'ubliciteit over de iterfte van zeevogels :waar overtrokken Nieuwe drumband presen teerde zich aan ouders Is uw auto oül( een gevaar op de weg Politie Middeiliarnis nam twee wagens in lieslag S3 huijzen I5e jaargang Dinsdag 6 maart 1973 No. 4168 |en CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond o ^OLTGENSPLAAT >e groep krijgt de naam van „Burgemeester W. IVI. van der Harst-drumband^' ir Star met 60 leden yUi Iter, Eind maart radïouitzending over Goeree - Overflakkee In memoriam W. H. van Nieuwen- IN IV8EE A.S. VOORJAARSBEURS IN OUDDORP CONCERT TE NIEUWE TONGE Scholenmiddag Jongen (11) na ongaiuk overleden Sigarettenaytomaat gelicht Jongens uit bus gezet Kaasvoorlichtings- bijeenkomst voor de C.P.B. Goeree - Biddag Herv. Kerk. PREDIKBEURTEN Achtergelaten hondje weer bij z'n baas Auto van dokter de Jager even „geleend'^ Fijn voor „de Motte aart i iet lor- POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uiir (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMEISTTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per nam. Bij contract speciaal tarief. len in lar en kin vol gende '9 Dhr. Vlietland kan de verontrustende ^richten althans vi^aar die gaan over it strand bij de Kwade Hoek volko- ]en ontkennen. Dat betekent overigens ^iet dat hij niet een aantal dode zwarte Keenden op het strand heeft aangetrof- in maar dhr. Vlietland schrijft dat toe ,an een natuurlijk afsterven van een lantal van de vele duizenden vogels. „Ik ^Jchat dat hooguit drie op de duizend ^gels zijn doodgegaan", veronderstelt ir. Vhetland. Hij heeft de dieren beke- ir om Inover' lorden De artikelen die enkele dagbladen orige week hebben gepubliceerd over sen hoogst verontrustende sterfte onder Ie zwarte zee-eend, doordat een onbe kend gebleven tanker haar tanks dicht- |)ij de kust zou hebben gespoeld blijken jwaai- overtrokken te zijn. De artikelen wilden doen geloven dat de omvang van (e „ramp" het meest duidelijk werd op et strand hij het natuurreservaat „de [wade Hoek" te Goedereede aan het mtal dode en stervende vogels dat daar mgetroffen wordt. Beheerder Jan ietland, die dagelijks in het duin en het strand te vinden is kan iedereen ^rust stellen, hij heeft niets verontrus- ends waargenomen ken („om de twee a driehonderd meter zie je er een") maar hij heeft nauwelijks sporen van olie op de vogels kunnen vinden. Ook het strand draagt daar geen sporen van. Voor wat de Ouddorp- se kust betreft dus geen tekenen van een massale dood van de zvvfarte zee- eend. Wel heeft dhr. Vlietland geconsta teerd dat de kolonies zwarte zee-een- den dit jaar aanzienlijk dichter bij de kust komen dan in vorige jaren het ge val ~was.i Hij schrijft dat toe aan het feit dat er voorheen, toen het Haring vliet nog vrij in zee stroomde in een ruime straal buiten de monding van de rivier de invloed van dat zoete w^ater te merken was. Zee-eenden prefereren zout water, waaruit ze uiteraard ook hun voedsel halen, en dat heeft ze waarschijnlijk op geruime afstand van de kust gehouden. Het is ook een loos bericht dat er in Ouddorp, in samenwerking met de Rijkspolitie een opvangpost voor de ge troffen, nog levende vogels, ingericht zou zijn. Men had die,mogelijkheid ge suggereerd wanneer 'er meer vogels ge vonden zouden zijn. pchrijven: kvetkamp leren e.a. Ipastoraal 22.5081. hnee! I"' hl' J Ind roe- ■gen. U nie^' \>tLT Met een opgerolde doek kwamen twee inge pupillen (twee meisjes) van de ieuwe drumband j.l. woensdagavond het verenigingsgebouw „'t Centrum" [aar voren en onthulden daar voor het ig van hun ouders, ibelangstellenden het kollege van burgemeester en 'ethouders de naam van de groep die |uli vorig jaar is gaan draaien. Wie ■^hetst de verbazing van de eerste ibur- jer van Oostflakkee, dhr. W. M. van ter Harst, toen hij op het doek zijn naam voluit zag staan, n.l. de „Burge meester W. M. van der Harst-drum band". „Ik sta niet gauw met een mond vol tanden, maar nu weet ik toch echt iet wat ik zo vlug moet zeggen", aldus [e burgemeester. Dit gebeuren was een jer hoogtepunten die plaats had op de 'irste ouder-kontactavond van bestuur leden van de Drumband. De grote lal van „'t Centrum" was geheel bezet :n voorzitter, dhr. P. Kamp alle iders en andere belangstellenden har- ilijk verwelkomde. Speciaal burge- tóester Van der Harst en wethouder idr: de Vos en de instructeur met zijn :htgenote, dhr. en mevr. P, Balemans- tn Opdorp uit Dinteloord. Wel en wee. J Vorig jaar kwam het initiatief uit de lemeente om zelf een drumband te lebben,^ aldus dhr. Kamp, die vervol- lens het wel en wee en het hoe en Rarom van de oprichting tot heden pt de doekjes deed. ïDe instructeur, dhr. P. Balemans gaf lervolgens met 7 leden van zijn drum- Pnd „De Volharding" uit Dinteloord pn show, waarna hij een praatje hield P daarin speciaal het technisch en mu- malê gedeelte de revue liet passeren. fn deze demonstratie liet dhr. Bale- pans tevens zien hoe ver men kan gaan TOr oefeningen en volhardend repete- F"- Dlir. Balemans liet ook een trom- P«l zien die hij zelf heeft omgebouwd, |e Kosten hiervan zijn per stuk onge- |eer i5__ yoot totaal acht van deze Tommels vroeg hij aan de zaal wie er pn trommel voor zijn of haar reke- ,_ig nam. De reacties waren verrassend. bc ?';.P^'J^e die nu volgde werd er een |erloting gehouden met leuke prijzen. ■Pnrengst 250,— netto voor de kas. Na dl Optreden van eigen groep. p e pauze trad voor het eerst de F^^H'^-t'rumband aan. De show die .iongens en meisjes werd gege- rn Was schitterend. Onder de bezie- püe leiduig van dhr,, Balemans werd P Ksung gewerkt. Het is frappant te F" *"at er in een korte tijd vanaf de |wicht,ng (juli 1972) is geleerd. Dit eer- op .reden verUep dan ook buitenge- Ippla ^-'°^' volgde een flink j,^^/Jit optreden had de onthuUing fculrt plaats. Dhr. Kamp ont- l^aa aaarbij hoe het toestuur aan deze pam IS gekomen. ue burgemeester richtte zich in zijn ^j^i-Praak ook tot de jongelui. Hij zei: iioef^'^^' mijn naam zomaar niet, die P(j j ™2t „ere" igedragen worden. Dus l "6t peil van de vereniging hoog." Spreker dankte het bestuur voor de eer en prees het werk van dhr. Balemans. Dhr. Van der Harst deed evenwel meer. Toen hierna de nieuwe uniformen wer den getoond schonk hij direkt spontaan twee uniformen, een costuum voor een jongen en een costuum voor een meisje en ook de kosten voor de ombouw van een trommel. Een en ander werd in grote dank aanvaard. Nieuwe cosiuums. Eén costuum of uniform was er al te zien. José Goense was de mannequin die showde. De kleuren zijn oranje groen. De costuums zullen door de ouders zelf worden gemaakt, waardoor dure confectie-kosten kunnen worden vermeden. Ook de schoenen en de laar zen zullen mogelijk door de ouders wor den bekostigd. Verder is er veel dat voor inkoopsprijs is geschonken. De kosten per uniform zijn gemiddeld 