Dhr. Th. de Gast 25 jaar koster in Herv. kerk Herfst met droge tendenz „DEOOIEYUnR fa. Korteweg BAUKNECHT Komfert wasautomateR 948,- Massa Markt |2eh! I I I I Fa. Volleybal bruids- bouquet j^mvé I Coi I CV Vrijdag 6 oktob»ia„M soktot ^lËöWË TONGE Ooitgenspiaat DAMMEN SCHAKEN Onze najaarskollektie voor meisjes en jongens hangt klaar l KINDEEWAGENS (Koelstra en Van Delft) KINDERSTOELEN WANDELWAGENS GROOT GESORTEERD IN JONGE MODE VOOR DE A.S. MOEDER BABYHUIS ZANDPAD 160 - MIDDELHARNIS TEL. (01870) 28 57 ff Boekbespreking Marktbericht bloembollen-bloemen mooiste dag van uw leven, het mooiste gwnaakt door ZANDPAD 68 - MIDDELHARNIS - TELEFOON Diit<idassaiiddagB ■yn wü geopcBd. WA 631. ""'■~:''^'i!«lf i Kapaciteit ca. 5 kg. wasgoed. Kombinatieschakeling voor H volautomatische basisprogramma's, trappenloze temperatuur- keuze van koud tot 95° C. De kombinatie van de volautoma- sche basisprogramma's met iedere gewenste temperatuur maakt het aantal wasmogelijkheden praktisch onbeperkt voor fijne-, hete- en kookwas. Van 1629,nu bij ons (zolang de voorraad strekt) AFDELING ELECTRO SERVICE MOLENWEG OUDDORP TEL. 01878 - 597 Licht Koeiki Diepvi 1 VOORST] ONG de g\ altij( T^ nét Blaste, 3 p^ïLAKDEN-NIEOW^' Zondag 1 oktober j.l. was het 25-jaar geleden dat dhr. Th. de Gast als Koster- Tuinman werd aangesteld. Dit ïeit werd zaterdagmiddag 30 september in een samenkomst, die belegd was door Kerk voogdij en Kerkeraad herdacht. Met de gehele fam. de Gast waren verschillende genodigden m het vereni gingsgebouw aan de Molendijk samen gekomen waaronder ook de oud-predi- kanten Ds. v. d. Kooy, ds. Zaal en ds. Verkade alsmede ook de consulent ds. Maasland. De voorzitter dhr. Vreeswijk wees er do jubilaris op gedurende 25 jaar een bijzondere positie in het geheel van de kerk te hebben bekleed. „U mag zon dag aan zondag al in de vroegte de ge meente opwekken met het gebeier van de klok, zich rondom de prediking van Gods Woord te scharen", aldus dhr. Vreeswijk. Waarderende woorden sprak hij tot dhr., de Gast die zich al die jaren zeer goed van zijn taak heeft gekweten, hij vond de koster dan ook „cum laude" geslaagd. „Ongetwijfeld heeft dhr. de Gast ook in de afgelopen 25 jaar veel meegemaakt en onder moeilijke om standigheden zijn werk moeten verrich ten, zoals tijdens de watersnoodramp v. 1953 en niet te vergeten de restauratie V. d. kerk toen er in de verschillende gebouwen samengekomen werd, maar ondanks al die moeilijkheden heeft hij toch altijd zijn taak goed vervuld", prees hem dhr. Vreeswijk. „Als koster-Tuinman voor de Kerk voogdij en bode voor de Diaconie hebt U tot volle tevredenheid van beide col leges gewerkt". Tenslotte sprak de voorzitter de hoop uit dat als dhr. de Gast ook die begeer te mocht kennen evenals Koning David in Ps. 27 vertolkte dat hij al de dagen zijns levens mocht wonen in het huis des Heeren. Dat hij dat ene nodige mocht ontvangen voor tijd en eeuwig heid beiden. Als waardering voor alles wat hij in de afgelopen jaren voor de kerk gedaan had, ontving de jubilaris uit handen van de voorzitter van beide college's een fiets, een enveloppe met inhoud en voor mevr. de Gast was er een bloemstuk. Ds. Maasland. Namens de kerkeraad sprak de con sulent ds. Maasland. Hij wenste de ju bilaris van harte geluk met deze dag. „We zijn zo vlug geneigd bij een ju bileum in de mens te eindigen, maar Hem komt bovenal de dank toe die U tot hiertoe heeft geholpen", zo sprak ds. Maasland.i „Als predikant maken we vele kosters mee, maar U doet uw werk wel op een bijzondere wijze, het is dan ook een gelukkige omstandigheid zo'n koster te mogen hebben". Ds. wenste hem toe de bede uit