gen |Woonforensen- en toeristenbelas- ing halen bet in Raad Oostflakkee Drieling geboren in Ouddorps gezin Hondenbelasting tot f 40.- per jaar opgetrokken Februari zal wel zacht blijven Dodelijk verkeers ongeluk van 22-jarige jongeman B propos 0.39 Dinsdag 13 februari 1973 No. 4162 .aart a.s. ecteuren lelharnis m. .-niveau Scholen- ■ggraaf). n is het an onze ider tijd- id voort- CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Tarieven door de raad wel wat teruggebracht ouden te uari a.s. om 7.30 )len ver- elijke leier. aat 3736 iing TONGE RAAD GOSTFLAKS^EE Geen gesloten ti|d voor vistuigen op het Grevelïragenmeer ca. Bazar orgelfonds VOLLEYBAL Middel om hondental te beperken WEERPRAATJE Ledenvergadering en Ouderavond Chr. School ----- t stuntverkoop 4 6 Supermarkt Woensdag Collecte bij uitvoering ;,Delta Symphonle" voor het Roode ICruis GEIVIEENTEBODE BENOEMD POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. 1 I Burgemeester W. M., v. d. Harst heeft |ch gisteravond, de raad van Oostflak- lee presiderend, goed schrap moeten feten in de verdediging van enkele loorstellen. Hoe strijdbaar de voorzitter jich ook toonde, de raad wenste enkele lan de voorstellen toch naar eigen goed- lunken te wijzigen en aldus geschiedde. pverigens ontkwam de raad niet aan en van de allerheetste hangijzers, de iivoering van een toeristen- en woon- forensenbelasting al bracht de raad ten opzichte van het voorstel van B. en W. ^n matiging aan. ■f In de toelichting op het voorstel had- den B. en W. niet nagelaten de finan ciële bloedarmoede van de gemeente te Iccentueren als dé reden waarom in- poering van genoemde belastingen een awingende eis was. Als voorwaarde tot :^jn financiële handreiking in de vorm Ji^an een aanvullende uitkering uit het (/iSemeentefonds heeft de Minister n.l. 'geboden dat Oostflakkee, zijnde een „ar tikel 12 gemeente" een door hem vastge stelde belastingopbrengst heeft. Recen telijk was B. en W. gebleken dat Oost- Jakkee voor 16.000,in gebreke reigde te blijven waarmee de toeken- ling van een aanvullende uitkering op |et spel zou komen te staan. Voldaan [loet worden aan de minimum belas- ng-eisen en daarboven een bedrag van 7,50 per inwoner. Steeds aangepast. |De raad heeft zich steeds node aan- ppast aan de Ministeriële eisen d.m.v., pschroeving van de plaatselijke belas- igen, maar evenzovele malen verklaar- |e ze daarbij dat nu het plafond was bereikt en dat in het vervolg geen me- lewerking meer aan tot verhoging [trekkende voorstellen zou worden ver end, B. en W. hebben daaruit de con fusie getrokken dat de benodigde 6.000,niet uit een verhoging van de |laatselijke belastingen te halen zou zijn Iraarom zij een „uitweg" vonden in de leffing van een woonforensenbelasting |n een toeristenbelasting. „Niet geheel onder bedenkingen maar welke uit |ood geboren belastingmaatregelen zijn at wel.,.?,, zo introduceerden B. en W. et voorstel. Verweer. I De noodzakelijkheid dat die 16.000,- komen moeten en dat de raad niet iieer wenst te denken aan verhoging |an de pi. belastingen waren voor de Eoorz, sterke argumenten om de kritiek |p het voorstel te pareren. En kritiek vas er te over „Om de belastingen in 1973 nog te iunnen heffen is het al te laat en bo vendien zijn de bedragen veel te hoog", yas do opstelling van meerdere raads lieden. Dhr. Arensman leidde de discus- 'Sie in die richting door erop te wijzen dat in Middelharnis maar 130,— per 'Jacht per jaar aan liggeld betaald wordt ,:ierwijl dat in Den Bommel, waar de .watersportver. zelf alle voorzieningen heeft getroffen nu al 450,per jaar bedraagt. Dhr. Timmerman (A.iR.) kon zich met het principe van de voorgestelde belas tingen niet verenigen: „We streven er naar meer recreanten naar hier te trek ken en nu willen we ze extra gaan be- festen", stelde