EIIAnDEfl.niEUWS O.L. School in Langstraat - 4|leerlingen - zal worden opgeheven NUTSSPMRBflNK Zaagkoor „Dvond- klanken" trad op voor de radio uj„d Vrijdag 6 oktober 1971^ JNo. iVZi Predikbeurten Reactie op ingezonden stuk van „Orgeivrienden" i^ Leerlingen kosten eik ruim 11000,- per jaar i^ Ook „onderwijskundige" voordelen bij sluiting SPAAEBANK EN ALLE BANKZAKEN VOOR GEZIN EN BEDRIJF Voorstraat 36, Middelharnis Bijk. Langeweg 15, Ooltgensplaat No. 4127 I INGEZONDEN: Deze vraag- en antwoord-nibriek staat jeheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw Tragen op velerlei gebied kunt o sturen ,aui: Redactie Eilanden-nleuws, postbus I, Middelhamis, met in de linkerboven- boek „Vragen-rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele weken na de Inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden cepubllceerd. METALEN DEKEN Een tijd geleden meende ik ergens ge lezen te hebben, dat er voor bergbe klimmers dekens zouden zijn van zilver folie. Is zoiets nog wel sterk en warm genoeg? Antwoord: Hetgeen waar u op doelt zijn de zgn.i aluminlum-folie dekens, welke voornamelijk gebruikt worden om slaciitoffers van ongelukken in te wik kelen, aangezien ze heel erg goed de warmte vasthouden. Derhalve zijn zeer veel ambulances er mee uitgerust, ook de wagens van de Wegenwacht. Dit materiaal is flink sterk; trekvastheid 1150 kg/cm2. Het smeltpunt ligt op 260 graden C, en de dikte is 0.013 mm. Voor partikulieren zijn deze dekens ver krijgbaar bij de A.N,W.B.-kantoren, tegen een prijs van ca. 8,Door het zeer lichte gewicht en dus hun hoog iso lerend vermogen, zijn ze bij uitstek ook geschikt voor alpinisten; opgevouwen zijn ze niet veel groter dan een pakje sigaretten. LICHTGEVENDE ZEE Waarom geeft de zee op warme dagen liclit? De ene keer veel sterker dan de andere keer. Antwoord: Het „liditen" van de zee wordt, in onze omgeving althans, ver oorzaakt door miljoenen eencellige dier tjes van de soort Zeevonk (Noctiluca miliaris), die gewoonlijk op verschillen de diepten verspreid voorkomen, maar die zich meestal op een onweerachtige zomeravond, na een warme dag, aan de oppervlakte van het water verzamelen. Ze geven niet eerder licht, dan nadat het oppervlaktewater op een of andere wijze in beroering wordt^ gebracht. Dit wordt verklaard doordat daarbij zuur stof uit de lucht gelegenheid krijgt in liet water op te lossen. Deze zuurstof verbrandt met een eiwitachtige stof in het lichaam van de ca. 0,2 mm grote diertjes, luciferine genaamd, die bij oxy- datie niet merkbaar verhit, maar wel stralen uitzendt, die op ons oog een sterke licht indruk wekken, vooral geel en groen. Zoals u zelf al veronderstelt is de hoge temperatuur van het water de oorzaak van het verzamelen van deze diertjes in het oppervlaktewater, waar door zich dan minder lucht in het die pere water kan oplossen, dan bij lagere temperaturen. Vissen springen dan ook vaak uit het water voor een betere ademhaling. Het verschijnsel komt dan ook in tropische streken veel meer voor, zoals in de Indische Oceaan, waar het dan lijkt of de hele zee oplicht, waarbij een stelsel van ontzaglijke lichtbanden over haar oppervlak wentelt< MUNTEN Een paar weken geleden is mijn grootmoeder overleden. Bij het opruimen van de zolder kwamen wij in een doos je een paar oude Nederlandse munten tegen. Waarschijnlijk heeft zij die weer gekregen van haar ouders. Het zijn een gulden uit 1821; een gulden uit 1840 en een halve gulden uit 1819, alle dragen de beeltenis van Koning Willem I. Kunt li mij iets over de evt. waarde vertellen? Antwoord: Zoals u wellicht bekend zal zijn, is de waarde van munten zeer sterk afhankelijk van de staat waarin zij bewaard zijn gebleven. Wij zullen u