Eilandelijke gemeenten hanteren dezelfde Bijstandsnormen laat'hl'- riakijken Dank namens Unieef Laat 'm nakijken.... Stichting „In de reclite straat" start met nieuw blad KindeAPio-efcfe 169, 39,- 149,- in één van de 800 garagebedrijven Kever als kraamkSfnieic MOOIE KEUKENS ANDRÉ VOOGT BOEKBESPREKING Nieuws uit Zeeland Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 16 maart ijf. Normen ingevolge de Algemene Bij standswet, welke door de Colleges voor de verlening van bestand in de ge meenten Dirksland, Goedereede, Mid- delharnis en Oostflakkee worden ge hanteerd t.b.v. personen, die .als bij- standsbehoevend worden aangemerkt. A.. Het bijstands'bedrag bedraagt per 1 januari 1973 voor: Echtpaar of economische eenheid: week maand zonder kinderen met met met met met kind kinderen kinderen kinderen kinderen met 6 kinderen met 7 of meer 125,15 127,70 130,25 132,80 132,80 134,85 134,85 136,90 542,32 553,37 564,42 575,47 575,47 584,35 584,35 593,23 Hoofd van een onvolledig gezin: (waar man of vrouw ontbreekt) zonder kinderen 106,40 461,07 met 1 kind 108,95 472,12 met 2 kinderen 111,50 483,17 met 3 kinderen 114,05 494,22 met 4 kinderen 114,05 494,22 met 5 kinderen 116,10 503,10 met 6 kinderen 116,10 503,10 met 7 of meer 118,15 511,98 Alleenstaande met zelfstandige huishouding: 87,60 379,60 Alleenstaande die geen zelfstandige huishouding voert: 104,10 451,10 B. Gezinsledentoeslag: 1. De onder de letter A vermelde basis uitkeringen worden verhoogd met een gezinsledentoeslag, welke gelijk is aan de wettelijke kinderbijslag. 2. Verdienende Itlnderen ongeacht de leeftijd, blijven voor het verlenen van een gezinsledéntoeslag buiten beschouwing, tenzij de verdiensten lager zijn dan de dubbele gezinsle dentoeslag. In dat geval wordt een toeslag verstrekt ter grootte van het verschil tussen beide bedragenj C. Woninghuur: De onder de letter A vermelde ba sisuitkeringen worden verhoogd met de volledige woninghuur (exclusief kosten voor centrale verwarming), tenzij dit uit een oogpunt van bij standsverlening onverantwoord zou zijn. D. Kosten eigen woning: De onder de letter A. vermelde ba sisuitkeringen kunnen worden ver hoogd met de kosten welke verband houden met het bewonen van een eigen woning. Deze kosten worden getoetst aan de huur van een verge lijkbare huurwoning. E). Ziekenfondspremie: De basisuitkeringen vermeld onder de letter A worden verhoogd m.et de verschuldigde ziekenfondspremie, in clusief de aanvullende premie. F. Kosten van verwarming, kleding en huishouding: In de van toepassing zijnde basisuit keringen vermeld onder de letter A, zijn voor de normale kosten bepaal de bedragen opgenomen, zodat hier voor geen afzonderlijke uitkering plaats vindt. Bij abnormale kosten kan een aan vullende vergoeding worden toege kend. G. Extra voeding en dieetvoeding; Indien extra voeding en/of dieetvoe ding extra kosten met zioh meebren gen, worden deze kosten als regel eveneens volledig in de bijstandsbe rekening opgenomen. Dit is eveneens het geval met zeer bijzondere kosten van ziekte. H. Personen die geheel of gedeeltelijk ten laste van een gemeente in een bejaardentehuis of verzorgingstehuis worden verzorgd, ontvangen een be drag voor persoonlijke behoeften (zakgeld, kosten kleding en schoeisel, deelname aan het maatschappelijk verkeer enz.). De bedragen voor