hij niet zonder verbazing Vast, Het was hem bekend dat ook Goe- aereede toeristenbelasting e.a. heft ^Jiaaj- zo stelde dhr. Timmerman, ■fels ik daar als vakantieganger naar ■et strand wil staat me voor mijn auto ^^n groot parkeerterrein ter beschik king, Zo'n gemeente zorgt dan ook voor |e nodige voorzieningen". ^Het voorstel stond ook dhr. C. de Vos ■v.d,A.) lelijk tegen. Vooral vond hij |et bezwaarlijk tegenover de doe-het- elvers die er maar net een bootje of en huisje op na kunnen houden. Noodzaak. iHet is gewoon een vervelende nood- akelijkheid" stelde de voorz. aan het «gin van zijn beantwoording vast, om toch vooral geen twijfel over te laten ■Staan dat het college het voorstel ze- :er niet van harte heeft gelanceerd. De 'oorz, het streven onderschrijvend de jem, belastingen zo aanvaardbaar mo gelijk te houden moest hier constateren vat dé zuinigheid die hierin is betracht toch de wijsheid heeft bedrogen,, „We «loeten aan 16.000,— komen en wan neer zoals de raad dat duidelijk heeft gemaakt dat niet bij de eigen be- volkmg kan worden gehaald dan zullen We tot de voorgestelde belastingheffing uioeten overgaan", zo bracht de voor zitter ter tafel. „Als u het college toe- jegt de gem. belasting tot een bedrag ■31 16.000,te verhogen dan is ons at om het even, als het geld er maar ■omt!" stelde dhr. v. d. Harst als alter- latieve mogelijkheid open. Minder erg. Overigens sleep de voorz. de scherpste "ntjes er wat af door de raad de mo elijkheid voor te spiegelen dat, wan neer er meer recreanten kómen, en daarmee meer betalers het individuele tarief kan worden teruggebracht als maar aan een totaal opbrengst van 16 mille wordt voldaan. „Het Is een ijzeren berekening waar we aan vast zitten, we doen het dan ook niet vian harte maar omdat het in vredesnaam moet!" verdedigde de voor zitter het voorstel. Nooit eens „nee"? Dhr. A. Both, die zich tot dusver bui ten de discussie had gehouden gaf met zijn betoog toch aanleiding tot een op leving van de discussie. Hij voorzag na deze belasting weer nieuwe belastingen als een heffing in het kader van de Wet op de Verontreiniging Oppervlaktewa teren en straks een belasting op het on roerend goed waarom hij zich afvroeg wanneer de tijd gekomen zal zijn om een overtuigd „nee" te laten horen. Als we dat toch van plan zijn kunnen we het beter nu ineens zeggen", was daar over de opvatting van dhr. Both, die het Rijk de schuld gaf van alle narigheid omdat zij in gebreke blijft de gemeenten voldoende middelen ter beschikking te stellen. Ander voorstel. Dhr. L.i Arensman (A.R.) had er even op moeten cijferen maar toen hij daar mee gereed was kon hij een ander voor stel ter tafel brengen, ervan uitgaand dat het wel billijk is dat recreanten wat meebetalen maar niet in die mate zoals door B. en W. voorgesteld. Het college had voorgesteld/ 100,per jaar voor tweede woningen, week-end wo ningen en boten en 75,voor cara vans en tenten. Dhr. Arensman wilde evenwel volstaan met een belasting van 100,voor tweede woningen (conform het voorstel) maar caravans, zomerwo- ningen, boten en tenten met 50, (inpl. van 75,te belasten). Voor het college was de indiening van dat voor stel aanleiding om even in beraad te gaan. Heropening. Na beraad en heropening van de zit ting verklaarde de voorz. het voorstel van dhr. Arensman, iets gewijzigd, over te willen nemen. Gewijzigd in die zin dat de mindere opbrengst ten opzichte van het voorstel van B. en W. gehaald zal worden uit een aanpassing van de assurantiebelasting. Het wordt aan het beleid van de exploitanten en beheer ders over gelaten een „progressie" in te bouwen, zoals dat door dhr. A. Both werd verlangd. Bezitters van „zeekaste len" zullen dan hoger aangeslagen kun nen worden dan bezitters van veel be scheidener bootjes. Van overwegend be