EiiAriDEn - niEuws Prijs van Stichting de Welle ditmaal voor oude travaiile Overdenking Een stukje van uns allemaal over de Rekkense inrichtingen Bieten campagne van 12 weken Zoemfiets Plaatselijk nieuws Nieuws iit Zeeland Zuiver boren met waterpasje 3e blad Vrijdag 15 september 1972 No. 4121 H. Hoekstra benoemd tot burgemeester van Heïloo (20.000) Begin enkele dagen later dan vorig jaar Boeren en boerinnen over beroepsverandering uit de ^Ume Selidit Predfki>tturt4»ii Geref. Gemeenten fgg^umsm De Stichting „de Welle" te Middel- harnis die in mei van dit jaar een soort „welstandsprijs" beschilibaar stelde heeft vorige week voor de tweede maal een prijs toegekend. Het prijsbedrag be draagt niet meer dan tien gulden en het bedoelt dan ook eerder een symbolische waardering te zijn dan dat er van gel delijk gewin sprake zou zijn. De Stich- liiig wil zo mogelijk elke maand een prijs toekennen aan iemand die iets heett vervaardigd waaraan ook zijn om geving genoegen beleeft. Dat kan va riëren van eenvoudige tuinornamenten e.d. tot interessante knutselwerken die alleen maar dat gemeen moeten hebben dat ze de omgeving waarin ze geplaatst zijn verfraaien. Genoemde Stichting hoopt dat haar aktie inspirerend werkt en dat velen zullen trachten voor een prijs in aanmerliing te komen. Men kan zich, of anderen die iets gemaakt heb ben, aanmelden bij dhr. J. A. Barendse te Middelharnis, tel. 28 31. Vorige week werd de prijs bezorgd bij dhr. Z. M. Braber, St. Jozefdreef 7 te Oude Tonge. Dhr. Braber heeft n.l. een volkomen originele travaiile in zijn tuin staan. Hij iheeft die gekregen van de dorpssmid dhr. Dale bij wie hel gevaar te eigenlij li wat in de weg stond. Vroe ger werd de travaiile gebruikt om er paarden in te kunnen beslaan maar aan gezien vrijwel alle paarden het veld hebben geruimd werd ook de travaiile een sta in de weg. Dhr. Braber zag er wel wat in en heeft zich de moeite van de verhuizing van het zware apparaat getroost. Hij heeft hem vervolgens goed in de verf gezet en er hier en daar wat bloemetjes rond geschikt waardoor hij een leuk geheel kreeg. De Stichting heeft die zorg voor het behoud van een historisch „monument" weten te waar deren en ziet graag volgende suggesties tegemoet. -O- OOLTGENSPLAAT - LANGSTRAAT Met ingang van 1 oktober a.s. is de heer H. Hoekstra benoemd tot burge meester van de Noordhollandse ge meente Heiloo. De heer Hoekstra is thans burgemeester van Menaldumadeel, een Friese gemeente met wel tien Icerk- dorpen. De nieuwe burgemeester van Heiloo is geeri onbekende te Oostflak- kee. Van 1952 tot 1 februari 1956 was de heer Hoekstra hoofd van de Open bare Lagere School No. II te Lang straat, toen nog gemeente Ooltgens- plaat. Voordien was hij al een aantal jaren onderwijzer geweest aan genoem de school. Na het behalen van zijn hoofdalite te Rotterdam kwam hij in 1952 terug naar de Langstraat als hoofd. Tijdens de rampdagen in 1953, toen contact met Ooltgensplaat en de andere gemeenten verbroken' was, be noemden B. en W. de heer Hoekstra als waarnemend burgemeester van Lang straat en omgeving. Per koerier, vervoerd met een am- phibietank, werden de nodige orders w de gang van zaken tussen Ooltgens plaat, Langstraat en Achthuizen onder houden. Per 1 februari 1956 vertrok het echtpaar Hoekstra naar Bussum, waar de heer Hoekstra was benoemd als hoofd van een bijzondere Nat. School. Burgemeester- In zijn Bussumse tijd verwisselde de heer Hoekstra de school voor het bur gemeestersambt. Heeft de Langstraatse periode als eerste burger aanstekelijk