Stellendam bereidde Zr. H.II. Wilhelm spontaan af schei I Centrum Ouddorp - Koopcentrumi PESCH De heer C. M. Koster (67j te Rotterdam na ongeluk overledei SlRVICE Massa Markt Electro Service Prij Hartelijke ontvangst voor opvolgster andersdenkenden Rampzalige botsing wasllte wijten aanjnliaalmanoeuvre Speciale vrijdagavondkoopjes ë:.h.b.< Betaling abonnementsgeld UIT Off HSHK^M schrijven wij met een grote want WASAUTOMATEN ALLE MERKEN repareert: SNEL TELEVISIE ALLE MERKEN BILLIJK AL UW ELEKTRISCHE APPARATEN EN AFDOENDE PROBLEMEN? Bel 01878 - 597 (na 6 uur 618) en onze gespecia liseerde monteurs maken het voor U in orde. MOLENWEG 4 OUDDORP Ml ^♦♦♦♦♦♦♦4 Tot onze bericht da de Fiat IJ 4-deurs al| verhoogd Ook de Fl op deze dJ Die wagei nog voor Indien U 850 T aaj voorraad mee 250| Neemt U ni!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini!iiiiiiiiiiiiiiiiiiin>»iii>ii"""'l DeelnemersA. Akershoek - C. Demoet - KB. v. d. Doel C. V. üoppen - A. de Reus - J. Tanis - W. A. P@sch| A. J. Vroegop - J. Wagenaar - J. Hameeteman CENTRUM SLAGERIJ WAGENAAR geeft u weelc-end voordeel. Malse varkenslappen 500 gram van 5,50 voor 4,9S 100 gram Achterham van 1,35 voor 0,98 SLAGE WAGENAAR Boompjes 11 - Tel. 245 VRIJDAGAVOND en ZATERDAG RECLAME van uw warme bakker 350 gr. Speculaas van 1,20 voor 0,98 1 zak Eierkoeken van 1,19 voor 0,98 J. TANIS Weststi-aat 14 Tel. 395 De gratis koopdag was 14 SEPTEMBER In verband met ons 25- jarig bestaan zijn wij vrij dagavond 29 september voor een keer gesloten. A. DE REUS HOENDERDIJK 7 Door inruil verkregen: 1 Renault 6 - 850 1970 Rood 1 Renault 6 - 850 1970 Groen 1 Peugeot 304 1970 Crème Vrijdagavond - Koopavond AUTO - PESCH OUÖDORP Tel. 01878-295, b.g.g. 565 Voor Boeken en Tijdschriften j Kantoorartikelen Drultwerk Stencilwerk Rokersbenodigdheden Advertenties enz. enz. naar: Boek- en Kantoorboekhandel Annex Rookartilcelen C. V. KOPPEN HOEDERDIJK 19 Gei Bi Bladz. 2 JBILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 26 september iJ.,,.^a^ 26 sepj stellendam heeft vrijdagavond heel spontaan wat terug weten te doen voor de scheidende wijkverpleegster Zr. H. A- Wilhelm. Sinds ze in de zomer van 1954 naar Stellendam kwam heeft niemand ooit tevergeefs een beroep op haar gedaan en dat heeft Stellendam zéér weten te waarderen. Vandaar de, enorme drukte vrijdagavond in het „Haagse Huus" waar Zr. Wilhelm een groots afscheidsfeest werd bereid De glans daarvan straalde ook af op haar opvolgster, mevr. Termaaten-van Eek uit Goedereede en voor hen beiden was er aan het begin van de avond een muzikaal onthaal, bereid door de plaat selijke muziekvereniging „de Hoop" en waren er bloemen, door twee lieve meisjes aangeboden. Dat alles, en de feestelijke versiering van de grote zaal, met bovendien de glunderende gezichten van de vele Stel lendammers die anders 'dan zr. Wil helm wisten wat er komen ging, schiep een fijne sfeer waarin de voorzitter van het Groene Kruis, dokter Kreling aUen hartelijk verwelkomde. Dokter Kreling kwam gelijk maar ter zake door de zomer van 1954 te noemen toen Zr. Wilhelm naar Stellendam kwam en (de dokter zei het niet zonder bewondering) sindsdien een hulp is geweest voor allen die in moeite waren. „U hebt zowel ouden van dagen als pasgeborenen ge holpen en er is nooit