Directie en Personeel van acc. kantOOr prettige kerstdagen en een voorspoedig 1972. ZEISS Overdenking Boekhandel-Uitgeverij J. P. v. d. Tol te Dordreciit bestaat 50 jaar wensen U Middelharnis -ÏLindenlaan 3 - Tel. 01870-2630. uit de Heilige Schrift AUTOGORDELS Overwoei en Struyl* J. KEUVELAAR SCHAKEN Oraaplete Woning^tsiitiiiS TéL 01877-i6(» m Bladz. a ^ZLAKTDKN-NHCUWS' Donderdag 23 december 1971, TAM BOE Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nleuws, postbus 8, Middelharnis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubri^k" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. KECHTS- OF LINKSHANDIG. Hoe is het mogelijk, dat de ene mens linkshandig en de andere rechtshandig is? Antwoord: Ondanks vele spekulaties is de ontstaanswijze van rechts- en linkshandigheid nog altijd niet opgehel derd. Vrijwel de meeste mensen zijn niet uitgesproken rechts- of linkshan dig; zij kunnen zich weliswaar met de ene (dominante) hand beter redden, maar met de andere hand kunnen ze ook wel wat doenj Naar het heet komt linkshandigheid veel meer voor bij man nen en tweelingen, dan bij vrouwen en eenlingen. Ook is er een duidelijke erfe lijkheid ten aanzien van de voorkeur voor het gebruik van de linkerhand vastgesteld; deze zal tussen de S-lOVo liggen. Zo is er echter ook een erfelijke voorkeur voor de rechterhand. Sommige mensen zijn weer duidelijk „ambidex ter", d.i. zowel links- als rechtshandig. Linkshandigheid kan, aangezien het te vens kan samengaan met lees/spraak/ geestelijke stoornissen, in verband staan met bepaalde „stress-rijke" omstandig heden voor en gedurende de geboorte. Onder stress wordt verstaan lichame lijke en geestelijke „drukkrachten" en spanningen, die o.m. op hormoonpro- ducerende klieren inwerken. Zulke om standigheden zijn bijzonder karakteris tiek voor eerst- en laatstgeborenen.i Aan de hand hiervan meent de onderzoeker Bakan, dat linkshandigheid best iets te maken kan hebben met de geboorteop eenvolging in een gezin. De eerstgebo renen bijv. hebben het immers moeilij ker, dan het 2e en 3e kind. Daarna, met het ouder worden van de moeder, keren die spanningen en moeilijkheden weer terug. Voor nadere en uitvoeriger infor matie over linkshandigheid, raden wij u aan het boek te lezen „Linkshandig heid; wetenswaardigheden en curiosa voor links- en rechtshandigen", door Michael Barsley, uitgegeven door het Ned. Uitgevers Centrum W. de Haan, Hilversum. BEJAARDEN: Kunt u mij enkel© adressen opgeven, waar ik inlichtingen kan Imjgen over bejaarden en bejaardenzorg? Antwoord: Naar onze mening kunt u zich het beste wenden tot de volgende adressen: St.i Ned. Fed. voor Bejaarden zorg, Stadhouderslaan 152, 's-Graven- hage, tel. (070) 544903. Alg. Bond van Bejaarden, Noordsingel 156, Rotterdam, tel. (010) 242260. Bejaardenpartij 65 Groene Hilledijk 161a, Rotterdam-25, tel. (010) 173019. REISORGANISATIES. Ik zou gaarne een opgave willen heb ben van BONAFIDE reisorganisaties. In dien u mij daar niet aan kan helpen, weet u dan voor mij het adres van de Consumentenbond? Antwoord: De Consumentenbond kan u (evenmin als de A.N.W.B.) niet opge ven welke reisorganisaties bonafide zijn. Dit zou een verkapte vorm van reklame maken zijn, die niet strookt met de on partijdige doelstelling van deze instan ties. Wellicht kan men u, aan de hand van een onderzoek n.a.v. vele klachten, wel opgeven welke organisaties beslist NIET BONAFIDE zijn, zoals enige tijd geleden is gedaan met malafide garages., Het adres van de Consumentenbond is: Leeghwaterplein 26, 's-Gravenhage, tel. 070-642900. MUZIEK. Ik ben op zoek naar de bladmuziek (pianopartij) van het nummer „De Fan fare", gezongen