Mevr. Mijs ontving hoogste Roode-Kruis onderscheiding Autoschadebedrijf iS. Kareis uitgebreid zag !k u met? lEUiËLSHOW Dinsdag 17 april 1973 No. 4180 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEEEDE GRONDSLAG VOOR DB ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MIDDELHARNIS GOEDEREEDE Beloning van 1000,- GOEDEREEDE 2e Paasdag 2 - i uur DEÜRLOO - ZïEEIKZEE Meelstraat 31 man ernstsg ci®®r uitwijkende auto Brand snel geblust Succes voor P.T.T. Brandweer Middelharnis Diekhuus Middelharnis opent Informatie centrum Man fS2) na ongeluk overleden NIEUWE TONGE: Total I-loss g klapband Raad 6 vergadert donderdag Kotter naar Ierland Wanneer komt de PREDIKBEURTEN Hondje zoekt baasje POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13. Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,93 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Voor mevrouw Mijs-Meijer uit Mid- delharnis lioeft het niet zo, het luxe le ventje dat ze zich best zou liunnen per mitteren. Geef haar haar bezigheden, haar Rode Kruis unifomi en haar ver voermiddel, de damesfiets waarop heel Middelharnis en Sommelsdijk haar kan schilderen en ze voelt zich opperbest. Gisteiiavond kreeg ze de hoogst moge- lijlie onderscheiding van het Hoofdbe stuur van het Roode Kruis, het Kruis van verdienste. Er volgde nog meer waardering, zoals die van burg. Joh. van Es van Middelharnis die haar dankte voor de „wijze waarop zij in de ge meente wil leven!" „Leven is niet al leen ademen, het is handelen", citeerde dhr. van Es vol bewondering over de alitiviteiten van mevr. Mijs. Dat deed ook dhr. van Kleef van het Hoofdbureau in Den Haag. Hij gaf op de gehouden alg. ledenvergadering een boeiende kijk op de vele aktiviteiten van het Roode Kruis, goed voor een „omzet" van 30 miljoen per jaar en ge dragen en gesteund door 290.000 vaste vrijwiliige medewerkers en meer dan 1 miljoen leden. „Het Roode Kixiis is in ternationaal gezien de enige organisatie die iedereen eerlijk in de ogen kan zien en zicli niet met eerlijke of oneerlijke politiek bezig wil en mag houden!" zo propageerde dhrj van Kleef de Roode Kruis organisatie en hij verkeerde daar voor in goed gezelschap. „Maar wat sta ik te praten als u hier toch mevrouw Mijs hebt?" vroeg dhr. van Kleef zich quasi ernstig af, waarbij tó) een poging deed de vele Roode Kruis aktiviteiten van mevr. Mijs op een rijtje te zetten. Al 22 jaar lang heeft ze zit ting i» het bestuur van de afdeling Mid delharnis, jarenlang was ze secretares se en ze liet zich niet onbetuigd als leid ster, helpster, commandant, leidster van Mt Jeugd Roode Kruis terwijl ze ook de 'Moeilijkste klusjes" niet schuwde en Mar Oost Duitsland en Oostenrijk werd afgevaardigd. Samenvattend karakteri seerde dhr. van Kleef mevr. Mijs als sen „Super-figuur" en het was hem dan ooli een bijzonder genoegen haar voor die aktiviteiten en die verdiensten liet Kruis van Verdienste te mogen op spelden. Dhr. van Kleef voltooide die "andeling met een hartelijke omhelzing! Volop verdiend. Burgemeester W. M. v. d. Harst van ^ostflakkee, rayoncommandant voor ^oeree-Overflakkee en voorgedragen als '^nngcommissaris vond nauwelijks Woorden genoeg om zijn bewondering »oor mevr. Mijs te vertolken. Daarom *as dhr. v. d. Harst er gelukkig mee dat mevr. Mijs de onderscheiding heeft ontvangen omdat ze die als factotum Wuvelstoejager) van het Roode Kruis zo helei Maal en volop heeft verdiend. Burg. taltwi 'g- van Es sprak gaarne een ge- 'ens namens het gemeentebestuur hij kon de reeks van bemoeienissen «oor dhr. Kleef genoemd nog met een en ^'''"tal aktiviteiten aanvullen, tot \V Hf^'' verzamelen van capsules, het 'Êllfare werk en de zorg voor de lec- "w-mzameling. „Uw kwaliteiten zijn (1 P' van ons bekend maar het is zo fijn claar door de onderscheiding nu een groot uitroepteken achter lorat geplaatst!" complimenteerde haar *r- van Es. l^^^tuursvoorzitter mr. L. J. den Hol- «itter v/as er al even gel\akkig mee en J schreef mevr. Mijs een groot aan deel toe in de groei van de afdeling die, geïnspireerd door mevr. Mijs, een rol speelt binnen het Nederlandse Roode Kruis. „Je was soms een roepende in de woestijn tegenover onze in-aktiviteit maar jouw komt de eer toe de gang er in te hebben gebracht", verzekerde haar mr. den Hollander. De secretaresse van de afdeling mevr. van den Tol bood mevr. Mijs daarop een prachtig boeket bloemen aan. Ook dhr. Mijs werd even voor het voetlicht gehaald toen mevr. Mijs ook hem dankte voor de wijze waarop hij haar bij haar werk steunt en haar af staat t.b.v. het werk dat ook hem lief- geworden is. „Ik heb het gedaan omdat ik het ge woon vond, heï is gewoon mijn instel ling en ik heb het kuimen doen dankzij lal die fijne mensen die me daarbij hel pen" verklaarde mevr. Mijs in haar dankwoord. Meer onderscheidingen. Tevoren w^aren door mr. den Hollan der de Landsteinerspelden met oorkon de uitgereikt aan hen die 5 en een aan tal zelfs 20 maal bloed hebben gegeven: „Bij het lezen en zien van kranten en T.V. lijkt het alsof niemand meer iets voor de ander over heeft, daarom doet ■het zo weldadig aan wanneer een aan tal mensen, gedreven door idealisme hun meest kostbare bezit, hun eigen bloed voor hun naaste willen afstaan", vond dhr. den Hollander. Hij noemde de belangstelling voor de bloedtransfusie- dienst hartverwarmend in een tijd waarin moord en doodslag wordt ge schreeuwd: „Ze geven bloed omdat ze weten dat het nodig is en zolang er nog mensen zijn die dit doen mogen we nog vertrouwen hebben in ons land en volk", zo complimenteerde dhr. den Hollander de onderscheidenen, De colonneleden A. de Wit, E. Kloot en C. J. Oole ontvingen de speld met oorkonde voor 10 jaar trouwe dienst Voor de „vangst" van twee vaten met giftige onkruid-bestrijdingsmiddelen heeft schipper Hans Grinwis van de G.O. 27 een beloning ontvangen van tweemaal vijfhonderd 'gulden< Dhr. Grinwis heeft na zijn vangst de positie opgegeven waar wellicht nog meer va ten te vulden zouden zijn. Ze zijn af komstig van het containerschip „Duke of Norfolk" die bij de zware storm van 2 april enige containers met dit giftige middel verloor. De vaten werden vrij dagmorgen bij de GO 27 in de haven te Stellendam van boord gehaald. De te levisie toonde haar belangstelling maar de vaten waren juist verwijderd toen de filmers arriveerden. Intussen zijn door duikers, 40 mijl ten westen van Scheveningen twee van de verloren con tainers gelocaliseerd. Spreekuur burgemeester. I.v.m. Goe de Vrijdag a.s. zal burg. G. van Velzen ditmaal zijn wekelijkse spreekuur niet a.s. vrijdag maar a.s. donderdag houden van 10 tot 11.30 uur. OUDE TONGE De directeur van het Vormingscen trum te Oude-Tonge, dhr. C. J. Erkamp is vrijdagavond omstreeks half negen ernstig verwond door een personenwa gen die voor een vrachtwagencombina tie uitweek en hem met een flinke vaart schepte. Dhr. Erkamp moest met een hersenschudding, een hoofdwonde, een dijbeenbreuk, een onderbeenbreuk en een gebroken sleutelbeen in het zieken huis te Dirksland worden opgenomen. Het slachtoffer stond met zijn fiets op de kruising Julianastraat - Stations weg te wachten op een gelegenheid om de druktoereden weg over te steken. Vanaf de Stationsweg kwam echter een vrachtwagencombinatie de grote weg op waardoor dhr. A. M. Wilkes (eige naar van het Dumppaleis, wonend te Zierikzee) die in zijn Mercedes perso nenwagen naderde een heenkomen moest zoeken om niet met de zware vrachtwagen in