Wij nemen uw valcantie even ernstig als nzelf RaiffeisenBank fZi Boerenleenbank Raad St. Philipsland U kant zoveel méér doen met onze bank Uiterst we!verzorgd wonen in rusten vol KOK MAKELAARDIJ NV Nieuws Dit Zeelanil FRANS HARTENSVELD GEMEENTE GOEDEREEDE Tenslotte is uw vakantie iets, waar u de rest van 't jaar op moet teren. Daarom willen wij er dan ook voor zorgen dat het piekfijn voor elkaar komt. Zoals u dat ook al gewend bent met alle andere bankzaken die u aan ons toevertrouwt. Daar zijn we uiteindelijk uw bank voor. Om u te dienen. Daar hoort ook bij het boeken van uw vakantiereis. En het in orde maken van alles wat er bij komt kijken. Zoals deviezen, reischeques, reis-, bagage- en annuleringsverzekering. Met 3000 vestigingen overal dicht in de buurt. Oók voor wie nog nooit eerder bij ons is geweest de bank voor iedereen 3000 vestigingen VOOR DE KERSTDAGEN TOCH EEN NIEUWE JURK? Onze specialiteit: JAPONNEN MET JAS, dat zijn eigenlijk 2 japonnen voor slechts 85,Maat 4048. Vlotte HENERTRUIEN en JURKEN voor kleine prijsjes. FLANELLEN HEMDEN MET DUBBELE BORST. ECHTE ENGELSE SCHIPPERSTRUIEN halve prijzen. AANBIEDING DEZE WEEK: KOSTUUMS VAN 175, nu voor 59,—, 98,—, 109,—, 119,— enz. ROKKEN, VESTEN plus KINDERTRUIEN voor halve prijzen U ZULT ZEGGEN HOE KAN DAT? Het kan ook niet nu alles duurder wordt, maar wij doen het voor X VOORSTRAAT 20 - DIRKSLAND - TEL. (01877) 1483 i Denk eraan het adres waar U zilverzegels gratis krijgt, die zo fijn sparen. MODEHUIS P. BOSMA Landbouwprijs indexcijfers, oiitober 1971 Zojuist geopend de verrukkelijke verzorgingsflat Flakkee te Dirksland. In twee hectaren eigen wandelpark met vijver. Met een staf van huishoudpersonee-1 onder kundige directie. Voor uiterst welverzorgd wonen in rust en volle vrijheid. Voorzieningenconversatiezaal met loggiaterras. Biljart- kamer. Riante ontvangstiial met postboxen en PTT-brievenbus. Ziekenboeg. Gasteni<amers. Liften. Oproepsysteem. Brede cor ridors met zwaar tapijt. Eigen voortreffelijke keuken verzorgt 'diner aan huis'. Mogelijkheid van verpleeghulp, ook In de flats. Elk tweekamerappartement bevatgarderobehal met die 'e bergkast. Ruime zitkamer annex forse pantry met doorgeefkast. Grote slaapkamer annex badkamer. Beide kamers komen uit op een diepe loggia. Een bijzonder 'bewoonbaar' ge/iee/f Op s/echts 40 minuten rijden van Rotterdam. Tot 1 januari 1972 f 71 400 kk. Overtuig u zelf. Kom kijken in de modelflat, open elke dinsdag en donderdag van 14 tot 17 uur, of informeer onmiddellijk bij onze vestiging Sophiastraat 20a Breda 01600 - 4 44 72 's Avonds 01600-4 65 14 Makelaars in onroerende goederen f voor beter wonen Heden nam de Heere plotseling van ons weg, onze geliefde zoon, broeder, zwager en oom echtgenoot van A. Oosterling in de leeftijd van 50 jaar. Uit aller naam, M. Hairtensveld-van Gullk Sommelsdijk, december 1971. Oost Achterweg 36 DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man en zorgzame vader, MAARTEN TROOST betuigen wij onze hartelijke dank. Inzonderheid dr. Huisman, zr. Koppejan en mevr. Markwat. Mevr. A. J. Troost-Grootenboer en kinderen. Melissant, december 1971. Pieterstraat 42 Burgemeester en wethouders van Goedereede brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3, van de Ontgron- dingsverordening Zuid-Holland, dat vanwege de heer P. Streefkerk te Vlaardingen e.en aanvraag is ingediend ter verkrijging van een vergunning tot het afgraven van een schurveling aan de Dijkstelweg, kadastraal bekend gemeente Oud- dorp, sectie E nr. 4045. De op de aanvraag betrekking