door Henk van Mont- foort in de T.V. uitzending „Met de Mu ziek mee". Kunt u mij zeggen waar deze bladmuziek te verkrijgen is? Zo niet, wat is het adres van Henk van Mont- foort? Antwoord; Deze bladmuziek is (nog) niet uitgegeven. Het adres van Henk van Montfoort luidt: Herendaalsebaan 59, Borsbeek - Antwerpen, België. RECEPT. Vooral in deze december-maand zal er door zeer vele mensen weer flink ach ter de lekkernijen worden heen gezeten. Zo ook bij ons thuis, waar bijv. Bitter ballen zeer in trek zijn. Mijn vraag is nu: is er geen recept om deze Bitterbal len eens met wat minder vet en caloriën klaar te maken? Antwoord: Wij hebben uw vraag voorgelegd aan het Voorlichtingsbureau voor de Voeding (Laan Coppes van Cat- tenburch 44, 's-Gravenhage, tel. 070 - 183044), waar men gespecialiseerd is in het adviseren van een juiste en verstan dige voeding. Hierbij geven wij u het recept voor Bitterballen, welke per stuk 70 cal. en 7 gr. vet bevatten. Benodigd: 100 a 200 gr. gebraden of gekookt vlees, of garnalen of 3 hardgekookte eieren, 3 dl„ (2 kopjes) bruin van jus of bouillon, 50 gr. (7 afgestr. eetlepels bloem, een stukje ui, peterselie, 50 gr. boter of mar garine, of vet van jus, peper, zout, pa- neermeel, ei of een eiwit, frituurvet of olie om in te bakken. Deze ingrediënten zijn voldoende voor ca. 25 stuks. Berei ding: de ui schoonmaken, klein snijden en fruiten. De bloem toevoegen en het mengsel op een klein vuur even verhit ten. De hete bouillon of het bruin van jus scheutje voor scheutje door de mas sa roeren tot een dikke, gladde saus is verkregen. De saus op smaak afmaken en 5 min. zachtjes laten koken. De pe terselie fijn snijden, het vlees of de eie ren in stiüijes snijden. De peterselie, het vlees, of ei of de garnalen door de saus scheppen. De massa op een bord uit spreiden en laten afkoelen. Van deze koude, stijve massa ballen rollen, ter grootte van een kastanje en deze door de paneermeel wentelen. Het ei of eiwit met wat water loskloppen. De bitter ballen er door heen roll^en en ze daarna nog eens door de paneermeel wentelen. In een frituurpan of diepe braadpan vet of olie dampend heet laten worden en de bitterballen vlug bruinbakken. De bitterballen laten uitlekken en heet op dienen. Desgewenst mosterd of toma- tenketchup erbij geveni MUNT. Kunt u mij zeggen wat de waarde is van een gave rijksdaalder uit 1872? Antwoord: Van uw rijksdaalder zijn 13.416.378 exemplaren geslagen. Op de voorzijde staat: Willem III Koning der Ned.(erlanden) G.(root) H.(ertog) v.(an) L.(uxemburg). De waarde van een STEMPELNIEUW exemplaar, met stem- pelglans en zonder één krasje is ca. 110,—. Van een ZEER FRAAI exemplaar eerste begin van slijtage en enkele klei ne krasjes ca. 50,En van een NOR MAAL GEBRUIKT, 'maar toch goed leesbaar exemplaar ca. 17,50. BEESTJES. Bijgaand zend ik u een paar torretjes, welke in grote getale in ons huis voor komen. Wat zijn het en indien schadelijk wat is er aan te doen? Antwoord: De toegezonden beestjes zijn zgn. .„diefjes"., Zowel de larven als de volwassen dieren (2 - 4,5 mm) zijn schadelijk, daar ze aan alle mogelijke droge en gedroogde levensmiddelen vre ten. De mannetjes zijn langgerekt van vorm; de wijfjes langwerpig rond. Be- ^trqding: INDIREKT door alle genoem de levensmiddelen zorgvuldig op te ber gen in blikken of plastic bussen en geen keukenafval o.i.d. laten liggen. DIREK- TE bestrijding door te spuiten of te stuiven met een van de vele in de han del verkrijgbare huishoudinsekticiden. VERFVLEKKEN. Ik heb prachtige blauwe tegeltjes en hierop zijn vorig jaar tijdens het verven wat verfspatten gevallen. Kunt u mij zeggen hoe ik die er af kan