Kmde*^9m^êkj^ Nieuwe kleuterschool „de eerste stap" feestelijk geopend Plaatselilk nieiws KOLFF KOLFF Middelharnis GOEDEREEDE -k Product van doorzettingsvermogen en burgerzin Het ontstaan van „Advendo'' Ooltgenspiaat Biz. 2 J5I LANDEN-NIEUWS' Vrijdag 17 december I«l Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Miiddelhamis, met in de linkerboven hoek „Vragen-rubrlek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. RIETENDAK. Deze zomer hebben wij een oud boer derijtje gekocht in het Gooi. Het rieten dak wat hier op zit is erg aan vernieu wing c.q. restauratie toe. Kunt u ons hulpen aan het adres van een rietdek ker? Antwoord: Wij hebben voor u een rietdekker in het Gooi gevonden. Het is de heer Jj van Ettekoven, Oud Loos- drechtsedijk 118 a, Oud-Loosdrecht, tel. 02158 - 3929. DIENSTWEIGERAAR. Als voormalig dienstweigeraar zou ik mij graag willen aansluiten bij de Bond van Dienstweigeraars, maar het. adres is mij onbekend. Weet u het? Antwoord: De voormalige bond van Dienstweigeraars is opgeheven c.q. over gegaan in de Bond van Dienstplichtigen, postbus 10126, Amsterdam, tel. (020) 229298. Verder zijn er ook zeer veel dienstweigeraars aangesloten bij de Pax Christi beweging; het adres hiervan luidt: Celebesstraat 60, 's-Gravenhage, tel. (070) 656823. TALEN. Hoeveel talen zijn er in de wereld? Antwoord: Er worden thans nog ca. 3.000 talen in de wereld gesproken. RENDIERHUID. Tijdens onze vakantie deze zomer hebben wij in Finland een prachtige (en heus niet goedkope) rendierhuid gekocht Ons probleem is, dat deze vacht maar aan een stuk door blijft verharen. Als dit zo door blijft gaan zit er binnenkort geen haar meer op. Is hier iets aan te doen? Antwoord: Zeer tot onze spijt moeten wij u berichten, dat er aan het verharen van uw rendierhuid niets te doen is. Wij zullen proberen u hiervan de reden op te gevenj Stelt u zich voor; een dorp houdt rendieren, men krijgt hiervan hui den (slacht, ziekte e.d.) Deze huiden worden in de buitenlucht gedroogd en OPGESPAARD, tot men een flinke par tij heeft, dan komt er een handelaar (of men gaat zelf naar een handelaar in een ander dorp). Deze laat (of doet zelf) de huiden looien. Nu is de (vaak) lange tijd die tussen' het stropen/drogen en looien ligt juist funest voor de vacht. Het klinkt misschien raar, maar hierdoor gaan juist de haren „dood". Soms kan men nog wel geluk hebben; bijv. als men toeval lig een huid krijgt die als laatste ge stroopt en gedroogd is voor hij gelooid wordt; dus de laatste huid van een par tij voor hij naar de handelaar gaat. Voor een leek is het haast niet mogelijk om te zien of men nu een goede of een Beste meisjes en jongens! Jullie begrijpen wel, dat de raad sels in december afgestemd dienen te worden op het feit, dat wij met de Kerstdagen herdenken; alle andere in gezonden raadsels, die daar niet over handelen, moeten dus nog wat blijven liggen. Voor deze week is aan de beurt DECEMBERRAADSEL 3 Het geheel bestaat uit 55 letters en is een gedeelte van een tekst uit Jesaja 11. De moeder van Johannes de Doper heet te 5—9—52—7—34—b—17—30—38. Om de Heere te bereiden een 42432 —36—10—13—40—15—22 volk. En zie, gij zult 7—41—14—36—37—51 en niet kunnen spreken. En Maria zeide tot den 2643—3642— 9: Hoe zal dat wezen? Mijn geest verheugt zich in God mijn 7—2—9—29—36—25—8—48—11—6. Niet alzo, maar hij zal 16—39—3850—3 —12—5—53 heten. 