persoonlijke be hoeften zijn: a. voor een echtpaar 180,50 p.m.; bj voor een alleenstaande 104, per maand. I. Jaarlijks wordt aan de blijvend bij- standsbehoevenden een vakantieuit kering verstrekt ten bedrage van: a. 4,60 per week of 239,20 per jaar voor een alleenstaande; b. 6,60 per week of 343,20 per jaar voor een kostwinner zonder kinderen en een kostwinner met 1 of 2 kinderen; c. 9,20 per week of 478,40 per jaar voor een kostwinner met 3 of meer kinderen; te verlagen met 1,— per week of 52,per jaar indien één van de edhtgenoten ontbreekt. J. Het vrij te laten vermogen bedraagt: a. 6.000,voor een editpaar; b. 3600,voor een alleenstaande, kostganger of kamerbewoner; c. 1200,voor ieder minderjarig kind. Uw keuken modernise ren is goedkoper en eenvoudiger dan u denkt. Kom eens Icijken! Spoelelementen en aan rechten met kunststof of roestvrij stalen boven blad, 2 onderkasten vanaf WANDKASTEN vanaf SERVIESKASTEN of WERKKASTEN f of vanaf Keukencentrum Rotterdam - Wleent 7-9 Telefoon 010-12 58 93 Ouddorp - Boompjes 9 Telefoon 01878-937 K. Verrekening van inkomsten: 1. Netto inkomsten uit arbeid van de alleenstaande, kostganger, gezins hoofd en/of echtgenote worden voor 85''/o in mindering gebracht. Indien de inkomsten het karakter van bijverdiensten dragen, worden deze voor 50''/o in mindering gebraclit 2. Inkomsten uit arbeid van kinderen worden geheel vrijgelaten, met uit zondering van de inkomsten uit ar beid van een bij ouders of aanstaan de schoonouders inwonende minder jarige ongehuwde moeder met kind. Deze inkomsten worden voor 50% in mindering gebracht.] 3. Pensioenen en daarmee gelijk te stel len periodieke uitkeringen van vroe gere werkgevers en uitkeringen krachtens de sociale verzekerings wetten dienen voor lOO'Vo in minde ring te worden gebracht. 4. Alle inkomsten uit onderhoudsplicht dienen eveneens voor 100% in min dering te worden gebracht. 5. Uitkeringen van kerkelijke of par ticuliere instellingen worden buiten beschouwing gelaten. Indien deze uitkeringen zouden leiden tot een zo danige verbetering van de levens omstandigheden, dat liet onaan vaardbaar zou zijn deze inkomsten buiten beschouwing te laten, dienen deze voor 100% in mindering te wor den gebracht. L. Voorzover daartoe termen aanwezig zijn, kan van het vorenstaande wor den afgeweken. Inlichtingen kunnen desgewenst wor den ingewonnen bij de afdelingen so ciale zaken ter secretarie van voor noemde gemeenten. Het resultaat van de verkoop UNI- CEF-kaarten en -agenda's is thans be kend en blijkt zeer geweldig! De opbrengst overtreft die van het vorige jaar en is 5.853,80. Een bewijs dat steeds meerderen deze verkoopak- tie willen steunen en/of hun medewer king verlenen. Allen die heibben bijge dragen tot dit resultaat worden harte lijk dank gezegd. In het bijzonder de jeugd van de scho len voor voortgezet onderwijs. Zij heb ben daadwerkelijk iets gedaan om in de noden en behoeften van kinderen in ontwikkelingslanden te voorzien: Lagere Teöhnische School, Middel- harnis 405,50; Rijkssoholengemeen- sohap, Middelhamis 891,60; Chr,i Mavo School, Stellendam: 244,60. Verder dank aan kerken, clubs, zie kenhuis, rusthuis en particulieren die zich hebben ingezet voor het sympathie ke doel: HULP AAN HET KIND VAN NU VOOR DE WERELD VAN MORGEN Namens het Unicef Comité Goeree- Overflakkee, G. Gravendeel-Flach, secretaresse. SCHERPENISSE