IIAIIDEn - niEUWS Politie wordt geconfronteerd met voortdurende taakverzwaring >t m De heer Jac. Fun gaat zondagschool verlaten Keukencentrum Tieieman verwacht veel ^aas-bezoek Georganiseerd IJkwezen viert Jarig jubileum KEUKENCENTRUM „Slerreiihoekje" I Uit jaarverslag 1972: het licht tegemoet No. 4181 ^me blad Vrijdag 20 april 1973 POOL iJ) ?ging) Iraagd. Nieuws uit Zeeland OOLTGENSPLAAT ^gGaf 46 jaar isidins en onderwijs|aan|ontelbaar^ aantal kinderen MELSSSANT N.V. P. L A. TIELEMAN MELISSANT Binnenweg 12 Tel. 01877-1552 NU HEESTERS PLANTEN Zo krijgt ook U een Olympische grasmat Irlijk B) 6439 3 lander. afvoer 7) 18 74 iiiiiiiiiiiiiili overste de Vries, distrletscomman- Jant van het district Dordreeht van de Uiikspolitie heeft in zijn jaarverslag over 1972 een voortzetting van de taak verzwaring van de politie moeten con- slattren tegenover een afname van de feitelijke sterkte van de bemaiming in het district. Desondanks zal de bestri ding van de toegenomen criminaliteit stcMls meer prioriteit moet krijgen. jlecr inzet en meer tyd moeten voor dit (loei worden vrijgemaakt maar ook moet de Nederlandse samenleving zich deze gevaarlijke ontwikkeling (een toe name met ll.SVo ten opzichte van vorig jaar) bewust worden, teneinde dit pro bleem te beteugelen en in te perken", aldus Overste de Vries. De bestrijding van de criminaliteit zal dienen te worden bereilct door o.m. een iianzienlijke opvoering van de man- i<racht, herziening van de suiveillance Icclinieli en liet verzamelen van meer informatie over criminelen in het 'be wakingsgebied. De recherciiegroep werd reeds uitgebreid tot 10 man, er werd een recherche-informatiedienst in gesteld en er wordt 's nachts meer ge surveilleerd. De organielce sterkte in het district is vastgesteld op 414 man, terwijl de fei- tuliike sterkte 310 mensen bedraagt. Dat telvort geldt ook voor de groepen op Gueiee-Overflakkee, de groep Goede- icirtc heelt 4 mensen te weinig, Mid- delharnis 5 te weinig en Oostflakkee 2, al zijn zowel in Middelharnis als Oost flakkee 2 wachtmeesters jongste catego rie lijdelijk gestationeerd ter voortge- zdie vorming en praktijkopleiding. De leilijlijke sterkte in het district is met il! man gedaald, 28 candidaten volgen thans de opleiding tot wachtmeester. De tekorten wegen het zwaarst in de lagere rangen, onderverdeeld over de rangen is er in het district een tekort van 1 adjudant, 9 Opperwachtmeesters en 73 wacli traeesters Overste de Vries constateert in zijn verslag dat de personeelsverjonging zich in 1972 heeft voortgezet en hij vindt dat dat ook duidelijk te merken is aan het personeel op straat. „Er is een andere instelling aan het groeien ten opzichte van het werk, daar ook het personeel dat met de begeleiding van het jongste personeel moet worden be last, vaak nauwelijks ouder is", aldus dhr. de Vries. Van het huidige perso neelsbestand (321) zijn er 155 van 25 jaar of jonger. Reserve-politie. De kijk van Overste de Vries op de Eeserve-rijkspolitie is verre van opti mistisch: „Het aantal reservisten be draagt thans 128 man. Uitbreiding vindt niet plaats en langzamerhand zal er op deze wijze een einde komen aan de reserve-politie in dit district". Dhr. de Vries erkent dat er van de zijde van de Staf nauwelijks tijd beschikbaar is om df reservisten te stimuleren. Gelet op de zeer beperkte taakomschrijving van de reservepolitie zou dat ook moei lijk zijn. De meeste belangstelling komt dan ook vaak uit de kringen van hen die zich aan hun B.B. verplichtingen trachten te onttrekken", verklaard: Overste de Vries hierbij. Mis dry ven. Het aantal geregistreerde misdrijven is schrikbarend omhoog gegaan. Het aantal diefstallen bedroeg in het ver slagjaar 1945, een toename t.o.v. het jaar daarvoor met ll,8»/o. Van de