iAHDEii - niEUWs M Sommelsdijkse jeugd geeft het dorp ^n schoonmaakbeurt Overdenking m,- Drum baad te Ooltgensplaat oogstte een ^Btaoe ovatie van de bevolking Volieylialvereiiigieg vraagt versterking Vrijdag 4 mei 1973 No. 4184 r'/'f J I? lite HET •k -k k k uit de Heilige Schrift Zondagsdienst artsen Plaatselijk nieuws b!ad tnis jaien I wicht net fPEN EEM IK OOK ILEZEN. lUSSEN 1 KOPJE RT VAN IN GE- ■m GEEN 31 698,. 598,- 848,. 11198,. 1198,- |9-21 !17 i9 Ier kin- ANTJE riA Vakantie Eigen stijl Wcreldgelijkvormigheid Formalisme De vakanlies beginnen w2or in ziciit te komen en het aantal folders met be schrijvingen van binnen- en buiten landse reizen, alsook het aantal adver tenties van pensions en hotels, neemt zienderogen toe. Was vakantie vroeger e'pn luxe, die slechts enkelen zich kon den permitteren, tegenwoordig is een veertiendaagse of drieweekse vakantie reis, al of niet naar het buitenland, ge meengoed geworden. De verschuiving van de agrarische naar de industriële maatschappij heeft de noodzaak van ontspanning uiteraard sterk bevorderd, terwijl de welvaart de vakantie voor bijna iedereen mogelijk maakt. Niet alleen sociaal gezien is de vakan tie lot bijna alle lagen van de bevolking doorgedrongen, we zouden zeggen ook religieus. Voorheen was een periode van rust voor verschillende mensen aan de rec'hltrzijde van de gereformeerde ge- indte nog taboe. iVten kon nog niet eens zóveel jaren geleden de vakantie horen bestrijden met een beroep op de zinsnede uit het vierde geboc[: „Zes da gen zult gij arbeiden". Maar de adver tenties in allerlei bladen ter rechter zijde tonen duidelijk aan dat hierin verandering is gekomen en dat ook in deze leringen het reizen en trekken niet meer wordt versmaad. Uiteraard heeft de vakantie in bo venbedoelde sektor een eigen stijl. Het is een goede zaak dat men in z'n vakan tie niet anders -doet dan men thuis ge wend is. Bijvoorbeeld dat men de zon dag als de dag des Heeren viert en dat men ook door de week niet op plaatsen komt, waar men zich in z'n eigen om geving voor zou schamen. Van bepaalde reisbureau's weet men dat ze deze stijl zoveel mogelijk hand- liaven. Schrijft men voor zo'n reis in, dan zal men zich ook aan de geldende regels moeten aanpassen. Wil men dat niet, dan moet men een andere moge lijkheid zoeken. Begrijpelijk is ook dat mensen die pension houden, of huisjes of caravans verhuren, het liefst gasten hebben die in hun sfeer passen. Zo kan men nogal eens advertenties aantreffen met de ijcpaling; „de zondag in ere houdend". Wanneer men zelf met z'n gezin naar de kerk gaat en de zondag viert als Gods dag, dan kan men moeilijk toe staan dat anderen in deze zelfde omge ving aan auto's of brommers sleutelen, de hele dag een transistor op volle kracht laten spelen, of liggen te zon- nenj Nogmaals, alle begrip daarvoor. IVIaar soms heeft een mens toch de neiging z'n wenkbrauwen te fronsen. Zo v/as het toen mij een advertentie onder ogen kwam van de volgende inhoud: ,,'De zondag in ere houdend, en voorts in overeenstemming met Deut. 22 5, 1 Cor. 11 14 en 1 Tim. 2 9...". Door nieuwsgierigheid geprikkeld sloeg ik de bijbel op. Uiteraard had ik wel vermoedens, maar ik wilde zeker heid. Mijn vermoedens werden beves tigd Deut. 22 5 verbiedt dat vrouwen nnnnenkleren dragen en omgekeerd; in l Ccr. 11 14 zegt Paulus dat het voor een man een oneer is, lang haar te dra- re.