Ps. 84 liever te wonen in Gods huis dan in de tenten der goddelozen en door Gods genade éénmaal dorpelwachter hierbo ven te mogen zijn. De Heere spare U en schenke U met de uwen zijn zegen", besloot ds. Maas land. Ds. V. d. Kooy. Ook de oud-predikant ds. Kooy te Noorden was naar de viering van het jubileum, gekomen. „De Schrift zegt aldus spreker dat we onnutte dienstknechten zijn en van nature nergens toe deugen, maar we worden van Godswege beschikt om in Zijn dienst te werken, Hij wil van onbruikbare, bruikbare mensen maken. Terugdenkend aan de tijd in Nieuwe Tonge doorgebracht gev/aagde hij van de prettige omgang onder elkaar vooral ook met de kinderen. 'De naam de Gast voerde Ds. nog even aan en sprak de wens uit dat hij een maal als Gast bij die grote Gastheer genodigd mocht worden. Ds. Verkade. Ds. Verkade sprak n.a.v. Ps. 26 vers 8: „Ik heb lief de woning van uw huis". „Liefde tot het huis des Heeren en zijn dienst aldus spreker De dienst des Woords en der Sacramenten, lust tot het kosterschap, niet als plicht niet als broodwinning, maar met lust en liefde, een voorrecht om dit zo te mogen doen. Hartelijk dank voor al het werk in de 7 jaren voor ons verricht en voor de wijze waarop we hebben samengewerkt. Ds. Verkade verzocht de aanwezigen staande de jubilaris en zijn vrouw toe te zingen Ps. 134 1 en 3. Dankwoord dhr. de Gast. Mede namens zijn vrouw en fam. bracht hij allereerst de voorzitter v. d. K.V. hartelijk dank voor de wijze Vi^aar- op hij deze middag begonnen is en het trof hem wel In het bijzonder dat de heer Vreeswijk begon met z'n lievelings psalm n.l. Ps. 27. Hij hoopte ook dat de goede wensen in vervulling mochten gaan. Ook de predikanten hartelijk dank voor hun goede wensen.i Spreker sprak de wens uit dat de goede samenwerking die er bestaat bestendigd zal mogen blijven en dat hij bovenal de kracht, lust en liefde tot het werk zal mogen ontvangen. De beide college's hartelijk dank voor het ontvangen cadeau en de bloemen. Na geruime tijd nog onder het genot van koffie e.a. samen geweest te zijn besloot ds. Verkade deze bijeenkomst met dankgebed. -Grootste en bgst gesorteerde speciaalzaak in West Brabant' voor breiwol, tapijtwol, gobelins, tafel lakens, da- meshandwerken uit binnen- en buitenland o.a.Cronjaege'r, Heinze, Lanarte, Lindhorst, Oehlenschlageri Eva Rosenstand, Zareska enz. y$.'op.Zoqm,Zyivelstr. 19 "Roosendaal, Nw..Markt 46 Oud-inwoner overleden. In het Ver zorgingshuis aan de Pascalweg te Rot terdam, waar zij werd verpleegd, is op 1 oktober j.l. op de leeftijd van ruim 91 jaar overleden, Maria Korteweg, wed. van Jacobus van Nimwegen, vroeger veerman op de veerdienst Ooltgensplaat -Dintelsas. De overledene was woon achtig Putselaan 44 B te Rotterdam. Donderdag j.l. vond de begrafenis plaats op de Algemene Zuider Begraafplaats aan de Slinge, aldaar. Honderd jaar geleden werd Mr. A. J. C. van Weel tot notaris benoemd. Het is een dezer dagen 100 jaar gele den dat Mr. Agatinus Johannis Corne lls van Weel als notaris van Ooltgens plaat werd benoemd. Mr. Van Weel werd op 22 januari 1837 te Ooltgensplaat geboren, alwaar hij op 25 september 1916 overleed. In september 1872 open de hij zijn kantoor aan de Voorstraat (thans gemeentehuis) en in september 1912 werd het 40-jarig bestaan feeste lijk herdacht. Een deel van de bevol king die de herdenking bewust heeft meegemaakt spreekt nu nog over „het feest van de notaris". Ter gelegenheid van dit feit schonk Mr. Van Weel de gemeente Ooltgensplaat de „Bewaar school" (kleuterschool), gelegen aan de Zuid-Achterweg. Op 22 mei 1847 (op 10- jarige leeftijd) legde hij de eerste steen van de