Raad Oostflakkee weigert belastingverho ging toe te passen -jc Begrotingstekort van f 435.000,— 2.981 PlaatselBk nieuws jaargMg Dinsdag 21 december 1971 No. 4048 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DB ZÜTD-HOLLANDSB EN ZEEUWSE EILANDEN Verschiint tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vóór zich, ter behandeling, de hoogst negatieve gemeentebegroting 1972 met een nadelig saldo van zo'n 435.000,^^n rondom zich een raad die niet beliefde over te gaan tot de door de Minister gedicteerde belasting verhoging, dat was gisteravond de weinig benijdenswaardige positie van burgemeester W. M. v. d. Harst van Oostflakkee. „Daar zitten we dan..", constateerde de voorz. wat ontmoedigd en hij stond daarin niet alleen, getuigde de teneur in de gehouden algemene beschouwingen. Voorstel Onverteerbaar „Daar zitten we dan" Voorstel terug Nieuwe problemen Gemengde gevoelens Spui-riool Critiek uit burgerij Beantwoording van B. en W. Bedenking tegen B.B. 6 Supermarkt OUDDORP stuntverkoop J WITLOF Kerstfeestviering Ned. Hervormde Zondagsschool Verandering Openingstijden Belastingkantoor Droeve piechtiglieid Leiijk Eend bij botsing totall-loss Man dood op strand gevonden Ongewenst bezoek op Brouwersdam A.N.W.B. wil geen parkeerbelasting over het gehele land Eilanden-nieuws verschijnt donderdag P.T.T. tijdens de Kerst- en Nieuwjaarsperiode POSTBOX 8 - MIDDELHAHNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 ABONNEIVTENTSPRUS 4,— PER KWARTAAL ADVERTEINTTIEPRIJS 17 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Een tekort van deze grootte lijkt alleen te kunnen worden weggewerkt d.m.v. een aanvullende uitkering uit het gemeente fonds maar vóór de Minister (van Bin nenlandse Zaken) dat overweegt en evt. toekent stelt hij zijn eisen. „Gemeenten die in aanmerking wensen te komen voor een aanvullende uitkering dienen met ingang van 1 januari 1972 minimaal aan door Zijne Excellentie gedecreteer- de normen te voldoen"', heet het dan. In het geval Oostflakkee betekende dat opnieuw een verhoging van de straatbelasting, de rioolbelasting en de reinigingsrechten en dat terwijl de raad vorig jaar door b. en w. was verzekerd dat de grens al was bereikt. Degenen die dat letterlijk hadden opgevat wensten thans die grens niet te overschrijden'. Ingevolge het voorstel van b. en w. zou de straatbelasting voor het onge bouwd met plm. Va'/o en vóór het ge bouwd met plm. l'/o dienen te worden verhoogd, de gemiddelde aanslag per aansluiting op de riolering van 85, op 88,50 te worden gebracht en zou den de reinigingsrechten met 2,75 per emmer per jaar tot 31,moeten wor den verhoogd, maar dat alles lag de raad duidelijk te zwaar op de maag. „Waar is de grens" was de cri de coeur die dhr. L. Arensman lanceer de. „Elk jaar wordt ons verzekerd dat de grens is bereilct maar we worden toch weer door de Minister met de rug tegen' de muur gezet", luidde de klacht van dhr. Arensman. Wetend dat de ge meente Oostflakkee qua gemeentelijke belastingheffing tot de hoogsten in den lande behoort wees dhr. Arensman het voorstel van b. en w. ten stelligste af. „Onverteerbaar" was het voorstel ook voor dhr. C. L. M. de Wit (K.V.P.), vooral waar het de verhoging van straatbelasting op het ongebouwde be treft omdat het zo gaf dhr. de Wit ten overvloede te kennen „toch al slecht gaat in de landbouw." De wetenschap met de rug tegen de muur te zijn geplaatst werd door de P.v.d.A. fractie, bij monde van dhr. A. Kroon, ook als hoogst onplezierig ervaren. „En het heette nog wel dat we ruimschoots aan onze verplichtingen hadden voldaan", zo