gewerkt of soms een' stimulans geweest? «ij weten het niet. In ieder geval werd een sollicitatie beloond met een benoe ming tot burgemeester van Menaldu- ■nadeel. In deze Friese gemeente met ^en grcot aantal kerkdorpen, gezamen- hJk ongeveer 12.000 inwoners, met als Woonplaats Dronrijp, heeft de heer Hoekstra een periode van acht jaar ^olgemaalu en aldaar met veel genoe- "en gewerkt. Vorige week volgde zijn Mnoeming tot burgemeester van Hei- 00, een snelgroeiende gemeente van momenteel 20.000 Inwoners, fijdens zijn verblijf te Langstraat s de heer Hoekstra ook enkele jaren *eretaris geweest van de afdeling nUoltgensplaat" van het Ned. Rode "^ruis. De heer Hoekstra (45 jaar) is Ne- «rlands Hervormd en lid van de V.V.D. OUDE TONGE ""Kerkdienst. Woensdagavond half- l^^nt (20 sept.) hoopt voor de Ger, Ge- Bieenti ^'ri«land. e voor te gaan Ds. Blok van SOMMELSDIJK Geslaagd. Onze vroegere dorpsgenoot dhr, J. Lodder G.zn. thans te Brielle, slaagde voor commies. De heer Lodder is werkzaam ten belastingkantore aldaar DIRKSLAND De N.C.V.B. afd. Dirksland hoopt op dinsdag 19 september a.s. haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen te houden. Als spreker is uitgenodigd dhr. M. C., Capelle, die een lezing hoopt te houden over Perzië, het land van ko ningin Esther. Daarnaast zullen over dit onderwerp dia's worden vertoond. Aanvang 7.30 uur in gebouw Animo, Achterdorp. Bedankt. Ds. P. Blok alhier heeft voor het beroep naar de GerefGemeen te te Apeldoorn bedankt. OUDDORP Verkopingj De zendingskrans „Draagt elkanders lasten" hoopt op donderdag 21 sept. haar verkoping te houden in het Herv. Jeugdgebouw. Openingstijden van 2-5 en van 7-9 uur. Ieder is hartelijk welkom. OUDE TONGE Vijftig jaar getrouwd. Dinsdag 19 september a.s. herdenkt het echtpaar Ruth van Zanten en Gijsje Les, Kolf- weg 9, alhier, de dag dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk zijn getreden. De heer Van Zanten (78 jaar) en zijn echtgenote (79 jaar) hebben vroeger ge varen op het motorsohip „Wuta". Enkele jaren geleden zijn ze van dit binnen schip afgestapt om op de wal van de welverdiende rust te genieten. Een zoon zette de ouderlijke traditie voort en werd schipper op de „Wuta", nu schip per van de „Dankbaarheid". OOLTGENSPLAAT 400,— voor PIT. De huis-aan-huis- kollekte te Ooltgensplaat, Achthuizen en Langstraat voor het Prot. Interker kelijk Thuisfront (het z.g. PIT) heeft het mooie bedrag van 400,opgebracht. Het PIT viert dit jaar zijn 25-jarig be staan, de hoge opbrengst mag zeker als een jubileumgift worden gezien. Kol- lektantjes (de kinderen van de Chr. School hebben hun best gedaan) en gevers heel hartelijk dank. BKUINISSE Kerluiieuws der Oud Ge'ef. Gem. in Ned. Dinsdagavond 19 september 7.15 uur Ds. Mieras; Donderdagavond 21 september 7.15 uur ds. Slager. OOSTERLAND Ten bate van de Mbuma-zending werd ook hier ter plaatse weer gekol- lekteerd. De opbrengst bedroeg 126,25. De landbouwers die hun bieten leve ren aan de Suiker Unie zijn in kennis gesteld van de loop der aanstaande campagne. De levering is gepland op 12 weken of termijnen, vorig jaar 13 ter mijnen. Er wordt dan ook enkele dagen later begonnen dan in 1971. De 12 leve ringstermijnen lopen nu van 25 septem ber t.m. 16 december. Vorig jaar van 20 september t.m, 18 december. Aan de verplichte leveringsdatum gaan dit sei zoen vier vrije leveringsdagen vooraf, n.l. woensdag 20, donderdag 21, vrijdag 22 en waar wordt gewerkt zater dag 23 september. In 1971 waren drie vrije leveringsdagen vastgesteld, n.l. van donderdag 