tegenwoordige hervormde kerk op de fundamenten van het vorige kerk gebouw, dat werd afgebroken. Later werd Mr. Van Weel benoemd tot pre sident kerkvoogd. Genoemde notaris was een rijk man; hij stond bekend als mllionair, voor die tijd zeker een groot verm.ogen. Uit zijn nalatenschap kreeg de hervormde kerk ter plaatse en de R.K. Kerk te Acht- huizen een bedrag aan geld. Een der erfgenamen was zijn zuster Paulina van Weel te Dirksland. Mr., A. J. C.van Weel was een zoon van Anthony van Weel Davidzoon, die op 25 augustus 1799 te Dirksland werd geboren en op 10 juni 1872 te Ooltgensplaat overleed. Zijn m.oeder was Vrouwe Adriana Theo dora de Clercq, geboren te Stavenisse op 3 december 1801 en overleden te Ooltgensplaat op 24 februari 1847. Zijn broer Mr. David van Weel (geboren te Ooltgensplaat op 25 februari 1830 en aldaar op 14 april 1886 overleden) was van 1856 tot 1886 (dus 30 jaar) burge meester van Ooltgensplaat. Op de be graafplaats achter de kerk treft men de graven van de familie Van Weel aan. Intermezzo-heren naar winst tegen Apollo Zaterdag j.l. speelden de Intermezzo heren hun eerste competitiewedstrijd in de sporthal tegen ApoUo uit Numans- dorp, dat debuteerde in de 2e klasse. Het is een enigszins rommelige wed strijd geworden. Dit vond zijn oorzaak gedeeltelijk in de technisch zwakke lei ding van de scheidsrechter van Rens- woude, die, overigens terecht, In de 4e set Intermezzo-aanvoerder Piet Bal waarschuwde viregens een provocerend optreden. Intermezzo nog zonder Arend Mijs maar met Jan Dingemanse als goede aanwinst in de ploeg beleefde een bij zonder sterke Ie set. Er was weinig te genstand in deze set en daar bij Inter mezzo vrijwel alles lukte was er weinig twijfel over de uitslag, 15-1. De tweede set gaf ongeveer een zelfde beeld te zien. Daar bij Intermezzo nu Ook de wisselspelers volop aan bod kwa men werd het krachtsverschil wat min der groot. Intermezzo won deze set met 15-9. Hierna gebeurde, wat Intermezzo in het vorige seizoen vaker overkomen is. De concentratie verslapte door de vrij gemakkelijke winst in de Ie en 2e set en de variatie verdween uit het spel. ApoUo kon nu vooral dankzij zijn sterk ste aanvaller, die Intermezzo bijzonder moeilijk af kon stoppen, omdat hij voortdurend kans zag langs het blok te smashen, wat terug doen. Het bouwde een voorsprong op die het wist te con solideren. Apollo won deze set met 15- 11. In de 4e set had Intermezzo niet al te veel moeite de strijd te beslissen. De aanval kwam er weer veel beter uit en ook werden de zwakke plekken bij de tegenstander beter uitgebuit. Dit lever de een 15-7 zege en de eerste overwin ning van Intermezzo in dit seizoen op. Intermezzo kwam uit met: Piet Bal, Piet Zoon, Peter Campfens, Henk Wa ling, Dirk Visser, Jan Dingemanse, Laus Driesse, Joop v. Rumpt en Eddy v.i d. Sluijs. coach: D. v. Westen. Spivo a - Intermezzo c 0-3 De Intermezzo jongens-junioren c hebben hun eerste wedstrijd in Spijke- nisse tegen Spivo a met 3-0 gewonnen. De Intermezzo-junioren bleken ten op zichte van vorig jaar veel aan Inhoud gewonnen te hebben. Er werd beter ge combineerd en ook de inzet en de con centratie waren groter. Spivo viel steric tegen. Het kwam er gezien de setcijfers 15-3, 15-3 en 15-7 niet aan te pas. Ekspalvo 4 - Intermezzo 4 3-1 Het 4e damesteam speelde dinsdag avond in Dordrecht tegen Ekspalvo 4. Intermezzo 4, dat voor het eerste jaar in de 2e klasse speelt, heeft het daar door de sterke tegenstanders erg moei lijk. Het speelde dinsdagavond een pnen- taal sterke wedstrijd. Vaak werd een grote achterstand nog ingelopen. In de 3e set werd een 14-7 achterstand omge zet in een 16-14 