170 gulden en voor ongeveer 60 jongelui maakt dat een' flink bedrag uit. De penningmeester dhr. L. C. Dors man belichtte in dit verband de finan ciële zijde van de vereniging. Het begin is vanzelf moeilijk geweest, maar door diverse akties en de medewerking van ouders en de inwoners van Ooltgens- plaat zal een en ander zeer zeker tot een goed einde worden gebracht. Het eerste optreden werd vanzelf met groot applaus ontvangen. Voor publiek; 30 april. Tot slot vertelde dhr. Kamp de plan nen die voor de toekomst gepland zijn. Het in het openbaar optreden van de drumband zal op Koninginnedag (30 april) plaats vinden. Dan zal men een rondgang door de gemeente maken. De trekking van de grote verloting voor het uniformfonds vindt ook op 30 april plaats. Verder zal er nog een bazar en enkele andere akties gehouden worden. Ook kan men zich opgeven als donateur a 5,per jaar. Met een woord van dank voor de op komst en de ondervonden medewerking werd om even over 10 uur deze geani meerde samenkomst door dhr. Kamp gesloten. Do Burgemeester W. M. van der Harst-drumband" is thans officieel van start gegaan. 'De N.C.R.V. is voornemens om op 29 maart een radiouitzending te wijden aan het werkgebied van de Streekfede- ratie Delta Eüandenj Bedoelde fede ratie is tot stand gekomen door de sa menwerking van de V.V.V. verenigin gen van Voome en Ouddorp en 'de Flak- keese streek-V.V.V. Volgende week maandag kunnen nadere gegevens om trent de uitzending worden bekend ge maakt. De opnames zullen twee dagen voor de uitzending op 27 maart, plaats vinden. De uitzending zal ongeveer 2V2 uur in beslag nemen. DIRKSLAND WILLEM HE'RMANUS van NIEU- WENHUIJZEN werd geboren in 1892. In 1922 studeerde hij af als dierenarts. Hij oefende de „grotehuisdieren"-prak- tijk uit tot 1952, te Dirksland praktizeer- 'de hij vanaf 1928. In het jaar 1952 aan vaardde hij de benoeming tot direkteur van de Vleeskeuringskring Dirksland, welke funktie hij tot aan zijn pensione ring vervulde. De agrarische gemeenschap had in zijn gdhele leven zijn intense belang stelling. Zijn stimulerende invloed op het landbouwonderwijs is daar o.a. een bewijs van. De herinnering, waarin zijn gedach tenis zal voortleven, ontspruit aan zijn eigenlijke beroep: dat van plattelands- dierenarts. Hij is het klassieke voor beeld van de „veearts", die weersom standigheden of transportmoeilijkheden (vroeger motorfiets, in de oorlog fiets e.d.) ten spijt, binnen de kortstmogelijke tijd, daar stond waar hij nodig was. Velen leerden hem daarbij kennen als een markante persoonlijkheid. Mocht hij soms door spanningen, die het dag- en nachtwerk meebracht overkoken, steeds handelde hij vanuit een hartelijke be langstelling. Dat hij in tijden met veel minder hulpmiddelen dan vandaag zijn beroep waar -maakte, dat hij to.v. de vaak le gendarisch afmattende verloskundige ingrepen (paarden!) ten uitvoer bracht, dat hij in de crisisjaren arm was met zijn boeren, dat hij in de oorlogsjaren via improvisatie en door zijn grote vak kennis toch nog veel voor wie hem no dig hadden kon doen, 'dat alles maakt de herinnering aan hem onuitwisbaar./ Hieraan zij nog toegevoegd, dat hij velen met raad en daad terzijde stond in zorgen, die buiten de praktijk lagen. Ook na het overschrijden van de pen sioengerechtigde leeftijd bfc;ef dhr. van Nieuwenhuijzen in Dirksland, de plaats waar hij en zijn gezin zoveel lief en leed