krijgen? Antwoord: Wij raden u aan om deze oude verfspatten te verwijderen met na tronloog. U kunt dit zelf maken van Caustic-soda schilfers, welke u in water oplost. Wij adviseren u de eerste keer dat u hiermede gaat werken, de oplos sing niet te sterk te maken; mocht blij ken dat dit niet voldoende helpt, dan kunt u een nieuwe, sterkere oplossing maken. Deze schilfers kunt ii bij een goed gesorteerde Idrogist kopen. In ieder geval bij een drogist „van het oude stempel". KNOLVOET. Bij enige van mijn planten heb ik last van „knolvoet". Weet u hoe ik de ze ziekte het beste kan bestrijden? Antwoord: Knolvoet wordt veroor zaakt door een wierzwam. De bladeren zijn loodkleurig getint. Aan de wortels zien we onregelmatige opzwellingen, die in rotting overgaan., Bestrijding: in zo mer en herfst geen koolplanten telen op besmette grond. In sommige gevallen geeft een plantgat-behandeling met een Sublimaat-oplossing 1 1500 van 0,25 1 per gat enig resultaat. BANDPAD SS - BODDBUaABiai DE KEIZER VAN ROME EN DE KONING VAN BETHLEHEM. „En het geschiedde in diezelfde dagen, dat er een gebod uitging van de Keizer Augustus". Lukas 2 1. De kribbe van Bethlehem staat mid den in de wereld-politiek. Het moge u misschien vreemd in de oren klinken, toch is het zo; en wonder heerlijk dat het zo is. Als Lucas de geboorte van de Zaligmaker gaat vermelden, begint hij in Lucas 2 met te verhalen van de Kei zer van Rome en diens uitoefening van de wereldheerschappij. Is dat wat anders dan politiek? Maar het schrikke u toch vooral- niet af. Het is de omlijsting van het verhaal, waardoor de kribbe eerst op haar rechte waarde kan worden ge schat. De gebeurtenis in de Kerstnacht is maar niet een mystiek stukje in de verborgen eenzaamheid van een ge heel en al buiten de wereld staande en buiten haar omgaande gelegenheid. Integendeel: heel de wereld is er bij in rep en roer, want de kribbe staat in het centrum van alle geschiedenis, van heel de wereldworsteling; het beweegt zich al naar en om die kribbe. De Keizer zal blijken te zijn nolens volens buiten weten en willen van zichzelf, een vasal van deze geboren Koningj De Keizer van Rome, en de Koning van Bethlehem. Het woord Keizer, Cae sar, sluit altijd min of meer het begrip van het harde, het geweldige en ge welddadige in. Koning is liefelijker, va derlijker begrip, het spreekt van heer schappij ten bate des volks. Bij koning is het ambt er om het volk, bij Caesar moet het volk dienst doen om de macht te verstevigen. In de profetie is telkens sprake van een Koning. Hij zal regeren in gerechtigheid. Bij Israël verwachtte men den Messias met name tot de be diening van het Koninklijk ambt. Daar in kroont zich de heilsverwachting, de Messias zal Koning zijn. Het is dan ook in David vóór- en af gebeeld. Bethlehem heet de stad Davids, de Koningsstad. Daar was David gebo ren, daar had de Heere Hem geroepen; daar was zijns vaders huis. In Bethlehem verschijnt dan ook de ware Koning David. De profeet Jeremia spreekt in zijn profetie zelfs van „den David", als hij van Christus als de ko mende Messias gewaagt. Christus zal Koning zijn; zeer zeker ook profeet en priester, maar het is opdat in Zijn Ko ninklijke bediening al Zijn ambtelijk heid zich ten volle opluistere. Hij zal hebben een eigen verkregen volk, ge kocht door Zijn bloed, onderwezen door Zijn Geest, maar opdat Hij dan over dat volk eeuwig regeere; d.i. opdat al Zijn schatten en weldaden in dat volk wor den verheerlijkt, om een volk des Hee- ren te zijn, hetwelk God zal dienen, in volmaakte gerechtigheid; het Konink rijk Gods zal binnen hetzelve zijn. Onder dat Koningschap bereidt God als Schepper Zijn eindbedoeling