Service-flat „Flakkee" en haar bewoners welkom in Dlrksland FOTOLIJSTEN I& Herv.gemeente van Stellendam ,bepelt' f 9000,- voor pastorie Engelsen verwachten decemberkou FOTO BLANKERS Redelijke belangstelling voor gem. avond te Dirksland NiiüWi iil Zeeland Opening van j.l. woensdag start van verkoop-aktie In leer, metaal en plexi-glas I PLATEN Prediicbeurteii Geref. Gemeenten ZEER FRAAIE COLLECTIE HOBBEMASTRAAT - MIDDELHAKNIS DE BEST GESORTEERDE SPECIAAL ZAAK. OOK VOOR GRAMMOFOON- J. ZANDSTRA SOMMELSDIJE WEERPRAATJE PREDIKBEURTEN ZEELAND Op de plaats waar vorig jaar juni de eerste palen de grond ingingen waren j.l. woensda^gmiddag een groot aantal genodigden bijeen om een inmiddels tot stand gekomen miljoenencomplex, de serviceflat „Flakkee" met enig feestelijk vertoon in gebruik te nemen. Voor de voorzitter van de Coöp. Ver. Verzor- gingsflat „Flakkee" u.a., de heer P. D. Sieling zou dat betekend hebben dat hij vele handen! te druliken kreeg, maar dhr. Sieling verscheen op het feesttoneel met zfln rechterhand stevig in het ver band tengevolge van een „bedrijfsonge val", hem ter elfder ure nog op het werk overkomen, toen hij tegen een glazen ruit botste. Desondanks voelde dhr. Sie ling en allen die aan de realisering van de flat hebben meegewerkt zich opper best en dik tevreden over het feit dat het grootse werk nog ruim voor de ge- Stelde tijd gereed was gekomen. Inmid dels zette dhr. Hoomoed, directeur van het Project Ontwikkelings Bureau zich met koopmansgaven aan de taak „po tentiële bewoners" van alle kwaliteiten van de flat op de hoogte te brengen. SPOED. Dhr. Hoomoed deed dat in de riante conferentiezaal van de 'flat in een gede gen openingswoord. Enerzijds confron teerde hij zijn gehoor met de „vele rede nen om verheugd te zijn" maar ander zijds ook met de spanningen en de grote taak die er nog ligt om de flat vol be woners te krijgen. Dat had dhr. Hoo moed ervaren dat Flakkeeënaars geen vlotte besluitnemers zijn en er de voor keur aan geven eerst de kat uit de boom te kijken. Desondanks was het voor de heer Hoomoed een uitgemaakte zaak dat de flat vol komt, waartoe desnoods het karakter van het huis gewijzigd zal kunnen worden. Daarom riep dhr. Hoo moed de potentiële bewoners op hun be slissing niet langer uit te stellen. „In de flat wordt u verzorging in de zin van verlichting van de huishoudelijke taken gegeven, niet in de zin van gehele of gedeeltelijke verpleging, het is daarom geen typisch bejaardenhuis!" zo karak teriseerde dhr. Hoomoed de nieuwe flat, die aanprijzend als dé mogelijkheid om, De imposante flat, die ruim voor de geplande tijd gereed kwam. nadat de kinderen uit huis zijn met min der zorgen te wonen en toch zijn zelf standigheid te behouden. HET UUR „U". „Het uur „U" heeft geslagen", kon digde dhr. Hoomoed vervolgens aan. „het uur waarop de kopers van het eer ste uur hier gaan wonen en het uur waarop de campagne begint voor de nog beschikbare 90 flats bewoners te vin den die met hen van het eerste uur een harmonische coöperatieve gemeenschap zullen gaan vormen". Ten zeerste weer sprak dhr. Hoomoed dat de flat duur zou zijn. De maandelijkse kosten van een tweekamerflat (half geïnvesteerd met eigen geld) berekende hij, inclusief vaste kosten en wanne maaltijden op 900,per maand.. Ter vergelijk noemde dhr. Hoomoed de prijs van een twee kamerwoning in het Rusthuis te Som- melsdijk op 1150,per maand, de Vliedberg te Ouddorp op 1560,per maand terwijl men daar veel minder ruimte tot zijn beschikking heeft. In hetzelfde tempo bestreed dhr. Hoomoed ook de