k toekomst van de [Gereformeerde Gezindte Ouddorps V.V.V. voorzitter J. C. Komtebedde We zullen meer reclame moeten maken' II.S. zomer groot feest in Middelharnis Oranjever. „Ooltgensplaat" liespral( festiviteiten 1973 Vrees voor structurele werlilooslieid vooral op Goeroe- Overflaldcee Interkerkelijke forumavond Dief sloeg onder kerktijd zijn slag Meisje (17) uit Middelliarnis zoek :n De „Visbank" Baggerwerb bij Bruinisse Kotter met Japanse motor Berm-paaltjes vallen door baldadigheid Streekmiddag Stichting Statenvertaling Wljfce jaargang Dinsdag: 27 maart 1973 No. 4174 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond in Ned. J 9.30 e» llekte V. 1 en 6.3» Irmeer. Len do h "f"'" '^y 6 brokstukken van wat eens de Gere- Plaatselijk nieuws POSTBOX 8 - MIDDKLHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sonunelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Isbewijs fuif zou |en. Dat voor en ■en met Ite heb- ■leek de Iraar hij Jraarvan Ie goede 1 vreug- lens iiet 10 uut |f. Kerk bevesti- Icand. If. Ge». ■v. Ke* Jostende lezen uver -;: iidewefl Muldel uurdS' 9.30 en _-Sta- wane"' r ds- L' Vosse; ze, Wellicht hebt u het vorige vrydag in 'ait blad ook gelezen. Donderdagavond a.s. om half acht zal er in het kerkge- ),ouw van de christelflke gereformeerde Iterk te Middelharnis een avond belegd worden, waarvan het thema zich be weegt rond de toekomst van de Gere formeerde Gezindte. De opzet van deze avond is zodanig gekozen, dat schrifte lijke en mondelinge vragen betreffende *dit onderwerp zullen worden beant woord door een forum. Als blijk van het feit, dat het hier niet gaat over pro blemen die slechts een bepaalde kerk betreffen, wordt dit forum gevormd door personen uit diverse kerkelyke de inominaties, te weten dsj W. van Gorsel, ds. H. Rüksen en ds. R. vain Beek, res- pekticvelijk Ned. Herv., Ger. Gem. en Chr. Ger. predikant. Het onderwerp zal worden ingeleid door ds. P. Roos (Chr. Ger.). De laatste tijd is in allerlei publika- ties herhaaldelijk gesproken over de Gereformaarde Gezindte. Niet in het minst heeft hiertoe bijgedragen het en kele jaren geleden verschenen Getuige nis, waarin door enkele Hervormde hoogleraren en enige andere personen opgeroepen werd tot belijdenis van de scliriftuurlijke waarheid, zoals dit ook door de reformatie is beleden. Het doel van dit „Getuigenis aan de gemeente van Jezus Christus aan alle plaatsen Zijner heerschappij", was haar te be moedigen, haar zekerheid en daardoor haar blijdschap te bevestigen door te getuigen van „de dingen die onder ons volkomen zekerheid hebben". Uit de re- akties op en de diskussies naar aanlei ding van dit Getuigenis bleek, dat de inhoud ervan niet alleen belangstelling en instemming had genoten in (een deel '.an) de Nederlandse Hervormde Kerk, maar eveneens bij veel leden van di- \crse andere kerken, die willen leven iiaaj- het evangelie van de genade in Cluistus. Zo werd. duidelijk, dat het Getuigenis één en ander heeft losge maakt en het besef heeft doen opleven, dat het niet juist is dat deze I^erken ge scheiden, ieder in zijn eigen isolement, optrekken, maar dat de Gereforrheerde Gezindte een grote gezamenlijke roe ping heeft in deze tij dj Dit besef kreeg gestalte, toen vorig jaar op 6 november te Lunteren, op ini tiatief van de Gereformeerde Bond, een conferentie werd belegd, waar ongeveer 140 predikanten uit de Gereformeerde Gezindte bijeenkwamen. Deze ibijeen- komst had tot doel de deelnemers uit de diverse kerken te dpen komen tot een onderlinge ontmoeting, tot een gesprek met elkaar over wat elk ten diepste ge voelt. Na afloop ervan werd gezegd, dat deze conferentie heeft doen gevoelen hoe sterk de verbondenheid is in de re ligie van het belijden. Uitgesproken werd dan ook, dat waar en wanneer mogelijk ook door de plaatselijke ge meenten gezamenlijke ontmoetingen ge houden