Opnieuw veel belangstelling voor jeugdconcours te Melissant Achthuizense kinderen in juichstemming over veilige oversteek Op geschoten THrndemonstratie in de Olympiahal in Middelliarnis Cle@n sprake van moord me jaargang Dinsdaq; 8 mei 1973 No. 4185 ïftelijk Itelefo- Lgen jze be- Irs. !0F IKE It 19, CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond B. van de Velde overleden lïïboedei vernield Sycces voor Brandweer derdag op al onze geschenk-artikelen 3@% Voor moederdag een echte zuivere fles Kroatz beere, een heerlijke .Duitse bramendrank Den Hertog en €o. Westhavemdijk 43 - Dirksland Tel. 01877-1988 Bromfietser ge^aiiera Kamp^Mun SOOO balesi lioO'i verbrand Auto teruggevonden ---o Auto over de kop Rectificatie Be grote winnaars: Links Johan Beijer, rechts Marjan van der Wal. Met bejaarden d@®r West-Noord-Brabant Eit aangeboden door Oranjevereniging Rode Kruis districtswedstri|d Zuid-Hollandse Eilanden 1«1 In zoekt lerk, neem llharnis- 25 03 [>,aniunis, alanten, fazen. Tel. 48^ POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONKEMENTSPRIJS 4,85 PER KWARTAAL ADVERTETJTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. smi'L"- De kinderen uit de Zuidzijde die in JAclithuizen op school gaan verkeren in [eer; juiclistemming nu ze veilig de druk- [ke Provinciale weg kunnen oversteken. Door de jaren heen hebben voortrazen de auto's hen daar naar het leven ge staan maar dankzij een investering van zo'n tweehonderd-duizend gulden door de Provinciale Waterstaat ligt er nu een veilige kindertunnel. Nu de tunnel er eenmaal ligt, nu moeten we maar vergeten dat het om tal van redenen vele jaren lang geduurd heeft voor het zover kon komen. Raadslid Bas de Jonge uit Achthui- zen lieeft er zich door de jaren heen in vastgebeten en van de zijde van het gemeentebestuur van Oostflakkee is Zonder gevaar door de tunnel. steeds op de verwezenlijking aange drongen. Tenslotte met succes JMu fietsen de kinderen onder de drukke verkeersweg door terwijl de auto's boven hen langs denderen. Ouders ert kinderen, iedereen is gelukkig met deze nieuwe voorziening waardoor zo veel kinderleventjes niet meer tweemaal daags aan een dodelijk gevaar worden blootgesteld. Daarom, dank aan Provin ciale Waterstaat, de fa. Dijkers en Pijl die de tunnel in enkele weken tij ds bouwde en een compliment aan Bas de Jonge voor zijn vasthoudendheid, 't Is welbesteed! OOLTGENSPLAAT Zondagavond is in zijn woning, Pie- I ter Biggestraat 8, op de leeftijd van 76 [jaar overleden David Cornells van de [Velde, echtgenoot van mevrouw Mar- [grietha van Ree. Dhr. Van de Velde, geboren 29 jan. 1897 te Duivendijke op 1 Schouwen-Duiveland (zoon van de ge- I meente-veld\vachter te Zonnemaire) be- 1 zocht na de lagere school de Ambachts- sciiool te Zierikzee om zich in het tim- I mervak te bekwamen. In 1919 kwam hij naar Ooltgensplaat om te helpen bij de bouw van de Klompenfabrlek aan de Langeweg (aannemer wijlen dhr. L. Dorsman Jz.) en vestigde zich op 25 aug. 11920 definitief in De Plaat als timmer- I man bij wijlen dhr. Joh. Kortcweg. La ter kwam hij in dienst bij het N.V. Aan nemingsbedrijf Mosselman en Korteweg I en werd bevorderd tot voorman-af- I schrijver. Hij heeft daar tot aan zijn 70- ste jaar gewerkt. Tijdens het 40-jarig 'bestaan van genoemde N.Vj op 25 aug. I960 werd dhr. Van de Velde Konink- m. onderscheiden. Hij was drager van de ere-medaille in zilver verbonden aan 1 de Orde van Oranje Nassau. De over ledene was een all-round vakman die Srote ontwikkelingen