zege. In de 4e set heeft Intermezzo er alles aan gedaan om nog een gelijkspel te behalen. Het team had nog iets te weinig inhoud om hierin te slagen. Ekspalvo won door 15-8 winst in de 4e set de wedstrijd met 3-1. Programma voor a.s. zaterdag: Dames: Pendrecht - Intermezzo 20.15 Rotterdam Heren: Kangoeroes Intermezzo 19.15 Brielle (van onze weerkundige medewerker) De tendenz van deze herfst wijst zo als Engeland al verwachtte in de rich ting van een droge herfst door het sterk domineren van hoge drukgebieden bo ven onze omgeving. Oktober begon met veel zon en droge Oosten-wind veroorzaakt door een hoge drukgebied boven Skandinavië. Verleden jaar was de herfst ook zeer droog. Dit bleef het tot half november. Het landgemiddelde van de neerslag kwam toen in september op 27 en van oktober op 38 mm. tegen normaal 72 mm. per maand. Dit jaar gaf september iets meer neerslag, maar naar Midden-Europa was de neerslag iets geringer zoals nu blijkt uit de zeer lage waterstand die de Rijn heeft bereikt. Met een stand in Keulen van 30 cm. is dat al bij de vijf laag- sten van deze eeuw. De meeste kachels zijn in september vroeger op temperatuur gebracht dan normaal. Geen wonder. Want met een etmaalgemiddelde in De Bilt van 11.9°C. (normaal 14.3°C.) waren er deze eeuw slechts vier koudere septembermaanden te vinden. Ook is er vorige week opval lend vroeg sneeuw gevallen in de Jura, enkele delen van de Alpen en in het zuiden van Polen (Kapra) echter vooral op een hoogte boven 1500 meter als ge volg van een portie koude lucht in de hogere niveaus. Vroege sneeuw en vroege nachtvorst zijn geen aanwijzingen voor het karak ter van de winter. In deze tijd van het jaar is het verschil in dag- en nacht- temperatuur groot, soms meer dan 15 graden. Ook deze week werd in de mid dag 15 tot 17° Velcius bereikt met 's nachts in het binnenland nachtvorst, De landbouw is met het oog op de oogst van de aardappelen en bieten zeer ingenomen met een weertype als dat van deze week, daar trouwens tijdens de weekeinden iedereen veel waardering voor kan opbrengen. Nadruk verboden. Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk - Middelharnis van maandag 2 oktober. Afdeling K. Vis A. Verolme 2—0 B. Vis H. Groenendijk 1—1 J. Smalheer L. Bruggeman 11 A. Knape C. Polder 1—1 J. Dekker I. Koese 2—0 Afdeling II: F. Noordijk M. v. Lente 2—0 G. Knöps J. Lodder 11 C. Zoon A. v. d., Sluys 1—1 A. Krijgsman A. Jongejan I1 H. Holt H. Verolme 1—1 Afdeling III: L. v. d. Stad J. v. Es 0—2 B. Bijdevaate H. Schellevis 2-0 A. V. Gulik J. V. d. Ouden 0—2 J. V., Mierloo H. Noordijk 11 P. Bakker F. Vis 0—2 Afdeling IV: I. Mackloet G. Noteboom 2—0 J. Verbiest J. Witvliet 2—0 S. Vis M. Klink 0—2 M. Melissant J. Polder 2-0 M. Koert D. v. d. Vlugt 1—1 Zaterdag 7 oktober a.s. wordt i.v.m. het 35 jarig bestaan van „Denk en Zet" het grote damtournooi gehouden in de aula van de Rijks-H.B.S. te Middelhar nis. Aan dit festijn hopen 124 spelers deel te nemen in resp. de hoofd-, eerste- en tweede-klasse. Aanvang 10 uur v.m. ------O------ OUDDORP Uitslagen gespeelde schaakwedstrij den van de Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp op 2 oktober 1972. Afdeling I: W. H. N. van Geelen J. Grinwis V2-V2 L. Koese M. Breen 0—1 Mevr. M. Broer-Pikaart Kr. V. d. Wende afgebr. J. Soeteman H. W., v. Seters uitgest. Afdeling II: B. V. Ours E. Santifort 0—1 Kr. Hameeteman Th. Orgers 1O 1 K. de Jong J. Heeringa 1—0 R. V. Splunder A. Bezuijen 1O Uw goede smaak weerspiegelt zich in uw keuze Commodes - Leddkantjes - Wiegen - Boxen em. Jurkjes, Pakjes, Jasjes, kortom alles voor uw baby! „Zalig Wie door ds< S. van Dorp. Uitgave Drukkerij- Uitgeverij J. Bout Zonen, Huizen (N.