V.V.V. Streekf ederatie Delta-eilanden in de ether Bouwplaats voor 't zwembad rondom in het groen Eén dode, 4 gewonden van weenen teuE de kollekte, heb hart voor het hart Vrijdag 30 maart 1973 No. 4175 CHR. STREEICBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond i( Grote belangstelling voor opname radio-programma „regio-rechtstreeks'^ GEEFT UW PANDEN IN iVlEESTERHANDEN Bureau voor Onroerende Goederen IVIEESTER Laning 42 Nieuw-Beijerland Tel. 01869 -1524 IN NIEUW-BEIJERLAND KEUZE UIT 15 BUNGALOWS Orgelconcert Middelharnis door Simon C. Jansen Fa, V. d. Heijden - Dirksland Voor: Alle electr. huish. app. Dirksland had succesvolle boomplant-dag BEZOEKT ONZE Automobielen-verkooplial OOK OP VKIJDAGAVOND GAHAOE KNöPS - IVliDDELHARNIS LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 inbraak in Service Station Geval van vogelvergiftiging geconstateerd BANKSTELLEi Wat een collectie (ook voor de kleine kamer). Speciale aanbiedingen. tyïÓNINGrNRICHTTS&} Sómmelsdijk Botsing op de Greveiingendam modehuis dirksland tel: 396 VOOR MOOIERE bioemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Mddelliarms 2e kwartaal 1973 POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonimelsdijk Tel. (01870) 26 29 -^ Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Formeel heeft de V.V.V. Streekfede- tatie vorig jaar maart haar start ge maakt toen op 20 maart de Statuten werden vastgesteld maar in de praktijk was j.l. dinsdag de geboortedag toen tijdens een bijeenkomst in motel „Ko- ningspleisterplaats" te Goedereede de gezamenlijke folder werd gepresenteerd en uitgereikt. Het eerste exemplaar werd, na een inleidend speechje door de voorzitter dlir. P. van Weenen, aan bur gemeester G. van Velzen van Goederee de uitgereikt. Ooit waren de biu*ge- mces'ters van Flakkee en Voorne aan wezig. Burg. van Velzen kon na de uitrei king constateren dat de wens die hij in een openingswoord gesproken had al in de folder was verwezenlijkt. Goederee- staat erin vermeld als een oord van rust en frisse zuivere lucht en geheel folgens de wens van de tourgemeester zullen die eigenschappen middels de folder worden uitgedragen. Federatie voorzitter van Weenen be handelde in het kort het ontstaan en de doelstelling van de federatie., De fede ratie stelt zich ten doel het verrichten en verlenen van diensten aan de aan gesloten V.V.V. verenigingen ten dien ste van de toerist. Later ga:Ê dhr. van Weenen daarover een uiteenzetting voor de N.C.R.V. microfoon die in het üiotel stond opgesteld voor de opname van het radio-programma „regio-recht streeks" dat gisteren (donderdag) is uit gezonden en dat d.m.v. afgenomen in terviews een vrij uitgebreide kijk gaf op Goeree-Overflakkee en Voorne, het werkgebied van de streekfederatie. De nieuwe folder ging er bij de aanwezige burgemeesters goed in. Gelukwensen. Gelukwensen met de „geboorte" van de kleurenfolder (a raison van 1,op de V.V.V. kantoren verkrijgbaar) wer den o.m. gesproken door dhr. Man, ad junct directeur van de V«V.V. Rotter dam welke vereniging een werkzaam aandeel heeft gehad in de totstandko ming van de folder. Dhr. Man vatte de koe maar gelijk bij de horens met de veronderstelling dat de streekfederatie het in de nabije toekomst niet zonder een professionele kracht zal kunnen stellen. Die kracht zal er dan voor moeten zorgen dat het gebied van de streekfederatie „erbij" is nu het toeris me groeit en steeds meer mensen op zoek gaan naar een rustig plekje. Daarom dacht dhr. Man de federatie ook een taak toe in het „verkopen" van het gebied en het op te nemen tegen de concurrentie. „Op lange termijn