36—26—9—19—20—35—31 zij de Heere, de God van Israël. En de engel zeide tot hen: Vreest 27-55 42—44, want ziet, ik 18—5—21—23—46— 33—31—29—36 u grote blijdschap. De engelen zongen: 49—1326—3142 op aarde^ En als acht dagen 18—10—2149—28 9—31 1—54454247. (twee woor den). Dit raadsel werd ingezonden door: Greetje van Loon, Nieuwe Tonge. CORRESPONDENTIE EUy S. Rotterdam. Gelukkig zijn die drukke weken voorbij, de tijd van re petities en vroeg opstaan. En hoe zijn de cijfers uitgevallen? Ik hoop dat je vele moeite goed beloond is geworden. Over die recreatiedag moet je de volgende keer maar eens iets zeggen. Je hebt dan misschien meer tijd dan nu, want het was maar op het nippertje dat je een brief kon schrijven. Ria de V. Vrouwenpolder. Jij hebt het ook al over een repetitieweek, en ook ik ben benieuwd hoe het afgelopen is. Een meisje dat steeds haar best doet, behoeft niet veel te vrezen. Daar komt bij, dat het nog maar het eerste rapport is. De bejaarden in het rusthuis stellen dat zeker op grote prijs, als de jeugd hen komt verrassen met zang. Janneke V. Middelharnis. Wat werden slechte huid koopt. Ditzelfde probleem doet zich niet alleen voor bij rendier huiden, maar bij alle soorten huiden die op de hierboven beschreven wijze (kun nen) zijn verkregen. Dus vakantiegan gers wees gewaarschuwd. GRAPEFRUIT. Gaarne zou ik van u vernemen hoe ik mijn grapefruit-plant het beste kan la ten overwinteren. Hoeveel water, binnen of toch buiten enz.? Antwoord: U kimt het beste de grape fruit in november naar binnen halen en de plant laten overwinteren in een ma tig verwarmd vertrek. U zult hem goed vochtig moeten houden en zolang hij blijft groeien moet u regelmatig met een bekende kamerplantenmest bemesten. In de zomermaanden kunt u hem weer bui ten ingraven. AANSPRAKELIJKHEID. Momenteel neem ik rijlesj Stel dat ik tijdens zo'n les een fout maak en hier door een ernstig ongeluk veroorzaak, waardoor Ikzelf (en misschien de in- strukteur ook) in het ziekenhuis be landt. Wie is er dan aansprakelijk voor de schade? Kan ik mij zonder meer ziek melden op mijn werk? Antwoord: U bent aansprakelijk voor de schade welke u aanricht, maar of deze op u verhaald wordt is vaak af hankelijk van de verzekeringsvorm van de rijschoolhouder. U doet er goed aan dit eerst aan de instrukteur te vragen. Zonodig kunt u voor deze periode een aparte verzekering afsluiten. Wij nemen aan, dat u in loondienst bent en in een ziekenfonds valt. Dit fonds zal uw zie kenhuiskosten betalen. Het lijltt ons wel zeer raadzaam, dat u zich in verbinding stelt met uw verzekeringsagent, al was het alleen maar om te informeren hoe het e.e.a. in uw poHs is geregeld. WAGENZIEKTE. Enige mensen die ik ken hebben on deraan hun auto een rubber kabel met een koperkern hangen. Dit zou tegen evt. wagenziekte van medereizigers zijn. Kunt u mij zeggen of dit werkelijk nut heeft, of dat dit maar suggestie is? Antwoord: Dit kan nut hebben., Wan neer een auto rijdt ontstaat er door de wrijving met de luoht aan de buitenzij de van de auto „electrostatische stroom" Bij sommige mensen kan dit een van de oorzaken zijn van wagenziekte. Er be staan echter ook andere oorzaken, zoals de snelheid van de auto, het wind en/of bandengeruis, enz. Het is natuurlijk zeer moeilijk exact vast te stellen wat bij een bepaald iemand de oorzaak is. Indien nu de elktrostatische stroom van de wagen kan worden afgevoerd naar de grond (dan moet de koperkern natuurlijk wel de straat raken), dan zou in ieder geval deze oorzaak zijn wegge nomen. U moet het dus maar zo be kijken: baat het niet, het schaadt in ieder geval ook niet. PISSEBEDDEN. Ik heb in mijn kelder last van kelder- zuggen (of pissebedden). Ze zitten over al, ook naast de ketel van de CV. Weet u hoe ik er aan kom en vooral hoe ik er af kom? Antwoord: Deze grijsachtige nacht- voor veilige verzekeringen en lage premies. Bijzonder snelle aciuuie- afwtkkeling. Zeer scherpe tarieven voor autoverzekeringen en na 1 jaar schadevrij rijden reeds 20»/o korting. Financieringen. VOORSTRAAT S6 TELEFOON (01870) 2012 BtJna een eeuw assurantie- agenten. dieren