16 t.m. zaterdag 18 septem ber. De eerste leveringstermijn loopt van maandag 25 t.m. zaterdag 30 sep tember, de tweede en volgende termij nen lopen telkens van maandag t.m. za terdag daarop volgend. De laatste ter mijn loopt derhalve van maandag 11 t.m. zaterdag 16 december. PREMIE. Voor de bieten geleverd in de voor levering wordt een premie van 7, per 1.000 kg netto betaald (vorig jaar 8,Een premie van 3,per l.,000 kg netto wordt betaald voor de bleten gele verd in de eerste termijn (vorig jaar 6,De in de voorlevering geleverde hoeveelheid bieten zal op de laatste ter mijn in mindering worden gebracht. Verder zal in de loop van de campagne het beleid ten aanzien van de premie voor late levering nader worden bekend gemaakt. Indien na de campagne blijkt dat aan het voorschrift van regelmatige levering niet is voldaan, zal aan de betrokken leden een boete opgelegd worden van 5,per 1000 kg netto over de hoe veelheid bieten, die op een bepaald tijd stip te veel was geleverd. Indien plaat selijke regelingen worden bekend ge maakt, dient men zioh aan deze regels te houden. Leveringsplaatsen. Zonder schriftelijke toestemming mag niet worden afgeweken van de opgege ven leveringsplaatsen en de opgegeven leveringswijze. Uiteraard gelden ook voor deze campagne vele bepalingen en voorschriften. Voor een en ander kan men de betrokken controleur in de di verse districten raadplegen. Beroepsverandering heeft niet alleen belangrijke gevolgen voor de landbouw als bedrijfstak, maar ook voor de be treffende bedrij f shoof den en hun ge zin. Het betekent immers een moeilijke beslissing; de ermee gepaard gaande wijziging in maatschappelijke positie en werkkring kan aanleiding geven tot overgangs- en aanpassingsproblemen. Een en ander vormde voor het Land- bouw-Economisch Instituut de aanlei ding een onderzoek 1) in te stellen naar de meningen over en eventuele plan nen voor beroepsverandering. Het on derzoek is uitgevoerd in Zuid-Holland onder gehuwde veehouders en akker bouwers, jonger dan 60 jaar en met een tamelijk klein bedrijf. Ook de boerinnen zijn in het onderzoek betrokken. Het bleek dat IS"/» van deze geënquê teerde boeren overweegt van beroep te veranderen. Het betreft hier voorname lijk de wat oudere boeren, boeren met een klein bedrijf en een betrekkelijk laag inkomen. In 41''/o van de gezinnen wordt even tueel aan een ander beroep gedacht: hetzij alleen door de man (4°/o) of de vrouw (23%), hetzij door beiden (14''/o). Staan man én vrouw positief tegenover beroepsverandering, dan betreft het grotendeels boeren van 45-55 jaar met een klein bedrijf en een inkomen van ongeveer 10.000,— of lager. Is alleen de vrouw ervoor dan betreft het zowel jongere als oudere boeren, eveneens een klein bedrijf maar met een inkomen tot ongeveer 15.,000, De boeren die beroepsverandering overwegen, hebben allen een voorkeur voor aan de landbouw verwante be roepen, terwijl ook voor beroepen in de sector van de dienstverlening belang stelling bestaat. Een beroep in de bouw- of metaalsector of kantoorwerk spreekt de meesten niet aan. De geënquêteerde vrouwen hebben ongeveer dezelfde voorkeur als de man over het toekom stige beroep dat hij mogelijk kan uit oefenen. Ruim de helft van de boeren, die van beroep willen veranderen, heeft al een ander beroep op het oog. Voor slechts enkelen is dat een landbouwverwant be roep, hetgeen vooral verband zal hou den met het geringe aantal openstaande arbeidsplaatsen in deze sector. Vooral boeren boven 50 jaar met een klein be drijf en een inkomen beneden 10.000,- zouden „meteen al aan de slag willen gaan" in een ander beroep. Dat men nog boer is, is grotendeels toe te schrij ven aan de omstandig'heid dat het be drijf „nog niet geschikt van de hand te doen was", soms omdat men „nog geen geschikt werk had gevonden". Van de boeren die beroepsverandering overwegen zou ca. 40% gebruik willen maken van hetzij een vakopleiding voor volwassenen, hetzij van het bedrijfs- scholingsregeling of een studiekosten regeling. 