aan gegeven zaken werd 21,3"/o opgelost. Er werden 330 zgn. jeugdzaken geregi streerd, waaronder 42 zedenmisdrijven, 59 eenvoudige diefstallen en 56 gekwa lificeerde diefstallen. De grootste groep van de geverbaliseerden valt in de leef tijd van 16 en 17 jaar. De stijging van het aantal misdrijven met jeugdige ver dachten voltrekt zich aldus de waar neming van Overste de Vries het meest in de stedelijke agglomoratie zo als Barendrecht, Poortugaal en Alblas- serdam. Verkeerstaak. De bemoeienissen met het verkeer worden voortdurend intensiever. De po litie, opgeleid en bedoeld voor een groot aantal taken, moet steeds vaker wor den ingezet voor verkeerstaken, waar bij het „op gang houden" van het ver keer centraal dreigt te gaan staan. Controle op rij- en. technische-overtre- dingen, op wettelijke bepalingen be treffende het vervoer van personen en goederen krijgen onvoldoende aandacht, omdat deze besteed moet worden aan de geleiding van de massale hoeveel heid voertuigen. In 1972 werden 3804 aanrijdingen ter kennis van de politie gebracht. Dat dit aantal 500 lager ligt dan het jaar daar voor, wordt deels .veroorzaakt door het wegvallen van de groep Spijkenisse (daar kwam gemeentepolitie), deels door de invoering van de nieuwe „blikscha deregeling". Het publiek zal steeds min der politie waarschuwen naar aanleiding van een ongeval, dn de wetenschap dat deze op grond van de blikschade-rege ling toch geen proces-verbaal zal op maken. Het aantal verkeersdoden in het dis trict bedroeg in het verslagjaar 74. Uit een onderzoek bleek dat ongeveer de helft van het aantal slachtoffers bij auto-ongevallen om het leven is geko men bij éénzijdige aanrijdingen buiten de bebouwde kom. ;«ÏQQCX^CNC>C<rN>CM7S^>CXr^^ Hoor ze eens jubelen, het licht tegemoet Ze zitten hoog in de bomen. Wat schallende blijheid, wat vrolijke moed, Ze wekken een mens uit zijn dromen. Ik wrrijf in mijn ogen en tuur naar het licht. Het licht van de naderende morgen. Wat hebben die merels voor vreugd in het zicht? Brengt dan de dag hun geen zorgen? Dat jubelt maar door op hetzelfde refrein Van dat heerlijk klaterend lied. De wereld is boordevol moeite en pijn. Weten die merels dat niet? Ze maken me blij, ze geven me moed, Ik weet het, en kan er voor danken., Elk die God looft gaat Zijn licht tegemoet! Juich merels, met jubelende klanken! LANERTA Kan hét 7,5 miljardkostende hemelstation het leven op aarde verbeteren? Nog nooit hebben astronauten de be schikking gehad over zo'n comfortabele arbeidsplaats als de drie mannen die half mei het eerste Amerikaanse ruim testation gaan bemannen. In de omge bouwde 3e trap van een Saturn-5 raket hebben zij evenveel ruimte als wij in Nederland in een eensgezinswoning hebben. Met een Apollo-ruimteschip zullen Charles „Pete" Conrad, Dr. Jo seph Kerwin en Paul J. Weitz naar het op 435 kilometer hoogte Zweveride, sta tion vliegen, ,,Skylab" is in twee etages verdeeld: een werkruimte en een woonruimte met keuken en slaapplaatsen. De astronau ten zijn geweldig blij met zo'n grote ruimte. Het is heel iets anders dan tien dagen, of langer, in een nauwe ApoUo- capsule te reizen.i Hierover heeft astro naut Walter Schirra eens gezegd: „Een ruimtereis kun je vergelijken met drie mensen die 10 dagen lang met elkaar in een toilet opgesloten zijn". Dit probleem is in het nieuwe Amerikaanse ruimte vaart-project niet meer aanwezig. Toen Wernher von Braun nog in Huntsville was, is hij met zijn mede werkers reeds begonnen aan het ont werpen van dit ruimtestation. Al rond 1965 lagen de eerste plannen klaar voor het hemelstation". Om de kosten zo laag mogelijk te houden kwamen zij op een geniaal idee: ze bouwden de derde trap van de 110 meter hoge inaanraket om. De twee eerste trappen zijn genoeg om