kunnen schadelijk zijn voor onze groenten, want ze leven van plantaardi ge stoffen; van bladafval, tussen mis, in oude bloempotten e.d. In de zomer zul len zij voornamelijk buitenshuis leven, maar nu het kouder wordt zoeken zij de warmte op; lekker naast de warme ketel van de CV. U moet in de eerste plaats uw kelder eens grondig onder zoeken op de aanwezigheid van rottend plantenmateriaal. Treft u hier dieren aan, dan doden in kokend water. Als be strijdingsmiddel kunt u (indien ver krijgbaar) gebruiken D.D.T.rPoeder 25»/o, of een van de bekende huishoudinsekti- ciden. WILLY ALBERTI. Ik ben op zoek naar het adres van Willy Alberti; kunt u mij eraan helpen? Antwoord: Het adres van Willy Al berti (Carel Verbrugge) luidt: Colen- branderhof 11, Amsterdam, tel. (020) 195262. DIALEKT. Onlangs heb ik een zeer oud boek ge lezen in het zaanse dialekt. Hierdoor ben ik mij meer gaan interesseren voor dialekten in het algemeen. Kunt u mij zeggen of er op dit gebied verenigingen en andere boeken zijn? Antwoord: Inderdaad zijn er verschil lende boeken op dit terrein verschenen. Wij raden u aan om zich te wenden tot de Kon. Akademie voor Wetenschappen, Inst. voor Dialektologie, Volkskunde en Naamkunde, Keizersgracht 569, Amster dam, tel. (020) 234698. Indien u opgeeft welke dialekten u in het bijzonder boei en, dan kan men u hierover een litera tuur opgave verstrekken. HAARUITVAL. Ik herinner mij nog een oud middel tje uit grootmoeders tijd. Indien men n.Li iedere dag een stukje gist, ter groot te van een okkernoot, zou eten, dan zou dit een prachtig middel tegen haaruitval zijn. Is dit waar? Antwoord: Dit berust wel op waarheid aangezien in de gist de vitamine P voor komt, die haaruitval tegengaat. Maar daar vitamine P deel uitmaakt van het vitamine B-complex en er in het Neder landse voedselpakket hierin in het al gemeen beslist geen tekort bestaat, zal het per dag innemen van een stukje gist zo groot als een okkernoot niet schaden, maar wellicht ook niet baten, omdat het thans overbodig is. Omdat u van een „oud middeltje" spreekt, kan het zijn, dat het in vroeger tijden onder bepaalde omstandigheden wel met goed resultaat is toegepast. Voor de bestrij ding van haarziekten moeten tegen woordig dus andere middelen toegepast worden, omdat vaak de oorzaken anders liggen. er veel kinderen gedoopt op die dag! Het was misschien al een tijd geleden, dat er gedoopt is. Op de veemarkt is altijd van alles te zien,, Ik wist echt niet. dat een ponny zo duur werd verkocht. Het komt zeker omdat deze dieren de laatste tijd zo in trek zijn! Lenie de J. Ouddorp. De test heb ja niet moeilijk gevonden, dus verwacht Uc dat de cijfers op je rapport wel meege vallen zullen zijn. Maar om sommen te maken, die jullie nog niet gehad hebben is wel een lastige opgaaf. Heb je nogal wat geld bij elkaar zien te krijgen, toen je rond ging? Corrie V. Middelharnis. Ik ben ook heel benieuwd naar je cijfers, maar jij weet het nu al hoe je rapport er uitziet. Dat is leuk, om samen op de blokfluit te spelen. Wordt je moeder soms niet ture luurs van dat gefluit? Vinden jullie het fijn om iets op te zeggen op het Kerst feest? Er zijn kinderen, die erg zenuw achtig zijn om op die bijeenkomst wat te doen, maar jullie niet, geloof ik. Jannie de 3. Ouddorp. Het is wel een beetje erg om zo lang te moeten wach ten, en dan de koningin nog maar met een glimp je zien. Ik begrijp, dat er men sen kou gevat hebben met dat koude weer. Vind je dat de tijd steeds vlugger gaat? Hoe moet dat dan niet zijn als je ouder mag worden! Klazina de V. Melissant. Gaat het goed op de meisjesvereniging? Ik vind dat je nogal voor veel versjes moet zor gen. Zie je er niet tegen op? Heeft oma ook voor een mooi versje gezorgd in