Raad Middelharnis geconfronteerd met deugd en ondeugd Dhr. C. Melissant halve eeuw in zaken I &>ccCudie^ Behang I Fa. Adrie Dirkx Tuinnetten yoileybal TAMBOER - Middelbarois Zondagsdienst artsen Ouders opgelet PREDIKBEURTEN ZEELAND Afscheid van ds. en mevrouw Kraaij NIEUWE TONGE: EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN I Wij verkopen het allernieuwste I behang rechtstreeks uit Engeland f I met kortingen van 20-25 op de I officiële verkoopsprijs. i Kom eens kijken of haal even het behangboek. I ie Ook verkopen wij VERF en MÜUR/BEHANGVERF i in allerlei kleuren. I ie GOLFPLATEN en HEKWERK daar is het nu ook 1 weer de tijd voor. I ALLE GEREEDSCHAP - HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN I W. Achterweg 40—42 SOMMELSDIJK Tel. 01870-2464 i Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 6 april Middelharnis' voltallige gemeenteraad - is in haar gisteravond gehouden verga dering zowel met de deugden als met de ondeugden van de genieentenaren geconfronteerd. David Blok stond model voor de deugdzaamheid terwijl een aan tal onbekenden uit Sonunelsdijk een grote ondeugd moest worden verweten, n.l. het storten van grote hoeveelheden vuil in de directe omgeving van de be graafplaats. Molens. Een van de agendapunten was 'het voorstel om als gemeente lid te worden van de vereniging „De Holland se Molen" voor een contributiebedrag van 100,per jaar. „De naolens in ons land vertegenwoordigen een cultuurbe zit van onschatbare waarde en de molen verleent In de vele verschijningsvormen aan ons landschap een unieke bekoring, welke vreemdelingen uit alle delen van de wereld aantrekt", hadden B. en W. in hun toelichting neergeschreven. De raad had die opwekking nauwelijks no dig en zij stemde vol gaarne met het voorstel in. Dhr. D. Hoogzand (P.v.d.A..) nam de gelegenheid te baat om de raad voor ogen te stellen hoe goed de ge meente Middelharnis het getroffen heeft zowel met twee keurig gerestaureerde molens en een nog te restaureren molen in Sommelsdijk, als met de deskundige „molenaar" David Blok die de molens van Nieuwe Tonge en Stad keurig in bedrijf houdt. „Bij de storm van j.l. maandag heeft hij zelfs op eigen initia tief maatregelen genomen om schade te voor komen", liet dhr. Hoogzand met veel waardering horen. „Zeer deskvmdig, enthousiast en voor treffelijk", stemde de voorz. burg. Joh. van Es met dhr. Hoogzand in als het ging om de kwaliteiten van dhr. Blok. Het was de voorz. bekend dat dhr. Blok al meerdere schoolklassen in de molens heeft ontvangen zodat er allerwege veel waardering voor zijn werk bestaat wat dan ook met een geldelijke vergoeding wordt gehonoreerd. Vuilnis- Na zijn enthousiasme over de schoon heid van de molens moest dhr. Hoog zand gebelgd spreken over het wange drag van een aantal onbekende lieden uit Somm.elsdijk die het niet hebben ont zien om een meter vanaf de overigens keurige begraafplaats een vuilnis belt te stichten waarop oude wasma chines en bromfietsen niet ontbreken. „Een wanhopige toestand is het daar", moest dhr. Hoogzand teleurgesteld vast stellen, temeer omdat hij het eind er nog niet van zag: „Wanneer straks die sloot vol ligt en wordt geëgaliseerd dan zit de gewenning er zó in dat ze gewoon door blijven storten", vreesde hij. „Het is een afschuwelijke zaak waarvoor ik me voor heel Flakkee schaam!" De voorz. kon het slechts beamen en dat nog wel zonder enige toezegging tot verandering te kunnen doen. De grond is geen eigendom van de gemeente en het was de voorz. evenmin bekend of de polder toestemming gegeven heeft tot het dichtgooien van de watergang. „We zullen toch een oplossing zien te berei ken voor dat nare probleem", zegde de voorzitter toe. Parkeren. Ook het parkeren van bussen en zoals lange tijd het geval was van een caravan op de parkeerstrook voor de begraafplaats te MiddeUiamis kwam opnieuw ter sprake. Het was dhr. KI. v. d. Ketterij (S.G.P.) die dit verschijnsel aansneed, ietwat te leurgesteld omdat het nog steeds voort duurt terwijl hij meende dat de voor zitter bij een eerdere gelegenheid ver betering had toegezegd. Nu er voor het nieu'we gedeelte van de begraafplaats opnieuw een parkeerplaats wordt aan gelegd, nu was de S.G.