met Zijn scheppingsplan; al wat Gij wrocht zal juichen tot Uw eer. De bedoeling van het Werkverbond wordt bereikt: om als Gods Beeld, God in de eeuwige zaligheid te loven en te prijzen. Het genadeverbond zal alzoo de realisering, de vervulling, van het werk verbond doen aanschouwen; en dat zal zijn door dien Christus, Die daartoe als Koning in de wereld is gekomen, om God Zijn luister te doen ontvangen in de zjiliging van Zijn door Zijn bloed verkregen volk, dat tot koningen en priesters Gods zal gesteld worden.. De verlossing resulteert ten volle in den ambtelij ken luister nu ook van het volk van God. Gelijk we in het werk verbond een ambtelijke positie moesten innemen, als Beeld Gods geschapen; bondgenoot, medearbeider Gods te zijn. Om dit tot stand te brengen, moest Christus wel geen Caesar (dat is geen ambtelijk begrip) maar dan toch te vol- strekter Koning zijn; met macht en ma jesteit bekleed, om Zijn uitverkoren volk te verlossen uit de banden van het val- sehe bondgenootschap met Satan, en weer terug te brengen tot het bondge nootschap Gods. Men versta ten deze daartoe toch goed wat het schandbedrijf in onzen diepen val is geweest. Door n.l. naar Satan's ingeving te luisteren, is de mens tot die moedwillige ongehoorzaamheid geko men (door ongeloof tot ongehoorzaam heid) dat hij het bondgenootschap met God stout verbrak en (let wel!) nu een ander verbond aanging, n.l. hij werd nu bondgenoot van Satan, bondeling niet in een verbond der werken maar der helse slavernij. De zonde brengt ons over niet slechts een verdoemende en verdervende maar ook een tyrannieke macht, in bond getreden met Satan. Daarom moet de Messias uit die dienstbaarheid verlossen, en met Koninklijke macht en bevoegd heid zijn bekleed. Hij moet ons uit alle geweld des dui vels verlossen. Daarom begint het Evan gelie met eenoorlogsverklaring. Ik zal vijandschap zetten, n.l. tussen u o gevallen, uzelf aan den duivel verbon den heblDende mens, én Satan; d.i. God belooft dat Hij dat valse, vreemde, ver doemende verbond met den duivel zal verbreken, om ons alzo weer als bond genoot Gods terug te krijgen. O, wat ligt er dan in die koninklijke bediening van Vorst Messias van Bethlehem een vol- zalige dierbaarheid, tegenover dien Cae sar, dien vollen ijselijken Caesar der verdoemenis. Hoe dierbaar wordt dat Kind van Bethlehem ons dan bij uitnemendheid in deszelfs koninklijke waardigheid macht, bevoegdheid en bediening., Ja nóg iets. Als Koning is Hij ooi voor dat volk, Hem van den Vader Be geven, verantwoordelijk. Hoe luiden to al de Kerstklokken tegelijk. In de zielsbevinding en genadebele- ving van al Gods volk gaat het dan ook bijzonder om de ervaring en functione ring van het Konhigsschap van Christus in ons! Het kan zelfs een kenmerk van genade genaamd worden, en een karal teristiek verschijnsel van vordering opwas in de genade, als n.l. Gods volk veel met dat koninklijke ambt in ai raking komt. Hoe verder n.l. zij op jen weg komen, hoe meer ze ztdlen leven 1: en uit de koninklijke bediening van Christus. Als profeet en priester wordt Hij daar om niet uitgeschakeld, dat zij verre. Alle drie zijn ambten hebben we steeds en meer nodig, maar toch dat koninklijke ambt in deszelfs bediening hoe wordt dat alsmeer ons nodig en kostelijk. Want al weet ik zelfs dat ik door Zijn bic ben gekocht en een erfgenaam des eeu wigen levens ben geworden, al ben ik van mijn aandeel aan Hem ten volle verzekerd, {juist daarom!) dan zal ik toch en des te meer nodig hebben, dat Hij die genade nu door Zijn koninklijke bediening zodanig opluistere, dat ik al meer moge uitkomen als te zijn niet meer een onderdaan en dienstknecht