-.; in 1 Tim. 2 9 schrijft hij voor dat dvrouwen zich zullen kleden in „een CC" baar gewaad". Dat waren dus de drie voorwaarden, n-cst de eerbiediging van de zondag: geen lange broeken voor dames, geen Isn";; haar voor heren en ,,geen bloot". Of ik dan bezwaar 'heb tegen deze voorwaarden, vraagt iemand? Welnee, ilv cnderschrijf ze van harte.! Ik zou er alleen nog een hele rij aan toe willen voegen! Want zoals het er nu staat zou men de indruk kunnen krijgen dat ihet allemaal wel in orde is, als maar aan déze voorwaarden is voldaan. Wanneer Paulus in Rom. 12 2 ver maant: Wordt dezer wereld niet ge lijkvormig", dan bedoelt hij: „Denk niet, zoals de wereld denkt, spreek niet zoals de wereld spreekt en leef niet zo als de wereld leeft". En aangezien ons oude, verdorven bestaan daartoe niet in staat is, voegt hij eraan toe: „Maar wordt veranderd in de vernieuwing van uw gemoed". En dan zijn haardracht en kleding niet onbelangrijk, maar dan ziet de Heere allereerst het hart aan. Ik laat nu die advertentie maar bui ten bescliouwing. Maar ze is toch m.i. symptomatisch voor een dodelijk ge vaar dat „de rechterzijde" bedreigt. Dit gevaar namelijk dat allerlei uiterlijke dingen, die op zichzelf niet onbelang rijk zijn, verheven worden tot kenmer ken der irechtzinnig'heid. En daarmee wordt de veruitwendiging en de opper- vlalïkigheid in de band gev,7erkt. Vol doet men nu maar aan deze maatstaven en vertoont men nu maar deze ken merken, dan is het verder wel in orde. En m.en gaat zich mijlenver verheffen boven anderen, die er niet aan voldoen. En zo vieren wetticisme en formalisme hoogtij. Moeten we dan alle vormen maar overboord gooien? Dat zou ik niet graag beweren. Ik zou wél ernstig willen v/aarschuwen tegen een vorm zonder inhoud. V/ant mèt het voldoen van de drie bovengenoemde voorsc'nriften, en ik weet niet hoeveel andere erbij, maar zonder een vernieuwd hart zijn we nog een gruwel voor de Heere. WAARNEMER- Een Inwoner van Sommelsdijk heeft "ezcr dagen de eerste stappen gezet om Wil daad te stellen tegen de toenemende vervuiling van zyn dorp. De man, amb tenaar van professie, is diep teleurge- s'eld in zijn onbekende, in het duister opererende dorpsgenoten die op tal van Waatsen karrevrachten vuil deponeren. t-enmaal in die stemming neemt onze zegsman het woord „liederlijk" in de niontl, weinig gebruikt in het algemeen ^schaafd nederlands, maar de enige woordkeus om aan zijn walging vol doende uitdrukking te geven Ce man heeft zijn hoop gericht op de r["°°lgaande jeugd in de veronderstel- ng dat die milieubewuster is dan de Mppa's .en de mamma's.,Hij gelooft dat ^6 mentaliteitsverandering die zo hard öWrenst is bij de jeugd moet worden be- bOnncn en dat heeft hem naar enkele wotcen van scholen doen stappen om ^et vei-vuilingsprobleem en een moge- 'JKe aktie daartegen met hen te be- weken. P^^™it is de idee voortgekomen de i-nolieren van de hoogste klassen van Hier heerst de chaos, 50 meter vanaf de begraafplaats in Sommelsdijk. de scholen eens voor een grote schoon- maak-aktie ,,warm" te maken. Het dorp zou dan in zones worden verdeeld waarbirmen de jeugd aan het opruimen zou slaan. Het ligt niet in de bedoeling de kinderen af te sturen op concentra ties van ongerechtigheden zoals in de Molenlaan, en de vroegere trambaan in Sommelsdijk.i Daar zijn grote mensen voor die ook het benodigde materieel hebben De opruim-aktie die de Sommels dijkse inwoner voor ogen staat beperkt zich tot het kleingoed dat ook in veel voud te vinden is. Over enkele weken moet die aktie op poten staan en uit gevoerd worden om a.s. zomer weer een schoon dorp te hebben. Wanneer de jeugd dan druk doende is dan wordt het voor de vervuilende pappa's en mamma's de hoogste tijd om met het scliaamrood op de kaken beterschap te beloven HET GELOOF IN DE ZOON „Die in de Zoon gelooft, die heeft het eeuwige leven; maar die de Zoon ongehoorzaam