Autobotsing. Gehinderd door de zon in zijn ogen is de automobilist T.O. uit Poortvliet zaterdagmiddag op de Gat weg tegen een stilstaande auto van H. J.H. uit St. Maartensdijk gereden. Bei de auto's werden zwaar beschadigdj Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Om autorijdend Nederland nog eens duidelijk met de neus op het slechte onderhoud van auto's en vooral op de gevolgen daarvan te drukken, voert Vei lig Verkeer Nederland in samenwerking met de Centrale Politie Verkeerscom- missie en de Verkeerscommissie Open baar Ministerie tot en met april via ra dio, televisie en pers een campagne on der het motto: „Laat 'm nakijken". Een belangrijk onderdeel van deze campagne is de landelijke controledag (op 31 maart), waarop V.V.N, in overleg met de BOVAG en met de garagebedrij ven die periodieke veiligheidsinspecties van VVN uitvoeren, alle automobilisten in de gelegenheid stelt hun auto op een aantal essentiële punten GRATIS te la ten controleren. En dat zal dan kunnen gebeuren in ruim 800 garagebedrijven in ons land. Een service, ■waarvan zo hoopt Veilig Verkeer Nederland velen ge bruik zullen maken, al was het alleen maar om teleurstelling te voorkomen als de politie in de periode daarna weer landelijke controle-akties houdt. Veilig Verkeer Nederland raadt auto mobilisten die van deze service gebruik wensen te maken aan, tijdig een af spraak met een garage te maken. VVN brengt de droevige resultaten van de landelijke politiecontrole vorig jaar op de technische staat van voer tuigen nog even in herinnering. In tien dagen tijds werden toen vele tiendui zenden auto's aan een intensieve con trole onderworpen. In 6.500 gevallen ontdekte de politie min of meer ernsti ge gebreken (gladde banden, defecte stuurinriöhtingen en remmen, etc). Bij veel auto's was de toestand zelfs zo ernstig dat besloten moest worden ze ter plaatse uit het verkeer te nemen. En helaas wijst niets erop, dat het er sinds vorig jaar beter op is geworden. Wie z'n oor te luisteren legt bii de ga ragebedrijven krijgt te (horen dat velen het met het onderhoud niet meer zo nauw nemen.; Men laat de wagen nog wel voor een onderhoudsbeurt opdra ven, maar de reparatie-adviezen wor den in vele gevallen niet meer opge volgd. Iets dat overigens ook duidelijk blijkt uit de rapporten van de vrijwillige pe- L 401.-, DA 4 fé^k riodieke veiligheidsinspecties van Vei lig Verkeer Nederland. Van de half mil joen in 1972 geïnspecteerde auto's wer den er maar liefi't 55.544 afgekeurd. Het zijn toch cijfers die er niet om liegen en die duidelijk en overtuigend aanto nen dat er dagelijks vele tienduizenden in slechte staat verkerende auto's aan het verkeer deelnemen, met alle geva ren van dien voor eigen en andermans leven. Wat te' denken bijvoorbeeld van de auto die tijdens een politiecontrole voor de sloop werd bestemd nadat was ge~ constateerd: dichtgeknepen remleiding, geen handrem, geen claxon, kapotte uit laat en doorgeroest dhassis. Het zijn geen uitzonderingen! BROMFIETSEN: In het kader van deze campagne zal tij dens de politiecontroles ook aandacht worden besteed aan de technische staat van bromfietsen. Met name zal met be hulp van nieuw meetapparatuur con trole worden uitgeoefend op het uitlaat- lawaai. Via een televisiespot zal aan dit onderwerp aandacht worden besteed. „Op weg naar Damascus" met rooms - katholieken. Jarenlang heeft de Stichting „In de Rechte Straat" een gelijknamig blad uitgegeven dat een tweeledig doel had: voorlichting te geven aan protestanten omtrent de leer en de instellingen van de r.