het hele huis in een baan om de aarde te brengen. Op deze manier bleef 316 m^ ruimte over, een ronde werk plaats van 36 meter lengte. Zoals reeds gezegd ontwierpen NASA-technici hier in twee etages, natuurlijk zonder „on der" en „boven". Deze aardse ruimte in delingen verdwijnen in de gewichtsloos- heid van het heelal. Daarom zijn er ook geen trappen aanwezig tussen de beide etages. De bewoners van dit vliegende huis kunnen gewoon in gewichtsloze toestand heen en weer zweven. In hun arbeidsruimte zullen zij dit niet kun nen, daar de vloer, de muren en het plafond met traliewerk zijn beslagen. De astronauten zullen daar met hun schoenen in vast blijven zitten, zodat ze niet weg zullen zweven. Zo hebben ze hun handen vrij om te eten, te drinken of te werken. Een ton voedsel en bijna drie ton wa ter zijn in het „Skylab" opgeslagen. In de duurste keuken ter wereld zullen zij hun maaltijden kunnen bereiden. Ook dat is nieuw in de ruimtevaart. Eén eigenschap moet het voedsel, op 435 km hoogte, wel hebben: Het moet kleverig zijn, anders zou het gewoon van de bor den afzweven. Ook alle andere zaken moeten zeer goed weg worden gebor gen om een chaos in de woning te voor komen. In de woonruimte is voor de astronauten een trimafdeling ingericht. Daarom behoren ook gymoefeningen tot de belangrijke taken van de astronau- ten.i Er is o.a. een machine die op een fiets lijkt en die moet dienen om de longen en het hart van de mannen op i peil te houden. Tekort aan beweging in de kleine ApoUo- en Sojus-ruimtesche- pen bezorgden de astronauten vroeger veel last. De medici stelden na hun te rugkeer een bedenkelijke kalkafzetting in hun lichaam vast. Dat zal nu bij het wekenlange verblijf in de ruimte voor komen worden. Volgende week slot. Amateur-sterrenwacht, „Neil Armstrong". NIEUWERKERK Paaszangdienst. Op zaterdagavond 22 april, aanvang half acht zal er in de Ned. Herv. Kerk een Paaszangdienst worden gehouden, interkerkelijk. De plaatselijke predikaiiten ds. H. v. d. Heuvel (Herv.) en Ds. A. S.i Rienstra (Geref.) zullen voorgaan. Een deel van het plaatselijk muziek corps zal medewerking verlenen als mede het Chr. Gem. Zangkoor „Een Naam is onze Hope". Een voornaam punt zal ook de sa menzang van deze avond vormen. 1.60 m, iiiiggiit De eerstvolgende drie weken zullen ™or het Keukencentrum Tieieman b.v. w Melissant in het teken staan van het 12V.-i aang. bestaan van het bedryf. De •^■na zal bijzondere betekenis geven an dit jubileum door hoge geldprqzen «n Kostbare cadeaux beschikbaar te u'A deelnemers aan de verschil- 'Mfle uitgeschreven wedstrijden^ die '»wel voor de allerkleinsten als voor de "Meren gelden. Vanaf nu zullen de wedstrijdformu- jeren aan het bedrijf gratis te verkrij- n zijn. Tal van vragen zullen, moeten worden ingevuld, waarbij ook het ge rat van de drie heren Tieieman: ook Zm'^ zoons zijn in het bedrijf opge- „.f "'^^ris J. de Vries zal op 20 april het ^wicht van de heren vaststellen en op wnrJ'^ Z3l de uitslag bekend gemaakt ,it."<^'^ van alle wedstrijden. In de jury "en de heren De Vries, burgemeester H. Bos, dhr, Beels van de Kamer van Koophandel en directeur van het re- klame-adviesbureau. Ter gelegenheid van het jubileum zal op Tweede Paasdag het ibedrijf als showroom geopend zijn. Er staat 400 m^ expositieruimte beschikbaar, waarin een ontzagwekkend aantal keukenmo- gelijkheden, zoals de heren Tieieman dit noemen. Men zal er ongekende mo gelijkheden ontdekken, die men in praktijk kan brengen. Toen I2V2 jaar geleden dhr.i Tieieman in zijn aarmemersbedrijf een plaats in ruimde voor een aantal kasten en aan rechten, heeft hij niet kunnen vermoe den welk een vlucht deze tak in zijn bedrijf zou nemen. Zo zelfs, dat hij ver leden jaar besloot het aannemingsbe drijf op te heffen