in het bedrijf neeft meegemaakt. Na het dodelijk on- Sevai dat zijn zoon en twee kleinkinde- ren m 1971 zijn overkomen heeft dit j verlies hem dermate getroffen, dat zijn gezondheid geleidelijk aan is achteruit gegaan. De begrafenis is bepaald op ™nclerdag 10 mei a.s. des nam. 2 uur op «e Nieuwe Begraafplaats, alhier, in het lamiliegraf, waar zijn zoon en klein- I zoon op dinsdag 27 juli 1971 ter ruste gelegd. Te 1.15 uur zal in het Ver- ™igjngsgebouw „'t Centrum", Van eelstraat 10 een rouwdienst worden ^Wouden, welke zal worden geleid door oe^hervorrade predikant ds. A. W. v. d. NIEUWE TONGE _De politie heeft een viertal jongelui l,„™3"seerd die hebben bekend de in- Zlu woning Zuiddijk 45 te rtn^ vernield. De woning is eigen- ™m van dhr. P. de Gast maar stond al I hlhh'^^ onbewoond. De knapen haM ldbaldadigheid ge- SOiVIiVrELSDIJK Zaterdag 5 mei nam het vrijwillig brandweercorps uit Sommelsdijk deel aan de prov. brandweerwedstrijden 2e klasse op de scheepswerf Giessen de Noort te Krimpen a.d. IJssel. Na een goed gelopen wedstrijd eindig de het corps op de 2e plaats met 547 pnt. wat een gemiddelde is van 8.53 pnt. per verrichte handeling met het predikaat „zeer goed". Het corps is met deze prestatie ge rechtigd om op zaterdag 23 juni .deel te nemen aan de selektiewedstrijden 2e klasse, die gehouden zullen worden te Capelle a.d. IJssel. Dit corps dat in de afgelopen jaren' voor meerdere prestaties heeft gezorgd, wensen wij veel sukses toe op 23 ju ni aanstaande. Het PTT bedrijfsbrandweercorps dat kortgeleden in Rijen een eerste plaats behaalde kwam thans op een achtste plaats. A.s. zaterdag, aanvang 19.30 uur pre cies, geven de 4 gymnastiekverenigingen uit onze gemeente (Middelharnis-Som- melsdijk, SSS, DOTO, Sparta-Hygiëa) weer hun jaarlijkse uitvoering. Het programma biedt voor elk wat wils. De jongens en meisjes (8-9 jaar) be ginnen heel spectaculair met 150 deelnemers aan een nummer rekstok. Verder worden afgewerkt de nummers brug, rekstok, ringen, springen', brug on gelijk, paardvoltige, evenwichtsbalk, lange mat en de vrije oefeningen. Het belooft een zeer interessante avond te worden. De organisatie ver wacht deze avond zeer veel ouders en anderen uit de 4 gemeenten te mogen begroeten. Kaarten voor deze avond zijn te ver krijgen bij de verenigingsbesturen en 'si avonds aan de Olympiahal. MIDDELHARNIS De jongeman A. Heeringa, wonend aan de Doetinchemsestraat is zondag avond met zijn brommer gevallen. Dat gebeurde op de parallelweg, tegenover de z.g. „zes huisjes", waar de jongeman ■met een aantal kameraden, richting Nieuv/e Tonge reed. Hij raakte met zijn voorwiel de achterkant van een voor hem rijdende brommer, waardoor hij de macht over het stuur verloor. In het ziekenhuis, waar hij ter observatie werd gebracht, werden 3 'gebroken ribben ge- con:Jtateerd. SOMMELSDIJK Een aantal knaapjes die zaterdagmor gen op een perceel land langs de Prut- weg cowboy speelden hebben ervoor gezorgd dat 5000 pakken hooi van dhr. Groenendijk, Dijkstraat 22 in vlammen opgingen. De jongens variërend van 8 tot 11 jaar legden van het stro een kampvuur aan maar dat liep al gauw helemaal uit de hand. De hele hooiberg is in vlammen opgegaan. STELLENDAM De Ford Taunus personenwagen van dhr. D. v. d. Broek die op 30 april werd ontvreemd is de dag daarop al terug gevonden in Roermond. De politie te Ouddorp had haar Roermondse colle ga's getipt naar de wagen uit te zien. Een jongeman uit Stelle.ndam, varend op de binnenvaart werd er van