deelden, wonen. Na een ziekte van ernstig karakter, die zich al maanden geleden manifes teerde, overleed hij in genoemde plaats op 28 februari 1973. Van 16 t.m. 19 naei a.s. zal er in Oud dorp een voorjaarsbeurs gehouden wor den, georganiseerd door de tentoonstel ling-centrale 't Eiland, tel. 454 te Oude Tonge. Om deze beurs te huisvesten zul len op het gemeentelijk parkeerterrein twee grote hallen worden opgetrokken die samen een expositieruimte van plm. 1500 m^ bieden. Vooraf is er blijkens de stencil die genoemd bureau heeft verspreid overleg geweest met het gemeentebestuur en de Middenstandver. De keuze is op Ouddorp gevallen i.v. m. het recreatieve karakter van deze plaats. De expositie zal een presentatie geven van de middenstand, de land- en tuinbouwmechanisatie, de recreatie, de kxmst, de tulpenteelt e.a. In overleg met de tulpentelersver. zal een gedeelte van de expositieruimte beschikbaar gesteld worden om de tulpenteelt en haar as pecten te laten zien.i De Rijkspolitie-ka- pel zal op 18 mei de expositie met haar aanwezigheid extra aantrekkelijk ma ken. ------O------ Dat samenwerking der zang- en mu ziekverenigingen goede resultaten kan afwerpen is de laatste tijd wel gebleken bij verschillende concerten. In vervolg hierop concerteren op VRIJDAG 9. maart a.s, in „ONS DORPSHUIS" de Gem. Zangvereniging „APOLLO" uit Nieuwe Tonge o.l.v. C. Luchtenburg en het Mannenkoor „ONS KOOR" uit Som melsdijk o.l.v. G. Zoon. Naast een ge heel eigen program'ma te verzorgen door de beide koren zullen ook een aantal koorwerken gezamelijk worden uitge voerd. Het concert vangt aan om 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. Toegangsbewijzen voor dit concert zijn a 2,50 verkrijg baar in „ONS DORPSHUIS". De Bond van scholen met de Bijbel op Goeree-Overflakkee belegt in sa menwerking met de afd. Goeree-Over flakkee van de Prot. Chr. Onderwijzers vereniging een scholenmiddag op 14 maart a.s. in het gebouw „Vita Nova" te Sommelsdijk. De vergadering begint om half twee 's middags. Eén van de programmapunten is een' referaat van dhr. G. J. Visser, mede werker van 'het bureau Besturenraad Prot. Chr. Onderwijs. Hij zal een be spreking inleiden over enige actuele zaken, die de belangstelling (dienen te) hebben van allen, die het Chr. Onder wijs een warm hart toedragen. Naast leerkrachten en bestuursleden zijn belangstellenden welkom. NIEUWE TONGE Vannacht, de nacht van maandag op dinsdag om ca half twee is in het Dijk- zigt-zlekenhuis te Rotterdam de 11-ja- rige Peter v. d. Geest uit Nieuwe Tonge overleden. Het ventje was gisteravond in zijn woonplaats zeer ernstig gewond geraakt. Aanvankelijk werd 'hij naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht om la ter met spoed naar Rotterdam vervoerd te worden. Medische 'h\üp heeft even wel niet meer mogen baten. Met wat vriendjes speelde het ventje gisteravond in de ds. Wentinckstraat. In hun spel kwamen ze ook terecht op een langs de straat geparkeerd staande vrachtwagen, met op de bak een aantal houten containers. De jongens waren dermate verdiept in hun spel dat ze on voldoende letten op het verkeer wan neer ze de wagen op- en afsprongen. Toen Peter van de wagen sprong deed hij dat precies op 'het moment dat dhr. D.i Kats D.zn. in zijn Ford Escort perso nenwagen naderde. Dhr. Kats kon het springende ventje onmogelijk meer ont wijken en het verschrikkelijke ongeluk geïjeurde. De jongen werd door de voor zijde van de wagen gegrepen en levens gevaarlijk gewond. Medische hulp heeft dan ook niet meer mogen baten. Het droeve gebeuren 'heeft Nieuwe- Tongs geschokt. Het gezin v. d. Geest van Balen had 3 jongens en een meisje. MELISSANT De sigaretten-automaat van sigarenhan- delaar G. Overweel is zondagavond ge licht. 