riep hij de voorz. diens verzekering in herinnering. De fractie stelde een wijziging van Ie reinigingsdienst voor die niet alleen efficiënter zou werken maar ook kos tenbesparend ten opzichte van het hui dige systeem zou zijn. De reinigings rechten zouden zo had dhr. C. de Vos berekend tot 24,gereduceerd kunnen worden wanneer het publiek zelf de huisvuilzakken zou aanschaf fen, terwijl ze nu door de reinigings- ienst worderi gedistribueerd. Een ple zierige bijkomstigheid zou volgens ilhr. de Vos ook zijn dat er in de polders aanzienlijk minder illegale vuil nisstortplaatsen zouden ontstaan. Dhr. J. van Dam (S.G.P.) vond het ook allemaal teveel worden, met name voor de minder draagkrachtigen. Het b'ng z.i. niet aan die nog zwaarder te gaan belasten. i,Daar zitten we danmoest de voorzitter burg. W. M. v. d. Harst wat ontmoedigd vaststellen, zich tegelijker- t'Jd gordend om de destijds gedane be wering door B. en W. niet alle schijn van deugdelijkheid te ontnemen: "Wat ons betreft was het de laatste Delastingverhoging", zo herhaalde de voorz. nog eens; we kunnen dat ge stand doen zolang er voor het hele lang geen andere directieven gaan gel- oen," beperkte nu de voorzitter. Het on- Devred:gende is dat de raad de indruk zou kunnen krijgen dat b. en w. er een potje van maken de raad een verhoging 'e ontfutselen om dan maar weer ..unerfrohren" door te gaan. „De argu- ■yienten van de Minister lijken wat in de vergetelheid geraakt maar ze staan .nog kaarsrecht overeind", verzekerde öe voorz., ons pleziert het evenmin de jnensen steeds maar weer met belasting verhogingen te confronteren." .Als u volhardt houden wij het voor- tel nog liever aan om ruggespraak te nouden met de Minister over de con sequenties daarvan", gaf de voorz. na mens het college te kennen. „Wanneer «e consequentie zou zijn dat de Mi nister faciliteiten gaat inhouden zou dat betekenen dat er grote ongelukken gaan gebeuren", zo zag de voorz. voor uit. „We zitten' al 9,boven het lande lijk gemiddelde," zo wakkerde dhr. Kroon de afwijzende houding van de raad nog wat aan en dhr. A. Both zag er een uitschakeling van de raad in als de Minister zomaar kan bevelen. „B. en w. hebben er begrip voor dat belastingverhoging moeilijk te presen teren is, wat we eraan hebben kunnen doen hebben we gedaan", verzekerde de voorzitter. Tot een verhoging van de legesgelden en een belasting op de w^a- terverontreiniging hadden' b. en w. nog niet willen voorstellen teneinde de las ten nog niet méér te verzwaren. Het voorstel van dhr. de Vos m.b.t. de rei nigingsdienst zal op zijn bruikbaarheid worden bestudeerd. Het voorstel tot ver hoging van de diverse 'belastingen 'werd door b. en w. teruggenomen. In het a.s. jaar zullen nieuwe pro blemen op ons afstormen, „zo stapelde dhr. Kroon de zorgen in zijn algemeene beschouwing op, problemen die voor een' deel worden onderkend maar ook pro blemen die nog in het verborgene lig gen. „Onze gemeente zou door de Rijks enProvinciale Overheid toch eigenlijk als probleemgebied erkend moeten wor den. Op de manier zoals het thans ge beurt is het maar een doormodderen," vond dhr. Kroon. Het college van b. en w. aanmoedigend „hard op de Haag se deuren te slaan." Als consequentie van het begrotings tekort voorzag dhr. Kroon dat aan drin gende kapitaalswerken als rioolwater zuiveringsinstallatie e.a. niet toe zal worden gekomen. Bedenkingen had dhr Kroon tegen de inhoud van het ont werp streekplan Zuid Holland Zuid wat z.i. geen enkel perspectief voor Goeree- Overflakkee biedt, voorts tegen de gel dende onderwijspolitiek die Oostflak kee op