is, die zal het leven niet zien, maar de toorn van God blijft op hem". Joh. 3 36. Onze tekst spreekt van leven temid den van de dood, van eeuwig leven. Wat is dat een wonder, dat Gods Woord daarvan spreekt. Want we kunnen ons wel eens afvra gen: Is er alleen maar de dood? Hoe veel begrafenissen zijn er al niet ge weest in de afgelopen maanden? Dat mag wel te denken geven. Is er alleen maar de dood, lichamelijk en geestelijk, en zelfs eeuwig? Is er alleen maar de toorn van God over onze zonde en af val van Hem? Is het alleen maar, wat Psalm 90 zegt: wij vergaan door uw toorn en door Uw grimmigheid worden wij verschrikt? Al onze dagen gaan heen door Uw verbolgenheid, wie kent de sterkte van uw toorn naardat Gij te vrezen zijt? Of is er nog een uitweg voor mensen, die midden in ue dood liggen? (want het punt is niet alleen, dat wij sterven moeten, maar dat wij al dood zijn in de zonden en de misda den!) Misschien heeft u, die dit leest, hier wel eens mee geworsteld. Misschien heeft u het leven, het ware leven, ge zocht, waar u bij u zelf alleen maar de dood ontdekte. Misschien heeft u wel ontdekt bij het licht van Gods Woord, dat u zo niet voor de Heere kunt be staan, want uw schuld was te groot en de vraag kwam op: Hoe word ik met God verzoend? Mag ik u antwoorden (en dat is het enige Evangelie, dat is werkelijk een blijde boodschap): Wie in de Zoon ge looft, die heeft het eeuwige leven, Christus is er, de Zoon van God en Hij is nog te vinden en wie Hem vindt, vindt het leven. Christus is gestorven om de zonden van Zijn volk te verzoe nen. Zijn bloed is gestort op Golgotlra en Hij is opgestaan: de Vader heeft Hem opgewekt uit het graf. Hij heeft de zonde en de dood achter Zich ge laten en overwonnen. Hij heeft het le ven verworven, het ware leven in de gemeenschap met God. Alles aan Christus is leven, niets aan deze Levensvorst doet aan de dood denken. En Hij staat -er garant voor, dat Zijn kerk hier reeds levend gemaakt wordt door de kracht van de Heilige Geest, dat Zijn kerk een „ander" leven, een geestelijk leven, het enige leven, leert kennen en Hij staat garant voor hun toekomst, want dit leven blijft ook door de dood heen, deze geloofsverbon- denheid 'met Christus is te hecht, dan dat ze ooit zou ophouden. Deze levens gemeenschap blijft tot in eeuwigheid. Dat is w^at, beste lezer, dat is onge hoord en geweldig. Dat de dood toch niet het laatste woord heeft, maar dat het eerste en het laatste woord aan Christus is. Wat is het dan toch nodig om Hem te kennen in het geloof, want anders kunnen we het wel „m.ooi" vin den, maar dan is het geen zaak van ons hart geworden en dan staan we er nog buiten, buiten dit leven. Het gaat er om, dat we in Christus worden inge lijfd door een waar geloof, dat we er varen, dat het eeuwige leven, dat in Christus is en dat van Hem uitgaat, ook in onze dode harten aankomt. Dan be ginnen we echt te leven en onze levens sappen uit Hem alleen te 'betrekken< Wat denkt u van dit leven, wat denkt u van deze Christus, die dat leven uit deelt in rijke mate? Kunt u nog wel zonder Hem? Misschien hebt u de naam, dat u leeft, maar bent u intussen toch dood, net als de gemeente van Sardis (Openb. 