hebbende beschei den liggen van 24 december 1971 af tot 23 januari 1972 voor een ieder, ter gemeentesecretarie ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde ter mijn kan een ieder tegen de inwilliging van de aanvraag bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Koningskade 1 te 's-Gravenhage, schrif telijke bezwaren indienen. Goedereede, 16 december 1971j Burgemeester en wethouders voornoemd. De burgemeester, H. J. Smith. De secretaris, A. J. Vogelaar reizen (vervolg De niet voltallige raad door afwezig heid van dhr. de Jager wegens ziekte, ging accoord met het voorstel van b. en w, om tot de Minister van Onderwijs en Wetenschappen het vei^oek te richten bedoeld in art. 55 quater der lager onderwijswet 1920 voor het jaar 1972. Met verwijzing naar de gegeven toe lichting in de begroting 1972 kan thans aan de hand van het juiste gemiddelde aantal leerlingen van de openbare la gere school over 1971 worden medege deeld dat het bedrag per leerling voor gewoon lager onderwijs bedraagt 186,10 met kosten van instandhouding 161,10 zonder kosten van instandhouding naar het oordeel van b. en w. wijken deze berekende bedragen per leerling aanzienlijk af van de bedragen die voor de redelijke behoeften ener in normale omstandigheden verkerende school in deze gemeente nodig zijn te achten. Ook het voorstel van b. en w. werd door de raad goedgekeurd om de ver goedingen voor 1972 beschikbaar te stel len voor het bijzonder lager onderwijs. Met verwijzing naar het voorgaande agendapunt dient voor het bijzonder la ger onderwijs thans een bedrag te wor den bepaald dat voor 1972 aan vergoe ding beschikbaar zal worden gesteld 152,— met en 126,^ zonder kosten van instandhouding. Deze becijfering is op gesteld aan de hand van de laatst be kende statistische gegevens over 1971.i De lesuren voor het vakonderwijs, aan de openbare lagere school zijn van ge meentewege vastgesteld door het aan tal onderwijzers verbonden aan die school in casu 3:2 IV2 bij dit aantal onderwijzers is ook gerekend de aan deze school verbonden vakonderwijzeres. Derhalve kunnen de besturen van de Wjzondere scholen eveneens aanspraak ^oen gelden op een vergoeding voor het geven van dit onderwijs. Het handenarbeidlokaal van het scho lencomplex van de Koningin Juliana- *hool dat jarenlang gebezigd is voor diverse verenigingsactiviteiten voor het geven van 't vak nuttige handwerken en Mndenarbeid zal een grondige beurt Mijgen. Het dient grondig opgeschilderd te Worden terwijl het meubilair vernieuwd Ml moeten worden. B. en W. stellen voor hiervoor een extra krediet te vo- teren groot 5000,— vanwege de raad 'S hiertegen geen bezwaar. Het voorster' van b. en w. tot het doen maken van een oprit aan de Oostzijde van de Oostdijk ontmoette ook. geen te- Senstand. De uitvoering van dit werk is Wgent in verband met de zeer binnen kort te verwachten afbraak van de nog resterende drie panden. Teneinde onno- J'S grondwerk te voorkomen, welk srondwerk verricht moet worden om de ontstane gaten van de dijkwoningen aan te vullen, wordt voorgesteld in het rader van de toekomstige algehele her- Protilering van de (af te graven) Oost- fliJK de reeds aanwezige straat aan de ""stzijde te verlengen vanaf de Emma- waat met circa 101 meter, achter de «lüanastraat, om middels een oprit de yostdijk te bereiken. Dit werk kan be- ^Mouwd worden als de slotfase van de ^nermg van de Oostdijk. De kosten- Mrammg is 24.600,—. siih agenda ging over de «DSidieverzoeken van de Muziekveren. ^oncordia, de Gymnastiekver. „de Flip- g^ en de