zal het niet meer verantwoord zijn dat aan het enthou siasme van een enkeling over te laten", besloot dhr. Man, die tegelijkertijd de overheid en het bedrijfsleven op de wen selijkheid wees aan die ontwikkeling mee te werken. Ook werd gesproken door dhr. Bür- meister, directeur van de Provinciale V.V.V. Hij sprak zijn grote erkentelijk heid uit over het totstandkomen van de folder waarvoor hij alle bewondering kon hebben en het was dhr. Bürmeister een genoegen te kunnen constateren dat de schaalvergroting zich zoals in de nieuwe streekfederatie manifesteert. Zaterdagavond 31 maart a.s. zal er in "e tirote Kerk te Middelharnis een or- seiconceft worden gegeven door Slmon Jansen. Dit concert is er één uit de Koit' S^organiseerd door de Stichting ■^«rKconcerten Goeree en Overflakkee. dam™??-^' ■^^"sen is geboren te Rotter- ji„„,^4,?"*ving zijn muzikale oplei- m l^ '^'^'illem Andriessen, piano, Gor us de Wolf en dr. Anthon van der liv tr °J°'^^' •'^^sp Spaanderman en Fe- Hupka, direktie. Amï'^'^" is organist geweest in Utrecht i\au (Eusebiuskerk) en Alkmaar gt'^J^nskerk). Thans is hij verbonden in i '^"'■-organist aan de Westerkerk de "J^is'erdam. Vermaardheid hebben met ^'^aamde Bachcantate-diensten, en het solisten, een broepsorkest ongeveer 40 leden tellende Wes terkoor. is Taü Amsterdams Conservatorium êeu"^?"^ hoofdleraar in de vakken or- het V; '^ooi'directie. De twee koren van een ""'^'^'^^atorium, een kamerkoor en sroot ensemble, staan onder zijn 'eiding Jansi 'Sn geeft veel concerten, hij maak te onder andere concertreizen door En geland, Scandinavië, Zwitserland, Suri name en de Antillenj Naast zijn aktiviteiten op orgelge bied besteeds Simon C. Jansen veel tijd aan het piano spel. Zo is hij de vaste begeleider van verschillende vocahsten. Wegens zijn verdiensten voor het Franse orgelmuziek ontving Simon C. Jansen in april 1971 het „Diplóme de médaille argent de la ville de Paris" met de bijbehorende versierselen, uitgereikt door „La Société des Arts Sciences et des Lettres". Te Middelharnis zal Jansen onder an dere de navolgende werken spelen: de nrs. 6, 4 en 8 uit de 8 kleine preludia en fugae en Toccata en fuga in d kleine terts van J. S. Baoh, Prélude, fugae et variation van César Franck en de Suite Gothique van Boëllmann. De andere door hem te spelen ^werken zijn van Loeillet, Reger en Brahms. De aanvang van het concert is 8 uur. Programma's a 2,50 voor volwassenen en 1,50 voor kinderen en studenten zijn vooraf aan de kerk verkrijgbaar. De Nederlandse Hartstichting gaat volgende week weer een nationale koUekte houden om aan de financiële middelen te komen met behulp waarvan het grote kwaad, de hart- en vaatziekten zullen kunnen worden teruggedrongen. Dat is overigens niet met een praatje goed te maken, het zal voor beide partijen, het Nederlandse volkje en voor de Hartstich ting een inspaxmende strijd wordeuj Dat Nederlandse volkje lijkt dan wel haast te moeten maken om die in spanning nog te kunnen verdragen want angstwekkend groot is het aan tal dat jaarlijks aan hart- en vaatziekten ten slachtoffer valt. En dat niet alleen in de stad of in geïndustrialiseerde gedeelten van ons land. Niet minder erg is het op Goeree-Overflakkee waar het leven toch zo goed heet te zijn. Wanneer U er niet in uw directe omgeving of misschien al zelf? mee te maken heeft zullen de cijfers misschien nog weinig aanspreken maar ze moeten toch genoemd worden. Tijdens de 365 dagen van 1971 overleden er aanzienlijk meer dan 110.000 mensen in ons land aan „de gesel van de twintigste eeuw", de zich steeds sterker manifesterende hart- en