3 1). Het komt aan op een nauwgezet onderzoek van onszelf, want je kunt beter de Heere belijden, dat al les bij je zo dood is, dan dat je je wijs maakt het leven te hebben, terwijl je nooit gemeenschapsoefening met Chris tus hebt gehad. Wat zijn er toch velen, die de ernst i van hun leven en van het leven van hun kinderen niet inzien. Wat zijn er velen, die rustig doorleven of doorsla pen, terwijl de toorn van God op hen rust. Want een ieder, die de Zoon onge hoorzaam is, de toorn van God blijft op hem ,en blijft op hen rusten, zo lang ze Christus niet kennen. Velen denken te leven tussen de toorn van God en de genade van God in, alsof er een tussen weg is. Maar wat de mensen vroeger zeiden, is ook vandaag van kracht: eeu wig wel of eeuwig v/ee; het leven of de dood. De smalle weg of de brede weg; een tussenweg is er niet. Daarom de vraag: leeft u nog onder de toorn van God of in de gunst van God, in het vriendelijk licht van Zijn aangezicht? Bent u nog dood of bent u levend ge maakt? Beseft u toch de ernst van deze vraag! Het is toch geen onbelangrijke vraag! Worstelt u met God, totdat u het ant woord weet. En in de worsteling met de heilige God, waar we er zelf helemaal aan gaan, blijft Christus over en Hij zegt dan tot ons: wie in Mij gelooft, heeft het eeuwige leven; Ik heb de toorn van God in uw plaats weggedra gen; nu moogt u vrijuit gaan. Wat een bevrijding, wat een Evan gelie, hebt u ooit zoiets gehoord, wat een leven in Christus! Paulus zegt dan ook: Het leven is mij Christus en dan ook: het sterven is mij gewin. Gode zij dank, dat dit leven geopen baard is in de Zoon. Neder-Langbroek (Utr.) ds. J. E. de Groot. eVSOOiE JCEUKEPJS Uw keuken modernise ren is goedkoper en eenvoudiger dan u denkt. Kom eens kijken! Spoelelementen en aan rechten met kunststof of roestvrij stalen boven blad, 2 onderkasten vanaf' WANDKASTEN vanaf SERVIESKASTEN of WERKKASTEN vanaf |4| Keukencentrum Rotterdam - Meent 7-9 Telefoon 010- 12 58 93 Ouddorp - Boompjes 9 Telefoon 01878-937 OOLTGENSPLAAT De Volleybalvereniging „Ooltgens- plaat", die in december 1972 is opge richt vraagt versterking. Om deze ver eniging te laten blijven bestaan is spoedige hulp noodzakelijk. Onder lei ding van de heer J. Dingemanse (gedi plomeerd trainer) worden des vrijdags- avonds in de Gymzaal aan het Wees pad van 20.00 tot 21.30 uur getraind. De opzet is om voorlopig nog niet in een competitie te spelen. Dames en heren vanaf 14 jaar zijn hartelijk welkom en kunnen zich melden op de trainings avonden. Geeft u op als lid vooreer de ze vereniging ten ondergang gedoemd is. Van zaterdag 5 mei tot maandag 7 mei 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, tel.i 2121 te Som melsdijk. Deze is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Voorstraat 13 te Dirksland, tel. (01877) 1227. Nieuwe Tonge - Stad aan 't Haringvliet - Oostflakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur hebben dienst dokter G. C. A. M. v. Hattem, Oude-. Tonge, tel. (01874) 259 en dokter M. de Jager te Nieuwe Tonge, tel. (01875) 301. ZONDAGDIENST TANDASTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts V. Overbeeke te Dirksland van 11.00 - 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. J., Koppejan, tel. (01877) 1234 b.g.g. 1412. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. van Wijk te Oude Tonge, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wït-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. (01871) 312 b.g.g, 534. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minderhoud te Middelharnis, telef. (01870) 2897. Cr Ondanks het minder mooie weer is het programma op Koninginnedag op enkele kleine onderdelen na bijna vol ledig uitgevoerd. Vooral in de morgen uren, toen het nog droog was, was de belangstelling geweldig en groter dan voorgaande jaren. Deze belangstelling ging ontegenzeggelijk uit naar het op treden van de „Burgemeester W. M. v. d. Harst-drumband", welke zich op de ze dag voor het eerst in vol ornaat aan de bevolking presenteerde. Daarnaast trok de rommelmarkt van de Lj Bazer- que-groep van de