Ds. Th. van Stuyvenberg nam beroep aan naar Gereform. Gemeente Middelharnis van weenen Helicopter-ronilyluGht boven Deltawerk bil Stellendam H.M. Koningin Juliana jarig Nieuwe toeristische treicpieister '^-^ant^ Se jaargang Vrijdag 27 april 1973 No. 4182 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis Mooie prestatie van Ouddorpse organisten Ledenvergadering „De Motte" Routewijziging kinderoptocht Koninginnedag 30 april modehuis dirksland tel: 396 BEZOEKT ONZE Automobiolen-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS LANGEWEG If 3 Tel. 01810 - 2043 OOLTGENSPLAAT Rommelmarkt en stand van liet Rode Kryis Driekeer zoveel spullen als voorheen Regelmatig vindt U in -deze krant onze SELECT MEUBEL advertenties. Ze brengen U voordeel! Orgelconcert is Siddelharnis Bejaarden kunnen in Diekhuus défilé in kleur volgen Zondagsdienst artsen Het Bijbels Museum - Uniek in Nederland H.M. Koningin Juliana hoopt a.s. maandag 30 april haar 64ste verjaardag te vieren. Moge op die dag de band Nederland en Oranje weer stevig gevoeld worden, in dankbaarheid voor wat ons in Haar is gegeven. OOLTGENSPLAAT OP KONINGINNEDAG Drumband presenteert zich aan de ng Spontane medewerking van de inwoners ondervonden GEEFT UW PANDEN IN MEESTERHANDEN MEESTER Bureau voor Onroerende Goederen Laning 42 Nieuw-Beijerland Tel. 01869 -1524 POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdiak Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 utir (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,83 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Ds Th. van Stuyvenberg predikant van de Gereformeerde Gemeente te Rotterdam-Zuidwijk (zoon van wijlen ds A. van Stuyvenberg) heeft het op hem uitgebrachte beroep van de Ge deformeerde Gemeente te Middelharnis aanvaard. Dinsdagavond laat maakte ds van Stuyvenberg, na op een gehou den kerkeraadsvergadering in eigen ge- cmeente zijn besluit kenbaar te hebben .gemaakt, dat telefonisch bekend. Om- ■streeks eind juni, begin juli hoopt hij in Middelharnis intrede te doen. De Ge reformeerde Gemeente te Middelharnis -Icrijgt met ds. van Stuyvenberg haar derde; predikant. De Gemeente werd in 1928 geïnstitueerd.. Zij werd daarna ge diend door ds. G. Zwerus van 1950 - 1954 en door ds. M. G. Mouw van 1964 - 1967. Sinds het vertrek van ds. Mouw heeft de kerkeraad een veertig-tal toe roepen uitgebracht. Ds. van Stuyvenberg, geboren in Woerden, is 46 jaar. Toen hij 38 was 'bezocht hij de Theologische School van de Gereformeerde Gemeente te Rotter dam. Voordien was hij iri het zakenleven werkzaam geweest. In 1969 werd hij kandidaat, uit een elftal beroepen nam hij het beroep naar Rotterdam-Zuidwijk aan, een gemeente van zevenhonderd leden en doopleden. De GerefGemeentf; van Middelharnis telt 535 leden en doopleden. De beslissing naar Middelharnis te gaan is ds. van Stuyvenberg niet licht gevallen, enerzijds omdat hij nog maar kort zijn huidige gemeente heeft ge diend en ook omdat ds. G. Schipaan- WSmH De 19 jarige Jan Bezuijen S.zn. en de 16 jarige Rinus Verhage P.zn., beiden organist van de Hervormde kerk te Ouddorp, hebben j.l. woensdag een mooie prestatie geleverd. Ze slaagden beiden met lof voor het diploma kerk- organist, afgenomen door de Ned. Or ganistenvereniging te Utrecht. De jon gelui hebben elk enkele jaren gestu deerd bij de heer J. Westhoeve te Oud dorp en bij de musicus Jan van Dijk te Middelharnis. De beide geslaagden en mej. Jannie Smith, organiste te Oude- Tonge, zijn thans de enigen op Goeree- Overllakkee die het kerk-organisten- diploma bezitten. boord nu als enige predikant van de Gereformeerde Gemeenten in Rotter dam zal blijven. Het gezin van Stuyvenberg telt 12 kinderen, waarvan er 2 gehuwd zijn. De oudste is 23, de jongste 4 jaarj Op de ledenvergadering van de ama- teurarcheologenvereniging De Motte, die op