mening als zou de koop van een flat een slechte belegging zijn. Hij zag voor de flat „Flaltkee", gelegen in een park van 2,5 HA en op korte afstand van het dichtbevolkte Rijnmondgebied goede perspectieven. „Het zal mij niet verbazen als er begin-vijftigers komen uit de Randstad die een flat kopen als tweede huis om via een voortreffelijke belegging zich zeker te stellen van een geriefelijke woning voor later. DANKWOORD. Een hartelijk dankwoord richtte dhr. Hoomoed vervolgens tot de velen die aan de totstandkoming van de flat heb ben meegewerkt. Inzonderheid richtte spr. zich tot dhr. P. D. Sieling voor zijn „stimulerende voortvarendheid" waar aan het te danken is dat Goeree-Over- flakkee zijn verzorgingsflat heeft. Ook dankte spr. de burgemeester en het ge meentebestuur, brandweer en poUtie voor hun adviezen, de bestuursleden van de Coöperatie, mevr. Ringnalda e.a. ter wijl ook twee overledenen herdacht moesten worden* CEREMONIEEL. Het openingsceremonieel dat zich in de hal vpltrok bestond uit het gezamen lijk versieren van de daar geplaatste Kerstboom. Een groepje kinderen van de Herv. Zondagschool zong daar een tweetal liederen, het „Stille Nacht" en „Beveel gerust uw wegen", een optreden dat door de aanwezigen bijzonder op prijs werd gesteld. „HARTELIJK WELKOM". Burgemeester Bos die het zijne aan de verwezenlijking van de flat heeft bijge dragen verklaarde ook optimist te zijn over de bezetting ervan en dat naar de burgemeester verwachtte nog wel op korte termijn. Vanuit zijn kwaliteit als eerste burger heette burg. Bos de nieuwe bewoners hartelijk welkom en graag hoopte dhr. Bos dat het hen tot een waar thuis zal wordenl. „Ook wij zijn bijzonder ingenomen met deze tot stand gekomen voorziening", verzekerde burgemeester Bos. Nadat Mevr. Ringnalda nog een kort woord gesproken had was het de beurt aan dhr. P. D. Sieling woorden ^van dank te spreken, ettelijke keren onderstreept door de overhandiging van een bloeme tje. Als geen ander was ook dhr. Sieling ervan overtuigd dat zich spoedig een grote belangstelling voor de flats zal aandienen;' „wij hopen en vertrouwen erop dat de flat in de toekomst nog te klein zal blijken te zijnverklaarde dhr. Sieling. Geïnteresseerden die nader met de ac- comodatie van de flat kennis willen ma ken kunnen een compleet ingerichte model-flat bezichtigen. Die zal elke dinsdagmiddag en donderdagmiddag van 2 tot 5 uur geopend zijn waarbij dhr. Both van Kok Makelaardy alle gewenste informatie kan verstrekkeH. Ook het directie-echtpaar, de heer en mevr. Ree- ser zullen belangstellenden graag ont vangen en rondleiden. De door het Gemeentebestuur met de bevolking van Dirksland gehouden con tactavond, j.l. maandagavond in „de Schakel" te Dirksland heeft een zeer redelijke belangstelling ondervonden. Beleidspunten m.b.t. de Ruimtelijke Ordening en bestemmingsplannen wer den er aan de orde gesteld, waaronder oök het bestemmingsplan dat zal wor den begrensd door de Geldersedijk en het Korteweegje. Desgevraagd verklaarde de voorzitter burg. H. Bos dat er in dit plan pim. 300 woningen zullen kurmen woorden ge bouwd, ook zal er ruimte zijn voor de bouw van een bejaardencentrum. De grondprijs in dit plan zal naar de voorz. meende op 40,a 45, per m2 komeh. Door mevr. Jongejan, zij is lid van een Oudercommissie, werd gevraagd of er aan het scheppen van voldoende speelruimte voor de kinderen zal wor den gedacht. De voorz. onderkende de noodzaak daarvan en hij hoopte dan ook op een „buurtgeleiding te kunnen rekenen. Bij het bekijken van de tekeningen van dit plan „Zuid" verzekerde de bur gemeester dat niet Fiasco daarin de hand (heeft gehad maar dat het een Stedebouwkundig verantwoord, zgn. Vlekkenplan is. Vervolgens werd het bestemmings plan „Noord" in bespreking genomen dat blijkt te zijn bestemd om de woon- dnik uit het Rijnmondgebied op te kunnen vangen. Het plan zal in een la ter stadium ter inzage worden gelegd. Een scala van onderwerpen werd tij dens de bijeenkomst aangesneden zoals parkeer moeilijkheden in plan „West". Langs de Philipshoofjesweg zal een parkeerplaats voor 40 auto's worden aangelegd ert 24 garages worden ge bouwd. Soortgelijke vragen werden ge steld m.b.t. de Prins Bemhardlaan, de Gooi- en de Deurloostraat. Door dhr. Geluk werd de vemielzucht van de jeugd onder de aandacht gebracht, zoals ze die botviert op de abri's. Voorts wa ren er opmerkingen over ondeugdelijke vuilniszakken en de te hoge snelheden van het verkeer op de Boezemweg. Dhr. Soldaat maakte zich bekend als pleit bezorger voor een goede sportaccomo- datie, in dit verband ■werd „Ons Huis" te Herkingen voor dit gebruili een „hon denhok" genoemd. Door dhr. Lodder werd geklaagd over het feit dat de kinderen van de open bare lagere school nogal eens vrij heb ben' i.v.m ziekte van een leerkracht. Het is niet mogelijk gebleven een tijde lijke kraoht aan te stellen. Mevr. Jon gejan begreep dat het voor een onder wijzer niet vol te houden is een klas met 58 leerlingen te runnen. Ook werd in het midden gebracht of niet een on derwijzer van de chr. school eens zou kunnen helpen. Interessant was het nog te vernemen dat er in de kerkgraoht waterlelies zul len worden aangebracht en' tenslotte werd al vooruit gezien op de Nieuw jaarsviering. Er bestaan geen bezwaren tegen het stoken van een toescheiden vreugdevuurtje mits niet in de bebouw de kom of op plaatsen waar het pu- bl-ek er hinder van zou kunnen on dervinden. „Denk aan andersmans eigendom" moet ook in de Nieuwjaars nacht het parool zijn", zo werd vooral de jeugd voorgehouden. Kinderen van de zondagsschool zongen bij de opening. UW HANDWERK OP DE NIEUWE ECHFALON-VERPAKKING DORDRECHT Iedereen die maar creatief kan en wil zijn met lapjes stof, wordt door Loda Dobbelman uitgeno digd deel te nemen aan een landelijke appliqueerwedstrijd. Tot 1 april kan iedereen zelfgemaakte appliques opstu ren aan Loda Bobbelman, Postbus 398, Dordrecht. Direkt daarna zal een selec tie worden gemaakt met een heel bijzon dere bedoeling. Een aantal werkstukken is namelijk bestemd voor afbeelding op de verpakking van Echfalon, het spe cifieke wol- en fijnwasmiddel. Elk uit verkoren applique zal maar liefst Vt van de dominerende voorzijde van de ver pakking in beslag nemen. Hiermee wor den voor het eerst in Nederland consu menten in de gelegenheid gesteld recht streeks mee te werken aan de nieuwe verpakking van een produkt. In de jury van deze Echfalon-appli- queerwedstrijd hebben onder meer zit ting genomen drie naaldkunstenaressen, Leny Baars, Anneke van der Heijden en Henriëtte van Monsjou, allen uit Haar lem en omgeving, en twee afgevaardig den van de Nederlandse Vereniging v. Huisvrouwen, mevrouw J. M. J. Ver beek-Kruis (Rotterdam) en mevrouw Mr.i S. A. C. Wever-Buisman (Leeuwar den). De eerste prijs in de appliqueerwed strijd bedraagt 1500,de tweede prijs 1250,— en de derde prijs 750,—. Dit prijzenschema wordt voor beide categorieën inzendingen aangehouden, dus voor individuele èn voor groepsin- zendingen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van april een speciale ten toonstelling in te richten van een selec tie