-k. kerk, vooral ook omtrent de stormachtige ontwikkelingen binnen die kerk in de laatste jaren èn tevens het Evangelie, zoals dat voornamelijk door de reformatie van de zestiende eeuw was herontdekt, in een getuigend gesprek duidelijk te maken aan de r.-k. lezers. Voortdurend stootte echter de redak- tie van „In de Rechte Straat" op de moeilijkheid van deze totaal verschil lende lezersgroepen, die dikwijls termen gebruiken, waaraan een verschillende inhoud wordt gegeven. Daarom heeft het bestuur van de stichting „In de Rechte Straat" besloten tot uitgave van een ^part blad voor rooms-katholieken, dat tot titel heeft: „Op weg naar Damascus". In dat blad wil de redaktie op posi tieve wijze het Evangelie ontvouwen, wèl tegen de achtergrond van de r.-k. gedachtengang, maar zonder polemiek. Beste meisjes en jongens! Eerst het nieuwe raadsel maar. Dat is MAARTRAADSEL 3 1. Een dag in maart die kerkelijk wordt onderhouden. 2. Zoon van Pinehas; werd geboren toen zijn grootvader Eli stierf. 3. Zoon van Isaï. 4. Richteres. 5. Broeder van Mozes. 6. Knecht van de profeet Elisa. 7. Verstoten koningin; zie het Boek Ester. 8. Zoon van Boaz. 9. Knecht van koning Achab.i 10. Schoon dochter van Naomi. 11. Richter in Is raël. 12. Knecht van Abraham. 13. De eerste plaag in Egypte was: Het veranderde in bloed. 14. Een psalm- didhter (niet David). 15. Diaken die ge stenigd werd (Handelingen). 16. Broer van Jakob. 17. Melaatse krijgsman die door Elisa werd gereinigd. 18. Moest uit zijn land trekken en werd de stamvader van het volk Israël. 19. Eerste koning van Juda na de scheuring van het Rijk. 20. Jongste zoon van Jakobj 21. Profeet in de tijd van Aohab. 22. Andere naam voor Jakob. 23. Andere naam voor sa tan. Als deze woorden goed zijn, dan vor men de eerste letters, van boven naar beneden, de naam van de dag, met de omschrijving er bij, die 'bedoeld wordt bij vraag 1. Dit raadsel werd ingezonden door Klazina de Vogel, Melissant. Vriendelijk bedankt, IClazina! CORRESPONDENTIE Ria de Visser, Sommelsdyk. Je had geen tijd meer om. nog meer te schrij ven, maar je hebt toch ook nog voor een nieuw raadsel kunnen zorgen. Ik zal het goed bewaren en misschien wordt het wel een plaatsje gegeven. Dat ds altijd leuk om op een andere plaats te gaan zingen. Was er veel belangstelling? Hoeveel koren zongen er, en waar werd het gehouden? Hebben jullie je best gedaan? Riëtte Ie Comte, Sommelsdqk. De 23- ste van de vorige maand zal wel in herinnering blijven. Fijn, om aan te mogen zitten als f eestgangster! Is de foto mooi, bij het receptieboek ge maakt? Dat was grappig, dat het ging sneeuwen toen jullie thuis kwamen. Die foto in de sneeuw zal wel een leuke herinnering zijn voor het bruidspaar. Sjaan Hoek, Ouddorp. Het eerste vel letje van het nieuwe postpapier heb je meteen maar helemaal vol geschreven! Er was ook heel wat te schrijven. Over de rommel in huis, door hét vertimme ren, behangen en verven, is veel te zeg gen. Het zal een grote rust zijn als alles achter de rug is. Dat zal het nu wel zijn, denk ik.i En je zal wel tevreden zijn met je