botsing te komen. De uitwijkende Mercedes schepte de wach tende heer Erkamp met de genoemde ernstige gevolgen. OUDE TONGE De brandweer van Oude Tonge heeft gistermiddag snel een brandje kunnen blussen onder de vloer van de houten woning van de Fam. Knöps aan de Ju lianastraat. De gasleidingen van de be treffende woning werden door personeel van de Emgo vernieuwd waarbij ook een vlam werd gebruikt. Doordat er uit een afgesloten leiding toch gas is ont snapt is er onder de vloer brand ont staan. De brandweer was snel ter plaat se en, nadat in de vloer een gat was ge hakt, was de brand s-nel geblust. Er ont stond een enorme rookontwikkeling die de bewoners veel ongerief zal hebben gegeven. De P.T.T. bedrijfsbrandweer te Mid delharnis heeft j.i. zaterdag op de in Rijen (N.iB.) gehouden districts wedstrij den een groot succes behaald. Het 9- man sterke korps, onder bevel van dhr. KI. Vis, plaatste zich met 261 punten als beste van de 14 deelnemers, waar mee ze haar de eerste klasse promo veerde. In Rijen deden zaterdag corpsen mee uit de provincie's Zeeland, Noord-Bra- bant, Limburg en Zuid-Holland. De Middelharnisse ploeg heeft zich uitstekend doen gelden temeer waar het een vrij moeilijke opdracht betrof waarin de Flakkeeënaars weinig ge oefend waren. Er werd brand veronder steld op de Ie en 2e verdieping van een fabrieksgebouw. Graag onze compli menten! Het Diekhuus te Middelharnis heeft dezer dagen de grote wens van een van haar medewerkers, dhr. de Bruin, de stichting van eeri Informatie centrum gestalte kunnen geven, al moet gezegd dat het nog slechts een begin betreft van wat tot een volwaardige Info-post moet worden. Dhr. de Bruin heeft bij de opzet de steun gekregen van de Raad voor Jeugd en Jongeren, de R.R.J.J. te Rotterdam die hem ook veel documentatie materi aal beschikbaar stelde. Het materiaal dat deels gratis en deels tegen een kleine vergoeding beschikbaar wordt gesteld voorziet in een voorlichting op velerlei terrein. O.m.; is dat het sociaal- culturele werk en de vele onderdelen daarvan, het vormingswerk, beroeps keuze, culturele instellingen, kinderbe scherming, nailieubescherming, onder wijs, strafrecht, recreatie, algemeen welzijn, geestelijke volksgezondheid, de fensie, opbouwwerk, godsdienst enz. De bedoeling is dat het Info-centrum „all-round" wordt en gaat functione ren als vraagbaak voor ieder die op welk gebied ook vragen heeft. Het tele foonnummer is 01870 - 2400. OUDDORP De 82-jarige heer Klaas Mastenbroek, wonend aan de Oudelandseweg te Oud- dorp is gistermiddag (maandag) in het ziekerfhuis te Dirksland overleden aan de gevolgen van het ongeval dat hem zaterdagmorgen 11 uur overkwam. Dhr. Mastenbroek reed toen per fiets vanaf de West-Nieuwlandseweg de Groene weg op. Laatstbedoelde weg is onder deel van de drukbereden wegeriruit rond Ouddorp, leidend naar de Brou- v/ersdam. De bejaarde man reed de voorrangskruising op toen van links een personenwagen naderde, bestuurd door dhr. Joh. Boer uit Berkel en Ro denrijs, Dhr. Mastenbroek werd door deze wagen aangereden. Zijn toestand liet zich al direct vrij ernstig aanzien maar er leek geen direct levensgevaar aan wezig. Maandagmiddag is dhr. Masten broek toch aan de opgelopen verwon dingen overleden. Een inwoner van Rotterdam, dhr. W. A. D. heeft zondagavond bij Niéuwe- Tonga zijn Chevrolet totall-loss gere den. De auto raakte in de linkertoerm tengevolge van een klapband. Het ge beurde ter hoogte van de kruising met de Molendijk. De wagen draaide om zijn as en ramde een aantal betonnen palen tengevolge waarvan de wagen als totall- loss moet worden beschouwd. De eige naar was W.A. verzekerd. Zelf kwam hij er met lichte verwondingen af j De gemeenteraad van Goedereede