ie „Goud" voor wethouder Adr. de Vos Raad Middelharnis koopt wellicht korenmolen te Sommelsdijk Koninkl. onder scheiding voor dhr. C. Verkloot f :nen lit Koninklijk© onderscheiding voor dhr. H. Boshoven te Ouddorp verdronken 45e jaargang Dinsdag 1 mei 1973 No. 4183 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond lorp Ind tot It seboden Josigetje van ZV^ Jaar In haven EXTRA KEEKDIENSTEN GEKEF. GEMEENTEN OOLTGENSPLAAT ik Waardig© vertegenwoordiger van de democratie - Dhr. H. L. iVlulier, voorz. Kamer van KoophandeS overleden Wmr. Marinissen vertrekt Auto ontvreemd Inbraak ZELFKASTIJDING POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABOITOEMENTSPHIJS 4,D3 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. ndanks str. 10 hsloten. ook dit Icht opge- looltgens- laterdag jilting |n van o' Ir dit reis; til a.s. b'J I de hef fet beloolt lorden. konen" Wanneer de gemeenteraad van Mid- delharnis a.s. donderdagavond verga dert is hel niet onwaarschijnlijk dat zij besluit tot aankoop van de korenmolen ,De Korenbloem" te Sommelsdijk, eigendom van de Gebr. Meijer. De Korenbloem" dateert uit 1705 en jj 'en W. acliten het een gemeentelijk belang dat de molen 'behouden- en een behoorlijk onderhoud gewaarborgd blijft. Dat nodige onderhoud wordt mo menteel onvoldoende gepleegd omdat dat voor de eigenaar, bij het steeds toe nemen van gebreken, financieel niet meer mogelijk is. De gebroeders Meijer zijn bereid de molen, met grond en op stallen voor een bedrag van 10.000, te verkopen. Uestaupatie. Er wordt ook serieus aan een restau ratie gedacht. In 1971 werd al een plan opgemaakt en een krediet van 15.750,- bescliikbaar gesteld. Monumentenzorg, Gedeputeerde Staten, het Prins Bern- hardfonds en de A.N.W.B. hebben een subsidicbijdrage toegezegd. De in 1971 opgemaakte begroting zal weliswaar dienen te worden herzien maar er mag op gerekend worden dat de subsidiën- te:! hun procentuele bijdragen gestand Nieuwe vuilniswagen. Een ander voorstel geldt de aan- c;:'..ci; van een nieuwe vuilniswagen, \/a:'rvoor een krediet van 116.696, \/:,rdt gevraagd. Anders dan de twee l ;jtar.nde huisvuilwagens dient de Kicuv/e wagen een containerbelading te hebban en geschikt moeten zijn voor 1 et meenemen van grof vuil, wasma- ciüiics, meubilair e.d. Thans wordt het grove vuil op enkele plaatsen neerge- gooid. De bedrijven die een container willen hebben zullen die zelf moeten aanschaffen. O.m. wordt dat verwacht van horeca- en andere bedrijven en in stellingen. Ontwerp structuurplan. De raad zal ook het ontwerp-struc- tuurplan ter vaststelling aangeboden krijgen. Na de ter- inzage legging zijn er enkele bezwaarschriften ingediend o.a. door de Stichting „Het Zuid Hol lands Landschap", het Landbouwschap, de Werkcommissie voor Milieu en Land schap van Goeree-Overflakkee i.o., en Rijksvi'aterstaat. B. en W. stellen voor ze voor het merendeel af te wijzen en op andere punten aan de bezwaren van de reclamanten tegemoet te komen. Op 27 april j.l. te 11 uur voorm. vja- ren ten huize van de heer H. Bosho ven, ]\1arijkelaan 48 te Ouddorp, het voltallige college van burgemeester en wsüiouders van Goedereede, alsmede de dijkgraaf, de secretaris-penningmees ter, alsmede de technische staf yan de polder Goeree, t.w. de heren L. P. Alvershoek, J. C. Komtebedde, M. Jan sen en Th. Bruggeman aanwezig. De burgemeester liet de aanwezigen niet lang in het onzekere omtrent de aanleiding tot die (bijeenkomst. „Het is, aldus spreker, een >goede gewoonte, dat ter gelegenheid