kamertje. Gefeliciteerd met moeders verjaardag. Was het een verrassing voor haar? Had ze er op gerekend? Neen, ik ben in deze tijd niet jarig. Over de reis naar Parijs is ook veel te vertellen. Ik kan je geen ongelijk geven, dat je niet meegaat. Ik zou ook veel liever met mijn ouders naar de Veluwe gaan. Wat moe ten zulke kinderen nu in Parijs gaan doen? Ik kan begrijpen, dat je zulke toestanden gaat krijgen, zoals je be schrijft. En dan is het 't beste maar, dat je niet in zo'n gezelschap bent. Andrea de Visser, Sonunelsdyk. Ik wist niet dat je ook op zang was; dat heb je zeker nog niet geschreven. Dus jij bent ook naar De Plaat wezen zin gen. En in het Rusthuis, dat heb je dan ook al meegemaakt. Gaat het naar je zin? Die onvoldoende-briefjes kunnen lelijke briefjes zijn. Voor jou was dat wel het geval. Ik zou niet goed weten, hoe uit deze onvoldoendes te komen. Vind je het moeilijk, of heb je niet veel interesse in het leren? Dat laatste kan ook. Toch zou ik maar proberen om zo veel mogelijk op te halen, vind je ook niet? Kommie Ie Comte, Sommelsdqk. Ik begrijp dat je ook moest schrijven over het buurmeisje. Dat spreekt vanzelf. In het vervolg zal je wel in Den Bommel moeten gaan kijken. Kon je het flak- keese gedidht goed voordragen? Wie had dat gemaakt? Nu heb je er een cor respondentievriendin bij.i Heb je al ge schreven, of heeft zij het 't eerst ge daan? Toos van Belzen, Middelburg. Van oud papier kan veel gemaakt worden. Dat hebben jullie wel gezien. Er zou eigenlijk geen papier vernietigd moeten worden. En dat geldt voor zoveel andere dingen. Er wordt zo veel als waarde loos materiaal weggeworpen, en er zou heel wat mee gedaan kunnen worden. Er staat nog veel op je programma: huishoudschool bekijken, verkeersexa- men doen, getest worden, en dan nog het diploma reddingsbrigade proberen te halen. Sterkte er mee. Klazina de Vogel, Melissant. Hier sta je voor de tweede keer in de krant. Wat zal die fles mooi zijn, niet alleen door de verschillende kleuren van de stof, maar ook nu de forsythialakken in bloei zullen zijn. Je zal er wel een beetje trots op zijn, nu jij dat alles ge maakt hebt, behalve die bloeiende tak ken dan. Dat is echte natuur en daar kan iets wat de mens maakt nooit te genop. Wordt er op de handwerkles een schilderijtje geborduurd van Ot en Sien? Zo zie je dat het oude terug komt. Die twee namen zeggen jou niets. Het zijn namen, die voorkwamen in prachtige schoolboekjes van vroeger, met heel mooie tekeningen. De kinderen vonden die boekjes schitterend, en de verhaal tjes waren uit het leven getekend. Lenie de Jong, Ouddorp. Toen je schreef was je niet zo goed in orde, maar het is toch ndg tot schrijven ge komen. Dat is flink. Ik hoop dat het niet lang meer geduurd heeft eer je gezond was.i Jammer dat de dokter niet goed wist wat die doofheid eigenlijk is. Ik vind dat je lang moet wachten voor dat je weer op onderzoek moet. Het zou fijn zijn als dat ook eens helemaal goed werd. Wilma Bechtum, Dirksland. Met de raadsels van „De Zaaier" had je dus succes, en verleden jaar was dat ook zo het geval. Ja, zo kom je langzamerhand in je boeken. Hoe is het met de test af gelopen? Ontleden is niet zo gemakke lijk, en het zal misschien wel een beetje lastig voor je blijven. Je moet alles goed doorzien. Ria de Voogd, Vrouwenpolder. Voor jaarsvakantie wil ieder wel hebben, al is het maar voor een dag of wat. Fijn is dan dat er geen huiswerk gemaakt moet worden. Ik ben erg nieuwsgierig naar je rapport, en dat zal jij ook geweest zijn. 