vrijdag 27 april gehouden zal worden om 20.15 uur in „De Doelen" te Sommelsdijk zal drs. H. Sarfaty een le zing houden. Deze zal handelen over het onderzoek naar de allereerste be- woningsfase van Dordrecht, een onder zoek waarvan drs. Sarfaty de leiding gehad heeft. Inleider is wetenschappe lijk medewerker van de Rijksdienst voor oudheidkundig bodemonderzoek te Amersfoort. Iedereen is hartelijk wel kom. MIDDELHARNIS Om organisatorische redenen gaat de kinderoptocht bij het gemeentehuis niet linksaf, zoals aanvankelijk voorgeno men, doch rechtsaf Raadhuisstraat, Hoflaan, L. Bouwmeesterplein, Ohr. de Vrieslaan, de Ruiterstraat, Zandpad, Diekhuus. I'e L. Bazerque-groep van üe Padvinderij zal op Ko- MWmC'^^':Sil mtigmnedag weer een Rom melmarkt houden aan de iienedan Molendijk. Aan hang 10,30 uur. De leiding vert'.lrie ons dat er zeker "JncKesr zoveel spullen zijn ais do voorgaande markten. "e !--oiiektie bestaat uit potten, pannen, lampen, schürierljen en lijsten, ta- Kls, stoelen, curiosa en een «^er grote partij boeken. under de diverse koopjes zit er ook nog antiek. Naa.st deze rommelmarkt staat er dit jaar voor het eerst een stand van het «Ode Kruis waar een ver- soheidenheid van handen- arbeid te koop is, afkomstig ran tiet Welfare werk. Zo ^ogelyk worden er ook le- P^"]es, ballpennen, ther- «lometertjes en andere S" '^et Rode Kruis- ^mbleem te koop aangebo den- Enkele leden van de «ot-e Kruiskolonne zullen oeze stand bemannen^ ■viS^itfsS^ Zo druk was het vorig jaar op de Kom- melmarkt van de Plaatse Padvinderij. Een gezellige bedoening. Aan de „Expositie-Delta", gesitueerd nabij de Spuisluizen bij Stellendam, waar aan de hand van kaartmateriaal, excursie en kleurendia's een indruk wordt gegeven van de totstandkoming van de Deltawerken, zal zeer vv^aar- schijnlijk binnenkort een nieuwe at tractie worden toegevoegd. Het zal dan mogelijk zijn met een helicopter een korte rondvlucht boven deze water werken te maken. „Heli-Service Neder land", gevestigd te Oosterhout heeft daartoe bij de Rijksluchtvaartdienst, de Rijljswaterstaat en de burgemeester van Goedereede een aanvrage ingediend. Beide eerstgenoemde Instanties hebben in principe reeds hun toestemming ge geven. De Rijksluchtvaartdienst deed dat onder voorwaarde van het accoord van burgemeester van Velzen van Goe dereede die krachtens de Luchtvaart wet verantwoordelijkheid draagt o.m. op het terrein van de veiligheidsvoor zieningen. „Heli-Service Nederland" stelt zich voor een helicopter van het type Bell- Jetranger voor de irondvluchten in te zetten. Een helicopter van dat (middel grote) type kan 5 passagiers vervoeren. De rondvlucht zal plm. 6 minuten du ren. De prijs ervan zal tussen de 25, en de 30,komen te liggen, en dat lijkt zo'n rondvlucht buiten bet bereik te houden van het. vakantie-houdende gezin. Men lijkt dan ook voornamelijk te mik]?:en op de meer vermogende bui tenlandse toeristen. Vorig jaar werd de tentoonstelling „Delta-Expo" door ruim 35000 belangstellenden bezocht. Delta- Expo" wordt beheerd door het Natio naal Bureau voor Toerisme:. De frequentie van de uit te voeren rondvluchten zal afhankelijk zijn van de belangstelling. Dat geldt ook voor het aantal dagen waarop gevlogen zal worden. Men neemt aan dat de belang stelling in de week-ends het grootst zal zijn. Ook zondags zal dan worden ge vlogen. Er zal direct naast het exposi tiegebouw een landingsplaats worden aangelegd. De ondernemer hoopt zeer binnenkort met de vluchten te kunnen beginnen. OOSTDIJK 53 61 Op Koninginnedag, 's avonds 8 uur, zal Charles de Wolff een concert geven op het orgel van de grote Kerk in Mid delharnis. De werken die gespeeld zullen wor den stammen uit twee stijlperioden van de muziek, t.w. de barok en de roman tiek, die worden vertegenwoordigd door hun grootmeesters, Johann Sebastiaan Baoh en