zouden kunnen worden. De «mununicatie met anderen, die hoewel in bepaalde opzichten anders toch eenzelfde geloof belijden en bele ven, dient ook op het plaatselijk vlak, 3ls gemeenten, onderhouden te wor den, Een manier, waarop dit mogelijk is, 'S o.a. het beleggen van een avond zoals as. donderdag wordt gehouden. En daarbij is iedereen welkom, die de jam- ,merlijke verdeeldheid van de Gerefor- mwrde Gezindheid aan het hart gaat. De uitdrukking „Gereformeerde Ge- JWale" is afkomstig van Groen van "insterer, en hij bedoelde daarmee de voortzetting in meer dan één kerk van "e gereformeerde kerk van zijn dagen, nadat de Afscheiding zich in 1834 had voltrokken. Het kenmerk van de een- oeid van de gereformeerde kerk was bij wm gelegen in de belijdenis van de Ne- Mrlandse Gereformeerde Kerk. Hij 6.30 lipslanf r Icand. bleef ue afgescheidenen krachtens ge- ingen iieburg dasJ«- van de öpolitif moete" ïoen. andheid en geestelijke verbondenheid «n de belijdenis beschouwen als beho- op 1 gereformeerde kerk. De ^■fï^''^'*" verbondenheid ging bij hem W' boven de kerkelijke gebrokenheid. «en Wist zich verbonden met het geloof f"^' kerken van de reformatie. «rtneerde Kerk hier te lande was. Want J de Afscheiding is het niet gebleven, brp f ware een repeterende denk °'''?^^'^6n. Daarbij moeten wij be- ziin "i' daardoor in een situatie jn gekomen, die in de bijbel geen en- ^«e parallel heeft. Hoe moeten wij dit ws Decordelen? Als we de geestelijke ^nneid m het samen van harte aan- «Wen van de Gereformeerde belijde- n', °°F°P^tellen, dient dit dan niet ge- nnnrt h«t wijzen op de sen p'"^ van kerkelijke eenheid tus- tQ",>"?''eMrmeerde belijders? Men zal Ij;, "''=^'- kunnen roemen in de geeste- vi;! ^,'^nheid en tegelijk de kerkelijke erdeeidheid laten rusten? vej,^5. i komen ook vragen naar bo- ais: tot welk punt kimnen we spre- derp, geestelijke eenheid, met an- va'%'*°°'^<^en: waar lopen de grenzen honrtt*^ ^^reformeerde Gezindte? Dit mi Weer verband met onze beoor- 'w» van de ontwikkelingen in de di verse kerken. Een andere vraag; komt de beleving van de waarachtige broe derlijke liefde niet voort uit het werk van de Heilige Geest?, maar anderzijds, hebben ook wij niet de taak te zoeken naar wegen en middelen, die de Here zelf aanwijst? En wat zijn de mogelijk heden om in concreto met elkaar te communiceren en zo elkaar te dienen? Het is in ieder geval duidelijk, dat op alle vragen rond de mogelijkheden en moeilijkheden van de Gereformeerde Gezindte de oplossing (nog) niet gege ven is. Wie wil tonen, dat deze proble men ook de zijne (hare) zijn, omdat hij (zij) de waarheid en de eenheid van de kerk, zijnde het lichaam van Christus, liefheeft, heeft daartoe a.s. donderdag de gelegenheid. DIRKSÏ.AND Een dief heeft zondagmorgen in DirkS- land onder kerktijd zijn slag geslagen door in te breken in de woning van de wed. Tiggelman aan de Stationsweg. De weduwe en haar inwonende zoon, die in hetzelfde pand een schoenmakerij-heeft, waren zoals gewoonlijk beiden naar de kerk gegaan en hun woning stond onbe heerd. Door de ruit van de keukendeur, aan de achterzijde van de woning, in te slaan kon de insluiper de woning bin nen. Hij trof daar de inkomsten van de schoenmakerij en wat huishoudgeld tot een waarde van ongeveer duizend gul den. De politie die een onderzoek in stelde heeft sterke aanwijzingen dat de diefstal door een oud-Dirkslander ge pleegd is. De man, die geen vaste ver blijfplaats heeft, was tevoren in Dirks- land gesignaleerd. De politie heeft nog een bus aangehouden maar daarin werd hij niet gevonden. Later bleek dat de vermoedelijke dader met dhr. Kees Kamp die van de diefstal niets heeft geweten meegereden is naar Rotter dam. De passagier bleek toen in te genstelling tot de dag te voren ruim voldoende geld op zak te hebben om de rit naar Rotterdam te