van Satan, maar van den levenden God, van den God des eeds en des verbonds. Kortom, speciaal door Zijn koninklijke bediening ga ik weer vertoonen de glans. stralen van het herstelde beeld Gods in mij; om eenmaal daarboven en in het rijk der heerlijkheid ten volle te beant woorden aan het zeggingschap Gods, Hem vrezende en dienende in alle vol maaktheid, eeuwig en altoos. Wijlen Prof. G. Wisse SCHAAKVER. „DE ZWARTE PION" TE MIDDELHARNIS Uitslagen d.d. 13 december Ie Afdeling W. Peeman J. de Jager 1O J. Boeter d J. Smit V2—V2 C. Poortvliet D. Hoogzand V2V2 G. de Jager W. Markwat 1O M. L. V. d. Waal C. Littel V2—V2 2e Afdeling: C. V. d. Groef H. de Zout V2—V2 C. Vis M. Moerland 1—0 Addy Visser N. v. Bracht Va—V2 H., C. Hollander J. Kruili 0—1 Uitslagen 20 december Ie Afdeling: C. Littel J. Boeter 1-0 P. Lesuis G. de Jager O1 D. Hoogzand J. de Jager O1 W. Markwat -^ W. Peeman O1 2e Afdeling: N. V. Bracht R. Wolters 0—1 L. Verolme A. T. Robijn 1—0 T. V. Herk A. v. Loon V2—V2 J.I Vroegindeweij A. Visser V2V2 J. Kruik C. Vis 0—1 C. V. d. Groef H. C. Hollander 1-0 Boekhandel-Uitgevery J. P. van den Tol bestaat 5ft jaar. Voor velen op Goe- ree-Overflakkee en Zeeland is de naam „Van den Tol" op gebied van de boeke rij geen onbekende. In 1921 (in het klein begonnen) te Nieuw Beijerland in de Hoekse Waard en later te Dordrecht zijn door deze firma heel wat goede boeken op de markt gebracht. Na een halve eeuw mag men met dankbaarheid con- INGEZONDEN: een zaak van levensbelang. Het is nu zonder meer een feit dat vei- ligheidsriemen in een auto, mits van het goede type en juist gedragen, kun nen voorkomen dat er zich dodelijke ongevallen voordoen beneden 100 - 110 km/uur. Zonder het gebruik van auto gordels blijken snelheden van 20 km/uur reeds fataal te kunnen zijn. Vooral in de steden en dorpen, met hun vele kruis punten en botsingskansen bieden auto gordels een bijna volledige bescherming tegen dood en zware verwonding. Bij een botsing worden de inzittenden zonder veüigheidsriemen tegen het in terieur van de auto geslingerd en bo vendien hebben zij de kans, door een ruit of een portier naar buiten te vlie gen. Een auto die een snelheid heeft van 120 km/üur en plotseling tot stilstand komt tegen een stilstaand object heeft slechts een deel van een seconde nodig om tot stUstand te komen. In die fractie van een seconde heeft alles wat zich los aan en in die auto bevindt een snelheid van 120 km/uur, dus ook de passagiers. Daar. het zwaartepiint van een men selijk lichaam zich in de buurt van het bekken bevindt, schuift eerst het onder lichaam naar voren, totdat de benen te gen het dashboard komen. Vervolgens slaat het bovenlichaam, met hoofd en armen, naar voren door de voorruit of tegen een ruitstijl. Bij een zeer hoge snelheid vliegt het lichaam zelfs door de voorruit de auto uit. Analyse van zo'n 30.000 ongevallen heeft aangetoond dat een duidelijk on derscheid is aan te brengen tussen de verschillende botsingen. Bovengenoemd voorbeeld, wat zich voordoet bij frontale botsingen en botsing tegen stilstaande objecten op de weg geven meestal voor de bestuurder verwondingen aan het gezicht en door de klap van het stuur in de maag beschadiging van müt en lever terwijl ook gebroken ribben, bovenbenen en bekkenfractuur niet denkbeeldig zijn. Is de voorruit van triplexglas dan kan fatale beschadiging van de schedel ook voorkomen. De passagier naast de bestuurder overkomt ongeveer hetzelfde, alleen heeft deze geen stuurwiel voor zich, waardoor hij sneller door de voorruit, en uit de auto zal vliegen. Passagiers op de achterbank vliegen al naar gelang de snelheid tegen de ach terkant van de voorstoelen