een tekort van 4 ton komt te staan. Een wens 'van de heer Kroon (o.a. de P.v.d.A. fractie) bleek de instelling van een commissie voor milieubeheer vóórdat het te laat is. De tolbrug werd opnieuw een lastpost voor de ge hele streek genoemd. Een' scala van wensen werd door dhr. Kroon geëta leerd, bij stemmingen in de raad zijn er fouten gemaakt en dhr. Kroon nam het de wethouders kwalijk dat ze de voorz. daarop niet hebben geattendeerd en dhr. Kroon liet vervolgens niet na zijn spijt te betuigen over het verdwij nen van de Commissie tot overleg met het Gem. personeel. Samenvoeging van de vier gemeenten op het eiland zou dhr. Kroon evenmin onwelkom zijn. Ook ■de drinkwatervoorziening bleek tot de zorgen van de P.v.d.A. fractie te be horen' en de fractie kan zich niet aan de indruk onttrekken dat er te gemakke lijk over investeringen wordt gedacht. „We hopen het volgend jaar de kracht en de wijsheid te kunnen opbrengen een bijdrage aan een goed bestuur van de gemeente te leveren," was de vrome wens waarmede dhr. Kroon zijn be schouwing besloot. Ook dhr. J. van Dam (S.G.P.) bleek in zijn beschouwing van „gemengde ge voelens" te zijn vervuld. „Van alle kanten' komen de waarschuwingen op ons af dat het gunstige economische klimaat wel eens spoedig kan omslaan," bracht dhr. van Dam in het midden; „we moeten elkaar weliswaar geen cri sis aanpraten, maar evenmin moeten we elkaar die uit het hoofd praten." „Als S.G.P. fractie willen we ernstig reke ning houden met de toekomst", verze kerde dhr. van Dam. Primair wilde spr. er tegen waken dat aan de kleine zelf standigen nog hogere lasten worden op gelegd en dhr. van Dam vroeg de voorz. daarbij af of het democratisch te noe men is dat iemand met een inkomen van 30.000,op gelijke hoogte staat m.b.t. de gemeentelijke belastingen als een in woner die 10.000,verdient. Positief kon dhr. van Dam zijn over de woning bouw die wat uit de impasse raakt al vervult het hem wel met zorg dat de huren zo snel stijgen. Voorts vroeg dhr. van Dam aandacht voor de Spuiboezem te Ooltgensplaat en hij vroeg dat „riool" uit te baggeren zo gauw dat financieel mogelijk is. Het speet dhr. van Dam voorts bijzonder dat voorzieningen als de zwembaden en het recreatieterrein de gemeente jaar lijks handen vol geld kost; daarin betrok dhr. van Dam ook de verenigingsge bouwen en' de sportvoorzleningen. Dhr van Dam gaf zijn beschouwing een prin cipaal besluit waarin hij zijn groeiende verontrusting over de toenemende Gods miskenning te kennen gaf; alsook de tengevolge daarvan toenemende ontheiliging van de dag des Heeren; ook door het belijdend Christendom. „Ook hier geldt wat de profeet ge sproken heeft: Zij hebben Gods Woord verworpen en wat wijsheid zouden zij nog hebben," zo moest dhr. van Dam tot zijn spijt vaststellen'. Het was de innige wens van dhr. van Dam dat ieder zich nog zou willen bukken voor de hoge God. ,,Er is niets zo sociaal als in alle gebrek voor de ere Gods en de inzettingen des Heeren op te komen," legde dhr. van Dam ter tafel. „Hijzelf bepale ons bij de verantwoor- delijliheid van ons rentmeesterschap, opdat we de schande en de smaadheid van Christus dragen mogen en opdat er Eer in onze lande woon", zo be sloot dhr. van Dam. Dhr. H. A. M. van Loon bleek in zijn beschouwing niet zo te spreken over de veel critiek die hij vanuit de bur gerij op het gemeentebestuur heeft ge hoord. „De gemeente moet overal voor zorgen' en overal subsidie aan geven", stelde dhr. van Loon daar tegenover; daarbij nog wijzend op het vele dat tot stand gekomen is, zoals de krotop ruiming, verruiming van