van de verjaardag van H.IVI. de Koningin bepaalde personen van het Nederlandse volk naar voren worden gehaald, teneinde hun activitei ten te bekronen met een onderschei ding. Zo was het ook met de heer H. Boshoven het geval. Meer dan 40 jaar mocht hij zijn beste krachten: geven als polderwerker aan het polderbestuur, aanvankelijk van de polder „Het Oude- land" en per I april 1967 aan de polder Goeree. „Deze lange periode getuigt er- ''an, dat de heer Boshoven zijn werk ■yiet plezier gedaan heeft en dat hij op *ze post zijn beste krachten besteed heeft in het belang van de polder, en zodoende in het belang van de ge- Meenschap", zo complimenteerde hem de bm-gemeester. „In deze 40 jaar, zo verv'olgde hij, is er ook op het terrein ^'an de polder-werkman veel veranderd. Was aanvankelijk het handwerk nog overheersend, gedurende de laatste ja ren zal de heer Boshoven kunnen con stateren dat de „machine" ook bij de Polder zijn intrede heeft gedaan en dat de sloten niet meer met handkracht Worden uitgebaggerd, doch met daar voor y'-schikte baggermachines. Vanaf Jijn 25 tot zijn 65e jaar is de heer Bos hoven vverkzaam geweest in dienst van de polders. Dit hetekent, dat u uw beste laren voor dit werk hebt willen geven '1 dat de werkgeefster steeds met te- ^redenheid uw activiteiten heeft mogen Sadeslaan. ^J'L^-rband hiermede heeft het H.M. Koningin behaagd u de onderschei- J'ng m brons uit te reiken als bewijs 'oor de dankbaarheid ten aanzien van «e verrichtte prestaties," maakte de "eer van Velzen bekend. Spreker wen ste dt heer Boshoven, nadat hij hem «'elmetaal op de borst heeft ge- "Peld, veel geluk met deze onderschei- dat^ K*^" daarbij de wens uit, hoewel deze onderscheiding voor t tijdelijk leven belangrijk mag zijn, "g °"'ierscheiding, welke we uit ge- _aae van de Koning der koningen mo- s n ontvangen voor de eeuwigheid, alle waardij van dit tijdelijk leven te boven Burg. Van Velzen speldt de heer Boshoven de onderscheiding op. gaat. Deze onderscheiding wenste hij de heer Boshoven van harte toe. De Dijkgraaf, de heer L. P. Akers- hoek zei, in zijn felicitatiewoord de heer Boshoven dank voor de door hem OOLTGENSPLAAT Zondagmiddag is de bijna 2V2-jarige Maarten {Marty) Witte in de haven', die dicht bij de ouderlijke woning is gele gen, verdronken. Het ventje was met een vriendje aan het spelen op de Slikdijk. Samen zijn ze vermoedelijk de Kaai opgelopen waar Marty van de dorpel is gevallen van een sluis van het watergemaal Oudeland, die in de haven uitmondt. Zijn ouders die hem misten zijn met familie en bu ren op zoek gegaan door het dorp, waar bij al vlug het vermoeden rees dat hem een ongeluk was overkomen. Hoofdzakelijk werd gedacht dat hij in de haven was gevallen en zou zijn verdronken. Zijn vader en de haven meester zijn direktgaan dreggen, even later geassisteerd door enkele leden van de plaatselijke brandweer. Met een brandhaak haalden laatstgenoemden het lijkje omstreeks 5 uur boven water. Het ventje werd vlak voor de opening van de sluis gevonden. Het is daar be hoorlijk diep en men heeft ongeveer een uur aan het dreggen geweest. De leden van de brandweer haalden hem vrij vlug naar 'boven. De ontboden arts, dr. De Jager van Nieuwe Tonge kon slechts de dood constateren. De kleine werd naar de ouderlijke woning, Slikdijk 28, overgebracht. Het ongeluk bracht veel mensen naar dfe haven en het medele ven met de zwaar getroffen familie is alom groot. Het was een heel leuk ventje waar een ieder zich mee be zig hield. In alle stilte is Marty heden dins dagmorgen' begraven, waarbij de rouw dienst werd geleid door de gerefor meerde predikant drs. A. W. Meeder. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. A. M. den Boer van Ridderkerk. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. G. Schipaanboord van Rotter- dam-Z. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. F. Blok van Dirksland. verrichte prestaties. De heer Boshoven heeft steeds hewezen een man te zijn, die op rustige doch overtuigende wijze zijn werk verrichtte. Veelal wist hij de problemen door overleg e.d. tot een' goede oplossing te brengen, zodat deze problemen a.h.w. geruisloos werden op gelost. De heer Boshoven heeft ge toond in de afgelopen periode plichtsge trouw te zijn." De heer H. Boshoven sprak hierop een hartelijk woord van dank. Hij ont hulde nog een „stil gehouden" jubi leum. Aan de hand van de getoonde akte van aanstelling kon de heer Bos hoven gewag maken van het feit, dat hij op 2 april 1948 (ruim 25 jaar geleden) door de toenmalige Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland was aangesteld als onbezoldigd veld wachter". Niets vermoedend kwam wethouder Adr. de Vos vrijdagmorgen terug uit Achthuizen, waar de heer C. Vervloei werd onderscheiden. Even later viel hem zelf deze eer te beurt. Het spel letje was met zijn dochter, mevrouw Si mons-de Vos uit Heerjansdam goed ge speeld. Zij was met haar zoon en doch ter ondertussen' in de ouderlijke woning Pieter Biggestraat 44 gearriveerd en no digde burgemeester en mevrouw Van der Harst, wethouder P. Groenendijk en gemeente-secretaris J. L. Vetter uit op de koffie toen de heer De Vos voor de deur zou worden afgezet. Toen even later de fotograaf en een journaliste verschenen en in huis werden gelaten ging er bij de heer De Vos een lichtje op. „Wij zullen u niet langer in het on gewisse laten", aldus de heer Van der Harst. „Ik heb ook voor u een onder scheiding op zak, n.l. de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau". Op grond van vele verdiensten v/erd deze onderscheiding verleend. De heer De Vos, geboren op 3 mei 1905 (donder dag a.s. wordt hij dus 68 jaar) werd voor de P.v.d.A. op 3 september 1946 raadslid te Ooltgensplaat, later Oost- flakkee en werd op 25 februari 1949 gekozen als wethouder. In die periode heeft hij als raadslid drie keer ver- i zuimd de vergaderingen bij te wonen en van de 729 vergaderingen van bur- Weihouder Adr. de Vos met de gouden medaille op zijn borst, bewondert de draagmedaille, een geschenk van de gemeente Oostflakkee. gemeester en wethouders heeft hij slechts één keer niet aanwezig kunnen zijn, n.l. toen zijn echtgenote was over leden. De burgemeester zeide, dat de heer De Vos met hartstocht zijn werk heeft vervuld en in die periode zeer veel werk heeft verzet. Daarbij is wel gebleken dat het wethoudersschap geheel iets an ders is dan het raadslidmaatschap. De heer De Vos heeft zioh altijd een waar dige vertegenwoordiger van de demo cratie getoond. Goed luisterend, wel doordacht wat hij zegt en daarbij vast houdend. Andere functies Van de vele andere functies noemde de burgemeester het voorzitterschap van de Stichting Verenigingsgebouw „'t Centrum", voorzitter van de Kolen- bond, voorzitter van diverse Sociale commissies, penningmeester van „Het Groerie Kruis", vertegenwoordiger na mens de gemeente in de Nutsbedrijven, enz. De heer Van der Harst besloot met een persoonlijk woord en releveerde de vriendschapsbanden met hem en zijn echtgenote en toetrok daarbij ook