je album? Heeft ze na dat van mij ge schreven? Hanna de J. Middelharnis^ Is je type machine al gemaakt? Die van mij is ook weg om nagezien te worden, maar ik heb gelukkig een andere. Moest je dat duitse boek navertellen, en ging dat? Nog har telijk gefeliciteerd met je verjaardag. Er zijn nogal zwakke plekjes op je rapport. Je weet nu waar je bijzonder je best op moet doen. Heb je „De baeke spek" goed voorgelezen? Klaas B. Spflkenisse. Vond je het niet moeilijk om zelf een raadsel te maken? Het gaat er maar om welk sóórt raadsel je doet. Als het een ingewikkelde figuur moet zijn, zal je er wel langer over rtioe- ten denken. In het begin van dit hoekje heb je gelezen hoe het met de ingezon den raadsels gaat voorlopig. Greet de J. Ouddorp. Je rapport is goed, en dat is veel waard. Het spreekt vanzelf dat het nog beter kan, maar als je het zó mag houden, mag je echt wel tevreden zijn. Ik merk aan alles wel, hoe véél jullie moeten kunnen. Heb je het tweede onderwerp nog op tijd klaar ge kregen? Het is heel wat, hè? Gert B. Spqkenisse. Je bent veel ke ren weg geweest: afscheid van de domi nee, trouwerij en nog een bazar.i Waar is de dominee heen gegaan? Nu maar pogingen in het werk stellen om een andere te krijgen. Was het de eerste keer dat je over de Dam ging? Wat had jij een goedkope taart op de kop kunnen tikken! Alle K. Zeist. Waar gaat de bijbelle zing over? Is het telkens een vervolg? Het kan heel leerzaam zijn. Jammer dat het met vader niet zo goed ging; hij zou altijd maar zomer moeten hebben, maar dat is hier niet. Jullie raadsel zal wel even moeten blijven wachten op plaat sing. Leintje M. Serooskerke. Van jou heb ik een brief met een raadsel er in, en nog een briefkaart ontvangen. Ik behoef niet te klagen over je ijver! Misschien dat je raadsel dit jaar nog een plaats kan krijgen. Op het feest is het nog laat geworden, vind je niet? Fijn, dat zij zo dichtbij wonen. En nu heb je nog heel wat bijeenkomsten in het vooruitzicht, als je gezond mag zijn. Wilma B. Dirksland. Gelukliig dat de prijs op het goede adres is bezorgd. Was je er erg blij mee? Dat doet me genoe gen. Gefeliciteerd me de verjaardag van je moeder en van je broertje. Ik ben benieuwd hoe het verder met je vader gegaan is.. Ik hoop dat hij beter mag zijn. Piet K. Zeist. Dat het vissen niet kon doorgaan is niet zo erg, maar omdat het daèrom niet kon, dat is jammer. Wat is er veel geld binnen gekomen op de ver koping! Allen zullen wel zeer voldaan geweest zijn. Dat tweede bedrag had de kerk ook best kunnen gebruiken, maar dat gaat natuurlijk niet. Nellie W. Den Bommel. Het moest de ze maand erg kort, maar daar waren redenen voor: 7 december was een ge wichtige dag. Ik ben zeer benieuwd hoe het gegaan is. Ik hoop in je volgende brief een gunstig resultaat te lezen. Hedie den B. Herkingen. Ik kan mer ken dat je opgetogen was met je rap port: het is zo mooi versierd alles! Nou, ik meen dat je nog nooit zulke goede cij fers gehad hebt, is het wel? En met re kenen, dat heus niet zo best ging, ben je goed over de streep gekomen. Nu maar proberen het zo te houden, Hedie! Pryswinners: WlUie Klop, H. I. Ambacht Els Hage, Nieuwdorp Marjan Klop, H. I. Ambacht Mieneke Hage, Nieuwdorp Elly Schipper, Rotterdam Allemaal de vriendelijke groeten van OOM KO„ Met de tekst van een openingsliedje in hun denkhoofdjes, een feestmuts daar bovenop en een grote sleutel meetor send trokken dinsdagmiddag Goerees kleine kleutertjes vanuit de oude kleu terschool naar de gereedgekomen nieu we school aan de Doelweg die zó mooi geworden is dat zelfs de Inspecteur van het kleuteronderwijs, mr. O. Bottinga er een beetje van onderste boven was. De hoofdleidster mej. Vlieland en de leid ster mevr. v. d. Kamp-v. d. Stoep, de