Jongeren van verschillende kerken spraken over: flantal werldozen in Rotterdam verdublielii Piet Westhoeve te Ouildorp won goud op concourf Reformatoriscli fltiieneum 99 Streekmuseum Goeree-Overflakkee Volleybal ff Plaatselïik niraws Zilveren jubileum Nu ook slljlgarnituren bij de woninginrlcbter I Bladz. 3 jgiLASFDEir-irZBUWS'' Dinsdag 21 december I Ruim 80 jongeren uit de Hervormde gemeenten van Middelharnis en Sommelsdijk, uit de Chr. GerefKerk en de Geref. Gemeente, diskus- sieerden afgelopen zondagavond in het Verenigingsgebouw van de Hervormde gemeente te Middelharnis. Jeugdwerkleider A. J. Terlouw leidde een onderwerp over het bekende „Getuigenis" dat de laatste maanden zozeer de tongen en pennen in -beweging heeft gebracht. GETUIGENIS „Aan de gemeente van Jezus Christus 1. De liefde tot God en de liefde tot de naaste vallen niet samen. n. Het is éérst geloof en dan goede werken. IH. Christus wil ons met God verzoenen. IV. Het kruis van de Heere Jezus is het hart van het Evangelie. V. De opstanding van Christus is geschied. VI. Wij hoeven het Koninkrijk Gods niet dichterbij te brengen. Vn. Het christelijk geloof is in de eerste plaats een persoonhjke zaak. Mooi geschenk uit de nalatenschap wijlen de heer F. den Eerzamen. De boer en zijn verhouding tot de natuur Het Getuigenis De heer Terlouw lichtte de 7 punten van „Het Getuigenis" op eenvoudige wijze toe daarbij gebruik makend van een stencU dat ds. T. van 't Veld sa menstelde en dat werd uitgegeven door de Hervormd-Gereformeerde Jeugd- Ibonden. We laten de inleiding van de heer Terlouw hieronder in grote lijnen volgen. Zo begint een prachtig stuk, „Getui genis" genoemd, dat onlangs is gepu- toliceerd door een aantal vooraanstaan de personen uit onze Hervormde kerk. Daarin worden positief de hoofdlijnen van het Evangelie naar voren gebracht, die in onze tijd zozeer bestreden of ver onachtzaamd worden. U vraagt: Waarvoor is dat nodig? Wel, er heerst in onze kerk een grote nood, omdat er veel dingen gezegd en ge daan worden die niet in overeenstem ming zijn met de Boodschap die de kerk heeft uit te dragen. We noemen een paar voorbeelden, die het „Getuigenis" ook geeft: Sommigen beweren openlijk: dood is dood. In veel preken gaat het meer over maatschappij-vernieuwing dan over de grote vraag hoe onze zonden' vergeven kunnen worden. De Heere Jezus wordt vaak gezien als een soort „Revolutio nair", meer een Voorbeeld voor ons han delen dan de Middelaar die ons met God weer verzoent. De vragen van persoonlijk geloof en ibekering tot God komen vaak nauwe lijks aan de orde. Kortom, de hele gods dienst dreigt wel eens op te gaan in een brokje medemenselijkheid, dat we zelf hier op aarde moeten verwerkelijken. Temidden' van al deze stemmen pro beert het „Getuigenis" het hart van de Evangelieboodschap te laten horen. Niet om alleen m.aar te kritiseren, maar om de gemeente van Christus te bemoedi gen in deze tijd. We worden heengewe zen naar wat de kerk van alle eeuwen tot haar troost en kracht in Gods Woord heeft mogen lezen. Dat wordt in zeven punten beleden. De taal van het stuk is helaas wel wat moeilijk voor vele eenvoudige ge meenteleden. Daarom wiUen we hieron der proberen de waardevolle inhoud zo duidelijk mogelijk weer te geven. Ook in zeven punten. Daarom kan men niet zeggen (wat