(P. fractie wat beducht voor een soortgelijk parkeer- gedrag wanneer de nieuwe parkeer plaats niet binnen het terrein wordt aangelegd, zodat daar alleen geparkeerd wordt door mensen die een begrafenis bijwonen. Die vrees ■werd niet geheel door de voorzitter gedeeld. Hij wees er ook op dat er nogal wat groenvoorziening ge plaatst wordt die de geparkeerde auto's aan het oog zal onttrekken. Voor wat betreft het door dhr. v. d. Ketterij ge noemde parkeergedrag moest de voorz. toegeven dat dat een probleem is en zal blijven. Het was de voorz. niet duide lijk wat de raad ertegen zou kunnen doen omdat de strook buiten de be bouwde kom ligt. „Laten we dan het vertrouwen uit spreken dat het parkeren daar ordelijk gebeurt", was de vondst van dhr. Arens- man, die, bij gebrek aan andere maatre gelen, graag door de raad werd overge nomen. Besluiten. Een aanvullend krediet van 26.000, werd beschikbaar gesteld voor de ver betering van de Molenweg te Middel harnis. Eerder, in 1970, was daar al een krediet van 120.000,voor beschik baar gesteld waarvan ruim 75.000, was gebruikt t.b.v.i de reeds plaatsge vonden verbetering. Daarmee verband houdend besloot de raad eveneens tot aankoop van een strook grond van 10 meter breed vanaf de begraafplaats naar de Oudelandse- dijk. De strook is nodig voor verbre ding van de berm langs de Rottenburg- se- en Molenweg. Momenteel is de berm te smal waardoor steeds scheuren in het wegdek optreden. Op een vraag van dhr. v. d. Ketterij (S.G.P.) of het niet gewenst is dat een zelfde verbreding plaatsvindt vanaf de Langeweg kon de voorz. ontkennend antwoorden. De berm is daar zowel bre der als hechter waardoor met het weg dek geen problemen zijn. Nu het toch over de Rottenburgseweg ging informeerde dhr. L. Kievit (P.v.d. A.) naar de mogelijkheid daar bordjes te plaatsen die de mensen van elders die naar het voetbalveld willen daar heen de weg wijzen'. Het was dhr. Kievit bekend dat meerderen het spoor bijster raken en in Middelharnis terecht komen. „Wanneer ze voor de tweede keer ko men zullen ze het wel beter weten" was een logische veronderstelling van de voorz. Dat nam overigens niet weg dat hij toezegde dat een verzoek van de voetbalver, op strategische punten bord jes te plaatsen welwülend zal worden beoordeeld. Begraafplaatsen. T.b.v. een uitbreiding van de begraaf plaats „Vrederust" te MiddeUiarnis werd een krediet van 170.000,— beschikbaar gesteld. Een krediet van 17.500,werd gevoteerd voor een verbeterde indeling van de begraafplaats te Nieuwe Tonge. Subsidie oian muziekschool. Met aller instemming besloot de raad voor de jaren '73, '74 en '75 een subsidie van 750,per jaar toe te kennen aan de Ver. Muziekonderwijs voor Goeree- Overflakkee. Genoemde Vereniging had een subsidie van 1.000,gevraagd maar omdat ongeveer Vt gedeelte van de leerlingen van elders komt meenden B. en W. ook met ^k van de gevraagde subsidie te moeten volstaan.] Het aantal leerlingen dat thans bij de school staat ingeschreven bedraagt 103 waarvan er 71 uit de gemeente Middelharnis komen. Waardering. De vermindering van de gevraagde subsidie zat dhr. D. Hoogzand (P.v.d.A.) niet erg lekker, gewoon omdat hij veel waardering voor de school heeft. „Onze gemeente is een centrum - gemeente met een streekfunctie én dat geeft wel eens een nadelig verschijnsel", accep teerde dhr. Hoogzand. Hij vroeg zich af of de Vereniging ook aan de andere ge meenten subsidie heeft gevraagd. Wan neer dat niet het geval zou blijken te zijn dan vroeg dhr. Hoogzand de be reidheid van de voorz. een voorstel tot een aanvullende subsidie te willen