der ingezonden appliques. ZUID-BEVELAND Biezelinge 9.30, 2 en 6 uur lezen Borssele 9.30, 2 en 6 uur lezen Co- lijnsplaat 10 en 7 uur student H. Paul 's-Gravenpolder 9.30, 2 en 6 uur lezen Goes 9.30 (bev. H.A. en 6 uur ds. N. W. Schreuder, 2 uur lezen Hoedekens- kerke 10 uur (bed. H.A.) en 6 uur (Na- betr.) ds. Vogelaar Kamperland 10 en 3.30 uur student Paul (tegenstrijdige op gave met Colijnsplaat) Kortgene 10, 2.30 en 6 uur lezen Krabbendijke 9.30, 2 uur (H.i Doop) en 6 uur ds. W. Hage Kruiningen 9.30, 2 en 6 uur lezen Nieuwdorp 9.30, 2 en 6 uur lezen Nisse 9.30, 2 en 6 uur lezen Rilland Bath 9.30, 2 en 6 uur lezen Waarde 9.30, 2 en 6 uur lezen Wemeldinge 10 en 4.30 uur lezen Wolfaartsdijk 9.30, 2 en 6 uur student Vreugdenhil Yer- seke 9.30 uur lezen, 2.30 en 6.30 uur ds. Chr. V. d. Poel. Woenisdagavond 15 dec. kwam Herv. Stellendam samen om de gamalen-pel- aktie van dit seizoen feestelijk af te sluiten. Voor de'2e maal werd deze aktie ge houden, van sept. tot half dec. t.b.v. het pastoriefonds. Ds. M. B. v. d. Akker opende deze samenkomst door met el kaar te zingen Ps. 105 1 en 2 en ging voor in gebed.i Daarna las hij Matth. 5 1-16. Ds. sprak een hartelijk welkomst woord tot alle aanwezige pellers en pel- sters en noemde het medeleven dat in deze aktie tot uiting komt verheugend, daar dit ook een werk der barmhartig heid is. Het is natuurlijk niet de bedoe ling, aldus spreker, dat men op andere plaatsen zal zeggen: wat zijn dat in Stellendam toch goede Christenen, neen! Het gaat om Gods eer, en de voortzet ting van het werk van Jezus Christus. Ds. spreekt ook namen's kerkeraad en kerkmeesters blijdschap uit over de me dewerking der gemeenteleden in deze aktie, en wijst er voorts op, dat de ware barmhartigheid alleen voortkomt uit de dankbaarheid. Zijn we zulke barmhartigen niet dan zijn we onbarmhartig tot in al ons wer ken. God schiet in Zijn barmhartigheid nooit te kort en zegt eenmaal: voor zo ver gij dit een van mijn minsten gedaan hebt, zo hebt gij dit mij gedaan. Hierna wordt de leiding overgedra gen aan kerkmeester Noorthoek, welke de heer van Lenten verzoekt, het bij een- gepelde bedrag aan Ds. v. d. Akker te overhandigen. Deze voldoet gaarne aan dit verzoek, en ook hij wijst er op dat deze aktie voor onze uit de Reformatie gesproten kerk, waarvoor in aanvang velen goed en bloed hebben geofferd, aUeen maar gehouden kon worden omdat God die ons als toonbeelden Zijner lankmoedig heid samenbrengt, daartoe genegenheid en gelegenheid schenkt. Hij spreekt de hoop uit dat aller dankbaarheid groter zal zijn dan in dit bedrag tot uitdruk king komt. Hierna werd door Ds. v. d. Akker het spaarbankboekje overgedragen aan kerkmeester Noorthoek, deze zegt dank voor het prachtige bedrag van ruim 9.000,die deze avond werd ontvangen, als ook voor alles wat dit jaar voor het pastoriefonds werd ontvangen via kol iekten en giften ruim 12.000,en geeft verder een verslag over het pastorie fonds, en dankt namens kerkeraad en kerkvoogdij nogmaals voor het werk dat één avond per week verricht werd, en spreekt de hoop uit dat God allen moge spareii opdat herhaling van deze aktie ook nog mogelijk moge zijnj Verschillende dia's van de pellende gemeenteleden werden nog getofond door dhr. Jansen in wiens bedrijf dit plaats vond, alsook van de thuispellers alsme de de garnalen-visserij. Al met al een fijne avond na gedane arbeid waarin de band der samenwer king gevoeld mocht worden. Ouderling Meijer beëindigde deze avond door het laten zingen van Ps. 86 6 en voor te gaan in dankgebed. Aan de