kleuters, de ouders, het schoolbestuur, burgemeester en mevr. Smith, kortom allen die zich bij de school betrokken weten, straalden van geluk omda,t het tenslotte dan toch gelukt was de nieuwe school, „de eerste stap" genoemd was werkelykheid geworden. Voorzitter M. Witte sprak daar op de in hotel „de Gouden Leeuw" gehouden receptie als eerste zijn blijdschap over uit. „Gezamenlijk hebben we de schou ders onder dit karwei gezet", zo zag dhr. Witte met zichtbaar genoegen te rug. De receptie werd gehouden na de officiële opening door burgemeester Smith en de bezichtiging, van do school, die twee klassen telt met geheel nieuwe en moderne leer- en hulpmiddelen waar leidsters en kleuters ongetwijfeld heel veel genoegen aan zullen beleven. Complimenten. Wetend van de voorgeschiedenis van de totstandkoming van de nieuwe school sprak burgemeester H. J. Smith zowel een hartelijke gelukwens als een wel gemeend compliment uit, dat laatste voor de volharding waarmee de „on voorstelbare problematiek" steeds weer werd ovensronnen. De voorgeschiedenis begon met het slaken van een ware en hartgrondige wanhoopskreet om mede werking d.d. 1958, gericht aan de toen malige Inspectrice van het kleuteron- derwijsj Het bestuur van de Ver. voor kleuteronderwijs had gelden van de Zweedse plattelandsgemeenten, geschon ken in 1953, aan haar neus voorbij zien gaan, evenzo een aanvankelijk gedane toezegging uit het rampenfonds. „Het siert het bestuur dat ze desondanks maar steeds aktief bleef", zo prees hen burgemeester Smith, herinnerend aan de dispensatie die werd verkregen m.b.t. het minimum, aantal leerlingen dat aan wezig moest zijn voor de stichting van een school. Stellendam kreeg na de ramp het nieuwe „Haegse Huus" waardoor het houten verenigingsgebouw overcom pleet werd en dat werd Goerees kleuter school. „Die 21e januari 1959 waarop de school in gebruik werd genomen was een dag van bekroning van de noeste vlijt van het bestuur", begreep burg. Smith die zich vervolgens zette aan een ver gelijk van de prijzen van toen en nu. De bouwkosten van de oude school bedroe gen destijds 21.582,39 en thans 301.610,de totale kosten bedroegen toen 52.600,terwijl er nu een bedrag van 347.670,mee gemoeid is! Dat bracht de burgemeester ook tot het uit- sppreken van een compliment voor de betoonde burgerzin, ook in de vorm van een verstrekte burgerzinlening door de Raiffeisenbank: „we zijn daarmee op de goede weg dat we niet alles van de Overheid verwachten maar dat we ons ook geroepen weten een bijdrage te le veren aan de zaak waarvoor we staan in het belang van onze kinderen", gaf dhr. Smith te kennen. Bij het overhandigen van de sleutel aan dhr. Witte sprak de Burgemeester Smith haalt de sleutel van het lint. De kleutertjes zqn v.Ln.r.: Fransje Troost, Ellen Vlietland en Krijnie Tanis. burgemeester de wens uit dat de g? mate van eendracht bestendigd zal mo. gen blijven en dat de school door de g meenschap van Goedereede gedraa zal worden Meerdere spreken. Na burgemeester Smith werd het woord gevoerd door dhr. Gelderblom na mens het architectenbureau Bier en Gel derblom. Dhr.i Gelderblom bood een ge schenk onder couvert aan. Dat deed ook de hoofdaajinemer dhr. J. Klein, erken telijk als hij was voor de uilstekeniie verstandhouding die er op het werk heerst heeft. De oud-leidster mevr. Ris- seeuw-Hagens bood met haar sponta ne gelukwens een prachtig zelfge maakt schellekoord met dierfiguren aan en mevr. v. Doom overhandigde aan de hoofdleidster twee poppen waarvan de kleertjes door de dames van de bejaai- densbos waren vernieuwd. De voorz, I van de Coöp. Raiffeisenbarik, dhr. J. A, I Biemond verklaarde vervolgens de bur gerzinlening graag te hebben verstrekt in de wetenschap dat het geld