'Toch ben ik er niet bang voor dat het slecht zal zijn. Ondertussen zal je de prijs al ontvangen hebben. Als die lang op zich laat wachten, ^ireet je wat je te doen staat. Janny de Jong, Ouddorp. Alvast har telijk gefeliciteerd met je verjaardag, al wacht die dag nog even. Je bent er zó, want de dagen vliegen snel voorbij. Dat ondervindt je zelf ook heel goed, schrijf je. Bij het ouder worden gaat het nog vlugger, dat zeggen al de oudere men sen. Vond je het fijn in de krokusva kantie? Hanneke Verschuure, Krabbendijkci Is het druk geweest op ouderavond? Er was heel wat te bekijken van jou! Wa ren je ouders tevreden over je werk? En de meester ook? Ik wist niet dat meisjes ook al moesten timmeren, maar dat kunnen zij net zo goed als de jon gens; waarom ook niet! Er zijn jongens die twee linkse handen hebben. Weet je wat dat betekent? Ima Lodder, Sommelsdijk. Heb je het boek van dominee H. al gelezen? Vind je het niet te moeilijk? Of ben je er nog niet in begonnen? Ik zou er toch maar aan beginnen. Het boek met het Zeeuw se dialect heb ik ook gelezen. De taal is heel anders dan het flakkees. Ik denk dat je alles niet zal begrijpen. Kunnen vader en moeder het vlot lezen? Als die van Flakkee komen, zullen ze er toch wel moeite mee hebben. Hanna de Jong, Ouddorp. Ieder heeft zijn beurt gehad om ziek te zijn, geloof ik. Zijn jullie allemaal nu weer gezond? Ik ben wel benieuwd hoe je rapport was. Je ■weet nu de zwakke plekken, als die er zijn tenminste. Ik hoop dat het goed zal zijn. Maar eer zo'n rapport in handen is, moeten er wat repetities wor den gemaakt, en moet er wat worden gestudeerd! Allemaal. Ik had heel graag de namen van de prijswinners bekend willen ma ken, maar ik heb er echt nog geen ge legenheid voor gehad om alles uit te zoeken. Jullie moeten weten, dat ik ook krokusvakantie heb genomen. Ik heb er zoveel van gehoord in de brieven, dat ik er ook zin in kreeg; maar dan niet voor een paar dagen, maar voor lange re tijd. Zodoende kon ik niet klaar ko men om deze week nog de prijswinners uit te zoeken. Dat hoop ik dan de vol gende keer wel te doen. Voor allen de vriendelijke groeten van jullie OOM KO. Want dat was een tweede ervaring gedurende de voorbije jaren n.l. dat roomskatholieken soms heel veel kritiek hebben op hun eigen kerk, maar het toch niet gemakkelijk kunnen verdra gen, wanneer anderen eveneens kritiek uiten op hun kerk, zelfs al gebeurt dat via een polemiek, die beslist positief Js en de vorm aanneemt van een getui gend gesprek. Het blad verschijnt vier keer per jaar; voor d(3 abonnees van „I.R.S." ingeniet in de maandelijkse uitgave van het ge lijknamige blad. De abonnees van „I.R. S." worden dan verzocht „Op weg naar Damascus" aan r.-k. kennissen te over handigen, terwijl onzerzijds bovendien 2500 ex. extra zullen worden verspreid onder bekende r.