straten, plant soenen en een sporthal en nieuwe scho len, terwijl er nu weer aan nieuwe voorzieningen wordt gewerkt. Sprekend over toe te passen bezuinigingen be trok dhr. van Loon dat met name op de aanschaf van een veegmachine en kolkenzuiger (minder personeelskosten) en het besproeien omdat dat laatste erg kostbaar en erg gevaarlijk is. Door de aanschaf van het nieuwe materiaal meende dhr. van Loon dat ook de twee de vrachtwagen overbodig is en ver kocht zou kunnen worden. Voorts vroeg dhr. van Loon naar de mogelijkheid de raad in een vroeger stadium dan thans het geval is van diverse plannen in kennis te stellen waardoor een be tere verhouding tussen b. en w. en de raad tot stand zou kunnen komen. „In de veelheid der raadgevers is des ko- nings heerlijldieid", stelde dhr. v. Loon tenslotte wat wijsgerig vast. De voorz. burg. v. d^ Harst bracht in een samenvatting van de gehouden be schouwing de raad dank voor het daarin gelegde begrip: „Uw beschouwingen steken af bg de trendmatige polarisatie die het te doen is om tegenstellingen toe te spitsen", aldus de voorz.: „hierin zitten goede raadgevingen verscholen waaraan ernstige aandacht zal worden besteed", verzekerde de voorz. zich ver volgens zettend aan de hoofdstuksge- wijze behandeling van de lyvige begro ting. Tijdens de behandeling werd bij mon de van dhr. A. Both en dhr. A. Kroon (beiden P.v.d.A.) overwegend bezwaar te kunnen gegeven tegen de geraamde uitgave van 9460,als bijdrage aan de B.B. kring en de P.v.d.A. fractie stelde dan ook voor deze post van de begroting te schrappen. Lang niet iedereen bleek er zo over te denken, dhr. Arerisman stelde de P.v.d.A. de wedervraag of zij een al ternatief heeft en dhr. J. van Dam (S.G.P.) was wat feller tegenover deze linlïse oppositie: „ze willen maar ver mindering van defensie uitgaven en van hulpverlening en dat komt allemaal juist uit die hoek" steld hij wat beschul digend vast. De voorz. probeerde de oppositie wat milder te stemmen met de mededeling dat er op gezag van de Minister ge werkt wordt aan een integratie van de B.B. met andere hulpverleningsorgani saties. De tegenstemmen van de P.v.d.A. fractie hoopte de voorz. te mogen inter preteren als een aanmaning tot meer spoed voor degenen die de integratie voorbereiden. Er zal bij een volgende raadsvergadering een B.B. deskund'ge worden uitgenodigd om de raad dien omtrent van meer informatie te dienen. Het is zo verzekerde de voorzitter ■-een krachtig voornemen waar moge- Alleen woensdag van vers ttxAU 4 per kilogram t HANDSINAASAPPELEN 4 14 stuksl,i 30 stuks MANDARIJNEN z zonder pit----------a J (tas of emmer meebrengen.) J 0.99 lijk en verantwoord het sproeien! en pekelen te beperken. Het uitbaggeren van het Spui staat voor begin 1972 op het programma (mits er middelen zijn De S.G.P. fractie sprak zich vervol gens uit tegen subsidiering van schouw burgen en muziekkorpsen en de sport verenigingen en overige kosten van li chamelijke opvoeding. Door dhr. Both (P.v.d.A.) werd wat aangekeken tegen de subsid'e van 2370,aan de Stichting Bevordering Tuinbouw Goeree-Overflakkee, omdat er z.i. maar 4 leerlingen uit Oostflak kee daar hun profijten' van hebben. „Het gaat hier om het voorbeeldbe drijf en dat heeft nogal een verdere strekking", corrigeerde hem dhr. L. Arensman. „Dankzij de aanwezigheid daarvan was Flakkee dit jaar 14 dagen vroegers met haar broeitulpen dan an dere gebieden waardoor de bollen hoger in prijs liggen. Niettemin stelde de voorz. een nader antwoord aan dhr. Both in het vooruit zicht. SOMMELSDIJK Ie Kerstdag hoopt de zondagsschool van de