hoopt a.s. donderdagavond om half acht in openbare vergadering bijeen te ko men. De af te handelen agenda telt 33 punten. De Noordzeekotter, (ex. O.D. 17) door bemiddeling van de firma L. Padmos en Zonen te Briünisse, naar Ierland ver kocht, vertrok deze week uit de haven van Bruinisse. Kapitein op deze vis- kotter is de heer Joh. G. de Waal uit Harlingen, tot 1953 woonachtig in Brui nisse. De overige bemanning bestaat uit een inwoner van Harlingen en een uit Ouddorp. De heer de Waal, is voorne mens indien de plannen goed verlopen, zoals hij zich die heeft voorgesteld, zich metterwoon in Ierland te vestigen en zijn gezin dan te laten overkomen. Naar wij vernemen, zou de firma P. Verwijs uit Yerseke de opdrachtgever zijn van schipper de Waal. s®" Met kopen aan de deur is het altijd oppassen geblazen. Maar al te gauw zit je vast aan een kontrakt waar je later spijt van hebt. Heel wat mensen zijn hier ieder jaar weer het slachtoffer van, met alle ellende van dien. Het minste wat men dan ook moet eisen van de colporteur is, dat hij zich legitimeert. Verder moet men zich goed bedenken alvorens te tekenen, en vooral goede kennis nemen van wat er in het kon trakt staat. In Noorwegen is er sinds kort een wet die er in voorziet dat „spijthebbers" binnen een bepaalde termijn (10 dagen) op de overeerikomst terug kunnen ko men. Deze wet geldt echter alleen voor goederen, niet voor reizen, verzekerin gen enzovoort. Ook voorziet de wet niet in teruggave van ontvangen en kontant betaalde artikelen. Dit laatste ligt na- „'t Is vervelend nuaar 't is niet anders, ik moet het van schrammen en deuken hebben", bekent „meester-plaatwerker" S. Kareis uit Nieuwe Tonge als hij een out-sider een kijkje in zijn auto-schade bedrijf geeft. Zaterdagmiddag hebben naar schatting zo'n zevenhonderd men sen dat kijkje wezen nemen, uitgenodigd door dhr. Kareis i.v.m. een juist gereed gekomen vergroting van het bedrijf dat hij in 1966 startte. Na de gehouden receptie stonden er bijna honderd bloemstukken als fleu rige blijken van de betoonde belang stelling. „Misschien, misschien" zegt hij als er verondersteld wordt dat ze hem allemaal zo'n aardige kerel vinden, maar hij zoekt het diplomatiek toch maar liever in een andere richting: „dat komt er nou van alg je de mensen altijd goed behandelt!" Dhr. Kareis verklaarde trots te zijn op zijn vergrootte bedrijf en op de daarin aanwezige apparatuur, zoals een richt- bank en enkele spuitcabines, maar als een pauw is hij op het Focwa bordje dat zijn bedrijf siert ten teken van er kenning door de Ned. Ver. van Onder nemers in het carosseriebedrijf. „We zijn een duidelijk gespecialiseerd bedrijf" verklaart dhr. Kareis en daar mee wuift hij de gedachte weg dat een bedrijf als het zijne het nogal eens tegen minder bonafide uitdenkers op moeten nemen,! Hij schuwt ze niet, „want", zegt hij„ze hebben soms wat kennis en wat Dhr. Kareis: „Ik moet het van schrammen en deuken hebben". vaardigheid maar tot het specialisme wat wij hebben bereikt komen ze toch nooit, wij repareren zowel een bus als een Flatje 500 en laat ze dat maar eens vakkundig nadoen". Vooral qua apparatuur maar ook qua „omzet" is het bedrijf van dhr. Kareis tot het grootste op Goeree-Overflakkee uitgegroeid. Hij heeft 5 personeelsleden waarbij hijzelf de administratie en de calculatie uitvoert. In plm. zeventig pro cent van de schadegevallen wordt eerst een calculatie uitgebracht temeer omdat het meestal een verzekeringszaak be treft. Dhr. Kareis heeft weer nieuwe appa ratuur aangeschaft, o.a. een pneumati sche irichtbank waarmee verkreukelde wagens weer in fatsoen worden getrok ken. Het heeft hem een deuk in de por temonnee bezorgd maar daar maakt hij zich geen zorgen