dan ook 3 kwaliteitswaarden opgeven. S.N. (stempelnieuw, zonder ook maar één plekje of krasje, MET stempelglans) Z.F. (zeer fraai, iets slijtage, iets krasjes) en G. (goed, normaal gebruikt, maar nog volledig leesbaar). S.N. Z.F. G. Gulden 1821 250,— 175,— 50,— Gulden 1840 250,— 120,— 35,— Gld. 1819 350 225,— 40,— De in- en verkoopprijzen van de han- •lel kunnen lager, resp. hoger liggen; KLEUREN Kunt u mij vertellen door welke kleu- fen de volgende gevoelens doorgaans Worden vertolkt: liefde, haat, vriend schap en trouw? Evt. nog meer van dit soort begrippen. Antwoord: Bij het Psychologisch La- ooratorium van de Rijksuniversiteit te Utrecht, Varkensmarkt 2, tel. (030) ^«211, toestel 326, vernamen wij, dat net niet mogelijk is uw vraag in het Korte bestek vaii deze rubriek op be vredigende wijze te beantwoorden. U wordt echter geadviseerd het volgende werk via een Openbare Leeszaal bij een universiteitsbibliotheek in bruikleen te ragen: Kouwer, De Werking van kleu- Jr^ op het gevoel. Mocht u na lezing '^^^'T nog nader geïnformeerd willen WMden, dan kunt u een telefonische af- ^Praak maken met dhr. Dr. P. A. Vroon, Mar er in de bibliotheek van dit labora- onurn nog wel meer ter zake doend ■«a'enaal aanwezig is. tT-BONITO Stee'P geleden zag ik op een par- srplaats een zeer bijzondere sport- j^^en staan; heel laag bij de grond. teH '"'^i'^nd die hem toen ook zag ver- ^^e ïmj eens. gehoord te hebben dat van^^'^ zelfbouw wagen was op basis Büecl^'^ 'volkswagen, dus net als bij een sgy. Kunt u mij hierover iets meer vertellen; hoe duur ongeveer, waar te koop etc? Antwoord: Wij nemen aan, dat u een zgn. FT-Bonito heeft zien staan. Dit is inderdaad een zelfbouwpakket op basis van Volkswagen. Het model lijkt enigs zins op een Ford-GT 40, of een Lam- borgini. Het bouwpakket zelf kost 4.995,maar u heeft dan wel een sloop-kever nodig, met nog een goed chasis en motor. Verder kunt u de wa gen eigenlijk net zo duur maken als u zelf wilt, bijv. door erg dure (en mooie) velgen te nemen; erg dure stoelen, veel dashbord-klokjes enz. De voor- en ach terruit moet u bij een sloper halen, zij zijn resp. van een Taunus en Opel Com- mandore Coupé achterruitverwar ming). Bij het bouwpakket is een uit gebreide handleiding. Men kan wel on geveer stellen dat een leuk „opgetuigde" Bonito ongeveer f 8.000,— tot lO.flOO,— zal gaan kosten (hierbij is rekening ge houden, dat er een ruilmotor wordt ge bruikt). De bouwduur is sterk afhanke lijk van de tijd die men er aan kan be steden, gemiddeld komt het neer op enige maanden tot een half jaar. De importeur van dit Duitse Doe-het-zelf- kit is EMVES, Hessenweg 7/109, De Bilt, tel. (030) 763730 760385. Er zijn overi gens in Duitsland wel meer van derge lijke bouwpakketten op Volkswagen basis, maar deze worden voor zover wij hebben kunnen nagaan in ons land niet geïmporteerd. Het grote voordeel bij een dergelijke wagen is dus, dat hij er ver schrikkelijk duur uitziet, en men er voor onderhoud gewoon bij een Volkswagen garage terecht kan; derhalve wordt de ze wagen veel door handige jongelui gekocht, want vooral als men handig is en wat weet te „rommelen" valt de kostprijs aardig wat te drukken. SCHAAKMEESTER Wanneer mag een schaker zich „mees ter" noemen en wanneer „grootmees ter"? Antwoord: De door u gestelde vraag is nu niet bepaald een eenvoudige en het is voor ons in het korte bestek van deze rubriek niet mogelijk de HELE affaire uit de doeken te doen. In het kort komt het erop neer, dat de scha kers die in internationale toernooien (dus geen nationale toernooien, zoals kampioenschappen waarin uitsluitend landgenoten deelnemen) regelmatig uit komen, op grond van hun prestaties een puntenwaardering krijgen