tevergeefs een be roep op u gedaan", prees dr. Kreling haar. Die hulpvaardigheid jegens de mens wist de dokter op hoge waarde te schatten maar ook de liefde tot het dier, zoals zr. Wilhelm die zo duidelijk heeft Zr. Wilhelm heeft vele handen ge drukt, hier die van ds. v. d. Akker links vooraan de „nieuwe" wijk zuster,' Mevr. Termkaten-van Eek. bewezen vond dhr. Kreling een zeer te waarderen eigenschap. Ten besluite van zijn dankwoord wenste hij de scheiden de zuster een welverdiende rust toe waarna hij haar, namens het bestuur een prachtige leren fauteuil aan kon bieden. Namens bevolking. Mej. Baaltje van der Vlugt die namens het huldigingscomité het woord voerde had nog een ander cadeau in petto maar eerst gaf ze namens de burgerij uiting van haar gevoelens van dank baarheid voor de vele jaren waarin Zr. Wilhelm met liefde heeft gewerkt. „Da gelijks en soms ook 's nachts trok U door het dorp", prees haar mej. v. d. Vlugt: „U hebt velen zien opgroeien en anderen hebt u in liefde tot de naaste geholpen op de weg van het ouder worden en dat is niet onopgemerkt ge bleven. U hebt veel vrienden gekregen en U bent één onzer geworden. Heel hartelijk dank voor alles wat U deed!" Mej. v. d. Vlugt deed daarop medede ling van de gehouden aktie onder de be volking zoals die door de spontane me dewerking van de Roode Kruis kolonne- leden rriogelijk werd en waarin de gul heid van de Stellendammers was geble ken. Naast een prachtige wascombina- tie, de nieuwste Tombo-lux van Erres, kon mej. v. d. Vlugt de scheidende zr. nog een geldbedrag ende sym pathie van zovele Stellendammers aan bieden, vergezeld van de wens dat Zr. Wilhelm nog vele jaren van een wel verdiende rust zal mogen genieten.. Gelukwensen. Het was de bedoeling van het bestuur na een ingelaste pauze gelegenheid te geven tot het houden van toespraken, maar Stellendam, dat in zo'n grote hoe veelheid was aangetreden stoorde zich niet te zeer aan het programma met als gevolg dat Zr. Wilhelm wat voortijdig vele handen te drukken kreeg en vele geschenken in ontvangst mocht nemen. Het had eveneens tot gevolg dat de Zr. niet eens gelegenheid kreeg haar op schrift gestelde dankwoord te spre ken omdat degenen die het zo goed met haar meenden de zaal volledig in bezit hadden genomen. Het was overigens niet erg, voor de scheidende Zr. Wilhelm was deze manifestatie een duidelijke blijk van waardering. Ze had zo verklaarde ze ons later telefonisch de Stellendammers met wie ze veel leed, maar ook veel vreugde heeft beleefd, hartelijk willen danken voor de prettige manier w^aarop ze onder hen heeft mogen en kunnen werken. Ter illustratie van de groei van haar werkgebied had ze erop willen wijzen dat Stellendam sinds 1954 een dubbel aantal straten en ca. 600 inwoners méér heeft gekregen. Ook had Zr. Wilhelm haar medewerksters, het bestuur en de Roode Kruiskolonne hartelijk willen danken, maar ze kwam er niet toe. Maar ieder zal het toch wel begrepen hebben INGEZONDEN: NED. HERV. KERK Beroepen te: St. Annaland K. Schip per te Dordrecht; Nieuwerkerk aan de IJssel J. C. Stelwagen te Delft; Amster dam A. Noordegraaf te Ede; Genemui den H. Jongerden te Veenendaal; Put ten J. Bogaard te Woerden; Rotterdam J. Schuurman te Putten; Achterberg en Opheusden A. Timmer te Woudenberg. Aangenomen