ver dacht met de wagen naar zijn in Roer mond gelegen schip te zijn gei-eden. OUDDORP Zaterdagmiddag had op de Ooster weg, ter hoogte van het voetbalveld van de W.F.B, een ongeval plaats. De jon geman V. d. Vries uit Middelburg sloeg tengevolge van een klapband met zijn Ford Cortina over de kop. Da wagen werd zwaar beschadigd maar de be stuurder liep zo goed als geen letsel op. NIEUWE TONGE De 'beroepen predikant bij de Herv. Gemeente alhier, ds. J. C. Schuurman van Putten, hoopt donderdagavond 10 mei a.s. om 7.00 uur voor de gemeente voor te gaan en niet zoals in ons vrij- dagnummer vermeld stond om 7.30 uur. ------O------ MIDDELHARNIS Veehouder P. J. J. Jacobs heeft van morgen een bijzonder kwalijke ontdek king gedaan. In de huid van een van zijn koeien trof hij, in een zwerende plek, een kogeltje van een windbuks aan. Kennelijk is er met ,een buks op de koeien geschoten. De wei waarin de beesten grazen ligt tussen het woon wagenkamp en de vuilnisbelt. Dezer dagen werd uit de wei de appa ratuur gestolen .die voor de stroomsto ten door de schrikdraden zorgt en vorig jaar werd door eert auto 250 mtr. afras tering vernield., reden voor dhr. Ja cobs om wat ontmoedigd te worden Op Flakkee .doet een hardnekkig ge rucht de ronde als zou er in Dirksland een bejaarde vrouw vermoord zijn. De postcommandant van de Rijkspolitie verklaart met nadruk dat de overleden vrouw een natuurlijke doad gestorven is, zoals door de gem. lijkschouwer dok ter Elvé is geconstateerd. Zaterdag opende het Verenigingsge bouw „Melishof" de deuren voor de jeugdige flakkeese muziekbeoefenaren. Toen de heer J. Lj Vogelaar, voorzit ter van de Stichting Jeugd- en Vereni gingsgebouw, om kwart voor twee de jeugd weUiom heette was de grote zaal reeds goed gevuld. De heer Vogelaar zei blij te zijn met dit 10e jeugdmuziek- concours. In de tien jaar dat dit con cours bestaat is er steeds een grote be langstelling geweest en spreker zag ook de verdere 'toekomst van het concours zonnig in. Hij dankte in het bijzonder de muziekleraren die vanaf het begin zicli achter het concours hebben ge plaatst. In 4e daarop volgende uren werd er knap gemusiceerd en met het verstrij- Iten van de tijd steeg de spanning, een spanning waiaraan pas om tien uur een eind kwam. De resultaten waren als volgt: Groep Zang: Ie V/illeke van Dijk, Stad aan 't Ha-. ringvliet, 107 punten met het liedje: Maneschijn (beker). 2e Anja Langeweg, Ooltgensplaat, 100 punten met het liedje: Baas Tean de timmerman (lauwerkrans). 3e Gré Korteweg, Ooltgensplaat, 105 punten' met het liedje: Zwerven (lauwertak). Overige uitslagen in deze groep: Marinus Roon, Henk Breederveld en Piet van der Wal: 94 punten; Anja van de Ree: 92, Laura Grinwis 89, Jolanda van der Sluis 100, Petra van Lenten 102, Marja en Piroska Koppenaal 100, Joke 'Groenendijk 104, Corma Baas en Ina Diepenhorst 104, Gerrie Neels 100, Ton- ny van Huizen en Erna van Dam 98, Elza van Dam 103, Dannie van Saters 98, Carolien Maliepaard en Corlna Saar- loos 98, Anneke Trommel 96, Corrie van der Sluis 101, Anja de Jong 104, Anja Neels en Alexandra van Hen'sbergen 102, Lia Knöps 98, Addie Diepenhorst 97, Janneke 'Buskop 103, Jaco Overbee- ke 102, Lenneke Korteweg 104, Sonja Kreeft 98. Groep kleine instrumeöten A (tot 12 jaar) Ie Corrie Blokland, Stellendam, accor deon, 105 punten met het nummer Hungaria (beker). 2e Gerrard Christiaan Boot, Dirksland, viool, 103 punten, met een speellied- je en een wiegeliedje (lauwerkrans). 