.T.T. streeft aar „stroom- ijnmg van postbestelling Nieuw veilig fietspad nog maar weinig In gebruik van weenen Muziekavond in de Welle" Vrijdag 16 maart 1973 No. 4171 CBR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond .99 In het kader van het landelijk in uitvoering zijnde „brievenbussenpro- ject" ziillen er op Goeree-Overf lakkee in de loop van volgend jaar naar schatting zo'n 3500 buiten-brievenbussen worden geplaatst. Vanuit het hoofdkantoor te Middelharnis opereert momenteel een besteller met een bijzondere opdracht, dhr. W. Verhage, die de eerstkomende maanden het publiek met de nieuwe maatregel vertrouwd «al maken. Wanneer een woning, en daarmee de brievenbus, verder dan tien meter van de verharde weg verwijderd is dan zal in al die gevallen, zo dicht mogelijk bij de openbare weg, door de PTT gratis een privé brievenbus worden geplaatst. iIllll BEZOEKT ONZE Autoitiobieleii-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS LANGEWEG 113 Tel. 01870 - 2043 VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Middelharnis Aardgas voor Ouddorpse campings NIEUW VERVOLGVERHAAL J. KEUVELAAR Doe-het-zelf-zaak In pand van Seton Ruilbeurs voor junioren in het Diekhuus Raad Dirksland verhoogde subsidies In het VOORJAAR ver nieuwt U overal iets. Kom eens kijken bij onze sortering BEDSPREIEN Zondagsdienst artsen modehuis dirksland tel: 396 9f POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Kedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL. ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. oeree-Overflakkee zal met plm. 3500 brieven ussen orden ezaaid Besteller W. Verhage tijdens zijn Ouddorpse missie in gesprelt met dlir. Bram Voogd by wie ook een bus zal worden geplaatst. Met toepassing van dat systeem gaat ii V.T.T. de postbestelling meer „stroomlijnen". De invoering van het één-bestellingsysteem, op Gocree-Over- flakkcc al sinds 1969 van kracht, en de motorisering van de buitenbestelling hebben daar ook een onderdeel van ge vormd en in de praktqk hebben deze maatregelen al bewezen byzonder ar beidsbesparend te z^n. Die verwachting lieeft de P.T.T. oolï van de te plaatsen brievenbussen. Het pad van de brievenbesteller zal na de ingebruikname van die bussen niet ver der meer dan maximaal tien meter van de openbare weg afwijken. Naast een arbeidsbesparing zal dit systeem ooli; een belmgrijke vergemakkelijking be tekenen. Hoeveel die arbeidsbesparing et>k ?.al blijken te zijn, het zal geen af vloeiing van personeel tot gevolg heb- oen. I\Iomenteel telt Goeree-Overflak- Kee 48 bestellers en hun aantal zal al leen door een natuurlijk verloop in combinatie met de van kracht zijnde personeelsstop ingekrompen worden. Uverigens heeft het bezorgerscorps zijn nanden vol aan de uit te voeren bestel- igen. Alleen al voor de buitentoestel- |en wordt op Goeree-Overflakkee 100 kilometer per maand gereden. Besteller W. Verhage is momenteel in yMdorp aktief om daar op de adressen l^ie ervoor in aanmerking komen de Mievenbussen te introduceren. De be woner van zo'n adres kan zijn voorkeur e iiennen geven voor de plaats waar de aan een houten paaltje bevestigde bus wordt neergezet. Overigens is dat geen groot karwei, werknemers van het be drijf dat de bussen t.z.t. komt plaatsen werken er per man zo'n 450 per week af. De bussen worden geleverd met een bijbehorend hangslotje zodat geen vreemde vingers aan de inhoud 'kunnen komen. Naar schatting zullen er in Ouddorp zo'n 750 bussen nodig