tegenwoordig nogal eens gebeurt): God dienen betekent alleen maar je naaste liefhebben. Nee, medemense lijkheid alleen is niet voldoende. De hoofdsom van de wet zegt: God lief hebben als je zelf en dan ook de naaste als jezelf. Natuurlijk kan dat laatste niet gemist worden, maar het is een vrucht van het geloof. Om God in de eerste plaats lief te hebben is het gebed en de kerkdienst en een persoonlijk geloof nodig. Het „Getuigenis" protesteert dan ook te gen de bijna minachtende wijze waar op soms over deze dingen gesproken wordt. De kerkdienst kan nooit door iets anders vervangen worden. Er wordt in onze tijd veel gesproken over verbetering op 'maatschappelijk en politiek gebied. De bijbel heeft daar zeker wat over t.e zeggen. Maar met onze goede werken kunnen we de wereld echt niet verbeteren. Het is nodig dat ons hart veranderd wordt door Gods genade. Dan gaan we ook uit dankbaarheid leven tot Gods eer in het dagelijks leven. Het heil komt van God en gelukkig niet van onze menselijke prestaties. Dan zou het er niet best uitzien. Dat lijken heel hekende klanken. Maar in de kerk van de Heere Jezus van 1971 wordt nogal eens beweerd: Verzoening van de zonden betekent alleen maar, dat wij mensen elkaar de zonden vergeven en weer goed met elkaar leven. Wat is dat een arme iboodschap! Want dan moeten we het weer zelf gaan doen. Nee, de bijbel verkondigt ons, dat Christus het weer voor ons in orde wil maken bij God, doordat Hij onze grote schuld heeft gedragen. Dat is punt één van de verzoening. En natuurlijk volgt daar op, dat wie in Hem gelooft dan ook niet meer in onmin met zijn naaste mag leven. Maar dat is vers twee. Verzoening is dus niet in de eerste plaats een politieke zaak. Maar de Heilige Geest doet het, in de weg van geloof en' bekering. Denk maar aan de apostel Paulus, die schreef dat hij alleen maar wilde weten van Jezus Christus en dien ge kruisigd (1 Cor. 2 2). Maar nu is er tegenwoordig een stroming, in de kerk die zegt: aan het kruis heeft Jezus niet het offer ge bracht tot verzoening van onze schuld. Hij droeg niet plaatsvervan gend de straf op onze zonden. Nee, zo zegt men, Jezus was eigenlijk alleen maar een menselijk slachtoffer van het onrecht op deze wereld. Hij is het symbool van alle menselijk on recht en leed. Als dat waar zou zijn, dan zouden' we nooit meer kunnen zingen: „Je zus, Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart". Wat zou ons geloof dan schraal zijn. Maar het is Goddank niet waar! Daarom getuigt het „Getuigenis" ook met grote kracht van die rijke betekenis van het kruis van onze Heere Jezus Christus, waar in al ons behoud ligt. Hoe belangrijk het geloof in de op standing van Christus is, blijkt uit 1 Cor. 15. Als Hij niet is opgestaan, dan is ons hele geloof „ijdel", zegt de apostel. Hol en waardeloos. Maar er is alle eeuwen door geprobeerd om die opstanding van de Heiland als niet-letterlijk-ge'beurd te verklaren. Zo beweert men zelfs in onze tijd, dat wij door onze maatschappelijke en politieke daden de Heere Christus tot opstanding moeten brengen. Dat is toch wel grof. Dan zou de Zaligmaker van ons afhankelijk worden, in plaats van wij van Hem. Het „Getuigenis" sjwort ons hele maal niet aan om lijdelijk met onze armen over elkaar te gaan zitten'. O nee, er is veel te doen in deze wereld met