en zich geheel te gaan wijden aan de keukens en zonnewering. Thans werken acht mensen in het be drijf: allen specialisten op eigen terrein. Vier mensen bevinden zich in de bui- ten-dlenst en vier in het bedrijf. Dhr. Tieieman en zijn zoons zijn er van overtuigd, dat het inrichten van een keuken een onderdeel van de bouw is. De .ervaring in de bouw brengen de he ren in toepassing bij de inrichting van keukens. „Het is een enorm voordeel, want wat voor anderen moeilijkheden kan opleveren, is voor ons geen pro bleem. Bovendien vinden wij de voor- lichting op dit gebied een belangrijk onderdeel. Een keuken verkopen is niet moeilijk, maar de juiste keuken op de juiste plaats brengen is vakwerk. Het gesprek is van belang, waarna het on- I derzoek en het advies volgt. Pas na I overleg van b.v. een tekening kan tot handelen worden overgegaan. Dan is het niet moeilijk meer, want de keus is geweldig. We gaan precies mee met wat de markt biedt en zelfs veel verder", I aldus dhr. Tieieman, die aanstaande j maandag veel bezoek verwacht in het I droomdomein van de huisvrouw. Zes en veertig jaar heeft de heer Jac. Fun de Zondagschool van Ooltgensplaat gediend als leider en verteller. Ontel baar zijn de kinderen die in al die ja ren onderwijs van hem hebben genoten. Nu, op zijn 71ste jaar, achtte, dhr. Fun de tijd gekomen om er mee te stoppen. Dit 'besluit was voor de kerkeraad van de hervormde gemeente en het bestuur van de Zondagschool aanleiding om of ficieel afscheid van hem te nemen. In het Verenigingsgebouw „Elthato" v/erd dinsdagavond een samenkomst belegd, een soort receptie, waar men dhr. en mevr. Fun de hand kon komen druk ken om hem te danken voor al het werk ten bate van de zondagschool en mits dien voor de jeugd van De Plaat ver richt. Alhoev/el wij meer belangstel ling hadden verwacht, werd toch door degenen die er waren een spontane huldiging en een welgemeend afscheid bewerkstelligd. Ds. A. W. van der Plas leidde de sa menkomst en na de gebruikelijke ope ning sprak hij namens kerkeraad en zondagschoolbestuur een hartelijk wel komstwoord. „De Heere wil door onder wijzing ons leren en het is nodig dat wij van jongsaf onderwezen worden. Hoe zullen wij het weten indien er geen uitlegger is, aldus ds. Van der Plas. De zondagschool is een der instellingen waar de kinderen al vroeg worden ver teld van de Heere Jezus. Dhr.i Fun heeft dat 46 jaar gedaan en de kerkeraad is hem daarvoor zeer dankbaar. „Het won der van het evangelie hebt u de kinde ren meegegeven en aan dit werk wil ook de Heere Zijn Zegen geven. Mag de tijd die u nog rest u bovenal op Hem leren zien, dan is uw arbeid niet ijdel geweest in de Heere", aldus ds. Van der Pias, die aan zijn felicitatie namens de kerkeraad een geschenk overhandigde, n.l. een boekenbon. Opgang en afgang meegemaakt. De voorzitter van de zondagschool, dhr. A. Buscop heeft als collega onge veer 35 jaar samen met dhr. Fun op de zondagschool gewerkt. Als persoon en Dhr. Jac. Fun, 46 jaar zondagschool onderwijzer, ontvangt bij zijn af scheid van zijn oud-leerlingen een bloemstidcje, aangeboden door Jan- neke Buscop Ad. Verder zien we op de foto v.l.n.r.: mevr. Fun-Troost, Nico Kamp, Tineke den Braber, Ada de Bonte, Janneke Buscop en Ina van Dam. uw vitaliteit bent u in die tijd niet ouder geworden, mogelijk zelfs jonger door de omgang met de vele kinderen. „U hebt een opgang meegemaakt en nu ook een afgang van dit mooie werk. Het is een teken des tij ds en ook een teken voor het kerkelijk leven", aldus dhr. Buscop, die dhr. Fun namens het personeel gelukwenste en hartelijk dankzegde voor zijn omgang en colle gialiteit. Namens personeel en zondag school werd een envelop met inhoud overhandigd. Van de leerlingen .die vorig Kerst feest afscheid van