1) Deze publikatie kan uitsluitend wor den besteld door overschrijving van 4,50 op girorekening nr. 41 22 35 ten name van het Landbouw-Economisch Instituut te Den Haag. Vermeld dient te worden: „Zend publikatie nr. 2.41. CHRISTUS, DE DEUR „Ik ben de Deur; indien iemand door IMij ingaat, die zal beliouden worden (Joli. 10 9). Berlijn is sinds jaren bekend en be rucht geworden door „de muur". Die muur is een sprekend getuige van de verdeeldheid die er onder mensen kan bestaan. Families worden uiteen- gescheurd, gezinnen worden van elkaar vervreemd, bekenden raken elkaar kwijt. Rondom die muur zijn er verder reeds talloze doden gevallen; mensen die een vertwijfelde poging deden door te bre ken naar de vrijheid. En zo zijn er meer muren. Daar in Berlijn zichtbaar, maar er zijn er nog veel meer onzichtbaar. Muren van haat scheiden de mensen van elkaar. Dat is allemaal aangrijpend. Toch is er een muur, die onnoemelijk veel meer ellende brengt, n.l. de muur die we zelf door onze zondeval gebouwd hebben. Tussen de hemel en de aarde, tussen God en Zijn wereld. De mens is God kwijt; ook U werd geboren aan de verkeerde kant van de muur! Dus missen we allen van huisuit j het kontakt met de levende God. We I zijn vervreemd van het leven Gods, we zijn zonder God in de wereld, we heb ben geen hoop op iets beters vanuit onszelf. De muur van Gods gerechtigheid brengt sdheiding; door onze zonde kun nen we die muur niet doorgaan. Toen Adam buiten het paradijs kwam te staan, vond hij een vervloekte aarde. Zonder God wordt de zegen nergens in gevonden. Die muur brengt smart en droefheid, vereenzaming en ellende, dood en oordeel. Maar het ergste is, dat we God missen als het allerhoogst en eeuwig Goed! Het evangelie spreekt ons van een Deur, door God gegeven. Heel duidelijk wordt die Deur aangewezen: Christus is de Deur. In het beeld van de schaapskooi, waarin Christus hier spreekt, betekent dit, dat er een plaats van veiligheid en zekerheid is, terwijl buiten de schaaps kooi de gevaren tastbaar zijn. Voor een hulpeloos dier, dat een schaap toch al is, is de woeste natuur vol bedreiging. Buiten de schaapskooi dwaalt het schaap rond, stort het in ra vijnen en wordt het een prooi van roof dieren. Maar als het onder leiding van de herder door de deur birmen is gekomen, kent het schaap veiligheid en rust. Wij hebben de muur gebouwd en we doen dat nog dagelijks. Maar God gaf de Deur ter ontkoming. Een Deur, Die toegang geeft tot veiligheid en vrede, tot de Heere Zelf. Voor de bedreigde mens, omringd door de gevaren van duizenderlei aard, is er een uitweg: Christus Jezus. Omdat Hij alle gevaren trotseerde uit ongedachte zondaarsliefde en Zichzelf gaf om de grootste vijand te overwin nen, kan Hij toegang verlenen tot God. Door Hem is er een toevlucht gekomen, waar de Kerk kan zingen: „God is een Toevlucht voor de Zijnen". Maar: het staat hier heel duidelijk, dat Christus dè Deur is. Hij moest dat met nadruk zo zeggen, omdat de Joden graag door een andere deur binnengin gen. Zij meenden, dat bijv. de Wet ook wel deuren opende tot