al haar noden. Maar met al ons zwoegen zijn wij niet meer dan een klein mede-arbeldertje. Het grote Werk is gedaan in de opstanding van Christus, die geschied is. Dat is de belofte voor de nieuwe aarde die eens komen zal. Dat is een tendens in de kerk van tegenwoordig, dat men zegt: Als wij nou maar onze best doen om tot een betere wereld te geraken, dan komt lanzamerhand in de weg van evo lutie (geleidelijke ontwikkeling) en re volutie vanzelf het Koninkrijk van God op aarde. Langzaam maar zeker groeit onze menselijke geschiedenis naar een volmaakte wereld van vrede en gerechtigheid toe. En dat noemt men dan het Koninkrijk Gods. Omdat het anders niet vlug genoeg gaat, mogen we ook nog een handje helpen door middel van geweld en revolutie. Tegenover deze gedachtengang, waarin de mens toch weer de spU wordt waar alles om draait, stelt het „Getuigenis" de bijbelse boodschap, dat God Zelf Zijn Rijk zal laten ko men. Niet dank zij ons, maar dwars door al ons menselijk geknoei heen. God zal Zelf Zijn Zaak voltooien op de grote dag van de wederkomst van onze Heiland. Wat is dat een blijde boodschap, die ons bevrijdt van al die krampachtigheid dat we het zelf moe- teri klaren. Een zaak van wedergeboorte, geloof en bekering. Er wordt in onze tijd veel gepraat over struktuur-verande- ring. Daar at de humanistische ge dachte achter, dat de mens eigenlijk wel goed is, maar hij heeft de om standigheden hl de maatschappij te gen. Verander die omstandigheden, en je zult eens zien hoe goed het met die mens gaat. De bijbel zegt, echter dat het kwaad schuilt in het 'hart van de mens. Daarom is het nodig, dat eerst het hart vernieuwd wordt door Gods ge nade. En als er door het geloof „nieuwe" mensen ontstaan, dan w^ordt ook de maatschappij beter. Maar niet anders om! Daarom moet de Kerk zich niet al leen bezig houden met maatschappe lijke problemen'. Maar in de eerste plaats met de vragen van het per soonlijk geloofsleven. Behalve de vraag van Calvijn „Hoe komt God aan Zijn eer?" (in ons persoonlijk le ven en in heel de wereld), blijft de vraag van Luther aktueel, ook in 1971: „Hoe krijg ik een genadig God?" Na de inleiding werden de aanwezigen Zoals bekend heeft de heer F. den Eerzamen te Wassenaar in zijn leven jaren lang artikelen geschreven in ons blad „Eilanden-nieuws" onder het motto „Folklore en Taal". Deze artikelen betroffen allerlei oude gebruiken op het eiland, kinder spelen, toverij, gebeurtenissen bij feestdagen, bij de loterij voor militaire dienst enzovoorts. Vooral het dialect uit Goedereede en de andere plaat sen van ons eUand domineerde daarin. De heer den Eerzamen heeft tijdens zijn leven al deze artikelen uitge knipt en bewaard. Me-vr. den Eerzamen, Wittenberg 32 te Wassenaar, heeft in samenwerking met de heer L. Karels (afkomstig van Nieuwe- Tonge) de gehele serie in vijf plakboeken samengesteld en deze aan het Streekmuseum geschonken. Dat dit een belangrijke aanwinst is voor de bibliotheek van het museum valt te begrijpen. Het bestuur is mevr. den Eerzamen dan ook zeer erkentelijk voor dit mooie geschenk, waardoor veel van het oude van Flakkee, vooral ook wat het dialect betreft, blijft bewaard. De C.B.TjB., afdeling Flakkee zal op woensdag 22 december a.s. een verga dering beleggen in Hotel Bellevue, Zandpad te Middelharnis. Aanvang 