-k,. adressen. Proefnummers kunnen worden aan gevraagd bij „In de Rechte Straat", Parkstraat 52, Velp (Gld.). MIDDELHARNIS Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De afd. Midden-Flakkee van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen organi seert een bejaardenmiddag in het Dienstencentrum te MiddeUiarnis op donderdag 22 maart. Aanvang half drie.i Aan de hand van dia's en modellen zal de heer M. van Hoogstraten van Stad en Landschap Zuid-Holland spre ken over de Windmolen, uw vriend. Alle bejaarden zijn van harte welkom! STELLENDAM Kledingaktie van Zr. Haaijer Evenals vorig jaar zullen de plaatse lijke afdeling van het Ned. Roode Kruis en onze afdeling van de Ned. Ver. van Huisvrouwen een Kleding-ophaal-aktie organiseren in de woonkern Stellendam, ten bate van het evangelisatiecentrum „De Reddingsboot" te Rotterdam, welk centrum onder leiding staat van Zr. Haaijer. De Stellendamse huisvrouwen worden verzocht alle overtollige kledingstuk ken in plastic zakken of kartonnen do zen gereed te willen zetten, welke aan het einde van deze maand aan huis worden opgehaald. Een jong echtpaar uit Texas had op de voorkant van een geboortekaartje de foto van hun helderrode V.W. Aan de binnerikamt stonden „de technische gegevens" en de plaats van geboorte: de achterbank van hun kever. Dat kind was één van de 29 baby's die verleden jaar in de Verenigde Staten in Volks wagens geboren werden. Ieder van hen kreeg vla de plaatse lijke V.W.-dealer een spaarbankboekje aangeboden van de vereniging „Bonds- for-Babies-Born-in-Beetles" natuurlijk krijgen ook baby's die in andere V.W.- modellen geboren zijn een spaarbank boekje). Deze 29 baby's van 1972 brachten het totaal van in V.W. geboren baby's op 244. Volkswagen begon in 1964 met tel len. Het recordjaar 1969 werd in 1971 geëvenaard, toen een buitengewoon rij ke oogst van 35 werd bebaald. In Californië werd zelfs een tweeling in een kever geboren. V.Wj's slogan „er is in een Volkswagen altijd plaats voor nog één meer" is dus echt niet overdre ven. Het was de tweede keer dat een tweeling in Amerika in een Volkswagen het levenslicht aanschouwde. „De Reformatorische School" jaargang no. 1-1973. Orgaan de vereniging voor Gereforme Schoolonderwijs en de Geret meerde Onderwijzers- en Lera -vereniging. Administratie: jj Kalle, Willem de Zwygerlaaa te 's-Gravenhage. TeL (070) 55- Het doel van dit maandblad is pjj cipiële Voorlichting en bezinning te ven op het gebied van het christej onderwijs in zijn verschillende gelej' gen. Deze bezinning is wel noodzakelij vooral nu het ohr. onderwijs zich confronteerd ziet met vele vragen, jj zelfs, dat in bepaalde kringen diepgj- de twijfels oprijzen t.a.v. het bestaa recht der christelijke school. Het blad draagt de naam „reformai risch", op de betekenis waarvan drs, Vergunst in een apart artikel dieperi gaat. De redaktie schreef terecht, we er met het adjectief „reformatorisci op zich er niet zijn; het „reformata" steeds verbonden met het „reformantlj' Reformata semper reformanda, d.w.i het gereformeerde moet telkens formeerd worden. Ds. K. de Gier en J. Koppejan hebb in dit eerste nummer een „Ten GeleMi geschreven. Primair gaat liet om f damentele bezinning, maar het doel blijft de school, om naast principièli vooral ook praktische voorlichting 1 geven. Dat blijkt ook wel uit de inho-' De heer E. Hofman te Gouda schiii over „verschuivingen en ontwikkelinif in het Christelijk VWO en HAVO", heer C. Houweling geeft een artikel over „Didactische analyse, haar belt kenis en plaats binnen de onderwijzec. opleiding en het basisonderwijs", en drs. M. Burggraaf over: „De gezamei. lijke