zijn. Op de vraag hoe het in concreto met de recreatieterreinen zal gaan kon de directeur van het kantoor te Middel harnis nog geen afgerond antwoord ge ven. Het meest gewenst is dat de post op een centraal adres bij de beheerder kan worden afgegeven. In de praktijk is dat op de meeste campings het geval,, Elk jaar heeft de P.T.T. voor het méér- werk dat aan die bestellingen verbon den is van mei tot september een extra man in dienst. De P.T.T. is bereid een uitzondering te maken t.b.v. bejaarden die slecht ter been zijn en invaliden. Van hen kan niet worden verwacht dat ze hun post buiten in het busje, dat soms vrij ver van hun woning verwijderd kan zijn, afhalen. Wanneer zij die onmogelijkheid te ken nen geven dan zal hun post in de tra ditionele deur-brievenbus worden ge deponeerd. Zij worden wel verondersteld een buitenbus aan te schaffen omdat die maar eenmalig gratis worden ver strekt. Het busje kan dan wellicht voor een volgende bewoner dienst doen. Wanneer er mensen zijn die op eigen kosten een busje aan wil schaffen dan kunnen zij voor 15,bij de P.T.T. terecht. In de loop van dit jaar zal ook weer in het kader van het brievenbus- senproject nog een onderzoek plaats hebben. Er is n.l. een wettelijke rege ling van kracht geworden die de brie venbussen aan een minimum afmeting bindt. De breedte van een bus dient 26V2 centimeter te zijn, de hoogte 3,2 cm. In tal van woningen zal de bus te klein blijken te zijn en de bewoners dienen die op eigen kosten aan het gewenste formaat aan te passen. Ook de plaats waar de bus zich bevindt wordt aan normen gebonden, de hoogte mag varië ren van 70 cm tot 1.10 m en de bus moet horizontaal zijn. D.m.v. deze maatregel voor de rea lisering waarvan een periode van drie jaar wordt gesteld hoopt de P.T.T. te bereiken dat ze afkomt van de veelheid van „belstukken" voor de bestelling waarvan thans nog moet worden aan gebeld. Daaronder vallen zelfs een aan tal periodieken die in omvang en dikte sterk zijn toegenomen. Al met al staan er maatregelen op stapel die ertoe dienen de kosten te druldïen en als gevolg daarvan de post- tarieven binnen redelijke perken te kunnen houden. Die Ouddorpse campings die straks zullen kunnen aansluiten op de nog te leggen riolering zullen vrijwel tegelij kertijd op het aardgas aan kunnen slui ten! Het bestuur van de Energie Maat schappij Goeree-Overflakkee (EMGO) heeft n.l. besloten rond Ouddorp een aardgas - ringleiding te leggen tegelijk met de riolering. De wegen zullen dan maar éénmaal opgebroken behoeven te worden. Zoals wellicht nog bekend zal de riolering en daarmee ook de aard gasleiding lopen vanaf de Visser straat, via de Oudelandseweg, Klare- beekweg. Dijkstelweg naar de Nieuw- landse Langeweg. De daaraan gelegen kampeerterreinen en particuliere wo ningen zullen in de gelegenheid worden gesteld van deze voorzieningen gebruik te maken. In dit nummer beginnen wij met een nieuw vervolgverhaal, onder de titel „I.AAGLAND". Het speelt zich af in de dertiger (crisis) jaren, toen er een teveel was aan onderwijzers en onderwijzeres sen, die nauwelijks een betrekking kon den krijgen, en als „kwekeling" of „volontair" zonder salaris voor de klas moesten staan. Het schoolbestuur trok er dan wel een klein bedrag voor uit, waar dan het kostgeld van kon worden betaald. Die tijd is nu gelukkig lang voorbij, maar ihet is goed, daaraan nog eens te herinneren. De hoofdfiguur is Gretha Verlaan, die geen ouders meer heeft en bij haar oom