ruider De klacht" Fa. den Hertog - Dirksland verza melde al tien ton gebruikt glas van weenen [oom chirurgen aan het werk aan Sommelsdijkse linden Delta soiistenconcoors te Stellendam FOTO BLONKERS ^-^nne'l^'' Sommelsdijk Wie mist z'n hond LgejaargaBg Vrijdag 11 mei 1973 No. 4186 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond BEZOEKT ONZE Autoitiobieleii-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 Overgordijnen velours - damast - handweef klassiek en modern De één nog mooier dan de andere. Zondagsdienst artsen VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Middelharnis Pf iAr Opbrengst glas-actie voor gezinsvervangend tehuis ^^SALEIVI" GOEDEREEDE Geslaagde siot-avond Jonge dierenvrienden modehuis dirksland tel: 396 Plaatselijk nieuws GEEFT UW PANDEN IN MEESTERHANDEN Bureau voor Onroerende Goederen MEESTER Laning 43 Nieuw-Beijerland Tel. 01869 -1534 Streekmuseum Sommelsdijk vanaf dinsdag open Bureau Stichting Gezinsverzorging Super 8 Single S f 45,- 3 stuks Dirk Jans Zwart op 12 mei 1973 in de grote kerk van Maassluis POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,83 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ;preekuur rijdag op tot ging- -*■'■ m m :j - ienst ds. De di' lieer and Huizer C5. A. d« 9 66, 72- i 39, 4"' 1 17, 25. 9 J' 67, 73' 9, io. Xwce van de vijf boomchirurgen die Suropa thans telt zijn sinds maandag in Jonunelsdijk aan het werkj In het Kor- ewcgje passen zü hun heelkunde toe op de (laar staande lindebomen waarvan er een aantal met afsterven bedreigd werd. De gemeenteraad stelde enige tijd geleden een bedrag van 18.000, beschikbaar om de bomen weer gezond Ite maken. De chirurgen, werknemers van Bo'- Iwobicl 'b.v. te MijnsheerenJand vertrou- Iwen er volledig op dat die opdracht zal Islageu. Ze hebben in het Kortewegje I— vastgesteld dat de linden het meest 'door aanrijdingsschade te lijden hebben gehad, anderen hebben gezwellen en worden bedreigd door rottingsprocessen I maar de chirurgen hebben kunnen ver- I zekeren dat alle bomen, zo'n honderd in totaal, kunnen worden behouden en dat aan de oude luister van het wegje geen afbreuk behoeft te worden gedaan. Dat geldt eveneens voor de bomen op het Vingerling en op de Voorstraat te Som- j melsdijk. De reusachtige beuk achter het gebouw van Gemeentewerken zal ondergronds zuurstof krijgen toegediend om weer op adem te komen waarna I haar levenskansen weer optimaal zijn. De boomchirurgen zijn bepaald geen I zachte heelmeesters. Met hamer en bei tel gewapend brengen ze zich aan een I touw langs de boomstam in positie om i rotte plekken te verwijderen. Dat ge- beurt soms zo grondig dat de boom I wordt uitgehold waarbij alleen de cam- biumlaag de laag direct onder de opperhuid in stand wordt gehouden. Wanneer de boom dan onvoldoende stevigheid heeft worden er „spaken" in aangebracht om hem de nodige steun te geven en ook die bomen zijn er bin nen enkele jaren weer helemaal boven op. De kale plekken worden ingesmeerd met lak-balsem. Bo'Mobiel is een nog vrij jong be drijf, maar het heeft werk door heel Europa. Het houdt zich niet alleen bezig met de verpleging en de boomgenees- kunde, ook de verplaatsing van bomen wordt veelvuldig verzorgd. Met krach tige machines worden dan sterke staal tjes van boomverplantingstechniek ge leverd zoals die keer toen een boom met een gewicht van tachtig ton werd verplaatst! Infra-rood fotografie. Het bedrijf maakt ook gebruik van de mogelijkheden van de infra-rood fo tografie. Het is een voortreffelijk hulp middel bij de periodieke controle op de gezondheidstoestand van de bomen. Uitgebreide oppervlakten kunnen in zeer korte tijd worden gefotografeerd en bepaalde kleurnuances in het blad groen geven een indruk van de gezond heidstoestand van de bomen. „Vaikkimdige heelmeesters kunnen met hun moderne arsenaal aan chirur gisch gereedschaip en geneeskrachtige preparaten wonderbaarlijk goede resul taten bereiken.i Monumentale bomen zijn zo'n ingreep wiaard!" propageert Bo'Mobiel. "^IIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllll Zoals reeds eerder aangekondigd zal ■^■s. ZATERDAG 12 MEI het Delta-So- Jistenconcours gehouden worden In het «acgse Huus te Stellendam. nnif ™^'^'^3SProgramma begint om "■W uur, het avondprogramma om 18.00 tp ^^^"gezien weer vele goede soUs- en uit onze regio aan dit concours me ewerken, zal er in muzikaal opzicht eer veel te genieten zijn Verzuim t„ 