Dienstencentrum Middelharnis distribueert - op proef - diepvriesmaaltijden a^l van weenen Dit is nou ónze koffiekoker w w^\^^ Begrafenis van Frans van Lenten te StelSendam oud-voorz. Ger. Bond overleden bezoekt onze fliitoinobielen Verkoopbal I Garage Knöps Middelharnis a propos B ^-^ntie'l^'' Yam Geen echte Boereneieren 45e jaargang Vrijdag 19 januari 1973 No. 4155 CHE.. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ^L J. KEUVELAAR VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad - Middelharnis Zaterdags altijd tot 6 uur GEOPEND. Uw KOPJE KOFFIE staat voor U khuir. dirksland tel: 396 Ds. G. BOER, Ook op vrijdagavoïtd i Langeweg 113 Tel, 2043 1 DIEKHUUSNIEUWS POSTBOX 8 - MIDDELHARNIS Redacüe en advertenties: Kantoor L,angeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 28 -. Na 5.30 uur (Ó1870) 33 92 Giro 167930 ABONNEMENTSPRIJS 4,95 PER KWARTAAL, ADVERTENTIEPRIJS 22 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Smakelijk eten. De leiding van het Dienstencentrum te Middelharnis, in casu dhr. Jones, heefj het zich aangetrokken dat er zoals uit het onderzoek bleek een vry groot aantal bejaarden is dat niet meer toekomt laan het bereiden van een warme maaltqd. Hy heeft daarom ge zocht naar de mogelijkheid om de oud jes toch weer aan een gezonde en vol waardige maaltqd te zetten en hij meent die mogelijkheid te hebben gevonden in het verstrekken van diepvriesmaaltij den. Woensdagavond werd daarover als vervolg op twee voorgaande demon straties alle gewenste informatie ver strekt In principe heeft het Dienstencentrum gekozen voor het systeem zoals dat door de I.F.S. te Weert (Internationaal Food Service) is geïntroduceerd. Een vol waardige maaltijd zit verpakt in een drietal plastic zakjes die, gezet in een stalen rekje, in een pan met een laagje water in ca. 20 minuten op temperatuur worden gebracht. Er is een grote varia tie mogelijk en de kosten bedragen slechts 2,75 per maaltijd, aan huis ver strekt door bereidwillige dames die er belangeloos hun tijd aan besteden. Die bejaarden die in de komende proefperiode mee willen doen kunnen dat op meerderlei manier te kennen ge ven. Ze kunnen het Dienstencentrum bellen (3366), ze kunnen het zelf afha len en het kan ook aan de helpsters worden meegedeeld. Het ligt in de be doeling de distributie op woensdag- en vrijdagmiddag te doen plaats vinden. Een maaltijd kan in de gewone koel kast 2 dagen bewaard worden en in het vriesvakje minstens 4 a 5 dagen wan neer althans de temperatuur beneden de 5 graden is. De voedingswaarde ■van de maaltijden doet niet onder voor die van vers-bereide aardappelen, groenten en vlees. De kwaliteit van de maaltijden wordt door voedseldeskundigen hoog gewaar deerd. De fabrikant heeft recentelijk dan ook de opdracht gekregen de nieu we Henry Dunant van het Ned. Roode Kruis van haar producten te voorzien. Tal van instellingen maken er al lan ger gebruik van en .de leiding van het Dienstencentrum kan het de bejaarden dan ook hartelijk aanbevelen er ter- wille van de eigen gezondheid ge bruik van te maken. Er zijn zoutarme en gewone maaltijden, elk in een enor me variatie, dankzij de gescheidenheid van de verschillende onderdelen. Als vleessoorten worden hachee, gehakt, le ver, varkenslapjes, goulash en runder lapjes genoemd en de rij van groenten is nog veel uitgebreider. Het gewicht van de portie aardappelen bedraagt 175 gram, rijst 150 gram, groenten 150 gram, vlees 100 gram. Een stamppot bevat 500 gram. Voor het bereiden ervan Is slechts een gewone pan nodig. Het rekje kan via het Dienstencentrum worden verkregen. Dhr. Jones hoopt dat er door de diep vriesmaaltijden weer velen tot een ge zonde eetgewoonte worden terugge bracht. Ook die man die verklaarde „meestal niets" te doen maar soms een zak patat te halen H jff ^iË:::-;^^^^;^^ i;^>;i;*i;ü^ H M^miömk H ^BB i^^^L ^i':-:-:.'