Ned. Herv. Kerk alhier het Kerstfeest te vieren met de kinderen van de zondagsschool. Aanvang 's middags 15.30 uur in de kerk. Met ingang van 1 januari a.s. zullen de openingstijden van het Belasting kantoor veranderen. Het belastingkantoor zal dan iedere dag geopend zijn t.w. maandag t.m. vrijdag 's morgens van 912.15 uur en 's middags van 13.30^15.00 uur. OOLTGENSPLAAT Maandagmiddag vond de begrafenis plaats van de zo plotseling overleden echtgenote van wethouder A. de Vos. In Elthato waarin zeker 120 personen wa ren samengekomen, sprak Ds. A, W. v. d. Plas, Herv. predikant over deze woor den uit Jesaja 40: Het gras verdort, de bloem valt af, maar het Woord des Hee ren bestaat in der eeuwigheid. In dit gedeelte wordt gezegd: Roep! en hij zegt: Wat zal ik roepen? Zo is het ook bij ons: Wat zullen wij zeggen, we zijn sprake loos van schrik en verdriet. Doch de tekst zegt hoe het is: Wij zijn als gras, en al het goede en mooie aan ons is als een bloem. Zo bloeide de overledene ook in haar trouw aan man en kinderen, en in haar trouwe kerkgang. In kort werd haar leven als gras afgesneden en de bloem verwelkte. Wij kunnen met al onze woorden niet troosten dat kan al leen het Woord onzes Gods. In Jezus Christus is het Woord vlees geworden, hij kwam om zondaren zalig te maken en te troosten in al hun verdriet. Ieder die tot Hem vlucht word gered, die Hem verwerpt verdort als gras. Burg. V. d. Harst sprak ook enkele gevoelvolle woorden. Vele jaren was „Jaas" de Vos aktief in vele verenigin gen en openbare lichamen. Zijn vrouw was hem hierin tot grote steun. Zij ving hem op in tegenslag, bemoedigde hem om voort te gaan. Dat is helaas voorbij. Het hele dorp heeft genoten van de ar beid van de Vos. Laat ieder zich beijve ren om hem nu ook te bemoedigen.i Dit betekent niet dat we dagelijks hem opzoeken, wel kunnen we voor hem bid den. Wat mevr. de Vos aangaat, de burg. hoopte dat haar ziel in vrede zou rusten bij God. Door begrafenisdienaar Mans werd nu de lange stoet geformeerd, en de droeve tocht naar de nieuwe begraafplaats werd aangevangen. Bij het graf sprak Ds. v. d. Plas nog enkele woorden over Ps. 121 1, 2, de tekst die ophing in de slaap kamer van de aan de vooravond van haar 65e verjaardag overledene. Hierna sprak hij de Geloofsbelijdenis uit. Namens de f am. dankte dhr. J. L. Vet ter, allen voor de betoonde belangstel ling, waarna men zichtbaar ontroerd naar Elthato terugkeerde. MIDDELHARNIS Een al wat bejaard lelijk Eendje van de jongeman J. Smitshoek is zaterdag avond rond 6 uur bij een botsing op het Beneden Zandpad Boumanplein totall-loss geraakt. Dhr. Smitshoek raak te bij het ongeluk een halve pink kwijt terwijl de ringvinger daarnaast ook zwaar verwond werd. De botsing ont stond doordat de heer M. de Gast uit Dirksland met zijn Austin Seven' links af sloeg en de hem tegemoetkomende Eend geen doorgang verleende. SOMMELSDIJK Auto ontvreemd. Onbekenden hebben zondagavond de Opel Stationcar van dhr A. Driesse uit Stad aan 't Haringvliet ontvreemd vanaf het Marktveld in Som meisdij k. Daar had dhr. Driesse de wa gen geparkeerd terwijl hij in hotel Spee verbleef. De wagen is nog niet terug gevonden. Gecompliceerde botsing. Op de West- Krakeelstraat had maandagmorgen plm. half twaalf een nogal gecompliceerde botsing plaats waarbij 3 auto's en een fietser betrokken raakten'. De gemeen telijke vuilniswagen stond links van de weg met het front in de richting Middelhamis. Vanuit die richting nader de de Ouddorper Krijn van Splunder in zijn Ford Capri. Dhr. van Splunder wilde de vuilniswagen voorbij gaan maar juist