'Het bakje met geld ca. twintig gulden werd eruit gewrikt. De dader had 'kennelijk geen belangstelling voor de sigaretten. STELLENDAM Een aantal jongelui die zaterdagavond komend uit Ouddorp, de R.T.M, bus op stelten probeerden te zetten, zijn niet verder gekomen dan halverwege de rit. De politie haalde ze daar, te hulp ge roepen door de buschauffeur, uit de bus en liet ze de keus hoe ze hun weg wil den vervolgen. Waarschijnlijk is dat te voet geweest! DEN BOMMEL De muziekvereniging E.M.M, ver zoekt de inwoners van Den Bommel oude kleren, vodden e.d. met de schoon maak niet weg te gooien, maar te be waren. E.M.M, zal ze gaarne op een, nader mede te delen tijdstip bij u op halen. A.s. zaterdag 10 maart zal E.M.M, langs de deur komen met een varken, waarvan u, tegen betaling, het gewicht moet raden. Diegene die het juiste ge wicht geraden heeft zal een' prijs ter waarde van ongeveer 100,ontvan gen. Bij meerdere goede schattingen zal geloot worden. Na afloop zal de weging onder politietoezicht plaatsvinden op de weegbrug aan de haven. De Meisjesclub en de Geref. Jonge lingsvereniging te Den Bommel houden hun 'gezamenlijk jaarfeest op zaterdag 10 maart a.s. in 'het verenigingsgebouw aan de Beneden Oostdijk. Aanvang 7,30 uur n.m. Een gevarieerd en aantrekke lijk programma wordt u aangeboden. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 7 maart des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge- I houden worden. »—-O------ De C.P.B. Goeree houdt donderdag 8 maart a.s. een speciale kaasvooriich- tingsbijeenkomst in samenwerking met het Ned. Zuivelbureau. Het programma vermeldt o.a. de kaasbereiding, het ge bruik en de verwerking van kaas, het proeven van verschillende kaassoorten en tot slot een prijsvraag met leuke prijzen voor de beste oplossingen. Te vens komt aan de orde de uitnodiging van de N.C.R.V. televisie voor de C.P.B, leden om een opname bij te wonen' van de muzikale quiz: „Herkent U deze me lodie?" onder de bekwame leiding van Kick Stockhuizen. Eveneens ligt het in de bedoeling een bezoek te brengen aan een meubels'how in Utreöht. Deelneem sters moeten zich vóór 9 maart opge ven. Kosten: alleen de reis. YERSEKE Spreekbeurt. Woensdag 14 maart D.V. zal ds. J. Maasland, Herv. Pred. van Middelharnis spreken in gebouw „Trefpunt" te Yerseke. Ds. doet dit op uitnodiging van het bestuur van de plaatselijke af A van de Geref. Bond in de Herv. Kerk. In deze dienst wordt bidstond gehouden voor gewas en arbeid. De aanvang is gesteld op 'half acht en is toegankelijk voor iedere belangstellende. IVIIDDELHARNIS In de 'kerkbode staat bij vergissing ver meld dat de middagdienst in de Ned. Herv. Kerk op Biddag morgen, woensdag om half drie begint. De juiste aanvangstijd is echter 3,00 uur. Wijziging. Elders in dit nummer is een bericht opgenomen' over een door notaris Hempenius te houden lezing in het Dienstencentrum. Als datum woTdt in dat bericht genoemd a.s. woensdag middag. I.v.m. biddag is de 'bijeenkomst een week uitgesteld tot volgende week woensdagmiddag. Rhcuma hoUekte. In de week van 12 17 maart zal de jaarlijkse Rheuma- kollekte weer gehouden worden. Wij hopen dat de koUektanten bij U een goed onthaal zullen vinden. Het rheu- mafonds helpt zoveel 't 'kan maar kan dat niet zonder uw steun. Helpt dus al len mee om 't leed van anderen te ver zachten. WOENSDAG 7 MAART 1973 (Biddag) MELISSANT. Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland, 7 uur ds. A. Cysouw, bid stondcollecte Ger. Gemeente 2.30 en 7 uur ds. J. v. Haareri van Amers foort. DIRKSLAND. Herv, Kerk 10 uur ds. M. V. d. Linden, 7 uur ds. H. N. v. Hens- bergen 'Ger. Gemeente 10 en 7 uur ds. P. Blok. HERKINGEN. Herv. Kerk 10 uur ds. A. V, d. Beek en 7 uur ds. H. Kraaij, bid stondcollecte 'Ger. Gemeente 10 en 7 uur ds. L. Blok van Beekbergen, v.m. bev. ambtsdr. en n.m. H. Doop. SOMMELSDIJK. Herv. Kerk 3 uur ds. H. Kraaij - en 7.30 uur ds. A. van de Beek, biddagcollecte. MIDDELHARNIS. Herv. Kerk 3 uur ds. J. Maasland, 7.30 uur ds. J. T. Ca- zander Chr. Geref. Kerk 3 en 7 uur ds. P. Roos Ger. Gemeente 10, 2.30 en 7 uur ds. N. W. Schreuder van Goes. NIEUWE TONGE. Herv. Kerk 2.30 en 7.30 uur ds. J. P. Verkade Ger. Ge meente 2.30 en 7 uur ds. D. Rietdijk van Veenendaal. OUDE TONGE. Herv. Kerk 7.30 uur ds. W. van Gorsel, extra coll. kerk. STAD AAN 'T HARINGVLIET. Ger. Gemeente 2.30 en 7 uur ds. W. Hage van Oosterland. OOLTGENSPLAAT. Herv. Kerk 7 uur ds. A. W. V. d. Plas, bidstondcollecte Geref. Kerk 7.30 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gemeente 2.30 en 7 uur ds. J. Karens te Opheusden. De oproep die we in ons num mer van vrijdag plaatsten om be kend te worden met de eigenaar van een hondje dat in de polder bij Dirksland, vastgebonden in een schuurtje, werd aangetroffen is niet zonder resultaat gebleven. Maandagmorgen stelde mevr. El- vé die het hondje onder haar hoe de had genomen, ons daarvan op de hoogte. Overigens is het 'baasje niet degene die het diertje hulpe loos in het schuurtje heeft ach tergelaten, zoals aanvankelijk is verondersteld. De veronderstel ling is nu dat de arbeiders die mevr. Elvé hen als dierenbe schermster bekend waarschuw den het hondje hebben vastge bonden om te voorkomen dat het er weer vandoor zou gaan. Het 'hondje heeft waarschijnlijk een wekenlange zwerftocht door de polders gemaakt. De Stellen- damse eigenaar, dhr. Kreeft, toe- weert dat 'het beestje al weken geleden is weggelopen. Het is toen zoals thans gebleken is op gevangen en verzorgd door de fa milie V. d. Velde aan de Westdijk te Dirksïand, maar ook van dat adres is hij ontsnapt. Dhr. vj d. Velde heeft er een dag aan be steed om in de omgeving te zoe ken maar het dier bleef spoorloos totdat het eind vorige week door een ploeg artoeiders is gevangen en in het schuurtje is gestopt, in afwachting van de komst van de dierenbescherming. Het hondje is thans weer in Stellendam bij de eerste eigenaar terug. NIEUWE TONGE Onbekenden hebben zondagnacht om kwart over 12, de B.M.W. van dokter de Jager even „geleend". Ze haalden de wagen uit de garage, waarvan de deuren open stonden, ook de contact sleutel zal in het slot. Mevr. de Jager ontdekte de diefstal en sloeg direct alarm. De wagen verdween in de rich ting van de Provinciale weg. Maandag morgen vond de politie hem terug vlak 'bij de molen in Nieuwe Tonge, onbe schadigd. De politie te Middelharnis heeft de zer dagen twee auto's 'in beslag geno men, één, omdat de wagen niet verze kerd was, en