of er over heen. Meestal hebben zij bekkenfrac tuur en veel inwendige kneuzingen. Kleine kinderen die niet ó..tn.v. een riem op hun plaats gehouden worden vliegen door de hele auto, en meestal vliegen ze eruit. Al deze ellende kan dus beperkt wor den of zelfs helemaal voorkomen als u op uw plaats gehouden wordt door auto gordels. Ook als uw auto in het water rijdt bent u beter af met veiligheidsriemen. Door de klap op het water kimt u be- De B.M.W. werd totaal vernield maar doordat de bestuurder gor dels aanhad kwam h\j er met lichte verwondingen af. wusteloos raken, of u kunt verwond zijn door een botsing die aan de te water- lating vooraf ging. Als u gewond bent is het uitgesloten dat u op eigen gele genheid uit de wagen komt, u bent af hankelijk van hulp van buitenaf. Had u echter riemen om, dan hoeft u deze slechts door één druk op de knop los te maken, om zo snel mogelijk de auto te kunnen verlaten. Nog maar 4% van autorgdc^d Neder land gebruikt regelmatig autogordels. Dat moet lOOVo worden! Dat geeft per jaar minstens 350 doden minder in het verkeer en vele tiendui zenden gevallen van ernstig letsel wor den gespaard. 3-puntsgordel heupgordel puntsgordel met automaat stateren, dat duizenden in liet gehele land van zijn leveranties en service heb ben gebruik gemaakt. Wij hopen bin nenkort in een apart artikel daar nog eens breder op terug te komen. Vermelden wij nu alvast, dat ter ge legenheid van dit jubileum vijf verras sende nieuwe boeken zijn uitgegeven, tegen een speciale prijsj Het zijn de volgende: L WUlem Teellinck's NOORDSTERKE, in de hedendaagse spelling overgezet en van een voorwoord, inhoudsopgave en bibliografie voorzien door ds. J. van der Haar te Achterberg. Tot 1 januari a.s, kost dit weldoorwrochte werk slechts 27,50 en nadien 35,—. Wij komen breedvoeriger op dit mooie boek tem?, maar delen dit alvast mee, dat liefheb bers van de 7,50 voordeel kunnen pro fiteren! Zeer aanbevolen! U. DOOR t LICHT DAT NU ONT STOKEN IS". Een boek met kerstver halen onder redaktie van de bekende Rik Valkenburg met medewerking van meerdere Christelijke auteurs. Prijs 17,90. Ten volle waard! III. WAAR HET OM GAAT. Dit is een geheel nieuw interviewboek van Bil! Valkenburg, waarvan we later een breedvoerige beschrijving hopen te ge ven. Tot 1 januari a.s. kost het 19,5' en daarna 24,50. Bestel dus spoedig, zult er geen spijt van hebben! IV. EEN LAND DAT VOOR GEEN WATEREN BEEFT" door H. J. vanDijfc Dit is een uniek boek uit de geschiede nis (en voornamelijk uit de kerkgeschie denis) van de Alblasserwaard. Momen teel nog niet gereed, maar spoedig te verkrijgen. Prijs 12,50. V. WILLEMIEN UlT DE öKECHT- STEEG door T. Mateboer. Een boeienti verhaal voor oudere meisjes, maar oe moeders en de vaders zuUer. het zeker ook lezen! In geplastificeerde, mooie ge kleurde band, prijs slechts 9,90. Op al deze jubileumboeken komen wi) afzonderlijk met een bespreki'~g terug. OUDDORP Muziekuitvoering van de nuzi*'*' Concordia uit Ouddorp op a.s. 30 1971 m het verenigingsgebouw, t^^ vang 20.00 uur precies. MeckwerB.. zal verleend worden door de muzieKv Apollo uit Nieuwe Tonge. Belae verffl gingen staan onder leiding van DM' Horseling. Het programma dat Jiooiof,_ keiijk zal bestaan uit muziek van I verenigingen, wordt afgewisseld o solisten met pianobegeleiding o.Lv- ^j ■an de op J. Boon uit Goes. Programma zaal verkrijgbaar. In afwachting op de uitslag v- deze avond te houden verloting amuse- voor wij een geheel nieuw systeem ben bedacht, zal een gezellig mentsmuziekje de avond besluiten.^^^jj nateurs hebben vrije toegang- toegangsprijs 2,p.p.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6