.-.:-:-:- '-f-:^C<^-:<-\:-<>V\^-:^ ^^HH n^ Zichtbaar beter met Zeiss. OPTICIEN Zandpad 32 - Middelharnis Tel. (01870) 2157 Ziekenfondsleden op vertoon van recept 20''/o korting op montuur. OOSTDIJK S3 - 61 Onder zeer grote belangstelling vond dinsdagmiddag j.l. de teraardebestel- ling plaats van de 13-jarige Frans van Lenten, die vrijdagmorgen 12 januari verdronk in de oude Haven te Stellen- dam. Na de rouwdienst in huis, sloten ve len zich achter de baar aan. Naast de vele vrienden en kennissen gaven o.a. de directeur van de L.T.S. te Middel harnis, en dhr,! Bogaard leraar aan de L.T.S., het junioren-elftal V.V. Stellen- dam, weth. L. Visser en de kerkeraad van de Herv. Gem., door hun aanwezig heid blijk van medeleven. In de aula op de begraafplaats werd de dienst geleid door de plaatselijke pre dikant ds. M. B. V. d. Akker. Als tekst voor deze rouwdienst nam ds. Psalm 42 12. „Nu Frans niet meer is, nu ontbreken ons de woorden om te spreken", aldus de predikant: „De ouders zijn geslagen en verslagen, onze harten zijn vol van rouw en verdriet nu dit jonge leven in de knop werd gebroken. Hier moeten wij zeggen: „Ik ben verstomd, Ik zal mijn mond niet opendoen, want Gij hebt het gedaan". In deze aula moeten men senwoorden zwijgen, hier kan alleen God door Zijn Woord ons troosten en ster ken". „Ook onze harten zijn onrustig door het verdriet en door de vele vragen", be greep ds.i v. d. Akker: „Vele „waaroms" komen bij'dit sterfgeval bij ons op. Maar de troost is er voor ons allen in onze hoop op God, die in Christus de zonden vergeeft, maar ook de dood heeft teniet gedaan". Hij wees de ouders en alle be langstellenden op die God. In dit sterf geval moeten we horen de roepstem van Gods wege ons behoud in Christus te zoeken. Aan de geopende groeve sprak de pre dikant de Geloofsbelijdenis uit. Een zichtbaar ontroerende schare keerde daarna huiswaarts. In de nacht van dinsdag op woensdag is vrij plotseling overleden ds. G. Boer, Herv. em. predikant van Zoetermeer in de leeftijd van 60 jaarj Ds. Gijsbert Boer werd op 27 maart 1913 te Bodegraven geboren. Aanvanke lijk werkzaam in het bouwvak, bezocht hij naderhand het Chr. Gymnasium te Utrecht, waar hij ook de universiteit bezocht en theologie studeerde, en in 1943 voorber. examen aflegde. In 1943 werd hij door ds. I. Kievit bevestigd als predikant van de Herv. Gem. te Eem- nes-Buiten, welke plaats hij in 1946 ver wisselde met Putten (Gld.), Gouda in 1949; Lunteren in 1956; Huizen in 1960, Katwijk^ aan Zee in 1965 en 5 okt. 1969 werd hij door ds. J. H. Cirkel bevestigd als predikant van de Herv. Gem. te Zoe termeer, waar hij op 1 febr. van het vo rig jaar met emeritaat ging. Ds. Boer heeft vele vooraanstaande functies bekleed en een groot aantal pu blicaties op zijn naam staan. Hij was Ojm. bestuurslid van de Geref. Bond en sinds 1966 een aantal jaren voorzitter, gecombineerd met het hoofdredacteur schap van het weekblad Geref. Bond. Hij was ook hoofdbestuurslid van de Geref. Zendingsbond. Er is grote verslagenheid over het on verwachte heengaan van deze strijder, die in woord en geschrift op de bres stond voor de doorwerking en handha ving van de Geref. beginselen in de Ned. Herv. Kerk. De begrafenis zal maandagmiddag a.s. plaats hebben te Zoetermeer, na een rouwdienst in de Morgenster-kerk, die om 1 uur begint. itylRIIIimWIUfilll(ltlUlllyUJ!ll!IIHI!lllllllll>ll!llllllllllllll!l»^^^ MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Timmergroep: SOOS 140: Soos 140 is zoals iedere eerste en der de zaterdagavond van de maand weer geopend. Ja de Soos is enige tijd geslo ten geweest, wegens een aanpassing aan de wensen van de bezoekers. Alle jeugd in de leeftijd van 15 tot 20 jaar is welkom. De Soos is tevens overgegaan tot een lidmaatschap, t.w. 5,per kwartaal 1,per avond. Degene die geen lid willen worden gaan op de vrijdag avond 2,per persoon betalen en op de zaterdagavond 1,50. Dit lidmaatschap is er om enige vaste kosten te kunnen dekken en om allerlei aktiviteiten in de toekomst te kunnen organiseren (aktiviteiten die plaats zul len vinden al naar gelang de wensen van de bezoekers). Binnenkort starten de Soosleden met een oudpapieraktie ten eigen bate, hier over komt nog nadere informatie. De Soos is zoals bekend en eerder vermeld van en voor de jeugd, men kan in het programma wat geboden wordt meedenken en evtj meewerken: ledere vrijdagavond en Ie en 3e za terdag van de maand is de Soos van 19.30 tot 23.00 uur geopend. ledere zaterdagmorgen van 10 tot 11 uur, is er een timmergroep voor kinde ren van 6-12 jaar. Degenen die be langstelling hebben voor deze groep, kunnen zich hiervoor bij Het Diekhuus opgeven of zaterdagsmorgens melden aan het Bakhuus, (Naast/achter het Kantongerecht). -O- Ruilbeurs: a.s.i zaterdag 20 januari is er weer ruil beurs voor jongens en meisjes tot 15 jaar. Iedereen die wat te ruilen heeft zoals postzegels, suikerzakjes en siga- renbandjes e.d. is welkom van 10 tot 11 uur maar moet dan wel 0,75 betalen en krijgt dan voor deze vijf en zeventig centen een zakje ruilmateriaal. Meisjesclub 8-10 jaar. ledere vrijdagmiddag is er in Het Bakhuus een meisjesclub voor de leef tijd van 8 tot 10 jaar Er zijn op deze klub enige plaatsen vrijgekomen en de ze kunnen worden opgevuld. Degenen die belangstelling hiervoor hebben kun nen zich bij Het Diekhuus opgeven of zich vrijdagsmiddags melden bij Het Bakhuus. De tijd is van 4 tot 5 uur. Vooral de oud-vissers uit de lezersschare van ons goede blad zullen, zich nog herinneren hoe we samen u druk gevend en wij druk schrijvend de aktie „kofjekoker" tot een glorieus einde hebben gebracht en zij zullen, voor zover ze in Middelharnis wonen, nog dikwijls het bronzen kofjeko- kertje op het Vingerling bewonderen. Dat was me een dagje toen hij werd onthuld, toen al die oud-vissers van her en der naar de thuishaven waren gekomen, „gedragen op de vleugels van de wind" heette het toen. Het sfeertje dat we toen hebben geproefd dat heeft ons nog steeds te pakken, en hoeWe hebben geprobeerd wat spulletjes bij elkaar te krijgen die aan de visserij herinneren en die dat sfeertje uitstralen. We hebben er tal van antiekzaken voor afgelopen maar zonder resultaat, totdat we ons herinnerden wat we al eens geschreven hadden: „we zijn toch één grote familieWe hebben al speurend een beeldje op de kop getikt dat we als de vader van de kofjekoker hebben gedoopt. Graag zouden we via onze lezers te weten komen hoe oud het beeldje ongeveer is en of soort gelijke beeldjes vroeger in visserskringen bekend waren. U zoudt ons met elke informatie dienomtrent een groot prezier doen. Eigenlijk zouden we u nog wat willen vragen en welof U misschien iets in uw bezit heeft, een oude pijp, een tabaksdoos (de stenen visser heeft een pijp en een kij ker in de hand) of zomaar iets wat aan de visserij herinnert en wat de vissers vroeger gebruikten. Wanneer u zoiets heeft en er geen al te grote prijs op stelt dan zouden we daarover graag met U in contact komen om het misschien over te kunnen nemen. We wachten het maar af, in grote spanning maar het lijkt ons dat u nog iets tevoorschijn tovert Uw immer speurende verslaggever. (Tel. 