lang was het fiat van de raad waar mee formeel aan de wens van de Minis ter wordt voldaan,- Bij stemming spra ken zich de heren Kroon, de Wit, de Jonge en van Dam tegen het voorstel uit, wat derhalve met 9-4 werd aan vaard. Voorafgaand aan de besprekingen had de voorz. de raad in kennis gesteld van een telegram van het hoofd van de afd. Waterrecreatie van de A.N.W.B., hou dende het verzoek het voorstel aan te houden teneinde vóór de indiening er van een onderhoud te hebben. „Bij gebreke van een alternatief in deze dwingende situatie" meende de voorz. dat niet aan dat verzoek kon worden voldaan. Wel zal een onderhoud m.b.t. de toepassing van de verordening op prijs worden gesteld. Een jong gezin uit Ouddorp, de fam,i D. Flikweert - C. E. A. FUkweert-Ale- man te Ouddorp is j.l. vrijdagmorgen met de geboorte van een drieling ver rast! De drie zoontjes de eerste kin deren van het echtpaar dat 4 jaar ge trouwd is werden ca 6 weken te vroeg in het ziekenhuis geboren. Dat gebeurde vrijdagmorgen om half zes. Mevrouw Flikweert (27) was door de vrouwenarts wel voorbereid op de ge boorte van een tweeling, dat het echter een drieling zou zijn was c»k door de tevoren gemaakte foto's niet aangewe zen. De baby's zijn i.v.m. hun te vroege geboorte in de couveuses gelegd. De namen zijn Krijn Dirk, 4V2 pond, Leen- dert Jan, 2V2 pond ,en Willem Cornells ruim 4 pond. Hun toestand is zeer re delijk. De gelukkige ouders hopen dat ze het drietal, waarmee ze bijzonder gelukkig zijn, gauw naar hun woning. Dorpsweg 2 te Ouddorp mee kunnen ne men. Voor zover ons bekend is het de tweede Flakkeese drieling, na de Stel- lendamse drieling van de familie A. Brinkman. De gelukkige vader heeft ons toegezegd dat we, wanneer alles naar wens mag verlopen, de baby's gauw mogen fotograferen. Bij beschikking van de minister van landbouw en visserij, drs. J. Boersma, geldt voor de Grevelingen en het afge sloten deel van het Brouwershavense Gat in de periode 1 maart 1973 28 februari 1974 geen gesloten tijd voor vistuigen. Dit houdt o.a. in dat men in die wateren mag blijven vissen met de gewone en de speciale hengel. Volledigheidshalve wordt erop gewe zen, dat voor het vissen in die wateren zowel met een gewone als met de spe ciale hengel steeds een vergunning van de rechthebbende op het visrecht no dig is. Voor het sportvissen wil dat zeggen dat voor het Grevelingenmeer dezelfde bepalingen gelden als voor het Veerse Meer. OOLTGENSPLAAT Veel goederen voor jong en oud. De bazarcommissie van het orgelfonds van de hervormde gemeente heeft weer een zeer gevarieerd programma samen gesteld voor de bazar die op donderdag 15, vrijdag 16 en zaterdag 17 februari a.s, in „Elthato" gehouden zal worden. Een groot aantal medewerksters en me dewerkers hebben zich bereidwillig in gezet om de vele stands te bemannen. Er is voor jong en oud wat te doen' en wat te koop. Er is een grote stand met bloemen en fruit, textiel, curiosa en speelgoed, koffie, thee en limonade enz. Als attracties vermeldt het program ma: bussenwerpen, rommelpot, schiet- tent, handtekeningen, enveloppen, grab belton, Amerikaanse boom, verloting wandmeUbel enz. Voor de grote verlo ting staan de prijzen in een der etalages van de firma L. C, Dorsman aan de Stoofstraat, Hoofdprijs een bromfiets, verder een radio, tuinparasol en tien tallen andere waardevolle voorwerpen. Bij de heer Dorsman zijn nog loten ad, 1,verkrijgbaar, maar de voorraad raakt al aardig uitgeput. De officiële opening van de bazar is donderdag middag 2.30 uur. De andere openings tijden zijn vrijdagmiddag 2.30 uur, za terdagmiddag 2 uur en op donderdag vrijdag en zaterdagavond om 6.30 uur. Zaterdagavond vindt de trekking van de grote verloting plaats. Door een aantal gemeenteleden zijn weer prachtige prijzen geschonken. Veelal