betalen. -O"-*- OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 28 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. J. van Vliet te Aagtekerke. Inenting DTP. Dinsdag 3 april a.s. zal er in het Groene Kruisgebouw van 4 - 4.30 uur nam. gelegenheid zijn tot inenting tegen DTP voor kinderen ge boren in 1964 en 1969. De oproepkaar ten zijn verzonden. De „ouwe visbank" ziet verbaasd hoe alles om hem henen raast; hoe 't rijdt en rost, en kookt en bruist, verpletterd wordt met ijz'ren vuist. Hoe alles wordt dooreen gewroet, gewoeld, gegraven, en met spoed het al veranderd om hem heen, hoe 't oude rondom hem verdween. Zijn „ouwe vrinden" van weleer zijn „ouwe makkers"zijn niet meer! Zij vielen door des slopers hand, nadat hen eerst „der tijden tand" had aangevreten en geknaagd. Zij allen werden weggevaagd! Nu trilt de aarde, schudt en leeft; de ouwe visbank rilt en beeft! Zoiets heeft hij nooit meegemaakt, dat alles om hem henen kraakt, en siddert, breekt, en knapt en dreunt, zodat hij in z'n binten kreunt! Hij hoort hoe 't knettert, knerpt -en knarst, hoe 't ronkt en dendert, 'bonst en barst. Hij staat verslagen en versteld van al dit daverend geweld! Maar d' ouwe visbank weet nog niet, wat hem nog wacht met hem geschiedt Dat hij hier niet steeds blijven mag, maar dat, nog op z'n ouwe dag hij, die hier zoveel jaren sleet, die meer dan alle mensen weet die aan zovelen schuilplaats boodt, die 'n redder bleek in veler nood die mensen komen zag en gaan, de eeuwen door hier heeft gestaan het hier zo rustig had en goed dat hij ook nog verhuizen moet! Als straks de rust is weergekeerd... „de hoagte" is gelikwideerd Dan staat in een modem milieu, met z;ijn oranje, blanje, bleu, de „ouwe visbank" heel alleen, daar 't oude allemaal verdween! Dan ziet hij enigszins verbaasd, hoe alles nu is uitgeraasd Dan zal 't voor hem erg eenzaam zijn, te staan... alleen... op 't Visbankpleinü J. S. Op de kentering van Zijpe-Grevelin- gen en Krammer oostelijk van de haven ingang van de sluis ingang te Bruinisse is een zandzuiger begonnen met het zui gen van zand, dat een belemmering vormt op dat punt om een bepaalde oude route te varen, zonder in een ver- ondieping vast te blijven zitten'. Het zand is ook op dit punt en ver derop voortdurend in beweging, de vorm van de oude Krammerplaat waarover de Grevelingendam is aangelegd wijzigt voortdurend en soms vormt de ontstane stroom wel eens een gevaar voor de dam, zoals vorig jaar bij het Hotel Gre- velingen. Steenstortingen of grondlo- pers worden dan aangelegd om de stroom van richting te doen veranderen. 1---------O--------- Ook in de rubriek kleinere scheeps motoren maakt Japan zijn opmars in de E.E.G., vooral nu SAMOFA in Harder wijk, deze motoren rechtstreeks in pak ketten, uit Japan aangevoerd in licen tie gaat bouwen. Tot voor kort waren ze alleen als hulpmotor in gebruik, de heer Jac. van Oost uit Yerseke liet echter dezer dagen een 237 p.k. MITSUBISHI diesel motor 1800 toeren, plaatsen in zijn mosselkotter YE. 15. De firma P. Maaskant en Zonen te Brui nisse verzorgde -de inbouw en na een geslaagde proefvaart werd het schip tot volle tevredenheid afgeleverd. OUDDORP ScherpscliuttersnieMiüs. Jeugdige schutters gevraagd. Is er drempelvrees bij Ouddorps jeugd? Deze vraag houdt de S.V. Raak de roos de laatste tijd bezig. In deze bloei ende vereniging is er sinds enige tijd geen jeugkorps meer. Toch zijn er in heel Z.H. veel interes sante wedstrijden voor jeugdkorpsen. Met het gezegde, wie de jeugd heeft, heeft de toekomst, in gedachte heeft de S.V". nu een jeugdleider aangesteld. In een voor de jeugd zeer aantrekke lijke competitie, met elke week leuke prijzen, tracht de S.V. jonge leden aan te trekken. De kosten voor de aspirant leden wor den laag gehouden door te trainen met speciale wedstrijd wapens op lucht druk. Er kan elke week geschoten worden op vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur. V.V.V. voorzitter dhr. J. C. Komte bedde heeft zich tijdens de j.l. vrfldag- avond gehouden algemene ledenverga dering weinig optimistisch uit kunnen laten over de recreatieve ontwikkelingen in Ouddorp: „Het afgelopen seizoen heeft niet ge bracht wat we ervan verwacht hadden", constateerde dhr. Komtebedde in zijn openingswoord. „Het strandbezoek is vanwege de minder gunstige weersom standigheden minder geweest. Met de nieuwe verbindingen en de unieke Brouwersdam hadden we toch wel meer verwacht", aldus de voorz. Hij veron derstelde dat misschien de onbekend heid van velen nog een rol heeft ge speeld en hij geloofde dat er meer re clame gemaakt zal moeten worden. „De ontwikkeling van de Grevelingen verloopt uiterst traag", was een volgen de constatering van dhr. Komtebedde. „Of we nu hier te maken hebben met geldgebrek of met onzekerheid dat men nog niet precies weet wat men wil, of beiden, wij weten het nietj Laten we in ieder geval hopen dat er spoedig 'beslis singen zullen worden genomen. Met de Brouwersdam hebben we in ieder geval al een uniek gebied voor de dagrecrea- tie erbij gekregen", aldus dhr. Komte bedde. M.b.t. het VW kampeerterrein kon dhr. Komtebedde de mededeling doen dat wellicht nog dit jaar voorstellen ge reed zullen komen het terrein aan de eigenaren van de 'huisjes over te dra gen. De besprekingen hierover met de commissie van huisjeseigenaren verlo pen geheel naar wens. Blijkens een, aan een groot aantal adressen verzonden, stencil speelt de staf van „Het Diekhuus" te Middelharnis met de gedachte a.s. zomer een groot feest in Middelharnis te organiseren. Op 12 april zal hierover met de genodigden van gedachten worden gewisseld. Uit reeds gelegde contacten is het de Diekhuus-staf duidelijk geworden dat in principe de mogelijkheden tot een dergelijk feest aanwezig zijn. O.m. wor den een bloemcorso, een amateur-sport- olympiade, een' „verbouwing" van Mid delharnis en de overige dorpen als mo gelijkheden gesuggereerd. Het feest zou het karakter moeten krijgen zoals C 70 dat voor Rotterdam heeft betekend. Het feest zou aldus de stencil omstreeks augustus-september plaats moeten vinden i.v.m. de gunstige tijd en vanwege de jubilea van een aantal ver enigingen alsmede het zilveren' rege- rings-jubileum van H.M. de Koningin. Het feest zou enkele weken kunnen duren. Op 20 maart j.l.i hield de Oranje ver eniging „Ooltgensplaat" haar jaarlijkse ledenvergadering in „Hotel Hobbel". De belangstelling voor deze avond was zeer goed te noemen want 60 personen wa ren op deze vergadering aanwezig, waaronder ook burgemeester v. d. Harst De voorzitter P. Kamp heette dan ook om 8 uur ieder hartelijk welkom op de ze goed bezette avond, in 't 'bijzonder burgemeester v. d. Harst, ere-voorzitter van de Oranjevereniging. Het is aldus spreker niet zo gemakke lijk om de mensen naar een vergade ring te 'krijgen, maar de Oranjevereni ging mag hierin allerminst klagen ge zien de altijd behoorlijk bezette avon den. Het is misschien dat de belangstel ling groot maakt in Ooltgensplaat, dat elk jaar weer een vol programma op Koninginnedag is. Hiermee wil men be reiken de Oranjeliefde hoog te houden, de band te verstevigen en sterk te staan rondom de troon van Nederland en Oranje en de jeugd van heden daarin voor te gaan, niet alleen voor even, m.aar altijd en eendrachtig. De notulen door mevr. Geers-Quispel gelezen werden onveranderd goedge keurd, evenals het verslag van de pen ningmeester, dhr. D. H. Korte weg dat door goedkeuring werd bevestigd door het lid van de kascommissie dhr. B. v. d. Brink. De bestuursverkiezing leverde geen verandering op want de heren D.i H. Korteweg, Jac. Mooijaart en W. A. v. d. Welle werden bij acclamatie herkozen, alleen het penningmeesterschap werd door de heer D. H. Korteweg na vele jaren neergelegd