plaatselijke padvin derij en de stand van het Ned. Rode Kruis de meeste aandacht. Er werd flink gekocht, en gezocht naar spullen die uit grootmoeders tijd afkomstig waren. Deelneming. Dooj- het droevig ongeval met de kleine Marty Witte had het bestuur van de Oranjevereniging besloten om de uitvoering van het gehele program ma te verleggen van de Kaai-Voorstraat naar de Nieuwbouv/. Op de m.uziektent bij het „'t Centrum" opende de voorzit ter van de Oranjevereniging:, dhr. P. Kamp deze dag en sprak tot de school jeugd, die door de Muziekvereniging U.D.I. van hun scholen waren opge haald, en tot de overige aanwezigen een welkomswoord. Hij betuigde zijn deelneming met de zwaar getroffen fa milies, met wie van tevoren overleg was gepleegd en die de wens te kennen hadden gegeven dat de herdenking doorgang zou vinden. Toch was te mer ken dat dit droeve gebeuren een tem pering op het geheel drukte. Nadat de schooljeugd onder leiding van U.D.I. (dir. dhr. R. v.i Putten) enkele vader landse liederen hadden gezongen, waar onder het aloude Wilhelmus, kreeg burg. W. M. V. d. Harst het woord, die de kinderen namens H.M. de Koningin hartelijk bedankte. Toch een drumband. Direkt hierna kwam uit de Irene- straat de nieuwe drumband aan ge marcheerd in gloednieuwe uniformen en mocht van het tailrijke publiek een spontane ovatie incasseren. Opgesteld op het grasveld voor de muziektent hield de voorz. van het drumbandbe- stuur, eveneens dhr. P. Kamp, een toe spraak, waarin hij de drumband harte lijk in de belangstelling van de bevol king aanbeval. „Een drumband is er gekomen, die zomaar niet van de vloer is geveegd maar waaraan 10 maanden hard is gewerkt", aldus dhr. Kamp. Hij vervolgde: „Allen in Ooltgensplaat zijn hiermee dol gelukkig en wij als be stuur en instructeur zijn dankbaar voor de grote medewerking die is onder vonden. Er zijn wel moeilijkheden ge weest, begrijpelijk, maar deze zijn over- woiujen. Voor de geldelijke en morele steun zeggen wij u heel hartelijk dank", aldus dhr. Kamp, die op verdere steun rekende. Namen noemen was voor dhr. Kamp onmogelijk daar een flinke groep zich voor alles heeft ingezet. Slechts één naam wenste luj niet te passeren, namelijk Piet (de instructeur, dhr. P. Balemans uit Dinteloord); allen weten in Ooltgensplaat wie „Piet" is. Hij heeft JONG LANGS OUD. De drumband in de Marijkestraat, een der straten van het Bejaarden centrum. Daar de tamboer-maitre (Lia van Dam Hd.) ver voor de groep uitmarcheert staat zij niet op deze foto. De drumband bestaat uit 50 meisjes en jongens. De kleuren van de kostuums zijn: de broeken van de jongens en de rokjes van de meisjes biljartgroen, de cape's oran je-rood met van birmen witte voe ring, de kolbak's zijn ook wit met oranjepluimen en afgezet met goud kleurige garnering, zowel jongens als meisjes dragen een witte koltrui. De schoenen en laarzen zyn ook wit. De kosten per persoon (cos'ttium plus instrument) beloopt rond de driehonderd gulden. Een eenvoudig sonmietje maakt uit dat er voor 15.000,over de straat gaat. Voor het comité en de ouders een bedrag waaraan getrokken moet worden. Maar de steun is voortreffelijk, en de entree was maandag uitstekend. 