César- Auguste Franck. Het programma vermeldt van Bach o.a. het koraalvoorspel „Schniücke dich, o lieve Seele" en Preludium en Fuga in Es-dur, een onderdeel van de zgn. Grote Orgel- mis. Het preludium is een roblmst-uit- bundig stuk, terwijl in de Fuga drie thema's worden' uitgewerkt, eerst af zonderlijk, daarna gecombineerd, tot een machig polyfoon werk. Van Franck o.a. „Troisième Choral", waarvan de toccata-achtige opening aan Bach doet denken, en „Prélude, Fugue et Variations", een compositie, die Franck na aan het hart lag. Charles de Wolff behaalde in 1954 zijn „Prix d' Exelence", na voortge zette orgelstudie bij dr. Anton van der Horst en Jeanne Demessieux. Naast zijn activiteiten als concerterend organist (hem werd een „Edison" toegekend voor grammofoonplaten met werken van Bach) is hij als vaste dirigent verbon den aan het Noordelijk Philharmonisch orkest, het toonkunstenaar „Bekker" en de Nederlandse Bachvereniging te Naar den, en treedt op als gastdirigent in binnen- en buitenland. Gezien het programma en de concer terende organist, verwacht de stichting Kerkconcerten Goeree en Overflakkee, dat voor dit concert grote belangstel ling zal bestaan. Op Koninginnedag 30 aprU "73 zal er in het Diekhuus gelegenheid zijn voor de bejaarden uit Middelharnis en Som melsdijk om via een kleuren-t.v. het défilé op paleis Soestdijk te gaan zien. Indien nodig worden de bejaarden van en naar huis gebracht. Aanwezig in Diskhuus om 10 uur. Opgave voor ver voer telefonisch opgeven bij J. A. Schaap, Hobbemastraat 11, Middelhar nis, tel,i 2579; J. L. de Lignie, Fr. Hals laan 27, Middelharnis, tel. 3002; Mevr. Vis, Oudelandsedijk 65, Sommelsdijk, tel. 2642 voor zaterdag 28 april 6 uur. OOLTGENSPLAAT Oud papier voor U.D.I. Morgen (zaterdag 28 aprü) wordt door de Muziekvereniging U.D.I. v/eer oud- papier opgehaald, waarvan de netto opbrengst bestemd is voor het uniform fonds. Zet alles vroegtijdig gereed. van zaterdag 28 april tot maandag 30 april 1973 en diensten voor Koninginnedag Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. C. v. d. Wulp, tel. 2710 te Sommelsdijk. Deze <is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig.i 30 april (Koningin nedag) heeft dienst dr. J. J. Wieringa, tel. 2090, Middelharnis. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot, maandagmorgen 12.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, Plein 7 te Melis sant, telef. (01877) 1412. Nieuwe Tonge - Stad aan 'f Haringvliet - Oosttlakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot zondagmorgen 8.00 uur heeft dienst dr. G. C. A. M. V. Hattem te Oude Tonge, tel. (01874) 259, vanaf zondagmorgen 8 uur tot dinsdagmorgen 9,00 uur heeft dienst dr. M. de Jager te Nieuwe Tonge tel. (01875) 301. ZONDAGDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Wolthers te Ouddorp van 11.00 - 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissanl: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dieiist Zr. A. H. Stolk, tel. (01877) 1500 b.g.g. 1767. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst zr. Melissant te Nieuwe Tonge, tel.i (01875) 390 b.g.g. (01876) 321. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel'. (01873) 577. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Tjebbes te Middelharnis, tel. (01870) 2966. Een verzameling van met de bijbel verband houderide voorwerpen. De bij belverhalen gaan voor de bezoekers leven. Tempelmodellen, maquettes, waaron der die van Jeruzalem ten tijde van Christus en de tempelberg; een mum mie, lijkvazen en godenbeeldjes, klei tabletten, papyrusbrieven, schrijfstiften, oude bijbelhandschriften en zeldzame bijbeldrukken. Joodse, Romeinse en Griekse oude munten'. Vele, vele voor werpen uit het dagelijks leven in het Oude Israël, alsmede Joodse religieuze voorwerpen, zoals schriftrollen, mezoe- zahs, kandelaars, gebedsriemen, gebeds