toegekend. In een toernooi zijn dus een bepaald aantal punten vertegenwoordigd en de grootte daarvan is bepalend voor de sterkte van 'het toernooi. Om een mees- tertitel te behalen in zulk een toernooi zal een minimum aan gescoorde punten (wedstrijdpunten) moeten worden be haald. Het is nu duidelijk dat hoe zwak ker het toernooi, des te meer wedstrijd punten zullen moeten worden behaald, alvorens de titel wordt toegekend. Voor de grootmeestertitel geldt uiteraard het zelfde, doch de speler moet reeds in het bezit zijn van de meestertitel. Een ti telloze speler kan, ondanks het feit dat hij bijvoorbeeld in een sterk groot- meestertoernooi een grootmeesterresul taat behaalt, slechts de titel van inter nationaal meester verwerven. PAPEGAAIEN Wij hebben een tijdje geleden bij een dierenwinkel een papegaai gekocht. Graag zouden wij nu willen weten hoe oud zo'n dier ongeveer kan worden. Antwoord: De maximum leeftijd van de verschillende soorten papegaaien loopt enigszins uiteen. Van de bekende Grijze Roodstaart weet men echter dat hij wel meer dan 100 jaar oud kan worden. Dit uiteraard in optimale om standigheden. Nadruk verboden. SOMMELSDIJK Verkoping. D.V. woensdag 11 oktober hoopt de Vrouwenvereniging van de Ned. Herv. Kerk „Liefde vindt werk", haar jaarlijkse verkoopdag te houden in Vita Nova. Aanvangstijd is gesteld van 2.30 uur tot 5.30 uur 's middags en van 7 uur tot 9.30 uur 's avonds. Er is gele genheid tot het kopen van een kopje koffie. Een ieder is hartelijk welkom! HERV. KERKEN - THOLEN Tholen 10 uur ds. A. de Reuver H.D., 6.30 uur ds. M. Verduin uit Brakel Poortvliet 10 en 6 uur kand. H. Talsma uit Den Haag Scherpenisse 9.30 uur ds. J. Catsburg uit Katwijk aan Zee, Bevestiging ds. A. G. Haring, 2.30 uur ds. A,i G. Haring; Beide diensten worden gehouden in de veilinghal Veerdijkse- weg 4, zulks in verband met de restau ratiewerkzaamheden in de kerk Sint Maartensdijk 9.30 uur kand. M. D. Geu ze, 6.30 uur ds. J. Catsburg Stavenis- se 10 uur lezen 6 uur ds. H. A. Samson Sint Annaland 10 uur lezen, 6 uur ds. A. de Reuver H.D. Oud-Vossemeer 10 uur ds. G. J. Voortman, 6.30 uur kand. M., D. Geuze Sint Philipsland 9.30 en 2.30 uur ds. J. van Dijk uit Zui- lichem. GEREF. GEM - WALCHEREN Aagtekerke 9.30, 2 en 7 uur lezen Meliskerke 9.30 en 2.30 uur ds.- J. C. Weststrate Middelburg (C.) 9.30 en 6.30 uur ds. G. A. Zijderveld, 2 uur le zen Zuiderbaken 9 en 7 uur lezen. De avonddienst vanuit de Segeerkerk wordt uitgezonden naar het ziekenhuis Vlissingen 9.30 en 4.30 uur ds. A. Snoep Westkapelle 9.30 en 2 uur lezen en 6.30 uur ds. J. C. Weststrate Zoute- lande 9.30 en 2.30 uur lezen^ Mijne heren, Op vrijdag 18 augustus plaatste u een artikel „Spelen op elektronisch orgel spelenderwijs leren". Wij waren het met dit artikel volledig eens en het getuigt van objectief en goed inzicht van de redakteur welke dit artikel geplaatst 'heeft. Op vrijdag 25 augustus 1972 komt er een reaktie onder het hoofd Ingezonden „Het elektronisch orgel en bijbehorend cursussysteem". De ingezonden mededeling getuigt van durf van de bij u bekende twee orgel vrienden; want zij schrijven nogal wat onwaarheden. De twee orgelvrienden zoals zij zich noemen, weten kennelijk niet precies waarover zij schrijven. Uit het gehele stuk blijkt dat zij fervente aanhangers zijn van het pijporgel en zij menen op grond van deze pijporgel sympathie het nieuwe, het elektronische orgel te mo gen verwerpen. Laten wij beginnen te schrijven dat ook wij een goed pijporgel prefereren boven een elektronisch orgel. Zeker wanneer het orgel gebruikt wordt voor psalmen en b.v. Barok muziek. Een goed pijporgel kost echter minimaal 30.,000,- een goed elektronisch orgel kost plm. 3.500,—. Dan