de ander omdat hij grote gebreken vertoonde. Eerstbedoelde auto een Citroen I.D. van de woonwagenbe woner v. d. S. is inmiddels naar de eigenaar terug nadat hij een verzekering had gesloten. Hij mag overigens niet gaan rijden omdat hij niet in het bezit van een rijbewijs bleek te zijn. De andere wagen, een Kadettje uit 1965 bleek maar heel wankel op de wie len te staan. De eigenaar krijgt overi gens 20 dagen om het wagentje te her stellen, maar dat lijkt een moeilijk haal bare zaak. De langsfcokerbalken van het zelfdragende chassis bleken volledig te zijn doorgeroest. ft In een van de voorgaande nummers publiceerden we een weergave van het jaarverslag 1972 van de amateur-arche- ologenver. „de Motte". Daarin klonk ook spijt door over het feit dat een lanspunt, dreigde in een stoffige la „onder te duiken". De voorz. van „de Motte", dhr. S. Olivier uit Dirksland, meldt ons thans, uiteraard met groot enthousiasme, dat de eigenaar van de gevonden punt, dhr. D. Sperling uit Ouddorp, toestemming heeft gegeven het voorwerp in het Streekmuseum, in de afdeling van „de Motte" te expo seren. BRUINISSE Schip verkocht. Door bemiddeling van de fa. L. Padmos en Zoon te Brui- nisse werd naar Ierland verkocht de Noordzeekotter OD. 17, Deo Volente, van schipper D. Tanis uit Ouddorp, die zelf eigenaar werd van een Texelse kotter. Op de OD. 17 moet door fa. D. van Duivendijk nog een buiskap wor den gemaakt en moeteri samen met de firma Padmos nog enkele andere voor zieningen worden gemaakt. Watervervuiling. Wordt geklaagd over watervervuiling, dikwijls zijn de klagers zelf ook mede schuldig door van alles oveitooord te kiepen, waarvan an deren dan weer schade en nadeel onder- Resultaat van de A.N.W.B.rjubileum- keuring: 4»/o van de onderzochte auto's zijn verkeersgevaarlijk! De A.N,W,B. heeft bij een steekproef onder 1250 van de ter keuring aangebo den auto's geconstateerd, dat 4»/o daar van een gevaar op de weg zijn. Niet minder dan 87''/o vertoonde gebreken, uiteenlopend van ernstig tot minder ernstig. Slechts op 9% van de gekeurde auto's was niets aan te merken. De A.N.W.B. verrichtte deze speciale veiligheidskeuringen voor zijn leden op zaterdag 20 januari j.l. ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van de afdeling Technische Keuringen. De meeste defecten werden geconsta teerd aan de verlichting, de banden en de remmen. Uitgedrukt in procenten van het totaal vertoonden de auto's de volgende defecten: 40»/o aan de verlichting 30»/o aan de banden 25»/o aan de remmen 23»/o aan de stuurinriohting 22»/o aan. de uitlaat 16«/o aan de spormg 14"/o aan 'de ruitenwissers 12»/o aan de carosserie U'Vo aan de schokbrekers 4»/o aan het chassis (de som van de percentages is hoger dan 91 omdat een aantal auto's meer dan één defect vertoonde). vinden. Herhaaldelijk hoort men van voorwerpen voornamelijk nylon sleep trossen, die in de schroef terecht ko men, zich rond de schroefas vanden en die door hun grote rekbaarheid moeilijk daaruit te verwijderen zijn. Binnen en kele weken overkwam dat de Bru 43, schipper St. Jumelet twee keer, een keer op de Lek en een keer in het Zijpe, de Bru 24 (Fa. Hoogerheide-Elenbaas een keer in de nabijheid van de Bruinisser haven. Hierbij verleende de R.P,i 9 (wa- terpolitie) assistentie. Een wat zuiniger omspringen met oude materialen kan veel narigheid voorkomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1