doen. Ook de voorz. bleek veel waardering te hebben voOr de school al moest z.i.i niet uit het oog verloren worden dat de school niet een erkende muziekschool is. „Het gaat er bijzonder leuk en het is een loffelijk pogen maar de school heeft een andere structuur dan een officieel erkende muziekschool", onderscheidde de voorzitter, de school overigens een grote functie voor een grotere groepe ring toedenkend. De voorz. verklaarde zich geen voorstander van een aanvul lende subsidie, enerzijds omdat het te kort dat niet vraagt en anderzijds om dat de gemeente ook het Sibeliushuis voor 100,per jaar aan de vereni ging verhuurt. „De vereniging die bij gebrek aan een erkende muziekschool heel goed werk en wij zijn bereid de Vereniging in de toekomst ruimer te steunen", zegde dhr. Hoogzand namens zijn fractie toe. Een officieel erkende miizieksohool, zoals de Zeeuwse muziekschool er een is, zag de voorzitter voor Goeree-Over- glakkee niet i-ealiseerbaar. Een derge lijke school vraagt deskundig personeel en het aantrekken daarvan is financieel onmogelijk. „Ik zou me wel kunnen voorstellen dat er van Flakkeese zijde met de Zeeuwse muziekschool contact gezorgd wordt", gaf de voorz. te kennen. De raad was, zoals opgemerkt weer voltallig. Mevr. van Loon-Dirkx was na enkele vergaderingen absent te zqn ge weest weer aanwezig en, na een harte lijk welkom^ dankte ze de raad voor de blijken van belangstelling die ze tijdens haar ziek zijn en de periode van herstel heeft ontvangen. Ook weth.i M. van Eek werd verwelkomd na zijn reis naar Zuid-Afrika, Van zaterdag 7 april tot maandag 9 april 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. Dogterom, Sommelsdijk, tel. 2121. Deze is woensdag a.s. van 12 - 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Voorstraat 13, Dirks land, tel. (01877) 1227. Nieuwe Tonge - Stad aan 't Haringvliet - Oostflakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 3.00 uur hebben dienst dr.i E. Bouman, Stad aan 't Haringvliet, tel. (01871) 269 en dr. P. J. H. Kramers, Ooltgensplaat, tel. (01873) 201. ZONDAGDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Overbeeke, Dirksland van 11.00 - 11.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. C. V. d. Nieuwendij k, tel. (01870) 2883. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr.i van Wijk, Oude Tonge, tel. (01874) 289 b.g.g. (01877) 1707. Aoh'thuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. (01871) 312 b.g.g. 534. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts J. Minderhoud Middelharnis, tel. (01870) 28 97. Nu de keuze gaat vallen voor uw kind dat in de 6e klasse van de lagere school zit, wordt het kiezen, waar gaat mijn zoon of dochter heen! Het gemakkelijkst is wat U door de school geadviseerd w^ordt. MaarI wist u ook dat er op ons eiland een agrarische lagere school is? die ook een brugklasse heeft, waar men na een jaar zegt mijn zoon gaat die of die kant heen. Uw kind heeft ook vast meer aandacht daar in deze klasen 12 tot 14 leerlingen zitten. Daarom kan ik een ieder van u aanbevelen wiens kind maar net... net... geschikt is voor Mavo of Havo beter naar de lagere agrarische school te sturen. Mijns in ziens voor u eri uw kind beter. De studie vakken zijn voor het Ie jaar, Ned., En gels, wiskunde, geschiedenis, aardrijks kunde, natuurkunde, scheikunde, mu ziek, tekenen, handvaardigheid, sport en studieles. Studieles (dat wil zeggen) uw kinderen leren leren, als u 't lesroos- ter zo ziet scheelt het niet zoveel met de andere scholen, na 2 jaar krijgt u de kleine vakken die u echter zelf gaat be palen. Voor verdere inlichtingen ver wijs ik u naar de directeur der lagere agrarische school, Sommelsdijk, Lange weg 109, tel. 01870-2246. P.S.: U, leraren van de Mavo of Havo. Als u leerlingen hebt die eigenlijk te zwak zijn, kunt u die niet beter in overleg met de ouders naar de agrarische school verwijzen? 