hebben wij het nog niet over de plaatsruimte en b.v. de servicekosten. Jammer dat uw twee orgelvrienden zo naïef zijn om te zeggen dat niet alle soorten muziek uit een orgel gehaald mag worden. Bach noemde het orgel al de Koning van de muziekinstrumenten en een Ko ning mag nu eenmaal anno 1972 meer dan in 1670. Sommige onderdanen (or gelvrienden) schijnen dat niet te kun nen of willen begrijpen. Overigens speelt men op een piano- en viool - een contrabas of een trompet ook alle soor ten muziek, die geeft het echte muziek instrument een pré. De piano- en harmonium markt is sinds 1945 achteruit gegaan. Slechts lO^/o van de Nederlandse bevolking bespeelt nog een klavierinstrument. Het elektronische orgel is in opmars. Waarom spreken uw twee orgelvrienden dat tegen? Wanneer ze bij ons langsko men, dan kunnen wij ze alle statistieken laten zien, maar laten ze nu geen on waarheden in de krant gaan zetten. Uw orgelvrienden spreken over klank kleur bij percussion, ritmebox en ruim telijke weergave. Iets verder vergelijken ze de toon met de fluittoon van een ra dio. Dit gaat ons te ver. Men heeft de klok horen luiden en men Weet niet waar de klepel hangt. Klankkleuren hebben niets met ruim telijke weergave of ritmebox te maken en de radio behoort helemaal niet in het rijtje thuis. Jammer dat zulke ongefundeerde en niets ter zake kundige, fanatieke zoge naamde orgelvrienden de redaktionele pers halen. Zij gaan nog verder door het groepssysteem aan te vallen.. Zij vinden een privé leraar beter, wij ook, mits hij goed is en niet op onze orgelvrienden lijkt. Een goede privé le raar is echter met een kaarsje te zoeken en om nu die geweldige massa van mensen op te vangen die toch verant woord les willen hebben, welnu, dat doen wij met groepslessen. Hier leren de mensen verantwoord spelen. Wanneer nu iemand maanden zieli wordt, wat dan vraagt uw orgelvriend; nou dan gaat de groepsles gewoon door en de zieke wordt na zijn ziek zijn ver welkomd in een nieuwe klas. Nogmaals, op het groepssysteem le ren wij volgens normale notatie en met alle bijbehorende theorie de mensen be hoorlijk spelen. Na 2V2 jaar kunt u zo muziek kopen en spelen wat u wilt. U kunt ook door gaan leren bij een privé leraar, muziekschool of conservatorium. De lessen zijn uniek, de moeilijkheids graad 'loopt langzaam op; het is relatief veel goedkoper dan privé lessen. Vijftig muziekscholen, waaronder ve le erkende rijksgesubsidieëerde, zoals b.v. de Rotterdamse muziekschool, ge bruiken dit systeem. Jammer voor onze orgelvrienden, ze krijgen nu meer konkurrentie van men sen die nu ook kuimen spelen. Uw orgelvrienden zien een enorme brok commercie. Nou, dat hebben ze goed gezien, eindelijk een verstandig woord. De commercie verkoopt elektro nische orgels; dat harmonium wordt verdrongen, of je dat nu jammer vindt of niet. Reëel is, dat al die mensen nu les willen hebben op dat geweldige instru ment. Welnu, gelukkig is er een fabri kant in iSfederland, de Riha N.V., die zich voor deze grote groep van mensen heeft ingezet. Al 13.000 leerlingen pluk ken daar de vruchten vanv Mede door dit groepslessysteem zoals o.m. door de Fa. Jansen toegepast zal het musiceren in de huiskamer weer in trek komen en wij garanderen u dat het bespelen van een elektronisch orgel een geweldige hobby is. Voor onze twee fanatieke pijporgel vrienden nog een volgende raad: gaat u voortaan niet meer schrijven over zaken waar u kennelijk geen kaas van gegeten heeft en schrijf voortaan uw naam on der het artikel. Met dank voor plaatsing. Benelux Musical Instruments N.V., Educatieve afdeling. H. J. v. d. Wallen SCHAAKVER. „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 2 oktober Ie Afdeling: A. C. Baas