de zondagschool hebben genomen waren er enkelen deze avond tegenwoordig en onder leiding van de leidster, mej. Nellie Neels zon gen zij met begeleiding van gitaar door de leidster en een blokfluit (Nico Kamp) twee verzen „Blijf bij mij Heer" en „Als g' in nood gezeten". Janneke Buscop zong alleen „Houdt Gij mijn beide handen" en „Wees Gij mijn Gids".i De jongelui deden het keu rig. Namens de kinderen bood Janneke Buscop het echtpaar Fun een fraai bloemstuk aan. Een gedicht van Nel Benschop werd door mej. Neels voor gedragen. Dank van ouders. Dhr. J. W. Duim hoopte dat dhr. Fun de waardering niet zou toetsen aan het aantal aanwezigen. „V moet maar den ken", aldus dhr. Duim, „dat degenen die hier zijn uw werk dubbel waarde ren". „Het Woord is door u in kinder lijke eenvoud naar voren gebracht en zo te zien bent u eigenlijk te vroeg op gehouden, want de dagelijkse bezighe den zijn voor u nog vele en uw oog is nog niet verdonkerd. Namens de ouders Deze maand wordt het 100-jarig be staan van het IJkwezen als landelijk georganiseerde overheidsdienst gevierd. Ter gelegenheid hiervan zal het kantoor van de IJltkring Dordrecht, aan het Hugo de Grootplein 1, op 25 en 26 a-pril a.s. „open huis" houden, terwijl het personeel de daaropvolgende dag een boottochtje zal maken. Het IJkkantoor te Dordrecht bestond al in 1873, toen er een inspecteur van het IJkwezen benoemd werd, waar door de ijkers in de centraal geleide or ganisatie werden ondergebracht. Dord- i-echt was van oudsher al door zijn lig ging een belangrijk centrum voor de industrie van meetmiddelen. De aktivi- teiten van dit kantoor beperkten zich toen echter tot de ijk en de herijk van gewichten en meetwerktuigen. Het was slechts één van de zesender tig kantoren die het land rijk was: een aantal dat later gereduceerd werd tot 19 en nog later, in 1927, tot twaalf. iVIomenteel zijn er nog acht ijkkanto ren: in Groningen, Zwolle, Arnhem, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Dordrecht en 's-Gravenhage. Het ambts -gebied van de IJkkring Dordrecht be slaat 'n gedeelte van Brabant, de ge hele provincie Zeeland en een gedeelte van Zuid-Holland, waaronder de Hoek- sche Waard. De taken van de Dienst van het IJk wezen zijn in vergelijking tot 1873 be langrijk uitgebreid door de eisen van de tegenwoordige, hoog geïndustriali seerde maatschappij, omdat de nieuwe technieken standaarden op steeds ho ger niveau vereisen. In de laboratoria van het Dordtse gebouw worden nu vloeistofmeters voor minerale oliën en industriegasmeters onderzocht. Ook worden hier jaarlijks zo'n 140.000 huis- houdgasmeters gekeurd. Bij een goed keuring wordt de meter voorzien van het ijkmerk: het cijfer acht. De keuring van de huishoudgasmeters is slecht één van de taken die het IJk wezen heeft op regionaal gebied. Daar naast draagt zij bijvoorbeeld zorg voor de controle van de meetwerktuigen in winkels en bedrijven. Ook worden ben zinepompen gekeurd. Deze controle vindt om de vier, vijf jaar plaats.i Om de twee jaar geschiedt de be kende herijk van maten en gewichten. Vroeger werd er in elke gemeente 'n afzonderlijke herijkzitting gehouden, maar dit bleek een te omslachtige me thode om effectief te kunnen werken, zodat men zittingen voor diverse ge meentes tegelijk instelde. Verder geeft het ijkwezen voorlich ting aan scholen en fabrikanten over metreorologische zaken, onderzoekt 't de eigen standaarden die van de nationale standaarden zijn afgeleid en spoort het overtreders van de IJkwet op. Het aan tal processen-verbaal is echter opval lend klein: jaarlijks is dat in het gehele gebied van de IJkkring Dordrecht zo ongeveer vijfentwintig. „Het aantal waarschuwingen is ech ter veel groter; dat loopt wel in de duizenden", zo weet de directeur van deze