naderde uit de richting Dirks land mej. Bax, directrice van „Sja- loom". Dhr. van Splunder kwam klem te zitten tussen de vuilniswagen en het naderende Dafje. Ook werd door de Daf nog een fietser omver gereden. Drie auto's liepen derhalve schade op waar van de Ford Capri het meest omdat die aan beide zijden gehavend was. OUDDORP Gister maandagmorgen is de 49-jarige Kommer Pikaart, wonend Wittestraat 23 te Ouddorp dood op het strand aangetroffen. De man was al ja ren lang hartpatiënt. Hij bleek op de brommer via de bitumendijk naar een plaats ter hoogte van de Westerweg te zijn gereden, daar was hij afgestapt om zijn brommer over een stukje duin te zetten om over het strand verder te kunnen gaan. Die inspanning is hem te veel geweest. Het stoffelijk overschot dat met de brommer tegen een afraste ring lag werd door een sportvisser uit Rotterdam gevonden. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 23 dec. a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. J. van Prooijen te Stavenisse. Zie verder de advertentie in dit nummer. Jeugdcontact voor kerktelefoon. Het Hervormde Jeugdcontact zal donderdag 23 dec. a.s. des nam. 7.30 uur voor de kerktelefoon een avond beleggen voor de zieken en bejaarden, die op de te lefoon zijn aangesloten. Goedverzorgde avond van ..Jubilate" e.ia. Zij die zaterdagavond de kerstzang- dienst in de Hervormde Kerk niet heb ben bezocht hebben veel gemist. De on geveer 100 aanwezigen hebben evenwel genoten van wat er werd gebracht. De solozang van Adrie Stam (sopraan) met orgelbegeleiding van Jan Both werd met intense stilte gevolgd. Zij zong een vier tal kerstliederen met heldere stem en beheerst. Het kinderkoor „Jubilate" gaf een zevental nummers ten beste, waar bij ook wel werd gelet op het vrije op treden van de meisjes en jongens. De Kerstcantate „Osanna in Excelsis" van J. Uauta werd gezongen door het ge mengde koor „Jubilate". De solozang werd verzorgd door mej. Adrie Stam, de verbindende tekst werd uitgesproken door ds. A. W. v. d. Plas. De orgelbe geleiding was in handen van de heer B. van ZijU, die met Jan Both ook de sa menzang begeleidde. Drs. A. W. Meeder opende de avond en hield een lïbrte meditatie. Ds. Van der Plas sloot de samenkomst. Het geheel stond onder leiding van de dirigent, dhr, C. C. van den Heuvel. Verkiezing notabel Hervormde Kerk. Gisteravond (maandag) werd een tweede vrije stemming gehouden ter vervulling van één plaats in het college van nota belen. Uitgebracht werden 49 stemmen, waarvan 47 geldig: L. C. Dorsman 23, C. in 't Veld Dz. 12, C. W. Braber Lz. 9, L. Neels Jz. 1, C. W. Buscop 1, C. J., v. d. Welle 1 en twee stemmen van onwaarde. Een herstemming moet nu plaats hebben tussen de heren L. C. Dorsman en C. in 't Veld. Deze zal worden gehouden maandag 27 dec. a.s. des nam. van 6.30 tot 7.30 uur in de consistoriekamer. De Brouw^ersdam blijkt met name in de week-ends ongewenst bezoek te krij gen. De politie constateert dat omdat uit de keet van de w^achtsman een ra dio werd gestolen' en omdat het slot van de slagboom al ettelijke keren is vernield. Aan de andere (Zeeuwse) zij de blijven de sloten echter intact wat impliceert dat het de daders niet te doen is de dam te passeren. Er blijkt een misverstand te zijn ont staan door de publikatie in een dagblad, waarin werd gelanceerd dat de minister van Verkeer en Waterstaat een algeme ne parkeerbelasting zou invoeren ten bedrage van 250,— tot 500,— per jaar, waarvoor een automobilist van de gemeente een vaste plaats zou kunnen huren, waar niemand anders mag gaan staan. Dit bericht heeft de indruk ge