3e Lianne van der Made, Oude Tonge, accordeon, 102 punten met de Ber ry wals en Irma Los, Melissant, blokfluit, eveneens 102 punten met het stukje: Canario. Overige uitslagen in deze groep: Wilma Breederveld 101, Joke Heu- kelom 89, Wilma Breederveld en Joke Heukelom 100, Caroline Heestermans 98, Francoise Vogelaar 100, Ary van den Nieuwendijk 100, Erik Verkijk löl. Groep kleine instrumenten B (12 tot 17 jaar) Ie Marjan van der Wal, Stellendam, accordeon, 111 punten met het lied zur Abendstunde (beker). 2e Lijni Nagtegaal, Melissant, blok fluit, 109 punten met het nummer La Matelotte (lauwerkrans). 3e Bert van Seters, Stellendam, pis ton, 108 punten, met het nummer The lost Chord (lauwertak). Overige uitslagen in deze groep: Accordeonnetta 101, Lenie van Tigche- len en Hannie Anemaat 98, Lijnie Nag tegaal en Jaap Visser 106, Anneke Es- ser 97, Trio Bonita 106, Lia Pieterse 102, Jaap Visser 107, Klari Janne Polder 104. Groep grote instrumenten A (tot 12 jaar) Ie Anne Marie de Reus, Nieuwe Ton ge, piano, 107 punten met: Melodi sche etude. Folk Dean (beker). 2e Marja Joppe, Melissant, orgel, 106 punten met: Barcarolle, J. Lips (lauwerkrans). 3e Alex Geert Castermans, Sommels dijk, piano, 105 punten, met Two country dances, Carrol (lauwertak). Overige uitslagen' in deze groep: Henk Verhoef 101, Bram Padmos 102, Sjaak Melissant 104, Janet Dul 104, Ma rianne Padmos 104, Mientje Aleman 100, Agatha van Wageningen 103, Wil ma Abramse 104, Cornells Groenewoud 102, Teun Biemond 104, Martin Kabos 102. Groep grote instrumenten B (12 tot 17 jaar) Ie Bram van Lenten, Melissant, orgel, 110 punten, met Voluntary, Wesley (beker). 2e Marinus van Loon, Oude Tonge, piano, 109 punten, met Sonatine van Clementi (lauwerkrans). 3e Ria van der Spaan, Melissant, or gel, 108 punten, met een Scherzo van Fallouard (lauwertak). Overige uitslagen in deze groep: Henk Kramers 93, Cor Joppe 107, Kees van der Laan 100, Magda Kater 102, Ar jan Bezuijen 101, Jeannette van Balen 103, Marian Pieterse 103, Heleen Ville- rius 106, Herbert Nieuwland 106, EUy Biemond 106, Marijke de Vos 106. Speciale prijzen De wisselbeker voor bovengenoemde groepen werd toegekerid aan Marjan van der Wal uit Stellendam. Deze behaalde het hoogste aantal punten n.l. 111. Voor deze prestatie mag Marjan vooi-- lopig voor één jaar de wisselbeker de 'hare noemen. De jury, betstaande uit de heren Klip en Van Bijnen, hadden voor dit jubi leumconcours eveneens een beker be schikbaar gesteld. Deze beker werd door de heren toe gekend aan Agatha van Wageningen uit Melissant en wel voor het meest correc te optreden op die dag. Ere-groep Aan het slot van de avond kwamen de deelnemers van de ere-groep op het po.dium. Dit optreden betekende weder om de climax van de avond. Als eerste trad op P. van Putten uit Ooltgensplaat. Hij speelde op zijn tuba, met begeleiding van de heer Zoon, het bekende stuk Grootvader's klok. Als tweede kwam op het podium An ton Wolfert uit Melissant. Deze pianist speelde uit de sonate in A, KV nr. 331, van W. A. Mozart, het thema en de eerste vier variaties daarop. Als derde deelnemer verscheen Johan Beijer uit Sommelsdijk, eveneens een pianist. Hij speelde de sonta opus 27 nr. 2 van L. van Beethoven. Na hun spel werden zij door de jury opgeroepen om. hun uitslag te vernemen. De 'heer Van Rijnen, lid van de jury, was van oordeel .dat de geleverde pres taties echt geen kinderwerk meer wa ren'. Het paste slechts om deze deelnemers op te roepen als „meneer". De heer Van Putten behaalde met zijn