't Is zei Jan van Grietje Alweer hetzelfde liedje Steeds mijn vaste klanten Bij 't zaad en bij de planten Dit gespuis met veren Is bijna niet te weren En wat niet word uitgeroeid Word door buurmans kat verknoeid. Die, wat er was ingekuild Uit de grond wroet en bevuild Koste dan maar wat het kost Maar daar moet ik van verlost Nou zei ik, dat kan alleen Met een net er over heen En omdat het voor de sloop is Bij mij vanzelf spotgoedkoop is Dus is het nog niet te laat 'k Heb dit spul in iedere maat En het word gegarandeerd Dat 't in jaren niet verteerd. ZONDAG 8 APRIL MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. Maasland en 6 uur ds. J. T. Ca- zander. Extra kollekte pastoriefonds Chr. Ger. Kerk 9.^0 en! 6 uur ds. P. Roos Ger. Gem. 10 en 6 uur student C. G. Vreugdenhil van Zoeter- meer. Ger. Kerk (vrijgemaakt) 10 en 4 uur lezen Buitengew. Wijk- gemeente 10.30 uur ds. T. Aris van Vlaardingen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander en 6 uur ds. A. van de Beek, nam. bed. H. Doop. Extra kol lekte Christelijke school Rem. Kerk 10.30 uur ds. T. Elders-Mayer. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Kraaij, voorm. bed. H.A. nam. dankz. H.A. en bed. H. Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Cysow en: 6 uur ds. M. van Rennes, Oud-Beijerland. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. M. B. V. d. Akker. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 en 6.30 uur ds. M. V. d. Linden. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur eerw. heer C. J. Polderman,, Utrecht Ger. Gem. 2 maal lezen Doops gezinde Gem. 9.30 uur ds. Stek van Scheveningen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. van de Beek en 6 uur ds. A. Cysouw. Extra koU. fonds. Chr. Be langen I Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. Ouwendijk en 6 uur ds. H. Jonge- breur. nam. voorb. H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 6 uur kand. v. d. Heijden, Rotterdam Ger. Kerk 11 uur ds. A. J. Dekker van Oostvoorne en 6 uur ds. Weer stra Ger. Gem. 10 en 6 ur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur kand. W. van Laar, Rhenen en 6 uur ds. J. Ouwendijk, Maandel. koll. kerk Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. A. Moo- lenaar van Ulvenhout. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. W. v. d. Plas. Extra koll. Sociale Akademie Ger. Kerk 9.30 en 6 uur drs. A. W. Meeder, voorm. Openbare Bel. des Geloofs en H. Avondmaal, nam. voortzeting H. A. en dankzegging Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezeri. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. D. Scheepmaker, voorm. bed. H. Doop. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. D. Goudzwaard te Bruinisse, 6 uur kand. M. C. van der Meer, Leiden 'Ger. Kerk: Gezamelijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar Ger. Gemeente 10, 2.30 en 6.30 uur ds. W. Hage Oud Ger. Ge meente 9.30, 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds^ H. V. d. Heuvel Geref. Kerk 10 uur ds. W. ten Kate, Alblasserdam, 5 uur ds. A. S. Rienstra, voorber. H.A. en Doopsbediening; half acht inter kerkelijke Jeugddienst, voorg. Drs. H. R. plomp te Kapelle-BiezeUnge Geref. GJem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur HERKINGEN Herenkimg 40-jarig ambtsjubileum In aansluiting op het vorige week ge plaatste bericht over het 40-jarig ambts jubileum van ds. H. Kraaij te Herkingen delen wij nog mede, dat op dinsdag 10 april a.s. een' speciale avond is belegd in het ver. gebouw naast de kerk, aan vang te 7.30 uur. In deze samenkomst zal tevens afscheid worden genomen van ds. en mevr. Kraaij, daar ds. Kraaij op zondag 15 april in een speciale dienst afscheid zal nemen van Herkingen. Op 10 april is iedereen, ook van buiten het eiland hartelijk welkom. DIRKSLAND Actie comité '^.Z. Op zaterdag 14 april a.s. zullen de kinderen van de O.L. school uit