M. L. v. d. Waal 1—0 A. Robijn C. J. Smit 0—1 C.Vis J. de Jager V2—Va W. I. Peeman G. de Jager 0—1 C. J. Smit M. L. V.I d. Waal 1—0 2e Afdeling: H. de Zout C. Poortvliet Va—V2 B. J. V. d. Lugt J. Kruik 0—1 A. V. d. Waal C. v. d. Groef 1—0 M. Moerland J. Non 1-0 A. Visser Rj de Wit 0—1 A. Vroegindeweij N. v. Bracht O1 C. Bakelaar A. Vos 0—1 In een reportage in ons blad vam 28 jan.! schreven we nog dat de leerlingen van de Openbare Lagere Scliool te Langstraat op de vingers van twee handen konden worden geteld, er waren er 9 maar hun aantal is inmiddels tot 4 teruggelopen De hoofdonderwijzer dhr. A. C. J. Kniese (63) durfde in ja nuari nog voorzichtig in een voortbe staan van de school te geloven maar de praktijk heeft anders gewild. Met mi nimaal 8 leerlingen zou de school mis schien nog uitstel van executie zijn ver leend, maar aan een voortbestaan is nu niet meer te denken. Vandaar het voor stel op de raadsagenda voor a.s. maan dagavond: „Opheffing van de Openbare Lagere School te Langstraat". Het zijn blijkens de toelichting bij het voorstel „onvoorziene omstandigheden" die het leerlingenaantal onverwacht sterk hebben doen teruglopen. Enkele gezinnen met schoolgaande kinderen zijn uit de Langstraat vertrokken en enkele ouders besloten hun kinderen aan een lagere school in Oude Tonga of Ooltgensplaat te laten inschrijven. Vorig jaar nog besloot het gemeentebestuur dat de school in stand moest worden gehouden. In september 1970 telde de school nog 13 leerlingen en 'het liet zich aanzien dat dit aantal voorshands on geveer constant zou blijven. De ge meenteraad nam bij dat besluit ook in ogenschouw dat de betreffende school de enige openbare school voor gewoon lager onderwijs is in de zeer verspreide bebouwing tussen de dorpskernen Oolt gensplaat, Den Bommel en Oude Tonge. De gemeente heeft zo werd ook be oordeeld te zorgen voor „voldoende openbaar lager onderwijs in een ge noegzaam aantal scholen welke voor alle kinderen zonder onderscheid van godsdienstige gezindheid toegankelijk, zijn". Opheffing van de school zou en zal betekenen dat de leerlingen een afstand van méér dan 5 km. zullen moe ten afleggen om een andere openbare of protestantse school te kunnen bezoeken. Hoge kosten. B. en W. hebben thans opnieuw de balans opgemaakt en aan de hand van de begroting 1972 een berekening ge- miaiakt.1 Inclusief het salaris van de (eni ge) onderwijzer werd de exploitatie voor dit .jaar geraamd op een bedrag van 47.082,en dat betekent per leerling een uitgave van 11.770,50 per jaar! Ter vergelijk voeren B. en W. aan dat de vigerende norm t.b.v. de kosten van onderwijs op ongeveer 900,per leerling gesteld kan worden. Zij ver wachten bovendien dat het leerlingen- tal van 4 binnenkort nog met één zal verminderen omdat het gezin waartoe deze leerling behoort als woningzoe- De enige onderwijzer dhr^ A. C. J. Kniese. kende in Oude Tonge staat ingeschre ven. De kosten per leerling zullen dan opnieuw stijgen inplaats van afnemen, en het laat zich niet aanzien dat voor de komende schooljaren nieuwe leerlingen zullen worden aangemeld. Voorbeeld. Naast het financiële aspect is aldus de toelichting van B. en W. ook het onderwijskundig belang in het geding. Uit een soortgelijk voorbeeld zelfs nog „rooskleuriger" dan in de Lang straat weten B. en W. de mening De resterende 4 leerlingen, v.l.n.r. Kees de Jager (10) 5e klas. Klaas Grootenboer (10) 5e klas, Rineke v. d. Veer (8) 3e klas en Ella Grooten boer (13) 6e klas. Klaas en Ella Grootenboer zijn broer en zus. hieromtrent van de Kroon. De Kroon vernietigde een beroep van een inwo ner uit die betreffende gemeente tegen de door de gemeenteraad besloten slui ting van de school. Een van de argumenten