naar: Hagestejn W. v. Herpen, woonachtig te Utrecht. Bedankt voor: Krimpen aan de IJssel en Sprang J. Bogaard te Woerden; Lun- teren H. Jongerden te Veenendaal; Veen J. Kooien te Werkendam. Ederveen: Na bevestiging door Ds. A. V. d. Vlis te Hardinxveld deed ds. J. D. V. Roest, oud zendingspredikant, in trede met een prediking over Coll. 4 2-3. Harskamp: Na bevestiging door Ds. H. V. d. Post van Bergambacht, deed Ds., G. Veldjesgraaf intrede met 1 Sam. 9 27b. GEREF. KERKEN Beroepen te: Balk W. Nawijn, kand. te Dordrecht; Dordrecht E. Schudde- beurs kand. te Wezep; Meerkerk W. Boer, kand. te 's-Gravenzande; Maar tensdijk S. v. d. Molen te Hoogersmüde; Wartena F. v. d. Veen, kand. te Appel scha; Rotterdam M., Berg te Delfzijl. Aangenomen naar: Balk kand. W. Nawijn; Dordrecht kand. E. Schudde- beurs; Haarlem A. WUschut te Ooster- nijkerk; Wartena kand. F. v. d. Veen; Nunspeet J. Rook, wonende te Gorre- dijk. Bedankt voor: Oude Pekela M. Kui per te Donkerbroek; Enkhuizen M. Berg •te Delfzijl; HoUum J. Ubels te Akkrum; Groningen B. Fider te Appingedam; Den Haag L. Kwast te Leeuwarden; Den Haag C. de Bruyne te Goes. Ds. G. Oegema te De Wilp gaat met emeritaat, Hij werd in 1907 geboren en in 1933 predikant te Haulerwijk. Ver der diende hij de kerken van Zutphen, Smilde, Amemuiden en De Wilp. Ds. Th. Swen te Vlaardingen gaat eveneens met emeritaat. Geboren in 1907, deed hij in 1942 intrede te Wirdum, vandaar vertrok hij in 1946 naar Har- denberg en diende van 1949 de kerk van Vlaardingen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Mussel; Noordbergum en Grijpskerk kand. L. de Graaff te Har dinxveld. Kantens, Zuidwolde en Ulrum J. H. Nieuwenhuis, kand. te Schildwol- de; Waardhuizen en Dokkum kand. E. Hogendoom te Amstelveen; Mariënberg T. Dekker te Capelle aan de IJssel. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Mijdrecht G. Bilkes te Westzaan en H., Eerland te Hilversum; Bennekom G. Bouw te Scheveningen en G. Buys te Vlaardingen. Beroepen te: Utrecht H. Eerland te Hilversum; Rozenburg J. Vogel te Em- men; Kerkwerve B. Bijleveld te Bussum Bedankt voor Rotterdam-C W. Steen bergen te Eindhoven; Deventer H. Last te Mussel. Broeksterwoude: Wegens vertrek naar Veenwouden, nam Ds. J. M. Visser af scheid van deze gemeente met Deut. 32 4. Zwolle: Na bevestiging door Ds. S. Wijnsma aldaar, deed Ds. A. v. d. Veer, gekomen van Nieuwe Pekela intrede met 2 Cor. 4 7. KoUekte: De kollekte gehouden op de Theol. Schooldag bracht de som op van 7.237,04. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Zaandag A. Hofman te Scheveningen. Bedankt voor: Gouda P. Honkoop te Kampen; Middelhamis en Waardenburg A. den Boer te Ridderkerk; Bodegraven L. Blok te Beekbergen. Unionville: Na bevestiging door Ds. A. Elshout te Kalamazoo, met Ezechiël 37 9, deed Ds. W. Suyker, gekomen van Lisse, intrede met Joh. 3 29. Lethbridge: Wegens vertrek naar Chiliwack, nam Ds. A. Verhoef af scheid van Lethbridge met Handel. 