Melissant een kinder operette opvoeren in de Schakel, ten ba te van het actie comité Z.Z. Aanvang 7 uur. De operette wordt op een leuke en goede manier opgevoerd. U hebt met uw kinderen een gezellige avond en u steunt het actie comité. Toegangsprijzen voor kinderen 0,75 eni voor volwassenen 2,Zaal open 6.30 uur. OUDDORP Zwart poedeltje zoek. In de omge ving van Ouddorp is een zwart poedel tje zoek. Het beestje, dat luistert naar de naam „Pasja" draagt een rode hals band met daaraan een rode riem. Het hondje, een reu van 6 jaar oud, is naar alle waarschijnlijkheid in de honden kennel van de fam. Mierop geweest maar vandaar weer uitgebroken. Wie het hondje gezien' meent te hebben of weet waar het opgevangen is gelieve dat door te geven aan mevr. Elvé te Dirks land namens wie w^e deze oproep laten uitgaan. Scherpschuttersnieuws. De open lan delijke schietwedstrijd te Ridderkerk werd bijna door Raak de Roos ge wonnen. Het A korps behaalde 194 punten, evenveel als de winnaar Vlaardingen, maar door een lagere serie werd Oud dorp- tweede. Het B, C, en D, korps behaalde resp. een negende, tweede en derde plaats. Ook individueel eindigden Ouddor- pers op ereplaatsen zoals onderstaand overzicht te ziert geeft. Vaste baan A: 3e Ko Akershoek. 10e A. v. d. Bok. 54 deelnemers. Vaste baan C: Ie. P. Vlietland. 2e. A. v. Wijk. 83 deelnemers. Personele baan A: 2e. Ko Akershoek. 10e. A. v. d. Bok. 47 deelnemers. Personele baan C: 7e. Joh.. Westhoeve. 12e. J. Nuy. 60 deelnemers. De 350 schutters kwamen uit 25 ver schillende verenigingen. programma Intermezzo Vanavond de derby Sparta-H - Intermezzo Als een van de laatste hoogtepunten uit het volleybalseizoen bij de heren wordt om kwart over acht de derby Sparta/H - Intermezzo gespeeld. Het zal voorlopig de laatste maal zijn, dat beide teams elkaar in competitieverband ont moeten. Intermezzo komt het nieuwe seizoen uit in de Ie klasse, terwijl Spar ta/H zijn positie in de 2e klasse behoudt. Het belooft weer een spectaculair duel te worden, evenals de voorgaan- den. Hoewel het verschil op de rang lijst in punten aanzienlijk is, zijn ver rassingen in dit soort wedstrijden altijd mogelijk. Intermezzo wü zijn twee pun ten op Kangoeroes behouden. Sparta/H zal iedere nog zo kleine kans aangrijpen om Intermezzo te verrassen. Daarbij komt, dat de sfeer rondom deze wed strijd met zo'n 300 a 400 toeschouwers, de spelers geweldig inspireert,! Er wordt een boeiend gevecht ver wacht, dat geleid zal worden door de heer bij de Vaate uit Zierikzee. Punten voor Intermezzo-dames zeer kostbaar De strijd in de promotieklasse bij de dames is een kritieke fase ingegaan. Met nog twee tot drie wedstrijden te spelen leveren Intermezzo, Compri/D en Ge rard de Lange/RC 3 felle strijd, wie van de drie uit de promotieklasse zal degra deren. Indien Intermezzo zijn laatste twee •wedstrijden wint, is het met 22 punten vrijwel veilig. Zaterdagavond komt In termezzo in de sporthal Schiebroek uit tegen Concordia 2, dat reeds gedegra deerd is. De blessures van Anthoinet Haeck en Willie Peeman zijn zo goed als genezen, zodat Intermezzo z'n. volledige basisopstelling in het veld kan brengen. Durk Visser maakt zaterdagavond zijn debuut als trainer-coach van de In termezzo-dames. Hij is de opvolger van dhr. Bisschop, die, zoals bekend. Inter mezzo heeft verlaten. Het team kan re kenen op een grote schare supporters, die met een bus mee zullen gaan om In termezzo te helpen behouden voor de promotieklasse. Overige wedstrijden voor zaterdag: Dames: 14.00 Intermezzo a - Concordia a 15.15 Intermezzo 2 - Volley 3 20.15 Concordia 3 - Intermezza 4 Heren: 16.30 Intermezzo 3 Intermezzo 2 ds. A. G. Haring, 2.30 uur dhr. Groen van Herkingen, kollekte orgelfonds Geref. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Catsburg van Katwijk aan Zee (H. Doop) Geref.i ■Gem. in Ned. 3 x lezen Oud Geref. 