Zangvereniging V.Z.O.S. Ub. a. Ten aanzien van de muziek- wenigmg wordt door een meerderheid van b. en w. voorgesteld deze subsidie voor 1972 te bepalen op 1800,- per '«r. Een minderheid stelt voor 1520,— De minderheid b. en w. de heer L. Walhof (S.G.P.) vond de contributie van 39,per jaar veel te laag. Hij vond het onredelijk in verband met de stij ging van de kosten en met de enorme verbetering van de accomodatie een dergelijke lage contributie te handha ven. Zijns inziens dient elke vereniging ernaar te streven, de onkosten uit de contributie te bestrijden. De duizend gulden voor de muziek vereniging 520,voor zaalhuur) vond Walpot aan de hoge kant, maar daar aan wilde hij voor dit jaar niet tornen. Ook de gymnastiekveren. stuitte op bezwaren. De meerderheid van b., en w. stelde voor om 1040,te verlenen. De S.G.P. 800,—. Dhr. Walpot vind het financieel overzicht van deze vereniging niet duidelijk. Ook de afdracht van de contributie aan de landelijke organisatie het K.N.G.V. vond hij onevenredig hoog. Met de gedachte „de gemeente is er goed voor" kon hij zich niet verenigen. Zij zullen moeten'beginnen met de contributie, nu op 40 te verhogen. Vol gens m'n gevoel ben ik m,et de 800, voor 1972 eigenlijk al te ver gegaan en, als de algehele toestand in 't vervolg niet verbeterd zal ik nog verder moe ten gaan aldus de heer Walpot. De stemming voor de subsidies muziek en gymnastiek was 33 't welk dus aange houden moet worden tot de eerstvolgen de raadsvergadering. De voorz. was het in grote lijnen eens met de heer Walpot, de contribu tie is inderdaad te laag zegt de burge meester. Het was z.i.z. duidelijk gezien de hoge afdracht ten aan het K.N.G.V. dat men ook daar uitgaat van eerï ho gere contributie. De Zangvereniging V.Z.O.S. die van haar leden een contributie vraagt van '66,50 per jaar 't welk de gehele raad zeer redelijk vond kreeg voor 1972 een subisidie toegewezen groot 620, Voorstel van b. en w. tot vaststel ling van een nieuwe verordening op de heffing en invordering van reinigings rechten. Het oude systeem van de aan slag regeling gebaseerd op het (emmer systeem) is in de loop van dit jaar door invoering van de plastic huisvuUzakken vervallen. Bedoeld systeem blijkt in de practijk goed te voldoen. Men past hetzelfde systeem toe als de gemeente Tholen vijftig cent per plastic zak die verkrijgbaar zijn bij de P.T.T. Wij willen dit voor één jaar pro beren als burg. van Velzen zou het in de practijk niet voldoen (wat overi gens niet denkbaar is) dan is het altijd nog te bekijken. Die leek den heer den Eerzamen ook het beste, hij vroegvervolgens, of er contact opgenomen was met de mid denstand of met iemand die lOOVo in valide is om deze plasticzakken onder de man te bren'gen. De voorz. antwoordt hieraan niet te hebben gedacht. Hij achtte het niet waarschijnlijk dat de middenstand of een particulier voor deze betrekkelijk geringe vergoeding zoals de P.T.T. met de er aan verbonden administratie dit alles zou willen ver zorgen. Bovendien is dit juist de opzet van de gemeente om van deze romp slomp af te zijn. De verkoop van de plastic zakken op het secretarie vond de burgemeester derhalve niet aantrekke- De heer den Engelsman was beducht dat er met deze regeling de hand ge licht zou worden; b.v. dat men goedko pe plasticzakken zou gaan kopen voor het huisvuil en dan maar ergeris weg smijten. Als dat gebeurt aldus de bur gemeester zullen we niet zoetsappig 4 zijn, dan zouden wij ook een verorde ning kunnen maken voor een aanslag van 50,per gean. Terwijl, voor de genen die