vaat ziekten. Gelukkig is de toestand niet hopeloos. In sommige landen waar een in tensieve bestrijding plaatsvindt zijn tekenen die er op wijzen dat het gevaar wat teruggedrongen wordt, mede dankzij de intensieve akties ter bevordering van de preventie en de snelle hulp na een infarct. De koUekte wordt in de week van 2 t.m. 7 april (volgende week) gehou den. De ruim 500 afdelingen en koUekte-comite's zullen u dan de bus voorhouden met de bedoeling dat U, doordrongen van de noodzaak, daar een stevige duit in doet. U koopt daarmee geen hart- of vaatziekte af maar U kunt er wellicht anderen weer door op de been helpen. Zelf kunt u alleen maar wijzer worden en dat nalaten waarvan U weet dat ze uw "hart geweld aandoen. De brandweer van Middelharnis is een van die „comitè's" die er met de koUektebus op uit zullen trekken. Dit stond in de kazerne op het mede delingenbord: „3 april springen we blij van zin met z'n allen voor de Hartstichting in, komt allen om 7 uur met je uniform aan zodat we op tijd van start kunnen gaan. Een gezond hart geeft plichten en van zieke harten krijg je blijde gezichten. Zet u zich met de brandweer in voor deze brandende kwestie OXJDDORP In de nacht van dinsdag op woens dag is ingebroken in het Shell Service Station van dhr. D. Hameeteman aan de Hofdijksweg. De exploitant deed die onaangename ontdekking toen hij woensdagmorgen bij zijn bedrijf kwam Nadat een poging om aan de achterzij de van de garage binnen te komen had gefaald werd de toegangsdeur aan de voorzijde geforceerd. Het kantoor werd totaal overhoop gehaald, laden en kas ten doorzocht en de kassa gemonteerd op een schrijftafel, in z'n geheel mee genomen, pe buit aan geld bedraagt on geveer vierhonderd gulden. De politie en de recherche hebben een onderzoek ingesteld. DIRKSLAND Daarop geattendeerd door de plaatse lijk bijzonder aktieve dierenbescher ming heeft de politie te Dia-ksland een geval van vogelvergiftiging geconsta teerd. Er zijn al zo'n veertig dode hout duiven gevonden. Uit de inhoud van de maag van een van de vogels bleek dat de dieren ver giftige erwten en capucijners hebben gegeten. Waarschijnlijk zijn die vruch ten in parathion gedrenkt zodat de vo gels die ervan eten een afgrijselijke dood te wachten staat. De symptomen die de nog levende duiven vertoonden wijzen aldus een inspecteur van de dierenbescherming eveneens op ver giftiging. De dode duiven zijn gevonden in een appel-boomgaard. I.v.m. het nog voortdurende onderzoek kan de juiste plaats daarvan niet genoemd worden. De vogels hebben waarschijnlijk in de bomen hun toevlucht gezocht nadat ze hebben gemerkt dat ze dodelijk gif had den gegeten. In de boomgaard slapen normaliter veel houtduiven maar de beesten wordt daar geen kwaad gedaan.. De politie heeft de landerijen in de omgeving afgezocht maar ze heeft nog niet de nodige ontdekking gedaan om de dader te kunnen vatten. Tips die de politie op het spoor kunnen zetten zul len dan ook graag warden ontvangen. Het is aannemelijk dat er nog veel meer vogels, waaronder ook andere dan de schadelijke houtduif, het slachtoffer zullen worden. OOSTDIJK 53 - ei De nationale boomplant-dag die j.l. woensdag op tal van plaatsen werd ge houden heeft in Dirksland vele handen aan het werk gezet! Nabij de bouw plaats van het nieuwe zwembad aan de Philipshoofjesweg werden maar liefst duizenden boompjes en heesters geplant door de schoolkinderen die hun aandeel N.B. zelf bijeen hadden gespaard Elk van hen had een rijks daalder gespaard en woensdag staken ze bovendien nog een bandje uit om de boompjes iji de grond te zetten. De kinderen