mantel en sabbathlamp. En niet te ver geten het grote model van de taberna kel op 1/7 van de ware groote volgens exacte gegevens die daarover in het boek Exodus voorkomen. Een Hoge priester in vol ornaat met de stenen van de 12 stammen Israels. Tetveel om in een kort tijdsbestek op te noemen, maar zeer, zeer beziens waardig en leerzaam. Het Museum behoort thans aan het Nederlands Bijbelgenootschap, dat de inrichting heeft gemoderniseerd, ver nieuwd en verbeterd. In de loop van volgend jaar gaat de gehele verzame ling over naar een groot pand op de Herengracht te Amsterdam, waar een Bijbelwerkplaats zal worden ingericht. Nu is een bezoek aan het Bijbels Mu seum belangrijk. Het is geopend iedere werkdag (ook zaterdag) van 10-12 en van 14-17 uur. Ie donderdag van iedere maand gesloten, alsmede iedere zondag. op Koninginnedag, maandag 30 april a.s. is het dan zover. Na 10 maanden hard werken en veel repeteren zal de „W. M. V. d. Harst-Drumband" zich presenteren aan de bevolking. Het be gon vorig jaar na Koninginnedag. Er gingen stemmen op in de gemeente voor een „eigen" drumband. Een comi té werd er gevormd en in juni 1972 ging men al van start. In de heer P. Bale- mans uit Dinteloord werd een enthou siaste instructeur gevonden; een grote groep jongens en meisjes werden bij de aanmelding ingeschreven. Instrumen ten werden aangekocht en een harde gediciplineerde studie op de wekelijkse instructie-avonden volgde. Vanaf juni vorig jaar had het comité en dhr. Bale- OUDE TONGE MOLENDIJK 67 - 69 TELEFOON (01874) 605 Het museum is te bereiken met tramlij nen 3, 4 en 7. Toegangsprijs 1,voor volwassenen', voor kinderen 60 et. Groe pen ontvangen reductie. Voor rondlei dingen kan worden gezorgd; tel. 020 - 726410. Het Museum heeft boekjes, kleuren dia's over Israël en de Joodse gods dienst, bouwplaten, geperforeerde vel len foto's over Joodse feesten en reli gieuze gebruiken, alsmede, briefkaarten ter verkoop. mans niet anders voor ogen dan dat de drumband zich op Koninginnedag 1973 zou presenteren aan de inwoners van Ooltgensplaat en omstreken,: Dat is hen dan ook gelukt maar men moet niet vragen wat er zich in die 10 maahden heeft afgespeeld. Zo komt er dan maan dag voor duizenden guldens op straat in materiaal en uniformen. Zoals gezegd is er veel steun van de bevolking on dervonden,: Giften stroomden binnen, een verloting werd op touw gezet, de uniformen werden door de ouders, be stuursleden en andere mensen uit het dorp (die het zo leuk vonden) zelf ge maakt om de kosten zo laag mogelijk te houden. Vijftig jongens en meisjes zijn geheel „getuigd" en hebben intensief zich avond aan avond Ingezet om alles onder de knie te krijgen. Een enkele keer is er al (onofficieel) door het dorp gemarcheerd en van de winter konden de ouders in „'t Centrum" kennis ma ken met het comité, de instructeur en zijn pupillen. Toen werd ook de officië le naamgeving verricht en de eer viel burgemeester W. M. v. d. Harst ten deel. Deze liet zich niet onbetuigd en schonk spontaan twee imiformen, één voor een jongen en één voor een meisje en zegde ook verdere steun toe, die vanzelf van te voren ook al was verkregen. Als tamboer-maitre zal Lia van Dam Hd. fungeren, die daarvoor een speciale op leiding genoot. Na 'de schoolkindéren-aubade te 9.30 uur zal ongeveer 9.45 uur de Drumband voor het Raadhuis op de Kaai verschij nen. Na wat ceremoniële handelingen volgt het eerste optreden voor Gemeen tebestuur en bevolking. De uitslag van de grote verloting (hoofdprijs een nieu we fiets met 12 andere prijzen en vele troostprijzen) zal ook maandag plaats vinden. NIEUWE TONGE De koUekte t.b.v, de Hartstichting, ter bestrijding van hart- en vaatziekten heeft alhier een opbrengst van 1628,25 bereikt. Allen hartelijk dank.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1