om: „Willen is kun nen, niet verslappen, altijd maar in de weer blijven, dan moet het kunnen", is zijn conclusie. En 't zal waarschijnlijk wel gaan want het is dhr. Kareis meer dan nadrukkelijk opgevallen dat er steeds meer en steeds groter schade ge reden vifordt. Hij beschouwt zijn bedrijf als een soort ziekenhuis voor beschadig de auto's, ziek erin om er puntgaaf weer uit te komen DIRKSLAND Mededeling. In verband met de sluiting van het bureau Burgerlijke Stand op Goede Vrijdag en 2e Paasdag wordt belanghebbenden medegedeeld, dat uitsluitend voor het doen van aan giften van overlijden hiertoe gelegen heid toestaat op zaterdag 21 april a.s. van 11.00 tot 11.30 uur. tuurlijk voor de hand; teruggave is ook in winkels praktisch altijd onmogelijk. In 1971 werd ook in Nederland een dergelijk wetsontwerp ingediend door de Minister van Justitie en de Staats secretaris van Economische Zaken. In deze colportage-wet Regelen tot het tegengaan van misbruiken bij colporta ge wordt een termijn van 8 dagen voorgesteld. De wet is nog steeds in be handeling en er ligt dus nog niets vast. Gezien het aantal mensen, vooral ouderen, dat jaarlijks de dupe is van minder bonafide verkopers de goeden niet te na gesproken is het te hopen dat het in werking treden van deze wet niet al te lang op zich laat wachten. Zag ik u niet in de hof met Hem? Petrus schrok van die vragende stem. Hij stond zich te warmen bij 't vuur. Zijn kleumende ziel, waar de twijfel in viel Was zo koud in dat nachtelijk uur. Ja, hij was in de hof, maar het vuur is gedoofd. Hij had in een Koning, Messias geloofd Die zijn volk weer tot glorie zou leiden. Nu stond daar bespot en geslagen zijn Heer En petrus, ontgoocheld, hij kent Hem niet meer, Hij wil nu voor zijn Meester niet strijden. Als ik daar nu eens bij dat vuur had gestaan? Die vraag benauwd mij, wat had ik gedaan? Hij werd voor mijn schulden geslagen. Vaak ben ik laf, brandt in mij niet het vuur Om voor Hem te strijden, elke dag ieder uur De eer van Zijn Naam mt te dragen. LANERTA GOEDE VRIJDAG, 20 APRIL MIDDELHARNIS Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. T. Cazander Chr. Geref. Kerk 7.30 uur ds. P. Roos. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 7.30 uur ds. A. van de Beek Rem. Kerk 7 uur ds. T. Elders-Maijer, Avond maal. DIRKSLAND Herv. Kerk 7.30 uur ds. H. N. V. Hensbergen. HERKINGEN Herv. Kerk 7.30 uur dhr." N. H. Groen. MELISSANT Herv. Kerk 7 uur ds. A. Cysouw. STELLENDAM Herv. Kerk 7.30 uur ds. M. B. V. d. Akker. GOEDEREEDE Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. Maasland. OUDDORP Herv. Kerk 7.30 uur ds. S. de Jong. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur dhr. Buitelaar. Extra kollekte fonds Chr. Belangen. OUDE TONGE Herv. Kerk 7.30 uur ds. M. V. d. Linden. STAD AAN 'T HARINGVLIET 7 uur ds. H. Jongebreur. DEN BOMMEL Herv. Kerk 7.30 uur ds. J. Ouwendijk Ger. Kerk 7.30 uur ds. H. de Valk te Middelharnis. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 7 uur ds. A. W. van der Plas Ger. Kerk 7.30 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. 7 uur lezen Oud Ger. Gem. 7 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 7.30 uur dhr. D. Scheepmaker. Bij de fam. J. Koese, Korteweegje 200 te Stellendam verblijft momenteel een hondje dat haar baasje kwijt is. De fam. Koese en de dierenbescher ming hopen dat deze oproep ertoe leidt dat hondje en baasje spoedig weer bij elkaar zijn, wat dan zal betekenen dat het diertje niet bewust is „afgestoten". Het hondje, een teefje, is middel groot, haar vacht is wit met zwarte vlekken, de kop is geheel zwart. Bij herkenning graag een snel tele foontje: tel. 01879-480.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1