7.30 uur nam. De heer M. Geupin, directeur van de NV. Cultuur Mij „Loverendale" zal spreken over: „De boer en zijn ver houding tot de natuur". Deze maatschap pij heeft reeds een 40-jarige ervaring met de teelt en afzet van land- en tuin- bouwgewassen, welke met natuurlijke bemesting en zonder sproeimiddelen ge teeld zijn. Het dacht het bestuur goed over deze teelt-wijze eens van gedachten te wisselen. Dhr. Geupin is een bioloog, maar er zullen wellicht op dit terrein toch vragen zijn. De heren J. G. Sennef (bioloog) en A. Wagner (dierenarts) hebben zich bereid verklaard eventuele vragen op dit gebied te beantwoorden. Er zün op het ogenblik 4365 mannen in Rotterdam werkloos. Dat is 2,2 pro cent van de mannelijke beroepsbevol king. Landelijk ligt het percentage op 2,5. Voor Zuid-Holland geldt 1,8 pro cent. Het aantal werklozen betekent een verdubbeling van het aantal ten opzich te van vorig jaar. In de bouw (490), de metaal (717), de horeca (387) en onder het personeel in algemene dienirt (591) is de werkloosheid het grootst. De ■vraag naar arbeidskrachten loopt gestaag terug. Er is thans een 'vraag van 6043; half '71 bedroeg de vraag nog een goede 11.000. In de metaal is er nog een vraag naar 3496 arbeidskrachten. Het gaat hier waarschijnlijk om hoog ge schoold personeel. In dit verband is het interessant te weten dat een werf in het Waterweggebied heeft gevraagd tien Schotse werkkrachten in dienst te mogen nemen (in Schotland zijn de werven gesloten). Ook is het waar dat in de metaalsector reeds „bestellingen" van buitenlandse werknemers worden geannuleerd. Zo komen er 100 Turken niet, waarvoor reeds een aan-vraag was ingediend. De werkloosheid in de horecasector is volgens het GewesteUjk Arbeidsbureau in Rotterdam slechts in geringe mate beïnvloed door de afvloeiing van perso neel bij de Holland Amerika Lijn. Verwacht wordt dat in de komende maanden ongeveer een met de jaren '57 -'58 vergelijkbare situatie op de arbeids markt zal ontstaan. (Havenloods).! NIEUWE TONGE Kerstavond voor bejaarden. Op don derdag 23 december om half 8 's avonds hopen alle bejaarden weer een gezellige kerstavond mee te maken in Ons Dorps huis. Er wordt van alle kanten in Nieu we Tonge medewerking verleend om de oudjes het weer zo gezellig mogelijk te maken. Hen die de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt zijn allen hartelijk wel kom. verdeeld over 10 gespreksgroepen die aan de hand van 5 diskussie-vragen na der op het Getuigenis ingingen. In de groepen werd lang en stevig gediskussi- ëerd. Tot slot werden de resultaten van dit groepsgesprek nader besproken in een forum, waarin zitting hadden' Hans Kamp en Jan de Korte (Ned. Herv.), en de heren Lukasse en de Visser (Geref. Gem.), de heren Driece en Kieviet (Chr. Geref.), terwijl ook ds. J. T. Cazander, de heer H. R. de Kreij (jeugdouderling) en de inleider (de jeugdwerkleider) in het forum een plaats hadden. Om kwart over 10 sloot Ds. J. T. Ca zander deze bemoedigende bijeenkomst, die gedeeltelgk ook werd bijgewoond door Ds. en mevr. Maasland, met het laten zingen van Psalm 119 vers 17 en dankgebed. Een byeenkomst die zeker voor her haling vatbaar is en die bewast, dat er gelukkig nog heel wat jongeren zgn die positief willen reageren op de verwar ring die er heerst en de kerk en m de