van de Kroon door B. en W. ook op de Langstraatse situatie van toepassing geacht was dat er weliswaar bezwaren zijn verbon den aan 'het bezoeken van een school op grote afstand maar dat er anderzijds het voordeel is van het „onderwijskun dig belang van het concentreren van de leerlingen in een grotere school en de uitbreiding van de mogelijkheden tot sociale vorming van de leerlingen"., Extreme omstandigheden. B. en W. spreken in hun voorstel dan ook van extreme omstandigheden die er volgens hen toe bijdragen dat van de bepaling moet worden afgeweken dat een school in de omstandigheden als die van de Langstraat (instandgehouden met gebruik van art. 22 bis) niet binnen 3 jaar kan worden opgeheven. De Inspecteur heeft daar eenzelfde gedach te over maar de ouders en de oudercom- missie zijn fel gekant tegen de voorge stelde opheffing en wezen aldus B. en W. elk zinnig argument tot op heffing zonder enige steekhoudende mo tivering van de hand. „Hoewel er naarstig naar gezocht is zijn er geen mogelijkheden aanwezig om snelle doeltreffende beslissingen in het onderhavige geval te nemen waar door tot een voor alle partijen aan vaardbare oplossing gekomen kan wor den. B. en W. overwegen voorts dat er momenteel enkele kinderen uit de Lang straat schijnbaar zonder vervoerspro blemen naar de kleuterscholen en de lagere scholen in Oude Tonge en Oolt gensplaat gaan; dat de hoofdinspecteur zowel als de inspecteur overwegende bezwaren koesteren tegen de instand houding van de school en dat uit de ge plande toekomst van de buurtschap Langstraat overduidelijk blijkt dat geen opleving van de school te verwachten is. Door de gemeente kan zo nodig altijd medewerking worden verleend (via art. 13 der Lager Onderwijswet) aan het vervoer van de leerlingen. „Hét is ons gebleken laldus B. en W. tot de raad diat de instandhouding van de school in de Langstraat uit zo wel financieel als onderwijskundig oog punt niet langer verantwoord is. zy stellen de raad dan ook opheffing voor. De school kan, na het genomen ophef- fingsbesluit nog 3 maanden en evt. tot hé£ einde van de lopende cursus in stand worden gehouden. MIDDELHARNIS Het bejaarden-zangkoor „Avondklan ken", een onderdeel van „Het Diek- huus", vertrok vorige week dinsdag, 's morgens om 8 uur precies, met de bus bestuurd door Piet van Tigchelen naar de Hilversumse KRO studio. Onderweg gaf „Piet" in goed Flakkees een expli catie van de omgeving. Via Rotterdam, Gouda en de Utrechtse Vecht, ging men op het einddoel af. Het koor werd hartelijk ontvangen en naar de koffiekamer geloodst. Daar za ten ze dan, te wachten op het grote mo ment, het moment om „Flakkee te ver tegenwoordigen". De spanning zat er in. De opnamelei ding verzocht het koor te komen „in- zingen". Over kabels en snoeren stap pend in microfoons kijkend, stelde men zich op. Onwennig, want tenslotte sta je niet iedere dag voor een radiomicrofoon. In deze ruimte stond al apparatuur klaar voor het Programma Brandpunt, schijnwerpers, monitors e.a. Spanning en nog eens spanning. En eindelijk men mocht echt „uitzingen", c.q. uitzenden. Onder de vakkundige begeleiding van Jaques Schutte, van het Huisorkest, die de vleugel bespeelde, werd het eerste couplet van het Flakkees Volkslied de ether ingestuurd, het tweede volgde al snel en bij het derde couplet brak de ovatie los, het was uitstekend. Gerrit Zoon, de dirigent van Avondklanken kon zich met een gerust hart het zweet van zijn aanschijn vegen, het zat er op. Om twee uur reed men via Panorama Mesdag weer naar huis, met de ge dachte „Nu op naar de Televisie", (Dit was hen door enkele prominenten van de KRO toegezegd).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1972 | | pagina 9