de zaligheid. En zij spanden zioh in, om die deuren te vinden. Zo hebben wij ook nogal wat deuren achter de hand. Comrie heeft gesproken van de ladder van kenmerken, waar door we over de muur willen klimmen, zonder de Deur der genade te kennen Zo leeft van nature ook de vijand schap tegen deze Deur in het hart. Om dat we in het aangezicht van de Heere Jezus alle hulp moeten opgeven, en slechts als een doemwaardige, gans be rooide en verslagen zondaar op Hem moeten leren hopen. Laten we het veel bedenken, dat alle eigen deuren mislei den. Buiten de vereniging met de Zalig maker is er geen leven. Niemand komt tot de Vader dan door Hem. Maar Hij is er dan ook! En daarom staat de zaak van al Gods ellendigen niet hopeloos. Er is Hulpe besteld bij een Held. Hij kan verlossen, pleit op dat evangelie, indien ge nog dwaalt. Die Naam roept ge niet tevergeefs aan. Hier ontsluit God de poorten der ge rechtigheid. „Een iegelijk, die door Hem ingaat, zal behouden worden". Middelharnis. Ds. P. Roos. Er zijn in Nederland gelukkig men sen die helder zien, dat wat in inrich tingen gebeurt, ons allemaal aangaat. De van de Vereniging Rekkense In richtingen uitgaande instituten mogen dan merendeels aan de oosteiyke rand van ons land liggen, ten zuiden van Enschede, zg voeren iets uit namens ieder die in Nederland woont. In inrichtingen verblijven mensen, jongeren en ouderen, die in de gewone samenleving niet voldoende konden worden opgevangen. Een inrichting Is een middel om de verantwoordelijkheid die wij in de sa menleving met elkaar hebben tegen over degenen die in moeilijkheden ver keren, metterdaad uit te voeren. Ieder die in een inrichting werkt weet, dat een inrichting een verre van volmaakt middel is, maar het is toch wel beter dan helemaal niets^ De mensen die in deze instituten zijn opgenomen, komen van allerlei gezind ten. De oprichters en de stuwende figu ren van de Vereniging Rekkense In richtingen hebben dit werk aangevat, omdat zij wisten niet te kunnen volstaan met haar of hem die niet slaagden in het leven, te straffen of af te schrijven. Uit het Evangelie wisten zij dat er iets veel belangrijkers te doen is. Aan wie biedt de Vereniging Rekken se Inrichtingen hulp? Aan meisjes en jongens, aan vrouwen en mannen. In Rekken zijn twee afzonderlijke in richtingen. Elk van hen heeft een aan tal paviljoens waarin ongeveer 10 tot 20 mensen kunnen leven. Het zijn dus geen „kazernes", maar meer leefbare eenheden, groepen waarin de enkeling zich niet verloren behoeft te gevoelen in een massa. De inrichting „Gelders End" (genoemd naar het meest noordoostelijke puntje van Gelderland) zorgt voor meisjes en voor een kleine groep vrouwen. Immers ook volwassenen kunnen in conflict ra ken met de samenleving en met zichzelf. In de inrichting „Deeskensveld" zijn allemaal jongens. In sommige paviljoens wonen jongens die nog op de lagere school zijn, in andere jongens die een vakschool bezoeken of bij een baas werken. Het gaat er om, samen weer de weg te vinden naar een meer verant woordelijk bestaan in de samenleving en om de ontplooiing als mens. Een ander hoofdstuk is de zwakzinni genzorg. Al meer dan 50 jaren zorgt de Vereniging Rekkense Inrichtingen voor zwakzinnige vrouwen en mannen. Daarvoor zijn in Eefde (bij Zutphen) twee tehuizen, „'t Mastler" voor vrou wen en „Groot Hungerink" voor man nen. Er wordt druk gewerkt aan de tot standkoming van een geheel nieuw in stituut, een met vele verspreide pavil joens, waarin 300 a 400 mensen die stoornissen in hun gedrag vertonen en voorts