wereld! MroDELHARNIS De jaarlijkse Kerstfeestviering van de Groen van Prinsterer School wordt ge houden op d.v. donderdag 23 dec. a.s. des avonds om 7.15 uur in de Chr. Geref. Kerk aan de Hoflaan. Ouders en verdere belangstellenden zijn hartelijk welkom. STELLEND AM Ker^stzangavond. Op D.V. donder dag 23 dec. zal weer de jaarlijkse Kerst zangavond gehouden! worden in de Ned. Herv. Kerk te Stellendam. Medewerking wordt verleend door de Chr. Gem. Zang vereniging „Soli Deo Gloria", het Chr. Kinderkoor „Zangvogeltjes", Het Chr. Jeugdkoor „Klimop", een Dameskoor en de organist B. van Zijll uit Middelhar nis. -Als solisten treden op me-vr. H. V. d. Wal-Breederveld, sopraan en mevr P. van Huizen-van Dam, sopraan. Uit gevoerd wordt o.a. een Kerstcantate van Piet Kiel Jr. Het geheel staat on der leiding van de dirigent C. C. van den Heuvel. De plaatselijke Herv. pre dikant ds. M. B. van de Akker zal de avond openen en sluiten. Programma's worden aan de kerk verstrekt; de toe gang is vrij. De aanvang is bepaald op 8 uur. Het bestuur hoopt, dat velen uit onze ge meente deze avond zullen bijwonen, om ook op deze wijze het feest van Chris tus' geboorte te vieren. NIEUWE TONGE Op vrijdagavond 17 december is het feit herdacht dat dhr. K. J. Wiersum, 25 jaar werkzaam is geweest by de fa milie van Es te Nieuwe Tonge. In aan wezigheid van zijn vrouw en kinderen, werd de jubilaris eerst toegesproken door de heer G. van Es, die hem een goede, prettige en veelzijdige werkne mer typeerde. Spr. memoreerde hoe dhr. Wiersem 25 jaar geleden als paardeknecht bij de heer G. van Es begonnen was, daarna werkzaam was geweest bij de heer L. van Es en nu bij de firma G. en J. C. van Es. Hij hoopte dat de samenwer king nog van lange duur zou zijn. Als dank werd hem een enveloppe met in houd aangeboden. Ook zijn vrouw werd bij deze huldiging betrokken, zij ont ving een bloemstuk. Namens de Hollandse Maatschappij van Landbouw werd door de heer M. van Nieuwenhuyzen en de heer M. Rooy een diploma en bloemen aangebo den. Deze stelde, dat de nog aanwezige wericnemers steeds belangrijker rol gaan spelen op de bedrijven. Als collega wenste de familie van Noord de familie Wiersem geluk met dit jubileum en bood een bak met vaste planten aanj Het was een gezellige en feestelijke avond. STAD AAN 'T HARINGVLIET Bibliotheek geopend: De Chr. Biblio theek is niet op woensdag 22 december a.s. geopend maar op donderdag 23 de cember op dezelfde tijden d.i. van 6.15 - 7.15 uur. Voor de vrouw Het foumiturenassortiment van de Rotterdamse grootjiandel Dehnert Jansen N.V. is onlangs uitgebreid met verschillende stijlgamituren, welke zijn voorzien van het internationaal erkend warenmerk voor decoratie-artikelen „Indeko". Voor de huisvrouw die in het voorjaar het interieur van haar woning laat opknappen, is het plezierig te weten dat bij Deja voor elk interieur een bij- zondef mooi garnituur voorhanden is, zowel voor overgordijnen als voor vi trage. Bij de inrichting kan zij dus, ook wat dit betreft, geheel in stijl blijven. Er zijn 3 soorten: mat gelakte stalen roede in diverse kleuren en uitvoeringen, houten roede en tevens roede van glas helder plexiglas, compleet met bijpas sende steunen, sierknoppen, rosetten en ringen. Alles is zeer goed afgewerkt en daarom beslist de moeite waard er ken nis van