20 31. Orgelles in clubverband! U speelt reeds na 1 uur les (echt notenschrift) 25,— incl. b.t.w. per maand met 100 lesnummers muziek gratis. Bel meteen (01870) 3291 of 2605j Orgelstudio - Jansen Westdijk 53 - Sommelsdijk Geachte redactie, mag ik u nogmaals om wat plaatsruimte vragen? Het gaat n.l. om de komst van burgemeester van Velzen naar de gemeente Goedereede. Ik heb dhr. van Velzen nog niet per soonlijk ontmoet maar ik wil hem als nog graag een hartelijk welkom toeroe pen. Het gaat er mij n.l. om dat de „andersdenkenden", zoals het vrouwe lijke raadslid mevr., P. GrinWis-Blok (P.v.d.A.) die heeft genoemd de burge meester ook welkom hebben geheten. Ik vrees echter dat dat niet lang zo zal blijven als ik zo de wensen lees die niet allemaal vervuld zullen kunnen worden wanneer Gods gebod boven alles gesteld zal worden. M.b.t. de zondagsrust zullen er ook wel strijdvragen komen, burge meester van Velzen, hoe welkom hij ook geheten is, moet maar niet denken dat hij in dat opzicht het vrouwelijke raadslid en haar fractiegenoot achter zich zal hebben. „Het zijn niet allen S.G.P.'ers", zo heeft ze de nieuwe bur gemeester gelijk al laten weten, hij moest ook denken aan de wensen van de zgn. „andersdenkenden". Wanneer die andersdenkenden, zonder zich van de geaardheid van Goedereede zich iets aan te trekken, ons denken te overspoe len moeten ze onze deur maar liever voorbij gaan of zich anders aanpassen aan de regels van de gemeente waar ze te gast zijn. Wij hebben ze tenslotte niet geroepen die een andere leefwijze en besteding van de zondag voorstaan. De zondag dreigt ten prooi te raken aan de uitoefening van sport en spel en dat wordt door sommigen van onze Over- heidspersonen ook nog voorgestaan, zo als door mevr. Goudsmit van D'66. Men Op D.V. zat^ De heer C. M. Koster te Rotterdam is zaterdagavond in het Academisch Zie kenhuis te Utrecht overleden aan de in wendige verwondihgen die hij vrijdag morgen opliep toen hij met zijn brom fiets nabij Utrecht tegen een ver- keerszuil reed. Dhr. Koster werd n.l. door een auto aangereden waardoor hij de macht over het stuur verloor en met de rechterkant van zijn lichaam tegen de zuil sloeg.. Enkele gebroken ribben verwondden zijn longen en ook had hij een gebroken bekken. De doktoren die hem in het mill, hospitaal „Oog in Al" onderzochten onderkenden wel de ernst van de verwondingen maar vreesden houdt er steeds minder rekening mee dat de zondag Gods dag is en niet de onze. Dat er sport beoefend wordt dat moet ieder voor zich weten maar men moet er de zondag buiten houdenj Dat heeft God Zelf verordineerd en Hij onderhoudt die Dag ook Zelf. Wij zullen eens rekenschap moeten geven wat wij met de zondag die wij hebben te eer biedigen hebben gedaan. Ik hoop dat wij allen de „kleur" zullen kiezen die daarbij past. „Vreest God en houdt Zijn geboden, dat betaamt alle mensen". W. Venneman, Havenweg 14 - Ouddorp. geen direct levensgevaar. De toest' van dhr. Koster hij had ook een z» re shock verergerde echter snel zaterdag werd hij overgebracht naar beademingscentrum van het Academis Ziekenhuis waar hij al zaterda^ai overleed. De teraardebestelling zgi donderdagmorgen te Rotterdam pij vinden. Cornells Koster is opgegroeid in j delharnis waar zijn vader B. p. gj,; o.m. tramconducteur is geweest, Zelf^ de thans overledene maehinezetter l weest o.a. bij het Rotterdams Nieuf blad uit welke periode wij hem kennj', Hij heeft tot voor enkele jaren voor o', blad interessante artikelen geschrev» over het Flakkeese verleden en voo' ook over de geschiedenis van de E.tji waarvan hij de kleinste details wist k het