1'°™ niet om dit muzikaal festijn bij wonen, u zult er zeker geen spijt van hebb. «n. OUDE TONGE MOLENDIJK 67 - 69 TELEFOON (01874) 605 V40NINGINRICH OOSTDIJK 53 - 61 van zaïcrdag 12 mei tot maandag 14 mei 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 2090 te Middelharnis. Deze is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter- B. Elvé, Ring 117 te Dirksland, telef. (01877) 1262. Nieuwe Tonge,- Stad aan 't Haringvliet - Oostflakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.i00 uur hebben dienst dokter E. Bouman te Stad aan 't Ha ringvliet, tel. (01871) 269 en dokter G. J. Buth te Den Bommel, tel. (01871) 306. ZONDAGDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkens te Middelharnis van 9.00 - 9.30 uur. DIENST WIJKVEKPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Mclissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. C. V. d. Nieuwendijk, tel. (01870) 2883. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Jochems te Oude Tonge, tel., (01874) 532. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. (01873) 577. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes te Middelharnis, telef. (01870) 2966. De lente is weer ingegaan Met weer, voor ieder eender Dus daarom', even stilgestaan Gekeken naar nieuw leven. Ik ging daarom „mijn" eiland in En keek eens rond mij henen Maar wat ik zag, daar schrok ik van Want „mijn eiland" stond te wenen. Ik vroeg haar, waarom huil je nu? Met zulke fijne dagen 't Is niet het weer, sprak mijn Flakkee Dat aan mijn hart zou knagen. Nee, 't is de mens, die mij verkracht met hoge spannings palen met wegen, afval en zo meer die heel mijn lichaam plagen! Ik klaag, ik roep, maar niemand hoort hoezeer ze mij verlagen wanneer ik smeek, om 't niet te doen gebeurt het juist, die plagen! Ze maken mij oen oude vrouw die dagen kan gaan tellen maar als ik tel, kom ik niet ver omdat ze alles vellen. Gezond ben ik allang niet meer met sproeisel in mijn sloten zelfs 't zilte nat voel ik niet meer dat heeft mij zo verdroten. De wegen snijden mij kapot m'n groen, dat gaat verdwijnen dat zogenaamd moderne spul doet mij steeds verder kwijnen Daarom mijn vriend, vraag ik aan jou Aan ieder, dit te zeggen Wanneer je mij weer blij wilt zien Moet men de „trend" verleggen. Kijk eens naar mij, zoals ik ben En stop met al dat slopen En wil je weten hoe 't mij gaat Doe dan je ogen open!! Flakkee heeft boven verwachting ge volg gegeven aan de enkele maanden geleden gedane oproep om gebruikte flessen een aanmerkelijk nuttiger be stemming te geven dan ze op de vuil nisbelt te doen belanden. Dhr. W, den Hertog nam de moeite voor zijn bedrijf aan de West-Havendijk houten contai ners te plaatsen en het ongedachte gebeurde: In twee maanden üjds wer den er zes gevuld van elk ruim ander halve ton inhoud en dhr. den Hertog heeft sterk de indruk dat de vaart er nog beter in zal komen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat hoort hij het glasgerinkel, steeds hopend dat het flessen en geen etalageruiten zijn Van m.eet af aan nam dhr. den Hertog zich voor de opbrengst ten goede te De Fa. Leune laadde de wagen met 10 ton glasscherven. doen komen aan het gehandicapte kind. Nu gisteren voor het eerst werd afge leverd en afgerekend heeft hij Zr. Bax, directrice van het gezinsvervangend te huis „Salem" laten weten dat de op brengst aan haar zal worden afgestaan om a.s. zomer een dagje met haar „be woners" uit te gaan. Daar-mee gaf dhr.i den Hertog gevolg aan zijn streven van alles het beste te maken, maar hij ging nog een stapje verder. De opbrengst van het verkochte glas zal door hem verorden verdubbeld. Dat behoeft zo verze kerde hij niet in de krant omdat dat een menslievend gebaar zou zijn maar opdat de mensen die aan de glasaktie meeviTei'ken weten dat hun hulp een dubbel effect heeft. Een grote vrachtwagencombinatie werd donderdagmorgen voor de deur gereden om door, een heftruc van de Fa. Leune met tien ton glasscherven beladen te worden. Dhr. den Hertog wil de aktie met nóg meer klem voortzetten, terwille van de fijne dag die de bewo ners van „Salem" in het vooruitzicht hebben en terwille van het milieu. Als iedereen het zo consequent gaat doen als die kleuterleidster uit Stellendam dan zal de vrachtwagencombinatie spoedig weer kunnen worden ontboden. Zij heeft haar kleutertjes gevraagd le ge flessen mee naar school te brengen en jawel, elke dag komt ze een doos vol