-H.). Dit boek van wijlen ds. S. van Dorp bevat negen predikaties over de Zalig sprekingen uit Mattheüs 5, voorzien van een voorrede van ds. W. L. Tukker te Groot Ammers. Kostelijke overdenkin gen, waarin het geklank des Konings wordt beluisterd. Terecht stelt ds. Tukker, die reeds herhaalde malen een Ten Geleide heeft geschreven in de boeken van ds., S. van Dorp, die na zijn dood zijn verschenen, de vraag: „Wat is toch het geheim van' deze prediker, dat na zijn dood boek na boek van hem verschijnt, die gelezen worden door ouderen en jongeren? En dan concludeert hij, dat hij thans God eeuwig mag groot maken en hier bene den nog voluit spreekt, nadat hij ge storven is. In dit Ten Geleide lezen we, dat ds. S. van Dorp afkomstig was uit de krin gen van ds. Ledeboer en in de omgeving van Benthuizen is opgegroeid. Hij kerk te vaak in de kruisgemeenten, wat hem mede heeft gevormd. Door de universi taire opleiding, welke resulteerde in het door hem afgelegde doctoraal examen, bracht hij de bevindelijke prediking, die hem reeds jong gegrepen had, op een hoger plan. De bevinding werd aldus ds. Tukker meer in bijbelse bedding geleid en uit de tekst zelf getrokken ze werd van gfemoedswerk meer ge- loofswerk. In veredelde stijl en zonder allegorische schriftuitleg werd de be vinding des geloofs, de ervaring des ge- loofs, vanuit de tekst in de gemeenten gelegd. „Het volk dat God vreesde voor heen en nu, beide in gescheiden kerken en in de oude kerk, hoorde en hoort hier klanken, die nu zo veelzins gemist wor den en die dit volk, hetzij dan jong, het zij oud, lief zijn". Mij dukt, daaraan behoeven we niets toe te voegen. Dit is aanbeveling ge noeg. De bundel is fraai uitgevoerd in mooie band met goudtitels en kost 8,50. Franko thuis 10,25. Ook te be stellen bij uw boekhandelaar. Th. d. W. SEIZOEN ZOMER-ARTIKELEN LOOPT TEN EINDE LISSE Hoewel de aanvoer van bloembollen bij de veiling HBG groter is dan in dezelfde periode van het voor gaande jaar, wijst alles er op, dat het j seizoen voor de zomer-artikelen (hoofd- I zakelijk hyacinten, tulpen en narcissen) op z'n eind begint te lopen. Aller ogen zijn thans gericht op de gladiolenoogst, waarmee hier en daar reeds begonnen is. Men profiteert van het gunstige weer. Het ziet er niet naar uit dat het mooie w^eer van de nazomer en begin herfst de achterstand te niet zal doen, die gevolg is van de natte en koude zomer. De verwachtingen gaan uit naar een oogst die van matig tot goed is; en de kwaliteit loopt plaatselijk nogal wat uiteen. De eerste gladiolenveUing van H.B.G. zal dan ook eerst plaats vinden op 20 oktober a.s. Over het prijsverloop van de zomer- artikelen kan men zioh oriënteren op grond van de, VEILINGNOTERINGEN: TULPEN: Artist 7.10-6.60 Aureola 7.10-6.30 Bandoeng 8.85-8.45 Beau ty of Apeldoorn 7.00-4.20 Bellona 7.20 -6.30 Bruno Walter ll„05-7.00 Couleur Cardinal 8.20-6.35 Dante 10.30-10.45 Electra 9.55-7.75------Fire Bird 8.50- 6.70 Golden Apeldoorn 7.30-5.80 Golden Duchess 9.05-9.00 Joffre 10.35 -8.25 Kees Nelis 8.75-7.6a— Marechal Niel 11.70-9.85 Peach Blossom 12.30- 840 Queen of Sheba 7.50-5.55 Red Riding Hood 10.55-9.95 Stresa 10.25- 9.50 Willemsoord 9.00-7.20. NARCISSEN: Birma 24.75-14.75 Dutch Master 27.95-18.50 Flower Re cord 18.55-13.60 Golden Harvest 24.85 -21.10 King Alfred 25.15-14.75 Van Sion 28.40-27.00. 19 dat vanaf ter gemeent 15, voor ee gemeenteraj 1972, no. 19 plan „Dirks: Gedurende één maand zwaren tot gedeputeerd lijk bezwan indienen. Gelijke bev( bezwaren vaststelling aangebracht i-jfai' O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1972 | | pagina 10