zelfgemaakte goederen, zoals spreien, kleedjes, kussens, poppen en niet te vergeten de fraaie molen, die in dè tuin geplaatst kan worden. De dames van, Végh, vaardig in Hongaars bor duurwerk maakten weer een uitzonder lijk mooi kussen. Zij verkochten hier voor zelf de loten. Een bezoek aan deze bazar zal niemand teleurstellen. Geen bibliotheek. A.s. donderdag zal er geen bibliotheek in „Elthato" zijn wegens de bazar. Uitslagen zaterdag gespeelde wedstrijden De raad van Oostflakkee is helemaal j hebbers, wanneer ze 50,moeten DAMES: Intermezzo A Volley A 2- -2 Intermezzo B -^ Rovok C 3- -0 Intermezzo 3 Sparta /H 0- -3 Intermezzo 2 Nervo^ 3- -1 Intermezzo 4 Smash 2 0- -3 Intermezzo 1 W.H.V. 3- -0 Intermezzo 5 Sparta /H 3 2- -2 HEREN: Intermezzo C Animo A 3- -1 Intermezzo B Lekkerkerk A 1- -3 Intermezzo 1 -^ Pendrecht 3 2- -2 Intermezzo 4 Cluzona 0- -3 Intermezzo 2 D.F.S. 3- -0 niet zo gecharmeerd van de honden in de gemeente die kennelijk weinig an dere bezigheden hebben dan de stoepen te bevuilen of, zo als herhaaldelijk voor komt, achter de schapen aan te jagen. B. en W, hadden de raad daarom voor gesteld de baasjes van de honden eens op een gevoelige plek te raken, hun portemonnee, door de hondenbelasting te verhogen tot 50,per hond per jaar. Zij meenden dat door deze maat regel het verschijnsel van de loslopen de en zwervende honden tot een mini mum terug zou kunnen worden ge bracht. Voor een echte hondenliefheb ber werd door het coUege dit bedrag nie't te hoog geacht. Raadslid A. Kroon (P.v.d.A.) behield zich in de gisteravond gehouden verga dering het recht voor daar anders over te denken, en hij hield een pleidooi dat de hondenliefhebbers zeker zal roeren: „We gaan hier een bepaalde groep, de hondenliefhetabers extra belasten", mis prees hij„Ieder die aan sport doet of een hobby heeft wordt op de een of an dere manier gesubsidieerd. Honden zijn voor velen een goede vriend in de een zaamheid en sommige bejaarden leven met hun hond of kat alsof het een kind isj In deze tijd van misdadigheid zo vervolgde dhr. Kroon kan een hondje voor een alleenstaande een onmisbare beveiliging zijn. Wat we moeten doen is de politieverordening strenger hante ren", stelde dhr. Kroon dan ook voor. Nu voorzag hij het gevaar dat niet-lief- (Van onze weerkundige medewerker) Het ziet er niet meer naar uit, dat februari ons nog een ijswinter zal bren gen. Het is veel waarschijnlijker, dat de maand overwegend aan de zachte kant blijft met van tijd tot tijd regen of buien en wind, aangedragen door aktie- ve oceaandepressies. Deze vinden hun weg geplaveid door een straalstroming aan de noordzijde van een voortdurend aanwezig hogedrukgebied van de Azo- ren tot de Golf van Biscaje, vaak met uitbreiding naar centraal-Europa, Ook de Engelse weerkundigen ver wachten niet, dat het luchtdrukpatroon zich de komende weken ingrijpend -zal wijzigen, en ze voorzien dan ook een nattere tweede helft van februari dan de eerste. Het aantal dagen met storm zal vooral in het Noorden en' Westen van de Britse eilanden groter dan normaal zijn, dat met vorst en sneeuw kleiner. Deze hele winter al hebben we kun nen zien, dat een toestand met blokke ring van de oceaandepressies door een continentaal hogedrukgebied in West- Europa nog niet automatisch winter be hoeft te betekenen. Afgezien van enkele korte perioden met lichte stralingsvorst, heeft Thialf dit keer niets van betekenis klaarge maakt. Eenmaal drong vrieskou uit Noord- Rusland tot over Oost-Polen door, maar daar bleef het bij. Ook in de Sovjet unie, open als het van het Noorden uit lag voor oceaandepressies, die via de Noordelijke IJszee daar arriveerden, ging de temperatuur echter weldra weer stijgen. In Noord-Rusland was het daar voor tijdens het overtrekken van een hogedrukgebied tijdelijk tot 40 a 