uitgang werd tenslotte nog een kollekte gehouden voor de aktie: „Graag gedaan". OOLTGENSPLAAT Plotseling overleden. Na maar één dag in het ziekenhuius te Dirksland te zijn verpleegd is aldaar donderdagavond halfzes overleden, mevrouw C. de Vos- Troost, echtgenote van wethouder Adr. de Vos. Mevrouw De Vos zou vandaag de leeftijd van 65 jaar hebben bereikt. Maandag a.s. te 1.30 uur nam. zal vanuit „Elthato" de begrafenis plaats hebben op de Nieuwe Begraafplaats, alhier. (van onze weerkundige medewerker) Het is dit najaar erg stil gebleven wat betreft voorspellingen over het ko mende winterweer. Natuurlijk waren er de bekende kreten over een strenge winter, van mensen die van isobaren en circulatiepatronen geen kaas hebben ge geten, maar deze zijn natuurlijk niet serieus te nemen. Het blijft blijkbaar een leuke bezigheid jaar in jaar uit strenge winters aan te kondigen, waar bij het feit of de voorspelling al of niet uitkomt, bijzaak is. Wel serieus te nemen zijn de progno ses verstrekt door de officiële weerdien sten, en opgesteld door insiders, d:e op basis van een grondige voorstudie tot een uitspraak zijn gekomen. Meestal worden in Duitsland dergelijke sei- zoen'verwaohtingen uitgegeven en ook Rusland doet dit al jaren. Tot op dit moment kreigen we uit het oosten ech ter nog geen verwachting onder ogen. Wel uit het westen. De Engelse weer kundigen keken vooruit tot 1 januari (dus over een derde gedeelte van de winter). Ze kwamen tot de slotsom, dat er in de tweede helft van decem ber kans is op één of twee koude- perioden met vorst en sneeuw. Dit sluit wel goed aan bij de statistiek, die met name het tijdvak van 1420 december als de gevoelige periode voor het begin van een vorstperiode „aanwijst". Kou der weer dus wellicht later in decem ber,, maar de vraag of er al of niet een strenge winter komt, wordt niet beant woord. Tussen' een dag of tien met lichte tot ZONDAG 19 DECEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk lo ds. J. T. Cazander en 6 uur dhf Scheepmaker. Extra kollekte riefonds Chr. Ger. Kerk lo er, uur ds. D. J. Klein Onstenk 1 Maassluis Ger. Gem. lo en e I student Hofman van Klaaswaal Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) ij en 4 uur ds. D. K. Wielinga van Bol terdam Buitengew. Wijkgem. lo* uur ds. J. D. Smids uit Amersfrinl SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en ^m ds. A. van de Beek Rem. Kerk 103J uur ds. B. Koek van Schiedam DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur i H. N. van Hensbergen en 6 uur ds Z' J. Geluk Ger. Gem. 10 en 6 nut lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uu, ds. H. Kraaij Gfer. Gem. 10 en j uur student Bac van Moerkapelle MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds' a Cysouw en 6 uur ds. J. Ouwendiik STELLENDAM Herv. Kerk 10 uure M. B. v. d. Akker en 6 uur ds. A, 1} v. d. Plas. Extra kollekte Pastorie fonds. GOEDEREEDE Herv. Kerk 10 uur 'Geluk, bed. H. Doop en! 6.30 uur k Jongebreur. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 mj ds. S. de Jong Ger. Gem. 9.30 jn 2.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9,j( uur ds. Hooikaas van Scheveningen NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en j uur ds. J. P. Verkade. Extra kollekt} vor de kerkvoogdij Ger. Gem. u en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur fc W. van Gorsel en 6 uur ds. J. Maas land Ger. Gem. 10 en 6 uur ds P. Blok van Dirksland. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongebreur en 5 uur ds. J. T. Cazander. Extra koliek. te kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en t uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds, J. Ouwendijk en 6 uiir ds. A. Cysouw Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. A. W, Meeder. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uut ds. A. W. van der Plas, bed. H. Doop en 6 uur ds. M. B. v. d. Akker. Extra kollekte Orgelfonds Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. S. Landheer te '-Gra- venhage-Escamp Ger. Gem. 9.3(1 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.4S en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dlii. D. Scheepmaker en 6 uur dhr. A. Ter- louw. ZONDAG 19 DECEMBER 1971 THOLEN Ger. Gem. 10 en 6.30 uur ds, C. Hegeman en 2.30 uur lezen. SCHERPENISSE Herv. Kerk 9.30 uur Ds. J. Catsburg, 2.30 uur Ds. M. v. d, Linden, deurkollekte pred. wed< en wezen Geref. Gem. 9.30, 2 en 6.30 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. J. Catsburg - Ger. Gemeente 3 x lezen Ger. Gen; in Ned. 3 x lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. Gj J. Voortman van Oud-Vos- semeer en 6 uur ds. C. Mulder van Poortvliet Geref. Gem. 9.30, 2 en 8 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. ST. PHILIPSLAND Herv. Kerk 2 x ds. P. Holst uit Heerde Ger. Gem. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x ds. Ge braad. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur Ds. M. G. Westerhof, em. pred. te Nieuwerkerk, 6 uur Eerw. Heer W. A. Jumelet te Bruinisse Geref.i Kerk GezamerVlijke diensten te Nieuwer kerk in de kerk aldaar Geref. Ge meente 10, 2.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur ds. A. van der Meer. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. H. v., d. Heuvel Geref. Kerk (Nieuwerkerk - Oosterland): 10 uur ds. K. Kramer te Nieuwdorp, 5 uur ds, A. S. Rienstra Cihr. Geref. Kerk 1» uur lezen, 3 uur ds. P. op den Velde te Zierikzee Geref. Gemeenten 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned, 9.45 en 3 uur lezen. POORTVLIET Kerkdienst. Dinsdag 21 dec, a,s, des sav. 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. alhier voor te gaan ds. C. Hegeman. OOSTERLAND De maandelijkse Mbuma-koUekte. In de maand oktober j.l. werd hier ter plaatse gekollekteerd ten bate van de Mbuma Zending. De opbrengst bedroej de mooie som van 127,70 waarvoor een dankwoord aan de leiding en de koUek- tanten en niet minder aan diegenen die dit mooie en nuttige werk telkens weer met een gift willen gedenken. matige vorst en een koudegolf niet strenge vorst en sneeuwstormen be staat immers een hemelsbreed verschil. In 1933 maakte West-Europa zo'n mar kante koude-inval in december mee. De ijsvloer dikte zo aan, dat er al op 1» deceraber een Elfstedentocht gehouden kon worden, de enige in de Elfsteden- historie vóór januari. Bij de koudego'J in de tweede helft van 1938 lukte dat niet. De zes koudste winters na 1900 waren. 1929, 1940, 1942, 1947, 1956 en 1963. IJnsen^ technisch ambtenaar bij Rijl^'' waterstaat in Wognum ging nc Iwe de volgorde dient te zijn. Hij be™^" daartoe elk der winters op wat ze pres teerden! beneden het niveau van -^10 S'^^ C (strenge vorst) en drukte dit uit in een rangnummer. Het resultaat was (1.) 1942, (2.) l^»"' (3.) 1963 en 1929, (4.) 1940, (5.) 1947. De wmter van 1942 heeft kenneW^ de meest felle kou gebracht. Bekend is, dat destijds de Waddenzee en de gro'^ rivieren in zeer korte tijd in een vlakte veranderden, iets wat WJ overige strenge winters van deze eeu niet het geval is geweest.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1971 | | pagina 2