school, voor of tegen?" Verdii komt er nieuws van de Vereniging voor, activiteiten afdeling KBO, medt delingen van de Scholenbond door lli J. de Heer enz. In het e.k. nummer staat de muzüali vorming centraal. Naast een bij'belstii die zal de aandacht worden gevraagd voor een historische studie over te muziekonderwijs en de ontwikkeling der „toonkunst" door dhr. H. C. Leeuw, Lopikerkapel; vervolgens zal Dr. C. A. Tukker te Kamerik een apart belichting geven van de Reformatie p haar vertiouding tot de muziek en h muziek-onderwijs en tenslotte zal dht. S. M.i W. Bezemer te Reeuwijk schrijvei over de methodiek en didaktiek van het muziekonderwijs. Niet alleen m onderwijzers wordt dit interessant, maii ook voor alle muziekliefhebbers! Er zij: n.l. ook losse nummers te bestellen i 3,— per ex. De abonnementsprijs is i 17,50 per jaar; studenten-abonnementj 10,per jaar. Te bestellen aan bovei genoemd administratie-adres. Wij zijn het volkomen eens wat drs, A. Vergunst te Veen in zijn artikel z dat de handen in brede kring moetei inéén geslagen worden. Schouder schouder moet worden opgetrokken, dil onderwijs wordt gegeven naar Schrül en Belijdenis. Juist nu nu op veli christelijke onderwijs-instituten het christelijk karakter van het onderwiji van binnenuit wordt ondermijnd! Daar om is dit nieuwe maandblad (10 x p jaar) zo belangrijk en juichen we de uitgave van harte toe. Th. d. EXCURSIE DIERENBESCHERMING Op zaterdag 24 maart a.;S. org de afdeling Voome-Putten en Goeree- Overflakkee een excursie naar de Rhoonse grienden. De samenkomst zi! plaats vinden in Café Havenzicht Rhoon om 9.45 uur, waar ook de excur sie-leiders aanwezig zullen zijn. Zowil bos- als watervogels, fazanten, valkei en uUen hebben hier hun broedgebied, dat na 1 april beter niet meer betredei kan worden. Neemt U laarzen,' regenjas, kijker ei fototoestel mee. De kosten bedragen 2,P-p. Kinderen en 65-plussers hall geld. Zie voor verdere mededelingen het afdelingsnieuws van ons vereni gingsmaandblad. THOLEN E.H.B,0.-diploma. Bij het aan rijks pedagogische academie te Middel burg gehouden E.H.B.O.-examen, uit gaande van het Oranje Kruis slaag* o.m. Gooziena Bijl. -r- Bordes stadhuis beschadigd. Hef W' des van het stadhuis op de Hoogstra» is zaterdagavond voor de tweede ma» door onbekenden beschadigd door Ijf' uitbreken van een stuk hardsteen. B' daders zijn vermoedelijk bezoekers va» de nabij gelegen bars. POORTVLIET Voorlichting Z.L.M. over café De Tol houdt de afd. Tholen en 5t Philipsland van de Z.L.M. 19 maart a.i een voorUchtingsbijeenkomst betrefle»- de graszaadaangelegenheden door iJ- Luteijn alg. secretaris van de Z.L-* dhr. L.I Bax, bedrijfsvoorlichter van a C.A.R. Na de pauze is er een discuss'' met een forum bestaande uit de iwe'' ders en de heer G. de Jager uit we'' kendam van de N.K.T.V. SCHERPENISSE Kerkdienst Ger. Gem. «"^'t;, avond 21 maart om 7.30 uur hoop* Hoogerland van ICrabbendijke voor o ze gemeente voor te gaan. IN JUNI A.S. GROTE LANDBOUWTENTOONSTELLING OP NOORD-BEVELAND Ruim achttien hectare op de S*'' man-Ruiterplaat op Noord-Bevelano zijn 21, 22 en 23 juni bezet door land- en tuinbouwtentoonstelling '73 van de Zeeuwse landbouWiM"^. schappij. Er wordt niet alleen teniw gesteld, maar er zijn ook rundvee paardenkeuringen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 6