zwakzinnig zijn kunnen w^onen. Voor dit instituut is de grond aange kocht (ongeveer 35 hectaren), niet ver van de bestaande inrichtingen te Rek ken. Al deze voorzieningen van menselijke en geestelijke aard, welke het minst onder subsidieregelingen vallen worden hier getroffen. Nederland is in de hulpverlening een apart land in de wereld. Er komt naast de overheidssubsidies ook altijd een stuk ,particullere verantwoordelijkheid' bij te pas. Vooral bij jeugdbescherming en zwakzinnigenzorg.; Uit partikuliere middelen kon in 1968 onze zeer stijlvolle en toch niet dure eigen kerk worden gebouwd. Daarnaast bleef er behoefte aan sportaccomodatie en recreatieruimten. Ook moesten bepaalde pupillen extra h\Ap hebben, b.v. een opleiding om zich. alsnog te kunnen ontplooien. Subsidie voorzag daarin niet in alle opzichten. Ook niet als het ging om verbetering en aanpassing van gebouwen. Gelukkig komt er al sinds jaren ook geld binnen van meelevenden uit het land. Zonder dat „particuliere initia tief" waren onze Instituten en vele an deren er nooit gekomen. Ziet u, hoe juist die particuliere akties het 'm deden? Zo zal het ook in de komende jaren moeten zijn. Voor deelname aan deze akties roe wij U, bij deze, op. ledere maand zal in Uw woonplaats een meisje met een busje van U een gift vragen, voor dit stukje naasten liefde. Stel dit meisje en ook ons, niet teleur met een onprettige opmerking, maar toon uw begrip. In alle plaatsen op „Plakkee" hebben wij een mevrouw bereid gevonden, die deze goede zaak gaat leiden en de meis jes uitzendt. Wij danken deze dames voor hun be reidwilligheid en zouden het fijn vinden als meisjes die iets willen doen zich bij haar melden, ook zij moeten bedenken dat hun positie zo bevoorrecht is, ver geleken bij onze kinderen. Hieronder volgt een samenvatting van de plaatsen met de daarin leidingen gevende „geestelijke moeders". Den Bommel: Mevrouw Polak-Arendsma Dirksland: Mevrouw Pouwer-Lindhout Goedereede: Mevrouw Tanis Herkingen: Mevrouw Groen Middelharnis: Mevrouw Breeman-v. d. Top iVIelissant: Mevrouw v. d. Vliet Nieuwe Tonge: Mevrouw Korevaar-Drooger Oude Tonge: Mevrouw Goedegebuur Ooltgensplaat: Mevrouw van Dam-Duim Ouddorp: Mevrouw Kleine Stad aan 't Haringvliet: Mevrouw Mackloet-Jongebreur Stellendam: Mevrouw Planje Sommelsdijk: Mevrouw van Eijkenj Een bromfiets met electrische aan- dryving is het nieuwste wapen in de strijd tegen lawaai en uitlaatgas. Deze „zoemfiets" wordt zaterdag geïntrodu ceerd op de Keulse tentoonstelling van tweewielers, die op die dag open gaat. Solo Electra heeft 's werelds eerste elektrisch aangedreven rijwiel met hulpmotor. Solo komt uit een Duitse fabriek van electrische grasmaaiers en is bedoeld voor niet al te lange ritten. Bovendien is de zoem-fiets nog gemak kelijker te bedienen dan een gewone automatische (systeem: gas geven en rijden) bromfiets. De Solo Electra wordt op de Neder landse markt gebracht door Hart Nib- brig en Greeve. De prijs is nog niet be kend. Hoe lief de Solo Electra ook is in mi lieuhygiënisch opzicht, toch mag hij niet zonder meer de weg op als alter natieve bromfiets. De bromfiets is na melijk in het Wegenverkeersreglement omschreven als een ding met een ver brandingsmotor en Solo Electra heeft een elektromotor. Er is dus een wijziging van het Wegen verkeersreglement nodig voor de ge luidloze, en schone zoemfiets zijn entree op Nederlandse wegen kan maken. (R.D.) ZONDAG 17 SEPT. 1972 Biezelinge 9.30 uur lezen; 2.30 en 6.30 uur ds. Chr. v^ d. Poel van