wekt, dat in de nabije toekomst aUe automobilisten voor hun huisdeur een parkeerplaats op jaarbasis moeten hu ren. Niets is minder waar. In de „Kampioen" van heden decem ber, het officiële orgaan van de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond la zen wij, dat de A.N.W.B. wel positief staat tegenover een parkeerheffing, maar dan in de grote steden, b.v. in Amsterdam, waardoor de mogelijkheid wordt geopend, dat ook de binnenstad- bewoners een parkeerplaats voor de deur krijgen. Het gemeentebestuur van Amsterdam stelde in zijn brief aan de minister, dat in circa 10 vierkante kilo meter van het stadgebied sprake is van parkeemood. Lapmiddelen helpen niet meer en te bouwen parkeergarages zul len die nood niet geheel kunnen ophef fen. Amsterdam meent, dat de parkeer- nood verdere distributie nodig maakt. Parkeerruimte is een schaars goed, het gebruik moet voor iedereen zo rede lijk mogelijk verdeeld worden. Dit ge beurt volgens de kampioen ook in de grote steden in het buitenland; een suc cesvoorbeeld is Londen, na aanpassing van de wettelijke bepalingen. Met dit standpunt blijkt de A.N.W.B. het eens te zijn, wat begin 1970 ook aan de minister is meegedeeld. De verant woordelijkheid voor een redelijke dis tributie van de parkeerruimte moet uit gaan van de gemeente zelf. Inmiddels is de motorrijtuigenbelas tingwet zodanig gewijzigd, dat het nu mogelijk is geworden het door Amster dam gevraagde systeem in te voeren. Dit vdl echter niet zeggen, zoals het krantenbericht luidde: „Te beginnen in de Randstad Holland, maar later ook in de rest van het land". De A.N.W.B. is dus beslist geen voorstander van een parkeerbelasting, die geldig zou moeten zijn of worden van alle gemeenten in het land. Inplaats van a.s. vrijdag zal ons s blad deze week een dag eerder, t.w. op DONDERDAG 23 DECEM- 1 BER verschijnen. Dit is gedaan s omdat dan ook de postabonnees 1 de krant nog vóór Kerstmis ont- M vangen. De sluitingstijd voor be- richten en advertenties is daarom s bepaald op donderdagmorgen s plm. 9 uur. g Redactie s Eilanden-Nleuws Voor de uitvoering van de PTT-dien- sten gedurende de Kerst- en Nieuwjaars periode zijn een aantal regelingen ge troffen. Postdienst Op zaterdag 25 december en zaterdag 1 januari a.s. zijn alle postkantoren gesloten. Op de vrijdagen' 24 en 31 december zijn de postkantoren geopend tot 17.00 uur. Telegraaf- en Telefoondienst Op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag wordt de dienst uitgevoerd als op zon dag, IMELISSANT Geslaagd. De heer C. P. H. van Dijke slaagde aan de Rijksuniversiteit te Lei den voor zijn doctoraal examen Schei kunde. OOSTERLAND De Kerstfeestviering van de be jaardensociëteit alhier zal plaats vin den op donderdagmiddag 23 dec. a.s., aanvangende 2 uur, en die van de Ohr. Vrouwenvereniging „Martha" donderdag avond 23 dec, aanvangende half acht. Beide Kerstfeestvieringen in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw Sint Joostdijk. NIEUWERKERK Verspreiding Elizabeth Bode. Dit week-end werd huis-aan-huis een kerst nummer van de alom bekende Elizabeth Bode bezorgd., Dit uitgaande van de ker keraden van de Nederlands Hervormde Kerk en de Gereformeerde Kerk te Nieuwerkerk. In het inlegvel wordt een ieder hartelijk uitgenodigd om de diens ten die op Eerste en Tweede Kerstdag a.s. zullen worden gehouden, bij te wo nen. Ook de interkerkelijke Kerstzang- dienst op Eerste Kerstdag 25 dec. a.s., die om 7.00 uur n.m. in de Gerefor meerde Kerk zal worden gehouden, wordt in aller belangstelling aanbevolen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 1