50 gra- 4en vorst, maar dat is voor die era feitelijk niets bijzonders. De gemiddelde januari-temperatuur in ons land is te De Bilt met 2.9 gr. C. tegen 1.7 normaal, gunstig ge weest voor vroege voorjaarsverschijnse len. Aan het eind van de maand kon men de lijster al horen zingen en van diverse kanten vernamen we, dat de sneeuwklokjes en' crocusjes zich al ver toonden. Ook Skandinavië beleefde een zachte Louwmaand. De gemiddelde etmaaltemperatuur van het Noordzweedse Haparanda was zelfs met 4,5 gr, C, hoger dan dat van De Bilt, Karlstad kwam tot 0,7 gr. C. Het cijfer voor Reykjavik was -I- 3.1 gr. C, voor een station aan de zuidkust 3.8 gr. C. Over naar de Britse eilanden: Aber deen 3,8 gr. C. (normaal 2.5), Tiree op de Hebriden 6.6 (5.3), Cardiff 5.3 (4.4), Plymouth 66.6 (6.2). Op lei-land kwam Valentia het hoog ste met bijna acht graden boven nul! U ziet hetop veel plaatsen in Euro pa een zeer onwlnters beeld. En hoe wordt het voorjaar? Er zijn onheilsprofeten,' die gokkend op een reaktie, een koud voorjaar voor spellen met hagel— en' sneeuwbuien. De statistiek wijst, in groot verband gezien, in een andere richting. Wanneer we er van uitgaan en waarom eigen lijk niet? dat het weer in maart 1973 zich zal spiegelen aan het verloop in 1894 en 1950, toen de algemene circula tie nagenoeg eenzelfde beeld te zien gaf als nu, valt het weer in de eerste lente maand gemiddeld zachter uit dan nor maal. In maart 1894 werd het op een bepaalde dag in De Bilt al 24 graden. Zowel in 1894 als 1950 was het voorjaar als geheel ook aan de zachte kant. (Nadruk verboden). gaan betalen hun hond in de auto mee nemen en hem ergens achter laten. Dhr. S. L. de Jonge hield er een heel andere mening op na. Hij had al zoveel vuiligheid van de honden gezien dat hij het roerend met het voorstel eens kon zijn mits er een lager tarief zou gelden voor honden van blinden en invaliden, zoals overigens al door B, en W. toege zegd. Klachten. Zonder in onsmakelijke details te wil len treden maakte de voorz. burg W. M. v. d. Harst duidelijk dat de klachten die worden ontvangen er niet om liegen. De voorz. zag in een drastische verhoging van de belasting de enige mogelijkheid om het hondental in de hand te houden.i Sprekend over de bepaling in de poli tieverordening ingevolge waarvan het verboden is honden zonder geleide los te laten lopen moest de voorz. uit de praktijk mededelen dat het voor de po litie een vrijwel onmogelijke zaak is de loslopende honden te vangen zodat de raad zich van het politietoezicht op dit punt geen te grote voorstelling mocht maken. Wat minder. De meeste van de raadsleden konden wel met een verhoging instemmen maar dan wel wat gematigder dan door B. en W, voorgesteld. Ieder had zo z'n voor stel: Dhr. J. van Dam meende dat het met dertig gulden goed betaald was. Dhr. Arensman hield het op veertig gulden en dhr. Kroon bepleitte vrijstelling voor mensen boven de 65 jaar. Weth. de Vos meende het nog anders te moeten doen, vrijstelling voor alle Bijstandtrekkers, totdat de voorz. het heft weer in han den nam en het voorstel van B. en W. dan maar in stemming bracht. Nadat dat was verworpen kwam het voorstel van dhr. Arensman 40,per hond per jaar) in stemming. Alleen de heren Kroon en de Wit verklaarde zich tegen. Zelfs de beide wethouders waren vóór..,,;,,..! OOLTGENSPLAAT Een gecombineerde ledenvergadering en ouderavond van de Chr. Nat, School zal gehouden worden vrijdag 16 febr, a.s. des n.m, 7,30 uur in de school. Naast de gebruikelijke jaarverslagen en verslag van de administrateur zal een bestuursverkiezing worden gehou den. Aftredend zijn de heren J. H, van Dam en L. G, Hobbel, die beiden her kiesbaar zijn. Ook staat op de agenda Hulpcommissie school en een referaat door ds. A. W. v. d. Plas. MIDDELHARNIS Oprichtingsvergadei'ing. Op