en wordt in het ver volg door dhr. L. Overbee'ke 'beheerd. Nabeschou-wing over 1972 In de pauze werd onder genot van een kop koffie een verloting gehouden met mooie prijzen. De voorzitter hield hier na nog een overzicht van de feestelijk heden hoe dat vorig jaar gehouden was. Zonder opmerkingen van de vergadering werd dit feest dan ook als gedaan be schouwd, en werd iedereen die hieraan zijn medewerking heeft gegeven dank gezegd. Progranuna 30 april 1973. Vervolgens werd het programma voor 30 aprU 'besproken dat in plan was op gesteld. Er is voor elk weer wat wils, voor jong en oud. O.a.: Reveille vanaf de toren, zang aubade door de schoolkinderen, vlaghij- sen padvinderij, Presentatie aan de be volking van de Drumband, Tractatie schoolkinderen, Rommelmarkt, Puzzel- rit en Kinderspelen, Muziek U.D.I.i, Ge zellige avond in „Hotel Hobbel". Zaterdag 5 mei 1973 Autorit voor bejaarden van 65 jaar en ouder richting Noord-Brabant; Mede werking voor deze rit is dit jaar de Dis- cobar. Verder werd besloten, ook dit jaar alles weer keurig in een program maboekje te zetten, dat t.z.t. huis-aan- huis wordt bezorgd. Prognamma 5 sept. 1973. Ook werd al vooruit gesproken over de festiviteiten op 5 sept. a.s. bij de ge legenheid van 'het 25 jarig regerings jubileum van H.M. Koningin Juliana der Nederlanden. Het bestuur van de Oranjevereniging, aldus de voorzitter, zag hier een grote taak voor de diverse besturen van de plaatselijke verenigingen, die deze avond uitgenodigd waren, om met el kaar nu eens een groots feest te organi seren, en als we allemaal mee doen. Ieder op zijn of haar manier, dan is er iets moois van te maken. Suggesties. Het is deze avond de bedoeUng van het toestuur vervolgde dhr. Kamp, om eens suggesties en ideeën uit de verga dering te horen voor het samenstellen van deze toekomstige feestdag. Er werd direct goed gebruik gemaakt van deze gelegenheid en kwamen velen met hun idee naar voren, en het bestuur van de Oranjever. was dan ook zeer tevreden over dit laatste punt en zegde de verga dering toe t.z.t. nogmaals een bijeen komst uit te schrijven om voor 5 sept. a.s. een programma op te stellen. Na de traditionele gepofte poters die inmiddels waren geserveerd en vlug verorberd waren (een teken dat ze in de .smaak vielen) bracht de voorzitter ten slotte zijn dank uit voor deze prettige vergadering en in 't bijzonder aan die mensen die 'hebben meegewerkt voor het verloop van deze avond. Hij hoopte dat het feest in Ooltgensplaat in 1973 weer ten volle zal slagen. GOEDEREEDE Andermaal heeft de Rijkspolitie te Ouddorp moeten constateren dat ver moedelijk zaterdagavond weer een groot aantal berm-paaltjes zijn vernield. De paaltjes staan, voorzien van reflecto ren langs de bermen van de provinciale weg en vooral in duisternis en bij mist vervullen ze een' 'belangrijke funstie ten dienste van de verkeers veiligheid. Enkele weken geleden lagen er een tal paaltjes omver dié vanaf een langs rijdende fiets of brommer bleken te zijn weggetrapt. Zaterdagavond is bij de zinloze vernieling een auto gebruikt. De paaltjes, van hardhout en anderen van hard-plastic bieden weinig weerstand en meri kan het „spelletje" zonder scha de op te lopen spelen. De politie zou graag met de knapen de rekening ver effenen die nu inmiddels tot zo'n vijf honderd gulden is opgelopen. DIRKSLAND Kledinginzameling voor Zr. Haayer. De Ned. Ver. v. Huisvrouwen afd. Dirksland e.o. maakt hiermede bekend, dat er weer kleren ingeleverd kunnen worden, voor het werk van Zr. Haayer.i U kunt de kleren afgeven bij mevr. Poortvliet, Kaai 23, Dirksland, tot en met 9 april. Bij voorbaat namens Zr. Haayer onze hartelijke dank. Beroepen. Ds. P. Blok heeft een be roep ontvangen naar de Geref. Gemeen te te Waardenburg. MELISSANT Benoemd. Onze vroegere dorpsgenote zr. P. Goedegebuur, thans leidster-do cente Kraamcentrum te IJsselstein, is in gelijke betrekking benoemd te Woerden. ACHTHUIZEN Vijftig jaar getrouwd. Vrijdag 30 maart a.s. zal het echtpaar Johannis Q. Buijs en Elizabeth van der Made, Bom- melsedijk 31 te Aohthuizen de dag 'her denken dat zij vijftig jaar geleden ge trouwd zijn. Inenting tegen D.T.P. Donderdag 29 maart a.s. zal er in het Wit-Gele Kruis gebouw van 4 - 4.30 uur nam. gelegen heid zijn tot inenting tegen D.T.P., voor kinderen geboren in 1964 en 1969. De oproepkaarten zijn verzonden. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEMEENTEN NIEUWE TONGE Woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. MIDDELHARNIS Woensdagavond 7.30 uur ds. L.i Voge laar van 's-Gravenpolder. MELISSANT Donderdagavond 7.30 uur Th. van Stuyvenberg van Rotterdam-Zuidw. THOLEN D.V. 31 maart 1973 hoopt de Geref. Bijbelstichting tot 'handhaving van de Statenvertaling een streekmiddag te houden in het nieuwe kerkgebouw van de Geref. Gemeente alhier. Sprekers zullen zijn: ds. J. van Haaren van Amersfoort, ds. T. de Jong van Nieuw- Lekkerland; dsj A. v. d. Berg van Brui nisse; ds. G. Blom van Meerkerk en ds. G. Hegeman te Tholen. Aanvang n.m. 2 uur. De 17-jarige leerling kapster Klaasje (Clara) van Sliedrecht, wonend Lijster- besweg 8 te Middelharnis is sinds don derdag j.l. zoek. Ze wendde op die mor gen van die dag voor dat ze naar haar werk in kapsalon Jongejan zou gaan. Tijdens de middagpauze kwam ze even wel niet thuis. 's Avonds toen een coUegaatje kwam informeren' of Clara misschien ziek was werd het duidelijk dat ze verdwenen was. Haar bromfiets werd bij het RTM station teruggevonden. J.l. zaterdag heb ben de ongeruste ouders vanuit Rot terdam een ibrief van haar ontvangen waarin ze meldt dat ze een goed on derdak heeft gevonden en niet voorne mens is naar huis terug te komen. De politie heeft een telex-bericht uitgezon den waarin haar opsporing wordt ver zocht. Wanneer men het meisje ergens signaleert wordt men' verzocht de poli tie daarvan in kennis te stellen. De vrees van de Regionale Raad voor de Arbeidsmarkt in Zuid-Holland voor een belangrijke toename van de structu rele werkloosheid in de regio Hoeksche Waard-'Goeree Overflakkee bij 'het uit blijven van impulsen, heeft met name betrekking op het laatste gebied. Dit wordt desgevraagd meegedeeld van de zijde ,van het Economisch Technolo gisch Instituut in Rotterdam, dat de correspondentie van de Raad voert. In de vrijdag verschenen werkgele- genheidsnota van de Regionale Raad over de werkgelegenheid in Zuid-Hol land, staat onder meer dat de regio Hoeksche Waard- Goeree Overflakkee bijzondere aandacht vraagt, omdat het boerenbedrijf steedsminder mensen trekt Mede hierdoor zullen in de toekomst 1.100 arbeidskrachteri min of meer ge dwongen worden elders te gaan wonen en werken. „Verder zal de gemiddelde werkloos- 'heid hier van 100 in 1971 oplopen tot 900 mensen in 1980. In grote trekken is het perspectief dus ongunstig", aldus de nota, die daarom extra aandacht aan beveelt voor de ontwikkeling van de ze streek. Om technische redenen is de Hoek sche Waard met Goeree Overflakkee in de nota tot één regio samengevoegd, al dus de ■woordvoerder van het E.T.I., die liet weten dat de vrees vooral Goeree Overflakkee betreft (een precies aan deel kan hij niet noemen). De nood zakelijke impulsen: om de dreigende structurele werkloosheid tegen te gaan zijn volgens hem het scheppen van eigen werkgelegenheid. BRUINISSE Sluit te Bruinisse uw auto af. Er schijnen in de omgeving van Plan West jongens rond te zwerven, die een niet afgesloten auto openen en het contact sleuteltje weg nemen, terwijl zij de dashbordkastjes leeg roven. Zo was J. de W. uit Bruinisse een aantal onmisbare papieren kwijt (kente kenbewijs ca., die gelukkig later weer gedeeltelijk werden terug gevonden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1