natrekken van gegevens en het acj terhalen van foto's heeft dhr,. Koster ni het eiland veel contacten gelegd en vel vrienden gemaakt. Steevast gebrniia, hij voor zijn ritten de brommer, enkele weken geleden wipte p'J aan toen hij zijn geboorteplaats Midde: harnis weer eens bezocht. Het gaf hg een fijne besteding van de nude ds waarvan hij helaas maar enkele jarti heeft mogen genieten. Onze deelnemij, gaat uit naar zijn echtgenote en geaiu'. leden. Wij hebben hem steeds zeer »f waardeerd. De rampzalige botsing tussen een Fiat 127 en een M.A.N, vrachtwagencombi natie vrijdagmorgen tijdens dichte mist op de Rijksweg naar de Haringvlietbrug is te wijten geweest aan de inhaalma noeuvre van de Fiat, zo is vast komen te staan. De derde wagen, die werd in gehaald, heeft kennelijk niets van het gebeurde gemerkt. In elk geval is het de politie onbekend wie het geweest is. De slachtoffers, wier namen we in onze vrijdagkrant nog niet konden geven, zijn de adj. accountant drs. C. J. J. J. Zaat (27) uit Schiedam die de wagen bestuurde en de 18 jarige assistent ac countant J. Verschoot uit Rotterdam. Hij zat in de wagen achter de bestuur- derj De Fiat werd aan de linkerkant over de gehele lengte opengereten. De overige inzittenden werden naar het Zuiderziekenhuis te Rotterdam ver voerd. Het zijn de 18 jarige J. G. Fok die na onderzoek in het ziekenhuis naar huis kon worden gebracht en de (plm.) 23 jarige R. Schage uit Poortugaal die met een bekkenfractuur moeten worden opgenomen. De bestuurder van de vrachtwagen heeft tevergeefs geprobeerd de Fiat te ontwijken door de combinatie gela den met 24 ton vracht in de berm te sturen. Er trad daarbij een defect op aan de voorwielop'hanging waardoor het gerij schaarde en omsloeg. Personeel van de Haringvlietbrug heeft direct na het ongeluk het verkeer voor het obs takel gewaarschuwd. Het zicht ten tijde i van het ongeluk wordt geschat op 50 a I 100 meter. De Fa. van Rumpt te Stad aan 't Haringvliet heeft de vrachtwagen moest worden omgeleid heeft voor tó en de restanten van de Fiat geborgen. overige weinig vertraging ondervondm Het verkeer dat via de parallelweg de dag te hl in het huwel Middelharnil Prinses Ml Gelegenheid! september oebouw Rinl Op vrijdag E.H.B.O. cuil deze cursusI vrijdagavonf het werk va Op deze a\ nieuwe curd tingen verkj De cursus bouw Static leiding vanl Ouwerkerk, I WEST ACI A. C. JOl Per 1 oktober a.s. gaat het laat ste of vierde kwartaal 1972 in. Wij verzoeken onze abonnees, die gewend zijn per giro te beta len, hun abonnementsgeld voor dit kwartaal, ad. 4,50 te willen overmaken op ons gironummer 16 79 30. Mogen wij de abonnees die het 2e halfjaar 1972 ad. 9,— nog niet voldeden, beleefd verzoeken dit in orde te maken? Voor Uw medewerking zeggen wij U bij voorbaat hartelijk dank. N.V. Eilanden-Nieuws lOtd. Abonnementen. De burgem^ dat burgen_ aan dé na-^ te verlenen! a- aan de Oude-Td huis bij] bekend 1145, me| de Wonif b. aan de straat e] een garJ kadastraf sectie Cl 50, 8e licT C- aan de Achthuil berging Achthuil Bommell artikel ning vo(| d. Mevr. huizen, ging bij straal b B nr. 26, de Wet| de duurj BovengenoJ leder ter iJ «jet 11 oktl Oostflakkef afdeling Al Een ied3 fn met 12 f te dienen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1972 | | pagina 2