in woont. Zij haalde haar akte cum lau- de en kreeg al vlug een betrekking in een landelijk dorp aan een Christelijke school,, Zij bleek op en top onderwijzeres te zijn. Wist prima orde te brengen in een verwaarloosde klas en kwam in het hele dorp in aanzien. Er kwamen ook kinderen uit het naburige dorp Laagland op school, in welk dorp zij een zondag- 'sciiool wist te stichten. Uit een innige drang begon zij er met succes te evange liseren, zó zelfs, dat zij veel kinderen aantrok die van God of gebod niets af wisten. Ofschoon zij tactisch optrad werd toch over haar geroddeld er speelt ook een liefdesgeschiedenis door heen. Het is wel een meisje om respect voor te hebben. Verder vertellen we er niet over; het is een eenvoudig verhaal, waar toch wel spanning in zit. Zichtbaar beter met Zeiss. OPTICIEN Zandpad 32 - Middelharnis Tel. (01870) 2157 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20% korting op montuur. MIDDELHARNIS Het voormalige bedrijfspand van de Fa. Seton met een verkoopruimte van 210 m^ op het Zandpad te M'harnis is aangekocht doop de Fa. Donkersloot te Oud-Beijerland. Dit bedrijf zal er een royaal gesorteerde doe^het-zelf zaak in vestigen. De opening daarvan is tegen mei a.s. te verwachten. De tussenliggen de tijd zal nodig zijn voor een interne aanpassing van de panden aan hun nieuwe functie. Het assortiment zal het totale doe-het-zelf pakket bevatten, waaronder gereedschappen, ook voor de land- en tuinbouw, sanitaire artikelen, electrische artikelen, verf en behang en een houtafdeling. De bedrijfsvoering komt in handen van dhr. J. Donkersloot, een sympa thieke jongeman die vooral ook een grote kennis van zaken heeft. Hij heeft alle verwachting van de nieuwe vesti ging van het Oud-Beijerlandse bedrijf en hij start straks dan ook met de hoop dat het Flakkeese publiek spoedig de weg naar zijn zaak zal weten te vinden. Middelharnis - Sommelsdijk Zaterdag 17 maart a.s. is er weer ruil beurs in het Diökhuus, voor de leeftij den tot 15 jaar. Iedereen die wat te ruilen heeft, b.v. postzegels, sigarenbandjes, suikerzakjes enz. is tussen 10 en 11 uur welkom. De toegangsprijs is 0,75 per persoon, waarvoor men van Het Diekhuus een zakje ruilmateriaal krijgt. In haar laatstgehouden vergadering heeft de raad van de gemeente Dirks land enkele subsidies verhoogd. Aan de stichting kerkconcerten Goe ree-Overflakkee te Sommelsdijk werd een subsidie van maximaal 300,be schikbaar gesteld t.b.v. een concert dat op 30 jxmi in de Herv. Kerk te Dirks land gehouden zal worden. De subsidie aan de Ver. van Brand weercommandanten werd van één op twee cent pej- inwoner göbracht. De voor een deel nieuw aangelegde parallelweg van Melissant naar Goede- reede, waarop het vooral voor fietsers en bromfietsers veilig rijden is wordt nog maar weinig gebruikt., Door het Diensthoofd van Provinciale Waterstaat te Middelharnis, dhr. Scheijgrond, wordt die geringe belangstelling betreurd, te meer omdat Prov. Waterstaat zich vorig jaar bij Melissant een extra uitgave ge troostte in de aanleg van een toeleidend pad naar deze nieuwe weg. Fietsers en bromfietsers waaronder ook de Mavo scholieren die in Stellen- dam op school gaan blijken de drukbe- reden Provincialeweg te prefereren bo ven de nieuw aangelegde weg, de toe komstige parallelweg van de nieuwe Provinciale weg. Dhr. Scheij grond vindt dat, de kwalijke reputatie van vooral de Fortuinweg kennend een bevreemdende zaak. Meermalen zijn fietsers en brom fietsers