Yerseke Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen; Dinsdag 19 sept. te 7.30 uur ds. J. v. Vliet 's- Gravenpolder 9.30 en 6 uur (H.A.) ds. Vogelaar; 2 uur lezen Goes 9.30 en 6 uur ds. N. W. Schreuder; 2 uur lezen Hoedekenskerke 9.30, 2 en 6 uur ds. A. Hofman Kamperland 10 en 5 uur le zen Kortgene 10, 2.30 en 6 uur lezen en op donderdag 21 sept„ te 7.30 uur ds. L. Vogelaar Krabbendijko 9.30, 2 en 6 uur ds. Hoogerland Krumlngen 9.30, 2 en 6 uur lezen Nieuwdbrp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 6 uur lezen RiUand Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en S uur lezen Wemeldinge 10 en 4 uur lezen Yer seke 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. Het is niet altijd even eenvoudig om met een elektrische handbcormachine zuiver horizontaal een gat te boren, ver tikaal is dan nog moeilijker. Indola Electric, Nederlands grootste fabrikant van elektrisch handgereed- sohap, heeft hiervoor een simpele, maar zeer praktische oplossing gevonden: een waterpasje op de boormachine. Dit waterpasje kan met behulp van een goed spannende veer (dus zonder dat er gereedschap aan te pas hoeft te komen) gemakkelijk om de hals van ieder type boormachine (ook slag'boor- machines) worden aangebracht. Het be staat uit een klein solide aluminium blokje met twee kijkglaasjes (één voor horizontale en één voor vertikale stand). Als de gebruiker nu maar tijdens het boren het luchtbelletj e in de gaten houdt, is de boorrichting haarzuiver. Een handig hulpstukje voor de vak man en de veeleisende doe-het-zelver. Prijs slechts 14,95. SINT ANNALAND Na gehouden her-examen zijn als nog geslaagd voor Mavo-4 diploma aan de Chr. M.A.V.O. te Tholen: Rien Jop- pe te St. Maartensdijk en Tanny Gunter te St. Annaland. Zodoende zijn alle 39 leerlingen geslaagd. Verkoping Zendingskrans. Woensdag 20 september a.s. houdt de Zendings krans „Draagt elkanders lasten", weder om haar jaarlijkse verkoping in het Dorpshuis aan de Kloosterstraat nr. 13 alhier, en wel 's middags van half 3 tot 5 uur en 's avonds van half 7 tot 9 uur. Iedereen is hartelijk welkom. Er zal ook een boekenstand zijn, ter wijl dhr. Polder eveneens van zijn be langstelling blijk hoopt te geven. Be stuur en leden hopen weer op een grote belangstelling, want er is een zeer gro te verscheidenheid aan goederen te be kijken envanzelfsprekend te koop. Nieuw orgel aangeschaft. Het orgel in het Herv. verenigingsgebouw te St., Annaland voldeed al lang niet meer aan de gestelde eisen. Thans is er een nieuw orgel aangeschaft, dat D.V. op vrijdag 15 september a.s. tijdens een bij eenkomst in het Herv. verenigingsge bouw officieel aan de verenigingen zal worden overgedragen. OOSTERLAND De hier ter plaatse gehouden kollekte annex ledenwerfaktie, ten bate van het Kon. Wilhelminafonds voor de kanker bestrijding werd gehouden onder lei ding van mevr. J. Zeijler-de Vin door de dames mevr. Beije-Barel; mevr. Beije -Reinhoud; mevr. Bal-Schoenmaker; mevr. Bominaar-Weijlanden; mevr. Dooge-Kosten; mevr. van den Houten van 't Hof f; mevr. Ista-Boogert; mevr. SChoof-Jonker en mevr. Stouten-Bolijn, De opbrengst is een waar succes gewor den n.l. de mooie som van 1.488,55 in totaal en 90 nieuwe leden. THOLEN Installatie heer C. G., Boender als burgemeester van Mariekerke. De heer C. G. Boender (S.G.P.) geboren te Tho len, wordt zaterdagmiddag 16 september in een buitengewone raadsvergadering in het dorpshuis te Grljpskerke geïn stalleerd tot burgemeester van de ge meente Mariekerke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1972 | | pagina 9