zich hieraan schuldig maken, een procesverbaal achterop komt. De heer P. v. Hekken hield liever de verkoop van de plasticzakken in eigen hand, dan kon de gemeente z.i.z. die duizen'd gulden gemakkelijk verdienen; we gebruiken de vrachtwagen van de gemeente voor het ophalen van het huisvuil, dan hebben we ook geen kraakwagen nodig en, wat de kosten betreft, is het misschien gelijk of nog minder dan in de begroting Tholen. Wij hebben aldus de voorz. geen eigen stortplaats en' als onze eigen mensen de vuilnis ophaaldienst moeten ver zorgen zou er één man bij moeten ko, men, daar komen we niet onder uit, U ziet dus aldus burgemeester van Vel zen dat zelf doen ook niet kosteloos gaat De eindkonklusie was dan ook dit experiment voor één jaar te proberen. De 18 gulden reinigingsrechten is al door vele gemeenten verre overschre den en als we 't zelf zouden moeten' doen zou het volgens mij niet bij 50 cent per zak blijven aldus de voorz. Tenslotte dankte burgemeester van Velzen het college van b. en w. en de raad voor de aangename wijze van sa menwerking op velerlei gebed in het afgelopen jaar en spreekt de hoop uit om dit in het a.s. jaar samen voort te mogen zettert. (basis: overeenkomstige maand 1962/1964 100) Volgens mededeling van het Centrala Bureau voor de Statistiek bedroeg het 'groepsindexcijfer voor akkerbouwpro- dukten in oktober 1971 108 tegen 122 in de overeenkomstige maand van 1970. Alleen de prijs van bruine bonen liep op; alle andere produkten vertonen een da ling. Het groepsindexcijfer van veehoude- rijprodukten liep, in vergelijking met oktober 1970 met 12 punten op tot 130. De iets lagere prijs voor slachtpluimvee werd volledig overtroffen door de hoge re prijzen voor bijna alle andere pro dukten in deze sector. INGEZONDEN: Wie kan helpen aan het boek „Het huisje aan de Zeedyk"? Van de hand van ondergetekende is jaren en jaren geleden in de toenmalige „Maas- en Scheldebode" (uitg. van Van Boekhoven in Sommelsdijk) een feuille ton verschenen onder de titel: „Het huis je aan de zeedijk". Daarna is het bij de zelfde uitgever als boek verschenen. Om onverklaarbare reden is het ex. uit mijn archief verdwenen. Is er onder de oude of oudere lezers (lezeressen) van dit blad soms iemand, die het boek nog in zijn (haar) bezit heeft en het mij zou willen afstaan? Het mag, eventueel, ook wel in wat beschadigde staat verkeren. Zo ja, wilt U mij dan schrijven? Met opgaaf van de prijs, die U vraagt. Natuurlijk worden ook alle portokosten vergoed. Hugo Kingmans Sr. Schalkburgerstraat 7 Hengelo (O). THOLEN Burg. Stand: Overleden: Machiel v. Halst, 68 jaar, echtgenoot van M. P. V. d. Eijk. Laurens Aalbrechtse, 70 jaar, echtgenoot van J. Suurland. Parkeerproblemen Ten Ankerweg. De Centrale Dienst voor Gemeentewer ken is bezig een plan te maken voor het parkeren aan de Ten Ankerweg. Op verschillende gedeelten van deze weg ontstaan er nu gevaarlijke situaties door aan beide zijden van deze niet al te brede weg. Men wil nu parkeerhavens maken naast de rijbaan. Botsing. Op de provinciale weg, ter hoogte van „Het Stenen Kruis" kwam mevrouw G. B.-de J. uit Tholen donder dagavond met haar auto in botsing met de haar tegemoet komende auto, be stuurd door de heer J. v. H. uit Scher- penisse. Door de botsing werd mevr. B. gewond en moest worden overgebracht naar het ziekenhuis te Bergeii. Beide auto's werden flink beschadigd. De botsing ontstond doordat mevr. B. haar voorruit wilde schoonmaken en 'hierbij teveel naar links ging. aas

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 3