niet beter dan ten dienste van het kind kan wor den belegd. De secretaris-penningmees ter van het bestuur, dhr. J. Bruggeman lanceerde als cri de coeur dat Goeree hoognodig meer woningen nodig heeft om de school voort te kunnen laten be staan.. Tenslotte was het de Inspecteur dhr. Bottinga die eerlijk kon verzekeren dat Goerees kleuterschool de mooiste is van de 265 scholen bümen zijn inspec tie", een fantastisch exemplaar", vond Trxc. Bottinga. „De investering is groot („typisch Nederlands om daarover te praten") maar c hebt er veel voor terug gekregen", had spr. geconstateerd. Hij wenste ieder die erby betrokken is, ook de kleuters van harte geluk, tenslotte de hoop uitsprekend dat de school tot in lengte van jaren een goede ree zal mogen zijn. N.a.v. het onlangs gevierde 45 jarig bestaan van de gem. zangvereniging „Advendo" heeft mej. H. Wagner, Mo lendijk 63 te Ooltgenspiaat ons als een van de oprichtsters, nadere gegevens verstrekt omtrent het ontstaan van deze vereniging. Medio januari 1927 zo vertelde mej. Wagner werd ze door wijlen dhr. Joh^ van den Heuvel bena derd met de suggestie een gemengd koor te stichten. Kort daarop werd al een oprichtingsvergadering belegd waar een bestuur werd gekozen. Dhr. van den Heuvel is vanaf de oprichtingsdatum tot aan zijn dood in 1966 energiek dirigent van het koor geweest. De eerste leden waren: wijlen dhr. P. Bom, dhr. S. v. d. Doel, L. V. d. Vlucht, L. v. d. Griend, mevr. T.i van Kempen-den Braber, mevr. van Oosterom-Wagner, juffr. D. de Rui ter, de dir. B. J. W. de Graaf, 'juffr. A. v. Gent, mej. E. Korteweg, juffr. H. Wag ner, dhr. H. van Oostenbrugge, mevr. van Keulen (overleden) en als ere voor zitter wijlen dhr. W< J. Donkersloot, oud burgemeester. MIDDELHARNIS Bejaardenmiddag. De N.C.V.B. afd. Bejaardencomité van Middelharnis- Sommelsdijk nodigt alle bejaarden uit op dinsdag 21 december 1971 naar „Jeugdhaven" te komen. De bijeenkomst begint om half drie 's middags. De wel eerwaarde heer ds. P. Blok van Dirks land hoopt voor ons de Kerstmeditatie te houden. Dhr. Zoon komt met zijn koor kerst liederen voor ons zingen. Voor vervoer kunt u zich wenden tot Mevr. Vlietland, Berkenlaan 5, Middelharnis, tel. 2847, Mej. den Boer, Secr., Nijghstraat 1, tel. 2968, of Mevr. Bienefelt, Prinsesselaan, Sommelsdljk, tel. 2507.; Kerstinstuif in het Diekhuus. Op 22 december a.s. vindt in het Diek- huur een instuif plaats in het teken van het Kerstgebeuren. De instuif wordt 's middags gehouden van drie tot zes uur. Er bestaat o.a. de gelegenheid kerst bakjes en andere kerstversiering te ma- ken.i Alle leeftijden zijn welkom. Wegens de hoge kosten is de toegangs prijs gesteld op 2,5o per bezoeker. In dit bedrag zijn alle materiaalkosten be rekend. OUDDORP Komt allen tezamen. Op vrijdagavoM 24 december, wordt er een kerstzaag- dienst gehouden in het Verenigingsge bouw aan de Stationsweg te Ouddorp. Aanvang 9 uur. Medewerking verlenen. ds. G. A, Brucks te Zeist, Stellendal» koor, O.I.V. dhr. v. d. Heuvel, trompet tist: dhr. Kom, organist: dhr. Grinwis^ OUDE TONGE De bejaarden uit Oude-Tonge wora» uitgenodigd, om op dinsdag 21 dec. a* 's avonds om half acht een Kerstavo" bij te wonen. Deze zal worden gegeven door het o jaardenkoor „Tot ons genoegen" ui' Oude Tonge in samenwerking met o Zangvereniging „Apollo" uit Nieuwe- Tonge in de zaal van het Bejaardencen trum aan de Bemhardstraat. Door w kele jeugdleden van „Apollo" zal e Kerstspel worden opgevoerd. Verder e» Kerstdeclamatie door de weled. h^^' d. Jagt uit Nieuwe Tonge. Tot slot w de avond is er een samenzang van kende Kerstliederen met muzikale b^_ geleiding van enkele leden van de w ziekvereniging „ApoUo" uit Nieuw Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 6