moesten, omgeven door een dikke mist, wel wat fantasie ge bruiken om de zonneweide en de groen strook al voor ogen te zien maar burge meester H.i Bos heeft hen daarbij voor treffelijk geholpen. Hij nam de kinderen in gedachten mee naar een woonkamer om ze te laten zien dat bloemen en planten daar ge zelligheid brengen; „Zonder dat zou het er een saaie boel zijn en zo dreigt het nu op Goeree-Overflakkee ook te wor den, er moeten daarom meer bomen komen!" „Ieder van jullie heeft een boompje bij elkaaj- gespaard en daar ben ik als burgemeester heel erg blij mee!" zo complimenteerde dhr. Bos de Dirkslandse schoolkinderen die, sommi- Toen het boompje eenmaal stond moest je je naam er nog aanhangen. gen gewapend met een schop, op het sein tot aktie stonden te wachten. Burgemeester Bos vond de gelegen heid erg geschikt om de kindertjes ook op hun verantwoordelijkheid te wijzen: „je gaat nu een boompje planten en daar komt je naam aan te hangen, dat bete kent dat je ook de zorg hebt voor de natuur. Je moet daarom beloven nooit meer takken af te breken want bomen zijn levende wezens die de omgeving prachtig aankleden en die gewoon on misbaar zijn...!" Na het zingen van het speciale boom- plant-Iied gingen de kinderen aan het werk, 's middags gevolgd door de schooljeugd van Herkingen en Melis sant, samen 660 man sterk. Dhr. D. de Bonte, voorzitter van de Stichting zwembad had het 's morgens al in het vooruitzicht gesteld: „straks mogen jul lie op een prachtige weide stoeien en ravotten en het groen zal ervoor zorgen dat je uit de wind zit". Daarvoor hebben de kinderen hun rijksdaalder bijgedra gen en zullen ze zich in de al gehouden erwtensoepakties en oliebollenverkopen niet onbetuigd hebben gelaten Op de Greveiingendam, enkele kilo meters voor Bruinisse heeft woensdag morgen tijdens de ter plaatse bijzonder dichte mist een frontale autobotsing het leven gekost van de G9 jarige heer A. K. Giljam uit EUemeet. De echtgenote van het slachtoffer en drie andere zijn ernstig gewond in het Roode Kruis zie kenhuis te Zierikzee opgenomen. Aan het ongeluk ligt een fatale be oordelingsfout ten grondslag. De be stuurder van een Opel, dhr,, J. B. uit Sassenheim die in de richting Zeeland reed, meende dat hij zich op een twee- baans weg bevond. Hij reed ca. 90 cen timeter links van de witte streep en toen er plotseling een tegenligger op doemde probeerde hij zijn vergissing te corrigeren door krachtig te remmen. De remmanoeuvre had tot gevolg dat de Opel nog meer naar links uitweek en frontaal in botsing kwam met de B.M. W. die door mevr. Giljamse werd be stuurd. Een inwoner van Vlissingen, bestuur der van een kleine Mini 1000, die ach ter de B.M.W. reed hoorde en zag het ongeluk direct voor zich gebeuren en hij zag kans zijn wagentje, schampend langs het wrak van de B.M.W. naar links te sturen. Daarachter kwam een Opel-Caravan, bestuurd door de Duitser G. J. P. Preis uit Coburg die achter op de B.M.W.I inreed. De balans die moest worden opge- maakt toonde één dode en vier gewon den waaronder een passagier uit de Opel uft Sassenheim. Zij werden met twee ambulances naar het ziekenhuis in Zie rikzee vervoerd. Garage Ista uit Ooster- land sleepte de wrakken weg. Wij herinneren onze abonnees, die gewend zijn per bank of giro hun abonnementsgeld per kwar taal te voldoen, aan het per 1 april a.s. ingaande 2e kwartaal. Gaarne ontvangen wij uw be taling ad. 4,95 op onze postre- kenüig nr., 16 79 30. Voor uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. B.V. Eilanden-nieuws afd. Abonnementen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1