'Gem. 3 x lezen; Donderdag 12 april, n.m. 7 uur hoopt Ds. G. v. d. Bree- vaart van H. I. Ambacht voor ons voor te gaan. „'t Was eigenlijk door de honger", verklaart dhr. C. Melissant, manifac- turier te Nieuwe Tonge eerlijk, wan neer hem wordt gevraagd waarom hij ruim een halve eeuw geleden aan het marchanderen sloeg. Morgen, za terdag, herdenkt hij overigens in alle stilte het feit dat hij een halve eeuw zelfstandig ondernemer is en hij is eeriyk genoeg om te erkennen dat de „honger" van het begin al gauw plaats kon maken voor een verzadiging, zelfs ruimschoots Het marchanderen zat eigenlijk helemaal niet in de familie maar Cornells, oudste van de vijf, gaf er al jong blijk van geen moeite te hebben' met het verdienen van een „dag- geldje". Terwijl velen werkloos wa ren lapte hij dat al als 14-jarige. Dat was overigens in het Herkingse ge zin een geboden zaak want nog hoort dhr. Melissant het zijn vader zeg gen: „je mag alles gaan doen als je maar geld thuisbrengt!" Vader Melissant was er zelf ook de man naar om naar een beter bestaan te streven en dat bracht hem met zijn gezin in ICrimpen aan de Lek. De daar gevestigde kruidenier kreeg aan de jonge, maar pieritere Corne lls een aardig hulpje die vooral de omzet in allerlei lekkernijen een stoot in de goede richting gaf. Voor al was hij sterk in de verkoop van speculaas, maar al verkopend rees bij de jongeling toch de gedachte dat hij al die energie beter in een eigen bedrijfje kon stoppen Bij een bezoek aan Rotterdam deed hij zijn eerste aankoop, voor een he le rijksdaalder schoenveters. Hij maakte 200»/o winst en op 8 april 1923 vestigde hij zich als nog héél kleine zelfstandige in zijn woon plaats Krimpen aan de Lek. In augus tus van dat jaar werd de „zaak" al weer opgeheven om op Flakkee te worden voortgezet toen vader Melis sant weer naar zijn geboorte-eiland terugkwam. Hun huis, een woonark, hadden' ze meegebracht, op sleeptouw achter het beurtschip van Waling, In 1926 vestigde het gezin zich in Nieu we Tonge en in 1929 begon dhr. Me lissant zijn bedrijf op de Molendijk. Hij ging twintig jaar lang per fiets de boer op en hij kwam zowel bij de vuurtoren in Ouddorp als in het verste hoekje van Ooltgensplaat. In 1935 huwde hij en in 1936 betrok hij het huidge pand. De zaak heeft grote opgang ge maakt en heeft een goede reputalie, Daarom durft dhr. Melissant ook in het voortbestaan van een dorpszaak als de zijne te geloven. Hij is nu 62 en in juni komt zijn enige zoon in de zaak. „Geen heel grote maar wel een ge zonde zaak", verzekert dhr. Melis sant. „Wanneer je je klanten steeds goed bedient dan geeft dat een bin ding die niet gauw wordt verbro ken", is zijn praktijkervaring. Wel is er een aanpassing nodig geweest en heeft hij enkele artikelen afgesto ten. Ook aan service heeft hij steeds grote waarde gehecht waarom hij ook wel eens 's nachts een woning heeft gestoffeerd OUDDORP Zaterdagavond 7 uur student Vreug denhil. MELISSANT Hedenavond 7.30 uur ds. Schipaan- boord van Rotterdam-Z. HERKINGEN Predikbeurt. Voor de Geref. Gem. hoopt D.V. dinsdagavond 10 maart voor te gaan dsj Ohr. v. d. Poel van Yerseke. Aanvang half acht. SCHERPENISSE Kerkdienst Geref. Gem. Dinsdag avond 10 april 7.30 uur hoopt ds. C. He- geman voor ons voor te gaan, Heilige Doop. HERKINGEN Afbraak. Woensdag j.l. werd door c Fa. D. Ras weer een pand gesloopt, n.i de landbouwschuur van wijlen Jac. v.i Velde Lz. (laatst in eigendom bij heer J. de Boed). Deze schuur moest 1 veld ruimen om de aanleg mogelijk te maken van .de oprit naar het Onder- langSj Woningbouw. Vorige week kwamen twee woningen aan de Oranjestraat i onder de pannen". Dit is het eerste blok van een serie, die worden gebouwd aan de Oranjestraat, Nassaustraat en Delta straat. Het werk wordt uitgevoerd doot de Fa. Troost v. d. Nieuwendijk, voor rekening van de WoningbouwvereniginS „Dirksland".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 2