's Avonds werd voor de woning van wethouder Adr. de Vos, die door de Koningin werd onderscheiden nog een serenade gebracht. het gepresteerd deze mooie fantastische prestatie te leveren met een ongekende teamgeest. Namens de bevolking en het bestuur zegde hij dhr. Balenüans hier voor zeer hartel^k dank. Bloemen voor de dames. Na enkele shows van de drumband werd door het gevormde jeugdbestuur van deze groep aan een aantal dames een bouquet bloemen uitgereikt als dank en waardering voor hun prestatie, namelijk het naaien van de costuums, etc. waaraan gedurende zes wieken en drie evonden per week is gewerkt, wat vanzelf een grote kostentoesparing met zich bracht. In deze bloemenhulde mocht ook mevrouw Van der Harst- Baarschers en imevrouw Balemans-van Opdorp meedelen. Ondertussen was de padvinderij in de Van Weelstraat klaar gekomen met het inrichten van de rommelmarkt, waar voor veel spullen waren uitgestald op kramen en de rest op straat een plaats vond. Een hoek was er gereserveerd voor de Rode Kruiskolonne^ voor ver koop van goederen afkomstig van het Welfare werk en souvenirs (asbakken, lepeltjes, pennen, enz.) met het Rode Kruisembleem. Deze twee markten trok een onge kend aantal kijkers en kopers uit de ge hele omtrek van het eiland en daarbui ten en ook veel mensen van de Cam ping op het Fort. ^- Mars door 't dorp. Daar het 's middags regende w^erd er maar één uur kinderspelen en alleen een puzzelrit gehouden per fiets voor leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen. Veilig Verkeer gaf hier aan zijn medewerking, 's Avonds toen het weer enigszins beter werd werd door U.D.I. en Drumband medewerking verleend met het inhalen van de vlag in de Marijkestraat door de Padvinde rij, die daar 's morgens door de padvin ders werd gehesen. Hierna volgde nog een mars door 't dorp en behoorde Ko ninginnedag 1973 weer tot het verleden. 300,van Nutsspaarbank. Dat de nieuwe drumband bijzonder in de smaak viel bleek wel uit de giften die deze dag werden ontvangen, veelal vergezeld met een felicitatie. De bus- kollekte (mèt deze giften) bracht totaal 915,op, plus nog een liink aantal donateurs. In het bijzonder niag worden vermeld, dat bij monde van de heer E. D. Over beeke namens de Nutsspaarbank, bij kantoor Ooltgensplaat etn spaario.ank- boekje met een bedrag van 300, werd overhandigd aan dhr. P. Kamp, bestemd voor de drumband. Deze uit reiking had plaats op de Muziektent tij dens de trekking van de verloting. Met een bijzonder woord van dank werd deze onverwachte schenking door dhr. Kamp in ontvangst genomen. Een har telijk applaus volgde. De trekking van de verloting geschiedde door de Opper- wmr. van de Rijkspolitie, dhr. Van Schelven. De eerste prijs, een fiets, lot nummer 1419, was voor dhr. W. de Vos, Pr. Hendrikstraat 6; 2e prijs scelters, lot 422 voor W. van Dam, Emmastraat 10 en 3e prijs een radio, lot 153 voor Sjon van Dintel(oord). Er volgden nog 9 hoofd en drie troostprijzen. Van de zijde van het Rode Kruis deelde men ons mede, dat de verkoop 522,(bruto) heeft opgebracht en de Rommelmarkt van de Padvinderij le verde een bedrag van 1200,op. DIRKSLAND GESLAAGDEN E.N.S.A.I.D. MODËVAKSCHOOL Te Utrecht slaagden voor coupeuse: Kobd V. Wageningen, Melissant; Mevr. L. Boogerman-v. d. Laan en Mevr. Th. v. dj Berg-Vroegindeweij, Middelharnis. Voor tailleuse: Bea Sperling, Oud dorp; Janny Kievit, Stellendam; Ammy Schellevis, Middelharnis. Voor costumiêre: Janny Hoek, Oud dorp. Voor Handwerken: Riet Nagtegaal, Melissant. Hun opleiding kregen zij van mevr. J. Kleijn lerares E.n.s.a.i.d. modevak school te Dirksland. DEN BOMMEL Opbrengst SimavikoUekte. De kol- lekte die aliier gehouden werd voor de Simavi bracht de som op van 911,75. Vorig jaar was dit 747,50. OOLTGENSPLAAT Inwisseling vakantiebonnen. Heden vrijdagavond (4 mei) van 7 tot 8 uur bestaat er gelegenheid om hij de pen ningmeester van de C.V.A.T., dhr. A. Kromdijk, Kastanjelaan 16, alhier, va kantiebonnen in te wisselen met op druk: „Geldig tot 30 april 1973". Dit is de laatste inlevering.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 5