het slachtoffer of bijna-slacht- offer geworden van voortsnellende Het pad is uitstekend berydbaar niaar kennelijk door de afgelegen ligging nog weinig in gebruik. auto's. Vooral in het donker bestaat het gevaar te laat te worden opgemerkt en van achter te worden aangereden, zoals dat de praktijk ook heeft geleerd. Wel heeft dhr. Scheijgrond er enig begrip voor dat vrouwen en meisjes in de avondlijke uren de stille onverlichte weg liever mijden maar dat argument geldt niet voor de klaarlichte dag. Hij hoopt dan ook dat zeker overdag maar ook 's a-\ronds naarmate het langer licht wordt de nieuwe weg drukker bereden zal worden teneinde de Fortuinweg en de weg Stellendam - Goeree, die straks ook weer veel vakantieverkeer te ver werken krijgen zoveel mogelijk van langzaam verkeer worden ontlast. Het zal de verkeersveiligheid niet weinig ten goede komen! OOSTDIJK 53 - 61 van zaterdag 17 maart tot maandag 19 maart 1973. Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9,00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. M. B. v. d. Peppel, tel. 2117, Middelharnis. Deze is woensdag a.s. van 12 tot 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dr. R. P. Boot, Voorstraat 13, Dirksland, tel. (01877) 1227. Nieuwe Tonge - Stad aan 't Haringvliet - Oostflakkee: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur hebben dienst Dr,i P. J. H. Kramers, Ooltgensplaat, tel. (01873) 201 en Dr. M. de Jager, Nieuwe Tonge, tel. (01875) 301. ZONDAGSDIENST TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkens, Middelharnis van 9.00 tot 9.30 uur. DIENST WIJKVERPLEEGSTERS Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. C. V. d. Nieuwendijk, tel. (01870) 2883. Oude Tonge - Nieuwe Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Melissant, Nieuwe Tonge, tel. (01875) 390 b„g.g. (01876) 321. Achthuizen - Den Bonmiel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. (01873) 577. ZONDAGDIENST DIERENARTSEN Dienst heeft dierenarts Minderhoud, Middelharnis, tel. (01870) 2897. DEN BOMMEL Ouderavond. Het bestuur van de Ohr. school te Den Bommel nodigt iedere belangstellende uit voor de ouderavond te houden op maandag 19 maart a.s., 's avonds om half acht in de aula van de school. Progranima: 1. Opening door de voorzitter, dhr. A. L. Bakelaar. 2^ Kort praatje door het hoofd der school. 3. Optreden van kinderen uit de klas sen 1 tot en met 5 (zang, muziek, voordrachtjes enz.). 4. Afscheid van mej. Lugthart en de heer en mevr. Kalkman. PAUZE. 5. „Een reis door de Sovjet Unie" Aan de hand van een praatje en een plaatje hoopt meester Gravendeel u een kijkte te gunnen achter het „IJzeren Gordijn". 6. Sluiting. In de pauze worden een tweetal ouders gekozen, ter aanvul ling van de oudercommissie. In galerie „De Welle", Voorstraat 42 te Sommelsdijk wordt a.s. zaterdag 17 maart om 7.30 uur een muziekavond ge houden waar gespeeld wordt door viool- en pianoleerlingen van mevr. C. J. van Dijk-Kruis en dhr. J. van Dijk, terwijl ook de leraren zelf zullen musiceren^ Gespeeld worden werken van o.a. Te- lemann, Haydn, Mozart, Clementi, Thompson, Carroll en Ravel. In de pauze is er gelegenheid tot het nuttigen van koffie of frisdrank. Er wordt een slotwoord gesproken door de heer Jac. M. Luijkenaar oud- dlrecteur van de Zeeuwse Muziekschool afd. Zierikzee. Ter bestrijding van de onkosten wordt een toegangsprijs ge vraagd van 1, Een ieder is van harte welkom.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1