wij len ;mevrouw De Vos, die in haar leven haar man tot een grote steun was. „Ook op deze dag denken wij speciaal aan haar, die u en ons zo plotseling is ont vallen'". Hierna speldde de burgemeester het ere metaal op de rever van de heer De Vos en overhandigde namens de ge meente de draagmedaille aan de jubi laris. Met" enkele gevoelvolle woorden dankte de heer De Vos voor deze on verwachte huldiging en de hartelijke belangstelling hieraan verbonden. ACHTHUIZEN I „Hij hielp waar hij kon". In het Zusterhuls „De Adelaar" te Achthuizen was vrijdagmorgen een groot gezelschap aanwezig toen burge meester en mevrouw Van der Harst, de beide wethouders en de gemeente-se cretaris de zaal binnenstapten met als doelwit dhr. C. Vervloet, wonende Ga- lathesedijk 65. Dhr. Vervloet mocht na melijk meedelen in de onderscheidingen die werden uitgereikt ter gelegenheid van de verjaardag van H.M.i de Konin- ging. Veertig jaar is hij onafgebroken werkzaam geweest op het landbouw bedrijf van de familie J. P. Jacobs, Achthuizen No. 1. De 'burg. vertelde waarom dhr. Ver vloet was voorgedragen voor een on derscheiding. Geboren op 17 januari 1910 en na de lagere söhool ging dhr. Vervloet de maatschappij in en kwam op 13 maart 1933 in dienst bij de familie Jacobs. Dat is dus 13 maart j.l. 40 jaar geleden. Verder neemt dhr. Vervloet in belangrijke mate deel aan het vereni gingsleven te Achthuizen o.a. in de Standsorganisaties. Sedert 1945 pen ningmeester van de R.K. Landarbei dersbond en penningmeester van het N.. K.V. Ongeveer 5 jaar commandant van de vrijwillige brandweer, enz. Dhr. Van der Harst maakte hieruit op, dat de cri sis-jaren en de armoede die met de werkeloosheid gepaard ging dhr. Ver vloet Inspireerde tot werkzaamheden in de sociale sector. Uit waardering voor deze activiteiten en de veertig jaren toij de familie Jacobs werd beloond met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Na uitreiking, vergezeld met een hartelijke gelukwens volgden enkele toespraken. Goede kracht. Gelukwensen werden gesproken door de heren J. Th. W. Hopmans namens de L,T.B. en dhr. G. A. Winkels namens de pi. afdeling van de werknemersorgani satie. Dhr. J.l Moerenhout bracht de geluk wensen over namens het N.K.V. en dhr. Frans Vervloet sprak als collega enkele waarderende woorden. De werkgever, dhr. Jacobs liet de 40 jaar de reveu passeren. Dhr. Vervloet 'heeft op het bedrijf van alles meege maakt. Allereerst de overgang van het paard naar de machine, goede en kwa de tijden wisselden elkaar af en daar bij werd de ramp met de evacuatie ge memoreerd. Hierbij dacht dhr. Jacobs speciaal aan het kordate optreden van Kees die zijn vader van een ongeval heeft gered. De familie zal dit nooit vergeten. Met veel woorden van dank en een hartelijke felicitatie bood dhr. Jacobs de draagmedaille aan en over- Zaterdagmiddag 28 april is in zijn woning aan de Merwekade 16 te Dord recht plotseling overleden de voorzit ter der Kamer, de heer Hendrik Leen- dert Muller, geboren op 3 december 1919. De heer Muller was directeur van de Reederij T. Muller N.V. te Dordrecht. De Stoomsleepdienst „En Avant", waar uit de huidige rederij is voortgekomen, werd in december 1919 door zijn va der opgericht, de heer Teunis Muller, die in 1968 is overleden. De heer Mul ler kwam in 1939 bij zijn vader in dienst en leidde het bedrijf, na het overlijden van zijn vader, samen met zijn broer Leendert Muller. De personeelsbezet ting bedraagt ca. 225 personen. De 'heer Muller was sedert 1949 lid van de