nummer 116 punten en deze prestatie was goed voor een lauwertak. De heer Wolfert 'behaalde 126 punten en hij Vv^as goed voor een lauwerkrans. De heer Beijer tot slot behaalde het hoogste aantal punten n.l. 132. Hij Vv'as goed voor de beker. Dit betekende te vens dat aan hem de wisselzuil werd uitgereikt, welke beschikbaar is gesteld door het gemeentebestuur van Dirks land. De heer Beijer won deze zuil nu voor de derde maal en volgens het reglement mag hij nu de zuil behouden. Alle prijzen van dit concours werden uitgereikt door burgemeester Bos, op de zijn geëigende wijze. In zijn slotwoord merkte lüj op dat hij blij was dat in Mellssant een dergelijk concours wordt georganiseerd, dat in de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een evenement voor geheel Goeree en Overflakkee. Spreker wenst het bestuur van de Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouw en de deelnemers voor het komende jaar veel succes toe. Hij deelde mede dat het ge- meenetebestuur, nu de wisselzuil een vaste eigenaar heeft geitregen, weer gaarne een nieuwe wisselprijs beschik baar zal stellen, zulks in overleg met het stichtiingsbestuur. OOLTGENSPLAAT Het is traditie geworden dat na Ko ninginnedag met ide bejaarden een rit wordt gemaakt in de naaste omgeving. Deze tochten worden de hejaarden aan geboden door het bestuur van de plaat selijke Oranjevereniging, met medewer king van een groep bezitters van auto's, die hun wagen gratis ter beschikking stellen. Zaterdag 5 mei (Bevrijdings dag) vertrok 's middags om 1 uur een file van 25 auto's vanaf „'t Centrum" richting West-Noord-Brabant. Via de Volkeraksluizen werd langs het indus trieterrein „Dintelmond" gereden naar Dinteloord, Steenbergen, Kruisland, Oud 'Gastel, Oudertbosch, Vliegveld Seppe, naar Rucphen waar in Hotel ,,'t Wa pen van Nassau" een consumptie werd genuttigd, aangeboden door de Oranje vereniging. Vervolgens ging het naar Sprundel, St. Willebrord, Hoeven, Oudenbosch, Standdaardbuiten, Zeven bergen naar Zevenb. Hoek waar bij Ho tel „'t Hof van Holland" werd gestopt. De consumptie daar •werd aangeboden door de jeugd van de Discobar. De laat ste etappe werd gereden via Lage Zwa- luwe. Moerdijk, (langs Shell-chemie) Klundert, Zwingelspaan naar Flakkee. Om 7 uur arriveerde men weer bij „'t Centrum". Dat het een' fijne middag was geweest was te merken uit de re acties van het uit 100 man tellende ge zelschap. De dank was alreeds vertolkt in "t Hof van Holland" door de heer J. C. Birfchoff, die bestuur en chauffeurs namens allen hartelijk dank zegde voor deze gratis reis hun aangeboden. In bei de hotels werd ook het woord gevoerd door de heer P. Kamp, voorzitter van de Oranjevereniging, die als oud-Bra- bander de rit heeft voorbereid en van te voren heeft uitgereden. Hij wees in zijn toespraak nog speciaal op de datum van 5 mei, de bevrijding in 1945, toen het weer mogelijk werd om te gaan en te staan waarheen men wil. En daarom, aldus de heer Kamp, is het ook nu (de ze middag) weer een teken dat wij vrij zijn. Dinsdag 15 mei zal de Rode Kruis districtswedstrijd gehouden worden in het Verenigingsgebouw „Het Haagse Huus" te Stellendam. De wedstrijd begint 's avonds half acht. Belangstellenden zijn hartelijk wel kom. Dit is de selectiewedstrijd voor de Provinciale Wedstrijd, die gehouden zal worden op zaterdag 26 mei te Rijswijk. De winnende ploeg zal het district l'uid- Hollandse Eilanden op deze wedstrijd vertegenwoordigen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1