donder dag 15 februari a.s., zal er in de consis torie van de Geref. Gemeente alhier een oprichtingsvergadering gehouden wor den. Het is de bedoeling om een Chr. Gemengd koor op te richten dat uitgaat van de Geref. Gemeente. De vergade ring begint 's avonds 8.15 uur. EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN MELISSANT Donderdag 7.30 uur Ds. G. Schipaan- boord van Rotterdam-Zuid (bev. ambts dragers). STAD AAN 'T HARINGVLIET Woensdagavond 7.30 uur ds, A. M, den Boer van Ridderkerk.! OUDDORP Woensdagavond 7,30 uur ds. van Stuy- venberg van Rotterdam-Zuidwijk (kol- lekte bestemd voor de aktie „De hand aan de ploeg"). Het gaat de adel maar weinig naar den' vleze. Zelfs in Oostflakkee zijn daar bewijzen van, Ollie B, vanouds een „heer van stand" is ook dat lot beschoren. Maar hij verzon een list,,, parbleu! Bewondering van zijn pos tuur gaat voortaan duiten kosten. Zo besloot het de gemeenteraad, door plichtsgevoel gedreven V/oonforensen en toeristen, ze moe ten meebetalen wanneer ze in de frisse lucht van 't Oostflakkeese dwalen. De raad liet B. en W. wel menig blauwtje lopen, ze vond be lastingen zo moeilijk te verkopen. Maar toch, de arme wurmen, lieten zich dra vermurwen, de voorstellen geaccepteerd, al voelden ze zich wel onteerd Want.Oostflakkee gaat zeer ge bukt, nu alle macht haar wordt ont rukt, Beastingschroef wordt aange draaid, biljetten kwistig rondgezaaid, gericht aan zelfs de armste drommel, in Oude Tonge, de Plaat, den Bom mel. Zo ging het toch niet langer, vandaar dat de vakantieganger die zich in Oostflakkee durft wagen, zon der pardon wordt aangeslagen. Fo rens of de vakantieganger, 't zij di recteur, 't zij een behanger, ieder betale voortaan mee aan 't voortbe staan van Oostflakkee De raad beleefde weinig plezier aan de gisteravond gehouden vergade ring. Er moest een gat van 16 mille gedempt. Toeristenbelasting was de eriige mogelijkheid. De raad ging met pijn accoord. Want ach, een kat in 't nauw maakt wel eens rare spron gen Weststraat 20 Ouddorp -------------- 20 HAND- SINAASAPPELEN 80 voor 10,— BANANEN 1 kg Gesneden RODE KOOL per zak j 0,79 De opbrengst van de collectes die vorige week zaterdag in Oude Tonge en j.l. zaterdag in Middelharnis werden ge houden tijdens de uitvoeringen van de „Delta-Symphonie" is bestemd voor het Hoofdbestuur van het Ned, Roode Kruis t,b,v, de inventaris van het nieuwe hos- pitaalschip, de J. Henri Dunant, welk schip ook bij rampen kan worden in gezet. De opbrengst bedraagt een bedrag van 2064,34. Het comité dat de uit voeringen heeft begeleid heeft tot deze geste besloten, als blijk van erkentelijk heid voor de hulp die tijdens de ramp dagen in 1953 van de zijde van het Roode Kruis werd geboden. MIDDELHARNIS Dezer dagen hebben B. en W, van Middelharnis, uit een 25-tal sollicitan ten de heer M. Taale(22) tot bode-con- cierge. benoemd. Dhr. Taaie (zoon van „meester" Taaie, hoofd v. d. Openbare 'basisschool) treedt in de plaats van dhr. J. Vroegindeweij, die medio aprU met pensioen gaat. AAGTEKERKE De gemeente Aagtekerke is de laatste dagen zeer getroffen door dodelijke on gelukken. Werd zaterdag het 8 jarige jongetje p. J. Paardekooper, die bij het oversteken door een auto werd geschept, onder grote belangstelling ter aarde be steld, thans valt weer een dode door een verkeersongeluk te betreuren. Donderdagmorgen reed de 22 jarige ongehuwde kraanmachinist. Joh, Melse, wonende aan de Plompertweg alhier in zijn auto naar zijn werk te Vlissingen en kwam tussen Biggekerke en Koude- kerke met een vrachtwagen in botsing, waarbij zijn borstkas werd ingedrukt. Hij werd naar het ziekenhuis overge bracht en na aankomst aldaar is hij vrij spoedig overleden. De verslagenheid in de gemeente is groot.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1