Kamer en sedert 1951 onder voorzitter. Op 27 mei 1971 werd hij tot voorzitter benoemd ter opvolging van Ir. A. W. Siewertsz van Reesema. Voor de Kamer heeft hij steeds veel tijd en werkkracht beschikbaar gesteld; nim mer tevergeefs werd een' 'beroep op hem gedaan. Goed geïnformeerd, met een grote belangstelling voor alle facetten van het Kamerwerk heeft hij een grote bijdarge geleverd om dit instituut aan te passen aan de eisen die door het be drijfsleven en door de maatschappij als geheel hieraan worden gesteld. Van de vele functies noemen wij: sedert 1963 lid van het Centraal Bu reau voor de Rijn en Binnenvaart, na mens welke organisatie hij in de Ka mer zitting had, van 1956 tot 1972 voorzitter van V.V.V. Dordrecht, beschermer van de Dordtse Philhar- monie, van 1945 tot 1969 commandant der ge meentelijke brandweer. van 1955 tot 1965 gecommitteerde bij de Handelsavondschool, van 1972 lid van het Comité Direc teur van de Unie van Rijnkamers, van 1971 tot 1973 voorzitter van de Stichting Statenzaal, deskundige op het geibied van de bin nenvaart, regelmatig ook als zodanig optreden'd bij de Rechtbank te Dord recht en elders. OUDDORP Inleveren vakantiebonnen van de landbouw. Vakantiebonnen met opdruk 30 april 1973 kunnen' worden ingeleverd op zaterdag 5 mei bij P. Bakelaar, Vis serstraat 22. handigde tevens namens de familie een envelop met inhoud. Van mevrouw Ja cobs werd afzonderlijk een envelop uit gereikt. Na woorden van dank bleef men nog geruime tijd 'bijeen, waarbij vanzelf veel van vroeger werd opge haald. GOEDEREEDE Wmi'. Jj Marinissen, postcommandant van de Rijkspolitie alhier, is per 1 mei benoemd tot Rayoncommandant te Hansweert in de rang van Opperwacht meester. Dhr. Marinissen zal nog deze week naar zijn nieuwe standplaats ver huizen. STELLEND AM Gisteravond, of in de afgelopen nacht is uit de 'garage van dhr. D.i v. d. Broek, Voorstraat 73, diens Ford Taunus Coupé personenwagen ontvireemd, inclusief het kentekenbewijs en het rijbewijs van de 'heer v. d. Broek. De wagen, van 'het bouwjaar 1969 is beige en heeft een zwart dak. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in' de nettenfabriek aan de Delta-haven van dhr. A. de Reus. Door een ruit in te slaan verschafte de dief zich toegang tot het houten ge bouw. Er wordt een geldkistje met 225,vermist. MELISSANT Ger. Gem. In Ned. Biddag Donderdag 3 m.ei zal de jaarlijkse bid dag worden gehouden en wel 's mid dags half drie lezen en 's avonds half acht ds. Wink van Veenendaal. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 3 mei a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. J. van Noort te Krimpen a.d. IJssel. Lezing voor kerktelefoon. Voor de kerktelefoon van de hervormde kerk zal donderdagavond 3 mei te 7.30 uur door ds. A. W. v. d. Plas weer een le zing worden gehouden over Abraham (Genesis 15). Op het parkeerterrin van Ouwehands Dierenpark, als men nog geen stap in de dierentuin heeft gezet, kan men al plezier beleven aan een in volle vrijheid levende merel. Bij een klein model ben zinepomp, die rondom spiegelende vlak ken heeft, is die merel niet weg te slaan. Hij heeft in die spiegels een „soortgenoot" ontdekt, waar de vogel constant verwoed naar pikt, niet weten de, dat hij z'n evenbeeld probeert te kastijden. Vermoedelijk is deze agres siviteit een gevolg van de paringstijd, die de vogelstand momenteel door maakt en ziet ons mereltje in dat „vreemde" mannetje een concurrent-op- vrijersvoeten!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1