01870 - 33 92) stedelingen zouden 't liefst willen dat „wij van de vlakte" met de knol kwamen stadten. Dan konden ze zo'n beest de stuipen op het lijf jagen met hun krijgsgehuil. Ons Ford je is daar ongevoelig voor en dat irriteert dat volkje mateloos. We hebben er met zo een mogen kennis maken. Kort en krachtig, gelijk haar postuur Ik ging me het vrijheidje permitte ren. Zo van het ene vakje naar het andere. Fout natuurlijk maar 't kón als buurvrouw achter even wachtte. „Linksaf" zei m'n oriëntatie en ik wenste die te volgen. Buurvrouw achter had erge haast, Truus wacht te met koffie. Ze had trek, zoals die man op de reclame: die brult als een leeuw bij de gedachte aan rook worst ■5ir Haar wijsvinger prikte in haar voor hoofd toen ze loeiend passeerde. Een hol vat over het stedelijk plaveisel. Fout natuurlijk om er achteraan te gaan. Straatje zus en straatje zo en 'k had ze te pakken. Ze wachtte voor een open brug. Haar toetertje ver stomde voor die overmacht. Haar drift werd getemd ■jV 'k Heb netjes aangeklopt. Op haar linkerraampje. We kunnen 't u niet aanbevelen, 't Geeft niet zo'n plezie rige conversatie. „En dat verpakt zich als een dame!" voegden we haar toe. Toen ging de brug weer dicht De partijen scheidden zich i^ „Je moet je tanden wel eens laten zien".i Doet u het liever letterlijk dan figuurlijk. U hebt natuurlijk zó'n ge bit met die fluor. De bestuurderen hebben ons daarmee willen verras sen. Nu staan ze zelf met de mond vol tanden. Vooral wanneer ze een verklaring wordt gevraagd. Veelal is die gelijkluidend, Jils na een hersen spoelingEr komt niet veel „ver klaring" uit voort ■jür Onze vocale kwaliteiten behoeft u ook niet hoog te noteren. Ze zullen zo tegen het gemiddelde liggen. Maar in één liedje waren we een kei. We droegen toen de wapenrok. Het waslokaal was de studio en we noem den ons „het slavenkoor". En dan zongen we, gesteund met mijn be scheiden volume „Mann braucht doch immer wieder einen Freund, Einen guten Freund, einen guten Freund, Der 's immer ehrlich mit dir meint, der mit dir lacht und mit dir weint". En we voelden de diepe moraal, wij samen, elk goed voor één gulden tien Nu staan we elk weer voor het eigen zaakje. Dat geeft vriend en vijand. Op een Nieuwjaarsreceptie hébben we dat weer moeten ervaren. Hij is altijd vriend geweest maar er kwam wat tussen. Een helemaal waar kran tenbericht, nog niet eens over hém. „Tegen jouw geen woord meer zo gaat dat in dit tranendalWe wensen u goede vrienden toe, ze zijn als „gouden schakels in uw levens- kettkig„Góéde vrienden" zei den we ■jir „Uw krant uw vriend, dat gezegde hebt u wel eens gehoord. Vrienden helpen elkaar. Dat moeten wij ook doen. Samen werken aan de krant. We horen graag van Uj Uit zo'n te lefoontje kunnen we u wat melden. De blijde geboorte van een geitje. Woensdag kwam het ter wereld in een winters Ouddorp. ■jV 's Winters diepvries eten. Dat doen de bejaarden in Middelharnis. Eén man had zijn bezwaren tegen deze proviand. „De aerepels binne niet van Flakkee F OUDE TONGE MOLENDIJK 67 - 69 TELEFOON (01874) 605 De consumenten hebben jarenlang aangedrongen op schone eieren. Maar op de volstrekt schone eieren die tegen woordig uit de legbatterijen komen wor den nu soms kippemest en -veertjes ge plakt om bij de huisvrouw de indruk te wekken dat zij met „echte boereneieren" van doen heeft< De voorzitter van het Produktschap voor Pluimvee en Eieren, de heer J. T. Mellema, noemde dit voorbeeld op een nieuwjaarspersconferentie, om te illu streren hoe het platteland tegenwoor dig wordt geromantiseerd in vergelij king met vroeger.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1973 | | pagina 1