groene Kruisgebouw, Arendsstraat 34 te Oude-Tonge. De oproepkaarten zijn verzonden^ OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft inzake verzoek om. vrijstelling van de dienstplicht de vol gende uitspraken gedaan: Cornells de Bonte te Ooltgensplaat voorgoed vrij stelling wegens broederdienst; Willem van der Sluijs te Oude-Tonge voorgoed vrijstelling wegens broederdienst; Pie ter van den Berge te Oude-Tonge voor 1 jaar vrijstelling wegens persoonlijke on misbaarheid; Jan Arensman te Den- Bomm..el verzoek wegens persoonlijke onmisbaarheid afgewezen. OOLTGENSPLAAT Inleveren vakantiebonnen. Inleve ren vakantiebonnen voor bouwvakkers is mogelijk op zaterdag 12 mei van 2 tot 4 uur nam. bij P. C. Ho'bbel, Noord- Achterweg 5. Volgende week gaat zwembad open. Het bestuur van de Stichting Zwembad „De Singel" heeft besloten de poorten van het zwembad te openen op dinsdag 15 mei a.s. De prijs van de abonnemen ten (gewone- en gezinsabonnementen) zal in het begin gelijk zijn als vorig jaar. Maar i^a 31 mei gaan de abonne menten met vijf gulden omhoog. Als badmeester treedt dit seizoen op, dhr. Douwes ^te Sommelsdijk. Bouwvakkers opgelet. Vakantiebon nen van de bonwvakken over het jaar 1972-1973 (dus alle bonnen) kunnen worden ingewisseld op zaterdag 12 mei bij de heer Fr. van der Vliet, Prunus laan 1. baarmaking van de grond, irrigatie, bouwplannen, chemische industrie. Dat alles vergt een grote staf van geleerden. Je vindt daar de knapste dokteren in de grootste ziekenhuizen van dat land. Ge- zondhendszorg is een dierbaar pro bleem. Ik sluit met een klein gesprek, in een dorpje gevoerd met een inspecteur van het hoger onderwijs, die vloeiend Duits sprak. Hij wilde gaarne weten hoe wij Nederlanders dachten over dat vliegtuigongeluk, w^aarbij een vliegtuig uit Tripolis neergeschoten werd. Dit gesprek eindigde ongeveer als volgt. Wij Israëli's staan met de rug tegen een muur. Wij zijn omringd door vijandige arabische volkeren die teza men 150 millioen mensen tellen. Wij zijn met slechts 3 millioen. Wij kunnen mo menteel maar op ons leger en onze re gering vertrouwen wij hebben geen bondgenoten, die ons te hulp schieten. Als Amerika ons vliegtuigen stuurt of wapens, stuurt Rusland of Frankrijk wapens aan Egypte of Syrië,, De vrede van dit land wordt alleen gewaarborgd door onze generale staf. Niemand anders. Hun taak is het te voorkomen dat er oorlog komt, dat men ons land niet aan kan vallen. Als hier oorlog komt, is er een nieuwe wereldoorlog. De verdere uiteenzettin gen en gesprek 'houd ik voor me. Israël viert zijn vijf-en-tv/intig jarig bestaan we weten met hoeveel zorgen de huidige regering de nieuwe periode van 25 jaren en laten we hopen met blijvende vrede in zullen gaan. De heer en mevr. A. Vroegindeweij- Zwerus hebben er in hun pand op de Westdijk hun woonruimte aan opgeof ferd om kijkers en klanten beter dan voorheen van dienst te kunnen zijn. Een verbouwing zorgde voor de ruimte voor een luxe speciaal afdeling voor glasserviezen, tafelserviezen, Gero en Zilmeta artikelen en keukenuitzetten. Voorheen waren die artikelen „ver strooid" in het bedrijf te vinden. Min of meer was het pandje tegenover de zaak als showroom in gebruik, maar die ge scheidenheid kwam de overzichtelijk heid en de presentatie zeker niet ten goede. De nieuwe afdeling, één hoog boven de bestaande zaak, kreeg een bij zonder sfeervolle inrichting en aankle ding waarin de geshowde artikelen op timaal tot hun recht komeri. De serviezen, veel meer dan er voor heen in voorraad konden zijn op stel lingen langs de wanden opgesteld en sommige staan keurig aangericht op uit stekende plateaux. De Fa. Vroegindeweij zal daar in dat eldorado, vooral voor verloofden die op de huwelijksdag aangaan, kijkers en ko pers gaarne ontvangen. Bij het creëren van deze nieuwe ruimte is tenslotte speciaal aan hen gedacht. D.m.v. een advertentie zal de Fa. Vroegindeweij be kend maken op welke manier zij de opening extra aantrekkelijk kan maken! De foto laat een gedeelte van de nieuwe afdeling zien, waard om er een kijkje te nemen en er door een vriende lijke mevr. Vroegindeweij het wordt vooral haar afdeling met al dat moois geconfronteerd te worden. Plein 1, Melissant, (01877) 1592 Molentienden 6, Ouddorp, (01878) 810 Molentienden 6, Ouddorp, (01878) 810 Wijkgebouw Groene Kruis, Goedereede Haegse Huus te Stellendam Groene Zoom 76, Sommelsdijk, (01870) 32 87 DIRKSLAND: ma. t.m. vr. 9.00-10.00 uur GOEDEREEDE: ma., WO., vr.i vr. m.a. WO. 9.00-10.00 uur 19.00-20.00 uur 19.00-20.00 uur 19.00-20.00 uur MIDDELHARNIS: ma. t.m. vr. 8.30- 9.30 uur WO. 19.00-20.00 uur OOSTFLAKKEE: ma.i t.m. vr. 9.00-10.00 uur Ie do. v.d. mnd. 13.00-13.30 uur 2e di. v.d. mnd. 13.00-13.30 uur 3e do. v.d. mnd. 13.,O0-13.30 uur 4e do. v.d. mnd. 13.00-13.30 uur C.C.H, barak, Julianastraat 9, Oude Tonge, (01874) 515 Wijkgebouw Groene Kruis te Stad Wijkgeb. Groene Kruis te Den Bommel Wijkgeb. Groene Kruis te Ooltgensplaat Verenigingsgebouw (Molendijk) Nieuwe Tonge DIRKSLAND: ma. t.m. vr. 13.30-14.00 uur Plein 1, Melissant, (01877) 15 92 ma. t.m.i vr. 8.00- 9.00 uur Wilhelminaweg 19, Ouddorp, (01878) 654 OOSTFLAKKEE: ma. t.m. vr. 8.30-10.00 uur C.C.H, barak, Julianastraat 9, Oude Tonge, (01874) 612

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 9