te nemen. Het artikel is te koop bij de erlcende woninginrichtingszaken „Je hebt goud in je handen", ver klaarde zaterdagavond de voorzitter van concourscommissie in Kruiningen, toen hij aan de 15-jarige Piet Westhoeve te Ouddorp de gouden microfoon kon over handigen voor zijn prachtige muzikale vertolking van Joh. Seb. Bach. „Ik be doel het zowel letterlijk als figuurlijk". Piet had 217 punten, terwijl de tweede prijs werd toegekend aan een jongens sopraan, die 198 punten behaalde. De „Scheldebeker" ging voor de eers te maal buiten de Zeeuwse grenzen. Ook de prijs van de jeugdjury, een beker, werd Piet toegekend, mede omdat hij he^t hoogste aantal punten van het gehele concours had. Daarbij werd nog de beker gevoegd, die Piet als zijn eigendom mag beschouwen. Piet was blij met zijn prijs, evenals zijn ouders, maar zaterdagavond gaf hij toch de voorkeur aan een biertje na zijn inspanning van de afgelopen dag. Zijn leermeesters, Richard Emmery, Rotter dam en J. van Dijk, Middelharnis, deel den in de vreugde. Piet Wes'thoeve met zijn 1 in zijn handen het goud, z( letterlflk als liguuriyk, „Volgend jaar ga ik de beker, Cup" verdedigen, maar dan zal ik' j de mouwen op moeten stropen, eerlijk gezegd stond het concours'op e hoog peil. Ik speelde ■vroeg in de l. dag, maar ik ben toch blijven wach" op de einduitslag, omdat er in ieder g val wel een prijsje inzat", vertelde Pi na afloop van het concours., „Met i juryrapporten ben ik erg blij; dat blijvend. Veel stond er niet op, alli „fantastisch" en onder de rubriek,, merkingen" stond „geen", terwijl ander juryrapport vermeld: „Alles aa wezig voor een muzikale toekomst". Kijk, dat is leuk", glundert Piet, it kend aan de Scholengemeenschap Middelharnis, waar hij niet tot de t blinkers behoort en waarvoor de belai stelling hem dan ook veelal i Intermezzo-dames zonder veel' moeite langs Animo De Intermezzo-dames zegevierden za terdag in hun laatste competitiewed strijd van dit jaar zonder veel proble men met 3O over Animo. Evenals In termezzo werd Animo vorig seizoen kampioen en begon het dit seizoen sterk. In de eerste krachtmeting tussen' beide teams bleek Intermezzo de sterkste. In de Ie set kon Animo door een hecht ploegverband lang bijblijven en wist het zelfs een voorsprong te nemen. Het presteerde aanvallend echter te weinig om het de sterke Intermezzo verdediging voortdurend lastig te ma ken. Intermezzo speelde geroutineerd, zij het soms wat slordig en met meer taktiek dan kracht in de aanval. Inter mezzo won de Ie set met 1510. De 2e set gaf een zelfde spelbeeld te zien. Animo speelde opbouwend, maar Intermezzo had opnieuw weinig moeite met de doorzichtige aanvalspa- tronen. Het liet zich niet verrassen en won nu met 15^11. Animo raakte door deze twee setne- derlagen enigszins aangeslagen' en In termezzo won nu met royale cijfers, waardoor een 3O eindstand bereikt ■werd. Intermezzo deelt nu met Tenaco de Ie plaats met 18 punten uit 10 wed strijden. Set Up volgt met 10 uit 10. Dames Intermezzo b - AMVJ/R c 3-0 De meisjes-junioren 'b van Intermez zo wonnen zaterdag na een aantal ge lijke spelen voor de eerste maal. Tegen stander was AMVJ/R c uit Rotterdam. Vooral in de Ie set ondervond Inter mezzo nog veel tegenstand van dit jon ge team. Het liep bij Intermezzo b naar mate de wedstrijd verstreek