IJkkring, dhr. J. W. van der Waals te vertellen. „Het is niet altijd opzet, maar het kan gebeuren dat voorver pakte waren automatisch klaargemaakt worden in een bedrijf, waar een machi ne ontregeld is. Zo kunnen er klachten komen". OUD VOSSEMEER Extra kerkdienst. De Geref. Gem. in Nederland houdt woensdag 25 april des nogmaals hartelijk dank", aldus dhr. Duim. In de pauze werd dhr. Fun en echtgenote door de aanwezigen geluk gewenst. Behalve ds. en mevrouw \an der Plas waren ook enkele leden van de kerkeraad aanwezig, de gemeentesecre taris dhr. en mevr. J.i L. Vetter, Perso neel en oud-personeel van de zondag school. De president-kerkvoogd, dhr. Adr. Neels, familieleden van dhr. Fun en voorts ouders en andere belangstel lenden. Dankwoord. Tot slot sprak dhr. Fun een dank woord. Er zijn er hier die al begonnen zijn vóór mij, dat is dus een halve eeuw geleden. Spreker was voor deze be langstelling dankbaar. „Een kleine be langstelling die het echt meent is beter als het grote dat geen waarde heeft". Dhr. Fun memoreerde hoe hij voor 46 jaar begonnen is. Op een bestuursver gadering werd over zijn toetreden be slist. Wijlen dhr. C. de Vos kwam hem de volgende dag vertellen dat er geen 'bezwaar was en dat hij als leider was „aangenomen". „Hoe staan wij nu zelf tegenover zo'n lange diensttijd is zeker een vraag die bij u allen opkomt. Ik mag dan wel zeggen aldus dhr.i Fun: „Uw liefde dienst heeft mij nog nooit verdroten". „En daarbij 'komen wij niet op de voorgrond, maar komt alleen God de eer toe". Spreker dankte allen har telijk voor hun komst en de geschen ken en giften die waren overhandigd en hij sprak de wens uit, dat er nog mensen gevonden zullen worden die het zondagschoolwerk ter hand zullen en willen nemen. Dit werk moet ook zijn loop hebben. De heer Fun verzekerde de leiding dat hij nog blijft meeleven. Zondagsmiddags twee uur gaan mijn gedachten ongetwijfeld naar „Elthato". Op verzoek van d'hr. Fun werd nog gezongen Ps. 133 „Waar liefde woont, gebiedt de Heer Zijn Zegen", waarna de heer Buscop voorging in dankgebed. Zes jaar geleden, toen de heer Fun zijn 40-jarig jubileum herdacht werd hij onderscheiden met de ere-medaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Het voorjaar is de beste tijd om heesters te planten of te verplanten, want hun groeidrift is nu zo sterk, dat ze deze operatie met gemak doorstaan. Maar dan mag men de gekochte hees ter niet langer dan 14 dagen laten wachten en dan nog met de wortels in de losse grond, op een schaduwrijk plekje, in de luwte. Kort voor de verplanting snijdt u een stukje van de wortels af. en nadien el ke heester flink begieten, ook al is de grond reeds tamelijk vochtig. Wees niet te zuinig met de ruimte: ho'ge iheestersoorten hebben 75 - 10 cm- nodig, middelhoge 40 - 60 cm- en klein tjes hebben aan 20 - 20 cm^ al genoeg. Hoe kwam m.en bij de Olympische Spelen in München aan die prachtige diepgroene sportvelden, die ook na af loop van de Olympiade nog zo mooi waren? Duitsland grootste grasleverancier, die ook het Olympisch Stadion in de Beierse hoofdstad onder z'n hoede nam, heeft onthuld dat dit het resultaat is geweest van een nieuwe Amerikaanse superkunstmest die zorgdraagt voor snelle, langdurige groenwerking en de grasdichtheid bevordert zonder dat het gras in de hoogte schiet. Deze Ameri kaanse gazonkunstmest is nu ook in de Nederlandse tuincentra en bloemisterij en verkrijgbaar. (Voor geïnteresseerden het merk is Scott). De prijs komt neer al naar gelang de hoeveelheid die u koopt op 15 - 20 cent per vierkante meter gazonop- pervlak^ avonds om half acht een extra kerk dienst voor de bediening van de Heilige Doop. Voorganger is ds. A.i van den Berg uit Bruinisse.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 9