legen. Het is tenslotte een kleine moeite! De afdeling Goedereede-Ouddorp van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen heeft dinsdagavond haar zeer ge slaagde laatste bijeenkomst van het seizoen gehouden. In hotel „Duinzicht" werden de da mes verrast door het talent dat de solo toneelspeelster Nel Kars tentoonspreid de. Zij bracht toneel uit verschillende eeuwen waarbij ze zich soms in één act in vier verschillende rollen ver plaatste. De dames hebben er bijzonder van genoten. Dirksland Twee jeugdige Dirkslandse dierenvrienden heb ben het ruimschoots verdiend eens in de krant te worden ge complimenteerd. Adrie Stolk en Erie Snijders, jongens van de lagere school, hebben het in enkele maanden tijd gepresteerd ten bate van de dierenbescherming artikelen te verkopen tot een "waarde van elf honderd gulden! Ze hebben zich ontpopt als ware kooplui die al lerhande artikelen en daarmee de noodzaak van de dieren bescher ming goed weten te „verkopen". De knapen hopen het werk vvraar- in ze zoveel plezier hebben onver minderd voort te zetten! Sommelsdijk. N.N. OUDDORP Naar Canaida. Na een verblijf van bijna 20 jaar in Canada heeft het echt paar C. Grinwis-Akershoek enige we ken bij familie in hun geboorteplaats Ouddorp vertoeft. Inmiddels zijn ze weer naar Canada vertrokken. Zomerinlevering vakantiebonnen Voor de komende zomervakantie kunt U uw zegelboekjes inleveren op zater dag 12 mei van 9-11 uur en van 2-5 uur en vervolgens op 14, 15 en 16 mei 's avonds van 6.30 - 9,00 uur bij de B.V. J. L. Meijer, Hogepad 63, Ouddorp. Hst Streekmuseum in het Kerkstraat- je te Sommelsdijk zal vanaf a.s. dinsdag weer voor bezoekers geopend zijn. Het is nauwelijks nog nodig een bezoek aan te bevelen omdat de rijke inhoud van het museum genoegzaam bekend is. Veel Flakkeeërs hebben er al een kijkje genomen maar ook van elders komen jaarlijks vele honderden belangstellen den. Het museum is geopend elke werk dag van 2 tot 5 uur en woensdagsmor- gens van 10 tot 12 uur. Zondags en maandags de gehele dag gesloten. Het Streekmuseum wordt in stand gehou den door de gelijknamige Vereniging. Men kan aan de instandhouding mee helpen door voor een bedrag van 5, per jaar lid te worden. Opnieuw is mevr. Elvé te Dirksland i.v.m. haar ijver voor de dierenbescher ming, geconfronteerd met een zwerven de hond die ze graag weer bij zijn baas op een Rothweiler, heeft de grootte van terug zou willen zien. De hond is in af wachting daarvan op een adres in Dirksland ondergebracht. Het dier lijkt een herdershond en is zwart met bruine tekeningen. De hond draagt een nog nieuwe beige-bruine halsband aan de binnenkant waarvan nog het prij spiak kertje zat. De baas van de hond, of hij die meent te weten waar het dier thuis hoort, wordt verzocht mevr. Elvé te bellen, tel. (01877) 12 62. b-iO 1.1 MIDDELHARNIS Met ingang van a.s. maandag 14 mei zal het Bureau van de Stichting Ge zinsverzorging Middelharnis - Som melsdijk gevestigd zijn in het Gemeen tehuis. Spreekuren van de leidsters: maandag tot en met vrijdag tussen v.m. 9-10 uur. Telefonisch bereikbaar al daar op nr. (01870) 35 55 (toestel 28). BIJ UW FOTO SPECIAALZAAK MIDDELHARNIS op 12 m;ei zal de bekende Rotterdam se organist Dirk Jansz Zwart een con cert geven op het monumentale orgel van de Grote Kerk in Maassluis. Wat voor een violist als een droomwens mag zijn eens een echte Stradlvarius te be spelen zo is het orgel van de Grote Kerk een w^ens van vele organisten om niet alleen het instrument te horen maar ook te bespelen. Zo komt dan ook een telg uit een zeer beroemd organisten- geslacht een concert geven op dit be roemde orgel. De werkelijk grote Jan Zwart, vader van de concertgever, heeft zich al jaren geleden er toe gezet een boekje te schrijven over dit, zoals hij het noemde; Het Deftige orgel. Dirk Jansz Zwart heeft het zich op deze concertavond niet gemakkelijk ge maakt en heeft een zeer aantrekkelijk programma uitgekozen met werken van Baoh, Cesar Franck, Louis Viérne, Langlais, Andriessen en ook enkele werken van zijn voor de orgelkunst on vergetelijke vader. Als U een avond zeldzaam schoon or gelspel niet wil missen moet u 12 mei naar de Grote Kerk van Maassluis ko men. De toegangsprijs is zeer laag ge houden n.l. 2,50 per persoon en hou ders van een C.J.P. hebben reductie. De kerk is open vanaf 19.15 uur en de aanvang van het concert is 20.15 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1