echter steeds beter. De 3e set werd zelfs met 15-3 gewonnen, nadat de Ie en 2e set "Tnet 15-13 en 15-4 al gewonnen werden. Door deze zege is Intermezzo b nu duidelijk in de middenmoot van deze junioreriafdelhig terecht gekomen. Uitslagen heren: Intermezzo jl Sp'rit O3 Intermezzo 32 Libanon jl O3 Dames: Intermezzo 3 Spivo 4 3O Intermezzo 5 DDL 22 A.s. donderdag: 20.15 uur Hou Stand 2 Intermezzo 2 Rotterdam. GESCHEIDEN BEJAARDEN MEER A.O.W. De Tweede Kamer is akkoord gegaan met het voorstel duurzaam gescheiden gehuwde bejaarden niet meer het halve A.O.W.-pensioen voor gehuwden, maar het A.O.W.-pensioen voor ongehuwden te geven. Volgens de huidige A.O.W.-maatstaf betekent dit, dat deïze duurzaam ge scheiden mensen in plaats van 296,25 per maand, 418,per maand krijgen. Zij gaan er 121,75 per maand op voor uit., Het is de bedoeling deze nieuwe re geling, als zij ook door de Eerste Kamer is goedgekeurd, 1 januari a.s. in te voe ren. Het Reformatorisch Atheneum te E' terdam-Zuid, gevestigd in het schooli bouw aan de Overijsselsestraat no. mag zich in een gezonde ontmkke' verheugenj De school heeft thans tn leerjaren (de klassen 1 en 2) en telt leerlingen, waarvan 113 in klas 1 en 91 klas 2. Reeds in 1970 kreeg de school het Ministerie van Onderwijs en We' schappen het verblijdende bericht, zij mag worden uitgebreid met een fc vo-afdeling. Thans is bekend geword dat deze havo-afdeling met ingang v 1-8-1972 in subsidie-verband zal worJ opgenomen, zodat de brugklas str openstaat voor havo-leerlingen en neum-leerlingen. Het bestuur treft voorbereidmgeii voor de vorming van een scholenge meenschap, waarin niet alleen het atlie- neum en de havo-school, doch ook reeds jarenlang bestaande Willem 1 dewijk school voor mavo zullen woni opgenomen. Als aanvangsdatum van d ze scholengemeenschap is vastgesteld acgustus 1972. Aangezien het tegenwoordige geW van het Atheneum niet voldoende min te biedt oiyi alle leerlingen der schok» gemeenschap te huisvesten, zal de vo-afdeling voorlopig gehuisvest Mjv in haar huidige gebouw aan de hofstraat te Rotterdam. Mede omdat concentratie van alle delingen der scholengemeenschap in gebouw geboden is, heeft het bestuur middels de bou'wprocedure aanhan gemaakt. De Gemeente Rotterdam heeft bouwterrein in optie gegeven. Dit' rein is gelegen te Rotterdam-Zuid in omgeving van het station Lombarafl en langs de route van lijn 2 der R-f zodat de nieuwe school gemakkelijk reikbaar zal zijn voor leerlingen, over enige afstand heen en weer zuJ moeten reizen. De school is tot stand gekomen interkerkelijke samenwerking en I bij het Reformatorisch volksdeel Rotterdam en omgeving in een DeM te voorzien. Indien U nader wens worden mgelicht, dan kunt U W": opnemen met de rector, ."irs. M. o" graaf (tel. 01828 - 4231), of de conreci.' de heer B. Stolk (tel. 01804-629fl: met de directeur van de mavo-aiae de heer P. W., hartog (tel. OlO^i' De school is telefonisch te bereiken» der no. (010) 326608. Namens het bestuur, Ds. J. C. Stelwagen (voorzitta W. Kleinbloesem (secretaris) SCHERPENISSE Tijdrede voor de S.G.P' Woensdagavond 22 december 7^" hoopt in het verenigingsgebou^ Geref. Gem. Kerkstraat 10 os. v^ van Nieuwe Tonge een tijdrede re^p den voor de Kiesvereniging a^'^ ter plaatse.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2